Naujienos kraunasi...

"Nevėžio" treneris R.Cvirka: tai pirmasis sezonas, kada M.Kupšas žaidžia krepšinį (interviu)„Patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome geriausiųjų aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių Baltijos krepšinio lygos ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis“, – po ekipos treniruotės kalbėjo Kėdainių „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Jis ir jo kariauna ginklų anksčiau laiko sudėti neketina.

Sezonas – vienas įdomiausių istorijoje

– Treneri, ką tik pradėjo suktis paskutinysis – ketvirtasis „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynių ratas. Kėdainių „Nevėžis“ šiuo metu su 8 pergalėmis ir 20 pralaimėjimų žygiuoja devintas. Kokie tikslai buvo keliami prieš sezoną ir apie kokius tikslus komandoje yra kalbama dabar?

– Tikslas pas mane, kaip pas komandos trenerį yra pasiruošti kiekvienoms rungtynėms ir jas sužaisti kaip galima geriau, iškovoti kuo daugiau pergalių. Tikslą apibrėžti sunku, ir jis susideda iš mažų detalių. Tikslas priklauso nuo komandos biudžeto, žaidėjų traumų, nuo jų pasiruošimo.

– Ar „Nevėžio“ sirgaliai šiame sezone turės galimybę išvysti mylimo miesto komandą besivaržančią pajėgiausiųjų lygos komandų aštuntuke?

– Žinoma. Kol yra šansų, tikslas visą laiką yra nustatytas šitoks.

– O kokie realūs Kėdainių „Nevėžio“ šansai patekti į tą išsvajotąjį aštuonetuką? Šiuo metu Kėdainių „Nevėžį“ ir vos laipteliu aukščiau įsitaisiusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ skiria vos dvi pergalės.

– Situacija nėra labai gera. Privalo susiklostyti tam palankios aplinkybės. Pirmiausia patys turime pradėti laimėti. Paskutinįjį mačą žaidėme su Prienų-Birštono „Vytautu“ ir tikrai tąkart nesužaidėme geriausių savo rungtynių. Tam buvo subjektyvios ir objektyvios priežastys, tačiau tai reikalo nekeičia – rungtynės, kurios buvo žaidžiamos namuose, buvo pralaimėti. Laukia dar aštuoni susitikimai. Žaisim, žiūrėsim, kaip atrodysim, kaip mes būsime pasiruošę, ar būsime sveiki. Daug kas priklauso nuo to, kaip sužais kitos lygos komandos.

Dabar ką nors prognozuoti sudėtinga, nes visi prieš visus gali puikiai sužaisti. Visi gali laimėti prieš tą patį Kauno „Žalgirį“ ar Vilniaus „Lietuvos rytą“.

– Vadinasi, šis Lietuvos krepšinio lygos sezonas – labai įdomus?

– Įdomus. Matyt, vienas įdomiausių visoje lygos istorijoje.

Geriausia pergalė – prieš „Žalgirį“

– Aštuonios pergalės Kėdainių „Nevėžiui“ šiame sezone gal ir nėra blogas rezultatas?

– Nežinau. Buvo nemažai rungtynių, kurias galėjome laimėti, bet, kaip ir minėjau, tam yra objektyvios ir subjektyvios priežastys. Į kai kuriuos varžovus galėjome kabintis sezono pradžioje – bet, žinoma, pavėlavome su pasiruošimu, žaidėjai dar nebuvo susižaidę, prie pralaimėjimų privedė ir komplektacijos spragos. Antra, po Naujųjų metų žaidėjai sirgo, buvo traumuoti. Kovėmės, pralaimėjome nedideliais skirtumais, bet pralaimėjome. Aišku, būtume labai patenkinti, jei šiuo metu turėtume keliomis pergalėmis daugiau.

– Jums, kaip treneriui – kurios „Nevėžio“ rungtynės sezone buvo gražiausios?

– Manau, kad geros varžybos buvo su „Žalgiriu“, kuomet laimėjome Kaune. Tame mače buvo disciplina, palaikymas, buvo mintis, gynyba nebloga.

Džiaugiasi kiekvieno žaidėjo indėliu

– Ramūnai, kokios šiandien yra „Nevėžio“ stipriosios pusės?

– Stipriosios? Iš esmės – viena ir pagrindinė – kolektyvinis, komandinis žaidimas. Galėčiau pasakyti, kokia yra silpnoji pusė – nestabilumas. Vienas rungtynes galime sužaisti gerai, kitas dvi – labai blogai. Kalbu apie tai, kad nėra stabilumo žaidime. Kai visi gerai sužaidžiam – tai yra stiprioji pusė. Bet tam gerai sužaisti privalo septyni-aštuoni žaidėjai. Jeigu gerai sužaidžia tik du arba trys – kaip taisyklė, mes pralošiame.

– Kurį laiką ramybės nedavė įžaidėjo klausimas. Kaip atrodo naujasis ekipos narys, vos prieš dvi savaites prie Kėdainių „Nevėžio“ prisijungęs įžaidėjas Edgaras McKnightas?

– Naujokas pamažu įsilieja į komandą. Aišku, sezono gale tai padaryti labai sunku, tačiau jis, manau, mums padės. Aš įžaidėją vertinu pagal tai, kaip jis gali perduoti rezultatyvų perdavimą. Jis kol kas rungtyniauja nedaug – dvylika-penkiolika minučių ir atlieka po penkis-šešis rezultatyvius perdavimus. Vadinasi, perdavimą turi. Gal jam kol kas sudėtingiau su metimu, fiziniu pasiruošimu, bet matosi, kad rezultatyvų perdavimą tikrai gali atlikti.

– Treneri, komandą lipdyti pradėjote, ko gero, paskutiniai visoje lygoje. Ar buvo tokių ekipos žaidėjų, kurie padarė išskirtinį progresą?

– Manau, kad kiekvienas žaidėjas šiame sezone įnešė savo indelį į komandą. Jeigu peržvelgtume jų karjerą, kur, ką jie žaidė prieš tai, manau, gavo ir žaidybinio laiko daugiau.

Kai kurie jau buvo „nurašyti“, kalbama, kad jie turėtų kone žaisti NKL, o ne LKL. Kažkas įnešė daugiau, kažkas – mažiau, tačiau visi atidavė dalį savęs.

Imkime tą patį Mindaugą Kupšą. Manau, kad tai pirmasis jo sezonas, kada jis žaidžia krepšinį, o ne dalyvauja krepšinyje. Paimtas į „Žalgirį“ jis daugiau laiko leido ne aikštelėje, o ant suoliuko. Jis dėjo didelį žingsnį į priekį. Turėtų dėti ir dar didesnį, nes laiko yra.

Parankių varžovų nėra

– Sekmadienį laukia namų rungtynės su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Treniruojatės po du kartus kasdien. Šiandien – laisva diena. Kaip komanda atrodė vakarinėje treniruotėje?

– Komandai buvo laisvesnis tarpas, daugiau padirbėjom ties fiziniu pasiruošimu. Krepšininkai pervargę, ir tai natūralu turint trečią dieną po dvi treniruotes.

Treniruotė intensyvi, nuolat vyksta veiksmas. Per varžybas kiekvienas turi savo laisvas atkarpas, o treniruotėje tokių nėra. Privalai dirbti visą treniruotę.

– Įsitvirtinus aštuntojoje turnyro lentelės vietoje „Nevėžiui“ gali kliūti labai neparankus varžovas.

– Skirtumo nėra. Ir septintai, ir šeštajai turnyro lentelės komandai atkrintamosiose gali kliūti tikrai neparankūs varžovai. Tiesą pasakius, nematau, kuris čia varžovas mums šiais metais būtų parankus. Žaisti su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“ nėra paranku nei vienai komandai. Bet atkrintamosios jau yra prestižas.

Šį sezoną patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių BBL ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis.

Šimtaprocentinė koncentracija į įvykius aikštelėje

– Ar jautėte, kad sezono pradžioje į „Nevėžį“ smigo ypatingai aštrios kritikos strėlės? Tarsi buvo laukimas, kada komanda paslys, pralaimės visas rungtynes iš eilės, gal netgi iškris iš lygos?

– Aplinkiniai matyt taip ir galvojo. Mes visą sezoną dirbome kryptingai ir toliau taip dirbsime. Dirbsime taip ir likusius pusantro mėnesio.

– Ar Ramūnui Cvirkai svarbi pašalinių nuomonė?

– Koncentruojuosi į žaidėjų darbą. Rungtynių metu taip pat nelabai girdžiu, kas dedasi aplink. Žiūriu, kas vyksta aikštelėje, atsiriboju nuo aplinkinių.

– Sezono pabaiga – jau visai netoli. Norėtumėte pasilikti vyriausiojo Kėdainių „Nevėžio“ trenerio poste?

– Kaip aš sakau: prieš sezoną, būna, manęs klausia, kodėl pasirinkau vieną ar kitą komandą. Tačiau treneris nesirenka. Tau pasiūlo darbą ir tu jau tada galvoji – priimti pasiūlymą ar ne. Sunku pasakyti pasiliksiu ar nepasiliksiu. Negaliu atsisėsti salėje ir sakyti: „Aš pasilikau“. Čia ne koks restoranas, kuriame aš pasilikčiau po darbo valandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Sirgaliams - pribloškiantis pasiūlymas priartėti prie rinktinės ir net keliauti su ja
Sirgaliams - pribloškiantis pasiūlymas priartėti prie rinktinės ir net keliauti su ja
Viešai lietuvių deklaruojama meilė krepšiniui nuo šiol bus su dar didesniu atsaku. Ištikimiausi, populiariausios Lietuvoje sporto šakos aistruoliai, su visišku
"Real" sutrypė "Barceloną", "Brose" - "Crvena Zvezdą" (video)
"Real" sutrypė "Barceloną", "Brose" - "Crvena Zvezdą" (video)
Eurolygos paskutinėse 23-o turo rungtynėse Barselonoje vieni iš turnyro autsaiderių neturėjo ką priešpastatyti karališkajam ispanų klubui.„Barcelona“ (7-16) triuškinamai
L.Lekavičiaus klubas nepasipriešino Eurolygos rekordą pakartojusiam A.Švedui
L.Lekavičiaus klubas nepasipriešino Eurolygos rekordą pakartojusiam A.Švedui
Eurolygoje nesėkmę patyrė blankiai pasirodžiusio Luko Lekavičiaus atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" (14/9) komanda.Graikijos čempionai išvykoje 61:78 (18:24, 13:22, 15:17, 15:15)
Užribis: išbarstytos progos, Š.Jasikevičiaus auklėjimas ir pirotechnika
Užribis: išbarstytos progos, Š.Jasikevičiaus auklėjimas ir pirotechnika
Kol „Betsafe–LKL“ čempionate pertrauka, siūlome pasimėgauti savaitgalį pasitikti nuotaikingai.Rubrikoje „Užribis“ – nekasdieniai ir nusijuokti priverčiantys epizodai.„Betsafe–LKL“
Žalgiriečiai ruošiasi mačui Stambule (K.Pangoso, P.Jankūno video komentarai)
Žalgiriečiai ruošiasi mačui Stambule (K.Pangoso, P.Jankūno video komentarai)
Stambulo Sinano Erdemo arenoje ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai atliko pirmuosius metimus varžovų aikštėje, ruošdamiesi šio vakaro susitikimui
"Unicaja" užtikrintai įveikė svečius iš Tel Avivo
"Unicaja" užtikrintai įveikė svečius iš Tel Avivo
Malagos "Unicaja" (10/13) klubas dar neprarado vilčių patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas ir iškovojo užtikrintą pergalę.Ketvirtadienį Joano Plazos auklėtiniai savo žiūrovų
"Nevėžis" atsisveikino su vienu iš lyderių, kuris persikėlė į A.Kulbokos ekipą
"Nevėžis" atsisveikino su vienu iš lyderių, kuris persikėlė į A.Kulbokos ekipą
Kėdainių "Nevėžio" komanda savaitės pradžioje paskelbė, kad vidurio puolėją iš Ukrainos Vladislavą Koreniuką keičia Giedrius Staniulis, bet pasirodo tai nebuvo paskutinė naujiena
LKL legendos. Š.Jasikevičius: man buvo svarbu tapti čempionu su "Žalgiriu"
LKL legendos. Š.Jasikevičius: man buvo svarbu tapti čempionu su "Žalgiriu"
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
"Nevėžio" gretose V.Koreniuką keičia G.Staniulis
"Nevėžio" gretose V.Koreniuką keičia G.Staniulis
Per susidariusią petrauką „Betsafe-LKL“ čempionate Kėdainių „Nevėžio“ komandą iki sezono pabaigos papildė lietuvis vidurio puolėjas 26-erių metų Giedrius Staniulis (205
Mėgėjų krepšinio legenda D.Novickas: gatvės krepšinis - mieliausias širdžiai
Mėgėjų krepšinio legenda D.Novickas: gatvės krepšinis - mieliausias širdžiai
Naujienos apie Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato startą greitai pasklido po Lietuvą bei kaimynines šalis, tačiau pirmiausiai didelio džiaugsmo tokios naujienos suteikė
T.Kliučinykas: palyginus su mūsų žaidimu, turnyrinė lentelė atrodo labai gerai
T.Kliučinykas: palyginus su mūsų žaidimu, turnyrinė lentelė atrodo labai gerai
Mezon NKL pirmenybių kovos į po dviejų savaičių pertraukos į Marijampolę sugrįš jau šią savaitę. Po pertraukos „Sūduva-Mantinga“ penktadienį vyks į Molėtus,
"Žalgiris" surengė neįprastą treniruotę (video)
"Žalgiris" surengė neįprastą treniruotę (video)
Po savaitgalį iškovoto pirmojo sezono trofėjaus – Karaliaus Mindaugo taurės – Kauno „Žalgirio“ krepšininkai grįžta į pasirengimo Eurolygos rungtynėms ritmą.
Prieš dvikovą su "Žalgiriu" turkai prarado vieną lyderių
Prieš dvikovą su "Žalgiriu" turkai prarado vieną lyderių
Stambulo "Anadolu Efes" (6/16) klubas Eurolygos penktadienio dvikovoje namie prieš Kauno "Žalgirį" (13/9) turės verstis be vieno lyderių.Turnyro autsaiderių, tačiau ką
KMT finalų gražiausių momentų penketuko viršūnėje - įspūdinga "Žalgirio" ataka
KMT finalų gražiausių momentų penketuko viršūnėje - įspūdinga "Žalgirio" ataka
Finalinė SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro diena padovanojo ne tik įnirtingų kovų, bet ir įspūdingų epizodų.Panevėžio „Lietkabelis“ išplėšė bronzą kovoje
Pažvelkite iš arčiau: emocijos KMT finale bei čempionų džiaugsmas (video)
Pažvelkite iš arčiau: emocijos KMT finale bei čempionų džiaugsmas (video)
LKL.lt kviečia kiekvieną krepšinio mylėtoją prisiminti svarbiausią SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro dalį – finalą.Dėl čempiono vardo susigrūmusios Kauno „Žalgirio“
Stepho ir LeBrono ekipų mūšis pribloškė aktyvumu, kovingumu ir gynyba
Stepho ir LeBrono ekipų mūšis pribloškė aktyvumu, kovingumu ir gynyba
Los Andžele vykęs NBA Visų žvaigždžių savaitgalis finišavo su trenksmu. Šiąnakt vykusiose Visų žvaigždžių rungtynėse Stepheno Curry ir LeBrono Jameso komandos pademonstravo
NBA "Visos žvaigždės": Bookerio tritaškiai ir Mitchello triumfas dėjimų konkurse
NBA "Visos žvaigždės": Bookerio tritaškiai ir Mitchello triumfas dėjimų konkurse
Stipriausia pasaulio krepšinio lyga tęsia šiuo metu Los Andžele vykstantį šventinį Visų žvaigždžių savaitgalį. Pastarąją naktį „Staples Center“ arenoje vyko
"Žalgiris" finale nokautavo "Lietuvos rytą" (Š.Jasikevičiaus interviu)
"Žalgiris" finale nokautavo "Lietuvos rytą" (Š.Jasikevičiaus interviu) (1)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą Klaipėdoje apgynė SIL-Karaliaus Mindaugo taurės čempionų titulą finale 81:62 (20:19, 13:16, 27:18, 21:9) nukaudami Vilniaus „Lietuvos
"Lietkabelis" po dramatiškos kovos įveikė "Dzūkiją" ir iškovojo KMT bronzą
"Lietkabelis" po dramatiškos kovos įveikė "Dzūkiją" ir iškovojo KMT bronzą
Lukas Aukštikalnis dar prieš snaiperių konkursą prapliupo svarbiais tritaškiais, tačiau pagrindiniu didvyriu tapo ne jis, o jo bendraklubis Dominikas Mavra. Kroato pergalingo
"Žalgiris" neturėjo didesnių problemų KMT pusfinalyje su "Lietkabeliu"
"Žalgiris" neturėjo didesnių problemų KMT pusfinalyje su "Lietkabeliu"
Praėjusių metų SIL-Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalininkės šįkart ginklus surėmė pusfinalyje, kuriame Kauno „Žalgiris“ Klaipėdoje nesunkiai susitvarkė su Panevėžio
A.Kavaliauskas: apie triumfą su "Lietuvos rytu" ir kaifą žaisti "Žalgiryje"
A.Kavaliauskas: apie triumfą su "Lietuvos rytu" ir kaifą žaisti "Žalgiryje"
Antanas Kavaliauskas – vienintelis krepšininkas, laimėjęs abu anksčiau vykusius Karaliaus Mindaugo taurės turnyrus.Žalgirietis džiaugiasi geru šio sezono komandos žaidimu ir
Kylančių žvaigždžių mače be klaidų atakavęs D.Sabonis pasižymėjo dvigubu dubliu
Kylančių žvaigždžių mače be klaidų atakavęs D.Sabonis pasižymėjo dvigubu dubliu
Konkurencingas NBA reguliariojo sezono kovas kelioms dienoms pakeitė viso pasaulio sirgalių dėmesio sulaukiantys šventiniai Visų žvaigždžių savaitgalio renginiai. Penktadienio naktį Los
V.Bobrovas dėjimų konkurse B.Griffino triukų nekartos
V.Bobrovas dėjimų konkurse B.Griffino triukų nekartos
„Oro karaliaus“ konkursas šiais metais ir vėl vyks SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro metu, o jame dalyvausiantis Viačeslavas Bobrovas jau dabar turėtų jausti spaudimą
Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Vengrijos rinktinei (video komentaras)
Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Vengrijos rinktinei (video komentaras)
Lietuvos nacionalinė moterų rinktinė trečiadienio vakarą stojo į lemiamą kovą FIBA 2019 Europos moterų krepšinio čempionato atrankoje.Lietuvės išvyko susitiko su Vengrijos moterų
M.Girdžiūnas: "Bus švilpimų, bet nemanau, kad esu jų vertas"
M.Girdžiūnas: "Bus švilpimų, bet nemanau, kad esu jų vertas"
Vilniaus „Lietuvos rytas“ šį vakarą pradeda kovą SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyre – ketvirtfinalio barjere jų laukia Utenos „Juventus“ (20:10 per LRT
Išrink savo Valentiną!
Išrink savo Valentiną!
Valentino diena įtraukė ir vienišus „Betsafe–LKL“ krepšininkus.Panevėžio „Lietkabelio“ snaiperis Lukas Aukštikalnis, Klaipėdos „Neptūno“
Lietuvės prieš dvikovą su Vengrija akcentuoja gynybą: turime būti agresyvesnės
Lietuvės prieš dvikovą su Vengrija akcentuoja gynybą: turime būti agresyvesnės
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė sėkmingai pradėjusi antrąjį 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos „langą“, sekmadienio naktį atvyko į Vengrijos
Košmaras "Neptūnui": Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas vyks be šeimininkų
Košmaras "Neptūnui": Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas vyks be šeimininkų
SIL–Karaliaus Mindaugo taurėje – pirmoji sensacija: į turnyro pusfinalį pateko Alytaus „Dzūkijos“ ekipa.Alytiškiai išvykoje kiek netikėtai 85:77 (19:17,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime