Naujienos kraunasi...

Ūkyje užaugęs ir pas Krzyzewski subrendęs "Ryto" naujokas: apie Vilnių papasakojo SpeedyMažo miestelio ūkyje Jungtinėse Valstijose užaugęs Javinas DeLaurier į Lietuvos sostinę atvažiuoja sunkiai dirbti ir visada kautis. To jis mokėsi visą savo gyvenimą.

„Nuolatinis darbas ir aukštų tikslų siekimas tapo tam tikru standartu. Kitaip būti tiesiog negalėjo“, – teigia „Ryto“ naujokas.

Augdamas su trimis jaunesniais broliais, o vėliau dirbdamas ir su vienu geriausiu visų laikų krepšinio treneriu, legendiniu Mike‘u Krzyzewski centras išmoko svarbiausią pamoką – tik pats gali pasiekti savo svajonių, niekas kitas už tave to nepadarys.

Krzyzewskis savo karjerą NCAA baigė 2022 m. balandį. Per 47-erius treniravimo metus jis 5 kartus tapo NCAA čempionu – visus juos su Djuko universiteto komanda, kurioje 2016-2020 m. žaidė ir Javinas DeLaurier. Jos vairą treneris laikė 1981-2022 m. Maža to, su Jungtinių Valstijų vyrų krepšinio rinktine jis tris kartus laimėjo auksą Olimpinėse žaidynėse ir dar du kartus tapo pasaulio čempionu.

„Tai, kokiais tempais tobulėjau bendraudamas su juo ir mokydamasis iš jo, yra neįkainojama. Jis visiškai pakeitė mano supratimą ne tik apie žaidimą, bet ir suteikė gyvenimiškų pamokų, už kurias jam liksiu dėkingas visą gyvenimą“, – 4 metus praleistus legendinio trenerio komandoje prisimena „Ryto“ naujokas.

Apie iki šiol palaikomą ryšį su treneriu Krzyzewskiu, vaikystės norą tapti žirgų lenktyninku ir ką apie Vilnių jam papasakojo Speedy Smith‘as skaitykite rytasvilnius.lt parengtame interviu.

Kaip praėjo pirmoji tavo vasaros pusė?

Viskas puikiai. Labai džiaugiuosi galėdamas praleisti daugiau laiko su savo šeima, to laiko tarp dviejų sezonų nėra tiek daug. Taip pat stengiuosi neatitrūkti ir nuo sportinės rutinos – vaikštau į sporto salę, palaikau formą. Vasara yra puikus laikas išmokti kažko naujo, stengiuosi tobulėti ne tik fiziškai.

Kodėl nusprendei karjerą tęsti būtent Vilniuje? Ar jau bendravai su treneriais, komandos vadovais?

Tikrai taip. Kalbėjome su treneriu Žibėnu apie lūkesčius, meilę krepšiniui. Ne tik mano ar trenerio, bet ir visos jūsų šalies. Buvau tai girdėjęs ir pats, bet Giedrius papasakojo plačiau apie tai, koks Lietuvai svarbus krepšinis. Todėl nekantrauju atvykti į šalį, kurioje žmonės supranta krepšinį, juo nuoširdžiai domisi.

Kalbant apie „Rytą“ – tai sunkiai dirbanti komanda, kuri pretenduoja į titulus. Žinau, kad pernai tapote Lietuvos krepšinio lygos čempionais, o šiemet buvote visai arti to, kad titulą apgintumėte. Tokie iššūkiai man patinka, noriu būti konkurencingoje komandoje, apsuptas žmonių, kurie vieningai dirba dėl svarbiausio tikslo ir supranta, kokių pastangų tai reikalauja.

Ar visada žinojai, kad būsi krepšininkas?

Kai buvau vaikas išbandžiau daugybę sporto šakų. Labai mėgau futbolą ir beisbolą, bet augdamas supratau, kad labiausiai noriu būti būtent krepšininku. Tam įtakos, žinoma, turėjo ir mano ūgis.

Kaip su jodinėjimu?

(Juokiasi) Aš užaugau ūkyje, tad kol buvau vaikas, iš tiesų, norėjau būti žirgų lenktynininku arba bulių raiteliu, kaubojumi. Visgi, kai buvau 4-erių metų, močiutė man pasakė, kad užaugsiu per didelis, todėl turiu pasirinkti kitą hobį. Trumpai gyvenusi svajonė.

Papasakok plačiau apie vaikystę ūkyje.

Augau mažame miestelyje, turinčiame mažiau nei 500-us gyventojų. Ūkyje būdavo daugybė darbų, kuriuos reikėdavo daryti, todėl išmokau daug ir sunkiai dirbti. Nesvarbu, kad tu 10-ies metų vaikas ir nori veikti kažką kito – niekas kitas už tave to nepadarys. Todėl suimi save į rankas ir darai, ką reikia.

Turėjau to išmokyti ir tris savo jaunesnius brolius. Tai darydamas išmokau vertinti ir kito darbą, nepamiršti padėkoti už įdėtas pastangas. Šias vaikystės pamokas ir dabar pritaikau kasdienybėje.

Jas pritaikyti greičiausiai teko ir Djuko universitete?

Tikrai taip. Jame susipažinti su Coach K (Mike Krzyzewski) buvo nuostabi patirtis. Tai, kokiais tempais tobulėjau bendraudamas su juo ir mokydamasis iš jo, yra neįkainojama. Jis visiškai pakeitė mano supratimą ne tik apie žaidimą, bet ir suteikė gyvenimiškų pamokų, už kurias jam liksiu dėkingas visą gyvenimą.

Kuo ypatingas yra treneris Krzyzewskis?

Jis laikomas studentų krepšinio Amerikoje krikštatėviu. Jį visi gerbia. Ne tik dėl jo pasiekimų, bet ir dėl to, kiek darbo jis įdeda. Niekada nebuvau sutikęs konkurencingesnio žmogaus. Vos tik pasibaigus rungtynėms jis iškart jas peržiūri bent kelis kartus. Ir nepaisant to, kad jam jau daugiau nei 70-imt metų, jis gali praleisti visą naktį kurdamas naujas žaidimo schemas.

Jis savotiškai pratęsė sunkaus darbo etikos naratyvą, kurio pradėjai mokytis jau vaikystėje?

Tai tapo tam tikru standartu. Kitaip būti tiesiog negalėjo – kai įskiepiji šias vertybes 18-mečiui, tai lieka visam gyvenimui.

Ar vis dar bendrauji su juo?

Taip. Jei žinote daugiau apie Djuko universiteto krepšinį, būsite girdėję ir apie brolybės (angl. „The Brotherhood“) šūkį. Tai nėra tik žodžiai ar tik šūkis. Daugybė jaunų žaidėjų perėjo per tą patį, jie visi žaidė pas Mike‘ą. Tapome tikrais broliais, nuolat palaikome ryšį, susitinkame. Ir šiemet „Vasaros lygos“ metu Las Vegase vyko didžiulė Djuko alumnų vakarienė. Tai liečia ne tik žaidėjus, bet ir trenerį Krzyzewskį.

Daug kalbi apie sunkų darbą, bet gyvenime svarbu ir balansas. Kaip mėgsti atsipalaiduoti po sunkių treniruočių ir rungtynių?

Aš paprastas vyrukas – mėgstu leisti laiką su draugais, broliais. Kai jų nėra šalia skaitau knygas, žiūriu filmus, žvejoju. Myliu savo šunį, turiu vokiečių aviganį vardu Quogi. Tikiuosi, kad pavyks jį atsivežti į Vilnių, nors keliauti su šuniu tikrai nėra lengva ir reikės rasti, kas jį galėtų prižiūrėti, kol būsiu išvykęs.

Kokias knygas skaitai, kokius filmus žiūri?

Mėgstu grožinę literatūrą, istorines knygas, fantastiką. Bet ką, kas bus įdomu ir naudinga. Mėgstamiausią knygą išsirinkti būtų sunku, jų perskaitęs esu labai daug. Viena iš neseniai perskaitytų knygų, kuri paliko didelį įspūdį – Ričardo Polo Evanso „Saulėgrąža“. Ją man rekomendavo mergina. Mėgstamiausią filmą išsirinkti lengviau – tai būtų „Tamsos riteris“ su Hytu Ledžeriu. Puikus filmas ir dar geresnė aktoriaus vaidyba.

Jei mėgsti istoriją, turėsi išmokti ir apie Vilniaus istoriją – šiemet miestas mini 700-ų metų jubiliejų. Ką žinai apie miestą, į kurį atvyksi jau po mėnesio?

Daug apie miestą man pasakojo Speedy Smithas. Jis Vilnių įvardijo kaip spindintį miestą, kalbėjo apie jį pačiais gražiausiais žodžiais, tai, beje, irgi buvo vienas iš faktorių, kodėl norėjau atvykti į „Rytą“. Jis pasakojo ir apie pačia geriausia prasme išprotėjusius komandos gerbėjus, puikų trenerių štabą. Žinau, kad Vilnius vakarietiškas miestas, turintis apie pusę milijono gyventojų, kurie yra įvairių tautybių. Nekantrauju išmokti ir dar daugiau.

Kokie tavo planai likusiai vasarai?

Kiekvieną dieną stengiuosi padaryti kažką, kas atneštų man vienokios ar kitokios naudos. Ar tai būtų skaitoma knyga, ar keli šimtai atsispaudimų per dieną. Noriu nešvaistyti laiko ir būti puikiai pasiruošęs sezonui.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Brazdeikis – viena koja "Olympiakos", "Žalgiris" gaus įspūdingą išpirką
Brazdeikis – viena koja "Olympiakos", "Žalgiris" gaus įspūdingą išpirką
Gali būti, kad sutartį su Kauno „Žalgiriu“ šiam sezonui turintis Ignas Brazdeikis žaliai-baltų marškinėlių daugiau nebeapsivilks. Pasak pranešimų žiniasklaidoje,
Staniulio dublis neišgelbėjo – mažeikiškiai Telšiuose nusileido Šeškaus kariaunai
Staniulio dublis neišgelbėjo – mažeikiškiai Telšiuose nusileido Šeškaus kariaunai
Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezonas pirmą kartą užsuko į Žemaitijos sostinę Telšius, kuriuose šeimininkų teisėmis rungtyniauja Mažeikių „M
"Wolves" debiutas sostinėje pažymėtas triuškinančia pergale
"Wolves" debiutas sostinėje pažymėtas triuškinančia pergale
Pirmąsyk ASG arenoje šeimininkavę Vilniaus „Wolves“ (2-0) krepšininkai galingu pasirodymu prisistatė sostinės publikai.Kęstučio Kemzūros auklėtiniai naujuose savo
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Į replikas atsakęs "Wolves" vadovas – apie Dubajų, ūgtelėjusį biudžetą ir Kariniausko liežuvį
Vilniaus „Wolves“ šį šeštadienį sužais pirmas oficialias rungtynes naujuose savo namuose – „Avia Solutions Group“ arenoje. Pernai Alytuje glaudęsi
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Kariniauskas: "Žalgiryje" tu negali pralaimėti, "Ryte" kažkiek gali
Vaidui Kariniauskui pastarieji keli mėnesiai buvo neabejotinai pilni emocijų.Įžaidėjas su rinktine vyko į Pasaulio taurės turnyrą, ten sutraukė į save fotografų žvilgsnius po įspūdingo pasirodymo
Maksvytis ilgam sezonui turi planus A ir B, Evansui rūpi išsivalymas nuo klaidų
Maksvytis ilgam sezonui turi planus A ir B, Evansui rūpi išsivalymas nuo klaidų
Kauno „Žalgiris“ penktadienį sužaidė pirmąsias sezono rungtynes su Eurolygos klubu – draugiškame mače Kipre po atkaklios kovos 72:75 buvo nusileista Pirėjo „Olympiakos“
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
"Lietkabelio" fanų pasiilgusiam Popovičiui ptinka naujasis treneris bei tai, kad atvyko buvęs bendraklubis Valinskas
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ jau pirmadienį (rugsėjo 25 d.) 18.30 val. Kalnapilio arenoje priims Pasvalio „Pieno žvaigždes“ – tai bus pirmosios šio sezono panevėžiečių
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Žukauskas nepergyvena dėl "Wolves" rungtynių lankomumo: bus pergalių, bus ir žiūrovų
Vilniaus „Wolves“ šeštadienį atvers dar vieną naują lapą jauno klubo istorijoje. Po debiutinio sezono Alytuje, antrajam savo sezonui į Vilnių persikėlusi komanda sužais
"Žalgiris" po inirtingos kovos nusileido Eurolygos vicečempionams
"Žalgiris" po inirtingos kovos nusileido Eurolygos vicečempionams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjimo pirmąsias kontrolines rungtynes stovykloje Kipre. Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 72:75 (15:13, 15:21, 24:21, 18:20) nusileido Pirėjo
Čempionų taurę vėl iškėlęs Štombergas: daug metų praėjo, o niekam to pakartoti ir nepavyko
Čempionų taurę vėl iškėlęs Štombergas: daug metų praėjo, o niekam to pakartoti ir nepavyko
Kaip ir prieš dvidešimt metų, 2003-iaisiais, Stokholme, taip ir 2023-iaisiais Vilniuje Lietuvos rinktinės kapitonas Saulius Štombergas iškėlė Europos čempionų taurę į
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
LKL rungtyniaus Suomijos rinktinės gynėjas
Mažeikių „M Basket-Delamode“ sulaukė pastiprinimo. Prie mažeikičių prisijungė 198 cm ūgio įžaidėjas iš Suomijos Henri Kantonen.26-erių krepšininkas šią vasarą
"Žalgirio" naujokas – apie senų žalgiriečių rungtynių žiūrėjimą bei šmaikščiausius komandos draugus
"Žalgirio" naujokas – apie senų žalgiriečių rungtynių žiūrėjimą bei šmaikščiausius komandos draugus
Kipre treniruočių stovyklą tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio popietę persikels iš Larnakos miesto į šalies sostinę Nikosiją, kur dalyvaus keturių
Latvijos rinktinės atstumtas veteranas rado darbovietę Čempionų lygoje
Latvijos rinktinės atstumtas veteranas rado darbovietę Čempionų lygoje
Janis Timma vėl pasirodys europinėje arenoje. 31-erių latvį pasikvietė Stambulo „Daruššafaka“ klubas, žaidžiantis FIBA Čempionų lygoje, rašo Krepšinis.lt.Turkijoje
Bręsta skambus perėjimas NBA lygoje: Lillardas artimiausiu metu turėtų būti išmainytas
Bręsta skambus perėjimas NBA lygoje: Lillardas artimiausiu metu turėtų būti išmainytas
Portlando „Trail Blazers“ artimiausiu metu gali priimti NBA lygą sudrebinsiantį sprendimą ir iškeisti savo žvaigždę Damianą Lillardą, rašo Krepšinis.lt.ESPN žurnalistas
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
"Wolves" priekinę liniją sustiprino Mockevičius
Vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius sustiprins išretėjusią Vilniaus „Wolves“ priekinę liniją ir apsivilks komandos marškinėlius sezono pradžioje. Su krepšininku
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
Ypatingą vasarą turėjęs "Lietkabelio" senbuvis: kaip įprasta, liekame su Lipkevičiumi, o aplink daug kas keičiasi
„7bet-Lietkabelio“ krepšininkai jau rugsėjo 25 d. (pirmadienį) stoja į kovą pirmosiose šio sezono namų rungtynėse – į Panevėžį atvyksta Pasvalio „Pieno žvaigždės“.Pirmąjį
Prie "Žalgirio" Kipre prisijungęs Maksvytis: bandome užkrauti komandą
Prie "Žalgirio" Kipre prisijungęs Maksvytis: bandome užkrauti komandą
Treniruočių stovyklą Larnakos mieste Kipre tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį vykusioje vakarinėje treniruotėje sulaukė prie komandos prisijungusio vyriausiojo
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Už Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos vairo stoja Kuzminskas
Praėjusiais metais startavęs Lietuvos jaunųjų krepšininkių talentų paieškos projektas ir toliau tęs savo veiklą. Merginų atrankas bei paieškas koordinuos krepšinio
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
"Wolves" atsisakė savo šokėjų – per pertraukėles karaliaus gatvės šokiai
Vilniaus „Wolves“ rungtynėse pertraukėlių ir pertraukų metu šį sezoną karaliaus ANT šokių studijos šokėjai. Jų atliekami gatvės šokiai pakeis krepšinio
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Vainauskas: man įdomu, kur nuves Palangos klubo projektas – LKL ar Europos taurė
Krepšinis Palangoje verčia naują lapą. „Olimpo“ vardu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pasitinkantį klubą į priekį ves puikiai Lietuvos krepšinyje žinomi
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
"Ryto" jaunimo programa turi naują vadovą
Sostinėje – atsinaujinimas: „Ryto“ jaunimo programa turi naują vadovą. Šias pareigas pastaruosius metus užėmusį Mindaugą Noreiką keičia Matas Urbonas.Dvejus pastaruosius
Filmo "BILIETAS. The Ticket'" premjera: halėje žiūrovai vėl išvys"Žalgirio" ir CSKA kovas
Filmo "BILIETAS. The Ticket'" premjera: halėje žiūrovai vėl išvys"Žalgirio" ir CSKA kovas
Spalio 17 d. Kauno sporto halėje vyks išskirtinė raudonojo kilimo premjera, kurioje žiūrovai vėl išvys legendines Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA kovas. Šį kartą
Kipre įsikūrę žalgiriečiai pradeda savaitės trukmės treniruočių stovyklą
Kipre įsikūrę žalgiriečiai pradeda savaitės trukmės treniruočių stovyklą
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, vėlų pirmadienio vakarą pasiekę Kiprą, antradienį Larnakos mieste surengė pirmąją treniruotę. Viduržiemio jūros saloje žaliai balti praleis
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Masiulio vedamas "Rytas" LKL startavo užtikrinta pergale
Vilniaus „Rytas“ (1-0) pergalingai startavo naujajame „Betsafe-LKL“ sezone.Giedriaus Žibėno auklėtiniai sostinės sirgalių akivaizdoje 106:90 (26:19, 34:26,
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Po skaudaus niukso atsitiesę uteniškiai sezoną pradėjo pergalingai
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pergalingai startavo Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (1-0) ekipa. Oliverio Kostičiaus auklėtiniai savo arenoje tik
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
"Wolves" gretose – Latvijos rinktinės aikštės generolas Žagaras
Pasaulio čempionate ryškiausiomis spalvomis sužibęs Latvijos rinktinės įžaidėjas Artūras Žagaras savaitgalį prasidėjusiame sezone rungtyniaus Vilniaus „Wolves“ komandoje.
Krepšinio šalyje – medalių sausra: kur sisteminės Lietuvos krepšinio problemos?
Krepšinio šalyje – medalių sausra: kur sisteminės Lietuvos krepšinio problemos?
Net ir stiprų antausį nuo latvių gavusi Lietuvos rinktinė Maniloje finišavusiame pasaulio čempionate užfiksuos trečią geriausią savo rezultatą istorijoje, rašo Krepšinis.lt.Taikliausiai
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Jomantas – apie Mažeikių tikslus, pamainą Kariniauskui ir "Wolves" ėjimą: skausminga ir gaila
Po devynerių metų pertraukos „Betsafe-LKL“ pirmenybėse varžysis klubas iš Mažeikių, kuris bilietą į aukščiausiąją šalies lygą iškovojo patekęs į Nacionalinės

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime