Naujienos kraunasi...

"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)

Autorius: Inga Kontrimavičiūtė, "Sekundė".
"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)
Mantas Ignatavičius
Šimtatūkstantines dotacijas iš Panevėžio biudžeto gaunantis ir akivaizdžią krizę išgyvenantis krepšinio klubas „Lietkabelis“ įdomus tampa jau nebe dėl žaidimo aikštelėje, o dėl dalininkų keliamų aistrų klubo viduje. Vieną paskui kitą pralaimėjimus net mažesnį biudžetą ir potencialą turinčioms komandoms patiriančio „Lietkabelio“ kovos keliasi į teismo salę.

Vienas iš klubo dalininkų, neseniai savo akcijas Panevėžio savivaldybei siūlęsis padovanoti Marius Ignatavičius, pateikė ieškinį teismui prašydamas jam iš klubo priteisti 67 tūkst. eurų skolą. „Lietkabelis“ pinigų ieškančiam dalininkui atsirevanšavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) dėmesiu.

Iš krepšinio klubo solidžią sumą bandantis susigrąžinti M. Ignatavičius dėl skolos priteisimo Panevėžio apylinkės teismui buvo pateikęs net du ieškinius. Juos į vieną bylą sujungęs teismas, įvertinęs sumos dydį, ieškinį gruodžio antroje pusėje persiuntė nagrinėti aukštesnės instancijos Panevėžio apygardos teismui.

O prieš savaitę teisėjus pasiekė dar vienas prašymas. Šį kartą – jau paties „Lietkabelio“ klubo. Jo direktorius Martynas Purlys prašo sustabdyti bylą dėl skolos priteisimo, iki bus užbaigtas FNTT gruodžio 19-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas paties M. Ignatavičiaus atžvilgiu. Tyrėjai aiškinasi dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, kai M. Ignatavičius vadovavo klubui.

Apie tai, kokie mūšiai vyksta „Lietkabelio“ viduje, dabartinis klubo vadovas M. Purlys nepanoro kalbėti. Direktorius atsitvėrė tylos siena.

„Aš, kaip klubo vadovas, visų pirma norėčiau, kad bet kokie dalykai, vykstantys klube, neišeitų į viešumą ir nekenktų klubui. Todėl nenorėčiau komentuoti“, – pareiškė M. Purlys.

Kaltina piktybiškumu

Pats M. Ignatavičius teigė siekiantis susigrąžinti tik tai, ką yra paskolinęs „Lietkabeliui“.

„Teismas yra kraštutinė priemonė išsiaiškinti, kas teisus“, – tvirtino vienas iš klubo smulkiųjų dalininkų. Jis teigė skolinęs pinigus klubo veiklai, kai šiam reikėjo finansinės pagalbos. „Kai klube būdavo prastesnė finansinė situacija, reikėdavo pagelbėti. Yra dokumentai, įrodantys mano skolą. Nenoriu kenkti klubui, tik noriu, kad būtų teisybė“, – aiškino M. Ignatavičius.

Apie FNTT atliekamą tyrimą jis tvirtina nesąs informuotas. M. Ignatavičius teigė atsidūręs absurdiškoje situacijoje – nors jam priklauso 10 proc. akcijų, nuo liepos pabaigos, kai pasitraukė iš direktoriaus pareigų, nebegauna jokios informacijos apie klubo veiklą.

„Po mano atsistatydinimo iš direktoriaus pareigų man piktybiškai neteikiama informacija. Esu išsiuntęs raštiškus prašymus teikti man informaciją, susijusią tiek su klubo finansine veikla, tiek su pasirašomomis sutartimis. Jei teigiamo atsakymo nebus, teliks kreiptis į atsakingas institucijas, siekiant apginti ir viešąjį, ir mano, kaip dalininko, interesą“, – sakė M. Ignatavičius.

Dalininkas teigė net nežinąs, koks suformuotas šio sezono „Lietkabelio“ biudžetas ir kaip jo laikomasi. Anot jo, apie tai, kas vyksta klube, jis sužino tik iš viešojoje erdvėje pasklindančios informacijos.

„Matau, kad klubas išgyvena sunkius laikus, bet dabar nelabai kuo galiu prisidėti. Tikiuosi, tie žmonės, kurie prisiėmė atsakomybę, valdymą ir įsipareigojimus, garbingai juos ir įvykdys. Yra valdybos nariai, tarp kurių ir klubo prezidentas. Jie priima sprendimus kartu su klubo direktoriumi. Tegul ir sprendžia susikaupusias problemas, kurių patys ir padarė“, – teigė M. Ignatavičius.

Bando atsikratyti akcijomis

Panevėžio savivaldybės šimtatūkstantinėmis sumomis remiamas „Lietkabelio“ klubas šį sezoną garsėja ne pergalėmis, o klubo viduje verdančiomis intrigomis. Prieš prasidedant sezonui iš klubo valdymo pasitraukę trys smulkieji dalininkai – M. Ignatavičius, buvęs valdybos narys Irmantas Aukštikalnis ir buvęs sporto direktorius Rokas Mickevičius – nesėkmingai bando atsikratyti ir akcijomis.

Visi trys Panevėžio savivaldybei prieš porą mėnesių įteikė raštą, kuriuo siūlosi jai dovanoti savo dalis – iš viso 30 proc. krepšinio klubą valdančios viešosios įstaigos akcijų. Sprendimą visiškai pasitraukti iš „Lietkabelio“ valdymo M. Ignatavičius motyvavo tuo, jog su kitais klubo dalininkais ir prezidentu Alvydu Bieliausku nesutapo požiūriai.

„Išsiskyrė požiūriai dėl komandos komplektavimo, dėl vizijos, tikslų siekimo. Prieš trejus metus buvo pasirinkta viena kryptis, dabar ji keičiasi. Aš truputį kitaip įsivaizdavau. Kadangi mūsų požiūriai nelabai sutampa, užleidžiu vietą pasireikšti kitiems“, – „Sekundei“ anksčiau kalbėjo buvęs klubo direktorius.

M. Ignatavičius teigė iš savivaldybės iki šiol nesulaukęs jokio – nei neigiamo, nei teigiamo – atsakymo.

Svarstys dėl dovanos

„Lietkabelis“ – Panevėžio reprezentacinė komanda. Su mielu noru padovanosiu savivaldybei akcijas vien tam, kad išliktų klubas tokio lygmens, kokio buvo iki šių metų“, – aiškino M. Ignatavičius.

Panevėžio savivaldybė tebesvarsto dėl jai brukamos tokios dovanos. Administracijos direktoriaus Rimanto Paužos teigimu, šis klausimas kitą savaitę bus teikiamas svarstyti Tarybos frakcijų pirmininkams.

Panevėžio savivaldybė yra pagrindinė „Lietkabelio“ rėmėja. Pastaruosius trejus metus klubas iš miesto kišenės sulaukdavo šimtatūkstantinių injekcijų. 2016-aisiais „Lietkabeliui“ skirta 100 tūkst. eurų, 2017 m. – 200 tūkst. eurų. Rekordinė suma – 300 tūkst. eurų – „Lietkabeliui“ atseikėta 2018-iesiems, tai yra daugiau nei pusė visiems mieste sporto projektams numatytos sumos – visoms sporto šakoms kartu sudėjus Panevėžyje padalyta iš viso 500 tūkst. eurų.

Keičia strategiją

Savivaldybei iš šalies tyliai stebint „Lietkabelio“ griūtį, klubo dalininkai tarsi nevykę žaidėjai vieną paskui kitą dėlioja nepasiteisinančias valdymo strategijas. Spalio pabaigoje „Lietkabelio“ administraciją papildė Jonas Vainauskas. Jis tapo ne tik sporto direktoriumi, bet ir vienu iš klubo dalininkų.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas tąkart viešai kalbėjo pastarajam netgi dovanojęs dalį savo akcijų, nors nedetalizavo, kokią. J. Vainauskui buvo suteikta visiška laisvė formuoti komandą. „Lietkabelis“ pakeitė vyriausiąjį trenerį, išvyko šeši krepšininkai, o juos pakeitė keturi naujokai.

Nepaisant permainų, krepšininkų rezultatai vis prastėjo. Vos po dviejų mėnesių darbo iš sporto direktoriaus pareigų klubas atleido ir patį J. Vainauską.

Kvepia kriminalu

Apie krepšinio gerbėjams kol kas nuostabą keliančią ir efektyvių rezultatų aikštelėje neatnešusią „Lietkabelio“ strategiją su klubo prezidentu A. Bieliausku pasikalbėti nepavyko. Mobiliuoju telefonu atsiliepęs prezidentas teigė negalintis kalbėti, nes esąs prie vairo. Atsiradusią takoskyrą tarp smulkiųjų klubo dalininkų kiek anksčiau A. Bieliauskas mįslingai įvardijo vidiniais klubo dalykais.

„Labai mūsų požiūriai neišsiskyrė, tik nenoriu apie tai kalbėti, nes truputį čia kvepia kriminalu. Yra audito išvados, dėl kai kurių dalykų dar vyksta svarstymai, nepadėti taškai“, – „Sekundei“ prieš porą mėnesių kalbėjo A. Bieliauskas. Tąkart jis piktinosi, jog iš smulkiųjų dalininkų klubas negavo jokios finansinės naudos.

„Vienas kažkada prisidėjo, iki 2015 m., o anie du iš viso nieko. Dar jie ir algas gaudavo. Tuo metu aš nudirbdavau liūto dalį, rėmėjų pritraukdavau, o algos niekada net nesvajojau gauti, kad tik išlaikytume komandą“, – aiškino A. Bieliauskas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Vyriausias LKL žaidėjas M.Lukauskis: dvejonių dėl to, ar tęsti karjerą, net nebuvo
Vyriausias LKL žaidėjas M.Lukauskis: dvejonių dėl to, ar tęsti karjerą, net nebuvo
Nors Mindaugas Lukauskis prieš porą mėnesių atšventė 40-ąjį jubiliejų, apie karjeros pabaigą nė nemąstė – gerus signalus veteranui siuntė ir sveikata, ir nemažėjantis
LKL apžvalga: geležinis Lukauskis, užaugęs Lekavičius, pokyčiai klubuose bei lygoje
LKL apžvalga: geležinis Lukauskis, užaugęs Lekavičius, pokyčiai klubuose bei lygoje
Su dviem gynėjais sutartis nutraukęs Kauno „Žalgiris“, greitai apsisprendęs sugrįžti Lukas Lekavičius, parako dar turintis Mindaugas Lukauskis, blogiuko etiketę nusiimti sieksiantis
Iš "Dzūkijos" K.Kanteris keliasi į Ispanijos "Endesa" lygos klubą
Iš "Dzūkijos" K.Kanteris keliasi į Ispanijos "Endesa" lygos klubą
Alytaus "Dzūkijos" komandą praėjusio sezono antroje pusėje papildęs ir greitai vienu jos lyderiu tapęs Keremas Kanteris keliasi rungtyniauti į pajėgiausią Ispanijos krepšinio
"Žalgiris" atsisveikino su M.Varnu ir D.Sabeckiu
"Žalgiris" atsisveikino su M.Varnu ir D.Sabeckiu
Vasaros darbus tęsianti Kauno „Žalgirio“ komanda pasinaudojo sutartyse numatyta teise nutraukti bendradarbiavimą su kauniečiais 22 metų Martynu Varnu ir 26-erių Donatu Sabeckiu.M.Varno
P.Danisevičius lieka "Dzūkijoje"
P.Danisevičius lieka "Dzūkijoje"
Alytaus ,,Dzūkija“ vienam sezonui pratęsė sutartį su įžaidėju Pauliumi Danisevičiumi.Paulių Danisevičių jau galima vadinti alytiškiu. Keturis sezonus Alytaus ,,Dzūkijoje‘‘
Iš trijų LKL klubų "Juventus" pasirinkęs I.Vaitkus: blogiuko etiketę galiu panaikinti žaidimu
Iš trijų LKL klubų "Juventus" pasirinkęs I.Vaitkus: blogiuko etiketę galiu panaikinti žaidimu
Ignas Vaitkus dėl vidaus klubo vidaus taisyklių pažeidimų nebaigė praėjusio sezono „Šiauliuose“, tačiau tarpsezonyje vis tiek išliko vienu didžiausių „Betsafe–LKL“
"Šiauliai" rado pamainą išvykusiam K.Lukošiūnui
"Šiauliai" rado pamainą išvykusiam K.Lukošiūnui
Komandos komplektacijos darbus tęsiantys „Šiauliai” netruko surasti pamainą sutartį nutraukusiam Karoliui Lukošiūnui. Jį pakeis taiklią ranką turintis 24 m. atakuojantis
Desertas "Žalgirio" sirgaliams Lietuvoje ir užsienyje - pasirodė žaliai-balti ledai
Desertas "Žalgirio" sirgaliams Lietuvoje ir užsienyje - pasirodė žaliai-balti ledai
Kauno „Žalgiris“ šią vasarą gerbėjus intriguoja ne tik naujienomis apie krepšinio komandos naujokus, bet ir unikaliais ledais. Vieno populiariausių Lietuvoje „Dadu“
Vyriausias LKL žaidėjas M.Lukauskis nekabina sportbačių ant vinies
Vyriausias LKL žaidėjas M.Lukauskis nekabina sportbačių ant vinies
Prienų komandoje artėjantį sezoną išvysime visiems jau gerai pažįstamą veidą. 40 metų 198 cm ūgio puolėjas Mindaugas Lukauskis dar metus gins Prienų miesto garbę.2018-2019
"Žalgirio" aistruoliai per mėnesį iššlavė 6000 abonementų
"Žalgirio" aistruoliai per mėnesį iššlavė 6000 abonementų
Kauno „Žalgirio“ aistruoliai ir toliau demonstruoja meilę savo komandai. Praėjusį sezoną rekordiškai pildę „Žalgirio“ arenos tribūnas per Eurolygos kovas, Lietuvos
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
Kauno „Žalgirio“ puolėjas Edgaras Ulanovas atidavė duoklę gerbėjams ir feisbuke tiesioginėje transliacijoje gerą valandą atsakinėjo į sirgalių užduotus klausimus.E. Ulanovo sirgaliai
"Lietkabelis" "dėl kenkėjiškos" veiklos pašalino tris dalininkus, liko tik S.Gailiūnas
"Lietkabelis" "dėl kenkėjiškos" veiklos pašalino tris dalininkus, liko tik S.Gailiūnas
Panevėžio „Lietkabelio“ klube įvyko dalininkų susirinkimas, kurio metu buvo priimtas esminis pokytis.Nuo šiol vieninteliu akcininku liko panevėžietis Sigitas Gailiūnas, kadangi
Iš "Šiaulių" pašalintas I.Vaitkus lieka LKL
Iš "Šiaulių" pašalintas I.Vaitkus lieka LKL
Artėjančiam sezonui komandą komplektuojančioje Utenos „Juventus“ ekipoje – dar vienas naujokas. Uteniškių gretas sustipkontraktą Sutartis sudaryta pagal formulę 1+1.Praėjusį
K.Lukošiūnas nusprendė palikti "Šiaulius"
K.Lukošiūnas nusprendė palikti "Šiaulius"
Vienas „Šiaulių” krepšinio komandos gerbėjų mėgstamiausių krepšininkų Karolis Lukošiūnas po vasaros į Saulės miestą grįžti neketina. Gynėjas informavo
LKL apžvalga: su penkiais žaidėjais atsisveikinęs "Rytas" ir Žalgirio" gynėjų rokiruotė
LKL apžvalga: su penkiais žaidėjais atsisveikinęs "Rytas" ir Žalgirio" gynėjų rokiruotė
Radikalūs pokyčiai Vilniaus „Ryto“ ekipoje, permainos Kauno „Žalgirio“ gynėjų grandyje, sparčiai komandą komplektuojantis Panevėžio „Lietkabelis“ bei kiti sudėtis
LKL: pailginta pusfinalio serija, bausmės už nepagrįstą kritiką bei išplėstas taurės formatas
LKL: pailginta pusfinalio serija, bausmės už nepagrįstą kritiką bei išplėstas taurės formatas
Naujasis „Betsafe–LKL“ čempionatas prasidės rugsėjo 21 d. rungtynėmis Klaipėdoje tarp „Neptūno“ ir Utenos „Juventus“ komandų.Tai nuspręsta pirmadienį
LKL licencijos suteiktos 10 klubų, "Nevėžiui" - dalinė
LKL licencijos suteiktos 10 klubų, "Nevėžiui" - dalinė
isi 10 klubų, dalyvavę LKL licencijavimo procese, gavo licencijas dalyvauti 2019–2020 m. „Betsafe–LKL“ čempionate – tokį sprendimą priėmė pirmadienį posėdžiavusi
"Lietkabelį" papildė asistentas ir naujas fizinio rengimo treneris
"Lietkabelį" papildė asistentas ir naujas fizinio rengimo treneris
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda imasi formuoti trenerių štabą. Vyriausiajam treneriui Nenadui Čanakui talkins Laimonas Eglinskas.30-metis šilutiškis bus treneris-skautas,
"Žalgiris" sukirto rankomis su Z.LeDay'umi
"Žalgiris" sukirto rankomis su Z.LeDay'umi
Kauno "Žalgiris" pagaliau užkamšė paskutinę spragą priekinėje linijoje. Kaip praneša Eurobasket.com, Lietuvos čempionų gretas papildys Zachas Leday;us.Amerikietis pakeis
Pirmasis Prienų klubo naujokas - K.Guščikas
Pirmasis Prienų klubo naujokas - K.Guščikas
Prienų komandoje – pirmasis naujokas. Ekipą papildė 27 metų 206 cm ūgio puolėjas Karolis Guščikas, su kuriuo sudaryta vienerių metų trukmės sutartis.Praėjusius du sezonus Utenos
Prienų ekipos vairą perėmęs M.Šernius: LKL yra stipriausių Europos lygų penketuke
Prienų ekipos vairą perėmęs M.Šernius: LKL yra stipriausių Europos lygų penketuke
Prie Nemuno kilpų įsikūręs Prienų krepšinio klubas atvertė naujos eros puslapį– ilgametį komandos trenerį bei miesto krepšinio veidą Virginijų Šeškų pakeitė
"Lietkabelio" naujokas G.Maldūnas: sutiprinus įžaidėjų grandį galime tikėtis medalių
"Lietkabelio" naujokas G.Maldūnas: sutiprinus įžaidėjų grandį galime tikėtis medalių
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas trečiadienį savo sudėtį sustiprino iškart dviem panevėžiečiais – ilgalaikę sutartį pasirašė 20-mečių rinktinės narys Tadas
"Rytas" išsiskyrė su keturiais žaidėjais ir stebi Ch.Kramerio reabilitaciją
"Rytas" išsiskyrė su keturiais žaidėjais ir stebi Ch.Kramerio reabilitaciją
Vilniaus „Rytas“ nepasinaudojo galimybe dar sezonui pratęsti sutartį su Chrisu Krameriu. 31 metų amerikietis sostinės klube žaidė nuo 2017 metų.„Klubui tai buvo sunkus sprendimas.
"Lietkabelio" gretas papildė G.Maldūnas ir "Perlui" atstovavęs jaunas panevėžietis
"Lietkabelio" gretas papildė G.Maldūnas ir "Perlui" atstovavęs jaunas panevėžietis
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas sudėtį papildė iškart dviem panevėžiečiais – sutartys pasirašytos su Gabrieliumi Maldūnu ir Tadu Vaičiūnu.26 metų 204 cm ūgio
"Neptūno" trenerių štabe - lietuviams puikiai pažįstamas latvis S.Buškevicas
"Neptūno" trenerių štabe - lietuviams puikiai pažįstamas latvis S.Buškevicas
Klaipėdos „Neptūno“ vyriausiojo trenerio Tomo Rinkevičiaus asistentu tapo Lietuvoje kelerius metus dirbęs Sandis Buškevics.42-ejų latvis 2005 – 2006 metų sezone žaidė tuometiniame
"Lietkabelį" sustiprino puolėjas iš Kroatijos
"Lietkabelį" sustiprino puolėjas iš Kroatijos
Panevėžio „Lietkabelis“ turi dar vieną naujoką – į komandą atvyksta kroatas Željko Šakičius, su kuriuo pasirašyta vienerių metų sutartis.Sunkusis krašto
"Pieno žvaigždės" iš dzūkų prisiviliojo ir dar vieną žaidėją
"Pieno žvaigždės" iš dzūkų prisiviliojo ir dar vieną žaidėją
Komplektaciją naujam sezonui tęsianti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa pasipildė puolėju Pauliumi Petrilevičiumi. Su 28 metų 200 cm ūgio krepšininku kontraktas pasirašytas
S.Buterlevičius rungtyniaus Rumunijoje
S.Buterlevičius rungtyniaus Rumunijoje
Praėjusį sezoną Kėdainių "Nevėžio" komandoje pradėjęs, bet po Naujųjų į Graikijos antrą lygą rungtyniauti persikėlęs Simas Buterlevičius ir ateinantį sezoną žais užsienyje.Skelbiama,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime