Naujienos kraunasi...

"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai

"Kibirkšties" vadovas: apie darbą su žmona, klubo biudžetą ir "susimetimą" Eurolygai
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas sostinės klube pradėjo jau šeštą sezoną. Buvęs ilgų nuotolių bėgikas, kuris dalyvavo ir 1996 m. Atlantos olimpinėse žaidynėse, pripažįsta, kad per tą laiką buvo ir itin džiugų, ir sunkių momentų.

Tiesa, į dabar prasidėjusį sezoną, D.Virbickas žiūri optimistiškai. 46-erių metų vyras nori, kad Vilniaus klubas sugrįžtų į Lietuvos čempionato – „MultiGyn“ moterų lygos – viršūnę, kurioje paskutinį kartą buvo 2013-2014 metų sezone.

„Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją, – sakė D.Virbickas. – O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti.“

„Kibirkšties“ klubas vadovas tikina, kad šiuo metu visam šalies moterų krepšiniui yra ganėtinai sunki padėtis, o pats Vilniaus klubas be savivaldybės pagalbos sunkiai išgyventų.

„Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą“, – teigė D.Virbickas.

„Kibirkšties“ komanda po penkerių metų pertraukos į pergalę veda naujas treneris. Europos čempionę Jurgitą Štreimikytę-Virbickienę pakeitė Valdas Gecevičius. Išsamiame interviu D.Virbickas pasakojo apie klubo trenerę ir žmoną viename vaidmenyje, ekipos komplektaciją, situaciją moterų krepšinyje, džiaugsmus ir problemas.

– Dainiau, sezonas prasidėjo, ar gyventi tapo ramiau?, – bckibirkstis.lt paklausė D.Virbicko.

– Pasiruošimą pradėjome anksti, sužaidėme 6 draugiškas rungtynes ir pagaliau pradėjome oficialų sezoną, žaidėme trejas rungtynes Europos moterų lygoje (EWBL) ir dvi „MultiGyn“ čempionate. Išvadas kol kas daryti anksti. Žinoma, prieš sezoną buvo daugiau darbo, ypač, organizacinio. Dabar, kai viskas įsivažiavo, truputį ramiau, bet darbų yra visada. Kai tik atrodo, kad viskas padaryta, ima ir atsiranda netikėtumų: užlietas krepšininkės butas, autoįvykis, žaidėjų traumos ar ligos, operacijos, padidėję salės nuomos kaštai.

– Koks tarpsezonis buvo „Kibirkšties“ komandai?

– Mums jis buvo įprastas, viskas gerai, todėl ačiū Vilniaus miesto savivaldybei.

– Kokiems darbams buvo prioritetas ir kaip juos pavyko atlikti?

– Svarbiausias buvo komandos suformavimas, kad ji būtų ne tik stipriausia Lietuvoje, bet ir konkurencinga bendrame Baltijos šalių čempionate ir EWBL. Yra noras būti daugiau matomiems ir žinomiems, dirbame, ne viskas pavyksta, bet stengiamės kiekvienam sezonui sugalvoti ką nors naujo ir eiti į priekį.

– Vienas iš didžiausių pakeitimų – trenerių pasikeitimas?

– J.Štreimikytė-Virbickienė pastaruosius 8 metus dirbo klubiniame krepšinyje, o paskutinius penkis „Kibirkšties“ vyriausia trenere. Vasaromis laukdavo įvairaus amžiaus jaunimo rinktinės, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės asistentės pareigos. Akivaizdu, kad ji norėjo poilsio, o man, kaip vadovui, norėjosi pokyčių tiek treniruočių procese, tiek rungtyniaujant.

– Ar V.Gecevičius buvo pirmasis pasirinkimas?

– Taip, pirmas. Yra ir daugiau trenerių apie kuriuos galvojau, bet norėjosi komandą formuoti nuo vyriausiojo trenerio, nesiblaškiau, juolab, kad V.Gecevičius jau trejus metus buvo asistentas, tai jam viskas puikiai žinoma.

– J.Štreimikytė-Virbickienė buvo vyr. trenerė, jūs – komandos vadovas. Ar daug reikalų tekdavo iš darbo parsinešti namo?

– Jeigu atvirai, tai be krepšinio temų retai pavykdavo pakalbėti ir, manau, tai beveik viską pasako. Dabar namuose ramiau.

– Ar sunku būnant valdovu išsakyti kritiką treneriams, kai viena iš trenerių yra jūsų žmona?

– Jeigu nori kritikuoti, tai reikia būti geru krepšinio ekspertu. Žinoma turiu savo nuomonę tam tikrais klausimais, bet stengiuosi kalbėtis su treneriais, jei kas man neaišku arba kodėl daroma taip.

– Ar dabar sulaukiate patarimų iš Jurgitos?

– Jei ji stebi „Kibirkšties“ rungtynes, tai visada paklausiu nuomonės, kuri man yra labai svarbi. Tačiau dabar turime du trenerius, kurie mato žaidėjas kiekvieną dieną treniruotėse, formuoja komandos žaidimo braižą, pasitaria.

– Vasarą komandoje nepavyko išlaikyti lyderių: L.Juškaitės, L.Jurčiūtės, Sh. Landry. Kaip pavyko jas pakeisti?

– Man asmeniškai labai norėtus L.Juškaitę matyti kiekvienais metais komandoje, tačiau toks yra sportas. Jos netektis jaučiama labiausiai. Atvykusios naujokės tikrai gali pakeisti išvykusiais, tik joms dar reikia šiek tiek laiko.

– Į ką daugiausiai kreipėte dėmesį rinkdami naujokes?

– Visus sprendimus priėmėme kartu su treneriu. Žiūrėjome pagal pozicijas, bet tiek treneriui, tiek man svarbu ir žaidėjų žmogiškosios savybės. V.Gecevičius turi tokią komandą, kokios ir norėjo.

– Kokią iš viso dabar matote situaciją Lietuvos moterų krepšinyje?

– Situacija ganėtinai prasta, rinktinė 2 kartus iš eilės nepateko į Europos čempionatą, čempionato lygis kritęs, mažai komandų. Mažėja gyventojų skaičius šalyje, mažėja studenčių universitetuose, mažėja mergaičių lankančių krepšinį. Tačiau labai tikiuosi, kad visi bendru darbu šią situaciją pagerinsime.

– Atėjo nauja „MultiGyn“ moterų lygos valdžia. Ko tikitės iš jos ir bendro projekto su Latvijos krepšinio lyga?

– Iš valdžios nieko nereikia laukti. Reikia dirbti savo darbą ir bendradarbiauti. Malonų įspūdį paliko tiek lygos prezidentė, tiek naujas direktorius Giedrius Gustas. Jis daug dirba, kalbasi su klubų atstovais, jam daug kas nauja. Iš bendros lygos tikimės tarptautinės patirties, kuri mūsų komandą darytų stipresne. Daug naudos gausime vien žaidžiant su Rygos TTT, kuri šiais metais iškovojo vietą moterų Eurolygoje.

– Kokius tikslus esate iškėlęs „Kibirkšties“ komandai?

Sportiniai tikslai patys aukščiausi, norime grįžti į pirmą poziciją. O bendrame Lietuvos, Latvijos ir Estijos čempionate norime žaisti finale ir įkąsti Rygos TTT. Tačiau toks mūsų visos komandos tikslas, man merginoms ir treneriams to nereikės priminti

– Su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria Vilniaus moterų krepšinio klubas?

– Žinome, kad visame Vilniuje yra labai opi krepšinio aikštelių problema, o mes patys tikimės, kad kada nors turėsime ir savo namus. Dabar treniruojamės M.Romerio universiteto sporto salėje, o beveik visos rungtynės vyks „Ryto“ arenoje, už tai esame labai dėkingi „Ryto“ klubui ir Vilniaus miesto savivaldybei.

– Ar sunku rasti rėmėjų?

– Labiausiai trūksta generalinio rėmėjo, į kurį galėtume atsiremti. O be savivaldybės paramos keliautume tiesiai į moterų lygos B divizioną, todėl jos parama mums labai svarbi. Šių kalendorinių metų „Kibirkšties“ biudžetas yra apie 230 tūkstančių eurų, o kaip bus toliau žiūrėsime. Norint nebūti statistais ir sėkmingai rungtyniauti Europos taurėje, reiktų turėti apie pusės milijono eurų biudžetą.

– O kas labiausiai džiugina?

– Tai man jau šeštasis sezonas šioje komandoje. Sunkiausi buvo pirmi dveji metai, bet džiaugsmingi tikrai visi. Teko daug patirti, ypač, kai atėjau tiesiai į Eurolygos klubą, o finansiniai reikalai nebuvo geri. Būdavo, kad prieš Eurolygos rungtynes net tekdavo susimesti, kad galėtume gerai joms pasiruošti. Aš, žmona, fizinio rengimo treneris ir dar finansininkę „nuskriausdavau“… Džiugu, kad tuo metu komanda garbingai atstovavo Vilniui, o žaidėjos neišsilakstė, laimėjo Baltijos lygą, taurės varžybas ir Lietuvos čempionatą. Kitais metais komandą buvo dar sunkiau surinkti, bet surinkome ir dalyvavo Europos taurėje, o starto penkete žaidė net trys aštuoniolikmetės. Kiekvieni metai buvo ypatingi.

– Komanda ir toliau turi dublerių ekipa. Kiek šiuo projektu esate patenkinti?

– Dublerių komanda sudaryta Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinių pagrindu ir dalyvauja žemesniame divizione, kuriame pagrindinis tikslas yra tobulėti. Kiekvienais metais pagrindinę sudėtį papildo kelios dublerės. Visada norisi, kad būtų geriau tiek pagrindinėje komandoje, tiek dublerių, o dabar džiugina, kad pagrindinėje komandoje turime net 8 vilnietes.

– Kaip po įtempto darbo krepšinyje pailsite?

– Gyvenu gražiame gamtos kampelyje Trakų rajone, aplink ežerai, miškas. Jei tik atsiranda galimybė, tai lekiu pasivaikščioti, mėgstu fotografuoti, jei nepasiimu fotoaparato, tai būtinai telefonu kokį nors vaizdą nufotografuoju. Gamtoje pabuvus ramiau. Reiktų atnaujinti ir bėgimo treniruotes, per kurias prasivalo galva, kyla minčių, pagerėja savijauta. Labai pykstu ant savęs, kad vis neprisiverčiu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lietuvos moterų krepšinio situacija: apsišarvuokime kantrybe (Paulausko, Gusto, Čerškaus komentarai)
Lietuvos moterų krepšinio situacija: apsišarvuokime kantrybe (Paulausko, Gusto, Čerškaus komentarai)
Lietuvos moterų krepšinis – gilioje duobėje. Atsigavimo požymių beveik nematyti. Mūsų šalies elitinėje lygoje žaidžia tik penkios komandos, iš kurių dvi – Vilniaus
"Kibirkšties-MRU" vadovo nedžiugina šitaip laimėtas titulas (interviu)
"Kibirkšties-MRU" vadovo nedžiugina šitaip laimėtas titulas (interviu)
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandai šis sezonas lyg sūpynės. Sėkmingą žaidimą keitė pralaimėjimai, geras atkarpas – blogos, vyko trenerių pasikeitimas ir, galiausiai,
Nutrauktas Moterų lygos sezonas, čempionės - vilnietės; stabdomi LKF projektai
Nutrauktas Moterų lygos sezonas, čempionės - vilnietės; stabdomi LKF projektai
Antradienį (kovo 17 d.) posėdžiavusi Lietuvos moterų krepšinio lygos valdyba priėmė sprendimą nutraukti šalies pirmenybes.Vaizdo konferencijos metu už tokį sprendimą valdybos nariai
Trejus metus nerungtyniavusi 39-erių V.Kuktienė nutarė nekabinti sportbačių ant vinies
Trejus metus nerungtyniavusi 39-erių V.Kuktienė nutarė nekabinti sportbačių ant vinies
39-erių metų Vita Kuktienė grįžta į Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandą. Čia ji derins dvi pareigas: bus vyriausiojo trenerio Gitauto Kievino asistente ir sustiprins sostinės
Permainingame Karalienės taurės finale kaunietės palaužė vilnietes ir apgynė titulą
Permainingame Karalienės taurės finale kaunietės palaužė vilnietes ir apgynė titulą
Įtikinamą persvarą iššvaisčiusi ir lyderes praradusi Kauno „Aisčių-LSMU“ komanda smogė ketvirtajame kėlinyje bei apgynė Karalienės taurės nugalėtojų vardą.Roko Kondratavičiaus
Karalienės taurės finale – į skirtingas barikadas stojusių čempionių akistata
Karalienės taurės finale – į skirtingas barikadas stojusių čempionių akistata
Dvi stipriausios Moterų lygos vidurio sezono komandos šeštadienį Klaipėdoje susikaus dėl pirmojo sezono trofėjaus – Karalienės taurės. Pernai šių varžybų finale triumfavusios
Karalienės taurės turnyre "Kibirkštis–MRU" sieks revanšo prieš "Aistes–LSMU"
Karalienės taurės turnyre "Kibirkštis–MRU" sieks revanšo prieš "Aistes–LSMU"
Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ ir Kauno „Aistės-LSMU“ antrus metus paeiliui kovos dėl Karalienės taurės.Abi jos iškovojo kelialapius varžytis taurės turnyro finale
J.Štreimikytė-Virbickienė: karių geno paieškos "kibirkštėlėse" (interviu)
J.Štreimikytė-Virbickienė: karių geno paieškos "kibirkštėlėse" (interviu)
„Ar sakyti teisybę?“ - „Vakaro žinių“ paklausta, kaip sekasi vadovauti Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komandai, šypsodamasi klausimu atsakė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė.
"Kibirkšties-MRU" komanda apie šventes: tradicijos, patiekalai ir dovanos
"Kibirkšties-MRU" komanda apie šventes: tradicijos, patiekalai ir dovanos
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandos krepšininkės, treneriai ir vadovai pasklido po įvairiausius Lietuvos kampelius, kur gražiausias metų šventes sutiks su savo artimiausiais
J.Jocytės atsisveikinimo rungtynėse jos komanda nusileido kaunietėms
J.Jocytės atsisveikinimo rungtynėse jos komanda nusileido kaunietėms
Kauno „Aistės-LSMU“ (1-1) dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir iškovojo pergalę Moterų lygos A diviziono rungtynėse Klaipėdoje. Roko Kondratavičiaus auklėtinės
Klaipėdoje – J. Jocytės išlydėtuvės: "Bus sunku atsisveikinti ne tik su komanda, bet ir su Lietuva"
Klaipėdoje – J. Jocytės išlydėtuvės: "Bus sunku atsisveikinti ne tik su komanda, bet ir su Lietuva"
Klaipėdos „Neptūno“ komandoje sezoną pradėjusi Justė Jocytė pasitinka etapo Moterų lygoje pabaigą. Penktadienio mūšis uostamiestyje su Kauno „Aistėmis-LSMU“ 14-metei
Šiauliuose augantis talentas R.Augustinaitė: tokiame lygyje gaunu daug patirties ir pamokų
Šiauliuose augantis talentas R.Augustinaitė: tokiame lygyje gaunu daug patirties ir pamokų
Penkiolikmetė Rusnė Augustinaitė – viena iš šešių sidabrinės Europos jaunučių rinktinės krepšininkių, šį sezoną debiutavusių Moterų lygoje. Gimtojo
R.Valentienė: apie moterų krepšinio "aukso amžių", "Kibirkštį" ir naujas veiklas
R.Valentienė: apie moterų krepšinio "aukso amžių", "Kibirkštį" ir naujas veiklas
Viena tituluočiausių pastarojo dešimtmečių Lietuvos krepšininkių Rima Valentienė profesionalės karjerą baigė jau prieš trejus metus. Buvusi Lietuvos rinktinės gynėja vilkėjo
Sentimentų kupinas vakaras K.Druskytei: meluočiau, jei nebūtų jokių jausmų
Sentimentų kupinas vakaras K.Druskytei: meluočiau, jei nebūtų jokių jausmų
Penktadienį Moterų krepšinio lygoje – pirmasis didžiųjų šalies klubų susirėmimas. Čempionių titulą ginančios Kauno „Aistės-LSMU“ savo aikštėje nuo 19
Rekordinį debiutą užfiksavusi 16-metė A.Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę
Rekordinį debiutą užfiksavusi 16-metė A.Zdanevičiūtė džiaugiasi griausmingai išpildžiusi svajonę
Kartu su Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ komanda į aukščiausiąją šalies lygą pakilusi Audronė Zdanevičiūtė moterų krepšinyje debiutavo su trenksmu.16-metė
J.Jocytė ir A.Zdanevičiūtė įspūdingai debiutavo Moterų lygoje
J.Jocytė ir A.Zdanevičiūtė įspūdingai debiutavo Moterų lygoje
Lietuvos čempionato starte – įspūdinga Europos vicečempionių Justės Jocytės ir Audronės Zdanevičiūtės akistata. Pastaroji pelnė net 37 taškus ir pagerino Moterų lygos rezultatyvumo
Į moterų krepšinį žengianti J.Jocytė - apie debiutą, T.Parkerio dėmesį ir kvietimą į Lietuvos rinktinę
Į moterų krepšinį žengianti J.Jocytė - apie debiutą, T.Parkerio dėmesį ir kvietimą į Lietuvos rinktinę
Penktadienį Moterų lygoje prie 2019-2020 m. sezono starto linijos stoja naujai suburta Klaipėdos „Neptūno“ komanda, su kuria į moterų krepšinį žengia šalies talentas Justė
"Kibirkštis-MRU" patyrė triuškinamą nesėkmę Sibire
"Kibirkštis-MRU" patyrė triuškinamą nesėkmę Sibire
Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandai ir toliau nepavyksta iškovoti pirmosios pergalės Europos moterų krepšinio lygoje (EWBL).Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino treniruojamos
Tarptautinį turnyrą laimėjusios "Kibirkšties" treneris: džiugu, kad komanda sugeba įvykdyti visus nurodymus
Tarptautinį turnyrą laimėjusios "Kibirkšties" treneris: džiugu, kad komanda sugeba įvykdyti visus nurodymus
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda savaitgalį triumfavo tarptautiniame keturių komandų turnyre Druskininkuose. Čia vyko jau ketvirtasis Jūratės Daktaraitės ir Angelės Rupšienės
13-metė talentė J.Jocytė žais naujojoje "Neptūno" komandoje Moterų lygoje
13-metė talentė J.Jocytė žais naujojoje "Neptūno" komandoje Moterų lygoje
Klaipėdos „Neptūnas“ tęsia darbus statydamas krepšinio piramidę Vakarų Lietuvoje. Nuo šiol po „Neptūno“ vardu varžysis ir moterų komanda, kuri artėjantį
Moterų lygos MVP iš Kauno grįžta į Vilnių
Moterų lygos MVP iš Kauno grįžta į Vilnių
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda beveik baigė rikiuoti gretas naujam sezonui. Į Vilniaus klubą po dviejų sezonų pertraukos grįžta 22-ejų metų 196 cm ūgio vidurio puolėja Daugilė
Moterų lygos posėdyje Baltarusijos klubams buvo duotas neigiamas atsakymas - nesutiko latviai
Moterų lygos posėdyje Baltarusijos klubams buvo duotas neigiamas atsakymas - nesutiko latviai
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje įvyko MultiGyn Moterų lygos vykdomasis posėdis, kuriame didžioji dalis pirmenybių dalyvių įvertino persiformavusio čempionato debiutinį
Lietuvos čempionės - "Vilkmergę" palaužusios "Aistės-LSMU"
Lietuvos čempionės - "Vilkmergę" palaužusios "Aistės-LSMU"
Po ilgosios pertraukos rungtynes perlaužusios Kauno „Aistės-LSMU“ tapo MultiGyn Moterų lygos čempionėmis. Roko Kondratavičiaus auklėtinės Kėdainiuose vykusiame finale 81:57 (20:12,
Bronziniame finale "Kibirkštis" palaužė "Fortūną"
Bronziniame finale "Kibirkštis" palaužė "Fortūną"
Vilniaus „Kibirkšties“ komandai – MultiGyn Moterų lygos bronzos medaliai. Algirdo Paulausko vadovaujama ekipa Kėdainių arenoje vykusiame mažajame finale 76:68 (19:17,
Neįtikėtinoje dramoje K.Serkevičiūtė išvedė "Vilkmergę" į istorinį finalą
Neįtikėtinoje dramoje K.Serkevičiūtė išvedė "Vilkmergę" į istorinį finalą
Karjeros rungtynes sužaidusi Kornelija Serkevičiūtė pelnė 36 taškus ir pakartojo lygos rezultatyvumo rekordą, kritiniu metu realizavo abu baudų metimus ir „Vilkmergė“ fantastiškoje
"Fortūną" įveikusios "Aistės-LSMU" kovos trečiajame sezono finale
"Fortūną" įveikusios "Aistės-LSMU" kovos trečiajame sezono finale
Antroje dvikovos dalyje reikalus sutvarkiusios Kauno „Aistės-LSMU“ žengė į MultiGyn Moterų lygos finalą. Roko Kondratavičiaus auklėtinės Kėdainiuose vykstančio finalo ketverto pusfinalyje 83:59 (14:17,
Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą
Titulus skinanti K Kazočiūnaitė svajoja Alytui padovanoti ir aukščiausios lygos auksą
Puikiai šį sezoną rungtyniaujančią Karoliną Kazočiūnaitę galima drąsiai įvardinti jos atstovaujamų komandų sėkmės simboliu. Čempionių titulą lemiančiose rungtynėse stabilų užtikrintumą
Savaitgalį Kėdainių arenoje paaiškės Lietuvos čempionės
Savaitgalį Kėdainių arenoje paaiškės Lietuvos čempionės
MultiGyn Moterų lygos sezone – finišo tiesioji. Keturios stipriausios šalies ekipos – Vilniaus „Kibirkštis“, Kauno „Aistės-LSMU“, Klaipėdos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime