Naujienos kraunasi...

"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)

Autorius: Inga Kontrimavičiūtė, "Sekundė".
"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)
Mantas Ignatavičius
Šimtatūkstantines dotacijas iš Panevėžio biudžeto gaunantis ir akivaizdžią krizę išgyvenantis krepšinio klubas „Lietkabelis“ įdomus tampa jau nebe dėl žaidimo aikštelėje, o dėl dalininkų keliamų aistrų klubo viduje. Vieną paskui kitą pralaimėjimus net mažesnį biudžetą ir potencialą turinčioms komandoms patiriančio „Lietkabelio“ kovos keliasi į teismo salę.

Vienas iš klubo dalininkų, neseniai savo akcijas Panevėžio savivaldybei siūlęsis padovanoti Marius Ignatavičius, pateikė ieškinį teismui prašydamas jam iš klubo priteisti 67 tūkst. eurų skolą. „Lietkabelis“ pinigų ieškančiam dalininkui atsirevanšavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) dėmesiu.

Iš krepšinio klubo solidžią sumą bandantis susigrąžinti M. Ignatavičius dėl skolos priteisimo Panevėžio apylinkės teismui buvo pateikęs net du ieškinius. Juos į vieną bylą sujungęs teismas, įvertinęs sumos dydį, ieškinį gruodžio antroje pusėje persiuntė nagrinėti aukštesnės instancijos Panevėžio apygardos teismui.

O prieš savaitę teisėjus pasiekė dar vienas prašymas. Šį kartą – jau paties „Lietkabelio“ klubo. Jo direktorius Martynas Purlys prašo sustabdyti bylą dėl skolos priteisimo, iki bus užbaigtas FNTT gruodžio 19-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas paties M. Ignatavičiaus atžvilgiu. Tyrėjai aiškinasi dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, kai M. Ignatavičius vadovavo klubui.

Apie tai, kokie mūšiai vyksta „Lietkabelio“ viduje, dabartinis klubo vadovas M. Purlys nepanoro kalbėti. Direktorius atsitvėrė tylos siena.

„Aš, kaip klubo vadovas, visų pirma norėčiau, kad bet kokie dalykai, vykstantys klube, neišeitų į viešumą ir nekenktų klubui. Todėl nenorėčiau komentuoti“, – pareiškė M. Purlys.

Kaltina piktybiškumu

Pats M. Ignatavičius teigė siekiantis susigrąžinti tik tai, ką yra paskolinęs „Lietkabeliui“.

„Teismas yra kraštutinė priemonė išsiaiškinti, kas teisus“, – tvirtino vienas iš klubo smulkiųjų dalininkų. Jis teigė skolinęs pinigus klubo veiklai, kai šiam reikėjo finansinės pagalbos. „Kai klube būdavo prastesnė finansinė situacija, reikėdavo pagelbėti. Yra dokumentai, įrodantys mano skolą. Nenoriu kenkti klubui, tik noriu, kad būtų teisybė“, – aiškino M. Ignatavičius.

Apie FNTT atliekamą tyrimą jis tvirtina nesąs informuotas. M. Ignatavičius teigė atsidūręs absurdiškoje situacijoje – nors jam priklauso 10 proc. akcijų, nuo liepos pabaigos, kai pasitraukė iš direktoriaus pareigų, nebegauna jokios informacijos apie klubo veiklą.

„Po mano atsistatydinimo iš direktoriaus pareigų man piktybiškai neteikiama informacija. Esu išsiuntęs raštiškus prašymus teikti man informaciją, susijusią tiek su klubo finansine veikla, tiek su pasirašomomis sutartimis. Jei teigiamo atsakymo nebus, teliks kreiptis į atsakingas institucijas, siekiant apginti ir viešąjį, ir mano, kaip dalininko, interesą“, – sakė M. Ignatavičius.

Dalininkas teigė net nežinąs, koks suformuotas šio sezono „Lietkabelio“ biudžetas ir kaip jo laikomasi. Anot jo, apie tai, kas vyksta klube, jis sužino tik iš viešojoje erdvėje pasklindančios informacijos.

„Matau, kad klubas išgyvena sunkius laikus, bet dabar nelabai kuo galiu prisidėti. Tikiuosi, tie žmonės, kurie prisiėmė atsakomybę, valdymą ir įsipareigojimus, garbingai juos ir įvykdys. Yra valdybos nariai, tarp kurių ir klubo prezidentas. Jie priima sprendimus kartu su klubo direktoriumi. Tegul ir sprendžia susikaupusias problemas, kurių patys ir padarė“, – teigė M. Ignatavičius.

Bando atsikratyti akcijomis

Panevėžio savivaldybės šimtatūkstantinėmis sumomis remiamas „Lietkabelio“ klubas šį sezoną garsėja ne pergalėmis, o klubo viduje verdančiomis intrigomis. Prieš prasidedant sezonui iš klubo valdymo pasitraukę trys smulkieji dalininkai – M. Ignatavičius, buvęs valdybos narys Irmantas Aukštikalnis ir buvęs sporto direktorius Rokas Mickevičius – nesėkmingai bando atsikratyti ir akcijomis.

Visi trys Panevėžio savivaldybei prieš porą mėnesių įteikė raštą, kuriuo siūlosi jai dovanoti savo dalis – iš viso 30 proc. krepšinio klubą valdančios viešosios įstaigos akcijų. Sprendimą visiškai pasitraukti iš „Lietkabelio“ valdymo M. Ignatavičius motyvavo tuo, jog su kitais klubo dalininkais ir prezidentu Alvydu Bieliausku nesutapo požiūriai.

„Išsiskyrė požiūriai dėl komandos komplektavimo, dėl vizijos, tikslų siekimo. Prieš trejus metus buvo pasirinkta viena kryptis, dabar ji keičiasi. Aš truputį kitaip įsivaizdavau. Kadangi mūsų požiūriai nelabai sutampa, užleidžiu vietą pasireikšti kitiems“, – „Sekundei“ anksčiau kalbėjo buvęs klubo direktorius.

M. Ignatavičius teigė iš savivaldybės iki šiol nesulaukęs jokio – nei neigiamo, nei teigiamo – atsakymo.

Svarstys dėl dovanos

„Lietkabelis“ – Panevėžio reprezentacinė komanda. Su mielu noru padovanosiu savivaldybei akcijas vien tam, kad išliktų klubas tokio lygmens, kokio buvo iki šių metų“, – aiškino M. Ignatavičius.

Panevėžio savivaldybė tebesvarsto dėl jai brukamos tokios dovanos. Administracijos direktoriaus Rimanto Paužos teigimu, šis klausimas kitą savaitę bus teikiamas svarstyti Tarybos frakcijų pirmininkams.

Panevėžio savivaldybė yra pagrindinė „Lietkabelio“ rėmėja. Pastaruosius trejus metus klubas iš miesto kišenės sulaukdavo šimtatūkstantinių injekcijų. 2016-aisiais „Lietkabeliui“ skirta 100 tūkst. eurų, 2017 m. – 200 tūkst. eurų. Rekordinė suma – 300 tūkst. eurų – „Lietkabeliui“ atseikėta 2018-iesiems, tai yra daugiau nei pusė visiems mieste sporto projektams numatytos sumos – visoms sporto šakoms kartu sudėjus Panevėžyje padalyta iš viso 500 tūkst. eurų.

Keičia strategiją

Savivaldybei iš šalies tyliai stebint „Lietkabelio“ griūtį, klubo dalininkai tarsi nevykę žaidėjai vieną paskui kitą dėlioja nepasiteisinančias valdymo strategijas. Spalio pabaigoje „Lietkabelio“ administraciją papildė Jonas Vainauskas. Jis tapo ne tik sporto direktoriumi, bet ir vienu iš klubo dalininkų.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas tąkart viešai kalbėjo pastarajam netgi dovanojęs dalį savo akcijų, nors nedetalizavo, kokią. J. Vainauskui buvo suteikta visiška laisvė formuoti komandą. „Lietkabelis“ pakeitė vyriausiąjį trenerį, išvyko šeši krepšininkai, o juos pakeitė keturi naujokai.

Nepaisant permainų, krepšininkų rezultatai vis prastėjo. Vos po dviejų mėnesių darbo iš sporto direktoriaus pareigų klubas atleido ir patį J. Vainauską.

Kvepia kriminalu

Apie krepšinio gerbėjams kol kas nuostabą keliančią ir efektyvių rezultatų aikštelėje neatnešusią „Lietkabelio“ strategiją su klubo prezidentu A. Bieliausku pasikalbėti nepavyko. Mobiliuoju telefonu atsiliepęs prezidentas teigė negalintis kalbėti, nes esąs prie vairo. Atsiradusią takoskyrą tarp smulkiųjų klubo dalininkų kiek anksčiau A. Bieliauskas mįslingai įvardijo vidiniais klubo dalykais.

„Labai mūsų požiūriai neišsiskyrė, tik nenoriu apie tai kalbėti, nes truputį čia kvepia kriminalu. Yra audito išvados, dėl kai kurių dalykų dar vyksta svarstymai, nepadėti taškai“, – „Sekundei“ prieš porą mėnesių kalbėjo A. Bieliauskas. Tąkart jis piktinosi, jog iš smulkiųjų dalininkų klubas negavo jokios finansinės naudos.

„Vienas kažkada prisidėjo, iki 2015 m., o anie du iš viso nieko. Dar jie ir algas gaudavo. Tuo metu aš nudirbdavau liūto dalį, rėmėjų pritraukdavau, o algos niekada net nesvajojau gauti, kad tik išlaikytume komandą“, – aiškino A. Bieliauskas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Skaudų dūrį nuo "Nevėžio" gavęs D.Adomaitis: čia yra mano kaltė
Skaudų dūrį nuo "Nevėžio" gavęs D.Adomaitis: čia yra mano kaltė
Vilniaus „Rytas“ prieš mėnesį dramatiškai išsigelbėjo prieš „Šiaulius“, kuriuos po pratęsimo nugalėjo tik 100:96. Praėjusį sekmadienį
Po krepšiais dominavęs "Juventus" sutriuškino "Pieno žvaigždes"
Po krepšiais dominavęs "Juventus" sutriuškino "Pieno žvaigždes"
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (16-15) ir toliau neišlipa iš nesėkmių liūno – buvo patirta jau ketvirtoji nesėkmė „Betsafe-LKL“ pirmenybėse paeiliui,
Pažintis su D.Needhamu: apie darbštumą, šeimą ir laukiamas kovas su "Žalgiriu"
Pažintis su D.Needhamu: apie darbštumą, šeimą ir laukiamas kovas su "Žalgiriu"
Antroje sezono pusėje Vilniaus „Ryto“ klubas susidūrė su nenumatytais sunkumais – ilgam laikui iš rikiuotės dėl traumos iškrito komandos kapitonas Chrisas Krameris.Jį
Ž.Skučas: sunku visą sezoną žaisti be duobelių (LKL turo prognozės)
Ž.Skučas: sunku visą sezoną žaisti be duobelių (LKL turo prognozės)
Fantastiškai keturis mėnesius rungtyniavusi ir vieną po kito varžovus guldžiusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda atšalo – Gedimino Petrausko auklėtiniai per
Ar "Rytas" pastūmės "Nevėžį" prasčiausio sezono klubo istorijoje link? (ilgiausios serijos)
Ar "Rytas" pastūmės "Nevėžį" prasčiausio sezono klubo istorijoje link? (ilgiausios serijos)
Kai Kėdainių „Nevėžis“ pastarąjį kartą žaidė su Vilniaus „Rytu“, vargu, ar kas tikėjosi tokios rungtynių pabaigos, kokia įvyko Kėdainiuose.Regimantas Miniotas tuomet
NBA naujokų biržoje gali dalyvauti dar vienas žalgirietis - G.Masiulis
NBA naujokų biržoje gali dalyvauti dar vienas žalgirietis - G.Masiulis
Dar vienas Kauno "Žalgiriui" priklausantis krepšininkas gali dalyvauti 2019 metų Brukline vyksiančioje NBA naujokų biržoje.Klaipėdos "Neptūnui" paskolinto Gyčio Masiulio
Monstriškas "Lietkabelio" legionieriaus dėjimas - LKL epizodų penketuko viršūnėje
Monstriškas "Lietkabelio" legionieriaus dėjimas - LKL epizodų penketuko viršūnėje
Ikenna Iroegbu ūgis – tik 188 cm. Tačiau Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas pademonstravo, kad galingi dėjimai jam nėra svetimi.Nigerijos rinktinės krepšininkas įspūdingu
Nuotaikingame "Rytas Family" krepšinio turnyre - pozityvių emocijų pliūpsnis
Nuotaikingame "Rytas Family" krepšinio turnyre - pozityvių emocijų pliūpsnis
Praėjusį savaitgalį „Ryto“ arenoje prašurmuliavo tradicinis „Rytas Family“ krepšinio turnyras skirtas klubo partneriams, rėmėjams bei draugams. Nuotaikingame
LKL apžvalga: atšalusios "Pieno žvaigždės" bei įtempta kova dėl antrosios vietos
LKL apžvalga: atšalusios "Pieno žvaigždės" bei įtempta kova dėl antrosios vietos
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ buvo karščiausia lygos komanda, tačiau pastaruoju metu žvaigždės atšalo. Praėjusią savaitę pralaimėtos dvejos rungtynės apsunkino kovą
Buvusią komandą skandinęs D.Gailius - LKL savaitės MVP
Buvusią komandą skandinęs D.Gailius - LKL savaitės MVP
Klaipėdos „Neptūnas“ praėjusią savaitę pasiekė labai svarbų laimėjimą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kai savo arenoje po pakilaus pasirodymą palaužė tiesioginius konkurentus
Naujas lyderis: A.Parachouskis aplenkė J.Grantą ir tapo naudingiausiu LKL krepšininku
Naujas lyderis: A.Parachouskis aplenkė J.Grantą ir tapo naudingiausiu LKL krepšininku
Geriausias karjeros Lietuvoje rungtynes vakar sužaidęs Arciomas Parachouskis tapo „Betsafe–LKL“ lyderiu pagal naudingumą.Vilniaus „Ryto“ žaidėjas vakar surinko 36 naudingumo
Lyg užsikirtusi plokštelė: Ž.Urbonas ir vėl skaičiavo kitų klubų turtus
Lyg užsikirtusi plokštelė: Ž.Urbonas ir vėl skaičiavo kitų klubų turtus
Sekmadienio vakarą apmaudų pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse patyrė Utenos "Juventus" komanda, kuri namuose ketvirto kėlinio viduryje dar turėjo 14 taškų
Didžiulę persvarą išbarstęs "Juventus" nusileido "Rytui" (komentarai)
Didžiulę persvarą išbarstęs "Juventus" nusileido "Rytui" (komentarai)
Lemiamu metu pabudęs Vilniaus „Rytas“ (23-7) neįtikėtinai laimėjo trilerį Utenoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai 92:87 (24:22, 14:22, 20:26, 34:17) palaužė vietos „Juventus“
Vėl siautėjęs K.Kanteris atvedė "Dzūkiją" į pergalę prieš "Skycop" (komentarai)
Vėl siautėjęs K.Kanteris atvedė "Dzūkiją" į pergalę prieš "Skycop" (komentarai)
Kovoje dėl geresnių pozicijų reguliariojo sezono pabaigoje Alytaus „Dzūkija“ (10/20) iškovojo svarbią pergalę prieš Prienų „Skycop“ (11/19) ir išsaugojo
Didžiausią pergalę iškovojęs "Lietkabelis" pratęsė "Nevėžio" nesėkmių seriją (komentarai)
Didžiausią pergalę iškovojęs "Lietkabelis" pratęsė "Nevėžio" nesėkmių seriją (komentarai)
Panevėžio „Lietkabelio“ (19/11) komanda pasiekė didžiausią sezono pergalę, namuose 101:60 (23:23, 24:17, 27:13, 27:7) nepalikdama vilčių Kėdainių „Nevėžiui“ (4/26).Tuo
Kokia žalgiriečio D.Thompsono mėgstamiausia komanda, be ko jis negalėtų gyventi ir kita
Kokia žalgiriečio D.Thompsono mėgstamiausia komanda, be ko jis negalėtų gyventi ir kita
Kauno „Žalgirio“ komandos žaidėjas Deonas Thompsonas tapo dar vienu „Žalgiris TV“ laidų rubrikos #60secWithZalgiris svečiu. Aukštaūgiui teko atlaikyti įvairių klausimų
"Rytas" ir "Juventus" šį sezoną surems ginklus jau šeštą kartą (apžvalga)
"Rytas" ir "Juventus" šį sezoną surems ginklus jau šeštą kartą (apžvalga)
Šį sekmadienį Vilniaus „Rytas“ mėgins sugrįžti į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate. Sostinės krepšininkai jau šeštąjį kartą šiame
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinę "Šiauliai" laimėjo Pasvalyje (komentarai)
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinę "Šiauliai" laimėjo Pasvalyje (komentarai)
Dėl išlikimo „Betsafe–LKL“ pirmenybėse kovojanti „Šiaulių“ (6/24) ekipa susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (16/14) ir nutraukė penkių
M.Gebenas: turime sumažinti "Ryto" tritaškių skaičių ir susitvarkyti kovoje dėl kamuolių (prognozės)
M.Gebenas: turime sumažinti "Ryto" tritaškių skaičių ir susitvarkyti kovoje dėl kamuolių (prognozės)
Trečiadienį uostamiestyje Klaipėdos „Neptūnui“ nusileidęs bei kovą dėl antrosios vietos čempionate tęsiantis Vilniaus „Rytas“ į pergalių kelią sugrįžti mėgins
V.Vasyliui Eurolygoje labiausiai įsiminė V.Spanoulis
V.Vasyliui Eurolygoje labiausiai įsiminė V.Spanoulis
Valdas Vasylius dešimtą sezoną žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje, o vienais metais jis gavo galimybę išbandyti jėgas ir Eurolygoje.Prestižiniame Europos turnyre jis rungtyniavo
"Betsafe–LKL" pratęsimų karaliai ir vargšai
"Betsafe–LKL" pratęsimų karaliai ir vargšai
Panevėžio „Lietkabelis“ vakar tapo paskutine komanda, kuriai „Betsafe–LKL“ čempionate teko žaisti pratęsimą.Trims komandoms per pratęsimą dar nėra pavykę iškovoti
"Nevėžis" surengė šventę jauniesiems aistruoliams
"Nevėžis" surengė šventę jauniesiems aistruoliams
Daugiausia džiaugsmo teikianti veikla dažniausiai yra susijusi su tais, kuriuos labiausiai mylime. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) šią meilę ir artumą jau trečius metus puoselėja kartu
Nukraujavęs, bet kovingas  "Lietkabelis" per pratęsimą laimėjo Alytuje
Nukraujavęs, bet kovingas "Lietkabelis" per pratęsimą laimėjo Alytuje
Vos aštuoniese rungtyniavęs Panevėžio „Lietkabelis“ (1/11) po atkaklios kovos 87:84 (21:19, 15:24, 16:17, 22:14, 13:10) įveikė jau ketvirtąjį pratęsimą per paskutines aštuonerias
E.Benžius: apie karjeros pradžią, kapitono pareigas, krepšinį Ispanijoje ir kita
E.Benžius: apie karjeros pradžią, kapitono pareigas, krepšinį Ispanijoje ir kita
Vilniaus „Rytas“ pristato antrąjį RYTO podkasto epizodą. Keletą kartų per mėnesį su komandos žaidėjais, treneriais ar klubo darbuotojais susitiksime prie mikrofono ir pakalbėsime
V.Chomičius prieš dvikovą su traumų išretintu "Lietkabeliu: reikia laimėti praktiškai viską
V.Chomičius prieš dvikovą su traumų išretintu "Lietkabeliu: reikia laimėti praktiškai viską
Alytaus „Dzūkijos“ šią savaitę laukia dvejos žūtbūtinės rungtynės siekiant pakilti iš aštuntosios vietos „Betsafe–LKL“ reguliariajame sezone.„Dzūkija“
"Teisėjo švilpukas": dėmesys "žingsnių" taisyklei ir išaiškinimas, kodėl Pasvalyje fiksuotas ginčas
"Teisėjo švilpukas": dėmesys "žingsnių" taisyklei ir išaiškinimas, kodėl Pasvalyje fiksuotas ginčas
Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria
Visas rungtynes pirmavęs "Neptūnas" nepaliko vilčių "Rytui"
Visas rungtynes pirmavęs "Neptūnas" nepaliko vilčių "Rytui"
Klaipėdos „Neptūnas“ (22-7) revanšavosi Vilniaus „Rytui“ (22-7) dėl neseniai sostinėje patirto pralaimėjimo bei tęsia kovą dėl antrosios vietos „Betsafe–LKL“
K.Maksvytis apie teisėjus: broko nebuvo daug, bet ginčytinos situacijos - "Ryto" naudai
K.Maksvytis apie teisėjus: broko nebuvo daug, bet ginčytinos situacijos - "Ryto" naudai
Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo antrą svarbią pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Pasvalyje pranokusi „Pieno žvaigždes“,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime