Šiaulių "Šiauliai" bronzą iškovojo tik po pratęsimo

Straipsnis peržiūrėtas: 1376
2004-05-16 Atgal   Kita naujiena

Šiaulių "Šiauliai" triumfavo mažajame LKL finale. Finalo vertoje serijoje šiauliečiai tik penktose rungtynėse įrodė savo pranašumą, įveikdami Vilniaus "Sakalus" tik po pratęsimo rezultatu 84:78 (19:21, 25:21, 10:21, 19:10, 11:5). Seriją iki 3 pergalių šiauliečiai laimėjo 3-2.

"Šiaulių" komandai padėti lemiamame susitikime negalėjo Audrius Danusevičius, kuris patyrė traumą trečiajame tarpusavio mače. Tada pergalę šventė "Sakalai", kurie pasinaudojo atsiradusia skyle varžovų baudos aikštėje.

Šių rungtynių išskirti iš kitų serijos mačų negalima. Tai daug įnirtingesnės ir labiau dėmesio vertesnės rungtynės nei LKL finalinė serija. Čia kiekviename mače kovojama dėl kiekvieno kamuolio ir kiekvieno taško.

Taip pat kova vyksta ir lemiamame mače, kuriame abi komandos žaidžia apylygiai. Išskirti negalima nė vieno klubo - į priekį išsiverždavo tai viena komanda, tai kita.

Nors po pirmojo ketvirčio dviem taškais pirmavo svečiai, antrąjį kėlinį geriau sužaidė šeimininkai ir vėl persvėrė rezultatą. Po 20 minučių jis buvo 44:42 "Šiaulių" pusėje.

[nuotrauka1]Trečiasis ketvirtis buvo permainingas. 6 minutes priekyje buvo "Šiauliai", kurių didžiausias pranašumas siekė 4 taškus. Pirmaudami 54:51, šiauliečiai per 4 likusias ketvirčio minutes nesugebėjo pelnyti taškų, ėmė klysti.

Tuo pasinaudojo svečiai, kurie vieną ataką po kitos baigė rezultatyviai, ir laimėję atkarpą 12:0 įgijo 9 taškų pranašumą - 63:54.

Beje, atkaklią ir aršią kovą vainikavo susikibimas trečiojo kėlinio pabaigoje. Pargriuvę Artūras Masiulis ir Tomas Balčiūnas kibo vienas kitam į atlapus, o arbitrai į tai reagavo nubausdami abu nesportinėmis pražangomis.

Tačiau ketvirtasis kėlinys parodė, jog abi komandos vienodai pajėgios laimėti LKL bronzą. Visas "Sakalų" darbas nuėjo perniek, kai 7 taškus iš eilės ketvirčio viduryje pelnė "Šiauliai" ir išsiveržė į priekį 67:66.

Tuoj pat iniciatyvos ėmėsi Rolandas Skaisgirys. "Sakalų" krepšininkas po 5 savo taškų iš eilės leido "Sakalams" pabėgti į priekį 71:67, bet likus minutei rezultatas vėl tapo lygus - 71:71.

Lemiamas akimirkas vilniečiai pradėjo Aivaro Kiaušo dvitaškiu, tačiau likus 20 sekundžių dvi baudas realizavo Žydrūnas Urbonas - 73:73. Galėję išplėšti pergalę, "Sakalai" likus 4 sekundėms prarado kamuolį, o per tą laiką šiauliečiai nesugebėjo perkopti net vidurio linijos. 2 Psl.>> Visas straipsnis