Žalgiriečiai ir neptūniečiai triuškino varžovus, "Ryto" dubleriai įveikė "Vytį"

Dainiaus Lukštos nuotr.
Šeštadienio vakare Joniškyje vykusiose VIKIGLOTTO – NKL rungtynėse tarp vietos  „Delikateso“ (10-11) ir Kauno „Žalgirio-2“ (10-10) komandų 95:76 (17:15, 29:18, 24:17, 25:26) triumfavo išvykoje žaidę Arvydo Gronskio auklėtiniai.

Intriga mače laikėsi tik pirmojo ketvirčio metu, kurį žaliai-balti baigė turėdami dviejų taškų persvarą (17:15).

Kertinis lūžis įvyko antrajame kėlinyje, kai po dviejų taiklių Eriko Venskaus baudų metimų bei gražaus Dominyko Stenionio prasiveržimo po krepšiu dviženklę persvarą įgiję svečiai atitrūko – 30:19.

Ilgesnę mačo dalį skirtumas tarp komandų nesumažėjo ir laikėsi ties 15 taškų riba.

„Delikateso“ ekipos krepšininkai pataikė vos 11 proc. visų tolimų metimų (2/17), tuo tarpu jaunieji „Žalgirio“ komandos dubleriai į varžovų krepšį įsmeigė net 14 iš 33 tritaškių metimų (42 proc. taiklumas).

Geriausias sezono rungtynes „Žalgirio-2“ gretose sužaidė atakuojančio gynėjo pozicijoje žibėjęs Mantas Rubštavičius, kuris per 22 ant parketo praleistas minutes pelnė 18 taškų, taip pat pridėjo 3 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat kartų perėmė kamuolį iš varžovo.

„Žalgirio-2“ komanda iškovojo dešimtą pergalę sezone bei turnyrinėje lentelėje susilygino su tiek pat jų turinčia Joniškio ekipa. Tiesa, dėl geresnio santykio „Žalgirio“ dubleriai bendroje įskaitoje žengia dviem laipteliais aukščiau, užimdami penktąją poziciją. Joniškio ekipa šiuo metu rikiuojasi septinta.

„Žalgiris-2“: Vitalijus Kozys 17, Erikas Venskus 12 (8 atk. kam.), Dominykas Stenionis 10 (5 rez. perd.), Justinas Ramanauskas 10 (8 rez. perd.), Giedrius Bergaudas 10 (6 atk. kam.).

„Delikatesas“: Andrius Globys 21 (8/10 dvit., 7 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 16, Eimantas Stankevičius 15 (7 atk. kam.), Aistis Piliauskas 10.

K. Metrikio vedamas „Neptūnas-Akvaservis“ įsirašė didžiausią sezono pergalę

Problemų neturėję Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (15-5) iškovojo savo didžiausią pergalę šio sezono VIKINGLOTTO – NKL pirmenybėse, namie 99:66 (21:16, 27:14, 22:19, 29:17) įveikdami „Jonavos“ (5-16) krepšininkus.

„Neptūnas-Akvaservis“ jau antrojo kėlinio pradžioje po Mato Vaitkaus metimo įgijo dviženklę persvarą (26:16). Nojus Mineikis vėliau įskraidino du tritaškius metimus iš eilės, Dovydas Romančenka pridėjo vieną ir šeimininkų pranašumas išaugo iki rekordinio 19 taškų (41:22).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai tęsė savo dominavimą ir galiausiai laimėjo 33 taškų persvara – didžiausia šį sezoną.

Kelią į pergalę uostamiesčio ekipai nutiesė taiklūs tritaškiai, kurių jie realizavo net 16 iš 32. Iš toli pasižymėjo septyni skirtingi krepšininkai.

Nugalėtojams 25 taškus pelnęs Klaidas Metrikis sužaidė rezultatyviausias karjeros VIKINGLOTTO – NKL rungtynes.

„Neptūnas-Akvaservis“ po šio laimėjimo toliau žengia ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“: Klaidas Metrikis 25, Nojus Mineikis 14, Matas Vaitkus 13 (5 rez. perd), Vytautas Šarakauskas 12 (14 atk. kam).

„Jonava“: Martynas Pacevičius 19, Kahlilas Thomasas 14, Redas Jakubauskas 11 (6 rez. perd).

„Perlas“ namie pranoko „Vyčio“ ekipą

Einaras Tubutis trečias rungtynes iš eilės surinko dvigubą dublį ir jo atstovaujama Vilniaus „Perlo“ (10-10) komanda šeštadienį VIKINGLOTTO – NKL rungtynėse namie 85:76 (20:26, 25:15, 19:19, 21:16) pranoko Šakių „Vyčio“ krepšininkus (8-13).

E. Tubutis pelnė 16 taškų ir atkovojo 11 kamuolių, taip surinkdamas ketvirtą dvigubą dublį šį sezoną. Visa tai – per paskutines penkerias rungtynes.

Solidžią asmeninių rungtynių atkarpą pratęsė ir kitas „Perlo“ talentas Augustas Marčiulionis. Jis pelnė 18 taškų ir taip vienuoliktas rungtynes iš eilės surinko dviženklį taškų skaičių.

Didesnę persvarą šeimininkai susikrovė tik mačo pabaigoje. 36-ąją minutę po Marijaus Užupio taškų „Vytis“ priartėjo iki 71:73, tačiau tada „Perlas“ surinko 12 taškų iš eilės ir nutolo nepavejamai – 85:71.

„Perlas“: Augustas Marčiulionis ir Simas Jarumbauskas (9 atk. kam.) po 18, Einatas Tubutis 16 (11 atk. kam.), Andreas Kalogiros 11.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 26 (8/11 dvit.), Paulius Beliavičius 17, Marijus Užupis 8.

Lygos lyderiai laimėjo aštuntą kartą iš eilės

Toliau nesulaikomai VIKINGLOTTO – NKL pirmenybėse rungtyniauja „Telšių“ (18-2) komanda, kuri šeštadienį svečiuose 91:63 (25:17, 17:18, 22:16, 27:12) susitvarkė su Molėtų „Ežerūno (10-11) ekipa. Tai buvo aštuntoji iš eilės lygos lyderių pergalė.

Telšiškiai dabar dviem pergalėmis lenkia antroje vietoje žengiančią Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“, kuri savo 20-ojo turo rungtynes kiek vėliau šį vakarą žais su „Palangos Kuršiais“.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Ežerūnas“ dar atsiliko vos per metimą (45:47), tačiau tada svečiai spurtavo 10:2 ir įgijo dviženklę persvarą – 57:47. Įsibėgėję „Telšiai“ ketvirtajame kėlinyje įgijo 20 taškų persvarą (74:54) ir nebesižvalgė atgal.

„Telšius“ į pergalę vedė per tašką nuo sezono rezultatyvumo rekordo buvęs Tomas Rimša. Aukštaūgis per 32 minutes pelnė 20 taškų (6/6 dvitaškiai) ir atkovojo 7 kamuolius.

„Ežerūnas“: Rokas Jukonis 15, Justas Šukelis 14, Tautvydas Vyšniauskas 12.

„Telšiai“: Tomas Rimša 20 (7 atk. kam.), Vilius Pocius ir Ernestas Bružas po 16, Mindaugas Norkus 15 (10 atk. kam.).

Sezono rekordo ir stebuklingo tritaškio nepakako – „Gargždai“ per pratęsimą nusileido „Šilutei“

Mantas Ruikis sulig ketvirtojo kėlinio sirena pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą, tačiau papildomoje rungtynių atkarpoje jo atstovaujama „Gargždų“ (8-12) komanda VIKINGLOTTO – NKL pirmenybėse vis tiek 107:110 (22:26, 27:23, 28:27, 20:21, 10:13) nusileido „Šilutės“ (16-5) komandai.

„Gargždų“ ekipos negelbėjo ir įspūdingas asmenines rungtynes sužaidęs Laurynas Mikalauskas. Jis per beveik 43 minutes pelnė 30 taškų, atkovojo 21 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 49 naudingumo balus. Tai – šio sezono VIKINGLOTTO – NKL rekordas.

Dramatiškai besiklosčiusiose rungtynėse „Šilutė“ 37-ąją minutę išlygino rezultatą, kai vieną iš dviejų baudų pataikė Ernestas Sederevičius. Po netaiklaus varžovų metimo dėjimu atsakė Simonas Serapinas ir šilutiškiai išsiveržė į priekį – 96:94.

Abi komandos tada daugiau nei 2 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, kol galiausiai, likus žaisti 7 sekundes, šilutiškis Andrius Gaidys vienu baudos metimu padidino savo ekipos pranašumą iki 97:94.

Po antrosios netaiklios baudos šeimininkai atsikovojo kamuolį ir surezgė puikią ataką, kurios smaigalyje atsidūręs Ruikis išplėšė pratęsimą. Teisėjai dar peržvelgė epizodo kartojimą ir taškus įskaitė.

Pratęsime abi komandos toliau kvėpavo viena kitai į nugarą, kol dvi baudas realizavęs Byronas Sanfordas, likus žaisti 15 sekundžių, padidino „Šilutės“ persvarą iki 109:106.

„Gargždų“ atstovas Tadas Poška tada nepataikė iš toli, o Sanfordas realizavo vieną baudą ir padidino svečių persvarą iki 110:106. Šeimininkų gynėjas Deividas Anužis dar realizavo vieną baudos metimą, tačiau grėsmės „Šilutės“ komandai tai nebekėlė.

„Gargždai“: Laurynas Mikalauskas 30 (21 atk. kam., 6 rez. perd., 49 naud. balai), Mantas Ruikis 27, Deividas Anužis 21 (9 rez. perd., 6 atk. kam.), Tadas Poška 14.

„Šilutė“: Andrius Gaidys 27 (6 rez. perd.), Byronas Sanfordas 17 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Simonas Serapinas 16, Omaras Alstonas 14 (14 atk. kam.), Paulius Poška ir Ernestas Sederevičius po 13.

„Ereliai“ šventė pergalę prieš svečius iš Baltarusijos

Pergalę „VIKINGLOTTO-NKL“ ir Baltarusijos turnyre iškovojo Mažeikių „Ereliai“. Aloyzo Rudžio auklėtiniai savo aikštėje 73:67 (17:13, 24:17, 12:20, 20:17) įveikė Minsko „Cmoki-2“ komandą.

Šeimininkai į priekį pabėgo antrajame kėlinyje, kuomet penkių minučių atkarpą laimėjo 17:5 ir išsiveržė į priekį – 34:18.

Lemiamo ketvirčio metu po Antono Vaškevičiaus dvitaškio svečių deficitas tapo minimalus – 52:53. Tuomet „Ereliai“ pelnė 7 taškus be atsako ir vėl atitrūko – 60:52.

Likus žaisti minutę ir 27 sekundes, Aleksėjus Navoičiukas pataikė iš toli ir komandas skyrė 5 taškai – 62:67, tačiau rungtynių pabaigą užtikrinčiau sužaidę šeimininkai šventė pergalę.

Naudingiausiai „Erelių“ gretose rungtyniavo Mogga Arnado, kuris pelnė 11 taškų (5/7 dvit., 1/1 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo 2 varžovų metimus, po kartą perėmė ir rezultatyviai perdavė kamuolį, fiksuodamas 17 naudingumo balų rodiklį.

Pralaimėjusių negelbėjo dvigubą dublį surinkęs Maksimas Liutyčius, kuris pelnė 15 taškų (6/9 dvit., 1/1 trit., 0/1 baud. met.) ir atkovojo 12 kamuolių.

„Ereliai“: Mogga Arnado (17 naud. bal.) ir Tomas Balčiūnas po 11, Justas Nausėdas 10, Mantvydas Staniulis, Dovydas Daubaris ir Augustinas Venckus po 8.

„Tsmoki-2“: Maksimas Liutyčius (19 naud. bal., 12 atk. kam.) ir Uladzislau Blizniukas – po 15, Antonas Vaškevičius 10.

NKL savaitės MVP - palangiškių amerikietis, penketuke - ir į čempionų gretas grįžęs Ž.Šimonis
Naudingiausiu VIKINGLOTTO-NKL savaitės krepšininku tapo „Palangos Kuršių“ gynėjas Quincy Tayloras.28-erių metų 183 cm ūgio amerikietis praėjusią savaitę vidutiniškai
NKL apžvalga: dviejų klubų lyderiavimas bei žalgiriečio K.Kriisos debiutas Estijos rinktinėje
VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje po ilgos pertraukos iš pirmosios vietos buvo išstumti „Telšiai“, kuriuos pavijo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.Dabar
Žalgiriečiai pratęsė pergalių, "Ryto" jaunimas - nesėkmių serijas
Kauno „Žalgirio-2“ (18-15) krepšininkai VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse iškovojo dramatišką pergalę, kuri jiems buvo ketvirtoji paeiliui.Arvydo Gronskio auklėtiniai po
NKL: žalgiriečių pergalė, "Ryto" jaunimo nesėkmė ir čempionų bei lyderių akistata
Erikas Venskus ir Vitalijus Kozys kartu surinko beveik pusę Kauno „Žalgirio-2“ (17-16)  taškų ir atvedė komandą į trečiąją pergalę paeiliui.Arvydo Gronskio vadovaujama
"Ryto" jaunimo treneris įvardijo žaidėjus, kurie jau pasirengę kilti į aukštesnį lygį
Vilniaus „Ryto“ jaunimo komandos žaidėjų ir trenerių emocijos po Kaune laimėto  Eurolygos jaunimo atrankos turnyro jau nurimo. Už komandos vairo stovintis vyriausiasis treneris
Pokyčiai trijose NKL komandose
Prieš artėjančias savaitgalio rungtynes – pokyčiai net trijose VIKINGLOTTO-NKL komandose.Į Joniškio „Delikatesą“ po kiek mažiau nei dviejų savaičių pertraukos grįžta
A.Mineikis apie "Neptūno" dublerių komandos vairo perėmimą: buvo netikėta
Vykstant trenerių rokiruotėms pagrindinėje „Neptūno“ komandoje, tai palietė ir „Neptūną-Akvaservį“.Tomui Gaidamavičiui palikus pastarąją komandą, vadovauti jai buvo
Žaismingas "Žalgirio" estas: apie debiutą Eurolygoje, Prienus ir Jasikevičiaus riksmus
Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje tobulėja vienas įdomiausių savo kartos įžaidėjų 19-metis Kerras Kriisa.Estas 2018 metais pasirašė
G.Matulis: "Tikiuosi, kad Marijampolės klubą pamatysime LKL"
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) renginiai kyla į naują lygį. Tuo neabejoja Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubuose žaidęs Gintautas Matulis.Vasario 16-ąją „Jeep“ arenoje
NKL lankomumo lyderis - "Palangos Kuršių" klubas
Šį VIKINGLOTTO-Nacionalinės krepšinio lygos sezoną geriausiai yra lankomos „Palangos Kuršių“ rungtynes. Į pajūrio komandos mačus vidutiniškai susirenka po
"Ryto" dubleriai namie nusileido "Vyčiui" su 14 perdavimų atlikusiu P.Semaška
Puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidęs Šakių „Vytis“ (17-16) VIKINGLOTTO-NKL svečiuose 95:82 (26:20, 19:33, 24:21, 26:8) įveikė Vilniaus „Perlą“ (14-18.).Prasidėjus
"Žalgirio" ir "Ryto" dublerių dvikovoje - užtikrinta kauniečių pergalė
VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse šį vakarą vyko dvejos rungtynės, o vienose iš jų pergalę šventė Kauno „Žalgiris-2“ (16-16).Arvydo Gronskio auklėtiniai namuose 88:72
Nutrūko net 21-erių namie laimėtų "Telšių" rungtynių serija
Dramatišką pergalę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse šventė Šakių „Vyčio“ (16-16) krepšininkai, kurie patiesė čempionato lyderius „Telšius“
Pasikeitė "Ryto" planai: Ą.Tubelis taip pat išvyko į NBA stovyklą ir KMT finalo ketverte nežais
Naudingiausias Eurolygos jaunimo atrankos turnyro Kaune žaidėjas Ąžuolas Tubelis taip pat išvyko į Čikagą, kur savaitgalį dalyvaus NBA organizuojamoje „Basketball Without Borders“
Į Marijampolę grįžęs Ž.Šimonis: Lietuvoje pirmenybių lygis daug geresnis nei Italijoje
Šį sezoną Italijoje pradėjęs Žygimantas Šimonis grįžo ten, kur rungtyniavo pastaruosius du sezonus – Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ekipą.Tinklalapis „suduva-mantinga.lt“
"Ryto" dubleriai į dvikovą su žalgiriečiais Kaune vyks be trijų lyderių
Vilniaus „Perlas“ ketvirtadienį į „NKL-Viking Lotto“ čempionato dvikovą prieš Kauno „Žalgirį 2“ vyks be trijų lyderių: Ąžuolo Tubelio, Augusto Marčiulionio
Gražiausią NKL savaitės epizodą sukūrė "Erelių" duetas
VIKINGLOTTO-NKL 17-osios savaitės gražiausią savaitės momentą sukūrė Mažeikių „Erelių“ duetas. Rokas Stankevičius greitoje atakoje atliko gražų perdavimą per nugarą, o Mogga
"Gargždų" vedlys M.Ruikis - NKL savaitės MVP
VIKINGLOTTO-NKL savaitės naudingiausiu krepšininku tapo pirmenybių sezono rekordą užfiksavęs „Gargždų“ komandos snaiperis Mantas Ruikis.34-erių 197 cm ūgio krepšininkas
NKL: 50 minučių kova, rezultatyvumo rekordas ir įspūdingas "Telšių" spurtas
Praėjusią savaitę Mantas Ruikis pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą, „Telšiai“ laimėjo panaikinę 25 taškų deficitą, o Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“
NKL: dviejų pratęsimų dramoje – G. Matulio šou ir čempionų pergalė (rezultatai)
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (26-6) dar ketvirtajame kėlinyje turėjo 9 taškų deficitą, tačiau nepaisant to, sugebėjo išsigelbėti.Povilo Šakinio auklėtiniai
NKL: sunkios čempionų bei lyderių pergalės, Lavrinovičiai pasirodė blankiai
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (25-6) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse grįžo į pergalių kelią.Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 75:69 (16:22, 22:10, 20:17, 17:20) pranoko Šakių
Prie "Neptūno" dublerių vairo T.Gaidamavičių keičia A.Mineikis
Pokyčiai Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandoje: į Klaipėdos „Neptūno“ komandą pakviestą Tomą Gaidamavičių iki sezono pabaigos keičia laikinuoju vyriausiuoju treneriu
NKL apžvalga: nesustabdomas „Gargždų“ duetas, galingi Darjušo kėliniai ir pergalingos atakos
VIKINGLOTTO-NKL komandų startas naujose grupėse, įspūdingas ir pergalingas „Gargždų“ dueto žaidimas, skambūs pasirodymai, pergalingi metimai paskutinę sekundę – tai ir daugiau
Žalgiriečius nužudė S.Serapinas, "Ryto" dubleriai nusileido čempionams
Kauno „Žalgirio-2“ (14-16) krepšininkai VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse patyrė triuškinantį pralaimėjimą, namuose 64:86 (11:21, 21:24, 17:21, 17:20) nusileidę „Šilutės“
"Žalgirio" ir "Neptūno" dublerių dvikovoje triumfavo klaipėdiečiai
Vienintelėse šio savaitgalio VIKINGLOTTO-NKL rungtynėse – Klaipėdos „Neptūno-Akvaservio“ (19-10) pergalė.Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pirmosios grupės rungtynėse namuose
Įspūdingas G.Matulio blokas ir dar įspūdingesnis dėjimas - gražiausias NKL savaitės momentas
VIKINGLOTTO-NKL gražiausią savaitės epizodą sukūrė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Gintautas Matulis, užfiksavęs vienas už kitą įspūdingesnius bloką ir dėjimą.Antroje
NKL savaitės MVP - K.Thomasas, penketuke dominuoja "žemaičiai"
15-osios savaitės VIKINGLOTTO-NKL naudingiausiu krepšininku pripažintas „Jonavos“ aukštaūgis iš JAV Kahlilas Thomasas.25-erių metų 203 cm ūgio puolėjas praėjusią
NKL apžvalga: naujas etapas, nutrūkusi "Telšių" serija ir Lavrinovičių debiutas
Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) baigėsi antrojo rato kovos, po kurių 15 komandų buvo padalintos į dvi grupes.Apie naują etapą, nutrauktą „Telšių“