Naujienos kraunasi...

"Neptūnas"neabejingas iškovotai laisvei ir Lietuvos istorijai (interviu, komentarai)

"Neptūnas"neabejingas iškovotai laisvei ir Lietuvos istorijai (interviu, komentarai)
Lietuva mini 26-ąsias Nepriklausomybės metines. Klaipėdos „Neptūno“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis istorinę 1990 m. kovo 11-ąją apibūdina kaip vieną labiausiai lauktų dienų savo gyvenime ir džiaugiasi dėl savo šalies pasiekimų.

Olimpinės bronzos medalio laimėtojas ir Eurolygos čempionas neslepia, kad giedant Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“ jam iki šiol kaskart kūnu nubėga šiurpas.

Apie nesuvaidintą meilę Tėvynei, mėgstamiausius istorinius laikotarpius ir šiandienos aktualijas mintimis taip pat pasidalino uostamiesčio klubo kapitonas Martynas Mažeika, auksinės rinktinės narys Arnas Butkevičius ir Vyčio herbą tatuiruotės pavidalu ant savo kūno nešiojantis Arvydas Šikšnius.

– Ką jums reiškia Lietuvos Nepriklausomybės diena? – bcneptunas.lt pradėjo pokalbį su D. Adomaičiu.

Man tai labai paprasta apibrėžti. Mūsų karta gyveno ir išgyveno Tarybų Lietuvoje, todėl žinia apie pasiektą laisvę buvo viena labiausiai lauktų dienų gyvenime.

– Kokie jūsų prisiminimai iš Sąjūdžio laikų?

Tai buvo laikas, kai keitėsi vertybės, atsirado žymiai daugiau informacijos. Galbūt ta meilė savo šaliai ateina iš šeimos, nes pas mus tai buvo visada aktualu. Tėvelio brolis buvo emigravęs į Australiją, su juo nuolat susirašinėjome tautinės tematikos laiškais, klausėmės Amerikos balso radijo.

– Kaip manote, ar mūsų visuomenėje išlikę dar daug posovietinio mąstymo?

Gal kai kam malonu prisiminti sovietų laikus, nes viskas būdavo pigu, paprasta. Tačiau tai buvo propagandos, mažų galimybių ir labai ribotos saviraiškos laikai. Galų gale, visi savo jaunystę atsimena kaip šviesų periodą.

– Kas jus labiausiai jus džiugina kalbant apie šiuolaikinę Lietuvą?

Daugmaž viską taip ir įsivaizdavau. Kai kurie dalykai pasikeitė per greitai, pačioje pradžioje žmonės sunkiai prisitaikė prie rinkos ekonomikos. Labai džiaugiuosi, kad Lietuva sėkmingai integravosi į tarptautines organizacijas – NATO ir Europos Sąjungą. Tai yra saugumo ir stabilumo garantas.
– Ko mūsų tautai reiktų siekti toliau?

Atsakingiau žiūrėti į savo darbą ir jį vertinti. Norėtųsi, kad pagrindinės profesijos – švietimas ir medicina – būtų atitinkamai apmokamos ir jose dirbtų aukštos kvalifikacijos specialistai. Manyčiau, išsilavinimas ir sveikata žmogui yra svarbiausia.

– Užsiminėte apie atsakingą požiūrį į darbą. Ar būtent to nestinga kai kuriems dabartinės valdžios atstovams?

Tikrai su tuo sutinku. Valdžia turi būti pavyzdys, kaip reikia garbingai gyventi, atlikti savo darbą. Žmonės tai tikrai suprastų ir įvertintų. Jiems mažiausiai reikia skandalų, korupcijos ir t.t. Visi norime gyventi geriau ir niekas nebijome netgi dirbti daugiau ar sunkiau, bet turėti garantijas. Jokiu būdu nekalbu apie visus politikus, nes yra labai daug šviesių žmonių, kurie pasišventę dirba Lietuvos labui, tačiau gaila, kad yra ir tokių, kurie šį įvaizdį gadina.

– Koks istorinis periodas jums mūsų šalies istorijoje yra pats simpatiškiausias?

– XVI a. ir pergalingas Žalgirio mūšis. Tais laikais Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK) buvo neįtikėtino dydžio. Teko dirbti Lenkijoje ir Žalgirio mūšio tema buvo dažnai išvystoma (šypsosi).


– Turite mėgstamiausią Lietuvos istorinę figūrą?

Sunku išskirti vieną, nes buvo be galo daug iškilių asmenybių. Visada domėjausi istorija, o pirmieji į galvą šauna Jonas Basanavičius, Vytautas Didysis, Vytautas Landsbergis. Kaip dabar prisimenu jo viešas kalbas. Kartais iš šono galėjo atrodyti, kad jis kiek naivus, bet jo užsispyrimas mane labai žavėjo ir tebežavi.

– Anksčiau Lietuvai atstovavote kaip žaidėjas, dabar – kaip treneris. Ar jausmas toks pats?

Trispalvė visada nepaprastai įpareigoja. Kai giedama „Tautiška giesmė“, man vis dar bėga šiurpas. Reiktų pripažinti, kad krepšinis yra Lietuvos vizitinė kortelė. Teisybė tokia, kad pasaulyje nedaug kas žino mūsų politikus, bet tokius krepšininkus kaip Arvydą Sabonį ir Šarūną Marčiulionį žino daug kas. Krepšininko profesija mus įpareigoja Lietuvos vėliavą per pasaulį nešti garbingai. Žinoma, turime galybę ir kitų savo srities genijų, kurie garsina Lietuvą visame pasaulyje. Pavyzdžiui, režisierius Oskaras Koršunovas ir kiti.

– Ar žmogui reikia domėtis savo ir kitų šalių istorija nepriklausomai nuo jo amžiaus?

Jeigu nori rodyti pavyzdį savo vaikams, privalai tai daryti. Man tokie dalykai įdomūs, džiaugiuosi, kad tai įdomu ir mano dukroms.
Martynas Mažeika: „Tai didinga diena Lietuvos istorijoje. Kasmet ją paminime su artimaisiais, pasveikiname vienas kitą. Prisiminimai iš Sąjūdžio laikų labai fragmentuoti. Pamenu, mano tėtis iš Klaipėdos vyko prie Vilniaus televizijos bokšto, per televiziją nuolat rodė įvykius šia tema. Manau, lietuvių mąstymas keičiasi ir dabar žmonių, kurie mąsto vakarietiškai, jau yra daugiau negu tų, kuriuose vis dar galima aptikti posovietinių apraiškų. Einama teisinga kryptimi ir pliusų tikrai yra daugiau negu minusų. Nepriklausomybės iškovojimas (1918 ir 1990 m.) man yra didingiausi Lietuvos istoriniai momentai. Šalies plotas nesvarbu, Lietuva jau daug kartų įrodė, kad gali daug ir būdama mažyte. Kai žmogus turi savo kalbą, himną, gali juo pasigirti, jis jaučiasi psichologiškai tvirtesnis. Manyčiau, garsinti savo šalį yra kiekvieno lietuvio atsakomybė. Istorija domėtis būtina, ypač apie tai, iš kur tu esi kilęs. Pats nesužinojęs to vargo, kurį teko pereiti tautiečiams, savotiškai jo nepajutęs, nelabai galėsi suprasti savo identitetą. Tai būtina perduoti ir savo vaikams.

Arnas Butkevičius: „Negaliu įsivaizduoti, kaip žmonės gyveno kitoje santvarkoje, bet labai džiaugiuosi, kad dabar galime priimti laisvus sprendimus, nevaržomai kalbėti lietuvių kalba. Kai pagalvoji, tai yra stebuklingi dalykai, kurie reiškia labai daug. Visi žmonės linkę su nostalgija prisiminti savo jaunystę, ją visuomet atsimename kaip šviesią savo gyvenimo pusę. Galbūt tai yra priežastis, kodėl dalis žmonių dar idealizuoja sugriuvusią Sovietų Sąjungą. Lietuvos istorijoje išskirčiau dvi datas – 1918 ir 1990 m. Būtent tai žymi mūsų demokratijos siekį. Aišku, norėtųsi, kad Lietuvos ribos vėl siektų Juodosios jūros krantus, bet pagrindinis valstybės turtas yra ne didžiuliai plotai, o patys žmonės. Manau, kad istorija yra vienas svarbiausių dalykų. Reikia žinoti, kaip gyveno tavo tėvai, seneliai, proseneliai, kaip viskas klostėsi. Tik tada galėsime deramai džiaugtis esame laisve, puoselėti šalies istoriją ir kalbą, kad ir kokie sunkūs laikai bebūtų.“

Arvydas Šikšnius: „Vyresni žmonės labiau supranta, ką reiškia gyventi uždaroje visuomenėje, kai nėra pasirinkimo ir žodžio laisvės. Mes galbūt ne visada įvertiname, kad dabar galime keistis informacija su visu pasauliu žaibišku greičiu, laiškų nereikia laukti kelias savaites. O juk tai labai svarbu! Dabartiniai 50-mečiai ir vyresni gali palyginti abi santvarkas. Aišku, yra tokių, kai situacija pasvyra ne jų naudai, jie sako, kad tada buvo geriau. Bet pokyčiai yra neišengiamas dalykas. Esu išsitatuiravęs Vyčio ženklą, nes gimiau Lietuvoje, čia gyvenu, niekur neplanuoju išvažiuoti ir tuo didžiuojuosi. Būdamas Vilniuje visada pasinaudoju proga ir užkopiu ant Gedimino pilies. Tai savotiškas mano ritualas – pastovėti, pažiūrėti į miestą, pamąstyti. Mes patys kažkada tapsime istorija, kažkada ateitis taps istorija, todėl ja reikia domėtis. Istoriją turime gerbti, nes ji suformavo dabartinę situaciją ir be jos mūsų nebūtų.“

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Sporto žurnalistai apdovanojo metų laureatus, įvertintas ir D.Adomaitis
Sporto žurnalistai apdovanojo metų laureatus, įvertintas ir D.Adomaitis
Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje gruodžio 12 dieną „Crown Plaza“ viešbutyje, Vilniuje, apdovanoti sporto žurnalistai, sportininkai
Nukraujavusio "Neptūno" treneris prieš dvikovą su prancūzais paneigė gandus
Nukraujavusio "Neptūno" treneris prieš dvikovą su prancūzais paneigė gandus
Antradienį 21.30 val. (Lietuvos laiku) Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai Prancūzijoje FIBA Čempionų lygos rungtynėse kausis su Šalono „Elan“ ekipa.Šias
"Neptūno" direktorius paaiškino, kas vyksta klube
"Neptūno" direktorius paaiškino, kas vyksta klube
Klaipėdos „Neptūno” klubo direktorius Artūras Žalys krepšinio bendruomenei ir komandos sirgaliams nori paaiškinti, kokia situacija vyksta klube ir kodėl sekmadienį komandą
"Lietuvos ryto" gretas papildė du "Neptūno" žaidėjai - M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius
"Lietuvos ryto" gretas papildė du "Neptūno" žaidėjai - M.Girdžiūnas ir A.Butkevičius
Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą sulaukė galingo pastiprinimo iš Klaipėdos. Į sostinę panoro persikelti rungtyniauti vienas naudingiausių Lietuvos krepšinio lygos žaidėjų
Rekordinė "Neptūno" puolimo banga nuplovė "Juventus"
Rekordinė "Neptūno" puolimo banga nuplovė "Juventus"
Klaipėdos „Neptūno“ (11/3) klubas sužaidė rezultatyviausias šio sezono „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynes ir iškovojo lengvą pergalę namuose.Kazio Maksvyčio
"Neptūno" gydytojas - apie T.Delininkaičio traumą ir M.Kačinui atliktą operaciją
"Neptūno" gydytojas - apie T.Delininkaičio traumą ir M.Kačinui atliktą operaciją
Sekmadienį 15 val. „Švyturio“ arenoje Klaipėdos „Neptūnas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionato rungtynėse priims Utenos „Juventus“
Derinio rubrikoje šmaikštauja "Šiaulių" treneriai
Derinio rubrikoje šmaikštauja "Šiaulių" treneriai
Kai Vaidas Pauliukėnas dar žaidė „Šiauliuose“ Antanas Sireika tuomet jį treniravo. Vėliau jie tapo kolegomis komandos trenerių štabe ir neatsiejamais klubo bei miesto veidais.Ar
Lyderių dvikovoje "Neptūnas" neprilygo Tenerifės klubui
Lyderių dvikovoje "Neptūnas" neprilygo Tenerifės klubui
Klaipėdos "Neptūno" (5/2) komanda patyrė antrą nesėkmę FIBA Čempionų lygos turnyre. Kazio Maksvyčio auklėtiniai B grupėje išvykoje 67:90 (22:18, 16:30, 18:19, 11:23)
E.Želionio vedamas "Neptūnas" įveikė "Lietkabelį"
E.Želionio vedamas "Neptūnas" įveikė "Lietkabelį"
Po ilgosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungęs Klaipėdos „Neptūno“ klubas dar kartą apgynė namų tvirtovę.Kazio Maksvyčio auklėtiniai 86:76 (21:13, 19:28, 22:13,
Pasikeitimai "Nevėžyje" - lyderiu tapusį latvį keičia "Vytaute" sezoną pradėjęs tautietis
Pasikeitimai "Nevėžyje" - lyderiu tapusį latvį keičia "Vytaute" sezoną pradėjęs tautietis
Kėdainių „Nevėžyje“ suspindėjęs atvis Rihards Kuksiks pakėlė sparnus iš Lietuvos – puolėjas išvyko į aukščiausią Italijos krepšinio lygą.Tačiau
Du "Betsafe-LKL" mėnesiai: lyderiai ir rekordininkai
Du "Betsafe-LKL" mėnesiai: lyderiai ir rekordininkai
Kauno „Žalgiris“ buvo geriausia komanda per pirmus du Lietuvos čempionato mėnesius, tačiau šios komandos krepšininkų sunku rasti geriausiųjų viršūnėse.„Betsafe–LKL“
Savaitės gražiausių epizodų penketuke - Lietuvos rinktinės žaidėjų spektakliai
Savaitės gražiausių epizodų penketuke - Lietuvos rinktinės žaidėjų spektakliai
Lietuvos krepšinio rinktinė, sudaryta daugiausia iš „Betsafe–LKL“ krepšininkų, šią savaitę žais dvejas rungtynes atrankoje į 2019-ųjų pasaulio čempionatą.
"Lietuvos rytas" krito Klaipėdoje (video komentarai)
"Lietuvos rytas" krito Klaipėdoje (video komentarai)
Klaipėdoje puikus šeštadienio vakaras: „Neptūnas“ (9/3) „Švyturio“ arenoje, stebint maždaug 5500 krepšinio sirgalių, Lietuvos krepšinio lygos
Prognozės: "Žalgiris" laimės Panevėžyje, dėl vilniečių Klaipėdoje - neaišku
Prognozės: "Žalgiris" laimės Panevėžyje, dėl vilniečių Klaipėdoje - neaišku
Nors „Žalgirio“ traukinys paskutiniame Eurolygos ture atsimušė į Vitorijos „Baskonia“, tačiau Lietuvos čempionai „Betsafe–LKL“ pirmenybėse žygiuoja
 Per "Neptūno" ir "Lietuvos ryto" mačą - kariai, atrakcijos vaikams ir kitos pramogos
Per "Neptūno" ir "Lietuvos ryto" mačą - kariai, atrakcijos vaikams ir kitos pramogos
Pastaruoju metu lyg ant bangos rungtyniaujantys Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai šeštadienį nuo 17.20 val. „Švyturio“ arenoje kils į principinį
"Juventus" atsisveikino su Suomijos rinktinės puolėju
"Juventus" atsisveikino su Suomijos rinktinės puolėju
Iš FIBA Čempionų lygos rungtynių grįžęs Utenos „Juventus“ klubas atsisveikino su Carlu Lindbomu. Su 26 metų 206 cm ūgio puolėju abipusiu sutarimu nutraukta dvejus metus turėjusi
"Neptūnas" namie įveikė tituluotą Graikijos klubą
"Neptūnas" namie įveikė tituluotą Graikijos klubą
Klaipėdos „Neptūnas“ (5/1) tęsia įspūdingų pergalių žygį FIBA Čempionų lygos turnyre - „Švyturio“ arenoje dviženkliu taškų skirtumu - 82:69 (29:9, 22:23,
K.Maksvytis ir T.Delininkaitis prieš dvikovą su graikais yra geros nuotaikos
K.Maksvytis ir T.Delininkaitis prieš dvikovą su graikais yra geros nuotaikos
Klaipėdos „Neptūnas“ intensyviai ruošiasi lapkričio 15 dieną (trečiadienį) nuo 19 val. „Švyturio“ arenoje vyksiančiai FIBA Čempionų lygos dvikovai su
"Neptūnas" ketvirtajame kėlinyje sudorojo "Dzūkiją"
"Neptūnas" ketvirtajame kėlinyje sudorojo "Dzūkiją"
Jau pirmajame kėlinyje dviženklį pranašumą susikrovęs Klaipėdos „Neptūno“ (8/3) klubas iškovojo 8-ąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.Kazio Maksvyčio
Nesustabdomai žaidęs M.Mažeika atvedė komandą į pergalę Vokietijoje
Nesustabdomai žaidęs M.Mažeika atvedė komandą į pergalę Vokietijoje
Martynas Mažeika provokavo vieną po kitos varžovų pražangas ir per rungtynes metė net 20 baudos metimų, o jo atstovaujama Jienos "Science City" (4/5) komanda Vokietijos čempionate po
"Juventus" patyrė dar vieną netektį
"Juventus" patyrė dar vieną netektį
Prieš kelias dienas praradęs Lauryną Samėną, Utenos „Juventus“ klubas sulaukė dar vienos nemalonios žinios. Dėl čiurnos traumos mažiausiai tris mėnesius ant parketo nepasirodys
"Lietuvos rytas" namie palaužė "Juventus" klubą
"Lietuvos rytas" namie palaužė "Juventus" klubą
Įtikinamą pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate iškovojo Vilniaus „Lietuvos ryto“ (8/3) ekipa.Visą mačą pirmavę vilniečiai namuose be didesnio vargo 83:70
Tritaškiais varžovus žudęs "Vytautas" iškovojo pirmą pergalę LKL
Tritaškiais varžovus žudęs "Vytautas" iškovojo pirmą pergalę LKL
Iš pralaimėjimų liūno 2017-2018 metų „Betsafe–LKL“ čempionato sezone išbrido Prienų-Birštono „Vytauto“ (1/9) ekipa.Virginijaus Šeškaus
Linksmai: kodėl "Juventus" duetui netinka nei silkė, nei S.Babrauskas?
Linksmai: kodėl "Juventus" duetui netinka nei silkė, nei S.Babrauskas?
Utenos „Juventus“ atrado kelią į pergales ir pakėlė krepšininkų nuotaiką rūbinėje. „Juventus“ krepšininkai Arvydas Šikšnius ir Simas Buterlevičius
Į Pasvalį grįžęs T.Hughesas: "Mes jau turime lyderį, jis – mūsų kapitonas"
Į Pasvalį grįžęs T.Hughesas: "Mes jau turime lyderį, jis – mūsų kapitonas"
Po ketverių metų pertraukos į Pasvalio „Pieno žvaigždes“ sugrįžęs Trevonas Hughesas akimirkai sutriko, paklaustas apie sėkmingą šio sezono Aukštaitijos klubo žaidimą.Pasvalio
D.Adomaitis paskelbė sutrumpintą rinktinės sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
D.Adomaitis paskelbė sutrumpintą rinktinės sąrašą, jame nėra D.Motiejūno
Antradienio popietę Vilniuje, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Dainius Adomaitis pristatė reprezentacinės šalies komandos kandidatų sąrašą Pasaulio čempionato
"Neptūno" krepšininkams – varginanti kelionė į Italiją
"Neptūno" krepšininkams – varginanti kelionė į Italiją
Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, po sekmadienį vykusių rungtynių Kaune su „Žalgiriu“, nevyko į gimtąjį uostamiestį, o iškart judėjo į Rygą.  Čia
Be intrigos: "Žalgiris" sutriuškino "Neptūną" (spaudos konferencijos video)
Be intrigos: "Žalgiris" sutriuškino "Neptūną" (spaudos konferencijos video)
Kauno „Žalgirio“ (9-1) krepšininkai pratęsė pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai įveikė Klaipėdos

Vartotojo meniu
Diskusijos
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime