Naujienos kraunasi...

"Juventus" direktoriaus Utenos visų laikų komandoje - ir V.Praškevičius

"Juventus" direktoriaus Utenos visų laikų komandoje - ir V.Praškevičius
Dvidešimt metų – ilgas laiko tarpas. Tačiau tik ne tuo atveju, jei kalbame apie sporto organizaciją. Nors dar pakankamai jauna, Utenos „Juventus“ jau turi kuo pasigirti. Tiek iškovotais trofėjais , tiek žaidėjais, kažkada vilkėjusiais šios komandos marškinėlius. Kadangi su „Juventus“ ekipa teko nukeliauti beveik tris ketvirtadalius klubo istorijos, nusprendžiau išrinkti savo geriausių visų laikų komandos krepšininkų dvyliktuką:

Vidurio puolėjas – Vaidas Čepukaitis. Istorija yra istorija. Labai ją mėgstu ir vertinu. Vaidas yra viena ryškiausių „Juventus“ klubo istorijos dalių. Tiek kaip žaidėjas, tiek kaip asmenybė. Ne veltui šis žaidėjas pirmauja daugelyje istorijos grafų. Vaidas, visų pirma, yra puikus žmogus, lyderis už aikštelės ribų O prie to, dar ir puikus kovotojas aikštelėje. Nemanau, kad per savo karjerą Vaidas pasiekė tai, ką iš tikrųjų norėjo (galėjo), bet mūsų klubo istorijoje pavardė Čepukaitis turėtų būti įrašyta didžiosiomis raidėmis.

Sunkusis krašto puolėjas – Aurimas Kieža. Vienas iš labiausiai mūsų klube dominavusių krepšininkų bei vienas iš dviejų žmonių klubo istorijoje, surinkusių „Dvigubą dvigubą dublį“ – 24 taškai ir 20 atkovotų kamuolių rungtynėse prieš Panevėžio „Techasą“. Aurimas sezoną baigė turėdamas 20,1 naudingumo balo vidurkį, kas leido tapti naudingiausiu reguliariojo sezono žaidėju. Puolėjas buvo vienas svarbiausių faktorių, leidęs „Juventus“ klubui iškovoti pirmąjį trofėjų profesionaliame sporte – BBL Iššūkio taurę.

Lengvasis krašto puolėjas – Arvydas Šikšnius. Šioje vietoje teko gana sunkus pasirinkimas, nes tiek A.Šikšnius, tiek Spenceris Butterfieldas yra verti būti geriausiame žaidėjų penkete. Visgi pasirinkau A.Šikšnių, nes šis žaidėjas įnešė didesnį indėlį į „Juventus“ klubo istoriją. Arvydas prisidėjo prie skambiausių klubo pergalių, buvo jos kapitonas, o 1725 pelnyti taškai per 155 sužaistas rungtynes rodo, kad žaidėjas buvo produktyvus visos savo karjeros Utenoje metu.

Atakuojantis gynėjas -  Kenny Gainesas. Tai žaidėjas, kuris galėjo mūsų klubą atvesti į skambias pergales, tačiau viską sužlugdė nelemta Achilo trauma. Įspūdingų fizinių duomenų krepšininkas, galėjęs vienas pakeisti rungtynių eigą, tačiau, per savo nemažą individualizmą, neretai ir paskandinti komandą. Visgi, reikia pripažinti, kad individualiai tai buvo labiausiai dominuojantis krepšininkas per visą „Juventus“ istoriją, kuris, neabejotinai, savo karjeroje dar neparodė viso potencialo.

Įžaidėjas – Rashaunas Broadusas. „Herojai nepamirštami“ – tokį plakatą „Juventus“ komandos sirgaliai iškėlė šiam amerikiečiui, kai jis grįžo į Uteną vilkėdamas Vilniaus „Ryto“ marškinėlius. O tokie plakatai bet kam nekeliami. R.Broadusas ir Dainius Adomaitis buvo tie žmonės, kurie sudarė smogiamąją bronzinės „Juventus“ komandos dalį. Po sunkios traumos atsigavęs amerikietis buvo lyderis tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Retas atvejis, kad užsieniečiai taip gerai pritaptų prie vietinių žaidėjų, tačiau R.Broaduso charakteris nesunkiai leido tą padaryti. Utenos komandoje žaidė daug puikių įžaidėjų, tačiau būtent šis, mano nuomone, buvo pats pačiausias.

Atsarginių suolelis:

Marius Prekevičius. Visada laikiau šį krepšininką kapitono etalonu. Tai žaidėjas, kuris sugebėdavo suburti komandą tiek aikštelėje, tiek už aikštelės ribų. Nors sezonas Utenoje Marius ir nebuvo pats sėkmingiausias, tikras lyderis, mano nuomone, yra tas, kuris gerai sužaidžia svarbiausias rungtynes.  LKL ketvirtfinalio serija prieš Šiaulių „Šiaulius“ bei lemiamos BBL Iššūkio taurės rungtynės parodė, kad Marius „Juventus“ klube buvo tikras lyderis.

Žydrūnas Urbonas. Nors Žydrūnas, neabejotinai, „Juventus“ klubo istorijoje ryškesnį pėdsaką palieka kaip sporto funkcionierius ar, pastaruoju metu, vyr. treneris, tačiau negalima nuvertinti ir jo indėlio aikštelėje. Profesionalo karjerą Žydrūnas baigė turėdamas 13,3 taško ir 15 naudingumo balų vidurkį, kas rodo, jog net ir būdamas beveik 36 metų amžiaus bei dirbdamas trenerio asistentu, dar vaidino labai svarų vaidmenį ir rungtyniaudamas aikštelėje.

Gintautas Matulis. Viena iš „Juventus“ legendų, kurio marškinėliai, aš tuo net neabejoju, vieną dieną atsidurs Utenos arenos palubėse. Gintas yra neabejotinas lyderis pagal „Juventus“ ekipoje sužaistas rungtynes (218) ir nepanašu, kad artimiausiu metu kas nors galėtų pagerinti šį rezultatą. Vis stiprėjantis tiek „Juventus“, tiek visos LKL lygis visgi neleidžia Ginto įtraukti į starto penketuką, tačiau vietos geriausiųjų visų laikų Utenos krepšininkų dvyliktuke jis tikrai nusipelno.

Spenceris Butterdieldas. Vienas geriausių legionierių „Juventus“ istorijoje. Labai aukšto mentaliteto krepšininkas, tikras profesionalas tiek aikštelėje, tiek už jos ribų. Jaunystėje amerikietišką futbolą žaidęs Spenceris pasižymėjo ne tik puikiu taiklumu, tačiau ir įspūdinga kova po krepšiais bei gera gynyba, kas dažniausiai nėra įprasta tipiškiems snaiperiams. Puikiai tikęs Antano Sireikos schemoms, S.Butterfieldas 2015/16 metų sezone buvo vienas geriausių ne tik „Juventus“, bet ir visos LKL krepšininku. Ne veltui po šio sezono jo karjeros kreivė sparčiai kilo aukštyn ir tik sudėtingos traumos neleido išpildyti viso žaidėjo potencialo.

Gytis Radzevičius. Žmogus – „Juventus“ dabartis ir, labai tikiuosi, ateitis. Panašiai, kaip ir K.Gainesas, savo pozicijoje yra vienas dominuojančių žmonių LKL pirmenybėse. Kadangi aukščiausioje lygoje kol kas sužaidė vos porą sezonų, šis žaidėjas dar neabejotinai progresuoja, todėl ateityje gali tapti itin svarbia figūra Utenos krepšinyje. Jei žaidėjas dėsis į galvas trenerių pastabas, išvengs sudėtingų traumų, jau visai netolimoje ateityje turi galimybę praverti aukšto lygio Europos turnyrų duris. Reikia tikėtis, kad su „Juventus“ klubu.

Virginijus Praškevičius. Nors šis krepšininkas „Juventus“ gretose iš vis sužaidė tik 11 rungtynių, tokio lygio krepšininkui užtenka ir tiek, kad įrašytų savo pavardę į klubo metraščius. Paskutinė 2009-10 metų LKL reguliariojo sezono dvikova prieš Prienų „Rūdupio“ komandą buvo vienas labiausiai dominuojančių individualių pasirodymų tiek „Juventus“ gretose, tiek LKL lygoje. 23 taškai, 20 atkovotų kamuolių, 37 naudingumo balai ir pergalė, atvedusi „Juventus“ į atkrintamąsias varžybas. Virginijus buvo žmogus, sucementavęs tiek Utenos klubo žaidimą, tiek persirengimo kambarį. Jei ne dažnos aukštaūgio raumens traumos, jau debiutinį sezoną šalies čempionate „Juventus“ galėjo pasidabinti bronzos medaliais.

Aidas Viskontas/Dovis Bičkauskis/Saulius Raziulis. Trys kandidatai, trys vienos pozicijos žaidėjai, o vieta tik viena. Negalėjau išskirti kažkurio vieno, todėl tebūnie visi trys. Jie verti būti dvyliktuke. Visi trys žaidėjai atstovavo „Juventus“ klubui skirtingais etapais, visi prisidėjo prie skambių pergalių, atliko puikių individualių pasiekimų, išgyveno skaudžių pralaimėjimų. Saulius buvo neabejotinai dominuojantis įžaidėjas NKL pirmenybėse, tačiau tragiška sezono pabaiga užtemdė visą tiek „Juventus“, tiek paties krepšininko dominavimą. Aidas buvo komandos siela už aikštelės ribų, sugebėdavęs suburti komandą tiek sunkiais, tiek džiugiais momentais. Puikiai žaidęs „du prieš du“ ir „maitinęs“ kamuoliais aukštaūgius. Dovis – vis dar progresuojantis žaidėjas, kuriam „Juventus“ klubas tapo tramplinu į aukštesnį lygį. Kuris iš šių trijų labiausiai vertas būti dvyliktuke, palieku nuspręsti jums.

Treneris – Dainius Adomaitis. Per tuos trylika metu, kiek esu klube, teko dirbti su tikrai daug įdomių trenerių, kurie buvo skirtingi savo filosofija, treniravimo būdu, charakterio savybėmis. Visgi į geriausiųjų tarpą turi patekti tie, kuriems vadovaujant komandos laimėjo titulus. Šiuo atveju turime tris: Robertą Giedraitį, kurio vadovaujama „Juventus“ komanda laimėjo BBL Iššūkio taurę, Dainių Adomaitį, kuris atvedė „Juventus“ komandą į LKL ir BBL bronzą bei Antaną Sireiką, kurio treniruojami uteniškiai iškovojo Karaliaus Mindaugo taurės bronzą.

Ne veltui visų trijų trenerių atvaizdai kabo Utenos arenoje prie tų sezono nuotraukų. Žinoma, pirmasis trofėjus buvo labai lauktas ir itin malonus, nes tiek NKL pirmenybėse, tiek pirmus metus LKL čempionate komanda vis krisdavo tiek pusfinalyje, tiek kovose dėl bronzos. Tai buvo labai lauktas medalis tiek miestui, tiek komandai, tiek visiems sirgaliams.

A.Sireikos bronza KMT pirmenybėse maloni ypač dėl to, jog ketvirtfinalyje buvo nugalėtas Vilniaus „Lietuvos rytas“. Nuo to prasidėjo jau klasika tapę derbiai tarp „Juventus“ ir dabartinio „Ryto“. Laimėjimas buvo malonus ir tuo, kad Utenos komanda vėl atsidūrė tarp šalies elito.

Visgi aš savo balsą atiduodu D.Adomaičiui. Būtent šis treneris pakėlė komandą į gerokai aukštesnį lygį. O tiksliau, į tą lygį, koks yra dabar. Jo vadovavimo metodika, dėmesys smulkmenoms, autoritetas buvo būtent tai, ko reikėjo tokiai komandai, kaip „Juventus“. Nenuostabu, kad prie viso to ir prie tam tikrų sėkmės aplinkybių buvo iškovoti svarbiausi klubo titulai. O sekasi, kaip sakoma, geriausiems.

Visų laikų komandos rinkimuose dalyvauti galite ir jūs – SPAUSTI ČIA, o penkiems iš šiuose rinkimuose dalyvavusių žmonių padovanosime po 2020/2021 metų sezono abonementą.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Rezultatyviausias LKL žaidėjas iš Kėdainių keliasi į Uteną
Rezultatyviausias LKL žaidėjas iš Kėdainių keliasi į Uteną
Prieš kelias dienas su amerikiečiu Jameliu Artisu atsisveikinusi Utenos „Juventus“ ekipa sulaukė pastiprinimo. Jau antradienį prie Aukštaitijos komandos prisijungs vienas naudingiausių
"Žalgirio" tandemas sukūrė gražiausią LKL savaitės epizodą
"Žalgirio" tandemas sukūrė gražiausią LKL savaitės epizodą
Prieš prasidėjusią rinktinių pertrauką „Betsafe-LKL“ čempionate praėjusi savaitė buvo pažymėta trimis susitikimais – rungtynės vyko Prienuose, Šiauliuose ir Kaune.
Apie Blaževičiaus problemą prabilęs Schilleris pasveikino jo ir Jokubaičio sprendimą dėl NBA
Apie Blaževičiaus problemą prabilęs Schilleris pasveikino jo ir Jokubaičio sprendimą dėl NBA
Kauno „Žalgiris“ sekmadienio vakarą namuose 81:59 sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“, o Lietuvos čempionų vyriausiasis treneris Martinas Schilleris po užtikrintos pergalės
Du kėlinius miegojęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Neptūną"
Du kėlinius miegojęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Neptūną"
Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ čempionate iškovojo dar vieną pergalę. Martino Schillerio auklėtiniai namų aikštėje rezultatu
G.Orelikas išplėšė dramatišką pergalę "Šiauliams" (video komentarai)
G.Orelikas išplėšė dramatišką pergalę "Šiauliams" (video komentarai)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (5/4) sekmadienio vakarą jau laikė pergalę savo rankose, tačiau įspūdingą charakterį pademonstravę „Šiaulių“ (2/7) krepšininkai
"Lietkabelyje" - keli nauji koronaviruso atvejai
"Lietkabelyje" - keli nauji koronaviruso atvejai
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda vėl susidūrė su koronaviruso atvejais.Šią savaitę Europos taurėje dvejas rungtynes sužaidusi ekipa šeštadienį grįžo į Lietuvą
Vos neprisižaidusios "Pieno žvaigždės" išsivežė pergalę iš Prienų
Vos neprisižaidusios "Pieno žvaigždės" išsivežė pergalę iš Prienų
Vieninteliame šeštadienio Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače intriga buvo pasiekusi aukščiausiąjį tašką, nes „Pieno žvaigždės“
"Neptūno" veteranas M.Mažeika prieš "Žalgirį" nusiteikęs kovoti tik dėl pergalės
"Neptūno" veteranas M.Mažeika prieš "Žalgirį" nusiteikęs kovoti tik dėl pergalės
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse prieš savaitgalio turą vėl įvyko tvarkaraščio pakeitimai, tačiau čempionatas vyksta toliau – per dvi dienas bus sužaistos trejos turnyro
Prienų klubas atsisveikino su aukštaūgiu iš Senegalo
Prienų klubas atsisveikino su aukštaūgiu iš Senegalo
Prienų „CBet“ komandoje – sudėties korekcijos. Klubas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su 21 metų 210 cm ūgio senegaliečiu Khadimu Sow.Madrido „Real“ komandos akademiją
N.Giga – apie koledžų krepšinį, ten sutiktą J.Morantą ir kita
N.Giga – apie koledžų krepšinį, ten sutiktą J.Morantą ir kita
Penktadienį „Betsafe-LKL“ „Facebook“ paskyroje vykusios tiesioginės transliacijos metu radijo laidų vedėjas Paulius Vaitiekūnas bendravo su Klaipėdos „Neptūno“
Koronaviruso atvejis - ir "Dzūkijos" komandoje
Koronaviruso atvejis - ir "Dzūkijos" komandoje
„Dzūkijos“ komandoje buvo užfiksuotas pirmasis koronaviruso susirgimo atvejis. Alytaus klubo krepšininkas nejaučia jokių šiai infekcijai būdingų simptomų.Visi Alytaus komandos
"Ryto" klube - koronaviruso atvejis
"Ryto" klube - koronaviruso atvejis
Vilniaus „Ryto“ komandoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, krepšininko pavardė neatskleidžiama.Sostinės klubo žaidėjui pajutus simptomus ir atlikus COVID-19 testą, buvo
Uteniškiai 3x3 pasaulio turą Dohoje pradėjo sutriuškindami amerikiečius
Uteniškiai 3x3 pasaulio turą Dohoje pradėjo sutriuškindami amerikiečius
Utenos „Juventus – Uniclub Casino“ krepšininkai penktadienį startavo dar viename FIBA 3x3 pasauliniame ture, Dohoje (Kataras).Uteniškiai kovas pradėjo nuo grupių etapo,
Apie "Žalgirį" kol kas negalvojantis T.Digbeu: mano tikslas yra NBA
Apie "Žalgirį" kol kas negalvojantis T.Digbeu: mano tikslas yra NBA
Praėjusią savaitę „Betsafe-LKL“ padangės vos nesudrebino rimta sensacija – Manto Šerniaus treniruojama Prienų „CBet“ ekipa liko per plauką nuo pergalės prieš
"Juventus - Uniclub Casino" pradeda kovas 3x3 pasauliniame ture
"Juventus - Uniclub Casino" pradeda kovas 3x3 pasauliniame ture
Utenos „Juventus – Uniclub Casino“ krepšininkai penktadienį startuos dar viename FIBA 3x3 pasauliniame ture, Dohoje (Kataras). Uteniškiai kovas pradės nuo grupių etapo,
Uteną palieka nepritapęs amerikietis puolėjas
Uteną palieka nepritapęs amerikietis puolėjas
Rugsėjo pabaigoje į Lietuvą atvykęs bei prie „Juventus“ klubo prisijungęs amerikietis Jamelis Artisas Utenoje daugiau neberungtyniaus. Su 27-erių 201 cm ūgio puolėju sutartis nutraukta
"Lietkabelio" žaidimą analizavęs M.Brazys išskyrė amerikiečio savanaudiškumą
"Lietkabelio" žaidimą analizavęs M.Brazys išskyrė amerikiečio savanaudiškumą
LKL TV tęsia rubrikos „Ant lentutės“ ciklą, kuriame „Betsafe-LKL“ ekipas analizuoja treneris Mindaugas Brazys.Naujausiame epizode treneris nagrinėjo Panevėžio „Lietkabelio“
Kėdainių treneris – apie Šaro medžioklę ir NBA tikslą (interviu)
Kėdainių treneris – apie Šaro medžioklę ir NBA tikslą (interviu)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ po pirmojo „Betsafe-LKL“ čempionato rato užima ketvirtąją vietą ir yra turbūt maloniausiai stebinanti šio sezono komanda. Patyrusių
Šernius apie LKL turo MVP Digbeu: tikiu, kad jis gali grįžti į "Žalgirį"
Šernius apie LKL turo MVP Digbeu: tikiu, kad jis gali grįžti į "Žalgirį"
Kauno "Žalgirio" krepšininkai savo namų aikštėje sekmadienį išvargo pergalę prieš Prienų „Cbet“ ekipą. Martino Schillerio auklėtiniai namie 103:100
Žalgiriečio Vasturios žvaigždžių valanda - LKL savaitės momentų rinkinyje
Žalgiriečio Vasturios žvaigždžių valanda - LKL savaitės momentų rinkinyje
Praėjusią savaitę „Betsafe-LKL“ čempionate įvyko trys susitikimai, per kuriuos buvo sukurta nemažai kvapą gniaužiančių epizodų. Juos lygos sirgaliams pristato LKL.lt.Penketuką atidaro
Žaibais rūbinėje spjaudęsis Schilleris: patys matėte rungtynes
Žaibais rūbinėje spjaudęsis Schilleris: patys matėte rungtynes
Kauno „Žalgiris“ antrą savaitgalį iš eilės nugali Prienų „CBet“, tačiau pastaroji dvikova buvo visiškai kitokia. Kauniečiai 103:100 įveikė svečius, tačiau
S.Vasturia ištraukė "Žalgiriui" pergalę po pratęsimo
S.Vasturia ištraukė "Žalgiriui" pergalę po pratęsimo
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai savo namų aikštėje sekmadienį išvargo pergalę prieš Prienų „Cbet“ ekipą. Martino Schillerio auklėtiniai „Žalgirio“
"Dzūkijos" treneris O.Kurauskas stos prieš teismą dėl Klaipėdoje galimai iššvaistytos didžiulės sumos
"Dzūkijos" treneris O.Kurauskas stos prieš teismą dėl Klaipėdoje galimai iššvaistytos didžiulės sumos
Klaipėdos apygardos prokuratūra perdavė Klaipėdos apygardos teismui didelės apimties baudžiamąją bylą, kurioje buvusiam Klaipėdos "Neptūno" direktoriui Osvaldui  Kurauskui pareikšti
Peties traumą patyrė "Ryto" vidurio puolėjas R.Gustys
Peties traumą patyrė "Ryto" vidurio puolėjas R.Gustys
Vilniaus „Ryto“ klubo krepšininkų ir toliau neapleidžia sveikatos problemos.Penktadienį paaiškėjo, kad pirštą susilaužė komandos kapitonas Arnas Butkevičius,
"Rytas" trijų pralaimėjimų seriją nutraukė Utenoje (trenerių komentarai)
"Rytas" trijų pralaimėjimų seriją nutraukė Utenoje (trenerių komentarai)
Vilniaus „Rytas“ (7/3) trijų iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionato pralaimėjimų seriją nutraukė įspūdingu stiliumi. Donaldo Kairio vadovaujama sostinės ekipa išvykoje
Dviženklį deficitą panaikinęs "Neptūnas" išsikapstė iš nesėkmių liūno
Dviženklį deficitą panaikinęs "Neptūnas" išsikapstė iš nesėkmių liūno
Klaipėdos „Neptūno“ (3/5) komanda nutraukė penkių pralaimėjimų seriją „Betsafe-LKL“ ir namuose 80:74 (17:25, 24:17, 16:8, 23:24) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“
Ž.Urbonas: vilniečiai jau atsispyrė iš psichologinės duobelės
Ž.Urbonas: vilniečiai jau atsispyrė iš psichologinės duobelės
Po lygiai trijų savaičių neplanuotos pertraukos į „Betsafe-LKL“ kovas šiandien grįžta Utenos „Juventus“.Dėl didelio COVID-19 atvejų skaičiaus klube negalėję rungtyniauti
Šulskis prieš dvikovą su "Rytu": atrodė, kad jie šį sezoną pasieks kažką įspūdingo
Šulskis prieš dvikovą su "Rytu": atrodė, kad jie šį sezoną pasieks kažką įspūdingo
Susitikimą abi komandos pasitiks skirtingomis nuotaikomis – Vilniaus klubas savaitės viduryje pagaliau nutraukė keturių nesėkmių visuose turnyruose seriją, o štai „Juventus“

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime