Dar viena sensacija: tritaškių liūtimi graikus nuprausę vokiečiai žengė į Eurobasket pusfinalį

Autorius: Krepšinis.lt.

Fantastiškai tritaškius pataikius Vokietijos rinktinė eliminavo vieną pagrindinių kandidačių į Europos krepšinio čempionato auksą Graikijos rinktinę su Gianniu Antetokounmpo priešakyje.

Gordono Herberto auklėtiniai antradienį Berlyne vykusiame antrajame ketvirtfinalio mače triumfavo 107:96 (31:27, 26:34, 26:10, 24:25). Graikų lyderis G. Antetokounmpo pabaigos nesulaukė – buvo išvytas iš aikštės dėl dviejų nesportinių pražangų, rašo Krepšinis.lt.

Pusfinalyje vokiečių lauks Ispanijos nacionalinė ekipa, antradienį pirmoje ketvirtfinalio dvikovoje 100:90 nugalėjusi suomius.

Trečiadienį dėl bilieto į turnyro TOP-4 kovos Prancūzija ir Italija (18.15 val.) bei titulą ginanti Slovėnija ir Lenkija (21.30 val.).

Iki susitikimo su turnyro šeimininkais graikai buvo laimėję visas 6 Europos čempionato rungtynes.

Paskutinį kartą vokiečiai Graikijos rinktinę buvo įveikę 2001 metais. Europos čempionato pusfinalyje Die Mannschaft nežaidė nuo 2005 metų.

Priminsime, kad dar aštuntfinalio etape buvo eliminuota itin pajėgia pretendente į medalius laikyta Serbijos nacionalinė ekipa su Nikola Jokičiumi priešakyje.

Vokietija: Dennisas Schroderis 26 (27 naud.b.), Andreas Obstas ir Franzas Wagneris po 19, Danielis Theisas 13 (16 atk.k.), Johannesas Thiemannas 13.

Graikija: Giannis Antetokounmpo 31 (7 atk.k., 8 rez.p., 31 naud.b.), Giannoulis Larentzakis 18, Tyleris Dorsey 13.

Nugalėtojai pataikė net 17 iš 31 tritaškio (55 proc. taiklumas) ir laimėjo kovą dėl kamuolių 46:32.

Rungtynių eiga:

Uraganinį puolimą surengę vokiečiai pataikė visus 4 mestus tritaškius ir rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 14:5. Tritaškių lavina nesibaigė ir aikštės šeimininkai netrukus persvarą padidino iki dviženklės (19:9).

Per 5 minutes vokiečiai iš 9 tritaškių pataikė 7 ir pirmavo 25:14. Graikams pavyko pristabdyti fantastiškai pataikančius vokiečius.

Pirmuoju smuiku ėmė griežti G. Antetokounmpo, aštriais prasiveržimais terorizavęs varžovų gynybą ir sumažinęs skirtumą iki minimumo (28:27). Po pirmojo kėlinio Vokietijos rinktinė buvo priekyje 31:27.

Abi komandos apsikeitė taikliais metimais ir prabėgus trims antrojo kėlinio minutėms skirtumas nepasikeitė (36:32). Giannoulis Larentzakis tapo tamsiuoju graikų arkliuku, kurio dėka įpusėjus ketvirčiui Dimitrio Itoudžio auklėtiniai vėl kvėpavo varžovams į nugaras (42:40).

Graikijos rinktinė spaudimo nemažino ir netrukus G. Antetokounmpo baudų metimais pirmą kartą šioje dvikovoje persvėrė rezultatą savo komandos naudai 44:46. Išnaudodami savo snaiperį Andreasą Obstą vokiečiai susigrąžino iniciatyvą 55:51.

Itin rezultatyvioje pirmoje rungtynių dalyje viskas baigėsi sėkmingiau graikams, kurie sugebėjo persverti rezultatą savo naudai, o po dviejų D. Schroderio klaidų Kostas Sloukas dar paskutinę sekundę pataikė ir tolimą metimą nuo aikštės vidurio. Įpusėjus dvikovai vokiečiai atsiliko 57:61.

Po didžiosios pertraukos Vokietijos rinktinė pradėjo spurtu 7:0 ir išsiveržė į priekį 64:61. Per daugiau nei 4 minutes graikai sugebėjo pelnyti tik tašką, o turnyro šeimininkai taikliais tritaškiais toliau didino skirtumą, o juos palaikantys sirgaliai kone skendo euforijoje. Skirtumas išaugo iki rekordinio 15 taškų (77:62). Spurtas 20:1!

Benubėgančius vokiečius pristabdyti pavyko vėl kamuolį į savo rankas paėmusiam G. Antetokounmpo. Po trijų kėlinių vokiečiai pirmavo 83:71.

Sužaidus 4 paskutinio kėlinio minutes graikams atsikovoti nieko nepavyko. Atvirkščiai, vokiečiai sėkmingai padidino savo persvarą iki rekordinės 96:80.

Likus žaisti 5 minutes Graikijos rinktinėje visiškas sąmyšis - dėl dviejų nesportinių pražangų lyderis G. Antetokounmpo buvo priverstas apskritai palikti aikštelę. Vokietijos rinktinė ėmė triuškinti varžovus - 103:82.

Vokietijos rinktinė taip pat prarado vieną iš savo lyderių D. Schroderį, kuris buvo priverstas palikti areną dėl dviejų techninių pražangų. Vis dėlto jo nuotaika buvo daug geresnė nei varžovų žvaigždės G. Antetokounmpo.

Likęs trijų minučių laikas abiem komandoms jau buvo tik formalumas. Vokiečiai laukė, kada galės kelti į viršų triumfuodami rankas, o graikai - baigti nevykusias rungtynes.

Pirmieji į pusfinalį žengė ispanai, kurie aštuntfinalyje antradienį 100:90 nugalėjo Suomijos krepšininkus.

Trečiadienį dėl bilieto į TOP-4 kovos Prancūzija ir Italija (18.15 val.) bei titulą ginanti Slovėnija ir Lenkija (21.30 val.).

"Lietkabelis" iškovojo dramatišką pergalę Europos taurėje
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į dar vieną kovą Europos taurės turnyre. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 87:84 (27:28, 16:18, 21:21, 23:17) įveikė Venecijos „Umana
Ašarų nesulaikęs Karalius: siurrealus jausmas
Po rekordinio metimo trečio kėlinio pabaigoje LeBronas Jamesas pakėlė rankas ir nukreipė akis į arenos palubes, o sausakimšoje arenoje sirgaliai ėmė skanduoti „MVP!“. Los Andželo
Prisegtas mikrofonas atskleidė Kalniečio emocijas paskutiniame karjeros mače
2023 metų sausio 29 dieną Mantas Kalnietis sužaidė paskutines savo karjeros rungtynes.Jos sulaukė ir išskirtinio Betsafe-LKL TV dėmesio. Legendiniam šalies krepšininkui rungtynių
Istoriniai taškai: LeBronas Jamesas tapo visų laikų rezultatyviausiu NBA žaidėju
Antradienį naktį Los Andžele dvikovoje su Oklahomos „Thunder“ LeBronas Jamesas tapo visų laikų rezultatyviausiu NBA krepšininku.„Lakers“ žvaigždė aplenkė Kareemą
"Žalgirio" aistruoliams – unikali galimybė rungtynes stebėti šalia Jankūno
Kauno „Žalgirio“ organizacija nusprendė į „Žalgirio“ areną plūstantiems aistruoliams suteikti unikalią galimybę – stebėti rungtynes kartu su Pauliumi Jankūnu sėdint
Trečia paeiliui: Valančiūnas su kompanija pranoko svečius Iš Atlantos
Naujojo Orleano „Pelicans“ (29/27) namuose 116:107 (33:35, 29:24, 29:22, 25:26) įveikė Atlantos „Hawks“ krepšininkus ir pasiekė trečią pergalę paeiliui, rašo
Tituluoto vilko karjeros posūkiai: žais vienoje komandoje, treniruos kitą – pretenduoja į unikalų pasiekimą
Per vieną savaitę – iškart dvi naujienos. Buvęs pasaulio ir Europos pirmenybių prizininkas Tomas Delininkaitis kurį laiką buvo iškritęs iš radarų, bet nuo šiol
"Rytas" pasitinka grupės lyderius – Žibėnas žvalgosi į sirgalius
Vilniaus „Ryto“ (1/1) trečiadienio vakarą namie priims FIBA Čempionų grupės lyderius – Bonos „Telekom Baskets“ (2/0) krepšininkus. Rungtynių išvakarėse
Sabonis svariai prisidėjo prie pergalės prieš blogiausią lygos komandą
NBA čempionate pirmadienį naktį Sakramento „Kings“ (30/23) svečiuose 140:120 (31:24, 34:24, 34:40, 41:32) pranoko absoliučią lygos autsaiderę Hjustono „Rockets“ (13/41),
Dončičiaus ir Irvingo duetas augina "Mavs" trenerio lūkesčius: galime laimėti lygą (rezultatai)
Dalaso „Mavericks“ strategas Jasonas Kiddas, bendraudamas su žiniasklaida, mojo ranka į klausimus apie prieštaringą Kyrie Irvingo reputaciją ir dėmesį telkė į krepšinio
Pergalę prieš "Žalgirį" nuskynęs Kurtinaitis: pusmetis darbo davė savo vaisių
Alytaus „Wolves“ (13-5) komanda pradžiugino savo sirgalius skambiausia šio sezono pergale „Betsafe-LKL“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmadienį vakare 80:75 (23:17,
Penktą nesėkmę iš eilės sugėręs Maksvytis: nenoriu savęs teisinti, "Vilkai" buvo stipresni
Kazys Maksvytis turėjo priekaištų savo auklėtiniams, kurie Alytuje 75:80 (17:23, 16:16, 19:19, 23:22) nusileido „Wolves“ krepšininkams. Iš savo auklėtinių „Žalgirio“
Į save nepanašus "Žalgiris" pralaimėjo ir Alytuje
Alytaus „Wolves“ (13-5) komanda pradžiugino savo sirgalius skambiausia šio sezono pergale „Betsafe-LKL“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 80:75 (23:17, 16:16, 19:19, 22:23)
Butkevičius – apie pietus su V.Carteriu, grindų plovimą bei didžiausią "trashtalkerį"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkų žaibiškų atsakymų laidų rubrikoje #60SecondsWithZalgiris eilė atsakyti į įvairius klausimus atėjo ir puolėjui Arnui Butkevičiui.Žalgirietis
Sirgaliai kviečiami nemokamai vykti bei stebėti moterų rinktinės mačą  Ryhojeprieš Ukrain
Sirgaliai kviečiami nemokamai vykti bei stebėti moterų rinktinės mačą Ryhojeprieš Ukrain
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) kartu su transporto partneriu įmone „Kautra” kviečia sirgalius vykti į Europos čempionato atrankos rungtynes Rygoje (Latvija).Šį sekmadienį
Valančiūno dubleriai supančiojo Sabonį ir numušė "Kings" karūną (rezultatai)
Lietuvos krepšinio rinktinės bokštų tarpusavio akistata NBA eilinį kartą neįvyko – Naujojo Orleano „Pelicans“ (28/27) vidurio puolėjui Jonui Valančiūnui teko praleisti
Prieš dvikovą Vilniuje Bonos klubas išvykoje patiesė Eurolygos ekipą
Prieš trečiadienį Vilniuje vyksiančią FIBA Čempionų lygos mačą su "Rytu" pergalę Vokietijos pirmenybėse iškovojo Bonos "Telekom Baskets" (16-2).Tuomaso iisalo
NBA sudrebino grandioziniai mainai: jėgas suvienys Dončičius ir Irvingas
NBA lygoje – nauja superjėga. Ilgai deramo pagalbininko neturėjęs Slovėnijos krepšinio vunderkindas Luka Dončičius pagaliau šalia savęs sulauks kitos superžvaigždės, rašo
Prieš dvikovą Kaune – Sedekerskio sezono mačas bei kuklus Giedraičio pasirodymas
Prieš Eurolygos dvikovą Kaune su "Žalgiriu" užtikrintą pergalę Ispanijos pirmenybėse iškovojo dvigubą dublį užfiksavusio Tado Sedekerskio bei kukliai pasirodžiusio Roko
Rinktinė nuolaidų varžovams nedarys: argumentų žaisti maksimaliai yra daugiau, negu reikia
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šį kartą be dramų pateko į 2023-iųjų rugpjūtį-rugsėjį Filipinuose, Indonezijoje ir Japonijoje vyksiantį FIBA pasaulio čempionatą.Lietuva K
"Lietkabelio" krizė? Namie nusileidę "Šiauliams" panevėžiečiai pralaimėjo trečiąkart iš eilės
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) prastos atkarpos neatsikrato Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-8). Pirmenybių vicečempionai savo arenoje 94:103 (15:26,
Jokubaitis buvo pagrindinis "Barcos" vedlys į pergalę prieš Eurolygos klubą
Rokas Jokubaitis buvo naudingiausias savo komandoje, o Barselonos "Barcelona" (16-3) Ispanijos pirmenybėse pranoko kitą Eurolygos dalyvę.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo gerbėjų
"Pelikanai" nutraukė juodą seriją nukaudami "Lakers", bet prarado Valančiūną (rezultatai)
Naujojo Orleano „Pelicans“ (27-27) klubas pagaliau nutraukė dešimties pralaimėjimų iš eilės seriją, tačiau ilgai lauktą jų pergalę apkartino Jono Valančiūno trauma.„Pelikanai“
Tubelis vėl dominavo NCAA čempionato mače
Ąžuolas Tubelis vėl dominavo aikštėje bei atvedė savo atstovaujamą komandą į dar vieną pergalę NCAA čempionate.Arizonos "Wildcats" (21-3) savo gerbėjų akivaizdoje 84:52 (47:21,
NBA apdalino baudomis peštynių dalyvius
NBA lyga paskelbė bausmes keturiems rungtynių tarp Orlando „Magic“ ir Minesotos „Timberwolves“ klubų žaidėjams, aktyviausiai sudalyvavusiems masinėse peštynėse, rašo
Neveikiančias galvas išskyręs Šeškus kalbėjo apie baigtą pasakėlę, Žibėnas – apie gerus darbus
„Lengva pasakėlė baigėsi. Tris su puse kėlinio žaidėme tikrai neblogai ir visiems buvo į ką pažiūrėti. Po to fiziškumas atsiliepė – neveikė galvos“, – pralaimėjimo
Kulboka dar kartą atvedė į pergalę
Arnoldas Kulboka vėl padmonstravo lyderio savybes ir atvedė savo atstovujamą komandą į pergalę Graikijos pirmenybėse.Patrų "Promitheas" (9-6) namie 76:66 (20:14, 7:21, 31:16, 18:15) įveikė
"Rytas" revanšavosi pabaigoje jėgų netekusiems bei septyniese žaidusiam "CBet"
Vilniaus „Ryto“ (13-4) komanda turėjo daugiau jėgų rungtynių pabaigoje ir taip išsivežė pergalę iš Jonavos.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače

Krepšinio torentai (166) 02.07 06:03
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07