Naujienos kraunasi...

Žaismingas "Žalgirio" estas: apie debiutą Eurolygoje, Prienus ir Jasikevičiaus riksmusKauno „Žalgirio“ dublerių komandoje VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje tobulėja vienas įdomiausių savo kartos įžaidėjų 19-metis Kerras Kriisa.

Estas 2018 metais pasirašė sutartį su Kauno „Žalgiriu“ ir vasarą atvyko į Lietuvą, o tuomet jam buvo tik septyniolika metų. 

Dabar Kriisa Kaune leidžia jau antruosius metus, o sprendimą atvykti į „Žalgirio“ organizaciją jis vadina teisingu žingsniu savo karjeroje.

„Tai buvo geriausias mano turėtas pasiūlymas, – svetainei „nklyga.lt“ pasakojo K. Kriisa. – Didelis klubas, žaidžiantis Eurolygoje, gera antroji komanda, geras individualus tobulėjimas. Viskas čia tikrai gerai. Atvykti čia buvo teisingas sprendimas, todėl esu labai laimingas, kad čia persikėliau.“

Lyginant su praėjusiu sezonu, šiemet VIKINGLOTTO-NKL krepšininko rezultatyvumas pakilo nuo 6,5 iki 13,9, rezultatyvių perdavimų skaičius kilo nuo 3,2 iki 5,8, o naudingumas buvo kilstelėtas nuo 4,5 iki 14,9.

„Manau, kad pernai turėjau visai kitokį vaidmenį. Dabar aš esu labiau subrendęs. Pernai aš visą sezoną bandžiau patobulėti ir pažinti lygą, o dabar aš jau žinau žaidėjus, žinau, kurie yra gudresni ir kurie – kvailesni. Manau, kad patobulinau kiekvieną savo žaidimo aspektą. Praėjusį sezoną ir vasarą visą laiką dirbome, treneriai mane spaudžia. Patobulinau visus žaidimo aspektus“, – kalbėjo 189 cm ūgio krepšininkas.

2019 metų pradžioje Kriisa krepšinio visuomenei garsiai pranešė apie save, kai Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Kaune buvo išrinktas naudingiausiu krepšininku. Po šio įvykio dėmesys įžaidėjui gerokai padidėjo.

„Sulaukiau daug dėmesio, nes užfiksavau svarbų pasiekimą. Bet taip pat tas dėmesys yra dirbtinis, nes iki tol žmonės negalvojo, kad aš galiu tai padaryti. Daugeliui žmonių įrodžiau, kad jie klydo. Aišku, po tokio pasiekimo žmonės pradeda apie tave keisti nuomonę, pripažįsta, kad aš galiu žaisti, nors anksčiau dėl to šiek tiek abejojo. Dėmesio tikrai turėjau“, – teigė K. Kriisa.

Kerras Kriisa Kaune turėjo ne vieną trenerį. Praėjusio sezono pradžioje jį treniravo Tomas Keršis, po kelių mėnesių jį pakeitė Mantas Šernius, o nuo šio sezono gynėjas tapo Arvydo Gronskio auklėtiniu. Dabartiniam „Žalgirio“ dublerių treneriui Kriisa palieka gerą įspūdį.

„Jis yra talentingas ir pasižymi tokiu žaismingumu, geru žaidimo skaitymu. Jis ne daro, o žaidžia, mėgaujasi. Savo tuo žaidimu jis padaro kitus geresniais. Tikrai, kaip įžaidėjas, turi gerą žaidimo skaitymą, situacijų vertinimą. Tokie pliusai. Galbūt trūkumai yra gynyboje, bet jis dar jaunas žaidėjas. Reikia daugiau fiziškumo ir tvirtumu. Jis gynyboje daugiau remiasi ne jėga, o tokiu gudravimu. Kai kūnas pasivys protą, manau, bus šuolis gynyboje.

Svarbiausia nesustoti. Jis viską turi. Svarbiausia, kad jis turi gerą krepšinio supratimą, aukštą IQ. Tikrai gerai skaito situacijas. Reikia tik dirbti, tobulėti, o tuomet žiūrėsime. Tai yra jaunas žaidėjas ir jam reikia laiko. Svarbu, kad gautų žaidybinio laiko ir visada turėtų iššūkį žaisti aukštesniame lygyje, nebūti nuolat viename lygyje. Tuomet, manau, galėtų išaugti į aukšto lygio žaidėją“, – kalbėjo Arvydas Gronskis.

Dar vienas Kriisos treneris – pagrindinės „Žalgirio“ komandos strategas Šarūnas Jasikevičius. Kriisa spėjo pajusti šio trenerio ranką treniruotėse, kuriose jis stengiasi lyg kempinė sugerti ir Jasikevičiaus, ir komandos draugų pamokas.

„Š. Jasikevičius mus moko visą laiką. Net jeigu kažko nesako tiesiai man, o pataria kitam įžaidėjui, aš tai išklausau. Neįtikėtina patirtis.

Bandžiau iš visų žaidėjų kažką pasiimti. Man labai patiko, kad pagrindinėje komandoje yra daug skirtingų žaidėjų, todėl iš kiekvieno įžaidėjo gali pasiimti vis kitų dalykų. Iš Thomaso Walkupo daug ko apie metimą nepasiimsi“, – mirktelėdamas akį tarė K. Kriisa.

„Užtikrintumo, – į klausimą, ko estas parsineša iš „Žalgirio“ treniruočių, atsakė A. Gronskis. – Manau, kad vyrų komandoje reikia greičiau priimti sprendimus, yra kitoks atsinešimas. Kai grįžta iš vyrų, jaučiasi jų tvirtumas, tam tikrose situacijose jaučiasi geriau, nesutrinka, jaučiasi tvirtesni.“

Šį sezoną prabėgus vienam mėnesiui Kriisa debiutavo „Žalgirio“ pagrindinėje komandoje, kuomet žengė ant Kauno arenos parketo susitikime su Vilerbano ASVEL, o po jo pirmųjų taškų šėlo tūkstantinė minia. Tai buvo momentas, kurio krepšininkas nepamirš niekada.

„Galbūt tuomet nesupratau, kas vyksta. Po rungtynių buvo beprotiška, man atrodo, kad nemiegojau, o po to turėjome žaisti Marijampolėje. Dėl to buvo sunku. Tas momentas buvo neįtikėtinas – sausakimša arena buvo su manimi. Tuomet gali pajusti, kad priklausai šiai komandai. Tai buvo neįtikėtina“, – prisiminimais dalijosi gynėjas.

Lietuvos krepšinio lygoje krepšininkas debiutavo vilkint ne „Žalgirio“ marškinėlius. Lapkričio pradžioje jis persikėlė į LKL žaidžiantį Prienų klubą bei vėl dirbo su treneriu Mantu Šerniumi. Prienuose gynėjas praleido pustrečio mėnesio ir pelnė po 4,1 taško bei atliko po 2,2 rezultatyvaus perdavimo. Geriausiai jis sužaidė prieš Vilniaus „Rytą“, kai surinko 12 taškų.

„Tai buvo puiki patirtis. Treniravausi su vyrais, žaidžiau prieš vyrus. Sužaidžiau prieš visas LKL komandas. Esu labai patenkintas dėl įgautos patirties. Galbūt tai, kad žaidžiau tik kartą per savaitę, atvyko nauji žaidėjai, man buvo sunku atrasti savo poziciją. Nebežaidžiau įžaidėju, o man tai buvo sunku. Aš savo gyvenime niekada nežaidžiau kaip atakuojantis gynėjas. Norėjau rungtyniauti įžaidėju. Vienos rungtynės per savaitę, nežaidžiau savo pozicijoje, o aš norėjau rungtyniauti, esu jaunas. Tokio amžiaus turi žaisti. Tai buvo pagrindinės priežastys, kodėl aš sugrįžau į „Žalgirio“ dublerius“, – atskleidė jaunasis krepšininkas.

Grįžus į „Žalgirio“ dublerius jam prireikė laiko įsivažiuoti, tačiau rungtynėse su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ jis pelnė 12 taškų ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, o kauniečiai laimėjo išvykoje.

„Pradžioje buvo nerimas, nes jis buvo lyderis, bet žaidėjai puikiai susitvarkė. Atsirado vis kitas naujas lyderis. O kai jis grįžo, jam vėl reikia pereinamojo laikotarpio, nėra lengva iš vienos komandos persikelti į kitą, – apie savo auklėtinį kalbėjo A. Gronskis. – Paskutinės rungtynės su Marijampolės komanda parodo, kad jis jau grįžta atgal, pradeda geriau jaustis. Pradžioje jis ir pats nejaukiai jautėsi, nes buvo išėjęs ir grįžo. Tai yra normalu.“

Kartu su sugrįžimu į Kauną, Kriisa grįžo ir į pagrindinės „Žalgirio“ komandos treniruotes. Sparčiai tobulėjantis jaunuolis pripažįsta, kad ir pats sulaukia trenerio Šarūno Jasikevičiaus riksmų, tačiau įžaidėjas tai mato kaip kelią tobulėti.

„Manau, kad visi, kurie yra komandoje, tai patiria ir patirs. Tai yra normalu. Š. Jasikevičius nori iš tavęs išspausti maksimumą ir tai yra labai gerai“, – pabrėžė K. Kriisa.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
A.Gudaitis ir kiti "dizaineriai" paaukojo milijoną Lombardijos ligoninėms
A.Gudaitis ir kiti "dizaineriai" paaukojo milijoną Lombardijos ligoninėms
Milano „Olimpia Armani“ žaidėjai, kurių gretose ir Artūras Gudaitis, bei treneris Ettore Messina atsisakė dalies atlyginimo ir šiuos pinigus skyrė kovai su COVID-19.Klubas trečiadienį
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Žaibiški D.Sabonio atsakymai – apie Lietuvą, "Žalgirį" ir mėgstamiausią NBA žaidėją
Domantas Sabonis „Instagram“ socialiniame tinkle sulaukė daugybės gerbėjų klausimų, į kuriuos aibę laiko dabar turintis lietuvis atsakė trumpai ir aiškiai.Sirgaliai domėjosi
Broliai Lavrinovičiai pripažįsta – krepšinio aprangą pakabinus į spintą, veiklos netrūksta
Broliai Lavrinovičiai pripažįsta – krepšinio aprangą pakabinus į spintą, veiklos netrūksta
Krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis pristato kassavaitinę tinklalaidę „Čeponio podcastai". Pirmieji pašnekovai – karantino sąlygomis dienas leidžiantys, tačiau
Neuždengiamieji: kaip tą patį vakarą gigantais virtę G.Einikis ir A.Sabonis nukalė du amžinus rekordus
Neuždengiamieji: kaip tą patį vakarą gigantais virtę G.Einikis ir A.Sabonis nukalė du amžinus rekordus
Lietuvos krepšinio legendos Gintaras Einikis ir Arvydas Sabonis ir taip niekada nebuvo patys žemiausi bei laibiausi atletai, tačiau vieną vakarą, lygiai prieš 25-erius metus, jie tarsi
Eurolygos dešimtmečio blokuotų dėjimų Top 20 - nuskriausti lietuviai ir žalgiriečio blokas čekui
Eurolygos dešimtmečio blokuotų dėjimų Top 20 - nuskriausti lietuviai ir žalgiriečio blokas čekui
Eurolyga tęsia dešimtmečio gražiausių momentų dvidešimtukų įvairiose kategorijose paskelbimą. Šį kartą paskelbti įspūdingiausiai blokuoti metimai.Keturioliktoje vietoje
D.Motiejūnas šį sezoną galėjo apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
D.Motiejūnas šį sezoną galėjo apsivilkti "Žalgirio" marškinėlius
Donatas Motiejūnas jau šį sezoną galėjo apsivilti Kauno "Žalgirio" marškinėlius. Apie tai vienas garsiausių šiuo metu rungtyniaujančių Lietuvos krepšininkų
Du "Baskonia" žaidėjai policijos nubausti už treniruotę ant parduotuvės stogo per karantiną
Du "Baskonia" žaidėjai policijos nubausti už treniruotę ant parduotuvės stogo per karantiną
Du jaunosios kartos Vitorijos „Baskonia“ komandos krepšininkai sulaukė finansinių nuobaudų už griežtų karantino taisyklių pažeidimą.Anot „El Correo“, 23-ejų bosnių
"Žalgirio" fizinio parengimo treneris J.Grainys: žaidėjai sportuoja net laiptinėse
"Žalgirio" fizinio parengimo treneris J.Grainys: žaidėjai sportuoja net laiptinėse
Eurolygos sezonas sustabdytas, tačiau nenutrauktas. Tai reiškia, kad šiame turnyre žaidžiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai turi būti pasirengę bet kada, kai tik
Kinija dar labiau uždelsė su sezono atnaujinimu - varžybos atidėtos neribotam laikotarpiui
Kinija dar labiau uždelsė su sezono atnaujinimu - varžybos atidėtos neribotam laikotarpiui
Kaip jau rašėme, nors Kinijos krepšinio lygos (CBA) varžybos turėjo būti atnaujintos balandžio mėnesį, buvo pranešta, kad sugrįžimas atidedamas iki gegužės.Tačiau antradienį
Negyvenamoje saloje nelinkęs užsibūti žalgirietis pasinėrė į gilius apmąstymus
Negyvenamoje saloje nelinkęs užsibūti žalgirietis pasinėrė į gilius apmąstymus
„Žalgiris TV“ komanda kartu su ekipos legionieriumi Nigelu Hayesu pristato dar vieną žaibiškų klausimų rubrikos #60SecondsWithZalgiris epizodą.Žalgiriečiui teko kuo greičiau
Tautiečio įtaka? K.Porzingis karantiną praleido su bokso pirštinėmis
Tautiečio įtaka? K.Porzingis karantiną praleido su bokso pirštinėmis
Latvijos krepšinio žvaigždė Kristapas Porzingis per dviejų savaičių saviizoliaciją skaitė knygas ir atsidėjo bokso treniruotėms.„Namuose turiu kampelį su sporto inventoriumi ir
S.Baylessas išaiškino, kodėl M.Jordanas geresnis už  L.Jamesą
S.Baylessas išaiškino, kodėl M.Jordanas geresnis už L.Jamesą
Garsus televizijos laidų vedėjas Skippas Baylessas pasidalijo savo nuomone, kodėl geriausiu visų laikų krepšininkų tituluojamas Čikagos "Bulls" legenda Michaelas Jordanas yra geresnis
Skirtingose barikadų pusėse: kaip Šaras sudaužė A.Macijausko viltis triumfuoti Eurolygoje
Skirtingose barikadų pusėse: kaip Šaras sudaužė A.Macijausko viltis triumfuoti Eurolygoje
2005-ųjų Eurolygos finalas buvo vienas tų retų atvejų, kai skirtingose barikadų pusėse vienas prieš kitą kovojo Lietuvos krepšininkai.Dvi šalies krepšinio legendos –
J.Tatumas: NBA sezono pristabdymas pakenks "Raptors" ir "Bucks"
J.Tatumas: NBA sezono pristabdymas pakenks "Raptors" ir "Bucks"
Bostono "Celtics" lyderis Jasonas Tatumas pasvarstė, kaip NBA lygos sezono pristabdymas dėl koronaviruso pandemijos paveiks Rytų konferencijos lyderius."Varžybų pristabdymas padės
P.Pierce'as: jei anksčiau būtume sujungę jėgas su K.Garnettu, laimėtume 3-4 čempionų žiedus
P.Pierce'as: jei anksčiau būtume sujungę jėgas su K.Garnettu, laimėtume 3-4 čempionų žiedus
Bostono "Celtics" komandos legenda Paulas Pierce'as pareiškė, kad jei būtų anksčiau sujungę jėgas su Kevinu Garnettu, jie būtų daugiau kartų triumfavę NBA lygoje.Abu krepšininkai
K.Porzingio mėgstamiausių sportininkų trejete - krepšininkas, boksininkas ir UFC žvaigždė
K.Porzingio mėgstamiausių sportininkų trejete - krepšininkas, boksininkas ir UFC žvaigždė
Vienas Dalaso "Mavericks" komandos lyderių Kristapas Porzingis buvo paprašytas įvardinti tris mėgstamiausius sportininkus.Latvijos krepšinio žvaigždės trejetas buvo toks:
K.Bryanto rankšluostis, su kuriuo jis tarė atsisveikinimo kalbą, parduotas aukcione
K.Bryanto rankšluostis, su kuriuo jis tarė atsisveikinimo kalbą, parduotas aukcione
Rankšluostis, kuriuo apsigaubęs Los Andželo "Lakers" legenda Kobe Bryantas tarė savo atsisveikinimo kalbą po paskutinių rungtynių NBA lygoje 2016 metų balandžio 13 dieną, buvo
D.Ainge'as: žaidžiau golfą su M.Jordanu atkrintamųjų varžybų išvakarėse
D.Ainge'as: žaidžiau golfą su M.Jordanu atkrintamųjų varžybų išvakarėse
Buvęs Bostono "Celtics" krepšininkas, o dabar generalinis vadybininkas Danny Ainge'as papasakojo kaip 1986 metų NBA atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo prieš Čikagos "Bulls"
Legendinis H.Olajuwonas prieš 30 metų užfiksavo keturgubą dublį
Legendinis H.Olajuwonas prieš 30 metų užfiksavo keturgubą dublį
Lygiai prieš trisdešimtmetį, 1990 metų kovo 29 dieną Hjustono "Rockets" legenda Hakeemas Olajuwonas pasižymėjo retu pasiekimu - keturgubu dubliu."Blokų karalius"
Bosnijos krepšinio žvaigždė J.Nurkičius papasakojo apie savo pyktį po iškeitimo iš "Nuggets" į "Blazers"
Bosnijos krepšinio žvaigždė J.Nurkičius papasakojo apie savo pyktį po iškeitimo iš "Nuggets" į "Blazers"
Bosnijos krepšinio žvaigždė ir vienas "Trail Blazers" komandos lyderių Jusufas Nurkičius papasakojo, ką jis padarė iškart, kai sužinojo, kad yra išmainytas į Portlandą.Aukštaūgį
T.Ratliffas: A.Iversonas ryžtą ir pakantumą skausmui turėjo tokį pat kaip Kobe
T.Ratliffas: A.Iversonas ryžtą ir pakantumą skausmui turėjo tokį pat kaip Kobe
Šešiolika sezonų NBA lygoje praleidęs Theo Ratliffas papasakojo apie savo buvusį bendraklubį ir Filadelfijos "76ers" legendą Alleną Iversoną.Aukštaūgis pažymėjo,
K.Perkinsas įtraukė buvusį žalgirietį į visų laikų NBA atletiškiausių įžaidėjų penketą
K.Perkinsas įtraukė buvusį žalgirietį į visų laikų NBA atletiškiausių įžaidėjų penketą
Buvęs ilgametis NBA žaidėjas, 2008 metų lygos čempionas, o dabar krepšinio apžvalgininkas Kendrickas Perkinsas įvardijo NBA lygos visų laikų atletiškiausių įžaidėjų penketuką,
Jasonas Kiddas: LeBronas Jamesas rungtyniaus iki 40-ies
Jasonas Kiddas: LeBronas Jamesas rungtyniaus iki 40-ies
Legendinis NBA krepšininkas, o dabar trenerio darbą dirbantis Jasonas Kiddas mano, jog lygos superžvaigždė LeBronas Jamesas dar rungtyniaus bent penkerius ar šešerius metus.Los
D.Wade'as: S.Curry pavojingiausias tuomet, kai jis be kamuolio
D.Wade'as: S.Curry pavojingiausias tuomet, kai jis be kamuolio
Karjerą baigusi Majamio "Heat" legenda Dwyane'as Wade'as nepagailėjo gražių žodžių "Golden State Warriors" žvaigždei Stephenui Curry.Triskart NBA čempionas įsitikinęs,
D.Motiejūnas toliau lieja prakaitą treniruotėse bute bei pokštauja
D.Motiejūnas toliau lieja prakaitą treniruotėse bute bei pokštauja
Kaip jau skelbėme, nors Kinijos krepšinio lygos (CBA) varžybos turėjo būti atnaujintos balandžio mėnesį, pranešama, kad sugrįžimas atidedamas iki gegužės.Priminsime, kad su Šanchajaus
Pasveikęs vienas "Žalgirio" lyderių M.Grigonis - apie savo būklę bei LKL ir olimpiadą
Pasveikęs vienas "Žalgirio" lyderių M.Grigonis - apie savo būklę bei LKL ir olimpiadą
Lapkričio 1 dieną įspūdingai rungtynių pabaigą Stambule sužaidęs marius Grigonis stebuklingai išplėšė pergalę Kauno "Žalgiriui" (79:76), tačiau šis laimėjimas
Vaikų su penkiomis moterimis susilaukęs S.Jacksonas: net gailiuosi, kad pažįstu tris iš jų
Vaikų su penkiomis moterimis susilaukęs S.Jacksonas: net gailiuosi, kad pažįstu tris iš jų
14-a sezonų NBA lygoje praleidęs ir 2003 metais su San Antonijaus "Spurs" klubu čempionu tapęs Stephenas Jacksonas papasakojo, kad nesusitinka su savo atžalomis.Krepšininkas papasakojo,
Prieš 30 metų: rezultatyviausios M.Jordano karjeros rungtynės
Prieš 30 metų: rezultatyviausios M.Jordano karjeros rungtynės
NBA lygos legenda Michaelas Jordanas per savo karjerą surengė daugybę įspūdingų pasirodymų, tačiau jis niekada nebuvo toks rezultatyvus kaip 1990 metų kovo 28-ąją.Lygiai prieš 30 metų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime