Naujienos kraunasi...

"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)

Autorius: Inga Kontrimavičiūtė, "Sekundė".
"Lietkabelio" krepšinio kovos persikėlė į teismą (straipsnis)
Mantas Ignatavičius
Šimtatūkstantines dotacijas iš Panevėžio biudžeto gaunantis ir akivaizdžią krizę išgyvenantis krepšinio klubas „Lietkabelis“ įdomus tampa jau nebe dėl žaidimo aikštelėje, o dėl dalininkų keliamų aistrų klubo viduje. Vieną paskui kitą pralaimėjimus net mažesnį biudžetą ir potencialą turinčioms komandoms patiriančio „Lietkabelio“ kovos keliasi į teismo salę.

Vienas iš klubo dalininkų, neseniai savo akcijas Panevėžio savivaldybei siūlęsis padovanoti Marius Ignatavičius, pateikė ieškinį teismui prašydamas jam iš klubo priteisti 67 tūkst. eurų skolą. „Lietkabelis“ pinigų ieškančiam dalininkui atsirevanšavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) dėmesiu.

Iš krepšinio klubo solidžią sumą bandantis susigrąžinti M. Ignatavičius dėl skolos priteisimo Panevėžio apylinkės teismui buvo pateikęs net du ieškinius. Juos į vieną bylą sujungęs teismas, įvertinęs sumos dydį, ieškinį gruodžio antroje pusėje persiuntė nagrinėti aukštesnės instancijos Panevėžio apygardos teismui.

O prieš savaitę teisėjus pasiekė dar vienas prašymas. Šį kartą – jau paties „Lietkabelio“ klubo. Jo direktorius Martynas Purlys prašo sustabdyti bylą dėl skolos priteisimo, iki bus užbaigtas FNTT gruodžio 19-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas paties M. Ignatavičiaus atžvilgiu. Tyrėjai aiškinasi dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, kai M. Ignatavičius vadovavo klubui.

Apie tai, kokie mūšiai vyksta „Lietkabelio“ viduje, dabartinis klubo vadovas M. Purlys nepanoro kalbėti. Direktorius atsitvėrė tylos siena.

„Aš, kaip klubo vadovas, visų pirma norėčiau, kad bet kokie dalykai, vykstantys klube, neišeitų į viešumą ir nekenktų klubui. Todėl nenorėčiau komentuoti“, – pareiškė M. Purlys.

Kaltina piktybiškumu

Pats M. Ignatavičius teigė siekiantis susigrąžinti tik tai, ką yra paskolinęs „Lietkabeliui“.

„Teismas yra kraštutinė priemonė išsiaiškinti, kas teisus“, – tvirtino vienas iš klubo smulkiųjų dalininkų. Jis teigė skolinęs pinigus klubo veiklai, kai šiam reikėjo finansinės pagalbos. „Kai klube būdavo prastesnė finansinė situacija, reikėdavo pagelbėti. Yra dokumentai, įrodantys mano skolą. Nenoriu kenkti klubui, tik noriu, kad būtų teisybė“, – aiškino M. Ignatavičius.

Apie FNTT atliekamą tyrimą jis tvirtina nesąs informuotas. M. Ignatavičius teigė atsidūręs absurdiškoje situacijoje – nors jam priklauso 10 proc. akcijų, nuo liepos pabaigos, kai pasitraukė iš direktoriaus pareigų, nebegauna jokios informacijos apie klubo veiklą.

„Po mano atsistatydinimo iš direktoriaus pareigų man piktybiškai neteikiama informacija. Esu išsiuntęs raštiškus prašymus teikti man informaciją, susijusią tiek su klubo finansine veikla, tiek su pasirašomomis sutartimis. Jei teigiamo atsakymo nebus, teliks kreiptis į atsakingas institucijas, siekiant apginti ir viešąjį, ir mano, kaip dalininko, interesą“, – sakė M. Ignatavičius.

Dalininkas teigė net nežinąs, koks suformuotas šio sezono „Lietkabelio“ biudžetas ir kaip jo laikomasi. Anot jo, apie tai, kas vyksta klube, jis sužino tik iš viešojoje erdvėje pasklindančios informacijos.

„Matau, kad klubas išgyvena sunkius laikus, bet dabar nelabai kuo galiu prisidėti. Tikiuosi, tie žmonės, kurie prisiėmė atsakomybę, valdymą ir įsipareigojimus, garbingai juos ir įvykdys. Yra valdybos nariai, tarp kurių ir klubo prezidentas. Jie priima sprendimus kartu su klubo direktoriumi. Tegul ir sprendžia susikaupusias problemas, kurių patys ir padarė“, – teigė M. Ignatavičius.

Bando atsikratyti akcijomis

Panevėžio savivaldybės šimtatūkstantinėmis sumomis remiamas „Lietkabelio“ klubas šį sezoną garsėja ne pergalėmis, o klubo viduje verdančiomis intrigomis. Prieš prasidedant sezonui iš klubo valdymo pasitraukę trys smulkieji dalininkai – M. Ignatavičius, buvęs valdybos narys Irmantas Aukštikalnis ir buvęs sporto direktorius Rokas Mickevičius – nesėkmingai bando atsikratyti ir akcijomis.

Visi trys Panevėžio savivaldybei prieš porą mėnesių įteikė raštą, kuriuo siūlosi jai dovanoti savo dalis – iš viso 30 proc. krepšinio klubą valdančios viešosios įstaigos akcijų. Sprendimą visiškai pasitraukti iš „Lietkabelio“ valdymo M. Ignatavičius motyvavo tuo, jog su kitais klubo dalininkais ir prezidentu Alvydu Bieliausku nesutapo požiūriai.

„Išsiskyrė požiūriai dėl komandos komplektavimo, dėl vizijos, tikslų siekimo. Prieš trejus metus buvo pasirinkta viena kryptis, dabar ji keičiasi. Aš truputį kitaip įsivaizdavau. Kadangi mūsų požiūriai nelabai sutampa, užleidžiu vietą pasireikšti kitiems“, – „Sekundei“ anksčiau kalbėjo buvęs klubo direktorius.

M. Ignatavičius teigė iš savivaldybės iki šiol nesulaukęs jokio – nei neigiamo, nei teigiamo – atsakymo.

Svarstys dėl dovanos

„Lietkabelis“ – Panevėžio reprezentacinė komanda. Su mielu noru padovanosiu savivaldybei akcijas vien tam, kad išliktų klubas tokio lygmens, kokio buvo iki šių metų“, – aiškino M. Ignatavičius.

Panevėžio savivaldybė tebesvarsto dėl jai brukamos tokios dovanos. Administracijos direktoriaus Rimanto Paužos teigimu, šis klausimas kitą savaitę bus teikiamas svarstyti Tarybos frakcijų pirmininkams.

Panevėžio savivaldybė yra pagrindinė „Lietkabelio“ rėmėja. Pastaruosius trejus metus klubas iš miesto kišenės sulaukdavo šimtatūkstantinių injekcijų. 2016-aisiais „Lietkabeliui“ skirta 100 tūkst. eurų, 2017 m. – 200 tūkst. eurų. Rekordinė suma – 300 tūkst. eurų – „Lietkabeliui“ atseikėta 2018-iesiems, tai yra daugiau nei pusė visiems mieste sporto projektams numatytos sumos – visoms sporto šakoms kartu sudėjus Panevėžyje padalyta iš viso 500 tūkst. eurų.

Keičia strategiją

Savivaldybei iš šalies tyliai stebint „Lietkabelio“ griūtį, klubo dalininkai tarsi nevykę žaidėjai vieną paskui kitą dėlioja nepasiteisinančias valdymo strategijas. Spalio pabaigoje „Lietkabelio“ administraciją papildė Jonas Vainauskas. Jis tapo ne tik sporto direktoriumi, bet ir vienu iš klubo dalininkų.

„Lietkabelio“ prezidentas Alvydas Bieliauskas tąkart viešai kalbėjo pastarajam netgi dovanojęs dalį savo akcijų, nors nedetalizavo, kokią. J. Vainauskui buvo suteikta visiška laisvė formuoti komandą. „Lietkabelis“ pakeitė vyriausiąjį trenerį, išvyko šeši krepšininkai, o juos pakeitė keturi naujokai.

Nepaisant permainų, krepšininkų rezultatai vis prastėjo. Vos po dviejų mėnesių darbo iš sporto direktoriaus pareigų klubas atleido ir patį J. Vainauską.

Kvepia kriminalu

Apie krepšinio gerbėjams kol kas nuostabą keliančią ir efektyvių rezultatų aikštelėje neatnešusią „Lietkabelio“ strategiją su klubo prezidentu A. Bieliausku pasikalbėti nepavyko. Mobiliuoju telefonu atsiliepęs prezidentas teigė negalintis kalbėti, nes esąs prie vairo. Atsiradusią takoskyrą tarp smulkiųjų klubo dalininkų kiek anksčiau A. Bieliauskas mįslingai įvardijo vidiniais klubo dalykais.

„Labai mūsų požiūriai neišsiskyrė, tik nenoriu apie tai kalbėti, nes truputį čia kvepia kriminalu. Yra audito išvados, dėl kai kurių dalykų dar vyksta svarstymai, nepadėti taškai“, – „Sekundei“ prieš porą mėnesių kalbėjo A. Bieliauskas. Tąkart jis piktinosi, jog iš smulkiųjų dalininkų klubas negavo jokios finansinės naudos.

„Vienas kažkada prisidėjo, iki 2015 m., o anie du iš viso nieko. Dar jie ir algas gaudavo. Tuo metu aš nudirbdavau liūto dalį, rėmėjų pritraukdavau, o algos niekada net nesvajojau gauti, kad tik išlaikytume komandą“, – aiškino A. Bieliauskas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Savaitgalis, dėl kurio gyvena komandos
Savaitgalis, dėl kurio gyvena komandos
„Komandos gyvena dėl tokių momentų, kaip šis savaitgalis“, – „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto išvakarėse sakė Klaipėdos „Neptūno“
"Teisėjo švilpuke" - 5 epizodai iš KMT ketvirtfinalio rungtynių
"Teisėjo švilpuke" - 5 epizodai iš KMT ketvirtfinalio rungtynių
Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria
"Žalgirio" nebijantis "Lietkabelis": esame užsigrūdinę, mūsų akys dega
"Žalgirio" nebijantis "Lietkabelis": esame užsigrūdinę, mūsų akys dega
Kai Panevėžio „Lietkabelis“ prieš mėnesį savo tvirtovėje priėmė Kauno „Žalgirį“, kova vyko taškas į tašką visas rungtynes ir tik paskutinę minutę
N.Čanakas: mūsų laukia aukščiausio lygio varžovas
N.Čanakas: mūsų laukia aukščiausio lygio varžovas
Panevėžio „Lietkabelis“ užtikrintai žengė į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalį, kai 104:79 pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“.Panevėžiečių
"Lietkabelis" tapo paskutiniuoju KMT finalo ketverto dalyviu
"Lietkabelis" tapo paskutiniuoju KMT finalo ketverto dalyviu
Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa atsakomajame „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio mače dar kartą įrodė pranašumą prieš Pasvsalio „Pieno
10 įdomių faktų apie "Lietkabelio" naujoką I.Iroegbu
10 įdomių faktų apie "Lietkabelio" naujoką I.Iroegbu
Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje sėkmingai debiutavo naujokas Ike‘as Iroegbu, kuris per pirmąsias dvejas „Betsafe–LKL“ rungtynes spėjo užkariauti ir
"Skycop" problemos tęsiasi: su "Neptūnu" žais be dviejų žaidėjų
"Skycop" problemos tęsiasi: su "Neptūnu" žais be dviejų žaidėjų
Banguojantis Prienų „Skycop“ klubas neišbrenda iš nesėkmių ruožo – rytoj per atsakomąsias „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyro rungtynes Klaipėdoje
"Lietkabelis" neturėjo problemų su "Skycop" (komentarai)
"Lietkabelis" neturėjo problemų su "Skycop" (komentarai)
Užtikrintai rungtyniavęs ir tritaškių ginklą naudojęs Panevėžio „Lietkabelis“ (13/8) pasiekė trečią pergalę iš eilės „Betsafe–LKL“.Nenado Čanako
Po šalto dušo atsitiesęs "Neptūnas" triumfavo Utenoje (komentarai)
Po šalto dušo atsitiesęs "Neptūnas" triumfavo Utenoje (komentarai)
Banguojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (17-5) dramatiškai grįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate. 17 taškų deficitą panaikinę Kazio Maksvyčio auklėtiniai
LKL prognozė: banguojantis "Neptūnas" į pergalių kelią sugrįš Utenoje
LKL prognozė: banguojantis "Neptūnas" į pergalių kelią sugrįš Utenoje
Utenos „Juventus“ ekipa tęsia sudėtingų rungtynių atkarpą – per pastarąsias dvi savaites jėgomis pasitikrinę su Kauno „Žalgiriu“ ir Vilniaus „Rytu“, šį
"Šiauliai" atsisveikino ir su S.Nimley
"Šiauliai" atsisveikino ir su S.Nimley
Tris mėnesius Saulės mieste praleidęs legionierius Saah Nimley Šiauliuose neliks. Nors „Šiaulių“ klubas, pasibaigus bandomajam laikotarpiui, pasiūlė įžaidėjui likti ir
"Lietkabelis" laimėjo Ispanijoje, bet FIBA Europos taurėje kovų netęs
"Lietkabelis" laimėjo Ispanijoje, bet FIBA Europos taurėje kovų netęs
Pergalingai FIBA Čempionų lygos C grupės kovas baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (5/9) klubas, kuris išvykoje 85:78 (19:26, 22:22, 22:19, 22:11) palaužė Fuenlabrados „Montakit“
Savaitės apžvalga: galingi debiutai bei tritaškių rekordas
Savaitės apžvalga: galingi debiutai bei tritaškių rekordas
Sezono tritaškių rekordą pagerinusios bei Klaipėdos „Neptūną“ paskandinusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“, į rikuotę sugrįžęs Leo Westermannas,
L.Westermanno sugrįžimą "Žalgiris" pažymėjo sutriuškindamas "Skycop"
L.Westermanno sugrįžimą "Žalgiris" pažymėjo sutriuškindamas "Skycop"
„Žalgiris“ (19-2) sugrįžo į legendinę Kauno sporto halę, į rikiuotę sugrįžo daugiau nei mėnesį dėl traumos nežaidęs Leo Westermannas, o šie sugrįžimai buvo pažymėti
D.Dimavičius lieka prie "Nevėžio" vairo, R.Cvirka - sporto direktorius
D.Dimavičius lieka prie "Nevėžio" vairo, R.Cvirka - sporto direktorius
Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo valdyba vyriausiojo ekipos trenerio pareigas patikėjo strategui Dariui Dimavičiui.Penkiasdešimties metų amžiaus krepšinio
Po ilgosios pertraukos spurtavęs "Lietkabelis" įveikė nukraujavusius "Šiaulius"
Po ilgosios pertraukos spurtavęs "Lietkabelis" įveikė nukraujavusius "Šiaulius"
Pastaruoju metu Panevėžio „Lietkabelio“ klube vykstančios permainos didelės įtakos komandos pasirodymams nepadarė – „Betsafe-LKL“ pirmenybėse buvo iškovota
Tritaškiais "Neptūną" užbombardavusios "Pieno žvaigždės" nugalėjo "Neptūną"
Tritaškiais "Neptūną" užbombardavusios "Pieno žvaigždės" nugalėjo "Neptūną"
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (12/9) ir toliau demonstruoja fantastišką formą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Ivaras Žviguris sužaidė geriausias karjeros rungtynes
G.Radzevičiaus dėjimas per D.Sirvydį - LKL mėnesio epizodas
G.Radzevičiaus dėjimas per D.Sirvydį - LKL mėnesio epizodas
Gytis Radzevičius išgyveno geriausią mėnesį „Betsafe–LKL“ čempionate.Utenos „Juventus“ puolėjas įgavo daugiau trenerio pasitikėjimo, pateko į „Snaiperio“
"Lietkabelį" sustiprino Nigerijos rinktinės įžaidėjas
"Lietkabelį" sustiprino Nigerijos rinktinės įžaidėjas
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas rado naują įžaidėją – į Lietuvą jau penktadienį vakare atvyks 23 metų 188 cm ūgio Ikenna Iroegbu.Tiesiog Ike‘u vadinamas įžaidėjas
LKL sausio mėnesio MVP - T.Lekūnas
LKL sausio mėnesio MVP - T.Lekūnas
Geriausią krepšinį karjeroje žaidžiantis Tomas Lekūnas išrinktas naudingiausiu sausio mėnesio „Betsafe–LKL“ čempionato krepšininku.25-erių puolėjas padėjo
"Šokėjų kovoms" ruošiasi 7 klubų palaikymo komandos
"Šokėjų kovoms" ruošiasi 7 klubų palaikymo komandos
Prieš artėjantį „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyrą Vilniuje specialius derinius ir pasirodymus ruošia ne tik klubai.Šiemet
Į Lietuvą grįžęs M.Grantas: nekantrauju žaisti su broliais
Į Lietuvą grįžęs M.Grantas: nekantrauju žaisti su broliais
Malcolmas Grantas buvo vienas ryškiausių „Betsafe–LKL“ krepšininkų praėjusio sezono starte, bet su pykčiais paliko Lietuvą.Praėjus kiek daugiau nei metams amerikietis
"Lietkabelis" išsiskyrė su į lažybų skandalą patekusiu V.Kariniausku
"Lietkabelis" išsiskyrė su į lažybų skandalą patekusiu V.Kariniausku
Panevėžio „Lietkabelis“ abipusiu susitarimu nutraukė kontraktą su Vaidu Kariniausku, kuris komandos garbę gynė nuo praėjusių metų lapkričio vidurio.„Dėl abipusiai turėtų
E.Omogbo nebenori likti Pasvalyje
E.Omogbo nebenori likti Pasvalyje
Po traumos į aikštę sugrįžęs Pasvalio "Pieno žvaigždžių" legionierius Emmanuelis Omogbo neberungtyniauja taip, kaip žaidė prieš ją ir, panašu, nėra patenkintas
"Žalgiris" pristatė naują rėmėją
"Žalgiris" pristatė naują rėmėją
Kauno „Žalgiris“ sudarė 1,5 metų trukmės rėmimo sutartį su tarptautine elektronikos ir buitinės technikos gamybos ir prekybos korporacija „Vestel Poland“.„Šis
"Lietkabelis" rimčiau nepasipriešino J.Mačiulio vedamai AEK
"Lietkabelis" rimčiau nepasipriešino J.Mačiulio vedamai AEK
Devintą nesėkmę FIBA Čempionų lygos C grupės varžybose patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (4/9) komanda.Lietuvos klubas namuose neturėjo šansų ir namuose 65:84 (22:18,
R.Kuncaitis iš "Lietkabelio" persikėlė į Eurolygos klubą
R.Kuncaitis iš "Lietkabelio" persikėlė į Eurolygos klubą
Panevėžio „Lietkabelio“ komandos trenerių štabe lieka vienu nariu mažiau – išvyko Robertas Kuncaitis.55 metų šilutiškis gavo pasiūlymą iš
"Žalgirio" neapleidžia traumų virusas: kauniečių gretose - nerimas dėl lyderio
"Žalgirio" neapleidžia traumų virusas: kauniečių gretose - nerimas dėl lyderio
Kauno „Žalgirio“ nenustoja persekioti traumų virusas. Šio vakaro rungtynėse su Utenos „Juventus“ Lietuvos čempionų gretose nebuvo ne tik ilgalaikes traumas besigydančių

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime