Naujienos kraunasi...

Žaizdotas Kanados krepšinis: kaip iš favoritų pavirsta menkai žinomų žaidėjų kratiniu?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Žaizdotas Kanados krepšinis: kaip iš favoritų pavirsta menkai žinomų žaidėjų kratiniu?
FIBA nuotr.
Kovo 16-oji diena. Šendzeno mieste Kinijoje Kobe Bryanto ir Yao Mingo ištraukiami pasaulio krepšinio čempionato burtai Lietuvos rinktinei lemia kovas H grupėje, kuri kaipmat pakrikštijama „mirtininkų“.

NBA ir tarptautinio krepšinio legendų dėka lietuviai patenka į vieną grupę su Australijos, Kanados ir Senegalo rinktinėmis.

Vos ištraukus burtus, daugelis bukmekerių grupės nugalėtojų vardą prognozuoja Kanadai, į pasiruošimo stovyklą prieš planetos pirmenybes ketinančiai sukviesti net 17 NBA žaidėjų ir galvojančiai ne apie australus ir lietuvius, o apie iššūkį amerikiečiams galimame pasaulio čempionato finale.

Viltys tik dar labiau sustiprėja birželio pabaigoje, kai Kanados rinktinės treneriu paskirtas ne bet kas, o prieš kelias savaites NBA čempiono titulą su Toronto „Raptors“ iškovojęs Nickas Nurse‘as.

Visgi auganti Kanados krepšinio galybė liepą ir rugpjūtį subyrėjo lyg kortų namelis papūtus jaukiam rudens vėjui.

Jau paskelbus išplėstinį šios šalies nacionalinės komandos sąrašą paaiškėjo, kad joje žais mažiau nei ketvirtis iš visų NBA žaidėjų – pradiniame sąraše buvo tik Cory Josepho, Kelly Olynyko, Khemo Bircho ir Chriso Boucherio pavardės.

Krepšinio gerbėjai, išvydę kanadiečių sąrašą, netruko pasigesti gerokai žinomesnių vardų – šią vasarą 170 mln. JAV dolerių sutartį su Denverio „Nuggets“ pasirašiusio Jamalo Murray, 2014 m. pirmojo NBA naujokų biržos šaukimo Andrew Wigginso, NBA čempiono Tristano Thompsono, kylančios Oklahomos „Thunder“ žvaigždės Shai Gilgeouso-Alexanderio ir dar bent kelių tvirtus vaidmenis pajėgiausioje pasaulio lygoje turinčių žaidėjų.

Taip Serbijos, kaip pagrindinės kandidatės mesti iššūkį JAV rinktinei, vaidmenį turėjusi užimti Kanada tapo komanda, rimtai nevertinama net kalbant apie išgyvenimą „mirtininkų“ grupės etiketę gavusioje H grupėje.

„Tai ilga istorija, kurioje kiekvienas turi savų priežasčių, bet trumpas atsakymas būtų toks – kaip ir daugelis amerikiečių, Kanados NBA žaidėjai vietoje šešių savaičių įsipareigojimo ir kelionių po pasaulį pasirinko geresnį pasiruošimą naujajam sezonui“, – keliolikos žaidėjų atsisakymą padėti rinktinei aiškino vienas žinomiausių Kanados sporto žurnalistų Michaelas Grange‘as.

Tiesa, liepos pabaigoje nuvilniję kanadiečių neigiami atsakymai N. Nurse‘ui dar nebuvo pabaiga – jau prasidėjus pasiruošimui Kanados rinktinėje neliko Ch. Boucherio, traumą patyrę K. Olynykas, o ilgą laiką nežinomybė temdė ir C. Josepho situacija – Sakramento „Kings“ gynėjas ilgą laiką delsė prisijungti prie nacionalinės komandos ir į Kiniją atvyko likus vos keturioms dienoms iki čempionato starto.

Išskyręs, jog jam ypač gaila dėl traumą patyrusio K. Olynyko ir Dalaso „Mavericks“ klubo spaudimą pajutusio ir padėti rinktinei atsisakiusio Dwighto Powello, M. Grange‘as išskyrė ir dar vieną problemą, kurią pastebėjo per šią rinktinės vasarą.

„Didžiausias mano rūpestis yra tai, jog dauguma Kanados jaunųjų žaidėjų iš NBA net neatvyko į trijų dienų treniruočių stovyklą Toronte. Tai kelia daugybę klausimų ir dėl ateities, ir dėl nacionalinės komandos jų prioritetų sąraše“, – nerimavo žurnalistas.

Daugybės NBA žaidėjų atsisakymas vykti į Kiniją ne tik susilpnino kanadiečių šansus kovoti dėl medalių, bet ir sumažino pačios Kanados krepšinio gerbėjų susidomėjimą pasaulio čempionatu.

Nors pastaraisiais metais šioje šalyje krepšinį itin populiarino Toronto „Raptors“ pasiekimai NBA arenose, būrio menkiau žinomų krepšininkų su užrašu „Canada“ ant krūtinės varžymasis Azijoje nesulaukia tiek dėmesio, kiek, pavyzdžiui, bet kurios šios šalies ledo ritulio rinktinės rungtynės.

„Tarp labiausiai atsidavusių krepšinio gerbėjų susidomėjimas liko, tačiau apskritai nusivylimas dėl šitaip susiklosčiusių įvykių yra didžiulis, – tikino M. Grange‘as. – Daugelis žmonių laukė šių metų ir tikėjosi, kad 2019 ir 2020 m. turnyrai bus Kanados žibėjimo metas tarptautinėje arenoje. Didžiausia žala buvo padaryta kalbant apie eilinius sporto ar krepšinio sirgalius – neatpažindami žaidėjų ir neturėdami vilčių, kad Kanada iškovos medalį, jie nebe taip domisi ir visu čempionatu.

Be to, prie menko susidomėjimo prisideda ir tai, jog rungtynės vyksta itin nepatogiu metu – pavyzdžiui, pirmasis mačas prieš Australiją Kanados laikais prasidėjo nuo 1 iki 5 val. ryto.“

Tiesa, jei lietuvius ar kitus krepšinio gerbėjus kiek nustebino masinis kanadiečių atsisakymas žaisti pasaulio čempionate, jiems patiems tai nebuvo tokia šokiruojanti žinia. To priežastis – jau kelis dešimtmečius besitęsianti niūri Kanados krepšinio „tradicija“, kai žymiausi šios šalies krepšininkai nesiveržia atstovauti nacionalinei komandai.

Taip ilgus metus buvo ir su geriausiu visų laikų šalies krepšininku Steve‘u Nashu, žaidusiu rinktinėje 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiadoje, tačiau vėliau vis rasdavusiu priežasčių vasarą paskirti ne nacionalinei komandai, o pasiruošimui naujajam NBA sezonui.

Tad ir M. Grange‘as pripažįsta, kad žaidėjų neįsitraukimas į rinktinės reikalus yra ne šios vasaros, o ilgalaikė Kanados krepšinio problema.

„Tai – ilgą laiką besitęsianti problema, o šių metų istorijos buvo tik dramatiškiausias to pavyzdys, – kalbėjo žurnalistas. – Lengviausia visa tai lyginti su ledo rituliu ir NHL žaidėjų įsitraukimu į rinktinės gyvenimą, kuris yra didžiulis. Ledo ritulio gerbėjams atkreipiant dėmesį į NBA žaidėjų atsidavimo šaliai stygių, sunku su tuo nesutikti.

Maža to, žvaigždžių neatvykimas tiesiogiai kenkia ir pačiai krepšinio federacijai, kuriai sunku rasti rėmėjų ir suteikti nacionalinės komandos žaidėjams geriausias sąlygas.“

Tiesa, nors 15 NBA žaidėjų kvietimo į rinktinę atsisakė arba patyrė traumas, viena žvaigždė į Kiniją vyko su didžiuliu malonumu.

Birželį pasiūlymą tapti rinktinės strategu priėmęs N. Nurse‘as pasaulio čempionate, ko gero, yra ryškiausia Kanados rinktinės žvaigždė, o daugelis būtent šio trenerio vadovavimą išskiria kaip vieną pagrindinių kanadiečių stiprybių.

Didelę patirtį tiek NBA, tiek tarptautiniame krepšinyje sukaupęs amerikietis, praeityje treniravęs ir Didžiosios Britanijos rinktinę, kelia optimizmą ir kanadiečiams, kurie tikisi savo komandą pamatyti antrajame turnyro etape.

„Manau, kad Nicką Nurse‘ą galima laikyti didžiausia komandos stiprybe, tačiau pabrėžčiau ir ganėtinai „gilią“ rinktinės sudėtį. Tai – viena geriausių Europoje žaidžiančių krepšininkų grupė, kokią esame turėję, – pozityviai apie dabartinę Kanados rinktinę atsiliepė M. Grange‘as. – Jie gali pataikyti, yra universalūs gynyboje. Jei ko ir trūksta, tai ūgio po krepšiu, o tai gali tapti didžiausia problema žaidžiant prieš Lietuvą, turinčią pajėgią priekinę liniją.“

Būtent lietuvių priekinės linijos žaidėjus kanadiečiai pažįsta geriausiai. Domantą Sabonį jie žino iš NBA kovų, o Joną Valančiūną tiek M. Grange‘as, tiek visi Kanados rinktinės sirgaliai iš arti stebėjo ilgiau nei šešerius metus – uteniškis nuo 2012 iki 2019 m. atstovavo „Raptors“ klubui.

Toronte JV teko susidurti ir su N. Nurse‘u, kuris penkerius metus rūpinosi individualiu lietuvio tobulėjimu, o praėjusiame sezone spėjo patreniruoti aukštaūgį ir kaip vyriausiasis treneris. Visgi M. Grange‘as nemano, kad tai, jog Kanados rinktinės treneris pažįsta Lietuvos nacionalinės komandos lyderį, gali tapti varžovų pranašumu rytojaus rungtynėse.

„Nemanau, kad tai gali tapti veiksniu. Jonas, kaip žaidėjas, jau yra subrendęs ir gerokai pažengęs į priekį, tad nemanau, jog kažkoks konkretus planas jį gali išmušti iš vėžių ir visiškai išjungti iš žaidimo“, – tikino žurnalistas.

Jį pasaulio čempionate žavi ne tik J. Valančiūno ir D. Sabonio duetas. Nors ir nežino daug apie Eurolygos krepšinį, M. Grange‘as jau matė, ką NBA arenose išdarinėjo naudingiausias Senojo žemyno turnyro žaidėjas Luka Dončičius, tad faktas, jog Lietuvos rinktinėje yra šeši žaidėjai iš Eurolygos šiam žurnalistui atrodo grėsmingas.

Visgi kanadietis neskuba įrašyti antrosios pergalės į lietuvių sąskaitą. Pripažinęs, kad Lietuvos rinktinės šansai išgyventi „mirtininkų“ grupėje yra geresni, kanadietis patvirtino, jog tiki savo šalies komandos šansais triumfuoti mače prieš lietuvius.

„Labai gaila, kad H grupėje atsidūrė tiek stiprių komandų: jei tik Kanada, Senegalas ir Australija (dėl Beno Simmonso ir Jonah Boldeno) į Kiniją būtų atvykę pilnų sudėčių, būtų net juokinga dėl to, kiek ši grupė skiriasi nuo kai kurių kitų. FIBA organizacijai dėl to turėtų būti gėda.

Bet maniau, kad Kanada gali įveikti Australiją, kaip dabar tikiu, kad jie gali nugalėti ir Lietuvą, nors ir nebus rungtynių favoritais. Tiesa, jei reikėtų spėti, mūsų komandą dėčiau trečioje vietoje – pirmąją skirčiau australams, o antrąją – lietuviams“, – prognozavo M. Grange‘as.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Eurobasket 2021" atrankos pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje
"Eurobasket 2021" atrankos pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje
Prasidėjus naujiems metams, naują etapą pradeda ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri jau vasario mėnesį stos į kovą 2021 metų Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėse.Turnyrą
Slovėnų gretas gali papildyti pilietybės siekiantis amerikietis
Slovėnų gretas gali papildyti pilietybės siekiantis amerikietis
Slovėnijos krepšinio bendruomenei gerai žinomas Jordanas Morganas netrukus gali papildyti šios šalies nacionalinę komandą – 28-erių amerikietis siekia Slovėnijos pilietybės.Mičigano
D.Motiejūnas davė pažadą prisijungti prie rinktinės jau vasarį
D.Motiejūnas davė pažadą prisijungti prie rinktinės jau vasarį
Donatas Motiejūnas, bendraudamas su naujuoju Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Dariumi Maskoliūnu, teigė jau vasarį per Europos čempionato atrankos rungtynių ciklą prisijungsiąs prie nacionalinės
L.Scola išrinktas Argentinos metų sportininku
L.Scola išrinktas Argentinos metų sportininku
Nesenstantis Artūro Gudaičio bendraklubis Milano "AX Armani" komandoje Luisas Scola išrinktas Argentinos metų sportininku.39-erių veteranas laimėjo prestižiniuose "Olimpia 2019
Žalgirietis J.Landale'as: apie meilę Lietuvos sirgaliams, NBA ir gyvenimą kalnuose
Žalgirietis J.Landale'as: apie meilę Lietuvos sirgaliams, NBA ir gyvenimą kalnuose
„Betsafe–LKL“ kūrybinė grupė siūlo susipažinti su vienu Kauno „Žalgirio“ naujokų ir vienu iš Lietuvos čempionų lyderiu Jocku Landale'u.Iš Belgrado
Sirgaliai tiki rinktine – į finalines rungtynes jau nupirkta daugiau nei trečdalis bilietų
Sirgaliai tiki rinktine – į finalines rungtynes jau nupirkta daugiau nei trečdalis bilietų
Penktadienį prasidėjusi visuotinė bilietų prekyba į „Žalgirio“ arenoje vyksiantį olimpinės atrankos krepšinio turnyrą ypatingai sudomino sirgalius. Per kelias dienas nuo prekybos
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į olimpinės atrankos turnyrą Kaune
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į olimpinės atrankos turnyrą Kaune
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Šiandien startavo išankstinė prekyba bilietais į
L.Scola nerimauja dėl Argentinos krepšinio, o geru pavyzdžiu mato ir Lietuvą
L.Scola nerimauja dėl Argentinos krepšinio, o geru pavyzdžiu mato ir Lietuvą
Fantastiškai 2019 metų FIBA pasaulio čempionate Kinijoje žaidęs ir Argentinos rinktinę paskui save traukęs 39 metų Luisas Scola sunerimo dėl krepšinio savo šalyje ateities.„Manau,
Paskelbti geriausi Lietuvos metų krepšininkai
Paskelbti geriausi Lietuvos metų krepšininkai
Antradienį Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre įvyko „Krepšinio namų apdovanojimų 2019“ renginys, kurio metu buvo pagerbti geriausi šių metų krepšininkai
"Raptors" ir "Lakers" strategai - NBA spalio ir lapkričio treneriai
"Raptors" ir "Lakers" strategai - NBA spalio ir lapkričio treneriai
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) spalio ir lapkričio mėnesių treneriais tapo Toronto "Raptors" krepšininkams vadovaujantis Nickas Nurse'as ir Los Andželo "Lakers"
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
Birželio 28 dieną Kaune įvyks Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyro finalas, kuriame dauguma Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalių jau dabar laukia akistatos tarp mūsiškių
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
„Pastaruoju metu burtai mums nebūdavo labai sėkmingi, todėl šiuos vertinu gana neblogai“, – sužinojęs, su kuo teks kovoti olimpiados krepšinio atrankos turnyre, sakė
3-iasis NBA šaukimas R.J.Barrettas: 100 proc. atstovausiu Kanados rinktinei
3-iasis NBA šaukimas R.J.Barrettas: 100 proc. atstovausiu Kanados rinktinei
Dar vienas NBA žaidėjas pareiškė apsivilksiąs Kanados rinktinės marškinėlius olimpiniame atrankos turnyre."Šimtas pocentų ginsiu savo šalies garbę kitą vasarą.
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Trečiadienio popietę Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) būstinėje Šveicarijoje ištraukus Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybų burtus savo varžovus sužinojo
Žaisti olimpinėje atrankoje pažadėjo dvi Kanados krepšinio žvaigždės
Žaisti olimpinėje atrankoje pažadėjo dvi Kanados krepšinio žvaigždės
Vienas Denverio "Nuggets" lyderių Jamalas Murray'us ir kylanti Oklahomos "Thunder" žvaigždė Shai Gilgeousas-Alexanderis pažadėjo padėti Kanados rinktinei olimpiniame atrannkos
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
FIBA pirmadienį atskleidė daugiau detalių, kokiu būdu ir kaip bus traukiami olimpinių žaidynių burtai.Tapo aišku, kad Lietuvos varžovais bus 4 ir 5 krepšelio komandos, o atmetus turnyro
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Paaiškėjus olimpinių žaidynių atrankos krepšeliams, Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) oficialus tinklalapis pakalbino Indianos „Pacers“ aukštaūgį
Lietuva pateko į pirmąjį olimpinės atrankos burtų krepšelį (sistemos aprašymas)
Lietuva pateko į pirmąjį olimpinės atrankos burtų krepšelį (sistemos aprašymas)
FIBA paskelbė rinktinių, kurios varžysis olimpiniame atrankos turnyre, krepšelius, sudarytus pagal nacionalinių komandų reitingą.Lietuva pateko į pirmąjį krepšelį kartu su Serbija,
Geriausių šalies krepšininkių ir krepšininkų rinkimuose – finišo tiesioji
Geriausių šalies krepšininkių ir krepšininkų rinkimuose – finišo tiesioji
Gruodžio 3 dieną, antrą kartą organizuojamame „Krepšinio namų apdovanojimų“ vakare, kurį pristato degalinių tinklas „EMSI“, bus pagerbti geriausi šalies krepšininkai
Lietuva rengs olimpinį krepšinio atrankos turnyrą
Lietuva rengs olimpinį krepšinio atrankos turnyrą
FIBA Vykdomasis komitetas penktadienį paskelbė keturias šalis, kuriose bus rengiamas olimpinis vyrų krepšinio atrankos turnyras.Kartu su Kanada (Viktorija), Kroatija (Splitas), Serbija
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės medicinos komandos „ginklų arsenalą“ papildė dar vienas svarbus aparatas. Kompanijos „Philips“ atstovai rinktinei padovanojo portatyvų
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Trenerių štabą atskleidęs D.Maskoliūnas: sveikinimų daugiau nei per gimtadienį
Naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Darius Maskoliūnas nesibaimina naujo iššūkio ir neabejoja, kad iš šios komandos galima tikėtis daugiau.Po Lietuvos
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
A.Sabonis apie rinktinės trenerio rinkimus: situacija buvo neeilinė
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdyje antradienį naujuoju rinktinės treneriu buvo patvirtintas Darius Maskoliūnas. 48 metų Kauno „Žalgirio“ trenerio
Iš FIBA lietuviai neišgirdo, ar Kauno pozicijos rengti olimpinę atranką yra stiprios
Iš FIBA lietuviai neišgirdo, ar Kauno pozicijos rengti olimpinę atranką yra stiprios
Lapkričio 15 dieną bus paskelbta, kur vyks Tokijo žaidynių olimpinės atrankos turnyrai.„Daug spekuliacijų – net nėra paskelbta, kiek kandidatų. Niekas nepasakė ir kokios Lietuvos galimybės
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
D.Maskolūnas išrinktas Lietuvos vyrų krepšiinio rinktinės vyriausiuoju treneriu
Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo išrinktas naujasis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris.Posėdžio
Tarp kandidatų rengti olimpinę krepšinio atranką minima ir Kanada
Tarp kandidatų rengti olimpinę krepšinio atranką minima ir Kanada
Artimiausiomis dienomis Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) turėtų paskelbti keturias šalis, kurioms bus patikėta teisė rengti 2020-ųjų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyrus.Šios
D.Adomaičio atvejis: už įniršusio A.Boguto keiksmažodžius FIBA skyrė baudą
D.Adomaičio atvejis: už įniršusio A.Boguto keiksmažodžius FIBA skyrė baudą
Australas Andrew Bogutas po pasaulio čempionate pralaimėto pusfinalio ispanams turėjo karčių žodžių turnyro organizatorei FIBA. Ši savo ruožtu krepšininkui skyrė nemenką finansinę
NBA favoritus įvardijęs D. Motiejūnas apie grįžimą į rinktinę: klausimų nebūtų
NBA favoritus įvardijęs D. Motiejūnas apie grįžimą į rinktinę: klausimų nebūtų
Trečiadienį prasidėjęs naujas NBA lygos sezonas žada ne vieną intrigą: ko iš tiesų vertos nemenkai tarpsezoniu pasistiprinusios komandos, ką parodys praėjusio sezono finalininkai, ar žais

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime