Naujienos kraunasi...

"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai

"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas sostinės klube pradėjo jau šeštą sezoną. Buvęs ilgų nuotolių bėgikas, kuris dalyvavo ir 1996 m. Atlantos olimpinėse žaidynėse, pripažįsta, kad per tą laiką buvo ir itin džiugų, ir sunkių momentų.

Tiesa, į dabar prasidėjusį sezoną, D.Virbickas žiūri optimistiškai. 46-erių metų vyras nori, kad Vilniaus klubas sugrįžtų į Lietuvos čempionato – „MultiGyn“ moterų lygos – viršūnę, kurioje paskutinį kartą buvo 2013-2014 metų sezone.

„Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją, – sakė D.Virbickas. – O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti.“

„Kibirkšties“ klubas vadovas tikina, kad šiuo metu visam šalies moterų krepšiniui yra ganėtinai sunki padėtis, o pats Vilniaus klubas be savivaldybės pagalbos sunkiai išgyventų.

„Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą“, – teigė D.Virbickas.

„Kibirkšties“ komanda po penkerių metų pertraukos į pergalę veda naujas treneris. Europos čempionę Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę pakeitė Valdas Gecevičius. Išsamiame interviu D.Virbickas pasakojo apie klubo trenerę ir žmoną viename vaidmenyje, ekipos komplektaciją, situaciją moterų krepšinyje, džiaugsmus ir problemas.

– Dainiau, sezonas prasidėjo, ar gyventi tapo ramiau?, – bckibirkstis.lt paklausė D.Virbicko.

– Pasiruošimą pradėjome anksti, sužaidėme 6 draugiškas rungtynes ir pagaliau pradėjome oficialų sezoną, žaidėme trejas rungtynes Europos moterų lygoje (EWBL) ir dvi „MultiGyn“ čempionate. Išvadas kol kas daryti anksti. Žinoma, prieš sezoną buvo daugiau darbo, ypač, organizacinio. Dabar, kai viskas įsivažiavo, truputį ramiau, bet darbų yra visada. Kai tik atrodo, kad viskas padaryta, ima ir atsiranda netikėtumų: užlietas krepšininkės butas, autoįvykis, žaidėjų traumos ar ligos, operacijos, padidėję salės nuomos kaštai.

– Koks tarpsezonis buvo „Kibirkšties“ komandai?

– Mums jis buvo įprastas, viskas gerai, todėl ačiū Vilniaus miesto savivaldybei.

– Kokiems darbams buvo prioritetas ir kaip juos pavyko atlikti?

– Svarbiausias buvo komandos suformavimas, kad ji būtų ne tik stipriausia Lietuvoje, bet ir konkurencinga bendrame Baltijos šalių čempionate ir EWBL. Yra noras būti daugiau matomiems ir žinomiems, dirbame, ne viskas pavyksta, bet stengiamės kiekvienam sezonui sugalvoti ką nors naujo ir eiti į priekį.

– Vienas iš didžiausių pakeitimų – trenerių pasikeitimas?

– J.Štreimikytė-Virbickienė pastaruosius 8 metus dirbo klubiniame krepšinyje, o paskutinius penkis „Kibirkšties“ vyriausia trenere. Vasaromis laukdavo įvairaus amžiaus jaunimo rinktinės, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės asistentės pareigos. Akivaizdu, kad ji norėjo poilsio, o man, kaip vadovui, norėjosi pokyčių tiek treniruočių procese, tiek rungtyniaujant.

– Ar V.Gecevičius buvo pirmasis pasirinkimas?

– Taip, pirmas. Yra ir daugiau trenerių apie kuriuos galvojau, bet norėjosi komandą formuoti nuo vyriausiojo trenerio, nesiblaškiau, juolab, kad V.Gecevičius jau trejus metus buvo asistentas, tai jam viskas puikiai žinoma.

– J.Štreimikytė-Virbickienė buvo vyr. trenerė, jūs – komandos vadovas. Ar daug reikalų tekdavo iš darbo parsinešti namo?

– Jeigu atvirai, tai be krepšinio temų retai pavykdavo pakalbėti ir, manau, tai beveik viską pasako. Dabar namuose ramiau.

– Ar sunku būnant valdovu išsakyti kritiką treneriams, kai viena iš trenerių yra jūsų žmona?

– Jeigu nori kritikuoti, tai reikia būti geru krepšinio ekspertu. Žinoma turiu savo nuomonę tam tikrais klausimais, bet stengiuosi kalbėtis su treneriais, jei kas man neaišku arba kodėl daroma taip.

– Ar dabar sulaukiate patarimų iš Jurgitos?

– Jei ji stebi „Kibirkšties“ rungtynes, tai visada paklausiu nuomonės, kuri man yra labai svarbi. Tačiau dabar turime du trenerius, kurie mato žaidėjas kiekvieną dieną treniruotėse, formuoja komandos žaidimo braižą, pasitaria.

– Vasarą komandoje nepavyko išlaikyti lyderių: L.Juškaitės, L.Jurčiūtės, Sh. Landry. Kaip pavyko jas pakeisti?

– Man asmeniškai labai norėtus L.Juškaitę matyti kiekvienais metais komandoje, tačiau toks yra sportas. Jos netektis jaučiama labiausiai. Atvykusios naujokės tikrai gali pakeisti išvykusiais, tik joms dar reikia šiek tiek laiko.

– Į ką daugiausiai kreipėte dėmesį rinkdami naujokes?

– Visus sprendimus priėmėme kartu su treneriu. Žiūrėjome pagal pozicijas, bet tiek treneriui, tiek man svarbu ir žaidėjų žmogiškosios savybės. V.Gecevičius turi tokią komandą, kokios ir norėjo.

– Kokią iš viso dabar matote situaciją Lietuvos moterų krepšinyje?

– Situacija ganėtinai prasta, rinktinė 2 kartus iš eilės nepateko į Europos čempionatą, čempionato lygis kritęs, mažai komandų. Mažėja gyventojų skaičius šalyje, mažėja studenčių universitetuose, mažėja mergaičių lankančių krepšinį. Tačiau labai tikiuosi, kad visi bendru darbu šią situaciją pagerinsime.

– Atėjo nauja „MultiGyn“ moterų lygos valdžia. Ko tikitės iš jos ir bendro projekto su Latvijos krepšinio lyga?

– Iš valdžios nieko nereikia laukti. Reikia dirbti savo darbą ir bendradarbiauti. Malonų įspūdį paliko tiek lygos prezidentė, tiek naujas direktorius Giedrius Gustas. Jis daug dirba, kalbasi su klubų atstovais, jam daug kas nauja. Iš bendros lygos tikimės tarptautinės patirties, kuri mūsų komandą darytų stipresne. Daug naudos gausime vien žaidžiant su Rygos TTT, kuri šiais metais iškovojo vietą moterų Eurolygoje.

– Kokius tikslus esate iškėlęs „Kibirkšties“ komandai?

Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją. O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti

– Su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria Vilniaus moterų krepšinio klubas?

– Žinome, kad visame Vilniuje yra labai opi krepšinio aikštelių problema, o mes patys tikimės, kad kada nors turėsime ir savo namus. Dabar treniruojamės M.Romerio universiteto sporto salėje, o beveik visos rungtynės vyks „Ryto“ arenoje, už tai esame labai dėkingi „Ryto“ klubui ir Vilniaus miesto savivaldybei.

– Ar sunku rasti rėmėjų?

– Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą.

– O kas labiausiai džiugina?

– Tai man jau šeštasis sezonas šioje komandoje. Sunkiausi buvo pirmi dveji metai, bet džiaugsmingi tikrai visi. Teko daug patirti, ypač, kai atėjau tiesiai į Eurolygos klubą, o finansiniai reikalai nebuvo geri. Būdavo, kad prieš Eurolygos rungtynes net tekdavo susimesti, kad galėtume gerai joms pasiruošti. Aš, žmona, fizinio rengimo treneris ir dar finansininkę „nuskriausdavau“… Džiugu, kad tuo metu komanda garbingai atstovavo Vilniui, o žaidėjos neišsilakstė, laimėjo Baltijos lygą, taurės varžybas ir Lietuvos čempionatą. Kitais metais komandą buvo dar sunkiau surinkti, bet surinkome ir dalyvavo Europos taurėje, o starto penkete žaidė net trys aštuoniolikmetės. Kiekvieni metai buvo ypatingi.

– Komanda ir toliau turi dublerių ekipa. Kiek šiuo projektu esate patenkinti?

– Dublerių komanda sudaryta Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinių pagrindu ir dalyvauja žemesniame divizione, kuriame pagrindinis tikslas yra tobulėti. Kiekvienais metais pagrindinę sudėtį papildo kelios dublerės. Visada norisi, kad būtų geriau tiek pagrindinėje komandoje, tiek dublerių, o dabar džiugina, kad pagrindinėje komandoje turime net 8 vilnietes.

– Kaip po įtempto darbo krepšinyje pailsite?

– Gyvenu gražiame gamtos kampelyje Trakų rajone, aplink ežerai, miškas. Jei tik atsiranda galimybė, tai lekiu pasivaikščioti, mėgstu fotografuoti, jei nepasiimu fotoaparato, tai būtinai telefonu kokį nors vaizdą nufotografuoju. Gamtoje pabuvus ramiau. Reiktų atnaujinti ir bėgimo treniruotes, per kurias prasivalo galva, kyla minčių, pagerėja savijauta. Labai pykstu ant savęs, kad vis neprisiverčiu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Tragiškai iš toli atakavusi "Kibirkštis" nepasipriešino Švedijos klubui
Tragiškai iš toli atakavusi "Kibirkštis" nepasipriešino Švedijos klubui
Vilniaus „Kibirkšties“ komandai Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turnyras lyg užkeiktas. Valdo Gecevičiaus treniruojamos sostinės krepšininkės 53:83 nusileido
Moterų lygoje - vilniečių ir klaipėdiečių pergalės bei asmeniniai rekordai
Moterų lygoje - vilniečių ir klaipėdiečių pergalės bei asmeniniai rekordai
Dvigubą dublį įsirašiusi Andra Gabalytė pasiekė karjeros naudingumo rekordą, Lina Mikelevičienė surinko 30 taškų, o jų vedama Klaipėdos „Fortūna“ (1-2) MultiGyn Moterų
"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai
"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas sostinės klube pradėjo jau šeštą sezoną. Buvęs ilgų nuotolių bėgikas, kuris dalyvavo ir 1996 m. Atlantos
Spurtavusi "Kibirkštis" išsivežė pergalę iš Klaipėdos
Spurtavusi "Kibirkštis" išsivežė pergalę iš Klaipėdos
Vienuolika taškų be atsako surinkusi Vilniaus „Kibirkštis“ (2-0) pasiekė antrąją pergalę MultiGyn Moterų lygoje. Valdo Gecevičiaus auklėtinės antradienį uostamiestyje
"Kibirkštis" namuose palaužė į atlapus kibusią "Vilkmergę"
"Kibirkštis" namuose palaužė į atlapus kibusią "Vilkmergę"
Vangiai startavusi Vilniaus „Kibirkšties“ (1-0) komanda perlaužė rungtynes po ilgosios pertraukos bei atidarė savo pergalių sąskaitą MultiGyn Moterų lygoje. Valdo Gecevičiaus
Naujosios Moterų lygos atidarymo mače kaunietės nukovė klaipėdietes
Naujosios Moterų lygos atidarymo mače kaunietės nukovė klaipėdietes
Pirmasis MultiGyn Moterų lygos sezonas startavo dramatiška Kauno „Aisčių-LSMU“ (1-0) komandos pergale. Mačo pabaigoje iniciatyvą savo rankose išlaikiusios Roko Kondratavičiaus
Naujosios Moterų lygos prezidentas G.Gustas: sezono startas penktadienį, visi pasiruošę
Naujosios Moterų lygos prezidentas G.Gustas: sezono startas penktadienį, visi pasiruošę
Kardinalias permainas išgyvenęs Lietuvos moterų krepšinis pasitinka performuotos elitinės lygos startą. Prie galutinio rezultato išgavimo kartu su Lietuvos krepšinio federacija
Dizaineris A.Pogrebnojus prisidėjo prie krepšinio
Dizaineris A.Pogrebnojus prisidėjo prie krepšinio
Žymus Lietuvos dizaineris Aleksandras Pogrebnojus ryžosi dar sykį išeiti iš komforto zonos ir sukurti aprangas krepšinio komandai. Jas šį sezoną vilkės Vilniaus „Kibirkšties“
"Kibirkštis" antrą kartą įveikė J.Kaušaitės treniruojamą Švedijos ekipą
"Kibirkštis" antrą kartą įveikė J.Kaušaitės treniruojamą Švedijos ekipą
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda antrą kartą per tris dienas įveikė Norčiopingo „Dolphins“ klubą iš Švedijos. Valdo Gecevičiaus auklėtinės kontrolinėse
"Kibirkštis" sužinojo savo varžoves Europos moterų krepšinio lygoje (komentarai)
"Kibirkštis" sužinojo savo varžoves Europos moterų krepšinio lygoje (komentarai)
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda rudenį jau ketvirtą sezoną iš eilės pradės kovas Rytų Europos moterų krepšinio lygoje, kui nuo šio sezono vadinsis tik Europos
Pirmoji "Kibirkšties" legionierė M.Pullins: mano stiprioji pusė - greitis (video)
Pirmoji "Kibirkšties" legionierė M.Pullins: mano stiprioji pusė - greitis (video)
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos sudėtyje – pirmoji legionierė. Sostinės klubas sukirto rankomis su 24-erių metų amerikiete Morgan Pullins.„Šis sprendimas buvo
"Kibirkšties" vyriausiuoju treneriu tapo V.Gecevičius
"Kibirkšties" vyriausiuoju treneriu tapo V.Gecevičius
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda po sezono, kuris pasibaigė iškovotais Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sidabro medaliais, paskelbė apie pirmąjį pasikeitimą.
Kaunietės parklupdė "Kibirkštį" ir iškovojo Lietuvos čempionių titulą
Kaunietės parklupdė "Kibirkštį" ir iškovojo Lietuvos čempionių titulą
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) – neįtikėtinas Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ komandos triumfas. Lemiamą varžovių išpuolį atrėmusios Manto Šerniaus
 Namuose "Kibirkštį" įveikusios "Hoptrans-Sirenos" per žingsnį nuo LMKL aukso
Namuose "Kibirkštį" įveikusios "Hoptrans-Sirenos" per žingsnį nuo LMKL aukso
Mačo pabaigoje užtikrinčiau sužaidusios Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ persvėrė Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijos rezultatą.Manto Šerniaus vadovaujama
Galingai atsitiesusi "Kibirkštis" nukovė kaunietes ir išlygino finalo serijos rezultatą
Galingai atsitiesusi "Kibirkštis" nukovė kaunietes ir išlygino finalo serijos rezultatą
Visas rungtynes pirmavusi Vilniaus „Kibirkštis“ išlygino Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijos rezultatas.Per pirmuosius tris kėlinius rekordinį
LMKL finalas po trejų metų pertraukos grįžta į Vilnių (I.Savickaitės komentaras)
LMKL finalas po trejų metų pertraukos grįžta į Vilnių (I.Savickaitės komentaras)
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pralaimėjo mūšį, bet ne karą Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje. Sostinės ekipa, kovoje dėl aukso medalių su
LMKL finalo starte karjeros rekordą pasiekusi  R.Knyzaitė atvedė į pergalę kaunietes
LMKL finalo starte karjeros rekordą pasiekusi R.Knyzaitė atvedė į pergalę kaunietes
Sunkiausiu metu iniciatyvos besiėmusi Rasa Knyzaitė ketvirtajame kėlinyje pelnė 13 iš 25 komados taškų ir atvedė Kauno r. „Hoptrans-Sirenų“ klubą į pergalę Lietuvos
Neįtikėtiname pusfinalyje "Kibirkštis" sensacingai eliminavo LMKL čempiones
Neįtikėtiname pusfinalyje "Kibirkštis" sensacingai eliminavo LMKL čempiones
Įspūdingame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio trileryje – sensacingas Vilniaus „Kibirkšties“ triumfas.Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės
Nervų karą laimėjusi "Kibirkštis" pusfinalio starte parbloškė čempionę "Sūduvą"
Nervų karą laimėjusi "Kibirkštis" pusfinalio starte parbloškė čempionę "Sūduvą"
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio starte – dramatiška Vilniaus „Kibirkšties“ pergalė. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės pirmajame
Vilnietės ir klaipėdietės pateko į LMKL pusfinalį
Vilnietės ir klaipėdietės pateko į LMKL pusfinalį
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos krepšininkės galinga pergale žengė tarp keturių stipriausių Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL).Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės
Vilnietės įveikė kaunietes, kitos kaunietė susidorojo su ukmergiškėmis
Vilnietės įveikė kaunietes, kitos kaunietė susidorojo su ukmergiškėmis
Laurita Jurčiūtė ir Shenita Landry pelnė daugiau nei pusę Vilniaus „Kibirkšties“ (16-5) taškų ir atvedė savo klubą į trečiąją pergalę iš eilės Lietuvos
LMKL: kauniečių derbis, lengva čempionių pergalė bei trečdalis Sh.Landry pelnytų taškų
LMKL: kauniečių derbis, lengva čempionių pergalė bei trečdalis Sh.Landry pelnytų taškų
Nesustabdomai rungtyniavusi Shenita Landry surinko trečdalį Vilniaus „Kibirkšties“ (15-5) taškų ir atvedė sostinės klubą į pergalę Lietuvos moterų krepšinio
"Kibirkštis" pergale baigė sezoną Rytų Europos krepšinio lygoje
"Kibirkštis" pergale baigė sezoną Rytų Europos krepšinio lygoje
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pergale baigė 2017-2018 metų Rytų Europos krepšinio lygos sezoną (EEWBL). Lietuvos klubas paskutinėse rungtynėse, kuriose buvo kovojame dėl
"Kibirkštis" keliaus per miestus iš kur kilusios komandos krepšininkės
"Kibirkštis" keliaus per miestus iš kur kilusios komandos krepšininkės
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda laiką tarp treniruočių ir rungtynių skiria ne tik poilsiui, tačiau ir bendravimui su jaunosiomis krepšininkėmis.Prieš kelis metus įkurta
Kaunietės taurės pusfinalyje paskutinėmis sekundėmis įveikė vilnietes (video)
Kaunietės taurės pusfinalyje paskutinėmis sekundėmis įveikė vilnietes (video)
Pergalingai Liteuvos moterų krepšinio taurės (LMKT) turnyro kovas pradėjo Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“, kurios pirmajame pusfinalio mače sostinėje 73:68 (17:18, 19:10,
"Kibirkšties" legionierė Sh.Landry: mano broliai galėtų sužaisti su Ballų šeima
"Kibirkšties" legionierė Sh.Landry: mano broliai galėtų sužaisti su Ballų šeima
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda metus pradėjo nesėkme Rytų Europos krepšinio lygos ture Latvijoje, o jau šeštadienį turės dar vieną rimtą iššūkį
Kalėdinį stebuklą sukūrusios kaunietės įveikė vilnietes (video komentaras)
Kalėdinį stebuklą sukūrusios kaunietės įveikė vilnietes (video komentaras)
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) susitikime itin svarbią pergalę namuose pasiekė Kauno r. „Hoptrans-Sirenos“ (10-2) krepšininkės, kurios 80:76 (16:24, 12:23, 22:17,
Savaitgalį Vilniuje vyks tarptautinis turnyras (įėjimas nemokamas)
Savaitgalį Vilniuje vyks tarptautinis turnyras (įėjimas nemokamas)
Vilniuje šį savaitgalį virs moterų krepšinio mūšiai, nes kaip ir pastaruosius dvejus metus į mūsų šalies sostinę užsuks Rytų Europos krepšinio lygos (EEWBL)

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime