Naujienos kraunasi...

Šilalės pažibą Lietuvos rinktinėje suformavo gatvės krepšinis (straipsnis)

Autorius: Mindaugas Augustis, specialiai DELFI iš Lilio.


Kadaise kamuolio bumpsėjimas iki išnaktų trikdė aplink lauko krepšinio aikštelę gyvenančius kaimynus, o dabar naktinėti verčia 15 tūkst. žiūrovų talpinančios „Žalgirio“ arenos sargus.

Iš niekur per vienerius metus į Lietuvos krepšinio rinktinę įnėręs Lukas Lekavičius nuo mažumės buvo žaidimo fanatikas. Ir galbūt jis nebūtų toks akiplėša ant parketo, jei ne aršūs kiemo turnyrai gimtojoje Šilalėje.

Žvaigždes palieka ištįsusiais veidais Regis, L. Lekavičiui nėra skirtumo, kas prieš jį stovi: ar Sergio Rodriguezas, ar Nickas Calathesas, ar bičiulis iš mokyklos laikų. Bet kuris iš jų gali išsižioti iš nuostabos po įžūlaus 180 cm ūgio gynėjo reido ar metimo iš vidutinio nuotolio. 21-erių vaikinui didžiausias autoritetas krepšinio aikštėje – ne visame pasaulyje garsios įžymybės, o 9 metais vyresnis brolis Linas, ateinančiame sezone atstovausiantis Prienų-Birštono „Vytautui“. Ir kiti kraštiečiai, pasukę profesionalaus krepšininko keliu.

„Marijonas Petravičius, Jonas Elvikis – yra Šilalėje tų krepšininkų. Mažas miestelis, tad kur čia jų nežinosi“, – kalbėdamas su DELFI, vardija L. Lekavičius.

Pastaruosius metus jo tobulėjimu rūpinosi pats žaidimo du prieš du karalius Šarūnas Jasikevičius. Bet L. Lekavičius nemažiau dėkingas treneriui Gedučiui Kukujevui, kadaise Šilalėje priėmusiam jį į vyresnių auklėtinių treniruotes.

Galiausiai, net ir pirmą kartą gyvenime apsivilkęs Lietuvos rinktinės aprangą, įžaidėjas kartais pamiršta viską pasaulyje ir rungtyniauja taip drąsiai, tarsi gainiotų kamuolį draugų būryje gimtinėje.

L. Lekavičiaus žaidimo stilius ir pase įrašyta gimimo data galbūt nėra artima Jono Kazlausko krepšinio filosofijai, bet net ir konservatyvusis specialistas prieš Europos čempionato startą Rygoje turėjo pripažinti: vertesnių galutinės komandos sudėties už jaunąjį šilališkį tiesiog nėra.

Tiesa, Senojo žemyno pirmenybėse L. Lekavičius rungtyniavo epizodiškai, o atėjus atkrintamosioms varžyboms apskritai įstrigo ant lietuvių atsarginių suolo. Vis dėlto tai nesunku paaiškinti, nes lemiamose rungtynėse žaidėjų rotaciją apriboja ir visą atsakomybę ant patikrintų lyderių pečių užkrauna net pačios stipriausios komandos.

L. Lekavičiaus ateityje laukia dar ne vienas čempionatas, kuriuose jis galės atskleisti savitą žaidimo braižą. Tokį, kokio išmoko Šilalėje su draugais diena iš dienos mėtydamas kamuolį į krepšį.

Save atrado lauko aikštelėje

Net ir šiandien grįžęs į gimtąjį miestelį, turintį vos 5 tūkst. gyventojų, L. Lekavičius nevengia pasivaržyti su bičiuliais.

„Būna, susibėgame, smagiai pažaidžiame krepšinį trise prieš tris. Mokančių žaisti Šilalėje tikrai yra“, – pasakoja gynėjas.

Patį L. Lekavičių krepšinio taisyklių vaikystėje išmokė brolis. Vienas iš dviejų – antrasis Aurimas baigė mokslus JAV ir krepšinį žaidžia tik savo malonumui. Tuo tarpu L. Lekavičiaus tėvai Gintaras ir Irena su populiariausia šalyje sporto šaka neturi nieko bendra.

„Tėvai – paprasti žmonės, dirba įprastus darbus. Iš kur aš toks gimiau – krepšininkas, nežinau“, – juokiasi rinktinės debiutantas. Daužyti kamuolį kieme Lukas pradėjo, kuomet buvo vos už jį didesnis. Ir paskui retai kada bepaleisdavo iš rankų.

„Būdavo dienų, kai aikštelėje prabūdavau po dvylika valandų, grįždavau vidurnaktį. Nors jau krepšio nesimatydavo, vis tiek žaisdavome. Įvairiai: ir penkiese prieš penkis, ir trise prieš tris. Susirinkdavo keturios komandos, vykdavo labai atkaklios kovos. Galbūt ten aš ir užaugau kaip krepšininkas“, – vaikystę prisimena L. Lekavičius.

Ar galima sakyti, kad gynėjo veiksmuose iki šiol išlikę žaidimo elementų, susiformavusių lauko aikštelėje?

„Gatvės krepšinis paremtas žaidimu vienas prieš vieną, o tuo aš galbūt nesu labai stiprus. Kita vertus, greitą žaidimą tikrai labiau mėgstu už pozicinį, kuris man nelabai priimtinas“, – svarsto pats žaidėjas.

Karjerą lėmė atsitiktinumas

Improvizuoti Šilalės turnyrai L. Lekavičiui baigėsi, kuomet jį pastebėjo ir keltis į Kauną pakvietė A. Sabonio krepšinio mokyklos treneris Arūnas Visockas.

L. Lekavičius pradėjo žaisti Kauno „Žalgirio“ dublerių ekipoje ir šalies jaunimo rinktinėse. Po kelių sezonų Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) lygiai prieš metus laukė ir debiutas aukščiausiame divizione. Tik viskas pasisuko ne taip, kaip planavo pats krepšininkas.

Sezoną praėjusį rudenį jis turėjo pradėti paskolintas Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ klubui. Bet kada kelio skausmų nukamuotas „Žalgirio“ legionierius Maalikas Waynsas ryžosi nutraukti sutartį ir išvyko namo, Lietuvos čempionai pajuto įžaidėjų stygių ir pakvietė L. Lekavičių prisijungti prie pagrindinės komandos.

O tuomet ir prasidėjo: debiutas Eurolygoje, uzurpuotas pagrindinio ekipos atakų organizatoriaus vaidmuo, kvietimas į Lietuvos rinktinės stovyklą susipažinti su jos virtuve ir galiausiai draugiškų rungtynių ciklas, kurio metu L. Lekavičius netikėtai nukonkuravo labiau patyrusius Adą Juškevičių ir Žygimantą Janavičių.

„Turėjau dvi svajones: žaisti „Žalgiryje“ ir patekti į rinktinę. Abi išsipildė per vienerius metus. Nerealu. Nesitikėjau tokio didelio šuolio, galvojau, sužaisiu porą sezoną Pasvalyje, paskui galbūt „Žalgiris“ pakvies. Bet išėjo, kaip išėjo, ir labai tuo džiaugiuosi“, – už likimo dovanas dėkingas nacionalinės komandos naujokas.

Pasitiki savo imunitetu

Tiesa, mažakalbiui debiutantui ir visai Lietuvos rinktinei Europos čempionato pradžioje džiaugsmo buvo maža.

„Prasčiausia nuotaika buvo po rungtynių su Estija. Belgams pralaimėjome, bet tada dar viskas buvo mūsų rankose, o mačas su estais mums tikrai buvo baisus“, – prisiminė L. Lekavičius.

Tačiau kuo toliau, tuo mažiau erškėčių painiojosi lietuvių kelyje, atvedusiame ant apdovanojimų pakylos. Belieka tik sekmadienį Europos pirmenybių finale su Ispanija išsiaiškinti medalių spalvą.

L. Lekavičius žino, koks saldus būna jų skonis – su 16-mečių ir 18-mečių rinktinėmis jis yra laimėjęs Europos čempionatų sidabrą, o žaisdamas 19-mečių nacionalinėje ekipoje pelnė ir pasaulio pirmenybių bronzą.

„Jausmas iškovojus medalį – nerealus. Juk dėl tos trumpos akimirkos sportuojame visą vasarą. Net nežinau, su kuo tai palyginti. Netgi jaunimo rinktinėse pelnius apdovanojimą savijauta būdavo nepaprasta. O ką jau bekalbėti apie vyrus... Turime užsikabinti už šios progos“, – nekantrauja L. Lekavičius.

Vis dėlto L. Lekavičius gerai supranta vieną dalyką: kad ir į kurią pusę pasisuktų lietuvių reikalai Lilyje, jis pats skųstis neturi teisės.

„Ar pastaruosius metus gyvenu kaip filme? Tikrai taip!“, – nusijuokia krepšininkas.

Prieš metus vienos Šilalės mėgėjų komandos internetinė svetainė jį pavadino Žemaitijos miestelio krepšinio vunderkindu. Dabar įvairios liaupsės skamba ne tik visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Problema tik ta, kad ne vienam staiga šokus į padebesius galvą apsukdavo išretėjęs oras. Tačiau L. Lekavičius įsitikinęs, kad turi imunitetą žvaigždžių ligai.

„Nemanau, kad man tai gresia. Aišku, dėmesio dabar sulaukiu daugiau, bet labai abejoju, ar tokie dalykai man gali nutikti“, – ranka numoja žaidėjas, per pastaruosius metus suradęs ir širdies draugę.

Ir jei L. Lekavičius šio pažado nepamirš, Šilalė tikrai turės kuo didžiuotis.

Kasdien atnaujinamus pranešimus iš Europos čempionato galite rasti http://www.delfi.lt/sportas/eurobasket, vaizdo medžiagą - http://www.delfi.lt/video/sportas/krepsinis

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
360º VR: žvilgsnis į LKL televizinės transliacijos vidų
360º VR: žvilgsnis į LKL televizinės transliacijos vidų
Šį sezoną naujovę – 360º vaizdo rubriką pristačiusi Lietuvos krepšinio lyga pateikia antrąjį sezono epizodą.Šį kartą LKL kūrybinė komanda siūlo virtualiai pasižvalgyti
"Shaqtin' A Fool" laidoje atsirado vietos ir J.Valančiūnui
"Shaqtin' A Fool" laidoje atsirado vietos ir J.Valančiūnui
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas pristatė savo tradicinę rubriką "Shaqtin' A Fool", kurioje parodomi juokingiausi
Grobis iš Kauno sugrąžino nykstantį pulsą serbams: gavome galimybę dirbti toliau
Grobis iš Kauno sugrąžino nykstantį pulsą serbams: gavome galimybę dirbti toliau
Belgrado „Crvena Zvezda“ skriaudė Kauno „Žalgirį“, kaip kita Serbijos sostinės ekipa „Partizan“ išvakarėse – Vilniaus „Rytą“.Būtent šiuos
B.Dunstonas nominuotas balsavimui Eurolygos dešimtmečio komandos rinkimuose
B.Dunstonas nominuotas balsavimui Eurolygos dešimtmečio komandos rinkimuose
Eurolyga surengs balsavimą renkant geriausius turnyro dešimtmečio simbolinę komandą. Sirgaliai, žaidėjai, treneriai bei žiniasklaidos atstovai rinks 2010-2020 metų geriausius krepšininkus.Viso
"Žalgiris" vėl pralaimėjo paskutinėmis sekundėmis
"Žalgiris" vėl pralaimėjo paskutinėmis sekundėmis
Kauno "Žalgirio" (3/7) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje vėl pralaimėjo paskutinėmis susitikimo sekundėmis.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nerezultatyviausiame sezono
Prieš Greek Freak trigubą dublį C.Anthony buvo bejėgis, "Bucks" įveikė traumų išretintą "Trail Blazers"
Prieš Greek Freak trigubą dublį C.Anthony buvo bejėgis, "Bucks" įveikė traumų išretintą "Trail Blazers"
Milvokio „Bucks“ (12-3) žvaigždė Giannis Antetokounmpo driokstelėjo antrą savo trigubą dublį šį sezoną, o jo vedama komanda ketvirtadienį namie 137:129 (37:27, 35:31, 35:40,
Auklėtiniais nepatenkintas Šaras: čia nereikia ieškoti sliekų
Auklėtiniais nepatenkintas Šaras: čia nereikia ieškoti sliekų
„Ne pralaimėjimai ir padėtis turnyro lentelėje jaudina, o tai, kad nesugebame „įlisti“ į žaidėjų galvas“, – po dar vieno pralaimėjimo Eurolygoje atsiduso „Žalgirio“
Ispanijos žiniasklaida: K.C.Riversas artimiausiu metu papildys "Žalgirį"
Ispanijos žiniasklaida: K.C.Riversas artimiausiu metu papildys "Žalgirį"
Ispanijoje Sevilijos „Real Betis“ komandoje žaidžiantis KC Riversas netrukus turėtų papildyti Lietuvos čempionų gretas, praneša Ispanijos krepšinio portalas solobasket.com. Atakuojančiam
B.Daviesas neužmiršo "Žalgirio": nebūčiau toks, koks dabar esu
B.Daviesas neužmiršo "Žalgirio": nebūčiau toks, koks dabar esu
Vasarą į „Barceloną“ persikėlęs Brandonas Daviesas šiltai atsiliepė apie buvusią savo karjeros stotelę Kaune.Dvejus metus „Žalgiryje“ praleidęs amerikietis su žaliai
"Crvena Zvezdos" treneris - su (ne)laikinojo statusu
"Crvena Zvezdos" treneris - su (ne)laikinojo statusu
Ketvirtadienio Eurolygos varžovai Kauno „Žalgiris“ (3-6) ir Belgrado „Crvena Zvezda“ (2-7) tarpusavio kovą pasitinka panašiomis nuotaikomis. Abu klubai pralaimėjo pastarąsias
"Teisėjo švilpukas": ar pažeidė taisykles ant lanko kabėjęs Z.LeDay?
"Teisėjo švilpukas": ar pažeidė taisykles ant lanko kabėjęs Z.LeDay?
Teisėjų sprendimus analizuojanti ir aiškinimus teikianti „Betsafe–LKL“ rubrika „Teisėjo švilpukas“ šią savaitę pateikia keturis epizodus, kurie turėtų
Belgrade D.Adomaičiui šypseną kėlė klausimas apie "Žalgirį"
Belgrade D.Adomaičiui šypseną kėlė klausimas apie "Žalgirį"
Vilniaus „Rytui“ Belgrade nepavyko atsirevanšuoti „Partizan“ krepšininkams už nesėkmę namuose ir sostinės krepšininkai svečiuose serbams taip pat nusileido
Ž.Obradovičius trauktis neketina: paskaloms ir gandams neturiu laiko
Ž.Obradovičius trauktis neketina: paskaloms ir gandams neturiu laiko
Stambulo „Fenerbahce“ klubas tęsia košmarišką savo sezoną Eurolygoje. Trečiadienį „Fenerbahce“ (2-7) Barselonoje rimčiau nepasipriešino „Barcelonos“
NKL siaučiantis B.Sanfordas svajoja apie čempiono titulą
NKL siaučiantis B.Sanfordas svajoja apie čempiono titulą
26-erių metų 182 cm ūgio Byronas Sanfordas jau praėjusį sezoną buvo vienas geriausių VIKINGLOTTO-NKL krepšininkų, tačiau dabar amerikietis žaidžia dar geriau.Svarbu pažymėti, kad įžaidėjas
K.Leonardas ir P.George'as pirmąkart žaidė kartu, o Los Andžele vyko trileris (rezultatai)
K.Leonardas ir P.George'as pirmąkart žaidė kartu, o Los Andžele vyko trileris (rezultatai)
NBA lygoje šiąnakt Los Andžele įvyko įspūdingas trileris: „Clippers“ (10/5) po pratęsimo 107:104 (22:21, 18:21, 29:33,28:22, 10:7) įveikė Bostono „Celtics“ (11/3)
Dar vienas įspūdingas L.Dončičiaus vakaras ir skaudžiausia "Warriors" nesėkmė per 46 metus
Dar vienas įspūdingas L.Dončičiaus vakaras ir skaudžiausia "Warriors" nesėkmė per 46 metus
Fantastišką rezultatyvumą demonstravusi Dalaso „Mavericks“ namuose net 142:94 (44:16, 30:22, 30:26, 38:30) nušlavė nuo kelio Ouklando „Golden State Warriors“ krepšininkus.Dalaso
NBA Top 10 viršūnėje - įspūdingas K.Leonardo skrydis
NBA Top 10 viršūnėje - įspūdingas K.Leonardo skrydis
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė lapkričio 20 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Jo viršūnėje atsidūrė įspūdingas Los Andželo
Kažkas naujo NBA padangėje: B.Simmonsas pataikė pirmąjį savo tritaškį!
Kažkas naujo NBA padangėje: B.Simmonsas pataikė pirmąjį savo tritaškį!
Istorinė diena NBA lygoje: vienas Filadelfijos "76ers" lyderių Benas Simmonsas pataikė pirmąjį tolimą metimą oficialiose lygos rungtynėse."Sixers" namie 109:104 palaužė Niujorko
"Blazers" atleido P.Gasolį ir pasiūlė jam trenerio pareigas
"Blazers" atleido P.Gasolį ir pasiūlė jam trenerio pareigas
Portlando "Trail Blazers" klubas atleido Ipanijos krepšinio žvaigždę Pau Gasolį bei pasiūlė jam trenerio pareigas.Kaip praneša apžvalgininkas Adrianas Wojnarowskis, šiuo
"Rytas" po atkaklios kovos krito Belgrade
"Rytas" po atkaklios kovos krito Belgrade
Vilniaus "Rytui" (3/5) nepavyko pratęsti pergalių serijos Europos taurės varžybų B grupėje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje po atkaklios kovos 81:86 (21:23, 19:23, 17:22,
Prieš kovą su serbais Š.Jasikevičius nustatė aiškią ribą
Prieš kovą su serbais Š.Jasikevičius nustatė aiškią ribą
Artėjant ketvirtadienio Eurolygos rungtynes su Belgrado „Crvena Zvezda“ klubu žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius pareiškė, kad metas susiimti gynyboje ir neleisti
Vienas "Ryto" lyderių P.Cruzas - apie Lietuvos rinktinę ir D.Adomaičio lūkesčius
Vienas "Ryto" lyderių P.Cruzas - apie Lietuvos rinktinę ir D.Adomaičio lūkesčius
Vilniaus „Ryto“ meksikiečiui Pako Cruzui prieš atvykstant į Lietuvą tikrai nereikėjo dairytis į žemėlapį. 2014–ųjų pasaulio čempionatas Ispanijoje – vieta, kurioje
Graikų žiniasklaida: savo tvirtovėje įveiktas Šaras, nemaloni užuomina L.Lekavičiui ir priekaištas teisėjams
Graikų žiniasklaida: savo tvirtovėje įveiktas Šaras, nemaloni užuomina L.Lekavičiui ir priekaištas teisėjams
Po pergalės minimalia persvara Kaune graikai negaili komplimentų laikinajam Atėnų „Panathinaikos“ treneriui Giorgui Vovorui ir pažymi, kad pabaigoje teisėjai per plauką nepavogė iš
#TimeOutŽalgiris. E.Jurgaitytės įspūdžiai bei smagūs vaikų atsakymai apie krepšininkus
#TimeOutŽalgiris. E.Jurgaitytės įspūdžiai bei smagūs vaikų atsakymai apie krepšininkus
Antradienį „Žalgirio“ arenoje įvykusios Eurolygos rungtynės tarp Šarūno Jasikevičiaus treniruojamo Kauno „Žalgirio“ ir Atėnų „Panathinaikos“ klubų buvo
NKL gražiausių savaitės epizodų Top 10: pergalingi metimai ir triuškinantys dėjimai
NKL gražiausių savaitės epizodų Top 10: pergalingi metimai ir triuškinantys dėjimai
VIKINGLOTTO-NKL gražiausio septintosios savaitės epizodo autoriumi tapo neįtikėtiną savaitę išgyvenęs Augustinas Venckus. Gynėjas Mažeikių „Ereliams“ išplėšė
L.Jamesas - pirmasis NBA istorijoje surinkęs trigubą dublį prieš kiekvieną komandą
L.Jamesas - pirmasis NBA istorijoje surinkęs trigubą dublį prieš kiekvieną komandą
NBA superžvaigždė ir Los Andželo "Lakers" lyderis LeBronas Jamesas tapo pirmuoju krepšininku lygos istorijoje, kuriam pavyko surinkti trigubą dublį prieš kiekvieną iš
C.Anthony sugrįžimas - itin prastas, J.Valančiūno klubas neprilygo autsaideriams "Warriors"
C.Anthony sugrįžimas - itin prastas, J.Valančiūno klubas neprilygo autsaideriams "Warriors"
NBA čempionate įvyko ilgai aptarinėtas Carmelo Anthony sugrįžimas, tačiau jis tikrai nebuvo toks, kokio tikėjosi Portlando „Trail Blazers“ (5/10) ir pats 35-erių veteranas.„Blazers“
S.Llullas nominuotas balsavimui Eurolygos dešimtmečio komandos rinkimuose
S.Llullas nominuotas balsavimui Eurolygos dešimtmečio komandos rinkimuose
Eurolyga surengs balsavimą renkant geriausius turnyro dešimtmečio simbolinę komandą.Sirgaliai, žaidėjai, treneriai bei žiniasklaidos atstovai rinks 2010-2020 metų geriausius krepšininkus.Viso

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime