Naujienos kraunasi...

"Nevėžio" treneris R.Cvirka: tai pirmasis sezonas, kada M.Kupšas žaidžia krepšinį (interviu)„Patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome geriausiųjų aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių Baltijos krepšinio lygos ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis“, – po ekipos treniruotės kalbėjo Kėdainių „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Jis ir jo kariauna ginklų anksčiau laiko sudėti neketina.

Sezonas – vienas įdomiausių istorijoje

– Treneri, ką tik pradėjo suktis paskutinysis – ketvirtasis „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynių ratas. Kėdainių „Nevėžis“ šiuo metu su 8 pergalėmis ir 20 pralaimėjimų žygiuoja devintas. Kokie tikslai buvo keliami prieš sezoną ir apie kokius tikslus komandoje yra kalbama dabar?

– Tikslas pas mane, kaip pas komandos trenerį yra pasiruošti kiekvienoms rungtynėms ir jas sužaisti kaip galima geriau, iškovoti kuo daugiau pergalių. Tikslą apibrėžti sunku, ir jis susideda iš mažų detalių. Tikslas priklauso nuo komandos biudžeto, žaidėjų traumų, nuo jų pasiruošimo.

– Ar „Nevėžio“ sirgaliai šiame sezone turės galimybę išvysti mylimo miesto komandą besivaržančią pajėgiausiųjų lygos komandų aštuntuke?

– Žinoma. Kol yra šansų, tikslas visą laiką yra nustatytas šitoks.

– O kokie realūs Kėdainių „Nevėžio“ šansai patekti į tą išsvajotąjį aštuonetuką? Šiuo metu Kėdainių „Nevėžį“ ir vos laipteliu aukščiau įsitaisiusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ skiria vos dvi pergalės.

– Situacija nėra labai gera. Privalo susiklostyti tam palankios aplinkybės. Pirmiausia patys turime pradėti laimėti. Paskutinįjį mačą žaidėme su Prienų-Birštono „Vytautu“ ir tikrai tąkart nesužaidėme geriausių savo rungtynių. Tam buvo subjektyvios ir objektyvios priežastys, tačiau tai reikalo nekeičia – rungtynės, kurios buvo žaidžiamos namuose, buvo pralaimėti. Laukia dar aštuoni susitikimai. Žaisim, žiūrėsim, kaip atrodysim, kaip mes būsime pasiruošę, ar būsime sveiki. Daug kas priklauso nuo to, kaip sužais kitos lygos komandos.

Dabar ką nors prognozuoti sudėtinga, nes visi prieš visus gali puikiai sužaisti. Visi gali laimėti prieš tą patį Kauno „Žalgirį“ ar Vilniaus „Lietuvos rytą“.

– Vadinasi, šis Lietuvos krepšinio lygos sezonas – labai įdomus?

– Įdomus. Matyt, vienas įdomiausių visoje lygos istorijoje.

Geriausia pergalė – prieš „Žalgirį“

– Aštuonios pergalės Kėdainių „Nevėžiui“ šiame sezone gal ir nėra blogas rezultatas?

– Nežinau. Buvo nemažai rungtynių, kurias galėjome laimėti, bet, kaip ir minėjau, tam yra objektyvios ir subjektyvios priežastys. Į kai kuriuos varžovus galėjome kabintis sezono pradžioje – bet, žinoma, pavėlavome su pasiruošimu, žaidėjai dar nebuvo susižaidę, prie pralaimėjimų privedė ir komplektacijos spragos. Antra, po Naujųjų metų žaidėjai sirgo, buvo traumuoti. Kovėmės, pralaimėjome nedideliais skirtumais, bet pralaimėjome. Aišku, būtume labai patenkinti, jei šiuo metu turėtume keliomis pergalėmis daugiau.

– Jums, kaip treneriui – kurios „Nevėžio“ rungtynės sezone buvo gražiausios?

– Manau, kad geros varžybos buvo su „Žalgiriu“, kuomet laimėjome Kaune. Tame mače buvo disciplina, palaikymas, buvo mintis, gynyba nebloga.

Džiaugiasi kiekvieno žaidėjo indėliu

– Ramūnai, kokios šiandien yra „Nevėžio“ stipriosios pusės?

– Stipriosios? Iš esmės – viena ir pagrindinė – kolektyvinis, komandinis žaidimas. Galėčiau pasakyti, kokia yra silpnoji pusė – nestabilumas. Vienas rungtynes galime sužaisti gerai, kitas dvi – labai blogai. Kalbu apie tai, kad nėra stabilumo žaidime. Kai visi gerai sužaidžiam – tai yra stiprioji pusė. Bet tam gerai sužaisti privalo septyni-aštuoni žaidėjai. Jeigu gerai sužaidžia tik du arba trys – kaip taisyklė, mes pralošiame.

– Kurį laiką ramybės nedavė įžaidėjo klausimas. Kaip atrodo naujasis ekipos narys, vos prieš dvi savaites prie Kėdainių „Nevėžio“ prisijungęs įžaidėjas Edgaras McKnightas?

– Naujokas pamažu įsilieja į komandą. Aišku, sezono gale tai padaryti labai sunku, tačiau jis, manau, mums padės. Aš įžaidėją vertinu pagal tai, kaip jis gali perduoti rezultatyvų perdavimą. Jis kol kas rungtyniauja nedaug – dvylika-penkiolika minučių ir atlieka po penkis-šešis rezultatyvius perdavimus. Vadinasi, perdavimą turi. Gal jam kol kas sudėtingiau su metimu, fiziniu pasiruošimu, bet matosi, kad rezultatyvų perdavimą tikrai gali atlikti.

– Treneri, komandą lipdyti pradėjote, ko gero, paskutiniai visoje lygoje. Ar buvo tokių ekipos žaidėjų, kurie padarė išskirtinį progresą?

– Manau, kad kiekvienas žaidėjas šiame sezone įnešė savo indelį į komandą. Jeigu peržvelgtume jų karjerą, kur, ką jie žaidė prieš tai, manau, gavo ir žaidybinio laiko daugiau.

Kai kurie jau buvo „nurašyti“, kalbama, kad jie turėtų kone žaisti NKL, o ne LKL. Kažkas įnešė daugiau, kažkas – mažiau, tačiau visi atidavė dalį savęs.

Imkime tą patį Mindaugą Kupšą. Manau, kad tai pirmasis jo sezonas, kada jis žaidžia krepšinį, o ne dalyvauja krepšinyje. Paimtas į „Žalgirį“ jis daugiau laiko leido ne aikštelėje, o ant suoliuko. Jis dėjo didelį žingsnį į priekį. Turėtų dėti ir dar didesnį, nes laiko yra.

Parankių varžovų nėra

– Sekmadienį laukia namų rungtynės su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Treniruojatės po du kartus kasdien. Šiandien – laisva diena. Kaip komanda atrodė vakarinėje treniruotėje?

– Komandai buvo laisvesnis tarpas, daugiau padirbėjom ties fiziniu pasiruošimu. Krepšininkai pervargę, ir tai natūralu turint trečią dieną po dvi treniruotes.

Treniruotė intensyvi, nuolat vyksta veiksmas. Per varžybas kiekvienas turi savo laisvas atkarpas, o treniruotėje tokių nėra. Privalai dirbti visą treniruotę.

– Įsitvirtinus aštuntojoje turnyro lentelės vietoje „Nevėžiui“ gali kliūti labai neparankus varžovas.

– Skirtumo nėra. Ir septintai, ir šeštajai turnyro lentelės komandai atkrintamosiose gali kliūti tikrai neparankūs varžovai. Tiesą pasakius, nematau, kuris čia varžovas mums šiais metais būtų parankus. Žaisti su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“ nėra paranku nei vienai komandai. Bet atkrintamosios jau yra prestižas.

Šį sezoną patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių BBL ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis.

Šimtaprocentinė koncentracija į įvykius aikštelėje

– Ar jautėte, kad sezono pradžioje į „Nevėžį“ smigo ypatingai aštrios kritikos strėlės? Tarsi buvo laukimas, kada komanda paslys, pralaimės visas rungtynes iš eilės, gal netgi iškris iš lygos?

– Aplinkiniai matyt taip ir galvojo. Mes visą sezoną dirbome kryptingai ir toliau taip dirbsime. Dirbsime taip ir likusius pusantro mėnesio.

– Ar Ramūnui Cvirkai svarbi pašalinių nuomonė?

– Koncentruojuosi į žaidėjų darbą. Rungtynių metu taip pat nelabai girdžiu, kas dedasi aplink. Žiūriu, kas vyksta aikštelėje, atsiriboju nuo aplinkinių.

– Sezono pabaiga – jau visai netoli. Norėtumėte pasilikti vyriausiojo Kėdainių „Nevėžio“ trenerio poste?

– Kaip aš sakau: prieš sezoną, būna, manęs klausia, kodėl pasirinkau vieną ar kitą komandą. Tačiau treneris nesirenka. Tau pasiūlo darbą ir tu jau tada galvoji – priimti pasiūlymą ar ne. Sunku pasakyti pasiliksiu ar nepasiliksiu. Negaliu atsisėsti salėje ir sakyti: „Aš pasilikau“. Čia ne koks restoranas, kuriame aš pasilikčiau po darbo valandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
K.Maksvytis: nemanau, kad galime neįvertinti varžovų; D.Dimavičius: treniravomės aštuoniese
K.Maksvytis: nemanau, kad galime neįvertinti varžovų; D.Dimavičius: treniravomės aštuoniese
Kėdainių „Nevėžis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ šį vakarą baigs 26-ąjį „Betsafe–LKL“ čempionato turą.Dėl savaitgalį užimtos Kėdainių arenos
K.Porzingis: "Sunku stebėti rungtynes iš šalies. Nekenčiu kostiumų."
K.Porzingis: "Sunku stebėti rungtynes iš šalies. Nekenčiu kostiumų."
Latvijos krepšinio superžvaigždė Kristapas Porzingis NBA lygos duris pravėrė 2015 metais, kai naujokų biržoje jį ketvirtuoju numeriu pasirinko Niujorko "Knicks" klubas.Niujorko
Sezono rungtynes sužaidęs J.Threattas - LKL savaitės MVP
Sezono rungtynes sužaidęs J.Threattas - LKL savaitės MVP
Pastaruoju metu spindintis Jay Threattas padėjo Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ sugrįžti į kovą dėl ketvirtosios vietos reguliariajame „Betsafe–LKL“ sezone, o amerikiečio
Sabonio dublis ir nesustabdomas Bogdanovičius leido sutriuškinti "Nuggets"
Sabonio dublis ir nesustabdomas Bogdanovičius leido sutriuškinti "Nuggets"
Vieną įspūdingiausių sezono pergalių NBA pirmenybėse iškovojo Indianos „Pacers“ (45-29) ekipa.Keturis pralaimėjimus iš eilės iki šios nakties rungtynių patyrę
NBA stebuklai: šūvis iš aikštės vidurio paskandino "Raptors" (rezultatai)
NBA stebuklai: šūvis iš aikštės vidurio paskandino "Raptors" (rezultatai)
NBA pirmenybėse trečią pergalę iš eilės iškovojo vilčių patekti į atkrintamąsias varžybas neprarandantys Šarlotės „Hornets“ (34-39) krepšininkai.Šiaurės
NKL ketvirtfinalio starto apžvalga, MVP - nenuilstantis Š.Beniušis
NKL ketvirtfinalio starto apžvalga, MVP - nenuilstantis Š.Beniušis
Naudingiausiu NKL pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių krepšininku tapo Joniškio „Delikateso“ vidurio puolėjas Šarūnas Beniušis.Aukštaūgis akistatoje su
Z.Pačulijai įteiktas NBA čempiono žiedas
Z.Pačulijai įteiktas NBA čempiono žiedas
Oklando "Golden State Warriors" klubas tik dabar įteikė pernai iškovotą NBA čempiono žiedą Zazai Pačulijai.Ceremonija įvyko šiąnakt vykusio mačo namų arenoje su dabartine
Prie "Lakers" vairo gali stoti J.Kiddas
Prie "Lakers" vairo gali stoti J.Kiddas
Beveik niekas neabejoja, kad į atkrintamąsias varžybas nepatekusi Los Andželo "Lakers" komanda turės naująjį vyriausiąjį trenerį.Garsusis ESPN apžvalgininkas Adrianas Wojnarowski praneša,
Įsibėgėjęs "Žalgiris" Šiauliuose vargo neturėjo
Įsibėgėjęs "Žalgiris" Šiauliuose vargo neturėjo
Lyg ant bangos pastaruoju metu rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris“ (23/3) pratęsė pergalių seriją ir susitvarkė su „Šiaulių“ (5/21) ekipa. Eurolygoje ir „Betsafe–LKL“
#TimeOutŽalgiris. Įsimintiniausios sirgalių rungtynės, užvedantys epizodai ir dvikovos užkulisiai
#TimeOutŽalgiris. Įsimintiniausios sirgalių rungtynės, užvedantys epizodai ir dvikovos užkulisiai
Praėjusį penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė paskutines Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes „Žalgirio“ arenoje bei sutriuškino Stambulo „Daruššafaka“
Memfis neatsidžiaugia mainais: "Dievo siųstas" Valančiūnas vėl buvo palaima po krepšiais
Memfis neatsidžiaugia mainais: "Dievo siųstas" Valančiūnas vėl buvo palaima po krepšiais
Antrą naktį iš eilės žaidę Memfio „Grizzlies“ (29/44) krepšininkai pritrūko kvapo ir namuose 99:112 (25:25, 25:24, 18:35, 31:28) neatsilaikė prieš Minesotos „Timberwolves“
K.Irvingas: mane supa angelai ir dvasios, kurie nukreipia
K.Irvingas: mane supa angelai ir dvasios, kurie nukreipia
NBA lygos žvaigždė ir Bostono "Celtics" komandos lyderis Kyrie Irvingas savo 27-ojo gimtadienio proga pasisakė apie savo paskirtį visatoje, jį supančius angelus ir dvasias."Mano Intuityvi
Trys tritaškiai per minutę ir trigubas dublis: Dončičius paliko šlapią vietą iš čempionų (rezultatai)
Trys tritaškiai per minutę ir trigubas dublis: Dončičius paliko šlapią vietą iš čempionų (rezultatai)
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį NBA lygoje bene ryškiausiai spindėjo abu pagrindiniai pretendentai į metų naujoko titulą – Luka Dončičius ir Trae Youngas.Įspūdingai
"Warriors" treneris S.Kerras: turime nuleisti šį pralaimėjimą klozete
"Warriors" treneris S.Kerras: turime nuleisti šį pralaimėjimą klozete
Šiąnakt NBA čempionų titulą ginantys Ouklando "Golden State Warriors" krepšininkai patyrė gėdingą pralaimėjimą namie."Kariai" nesulaikė trigubą dublį surinkusio
L.Jamesas: tikėjomės kitokio rezultato
L.Jamesas: tikėjomės kitokio rezultato
NBA lygos superžvaigždė ir Los Andželo "Lakers" lyderis įvertino komandos nepatekimo į atkrintamąsias varžybas situaciją."Žinoma, tikėjomės kitokio rezultato, - teigia triskart
Buvęs žalgirietis B.Marjanovičius pataikė pirmą savo tritaškį NBA
Buvęs žalgirietis B.Marjanovičius pataikė pirmą savo tritaškį NBA
2011 metais Kauno "Žalgiryje" žaidęs, o dabar Filadelfijos "76ers" komandos marškinėlius vilkintis Bobanas Marjanovičius pataikė pirmą savo tolimą metimą NBA lygoje,
D.Needhamas solidžiai debiutavo "Ryto" gretose, vilniečiai turėjo vargo Prienuose
D.Needhamas solidžiai debiutavo "Ryto" gretose, vilniečiai turėjo vargo Prienuose
Lemiamu metu užsikūręs Eimantas Bendžius įpusėjus ketvirtajam kėliniui persvėrė rezultatą įmesdamas du tritaškius, o Prienuose ilgai vargęs Vilniaus „Rytas“ (19-6) po šių
"Lietkabelis" namie palaužė "Dzūkiją" ir nesitraukia iš ketvertuko (video komentarai)
"Lietkabelis" namie palaužė "Dzūkiją" ir nesitraukia iš ketvertuko (video komentarai)
Dar vieną svarbią pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse iškovojo dėl vietos pirmame ketverte kovojantys Panevėžio „Lietkabelio“ (16/10) krepšininkai.Du kėlinius
"Pieno žvaigždės" įveikė "Juventus" bei dar rimčiau kėsinasi į ketvirtą vietą (komentarai)
"Pieno žvaigždės" įveikė "Juventus" bei dar rimčiau kėsinasi į ketvirtą vietą (komentarai)
Pasvalio „Pieno žvaigždžių (15/11) komanda padidino atotrūkį nuo artimiausių oponentų „Betsafe–LKL“ ir namuose 89:78 (25:16, 20:25, 22:20, 22:17) įveikė Utenos „Juventus“
B.Davieso dėjimas - Eurolygos epizodų Top 10 viršūnėje
B.Davieso dėjimas - Eurolygos epizodų Top 10 viršūnėje
Eurolyga paskelbė 28-ojo turo gražiausių epizodų dešimtuką, kurio viršūnėje - Kauno "Žalgirio" atstovas.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai penktadienį savo aikštėje
Dar vienas J.Valančiūno įspūdingas vakaras: pasiekė atkovotų kamuolių rekordą
Dar vienas J.Valančiūno įspūdingas vakaras: pasiekė atkovotų kamuolių rekordą
Fantastišką sportinę formą demonstruojantis Jonas Valančiūnas penktadienį vakare surengė dar vieną puikų pasirodymą: šįkart Orlando mieste mūšyje su „Magic“
NCAA "Kovo beprotybėje" - akies traumą patyrusio lietuvio komandos nesėkmė
NCAA "Kovo beprotybėje" - akies traumą patyrusio lietuvio komandos nesėkmė
„Kovo beprotybe“ vadinamose JAV studentų krepšinio lygos (NCAA) atkrintamosiose varžybose pirmojo barjero nesugebėjo įveikti „Colgate Raiders“ komanda su Rapolu Ivanausko.Pirmajame
"Žalgiris" tiesiog sumindė Eurolygos autsaiderius
"Žalgiris" tiesiog sumindė Eurolygos autsaiderius
Kauno "Žalgiriui" (13/15) Eurolygoje trauktis nėra kur. Tai suprasdami Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai "Žalgirio" arenoje 94:67 (22:18, 27:12, 19:16, 26:21)sutriuškino
Po pergalės Š.Jasikevičius nedaugžodžiavo: už tokį reiškinį reikia dėkoti fanams
Po pergalės Š.Jasikevičius nedaugžodžiavo: už tokį reiškinį reikia dėkoti fanams
Kauno „Žalgiris“ vis dar vejasi atkrintamųjų traukinį. Penktadienio vakarą Kaune žalgiriečiai rezultatu 94:67 nugalėjo Stambulo „Daruššafaka“ klubą ir Eurolygos
"Raptors" namuose neatsilaikė prieš "Thunder" (rezultatai)
"Raptors" namuose neatsilaikė prieš "Thunder" (rezultatai)
Kawhi Leonardas pelnė 37 taškus, tačiau vieno Toronto „Raptors“ (51-22) lyderio pastangų neužteko kovoje su Oklahomos „Thunder (43-30)“: Kanados ekipa namuose 109:116
NKL ketvirtfinalio apžvalga (II dalis)
NKL ketvirtfinalio apžvalga (II dalis)
Šeštadienį į kovą stos dar dvi NKL ketvirtfinalio poros, o prieš tai pateikiame šio atkrintamųjų etapo video apžvalgą su lygos komentatoriumi Tautvydu Kubiliumi ir krepšinio
M.Kuzminskas buvo rezultatyviausias, bet "dizaineriai" nusileido L.Lekavičiaus klubui
M.Kuzminskas buvo rezultatyviausias, bet "dizaineriai" nusileido L.Lekavičiaus klubui
Paskutiniame Eurolygos 28-ojo turo mače susitiko Italijos ir Graikijos čempionai, kurių gretose runghtyniauja Lietuvos rinktinės žaidėjai.Milano "AX Armani" (14/14) klubas, kuriam atstovauja
Jonaviečiai laimėjo lemiamą mačą ir pateko į NKL ketvirtfinalį
Jonaviečiai laimėjo lemiamą mačą ir pateko į NKL ketvirtfinalį
Be traumuotų Justo Vazalio ir Martyno Linkevičiaus į kovą lemiamose penktose,Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) aštuntfinalio serijos rungtynėse Šilutėje stojusi Jonavos „Sintek-Jonava“

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime