Naujienos kraunasi...

Šilalės pažibą Lietuvos rinktinėje suformavo gatvės krepšinis (straipsnis)

Autorius: Mindaugas Augustis, specialiai DELFI iš Lilio.


Kadaise kamuolio bumpsėjimas iki išnaktų trikdė aplink lauko krepšinio aikštelę gyvenančius kaimynus, o dabar naktinėti verčia 15 tūkst. žiūrovų talpinančios „Žalgirio“ arenos sargus.

Iš niekur per vienerius metus į Lietuvos krepšinio rinktinę įnėręs Lukas Lekavičius nuo mažumės buvo žaidimo fanatikas. Ir galbūt jis nebūtų toks akiplėša ant parketo, jei ne aršūs kiemo turnyrai gimtojoje Šilalėje.

Žvaigždes palieka ištįsusiais veidais Regis, L. Lekavičiui nėra skirtumo, kas prieš jį stovi: ar Sergio Rodriguezas, ar Nickas Calathesas, ar bičiulis iš mokyklos laikų. Bet kuris iš jų gali išsižioti iš nuostabos po įžūlaus 180 cm ūgio gynėjo reido ar metimo iš vidutinio nuotolio. 21-erių vaikinui didžiausias autoritetas krepšinio aikštėje – ne visame pasaulyje garsios įžymybės, o 9 metais vyresnis brolis Linas, ateinančiame sezone atstovausiantis Prienų-Birštono „Vytautui“. Ir kiti kraštiečiai, pasukę profesionalaus krepšininko keliu.

„Marijonas Petravičius, Jonas Elvikis – yra Šilalėje tų krepšininkų. Mažas miestelis, tad kur čia jų nežinosi“, – kalbėdamas su DELFI, vardija L. Lekavičius.

Pastaruosius metus jo tobulėjimu rūpinosi pats žaidimo du prieš du karalius Šarūnas Jasikevičius. Bet L. Lekavičius nemažiau dėkingas treneriui Gedučiui Kukujevui, kadaise Šilalėje priėmusiam jį į vyresnių auklėtinių treniruotes.

Galiausiai, net ir pirmą kartą gyvenime apsivilkęs Lietuvos rinktinės aprangą, įžaidėjas kartais pamiršta viską pasaulyje ir rungtyniauja taip drąsiai, tarsi gainiotų kamuolį draugų būryje gimtinėje.

L. Lekavičiaus žaidimo stilius ir pase įrašyta gimimo data galbūt nėra artima Jono Kazlausko krepšinio filosofijai, bet net ir konservatyvusis specialistas prieš Europos čempionato startą Rygoje turėjo pripažinti: vertesnių galutinės komandos sudėties už jaunąjį šilališkį tiesiog nėra.

Tiesa, Senojo žemyno pirmenybėse L. Lekavičius rungtyniavo epizodiškai, o atėjus atkrintamosioms varžyboms apskritai įstrigo ant lietuvių atsarginių suolo. Vis dėlto tai nesunku paaiškinti, nes lemiamose rungtynėse žaidėjų rotaciją apriboja ir visą atsakomybę ant patikrintų lyderių pečių užkrauna net pačios stipriausios komandos.

L. Lekavičiaus ateityje laukia dar ne vienas čempionatas, kuriuose jis galės atskleisti savitą žaidimo braižą. Tokį, kokio išmoko Šilalėje su draugais diena iš dienos mėtydamas kamuolį į krepšį.

Save atrado lauko aikštelėje

Net ir šiandien grįžęs į gimtąjį miestelį, turintį vos 5 tūkst. gyventojų, L. Lekavičius nevengia pasivaržyti su bičiuliais.

„Būna, susibėgame, smagiai pažaidžiame krepšinį trise prieš tris. Mokančių žaisti Šilalėje tikrai yra“, – pasakoja gynėjas.

Patį L. Lekavičių krepšinio taisyklių vaikystėje išmokė brolis. Vienas iš dviejų – antrasis Aurimas baigė mokslus JAV ir krepšinį žaidžia tik savo malonumui. Tuo tarpu L. Lekavičiaus tėvai Gintaras ir Irena su populiariausia šalyje sporto šaka neturi nieko bendra.

„Tėvai – paprasti žmonės, dirba įprastus darbus. Iš kur aš toks gimiau – krepšininkas, nežinau“, – juokiasi rinktinės debiutantas. Daužyti kamuolį kieme Lukas pradėjo, kuomet buvo vos už jį didesnis. Ir paskui retai kada bepaleisdavo iš rankų.

„Būdavo dienų, kai aikštelėje prabūdavau po dvylika valandų, grįždavau vidurnaktį. Nors jau krepšio nesimatydavo, vis tiek žaisdavome. Įvairiai: ir penkiese prieš penkis, ir trise prieš tris. Susirinkdavo keturios komandos, vykdavo labai atkaklios kovos. Galbūt ten aš ir užaugau kaip krepšininkas“, – vaikystę prisimena L. Lekavičius.

Ar galima sakyti, kad gynėjo veiksmuose iki šiol išlikę žaidimo elementų, susiformavusių lauko aikštelėje?

„Gatvės krepšinis paremtas žaidimu vienas prieš vieną, o tuo aš galbūt nesu labai stiprus. Kita vertus, greitą žaidimą tikrai labiau mėgstu už pozicinį, kuris man nelabai priimtinas“, – svarsto pats žaidėjas.

Karjerą lėmė atsitiktinumas

Improvizuoti Šilalės turnyrai L. Lekavičiui baigėsi, kuomet jį pastebėjo ir keltis į Kauną pakvietė A. Sabonio krepšinio mokyklos treneris Arūnas Visockas.

L. Lekavičius pradėjo žaisti Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipoje ir šalies jaunimo rinktinėse. Po kelių sezonų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) lygiai prieš metus laukė ir debiutas aukščiausiame divizione. Tik viskas pasisuko ne taip, kaip planavo pats krepšininkas.

Sezoną praėjusį rudenį jis turėjo pradėti paskolintas Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubui. Bet kada kelio skausmų nukamuotas „Žalgirio“ legionierius Maalikas Waynsas ryžosi nutraukti sutartį ir išvyko namo, Lietuvos čempionai pajuto įžaidėjų stygių ir pakvietė L. Lekavičių prisijungti prie pagrindinės komandos.

O tuomet ir prasidėjo: debiutas Eurolygoje, uzurpuotas pagrindinio ekipos atakų organizatoriaus vaidmuo, kvietimas į Lietuvos rinktinės stovyklą susipažinti su jos virtuve ir galiausiai draugiškų rungtynių ciklas, kurio metu L. Lekavičius netikėtai nukonkuravo labiau patyrusius Adą Juškevičių ir Žygimantą Janavičių.

„Turėjau dvi svajones: žaisti „Žalgiryje“ ir patekti į rinktinę. Abi išsipildė per vienerius metus. Nerealu. Nesitikėjau tokio didelio šuolio, galvojau, sužaisiu porą sezoną Pasvalyje, paskui galbūt „Žalgiris“ pakvies. Bet išėjo, kaip išėjo, ir labai tuo džiaugiuosi“, – už likimo dovanas dėkingas nacionalinės komandos naujokas.

Pasitiki savo imunitetu

Tiesa, mažakalbiui debiutantui ir visai Lietuvos rinktinei Europos čempionato pradžioje džiaugsmo buvo maža.

„Prasčiausia nuotaika buvo po rungtynių su Estija. Belgams pralaimėjome, bet tada dar viskas buvo mūsų rankose, o mačas su estais mums tikrai buvo baisus“, – prisiminė L. Lekavičius.

Tačiau kuo toliau, tuo mažiau erškėčių painiojosi lietuvių kelyje, atvedusiame ant apdovanojimų pakylos. Belieka tik sekmadienį Europos pirmenybių finale su Ispanija išsiaiškinti medalių spalvą.

L. Lekavičius žino, koks saldus būna jų skonis – su 16-mečių ir 18-mečių rinktinėmis jis yra laimėjęs Europos čempionatų sidabrą, o žaisdamas 19-mečių nacionalinėje ekipoje pelnė ir pasaulio pirmenybių bronzą.

„Jausmas iškovojus medalį – nerealus. Juk dėl tos trumpos akimirkos sportuojame visą vasarą. Net nežinau, su kuo tai palyginti. Netgi jaunimo rinktinėse pelnius apdovanojimą savijauta būdavo nepaprasta. O ką jau bekalbėti apie vyrus... Turime užsikabinti už šios progos“, – nekantrauja L. Lekavičius.

Vis dėlto L. Lekavičius gerai supranta vieną dalyką: kad ir į kurią pusę pasisuktų lietuvių reikalai Lilyje, jis pats skųstis neturi teisės.

„Ar pastaruosius metus gyvenu kaip filme? Tikrai taip!“, – nusijuokia krepšininkas.

Prieš metus vienos Šilalės mėgėjų komandos internetinė svetainė jį pavadino Žemaitijos miestelio krepšinio vunderkindu. Dabar įvairios liaupsės skamba ne tik visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Problema tik ta, kad ne vienam staiga šokus į padebesius galvą apsukdavo išretėjęs oras. Tačiau L. Lekavičius įsitikinęs, kad turi imunitetą žvaigždžių ligai.

„Nemanau, kad man tai gresia. Aišku, dėmesio dabar sulaukiu daugiau, bet labai abejoju, ar tokie dalykai man gali nutikti“, – ranka numoja žaidėjas, per pastaruosius metus suradęs ir širdies draugę.

Ir jei L. Lekavičius šio pažado nepamirš, Šilalė tikrai turės kuo didžiuotis.

Kasdien atnaujinamus pranešimus iš Europos čempionato galite rasti http://www.delfi.lt/sportas/eurobasket, vaizdo medžiagą - http://www.delfi.lt/video/sportas/krepsinis

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
L.Jamesas: "Lakers" moraliai nepasiruošę atkrintamosioms varžyboms
L.Jamesas: "Lakers" moraliai nepasiruošę atkrintamosioms varžyboms
Pirmadienį Kyle'as Kuzmas likus 4,5 sekundės iki susitikimo pabaigos pataikė lemiamą tritaškį, ir "Lakers" 124:110 įveikė Denverio "Nuggets" ir nutraukė net penkių
Karščiausia NBA komanda dar labiau kaitina padus "Grizliams" – beskiria viena pergalė
Karščiausia NBA komanda dar labiau kaitina padus "Grizliams" – beskiria viena pergalė
Šeštą pergalę iš eilės NBA burbule pasiekė karščiausia šiuo metu lygos komanda Finikso „Suns“ (32/39).15 taškų deficitą panaikinę Arizonos
Prieš pirmąją "Ryto" treniruotę – D.Kairio kalba: apie čempionišką mentalitetą ir žaidimą be dvejonių
Prieš pirmąją "Ryto" treniruotę – D.Kairio kalba: apie čempionišką mentalitetą ir žaidimą be dvejonių
Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki naujojo sezono pradžios Lietuvos vicečempionai Vilniaus „Ryto“ krepšininkai susirinko į pirmąją treniruotę.Prieš sostinės „Jeep“
Į "Žalgirį" grįžęs S.Kavaliauskas: komanda pakilo į kitą lygį
Į "Žalgirį" grįžęs S.Kavaliauskas: komanda pakilo į kitą lygį
Po ilgos pertraukos į Kauno „Žalgirio“ komandos trenerių štabą šiemet sugrįžo ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo treneris Sigitas Kavaliauskas.Lietuvos
Buvęs žalgirietis lieka "Anadolu Efes" gretose
Buvęs žalgirietis lieka "Anadolu Efes" gretose
Kaip jau rašėme, puikiai Eurolygoje pastaruosius sezonus rungtyniavęs buvęs žalgirietis Vasilije Micičius sulaukė dėmesio ir iš už Atlanto.Pats serbas anksčiau buvo pareiškęs,
Jaunosios krepšininkės aktyviai leido laiką su moterų rinktine
Jaunosios krepšininkės aktyviai leido laiką su moterų rinktine
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės stovykla baigėsi gražia ir linksma nata. Daugiau nei 30 jaunųjų krepšininkių iš Panevėžio ir Šiaulių viešėjo Druskininkuose,
Rekordą pasiekęs A.Riversas: esu vienas geriausių taškų rinkėjų, tačiau "Rockets" turiu kitą vaidmenį
Rekordą pasiekęs A.Riversas: esu vienas geriausių taškų rinkėjų, tačiau "Rockets" turiu kitą vaidmenį
Hjustono "Rockets" gynėjas Austinas Riversas pakomentavo savo asmeninį rezultatyvumo rekordą, kurį pasiekė pergalingame mače prieš Sakramento "Kings" (129:112) įmesdamas
"Blazers" lyderis tapo 10-uoju žaidėju NBA istorijoje pelniusiu bent 50 taškų 10-yje mačų
"Blazers" lyderis tapo 10-uoju žaidėju NBA istorijoje pelniusiu bent 50 taškų 10-yje mačų
Kaip jau skelbėme, sekmadienį Damiano Lillardo vedami "Trail Blazers" krepšininkai 124:121  palaužė Filadelfijos "76ers" ekipą.Nugalėtojų lyderis įmetė 51 tašką
J.Valančiūną be čempiono žiedo palikę "Raptors" tarpusavio akistatoje paliko lietuvį ir be taškų
J.Valančiūną be čempiono žiedo palikę "Raptors" tarpusavio akistatoje paliko lietuvį ir be taškų
Eilinį pralaimėjimą NBA reguliariojo sezono pratęsime patyrė į vis didesnę duobę klimpstantys Memfio „Grizzlies“ (33-38).Tenesio valstijos klubas Orlande rezultatu 99:108 (25:20, 29:40,
Fantastiškas J.Valančiūno bendraklubio J.Moranto skrydis - gražiausias NBA momentas
Fantastiškas J.Valančiūno bendraklubio J.Moranto skrydis - gražiausias NBA momentas
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko penki susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 9 dieną sužaistų rungtynių
"Grizlių" medžioklėje – dar vienas taiklus "Blazers" šūvis, du klubai sudėjo ginklus
"Grizlių" medžioklėje – dar vienas taiklus "Blazers" šūvis, du klubai sudėjo ginklus
Likus dvejoms rungtynėms iki NBA reguliaraus sezono pabaigos liko vienas nežinomasis atkrintamųjų varžybų dalyvių sąraše.Po to, kai aštuntą vietą Vakarų konferencijoje užimantis
C.Anthony aplenkė P.Pierce'ą ir lipa ant kulnų T.Duncanui (video interviu)
C.Anthony aplenkė P.Pierce'ą ir lipa ant kulnų T.Duncanui (video interviu)
Blėstanti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždė Carmelo Anthony pakilo į 15-ą vietą lygos visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše.Sekmadienį Portlando "Trail
D.Sirvydžio klubas pratęsė kontraktą su Izraelio lygos geriausiuoju "šeštuoju" žaidėju
D.Sirvydžio klubas pratęsė kontraktą su Izraelio lygos geriausiuoju "šeštuoju" žaidėju
Deivido Sirvydžio atstovaujamas Jeruzalės "Hapoel" klubas pratęsė kontraktą su vienu lyderių Suleimanu Braimohu.Nigerietis Izraelio klube praleis antrą sezoną.Praėjusiose šalies
Prie tylių arenų Orlande neįprantantis L.Jamesas: čia gali išgirsti, kaip ant žemės nukrenta plunksna
Prie tylių arenų Orlande neįprantantis L.Jamesas: čia gali išgirsti, kaip ant žemės nukrenta plunksna
NBA Vakarų konferencijos lyderiai Los Andželo „Lakers“ vis dar neranda savojo žaidimo Orlande vykstančiame „burbulo“ turnyre.Vos dvi pergales per šešerias žaistas
"Panathinaikos" gretose N.Calathesą pakeitė Kinijos ir G lygose siautėjęs snaiperis
"Panathinaikos" gretose N.Calathesą pakeitė Kinijos ir G lygose siautėjęs snaiperis
Madrido "Real" nepaleidus argientiniečio Nicolaso Laprovittolos, Atėnų "Panathinaikos" teko ieškoti išvykusį Nicką Calathesą pakeisiančio pagrindinio atakų organizatoriaus.Sekmadienį
"Pacers" ir be Sabonio patiesė "Lakers" su LeBronu ir Davisu (rezultatai)
"Pacers" ir be Sabonio patiesė "Lakers" su LeBronu ir Davisu (rezultatai)
Indiano „Pacers“ (43/27) krepšininkai net ir be traumuoto Domanto Sabonio nemažina savo apsukų: NBA burbulą pradėję šeštoje Rytų konferencijos vietoje „Ristūnai“
Neeilinis sekmadienis: Valančiūnas pirmą kartą pažiūrės į akis NBA aukso žiedo jam pagailėjusiems "Raptors"
Neeilinis sekmadienis: Valančiūnas pirmą kartą pažiūrės į akis NBA aukso žiedo jam pagailėjusiems "Raptors"
Nors prabėgo jau pusantrų metų nuo garsiųjų mainų, kurie Joną Valančiūną pasiuntė į Memfį, o Marcą Gasolį – į Torontą, „Grizzlies“ ir „Raptors“ per tą laiką
Kosminis Dončičiaus krepšinis: rekordas, trigubas dublis, išplėštas pratęsimas ir pergalė prieš NBA lyderius
Kosminis Dončičiaus krepšinis: rekordas, trigubas dublis, išplėštas pratęsimas ir pergalė prieš NBA lyderius
21-erių metų Luka Dončičius netaps šio NBA sezono MVP (naudingiausiu žaidėju): jis nepateko tarp trijų finalininkų – Giannio Antetokounmpo, Jameso Hardeno ir LeBrono Jameso.Tačiau
L.Dončičiaus perdavimas sau ir varžovui tarp kojų bei K.Porzingio dėjimas - gražiausi NBA momentai
L.Dončičiaus perdavimas sau ir varžovui tarp kojų bei K.Porzingio dėjimas - gražiausi NBA momentai
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko penki susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 8 dieną sužaistų rungtynių
V.Oladipo apie kitą D.Sabonio bendraklubį: T.J.Warrenas dabar yra kitoje planetoje
V.Oladipo apie kitą D.Sabonio bendraklubį: T.J.Warrenas dabar yra kitoje planetoje
Kaip jau skelbėme, Indiano „Pacers“ (43/27) krepšininkai net ir be traumuoto Domanto Sabonio nemažina savo apsukų: NBA burbulą pradėję šeštoje Rytų konferencijos
R.Carlisle'as sulygino L.Dončičių su L.Birdu ir J.Kiddu
R.Carlisle'as sulygino L.Dončičių su L.Birdu ir J.Kiddu
Kaip jau skelbėme, šiąnakt Luka Dončičius sumetė 36 taškus, atliko 19 rezultatyvių perdavimų (karjeros rekordas) ir atkovojo 14 kamuolių, taip surinkdamas jau 17-ą trigubą dublį
"Ryto" atakoms diriguos Europoje debiutuosiantis amerikietis su NBA patirtimi
"Ryto" atakoms diriguos Europoje debiutuosiantis amerikietis su NBA patirtimi
Vilniaus „Ryto“ komandą sustiprino NBA lygoje rungtyniavęs įžaidėjas Demetrius Jacksonas. 25-erių metų krepšininkas yra žaidęs Bostono „Celtics“, Hjustono „Rockets“
"76ers" žvaigždei šis sezonas gali būti baigtas
"76ers" žvaigždei šis sezonas gali būti baigtas
Koja kojan su Domanto Sabonio atstovaujamais Indianos „Pacers“ žengiančių Filadelfijos „76ers“ žvaigždė Benas Simmonas šį sezoną gali nebepasirodyti akštėje.ESPN
Koronaviruso atvejis pirmojo "Žalgirio" varžovo Eurolygoje gretose – susirgo svarbus žaidėjas
Koronaviruso atvejis pirmojo "Žalgirio" varžovo Eurolygoje gretose – susirgo svarbus žaidėjas
Likus kiek daugiau nei pusantro mėnesio iki naujojo Eurolygos sezono starto klubai ėmėsi atidžiau tikrinti savo žaidėjų, trenerių bei personalo sveikatą.Oficiali Pirėjo „Olympiakos“
Solidžiai žaidęs J.Valančiūnas išjudino "Grizlius" ir šventė pirmą pergalę NBA burbule
Solidžiai žaidęs J.Valančiūnas išjudino "Grizlius" ir šventė pirmą pergalę NBA burbule
Memfio „Grizzlies“ (33/37) krepšininkai pagaliau atidarė savo pergalių sąskaitą Orlando burbule.Dillonas Brooksas, Jonas Valančiūnas ir Ja Morantas kartu sumetė 60 taškų,
J.Valančiūno bendraklubis J.Morantas: negalėjau dalyvauti pirmajame dukters gimtadienyje, buvo sunku
J.Valančiūno bendraklubis J.Morantas: negalėjau dalyvauti pirmajame dukters gimtadienyje, buvo sunku
Kaip jau skelbėme, Memfio "Grizzlies" (33/37) krepšininkai pagaliau atidarė savo pergalių sąskaitą Orlando burbule.Dillonas Brooksas, Jonas Valančiūnas ir Ja Morantas kartu sumetė
S.Curry sukūrė nuotaikingą "76ers" žvaigždės J.Embiido parodiją
S.Curry sukūrė nuotaikingą "76ers" žvaigždės J.Embiido parodiją
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superžvaigždė bei San Fransisko "Golden State Warriors" lyderis Stephenas Curry sukūrė Filadelfijos "76ers" centro Joelo Embiido
Monstriški J.Embiido ir J.Hayeso dėjimai - NBA "Top 10" viršūnėje
Monstriški J.Embiido ir J.Hayeso dėjimai - NBA "Top 10" viršūnėje
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko šeši susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 7 dieną sužaistų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime