Kęstutis Kemzūra: galvoje sukasi 16-17-os žaidėjų pavardės

Straipsnis peržiūrėtas: 1122
Paulius Garkauskas, DELFI, 2012-02-01 Atgal   Kita naujiena


Gabrielės Urbonaitės nuotr.

Gabrielės Urbonaitės nuotr.

Sužinojęs Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės varžovus atrankiniame turnyre į Londono olimpines žaidynes, ekipos strategas Kęstutis Kemzūra jau kuria pasirengimo varžyboms planus. Treneris taip pat pripažino, kad mintyse turi sudėliojęs ir preliminarų kandidatų sąrašą, tačiau tikina, kad apie tai kalbėti dar anksti.

Treneris teigė, kad dabar svarbiausia išanalizuoti būsimus varžovus bei grupėje užimti pirmą vietą.

"Tai toks turnyras, kai kiekvienų rungtynių kaina yra gana aukšta. Geriausias scenarijus mums yra grupėje užimti pirmą vietą. Tai yra tai, ką mes galime ir turime padaryti. Tuomet žiūrėsime, kaip viskas susiklostys. Jeigu vertinti burtus, kurių pasirinkti negalima, tai vertinu normaliai. Tačiau sunku vertinti, nes aš nežinau tikrųjų pajėgumų. Tikrieji pajėgumai matosi tuomet, kai susitinki, kai išanalizuoji.

Bet kalbant apie "popierinius" pajėgumus tai Puerto Riko komanda, kiek aš ją prisimenu iš pasaulio čempionato, tai tam tikrą dieną jie gali įveikti net amerikonus ar bet kokią komandą. Naujoji Zelandija ambicinga ir, jei galima taip sakyti, toks tamsus arkliukas. (...). Mes norime būti stipriausi tarp stipriausių, o ne stipriausi tarp silpniausių, todėl turime laimėti", - kalbėjo K. Kemzūra.

Treneris taip pat jau praktiškai parengė ir pasirengimo turnyrui planą. Tradiciškai krepšininkai pasiruošimą pradės Lietuvoje, o vėliau persikels į JAV.

"Norime pradėti birželio pradžioje – plius minus kelios dienos. Žiūrėsime, kaip seksis sutrumpinti (sezoną – DELFI), kada visi vyrai baigia. Pradžioje vėl pradėsime Lietuvoje – surengsime porą stovyklų, sužaisime porą draugiškų rungtynių, o išvykti Amerikon, arčiau turnyro vietos, tai kalbame apie Hjustoną dėl keleto priežasčių. Tai yra pakankamai artimas atstumas iki Karakaso, ten kur vyks pagrindinis kvalifikacijos turnyras.

Antra priežastis tai, kad ten dirba Artūras Karnišovas – tai mums savotiškai garantuoja visas sąlygas. Trečia priežastis tai, kad ten turėtų susirinkti daugiau rinktinių, kur mes ne tik treniruosimės, bet žaisime rungtynes. Planuojame sužaisti apie keturias rungtynes. Tada perskrendame (į Karakasą – DELFI), turime vieną ar dvi dienas adaptuotis", - planus dėstė strategas.

K. Kemzūra taip pat atskleidė jau sudaręs preliminarų rinktinės kandidatų sąrašą. Treneris tikino, kad į JAV važiuos ne galutinis rinktinės dvyliktukas, o daugiau žaidėjų.

"Aš pabendrauju su visais žaidėjais – daugiau ar mažiau. Nepradedu nuo to: atvažiuosi ar neatvažiuosi? Kalbėti apie tai dar anksti. Tik šiaip pabendraujame. Kol kas nenorėčiau plačiai komentuoti, nes nėra galutinio sprendimo, bet visą laiką apie tai mąstau, kalbamės su savo asistentais, stebiu, kaip kam sekasi, kokia sveikata, kaip kas žaidžia. Artėjantį pavasarį reikės apsispręsti dėl išplėstinio sąrašo. Galvoje sukasi apie 16-17 žaidėjų.

Nenoriu labai išsiplėsti, nes nebus laiko daryti kažkokią atranką. Manyčiau, kad jau į Hjustoną turėtų važiuoti daugiau nei 12 žaidėjų, nes mes ten būsime gana ilgą laikotarpį ir žaisime rungtynių. Neduok Dieve, ten kažkas atsitiktų ir mes nuvažiuosime septyniese ar aštuoniese. Turime patirties ir būdami Lietuvoje. Atrodė, kad turime didelių krūvą, o po vienų rungtynių iškrito trys ar keturi žmonės. Tai norint išvengti šitų dalykų, aš manau būtų logiška ir teisinga, kad 14-15 žmonių turėtų vykti į Hjustoną ir ten tęsti pasirengimą", - teigė K. Kemzūra.

Venesuelos sostinėje Karakase vyksiančiame atrankos turnyre lietuviai B grupėje kausis su šeimininkais ir Nigerijos krepšininkais.

Iš viso į olimpines žaidynes pateks 3 geriausios 12-os ekipų turnyro rinktinės.

Pasidalink su visais: Delicious
exlusiveg IP: 78.60.182.105 Data: 2012-02-02 11:26
atsakyti  
lideka,kavaliauskas
Geras! Blogas!
Va tokia turi buti rinktine IP: 94.23.230.21 Data: 2012-02-02 11:11
atsakyti  
Petravicius, Valanciunas, Motiejunas, Kleiza, Maciulis, Jankunas, Pocius, Seibutis, Jasaitis, Kalnietis, Kaukenas, Delininkaitis.

Cia yra ideali rinktine, su kuria galime iveikti ir JAV, bet aisku Kemzura netinkamas treneris, todel nebus nei sitos sudeties, nebus ir pergaliu, butu Kurtinaitis uz rinktines vairo, tai imtumem ir JAV
Geras! Blogas!
MrVycka [+19]
Komentarų: 68387 IP: 213.164.97.178
Data: 2012-02-02 11:06
atsakyti  
>>Juokdariai jus
taio petravicius si sezona geriau atrodo nei javtokas?..jeipetras normaliai atsigaus, tai kviesti ji butina, bet kad iskart pareikst, jog geresnis uz javtoka, nors galatasaray visiska sh sumale ir ismestas buvo, nu cia jau kazin kas juokdarys...
Geras! Blogas!
Juokdariai jus IP: 94.23.230.21 Data: 2012-02-02 10:59
atsakyti  
Nebesvaikit jus su tuo Javtoku, jei Kemzura bent kiek smegenu turi, tai ims Petraviciu, Valanciuna, o Javtoko net i pasirengima nekviestu. Tas pats pasakytina ir apie Lavrinovicius, matem kaip jie aukojasi uz Lietuva, aciu, nereikia, taip pat destruktoriaus Jasikeviciaus mums nereikia. Jei visdelto juos pakvies i rinktine, galiu garantuoti olimpiados mes nematysim
Geras! Blogas!
PETRAVICIUS IP: 50.29.11.39 Data: 2012-02-02 03:32
atsakyti  
Manau kad Marijonas sezoniu i pabaiga gali isibegeti ir buti vertas rinktines taip pat.
Geras! Blogas!
MrVycka [+19]
Komentarų: 68387 IP: 213.164.97.178
Data: 2012-02-01 21:54
atsakyti  
reikia butinai kuzminskiuka pabandyt, neaisku, kokia bus maironio forma...
Geras! Blogas!
top16 IP: 90.130.149.188 Data: 2012-02-01 21:16
atsakyti  
1.Kalnietis,Jasikevicius,Delininkaitis
2.Kaukenas,Pocius,Seibutis,Gecevicius
3.Maciulis,Jasaitis
4.Kleiza,Jankunas,Motiejunas,K.Lavrikas
5.Javtokas,Valanciunas

ir atrikt komanda is cia,pagal sveikata ir rodoma forma
Geras! Blogas!
Komentavimas sustabdytas