Naujienos kraunasi...

Žaizdotas Kanados krepšinis: kaip iš favoritų pavirsta menkai žinomų žaidėjų kratiniu?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Žaizdotas Kanados krepšinis: kaip iš favoritų pavirsta menkai žinomų žaidėjų kratiniu?
FIBA nuotr.
Kovo 16-oji diena. Šendzeno mieste Kinijoje Kobe Bryanto ir Yao Mingo ištraukiami pasaulio krepšinio čempionato burtai Lietuvos rinktinei lemia kovas H grupėje, kuri kaipmat pakrikštijama „mirtininkų“.

NBA ir tarptautinio krepšinio legendų dėka lietuviai patenka į vieną grupę su Australijos, Kanados ir Senegalo rinktinėmis.

Vos ištraukus burtus, daugelis bukmekerių grupės nugalėtojų vardą prognozuoja Kanadai, į pasiruošimo stovyklą prieš planetos pirmenybes ketinančiai sukviesti net 17 NBA žaidėjų ir galvojančiai ne apie australus ir lietuvius, o apie iššūkį amerikiečiams galimame pasaulio čempionato finale.

Viltys tik dar labiau sustiprėja birželio pabaigoje, kai Kanados rinktinės treneriu paskirtas ne bet kas, o prieš kelias savaites NBA čempiono titulą su Toronto „Raptors“ iškovojęs Nickas Nurse‘as.

Visgi auganti Kanados krepšinio galybė liepą ir rugpjūtį subyrėjo lyg kortų namelis papūtus jaukiam rudens vėjui.

Jau paskelbus išplėstinį šios šalies nacionalinės komandos sąrašą paaiškėjo, kad joje žais mažiau nei ketvirtis iš visų NBA žaidėjų – pradiniame sąraše buvo tik Cory Josepho, Kelly Olynyko, Khemo Bircho ir Chriso Boucherio pavardės.

Krepšinio gerbėjai, išvydę kanadiečių sąrašą, netruko pasigesti gerokai žinomesnių vardų – šią vasarą 170 mln. JAV dolerių sutartį su Denverio „Nuggets“ pasirašiusio Jamalo Murray, 2014 m. pirmojo NBA naujokų biržos šaukimo Andrew Wigginso, NBA čempiono Tristano Thompsono, kylančios Oklahomos „Thunder“ žvaigždės Shai Gilgeouso-Alexanderio ir dar bent kelių tvirtus vaidmenis pajėgiausioje pasaulio lygoje turinčių žaidėjų.

Taip Serbijos, kaip pagrindinės kandidatės mesti iššūkį JAV rinktinei, vaidmenį turėjusi užimti Kanada tapo komanda, rimtai nevertinama net kalbant apie išgyvenimą „mirtininkų“ grupės etiketę gavusioje H grupėje.

„Tai ilga istorija, kurioje kiekvienas turi savų priežasčių, bet trumpas atsakymas būtų toks – kaip ir daugelis amerikiečių, Kanados NBA žaidėjai vietoje šešių savaičių įsipareigojimo ir kelionių po pasaulį pasirinko geresnį pasiruošimą naujajam sezonui“, – keliolikos žaidėjų atsisakymą padėti rinktinei aiškino vienas žinomiausių Kanados sporto žurnalistų Michaelas Grange‘as.

Tiesa, liepos pabaigoje nuvilniję kanadiečių neigiami atsakymai N. Nurse‘ui dar nebuvo pabaiga – jau prasidėjus pasiruošimui Kanados rinktinėje neliko Ch. Boucherio, traumą patyrę K. Olynykas, o ilgą laiką nežinomybė temdė ir C. Josepho situacija – Sakramento „Kings“ gynėjas ilgą laiką delsė prisijungti prie nacionalinės komandos ir į Kiniją atvyko likus vos keturioms dienoms iki čempionato starto.

Išskyręs, jog jam ypač gaila dėl traumą patyrusio K. Olynyko ir Dalaso „Mavericks“ klubo spaudimą pajutusio ir padėti rinktinei atsisakiusio Dwighto Powello, M. Grange‘as išskyrė ir dar vieną problemą, kurią pastebėjo per šią rinktinės vasarą.

„Didžiausias mano rūpestis yra tai, jog dauguma Kanados jaunųjų žaidėjų iš NBA net neatvyko į trijų dienų treniruočių stovyklą Toronte. Tai kelia daugybę klausimų ir dėl ateities, ir dėl nacionalinės komandos jų prioritetų sąraše“, – nerimavo žurnalistas.

Daugybės NBA žaidėjų atsisakymas vykti į Kiniją ne tik susilpnino kanadiečių šansus kovoti dėl medalių, bet ir sumažino pačios Kanados krepšinio gerbėjų susidomėjimą pasaulio čempionatu.

Nors pastaraisiais metais šioje šalyje krepšinį itin populiarino Toronto „Raptors“ pasiekimai NBA arenose, būrio menkiau žinomų krepšininkų su užrašu „Canada“ ant krūtinės varžymasis Azijoje nesulaukia tiek dėmesio, kiek, pavyzdžiui, bet kurios šios šalies ledo ritulio rinktinės rungtynės.

„Tarp labiausiai atsidavusių krepšinio gerbėjų susidomėjimas liko, tačiau apskritai nusivylimas dėl šitaip susiklosčiusių įvykių yra didžiulis, – tikino M. Grange‘as. – Daugelis žmonių laukė šių metų ir tikėjosi, kad 2019 ir 2020 m. turnyrai bus Kanados žibėjimo metas tarptautinėje arenoje. Didžiausia žala buvo padaryta kalbant apie eilinius sporto ar krepšinio sirgalius – neatpažindami žaidėjų ir neturėdami vilčių, kad Kanada iškovos medalį, jie nebe taip domisi ir visu čempionatu.

Be to, prie menko susidomėjimo prisideda ir tai, jog rungtynės vyksta itin nepatogiu metu – pavyzdžiui, pirmasis mačas prieš Australiją Kanados laikais prasidėjo nuo 1 iki 5 val. ryto.“

Tiesa, jei lietuvius ar kitus krepšinio gerbėjus kiek nustebino masinis kanadiečių atsisakymas žaisti pasaulio čempionate, jiems patiems tai nebuvo tokia šokiruojanti žinia. To priežastis – jau kelis dešimtmečius besitęsianti niūri Kanados krepšinio „tradicija“, kai žymiausi šios šalies krepšininkai nesiveržia atstovauti nacionalinei komandai.

Taip ilgus metus buvo ir su geriausiu visų laikų šalies krepšininku Steve‘u Nashu, žaidusiu rinktinėje 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiadoje, tačiau vėliau vis rasdavusiu priežasčių vasarą paskirti ne nacionalinei komandai, o pasiruošimui naujajam NBA sezonui.

Tad ir M. Grange‘as pripažįsta, kad žaidėjų neįsitraukimas į rinktinės reikalus yra ne šios vasaros, o ilgalaikė Kanados krepšinio problema.

„Tai – ilgą laiką besitęsianti problema, o šių metų istorijos buvo tik dramatiškiausias to pavyzdys, – kalbėjo žurnalistas. – Lengviausia visa tai lyginti su ledo rituliu ir NHL žaidėjų įsitraukimu į rinktinės gyvenimą, kuris yra didžiulis. Ledo ritulio gerbėjams atkreipiant dėmesį į NBA žaidėjų atsidavimo šaliai stygių, sunku su tuo nesutikti.

Maža to, žvaigždžių neatvykimas tiesiogiai kenkia ir pačiai krepšinio federacijai, kuriai sunku rasti rėmėjų ir suteikti nacionalinės komandos žaidėjams geriausias sąlygas.“

Tiesa, nors 15 NBA žaidėjų kvietimo į rinktinę atsisakė arba patyrė traumas, viena žvaigždė į Kiniją vyko su didžiuliu malonumu.

Birželį pasiūlymą tapti rinktinės strategu priėmęs N. Nurse‘as pasaulio čempionate, ko gero, yra ryškiausia Kanados rinktinės žvaigždė, o daugelis būtent šio trenerio vadovavimą išskiria kaip vieną pagrindinių kanadiečių stiprybių.

Didelę patirtį tiek NBA, tiek tarptautiniame krepšinyje sukaupęs amerikietis, praeityje treniravęs ir Didžiosios Britanijos rinktinę, kelia optimizmą ir kanadiečiams, kurie tikisi savo komandą pamatyti antrajame turnyro etape.

„Manau, kad Nicką Nurse‘ą galima laikyti didžiausia komandos stiprybe, tačiau pabrėžčiau ir ganėtinai „gilią“ rinktinės sudėtį. Tai – viena geriausių Europoje žaidžiančių krepšininkų grupė, kokią esame turėję, – pozityviai apie dabartinę Kanados rinktinę atsiliepė M. Grange‘as. – Jie gali pataikyti, yra universalūs gynyboje. Jei ko ir trūksta, tai ūgio po krepšiu, o tai gali tapti didžiausia problema žaidžiant prieš Lietuvą, turinčią pajėgią priekinę liniją.“

Būtent lietuvių priekinės linijos žaidėjus kanadiečiai pažįsta geriausiai. Domantą Sabonį jie žino iš NBA kovų, o Joną Valančiūną tiek M. Grange‘as, tiek visi Kanados rinktinės sirgaliai iš arti stebėjo ilgiau nei šešerius metus – uteniškis nuo 2012 iki 2019 m. atstovavo „Raptors“ klubui.

Toronte JV teko susidurti ir su N. Nurse‘u, kuris penkerius metus rūpinosi individualiu lietuvio tobulėjimu, o praėjusiame sezone spėjo patreniruoti aukštaūgį ir kaip vyriausiasis treneris. Visgi M. Grange‘as nemano, kad tai, jog Kanados rinktinės treneris pažįsta Lietuvos nacionalinės komandos lyderį, gali tapti varžovų pranašumu rytojaus rungtynėse.

„Nemanau, kad tai gali tapti veiksniu. Jonas, kaip žaidėjas, jau yra subrendęs ir gerokai pažengęs į priekį, tad nemanau, jog kažkoks konkretus planas jį gali išmušti iš vėžių ir visiškai išjungti iš žaidimo“, – tikino žurnalistas.

Jį pasaulio čempionate žavi ne tik J. Valančiūno ir D. Sabonio duetas. Nors ir nežino daug apie Eurolygos krepšinį, M. Grange‘as jau matė, ką NBA arenose išdarinėjo naudingiausias Senojo žemyno turnyro žaidėjas Luka Dončičius, tad faktas, jog Lietuvos rinktinėje yra šeši žaidėjai iš Eurolygos šiam žurnalistui atrodo grėsmingas.

Visgi kanadietis neskuba įrašyti antrosios pergalės į lietuvių sąskaitą. Pripažinęs, kad Lietuvos rinktinės šansai išgyventi „mirtininkų“ grupėje yra geresni, kanadietis patvirtino, jog tiki savo šalies komandos šansais triumfuoti mače prieš lietuvius.

„Labai gaila, kad H grupėje atsidūrė tiek stiprių komandų: jei tik Kanada, Senegalas ir Australija (dėl Beno Simmonso ir Jonah Boldeno) į Kiniją būtų atvykę pilnų sudėčių, būtų net juokinga dėl to, kiek ši grupė skiriasi nuo kai kurių kitų. FIBA organizacijai dėl to turėtų būti gėda.

Bet maniau, kad Kanada gali įveikti Australiją, kaip dabar tikiu, kad jie gali nugalėti ir Lietuvą, nors ir nebus rungtynių favoritais. Tiesa, jei reikėtų spėti, mūsų komandą dėčiau trečioje vietoje – pirmąją skirčiau australams, o antrąją – lietuviams“, – prognozavo M. Grange‘as.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Madridas pasitiko pasaulio čempionus: Gasolis vėl gėrė alų ir turėjo prašymą sirgaliams
Madridas pasitiko pasaulio čempionus: Gasolis vėl gėrė alų ir turėjo prašymą sirgaliams
Pasaulio krepšinio čempione antrą kartą tapusi Ispanijos rinktinė grįžo namo. Iš Kinijos parvykę planetos čempionai pirmiausia nuvyko į Karaliaus rūmus, o vėlai vakare atšventė
Ispanai - naujieji pasaulio krepšinio karaliai!
Ispanai - naujieji pasaulio krepšinio karaliai!
Lauktos intrigos pasaulio čempionato Kinijoje finale nebuvo - naująja planetos čempione tapo užtikrintai lemiamą mūšį laimėjusi Ispanijos nacionalinė komanda.Sergio Scariolo auklėtiniai
Jautri ispanų MVP išpažintis: prieš trejus metus praradau mamą, bet ji toliau mane stumia į priekį
Jautri ispanų MVP išpažintis: prieš trejus metus praradau mamą, bet ji toliau mane stumia į priekį
Prieš 11 metų, dar neatšventęs nė 18-ojo gimtadienio, Ispanijos krepšinio talentas Ricky Rubio Pekino olimpinių žaidynių finale stojo į kovą prieš JAV krepšininkus.Nors
Ispanijos sėkmės talismanu tapęs S.Scariolo dėkojo amerikiečiams: kitąmet jie bus labai stiprūs
Ispanijos sėkmės talismanu tapęs S.Scariolo dėkojo amerikiečiams: kitąmet jie bus labai stiprūs
Marcas Gasolis nėra vienintelis Ispanijos rinktinės narys, per kelis pastaruosius mėnesius laimėjęs ir NBA, ir pasaulio čempionatą.Lygiai tokiu pačiu pasiekimu gali pasigirti ir vyriausiasis Ispanijos
Argentinos treneris didžiavosi savo auklėtiniais: mes ne pralaimėjome auksą, o laimėjome sidabrą
Argentinos treneris didžiavosi savo auklėtiniais: mes ne pralaimėjome auksą, o laimėjome sidabrą
Argentinos rinktinės treneris Sergio Hernandezas ir įžaidėjas Nicolas Laprovittola su visa komanda pralaimėjo pasaulio čempionato finalą, tačiau iš jo išėjo kaip nugalėtojai.Argentiniečiai,
Įspūdingiausius karjeros metus išgyvenantis M.Gasolis: buvo geri trys mėnesiai
Įspūdingiausius karjeros metus išgyvenantis M.Gasolis: buvo geri trys mėnesiai
34-erių Marcas Gasolis, ko gero, jau nebėra aukščiausiame savo karjeros taške žaidimo atžvilgiu, tačiau būtent šią vasarą jis gali vadinti pačia sėkmingiausia.Vidurio puolėjas
Didelį skirtumą panaikinę prancūzai nukovė australus ir iškvojo bronzos medalius
Didelį skirtumą panaikinę prancūzai nukovė australus ir iškvojo bronzos medalius
Pasaulio čempionato mažasis finalas Pekine žiūrovams padovanojo nuostabų reginį, o bronzos medalius iškovojo Prancūzijos nacionalinė komanda.Vincento Collet auklėtiniai po permainingos
FIBA vadovas problemų nepastebėjo: teisėjai šiam čempionatui buvo puikiai pasiruošę
FIBA vadovas problemų nepastebėjo: teisėjai šiam čempionatui buvo puikiai pasiruošę
FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis nemano, jog teisėjavimas pasaulio čempionate Kinijoje buvo prasto lygio.Spaudos konferencijoje graikas tikino, jog arbitrai turnyrui buvo pasiruošę
Čempionato MVP - R.Rubio, penkete - jo komandos draugas, argentinietis, prancūzas ir serbas
Čempionato MVP - R.Rubio, penkete - jo komandos draugas, argentinietis, prancūzas ir serbas
Pasaulio pirmenybių Kinijoje naudingiausioju žaidėju (MVP) išrinktas čempionų komandos atakų organizatorius Ricky Rubio.28 metų 193 cm ūgio katalonas per susitikimą vidutiniškai
Prancūzų lyderis ant apdovanojimų pakylos lipo be medalio: bronza man nerūpi
Prancūzų lyderis ant apdovanojimų pakylos lipo be medalio: bronza man nerūpi
Prancūzijos rinktinės krepšininkai pasaulio čempionatą užbaigė pergale mače dėl bronzos, tačiau iškovotais medaliais džiaugėsi ne visi komandos žaidėjai.Kol dauguma prancūzų
R.Rubio laukia akistatos su F.Campazzo: komandos draugai mane dėl jo jau įspėjo
R.Rubio laukia akistatos su F.Campazzo: komandos draugai mane dėl jo jau įspėjo
Argentinos ir Ispanijos krepšininkai jau netrukus stos į lemiamą pasaulio čempionato mūšį dėl aukso, o viena iš mikrodvikovų, galinčių nulemti finalo rungtynių baigtį, virs
Žmogus, dėl kurio šokama Argentinos gatvėse: L.Scola pasiryžęs ištaisyti 17 metų senumo klaidą
Žmogus, dėl kurio šokama Argentinos gatvėse: L.Scola pasiryžęs ištaisyti 17 metų senumo klaidą
2002-aisiais, kai Argentinos rinktinė paskutinį kartą žaidė ir pralaimėjo pasaulio krepšinio čempionato finalą, jos gretose buvo ir Luisas Scola. Prabėgus 17-ai metų, veteranas atrodo
Dvi pasakos, iš kurių laimingai baigsis tik viena: kas taps pasaulio krepšinio karaliais?
Dvi pasakos, iš kurių laimingai baigsis tik viena: kas taps pasaulio krepšinio karaliais?
Jaunystė ir patirtis, solidūs lyderiai ir virtuoziški įžaidėjai, seniai primirštas ir dar juntamas pasaulio čempionų titulo kvapas – planetos pirmenybių finale susitiks ir panašios,
Pasaulio čempionato finalo komandas įvertinęs T.Pačėsas išskyrė esminį ispanų pranašumą
Pasaulio čempionato finalo komandas įvertinęs T.Pačėsas išskyrė esminį ispanų pranašumą
Kinijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas priartėjo prie kulminacijos. Sekmadienį dėl trečiosios vietos kovos Australijos ir Prancūzijos ekipos, o finale lauks Ispanija – Argentina
Serbų vilčių neišpildęs A.Džordževičius traukiasi iš rinktinės
Serbų vilčių neišpildęs A.Džordževičius traukiasi iš rinktinės
Vilčių pasaulio čempionate Kinijoje neišpildžiusi Serbijos rinktinė liko be vyriausiojo trenerio.Nuo 2013-ųjų rinktinei vadovavęs Aleksandras Džordževičius po paskutinių komandos rungtynių
Penktąją vietą čempionate užėmė rungtynių pradžioje buksavę serbai
Penktąją vietą čempionate užėmė rungtynių pradžioje buksavę serbai
Serbijos rinktinė, kuriai buvo prognozuojamas mažiausiai žaidimas pasaulio čempionato finale, tenkinosi geriausios į pusfinalį nepatekusios komandos pozicija.Kovoje dėl penktosios vietos Aleksandro
Kovoje dėl septintos vietos amerikiečiams pasipriešino ir lenkai
Kovoje dėl septintos vietos amerikiečiams pasipriešino ir lenkai
Pasaulio čempionato kovoje dėl septintos vietos Pekine susitiko dvi komandos, kurios pirmenybėse pateikė dideles staigmenas - viena dėl labai žemos užimtos pozicijos, kita - dėl patekimo tarp aštuonių
Dvigubas dublis: M. Gasolis finale sieks ir išskirtinio asmeninio pasiekimo
Dvigubas dublis: M. Gasolis finale sieks ir išskirtinio asmeninio pasiekimo
Marco Gasolio vedama Ispanijos rinktinė pateko į pasaulio čempionato finalą, o pats 34-erių vidurio puolėjas gali įrašyti savo pavardę į itin retą pasiekimą užfiksavusių žaidėjų
Pekine apsilankęs ir lietuvius prisiminęs K.Bryantas: pasaulis prisivijo JAV rinktinę
Pekine apsilankęs ir lietuvius prisiminęs K.Bryantas: pasaulis prisivijo JAV rinktinę
Pekine penktadienį dėl patekimo į pasaulio čempionato finalą varžosi keturios rinktinės, o jų dvikovas pusfinaliuose stebi ir oficialus turnyro ambasadorius Kobe Bryantas.20 metų Los Andželo
Pasaulio čempionato finalas - be lietuvių skriaudikų: Argentina parklupdė ir Prancūziją
Pasaulio čempionato finalas - be lietuvių skriaudikų: Argentina parklupdė ir Prancūziją
Pasaulio čempionato finale žais prieš jį prie favoritų nepriskirta komanda. Ketvirtfinalyje eliminavusi serbus pusfinalyje nesustojo bei dėl aukso kovos Argentinos rinktinė.Sergio Hernandezo
Ispanai laimėjo trilerį su dviem pratęsimais ir po 13-os metų pertraukos žais finale
Ispanai laimėjo trilerį su dviem pratęsimais ir po 13-os metų pertraukos žais finale
Pekine paaiškejo pirmoji 2019 metų pasaulio čempionato dalyvė, kuria tapo Ispanijos nacionalinė komanda.Sergio Scariolo auklėtiniai po itin atkaklios kovos su dviem pratęsimais 95:88 (22:21,
Pusfinalio herojumi tapęs M.Gasolis atskleidė svarstęs nežaisti rinktinėje: dabar matau, jog buvo verta
Pusfinalio herojumi tapęs M.Gasolis atskleidė svarstęs nežaisti rinktinėje: dabar matau, jog buvo verta
Įspūdingą pasirodymą surengęs ir pasaulio čempionato pusfinalyje net 33 taškus pelnęs Ispanijos rinktinės veteranas Marcas Gasolis po pergalės kalbėjo ne tik apie fantastišką dviejų
Po skaudžios nesėkmės - australų veterano įniršis: FIBA yra suknistas pasityčiojimas!
Po skaudžios nesėkmės - australų veterano įniršis: FIBA yra suknistas pasityčiojimas!
Didelių vilčių pasaulio čempionate Kinijoje turėję Australijos krepšininkai buvo sustabdyti pusfinalyje, kur juos po dviejų pratęsimų dramos palaužė ispanai.Visgi kai kurie australai
Konkurentai Lietuvai: graikai taip pat nori rengti olimpinį atrankos turnyrą
Konkurentai Lietuvai: graikai taip pat nori rengti olimpinį atrankos turnyrą
Graikijos krepšinio federacijos prezidentas Giorgios Vasilakopoulos patvirtino, jog jo šalis kitų metų vasarą sieks surengti vieną iš keturių olimpinių atrankos turnyrų.Graikijos
Lemiamų kovų metas: kas pasinaudos atsivėrusiu keliu link pasaulio čempionų titulo?
Lemiamų kovų metas: kas pasinaudos atsivėrusiu keliu link pasaulio čempionų titulo?
Pasaulio krepšinio čempionate prasideda lemiamos kovos dėl medalių – jau penktadienio pavakarę paaiškės dvi turnyro finalininkės ir komandos, kurios sekmadienį kausis dėl bronzos
A.Džordževičius: Popovichius sakė, kad esame pora sumautų nevykėlių
A.Džordževičius: Popovichius sakė, kad esame pora sumautų nevykėlių
Pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje po rungtynių spaudos konferencijose ir toliau skamba angliškas keiksmažodis iš „F“ raidės.Šįkart juo savo šalies
Fantastišką pirmąjį kėlinį sužaidę serbai parklupdė amerikiečius
Fantastišką pirmąjį kėlinį sužaidę serbai parklupdė amerikiečius
Įspūdinga kova vyko pirmajame pasaulio čempionato varžybų dėl 5-8 vietų mače, kuriame susitiko komandos, kurios buvo laikomos aiškiomis pirmenybių favoritėmis.Serbijois nacionalinė komanda
Čekai ketvirtajame kėlinyje palaužė Lenkiją ir kovos dėl 5 vietos
Čekai ketvirtajame kėlinyje palaužė Lenkiją ir kovos dėl 5 vietos
Čekijos rinktinė pasaulio čempionate Kinijoje kovos dėl 5 -ios vietos su Serbijos krepšininkais.Tai, paaiškėjo po šiandien įvykusių rungtynių, kuriose čekai po atkaklios kovos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime