Naujienos kraunasi...

Žaizdotas Kanados krepšinis: kaip iš favoritų pavirsta menkai žinomų žaidėjų kratiniu?

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Žaizdotas Kanados krepšinis: kaip iš favoritų pavirsta menkai žinomų žaidėjų kratiniu?
FIBA nuotr.
Kovo 16-oji diena. Šendzeno mieste Kinijoje Kobe Bryanto ir Yao Mingo ištraukiami pasaulio krepšinio čempionato burtai Lietuvos rinktinei lemia kovas H grupėje, kuri kaipmat pakrikštijama „mirtininkų“.

NBA ir tarptautinio krepšinio legendų dėka lietuviai patenka į vieną grupę su Australijos, Kanados ir Senegalo rinktinėmis.

Vos ištraukus burtus, daugelis bukmekerių grupės nugalėtojų vardą prognozuoja Kanadai, į pasiruošimo stovyklą prieš planetos pirmenybes ketinančiai sukviesti net 17 NBA žaidėjų ir galvojančiai ne apie australus ir lietuvius, o apie iššūkį amerikiečiams galimame pasaulio čempionato finale.

Viltys tik dar labiau sustiprėja birželio pabaigoje, kai Kanados rinktinės treneriu paskirtas ne bet kas, o prieš kelias savaites NBA čempiono titulą su Toronto „Raptors“ iškovojęs Nickas Nurse‘as.

Visgi auganti Kanados krepšinio galybė liepą ir rugpjūtį subyrėjo lyg kortų namelis papūtus jaukiam rudens vėjui.

Jau paskelbus išplėstinį šios šalies nacionalinės komandos sąrašą paaiškėjo, kad joje žais mažiau nei ketvirtis iš visų NBA žaidėjų – pradiniame sąraše buvo tik Cory Josepho, Kelly Olynyko, Khemo Bircho ir Chriso Boucherio pavardės.

Krepšinio gerbėjai, išvydę kanadiečių sąrašą, netruko pasigesti gerokai žinomesnių vardų – šią vasarą 170 mln. JAV dolerių sutartį su Denverio „Nuggets“ pasirašiusio Jamalo Murray, 2014 m. pirmojo NBA naujokų biržos šaukimo Andrew Wigginso, NBA čempiono Tristano Thompsono, kylančios Oklahomos „Thunder“ žvaigždės Shai Gilgeouso-Alexanderio ir dar bent kelių tvirtus vaidmenis pajėgiausioje pasaulio lygoje turinčių žaidėjų.

Taip Serbijos, kaip pagrindinės kandidatės mesti iššūkį JAV rinktinei, vaidmenį turėjusi užimti Kanada tapo komanda, rimtai nevertinama net kalbant apie išgyvenimą „mirtininkų“ grupės etiketę gavusioje H grupėje.

„Tai ilga istorija, kurioje kiekvienas turi savų priežasčių, bet trumpas atsakymas būtų toks – kaip ir daugelis amerikiečių, Kanados NBA žaidėjai vietoje šešių savaičių įsipareigojimo ir kelionių po pasaulį pasirinko geresnį pasiruošimą naujajam sezonui“, – keliolikos žaidėjų atsisakymą padėti rinktinei aiškino vienas žinomiausių Kanados sporto žurnalistų Michaelas Grange‘as.

Tiesa, liepos pabaigoje nuvilniję kanadiečių neigiami atsakymai N. Nurse‘ui dar nebuvo pabaiga – jau prasidėjus pasiruošimui Kanados rinktinėje neliko Ch. Boucherio, traumą patyrę K. Olynykas, o ilgą laiką nežinomybė temdė ir C. Josepho situacija – Sakramento „Kings“ gynėjas ilgą laiką delsė prisijungti prie nacionalinės komandos ir į Kiniją atvyko likus vos keturioms dienoms iki čempionato starto.

Išskyręs, jog jam ypač gaila dėl traumą patyrusio K. Olynyko ir Dalaso „Mavericks“ klubo spaudimą pajutusio ir padėti rinktinei atsisakiusio Dwighto Powello, M. Grange‘as išskyrė ir dar vieną problemą, kurią pastebėjo per šią rinktinės vasarą.

„Didžiausias mano rūpestis yra tai, jog dauguma Kanados jaunųjų žaidėjų iš NBA net neatvyko į trijų dienų treniruočių stovyklą Toronte. Tai kelia daugybę klausimų ir dėl ateities, ir dėl nacionalinės komandos jų prioritetų sąraše“, – nerimavo žurnalistas.

Daugybės NBA žaidėjų atsisakymas vykti į Kiniją ne tik susilpnino kanadiečių šansus kovoti dėl medalių, bet ir sumažino pačios Kanados krepšinio gerbėjų susidomėjimą pasaulio čempionatu.

Nors pastaraisiais metais šioje šalyje krepšinį itin populiarino Toronto „Raptors“ pasiekimai NBA arenose, būrio menkiau žinomų krepšininkų su užrašu „Canada“ ant krūtinės varžymasis Azijoje nesulaukia tiek dėmesio, kiek, pavyzdžiui, bet kurios šios šalies ledo ritulio rinktinės rungtynės.

„Tarp labiausiai atsidavusių krepšinio gerbėjų susidomėjimas liko, tačiau apskritai nusivylimas dėl šitaip susiklosčiusių įvykių yra didžiulis, – tikino M. Grange‘as. – Daugelis žmonių laukė šių metų ir tikėjosi, kad 2019 ir 2020 m. turnyrai bus Kanados žibėjimo metas tarptautinėje arenoje. Didžiausia žala buvo padaryta kalbant apie eilinius sporto ar krepšinio sirgalius – neatpažindami žaidėjų ir neturėdami vilčių, kad Kanada iškovos medalį, jie nebe taip domisi ir visu čempionatu.

Be to, prie menko susidomėjimo prisideda ir tai, jog rungtynės vyksta itin nepatogiu metu – pavyzdžiui, pirmasis mačas prieš Australiją Kanados laikais prasidėjo nuo 1 iki 5 val. ryto.“

Tiesa, jei lietuvius ar kitus krepšinio gerbėjus kiek nustebino masinis kanadiečių atsisakymas žaisti pasaulio čempionate, jiems patiems tai nebuvo tokia šokiruojanti žinia. To priežastis – jau kelis dešimtmečius besitęsianti niūri Kanados krepšinio „tradicija“, kai žymiausi šios šalies krepšininkai nesiveržia atstovauti nacionalinei komandai.

Taip ilgus metus buvo ir su geriausiu visų laikų šalies krepšininku Steve‘u Nashu, žaidusiu rinktinėje 2000-ųjų Sidnėjaus olimpiadoje, tačiau vėliau vis rasdavusiu priežasčių vasarą paskirti ne nacionalinei komandai, o pasiruošimui naujajam NBA sezonui.

Tad ir M. Grange‘as pripažįsta, kad žaidėjų neįsitraukimas į rinktinės reikalus yra ne šios vasaros, o ilgalaikė Kanados krepšinio problema.

„Tai – ilgą laiką besitęsianti problema, o šių metų istorijos buvo tik dramatiškiausias to pavyzdys, – kalbėjo žurnalistas. – Lengviausia visa tai lyginti su ledo rituliu ir NHL žaidėjų įsitraukimu į rinktinės gyvenimą, kuris yra didžiulis. Ledo ritulio gerbėjams atkreipiant dėmesį į NBA žaidėjų atsidavimo šaliai stygių, sunku su tuo nesutikti.

Maža to, žvaigždžių neatvykimas tiesiogiai kenkia ir pačiai krepšinio federacijai, kuriai sunku rasti rėmėjų ir suteikti nacionalinės komandos žaidėjams geriausias sąlygas.“

Tiesa, nors 15 NBA žaidėjų kvietimo į rinktinę atsisakė arba patyrė traumas, viena žvaigždė į Kiniją vyko su didžiuliu malonumu.

Birželį pasiūlymą tapti rinktinės strategu priėmęs N. Nurse‘as pasaulio čempionate, ko gero, yra ryškiausia Kanados rinktinės žvaigždė, o daugelis būtent šio trenerio vadovavimą išskiria kaip vieną pagrindinių kanadiečių stiprybių.

Didelę patirtį tiek NBA, tiek tarptautiniame krepšinyje sukaupęs amerikietis, praeityje treniravęs ir Didžiosios Britanijos rinktinę, kelia optimizmą ir kanadiečiams, kurie tikisi savo komandą pamatyti antrajame turnyro etape.

„Manau, kad Nicką Nurse‘ą galima laikyti didžiausia komandos stiprybe, tačiau pabrėžčiau ir ganėtinai „gilią“ rinktinės sudėtį. Tai – viena geriausių Europoje žaidžiančių krepšininkų grupė, kokią esame turėję, – pozityviai apie dabartinę Kanados rinktinę atsiliepė M. Grange‘as. – Jie gali pataikyti, yra universalūs gynyboje. Jei ko ir trūksta, tai ūgio po krepšiu, o tai gali tapti didžiausia problema žaidžiant prieš Lietuvą, turinčią pajėgią priekinę liniją.“

Būtent lietuvių priekinės linijos žaidėjus kanadiečiai pažįsta geriausiai. Domantą Sabonį jie žino iš NBA kovų, o Joną Valančiūną tiek M. Grange‘as, tiek visi Kanados rinktinės sirgaliai iš arti stebėjo ilgiau nei šešerius metus – uteniškis nuo 2012 iki 2019 m. atstovavo „Raptors“ klubui.

Toronte JV teko susidurti ir su N. Nurse‘u, kuris penkerius metus rūpinosi individualiu lietuvio tobulėjimu, o praėjusiame sezone spėjo patreniruoti aukštaūgį ir kaip vyriausiasis treneris. Visgi M. Grange‘as nemano, kad tai, jog Kanados rinktinės treneris pažįsta Lietuvos nacionalinės komandos lyderį, gali tapti varžovų pranašumu rytojaus rungtynėse.

„Nemanau, kad tai gali tapti veiksniu. Jonas, kaip žaidėjas, jau yra subrendęs ir gerokai pažengęs į priekį, tad nemanau, jog kažkoks konkretus planas jį gali išmušti iš vėžių ir visiškai išjungti iš žaidimo“, – tikino žurnalistas.

Jį pasaulio čempionate žavi ne tik J. Valančiūno ir D. Sabonio duetas. Nors ir nežino daug apie Eurolygos krepšinį, M. Grange‘as jau matė, ką NBA arenose išdarinėjo naudingiausias Senojo žemyno turnyro žaidėjas Luka Dončičius, tad faktas, jog Lietuvos rinktinėje yra šeši žaidėjai iš Eurolygos šiam žurnalistui atrodo grėsmingas.

Visgi kanadietis neskuba įrašyti antrosios pergalės į lietuvių sąskaitą. Pripažinęs, kad Lietuvos rinktinės šansai išgyventi „mirtininkų“ grupėje yra geresni, kanadietis patvirtino, jog tiki savo šalies komandos šansais triumfuoti mače prieš lietuvius.

„Labai gaila, kad H grupėje atsidūrė tiek stiprių komandų: jei tik Kanada, Senegalas ir Australija (dėl Beno Simmonso ir Jonah Boldeno) į Kiniją būtų atvykę pilnų sudėčių, būtų net juokinga dėl to, kiek ši grupė skiriasi nuo kai kurių kitų. FIBA organizacijai dėl to turėtų būti gėda.

Bet maniau, kad Kanada gali įveikti Australiją, kaip dabar tikiu, kad jie gali nugalėti ir Lietuvą, nors ir nebus rungtynių favoritais. Tiesa, jei reikėtų spėti, mūsų komandą dėčiau trečioje vietoje – pirmąją skirčiau australams, o antrąją – lietuviams“, – prognozavo M. Grange‘as.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Raptors" treneris nesupranta, kodėl P.Siakamas taip prarado ritmą
"Raptors" treneris nesupranta, kodėl P.Siakamas taip prarado ritmą
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionai Toronto "Raptors" krepšininkai pralaimėjo penktąjį Rytų konferencijos pusfinalio mačą 89:111 Bostono "Celtics"
D.Sabonis į Lietuvą parskrido su sužadėtine
D.Sabonis į Lietuvą parskrido su sužadėtine
Dėl traumos NBA sezono kartu su Indianos „Pacers“ klubu negalėjęs užbaigti Domantas Sabonis ketvirtadienį parskrido į Lietuvą.Vilniaus oro uoste 24-erių aukštaūgis pasirodė
D.Motiejūną nuvylė ir nuliūdino negautas kvietimas į rinktinę: gal aš jau nebe to lygio?
D.Motiejūną nuvylė ir nuliūdino negautas kvietimas į rinktinę: gal aš jau nebe to lygio?
Šią vasarą į Lietuvos rinktinės stovyklą ir draugiškas rungtynes kvietimo nesulaukęs Donatas Motiejūnas stebisi tokiu nacionalinės komandos vadovybės elgesiu ir dėl to yra gerokai
NBA metų treneris - "Raptors" strategas
NBA metų treneris - "Raptors" strategas
Orlando burbule įsibėgėjant NBA atkrintamosioms varžyboms, lyga pradeda reguliariojo sezono individualių apdovanojimų dalybas.Šeštadienio vakarą paskelbta, jog geriausiu šio
Tragedija: netikėtai mirė vos 28-erių auksinės Lietuvos rinktinės narys (prašoma pagalbos)
Tragedija: netikėtai mirė vos 28-erių auksinės Lietuvos rinktinės narys (prašoma pagalbos)
Iš už Atlanto atskriejo tragiška žinia – Anapilin iškeliavo vos 28-erių metų Lukas Žemaitis, pastaruoju metu su tėvais gyvenęs Naujojo Džersio valstijoje, JAV.Lukas dar
 3x3 krepšinio bumas Lietuvoje: diskusijos dėl vyrų rinktinės sudėties ir noras suburti moterų komandą
3x3 krepšinio bumas Lietuvoje: diskusijos dėl vyrų rinktinės sudėties ir noras suburti moterų komandą
Lietuvoje ir visame pasaulyje kaip ant mielių populiarėja 3×3 krepšinis, kuris jau yra tapęs olimpine sporto šaka. Mūsų šalies trijulių krepšinio atstovai turi gerą
M.Grigonis - apie "Rytą", A.Gudaitis - apie kiaušus
M.Grigonis - apie "Rytą", A.Gudaitis - apie kiaušus
Geriausi Lietuvos krepšininkai praėjusį mėnesį buvo susirinkę į dviejų savaičių trukmės stovyklą, kurios metu ne tik atgavo po karantino kritusią formą, bet ir sudalyvavo Lietuvos krepšinio
Dėl kiauros kaukės - "Raptors" vadovybės priekaištai komandos naujokui
Dėl kiauros kaukės - "Raptors" vadovybės priekaištai komandos naujokui
Toronto "Raptors" vyriausiasis treneris Nickas Nurse'as pranešė, kad Kanados klubo prezidentas Masai Ujiri ir generalinis vadybininkas Bobby Websteris pakalbėjo su Terence'u
Profesorius iš rinktinės: gerti vandenį per karščius būtina, tačiau to nepakanka
Profesorius iš rinktinės: gerti vandenį per karščius būtina, tačiau to nepakanka
Kas bendro tarp sportuojančių ir leipstančių nuo karščio žmonių? „Gyvybiškai svarbių mineralų netekimas“, – sako Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio ir
Lietuvos rinktinė išliejo pyktį ant latvių
Lietuvos rinktinė išliejo pyktį ant latvių
Taline tęsiasi Estijos krepšinio 100-ojo gimtadienio proga šios šalies krepšinio asociacijos organizuojamas draugiškas „Baltijos kelio taurės“ turnyras.
Į tritaškių lenktynes įsivėlusi Lietuvos rinktinė paslydo Taline
Į tritaškių lenktynes įsivėlusi Lietuvos rinktinė paslydo Taline
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį (liepos 24 d.) žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Estijos nacionaline komanda ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 85:92 (21:24, 23:23,
D.Maskoliūnas: meluočiau, jei sakyčiau, kad labai seku Estijos krepšinį
D.Maskoliūnas: meluočiau, jei sakyčiau, kad labai seku Estijos krepšinį
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė surengė paskutinę treniruotę prieš šį vakarą startuosiantį „Baltijos kelio“ taurės turnyrą. Penktadienį lietuviai 19 val. 30
Rinktinės žaidėjai prieš komentatorius: M.Kalnietis ir M.Blaževičius atkirtis kritikams
Rinktinės žaidėjai prieš komentatorius: M.Kalnietis ir M.Blaževičius atkirtis kritikams
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovykla artėja į pabaigą. Žaidėjai jau išvyko iš Palangos, kur dirbo individualiai bei pratinosi prie vyriausiojo rinktinės trenerio Dariaus
Rinktinė atvyko į Taliną ir surengė pirmą treniruotę
Rinktinė atvyko į Taliną ir surengė pirmą treniruotę
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienį ryte autobusu išvyko į Estiją ir po daugiau nei devynių valandų kelionės pasiekė šalies sostinę Taliną, kuriame savaitgalį
Rinktinės treniruočių pobūdžio mače Palangoje "Žalieji“ nugalėjo "Baltuosius"
Rinktinės treniruočių pobūdžio mače Palangoje "Žalieji“ nugalėjo "Baltuosius"
Palangoje surengtose antrose treniruočių pobūdžio rungtynėse tarp Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų pergalę rezultatu 63:44 (16:13, 22:17, 25:14) iškovojo „Žaliųjų“
Grigonis ir Birutis blizgėjo neįprastais marškinėliais pasipuošusios rinktinės mače
Grigonis ir Birutis blizgėjo neįprastais marškinėliais pasipuošusios rinktinės mače
Palangoje stovyklaujanti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sekmadienio vakarą sužaidė tarpusavio rungtynes, kurias galėjo stebėti žiūrovai.Ant parketo varžėsi 11 rinktinės krepšininkų,
Dvejos rinktinės kontrolinės rungtynės - tiesiogiai per TV3
Dvejos rinktinės kontrolinės rungtynės - tiesiogiai per TV3
Estijos krepšinio asociacija 100-ojo krepšinio gimtadienio proga Taline organizuoja draugišką „Baltijos kelio taurės“ turnyrą. Jame dalyvaus Lietuvos, Latvijos ir Estijos
Pirmą kartą atskleisti krepšinio užkulisiai – išskirtinė tiesioginė transliacija iš rinktinės stovyklos
Pirmą kartą atskleisti krepšinio užkulisiai – išskirtinė tiesioginė transliacija iš rinktinės stovyklos
Liepos 19 d. pirmą kartą krepšinio mylėtojai išvys Lietuvos krepšinio vyrų rinktinės treniruočių pobūdžio krepšinio rungtynes. Tai bus puiki proga ne tik pamatyti,
Pirmajame rinktinės pasiruošimo etape – ypatingas dėmesys individualiam darbui
Pirmajame rinktinės pasiruošimo etape – ypatingas dėmesys individualiam darbui
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, Palangoje vykstančioje „Betsafe“ pasiruošimo stovykloje, baigė pirmąjį pasiruošimo etapą ir į rankas dažniau paims krepšinio
Ar veteranams dar yra vietos Lietuvos rinktinėje?
Ar veteranams dar yra vietos Lietuvos rinktinėje?
Vis garsiau kalbama, kad atėjo laikas atjauninti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę. Pasvarstykime, kam iš veteranų jau artėja laikas atsisveikinti ir kas iš jaunųjų gali belstis
D.Maskoliūnas įmušė įvartį, bet rinktinės krepšininkai sutriuškino trenerius
D.Maskoliūnas įmušė įvartį, bet rinktinės krepšininkai sutriuškino trenerius
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stovykla, kurią pristato „Betsafe“, įgauna vis didesnį pagreitį, o vienos iš treniruočių visi jos dalyviai su nekantrumu laukė nuo pirmosios
Rūdis bandysianti nušveisti rinktinė buriasi Palangoje (interviu su Gudaičiu)
Rūdis bandysianti nušveisti rinktinė buriasi Palangoje (interviu su Gudaičiu)
Tradiciniu laiku ir tradicinėje vietoje – penktadienį Lietuvos krepšinio rinktinė kaip visuomet liepą renkasi į stovyklą Palangoje. Tik šįkart pratybos neturės įprasto tęsinio.Dvi
L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų
L.Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J.Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų
Linas Kunigėlis ir Jonas Valančiūnas. Dviejų uteniškių draugystė gimė Lietuvos krepšinio rinktinėje dar 2011-aisiais, o po septynerių metų virto ir bendru projektu – pradėta
R.Kurtinaitis: teko šluoti gatvę, plauti tualetus - niekada nekeršiju už blogus dalykus
R.Kurtinaitis: teko šluoti gatvę, plauti tualetus - niekada nekeršiju už blogus dalykus
Lietuvos krepšinio legendai Rimui Kurtinaičiui vasara – poilsio, ramybės ir žvejybos laikas. Į Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) vykusią pagerbimo ceremoniją jis atvyko
D.Maskoliūnas apie rinktinę: norėčiau, kad principai būtų "Žalgirio" – juk pats esu jo dalis
D.Maskoliūnas apie rinktinę: norėčiau, kad principai būtų "Žalgirio" – juk pats esu jo dalis
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) naujienas apie šią sporto šaką nuo šiol pateiks ir žurnale „Krepšinio namai“. Čia bus apžvelgiamos Lietuvos rinktinių
M.Paulauskui suteiktas Kauno miesto garbės piliečio vardas
M.Paulauskui suteiktas Kauno miesto garbės piliečio vardas
Kauno miesto taryba pritarė siūlymui paskelbti legendinį Lietuvos krepšininką Modestą Paulauską Kauno miesto garbės piliečiu.„Sunku būtų pervertinti Modesto indėlį į Lietuvos
Lietuvos esporto krepšinio rinktinė Europos čempionate užėmė penktą vietą
Lietuvos esporto krepšinio rinktinė Europos čempionate užėmė penktą vietą
Lietuvos esporto krepšinio rinktinės šį savaitgalį dalyvavo pirmajame Europos esporto krepšinio čempionate. FIBA Esports Open 2020 turnyre lietuviai iškovojo keturias pergales
D.Maskoliūnas – apie į rinktinės stovyklą pakviestus krepšininkus ir turnyrą Estijoje
D.Maskoliūnas – apie į rinktinės stovyklą pakviestus krepšininkus ir turnyrą Estijoje
Žinomas Lietuvos komentatorius ir toliau nepaliaujamai kvočia žymiausias šalies krepšinio asmenybes. Žodžio kišenėje neieškantis žurnalistas, pasitelkęs į pagalbą

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime