Naujienos kraunasi...

"Nevėžio" treneris R.Cvirka: tai pirmasis sezonas, kada M.Kupšas žaidžia krepšinį (interviu)„Patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome geriausiųjų aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių Baltijos krepšinio lygos ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis“, – po ekipos treniruotės kalbėjo Kėdainių „Nevėžio“ vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Jis ir jo kariauna ginklų anksčiau laiko sudėti neketina.

Sezonas – vienas įdomiausių istorijoje

– Treneri, ką tik pradėjo suktis paskutinysis – ketvirtasis „Tete-a-Tete Casino-LKL“ rungtynių ratas. Kėdainių „Nevėžis“ šiuo metu su 8 pergalėmis ir 20 pralaimėjimų žygiuoja devintas. Kokie tikslai buvo keliami prieš sezoną ir apie kokius tikslus komandoje yra kalbama dabar?

– Tikslas pas mane, kaip pas komandos trenerį yra pasiruošti kiekvienoms rungtynėms ir jas sužaisti kaip galima geriau, iškovoti kuo daugiau pergalių. Tikslą apibrėžti sunku, ir jis susideda iš mažų detalių. Tikslas priklauso nuo komandos biudžeto, žaidėjų traumų, nuo jų pasiruošimo.

– Ar „Nevėžio“ sirgaliai šiame sezone turės galimybę išvysti mylimo miesto komandą besivaržančią pajėgiausiųjų lygos komandų aštuntuke?

– Žinoma. Kol yra šansų, tikslas visą laiką yra nustatytas šitoks.

– O kokie realūs Kėdainių „Nevėžio“ šansai patekti į tą išsvajotąjį aštuonetuką? Šiuo metu Kėdainių „Nevėžį“ ir vos laipteliu aukščiau įsitaisiusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“ skiria vos dvi pergalės.

– Situacija nėra labai gera. Privalo susiklostyti tam palankios aplinkybės. Pirmiausia patys turime pradėti laimėti. Paskutinįjį mačą žaidėme su Prienų-Birštono „Vytautu“ ir tikrai tąkart nesužaidėme geriausių savo rungtynių. Tam buvo subjektyvios ir objektyvios priežastys, tačiau tai reikalo nekeičia – rungtynės, kurios buvo žaidžiamos namuose, buvo pralaimėti. Laukia dar aštuoni susitikimai. Žaisim, žiūrėsim, kaip atrodysim, kaip mes būsime pasiruošę, ar būsime sveiki. Daug kas priklauso nuo to, kaip sužais kitos lygos komandos.

Dabar ką nors prognozuoti sudėtinga, nes visi prieš visus gali puikiai sužaisti. Visi gali laimėti prieš tą patį Kauno „Žalgirį“ ar Vilniaus „Lietuvos rytą“.

– Vadinasi, šis Lietuvos krepšinio lygos sezonas – labai įdomus?

– Įdomus. Matyt, vienas įdomiausių visoje lygos istorijoje.

Geriausia pergalė – prieš „Žalgirį“

– Aštuonios pergalės Kėdainių „Nevėžiui“ šiame sezone gal ir nėra blogas rezultatas?

– Nežinau. Buvo nemažai rungtynių, kurias galėjome laimėti, bet, kaip ir minėjau, tam yra objektyvios ir subjektyvios priežastys. Į kai kuriuos varžovus galėjome kabintis sezono pradžioje – bet, žinoma, pavėlavome su pasiruošimu, žaidėjai dar nebuvo susižaidę, prie pralaimėjimų privedė ir komplektacijos spragos. Antra, po Naujųjų metų žaidėjai sirgo, buvo traumuoti. Kovėmės, pralaimėjome nedideliais skirtumais, bet pralaimėjome. Aišku, būtume labai patenkinti, jei šiuo metu turėtume keliomis pergalėmis daugiau.

– Jums, kaip treneriui – kurios „Nevėžio“ rungtynės sezone buvo gražiausios?

– Manau, kad geros varžybos buvo su „Žalgiriu“, kuomet laimėjome Kaune. Tame mače buvo disciplina, palaikymas, buvo mintis, gynyba nebloga.

Džiaugiasi kiekvieno žaidėjo indėliu

– Ramūnai, kokios šiandien yra „Nevėžio“ stipriosios pusės?

– Stipriosios? Iš esmės – viena ir pagrindinė – kolektyvinis, komandinis žaidimas. Galėčiau pasakyti, kokia yra silpnoji pusė – nestabilumas. Vienas rungtynes galime sužaisti gerai, kitas dvi – labai blogai. Kalbu apie tai, kad nėra stabilumo žaidime. Kai visi gerai sužaidžiam – tai yra stiprioji pusė. Bet tam gerai sužaisti privalo septyni-aštuoni žaidėjai. Jeigu gerai sužaidžia tik du arba trys – kaip taisyklė, mes pralošiame.

– Kurį laiką ramybės nedavė įžaidėjo klausimas. Kaip atrodo naujasis ekipos narys, vos prieš dvi savaites prie Kėdainių „Nevėžio“ prisijungęs įžaidėjas Edgaras McKnightas?

– Naujokas pamažu įsilieja į komandą. Aišku, sezono gale tai padaryti labai sunku, tačiau jis, manau, mums padės. Aš įžaidėją vertinu pagal tai, kaip jis gali perduoti rezultatyvų perdavimą. Jis kol kas rungtyniauja nedaug – dvylika-penkiolika minučių ir atlieka po penkis-šešis rezultatyvius perdavimus. Vadinasi, perdavimą turi. Gal jam kol kas sudėtingiau su metimu, fiziniu pasiruošimu, bet matosi, kad rezultatyvų perdavimą tikrai gali atlikti.

– Treneri, komandą lipdyti pradėjote, ko gero, paskutiniai visoje lygoje. Ar buvo tokių ekipos žaidėjų, kurie padarė išskirtinį progresą?

– Manau, kad kiekvienas žaidėjas šiame sezone įnešė savo indelį į komandą. Jeigu peržvelgtume jų karjerą, kur, ką jie žaidė prieš tai, manau, gavo ir žaidybinio laiko daugiau.

Kai kurie jau buvo „nurašyti“, kalbama, kad jie turėtų kone žaisti NKL, o ne LKL. Kažkas įnešė daugiau, kažkas – mažiau, tačiau visi atidavė dalį savęs.

Imkime tą patį Mindaugą Kupšą. Manau, kad tai pirmasis jo sezonas, kada jis žaidžia krepšinį, o ne dalyvauja krepšinyje. Paimtas į „Žalgirį“ jis daugiau laiko leido ne aikštelėje, o ant suoliuko. Jis dėjo didelį žingsnį į priekį. Turėtų dėti ir dar didesnį, nes laiko yra.

Parankių varžovų nėra

– Sekmadienį laukia namų rungtynės su Vilniaus „Lietuvos rytu“. Treniruojatės po du kartus kasdien. Šiandien – laisva diena. Kaip komanda atrodė vakarinėje treniruotėje?

– Komandai buvo laisvesnis tarpas, daugiau padirbėjom ties fiziniu pasiruošimu. Krepšininkai pervargę, ir tai natūralu turint trečią dieną po dvi treniruotes.

Treniruotė intensyvi, nuolat vyksta veiksmas. Per varžybas kiekvienas turi savo laisvas atkarpas, o treniruotėje tokių nėra. Privalai dirbti visą treniruotę.

– Įsitvirtinus aštuntojoje turnyro lentelės vietoje „Nevėžiui“ gali kliūti labai neparankus varžovas.

– Skirtumo nėra. Ir septintai, ir šeštajai turnyro lentelės komandai atkrintamosiose gali kliūti tikrai neparankūs varžovai. Tiesą pasakius, nematau, kuris čia varžovas mums šiais metais būtų parankus. Žaisti su „Žalgiriu“ ar „Lietuvos rytu“ nėra paranku nei vienai komandai. Bet atkrintamosios jau yra prestižas.

Šį sezoną patekome į Karaliaus Mindaugo taurės turnyrą, vadinasi, buvome aštuntuke. Patekome ir į pajėgiausių BBL ekipų aštuntuką. Liko paskutinis žingsnis.

Šimtaprocentinė koncentracija į įvykius aikštelėje

– Ar jautėte, kad sezono pradžioje į „Nevėžį“ smigo ypatingai aštrios kritikos strėlės? Tarsi buvo laukimas, kada komanda paslys, pralaimės visas rungtynes iš eilės, gal netgi iškris iš lygos?

– Aplinkiniai matyt taip ir galvojo. Mes visą sezoną dirbome kryptingai ir toliau taip dirbsime. Dirbsime taip ir likusius pusantro mėnesio.

– Ar Ramūnui Cvirkai svarbi pašalinių nuomonė?

– Koncentruojuosi į žaidėjų darbą. Rungtynių metu taip pat nelabai girdžiu, kas dedasi aplink. Žiūriu, kas vyksta aikštelėje, atsiriboju nuo aplinkinių.

– Sezono pabaiga – jau visai netoli. Norėtumėte pasilikti vyriausiojo Kėdainių „Nevėžio“ trenerio poste?

– Kaip aš sakau: prieš sezoną, būna, manęs klausia, kodėl pasirinkau vieną ar kitą komandą. Tačiau treneris nesirenka. Tau pasiūlo darbą ir tu jau tada galvoji – priimti pasiūlymą ar ne. Sunku pasakyti pasiliksiu ar nepasiliksiu. Negaliu atsisėsti salėje ir sakyti: „Aš pasilikau“. Čia ne koks restoranas, kuriame aš pasilikčiau po darbo valandų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
P.Jankūnas ir L.Westermannas vienas kitą mokė lietuvių ir prancūzų kalbų
P.Jankūnas ir L.Westermannas vienas kitą mokė lietuvių ir prancūzų kalbų
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai toliau tęsia smagias tarpusavio varžybas „Žalgiris TV“ laidų rubrikos #ZalgirisChallenge epizoduose. Šįkart Paulius Jankūnas ir
Sirgaliai išrinko gražiausią "Betsafe–LK" sezono momentą
Sirgaliai išrinko gražiausią "Betsafe–LK" sezono momentą
Krepšinio sirgaliai balsavimu išreiškė savo nuomonę – gražiausiu „Betsafe–LKL“ reguliariojo sezono epizodu išrinko Gyčio Radzevičiaus dėjimą.Utenos
"Žalgirio" akiratyje - Vokietijos lygos rezultatyvių perdavimų lyderis
"Žalgirio" akiratyje - Vokietijos lygos rezultatyvių perdavimų lyderis
Kauno "Žalgiris" dairosi naujokų 2018-2019 metų sezonui. Kaip praneša "Sportando", šį kartą į Lietuvos čempionų akiratį pateko gynėjas T.J.Bray'us.Amerikietis
"Clippers" rimtai pretenduoja į K.Durantą
"Clippers" rimtai pretenduoja į K.Durantą
Kalbos, kad NBA čempionės Ouklando "Golden State Warriors" komandos lyderis Kevinas Durantas keis klubą, sklando jau seniai.Minimi įvairūs variantai, neseniai "Fox Sports" žurnalistas
Sh.O'Nealas pristatė 2018-2019 metų NBA sezono "Shaqtin'A Fool" rinkinį
Sh.O'Nealas pristatė 2018-2019 metų NBA sezono "Shaqtin'A Fool" rinkinį
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas pristatė savo rubriką "Shaqtin' A Fool", rinkinį kurioje pavadino "Geriausia
Iki finalo - tik du žingsniai: Toronte triumfavę "Raptors" išlygino serijos rezultatą
Iki finalo - tik du žingsniai: Toronte triumfavę "Raptors" išlygino serijos rezultatą
NBA Rytų konferencijos finale sėkmingą žaidimą ir toliau demonstruoja Toronto „Raptors“ krepšininkai.Kanados klubas šiąnakt namuose 120:102 (32:31, 33:24, 29:26, 26:21)
R.Javtokas: atrodo, kad viskas gerai - Šaras dar lieka
R.Javtokas: atrodo, kad viskas gerai - Šaras dar lieka
Šarūnas Jasikevičius ir kitą sezoną turėtų vadovauti Kauno „Žalgirio“ komandai. Apie tai bendraudamas su LKL TV kūrybine komanda užsiminė vienas klubo vadovų Robertas Javtokas.„Mes
Š.Jasikevičius nekalbėjo apie "Žalgirio" naujoką, tačiau už jį tai padarė N.Čanakas
Š.Jasikevičius nekalbėjo apie "Žalgirio" naujoką, tačiau už jį tai padarė N.Čanakas
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai startavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje, kai namie 78:58 parklupdė Panevėžio „Lietkabelį“.Kaip ir
NBA Top 5 viršūnėje - K.Leonardo dėjimas nepaisant jį stabdžiusio G.Antetokounmpo
NBA Top 5 viršūnėje - K.Leonardo dėjimas nepaisant jį stabdžiusio G.Antetokounmpo
NBA Rytų konferencijos finale Toronto "Raptors" šiąnakt namuose 120:102 (32:31, 33:24, 29:26, 26:21) įveikė reguliariojo sezono nugalėtojus Milvokio "Bucks" ir išlygino
"Žalgirio" naujokas emocingai atsisveikino su buvusia komanda
"Žalgirio" naujokas emocingai atsisveikino su buvusia komanda
Pirmadienį vakare oficialiai Kauno „Žalgirio“ nariu tapęs Jockas Landale'as emocingai atsisveikino su savo buvusia ekipa – Belgrado „Partizan“ komanda. „Kadangi
"Žalgiris" pasipriešinimo iš "Lietkabelio" sulaukė tik pirmoje mačo dalyje
"Žalgiris" pasipriešinimo iš "Lietkabelio" sulaukė tik pirmoje mačo dalyje
Lietuvos krepšinio lygoje (Betsafe-LKL) prasidėjo pusfinalių kovos. Čempiono titulą ginantis Kauno "Žalgiris" po dviejš kėlinių įjungė aukštesnę pavarą ir 78:58
"Warriors" puolėjas A.McKinnie: prieš trejus metus žaidžiau Liuksemburgo antrosios lygos blogiausioje komandoje
"Warriors" puolėjas A.McKinnie: prieš trejus metus žaidžiau Liuksemburgo antrosios lygos blogiausioje komandoje
Ouklando "Golden State Warriors" komandos puolėjas Alfonzo McKinnie po ketvirtosios pergalės prieš Portlando "Trail Blazers" klubą ketvirtajame Vakarų konferencijos finalo
"Barcelona" susitarė su vienu CSKA lyderių C.Higginsu
"Barcelona" susitarė su vienu CSKA lyderių C.Higginsu
Sekmadienį su Maskvos CSKA Eurolygos čempionu antrą kartą tapęs vienas Rusijos komandos lyderių Cory Higginsas susitarė su Barselos "Barcelona" klubu dėl kontrakto pasirašymo.Nuo
"Žalgirio" radare - jau pernai kauniečius dominęs amerikietis
"Žalgirio" radare - jau pernai kauniečius dominęs amerikietis
Praėjusią vasarą Kauno "Žalgirį" dominęs amerikietis Nigelis Williamsas-Gossas pasirinko Graikijos grandą Pirėjo "Olympiacos".Tačiau pastarasis išgyveno ne patį geriausią
Rinktinių trenerių susitikime - kalbos apie glaudesnį bendradarbiavimą ir personalo svarbą
Rinktinių trenerių susitikime - kalbos apie glaudesnį bendradarbiavimą ir personalo svarbą
Praėjusią savaitę Kaune vyko įvairaus amžiaus Lietuvos krepšinio rinktinių fizinio rengimo trenerių atvira diskusija apie artėjančius vasaros darbus, sportininkų testavimus, apie fizinį
Ispanijos žiniasklaida: su B.Daviesu jau sutarta, "Real" jis pakeis G.Ayoną
Ispanijos žiniasklaida: su B.Daviesu jau sutarta, "Real" jis pakeis G.Ayoną
Didžiausias Ispanijos sporto portalas "Marca" praneša, kad šalies čempionas Madrido "Real" klubas jau suderino sutarties sąlygas dėl Kauno "Žalgirio" lyderio
Moterų lygos posėdyje Baltarusijos klubams buvo duotas neigiamas atsakymas - nesutiko latviai
Moterų lygos posėdyje Baltarusijos klubams buvo duotas neigiamas atsakymas - nesutiko latviai
Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) būstinėje įvyko MultiGyn Moterų lygos vykdomasis posėdis, kuriame didžioji dalis pirmenybių dalyvių įvertino persiformavusio čempionato debiutinį
"Žalgiris" sudarė sutartį su Europos taurėje žibėjusiu aukštaūgiu iš Australijos
"Žalgiris" sudarė sutartį su Europos taurėje žibėjusiu aukštaūgiu iš Australijos
Dar nesibaigus šio sezono kovoms, Kauno „Žalgiris“ kimba į pasiruošimo darbus 2019–2020 m. sezonui. „Betsafe–LKL“ pusfinalio serijai besiruošiantys
Istorinis dominavimas: Portlande triumfavę "Warriors" - penktame NBA finale iš eilės
Istorinis dominavimas: Portlande triumfavę "Warriors" - penktame NBA finale iš eilės
NBA atkrintamosiose varžybose istorinį pasiekimą užfiksavo čempionų titulą ginantys „Golden State Warriors“ krepšininkai.Ouklando klubas šiąnakt svečiuose po pratęsimo
Krepšinio visuomenės diskusija: ar mergaitės gali žaisti kartu su berniukais
Krepšinio visuomenės diskusija: ar mergaitės gali žaisti kartu su berniukais
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir „LIDL Lietuvos moksleivių krepšinio lyga“ (MKL) jau ne vienerius metus stengiasi kuo daugiau dėmesio skirti mergaičių krepšiniui.
Boingu tapęs "kukurūznikas" ruošiasi skrydžiui su "Žalgiriu"
Boingu tapęs "kukurūznikas" ruošiasi skrydžiui su "Žalgiriu"
„Esu pasiruošęs debiutui ir nekantrauju, kada prasidės sezonas“, – praėjusių metų vasarą kalbėjo Martinas Gebenas, kuris buvo tik ką padėjęs parašą ant sutarties
Vienas CSKA lyderių ir Eurolygos finalo MVP W.Clyburnas susitarė dėl naujo kontrakto
Vienas CSKA lyderių ir Eurolygos finalo MVP W.Clyburnas susitarė dėl naujo kontrakto
Rusijos ir Prancūzijos žiniasklaidos duomenimis, vienas Maskvos CSKA komandos lyderių Willas Clyburnas jau susitarė dėl naujo kontrakto su Eurolygos čempionais.Amerikietis į Rusiją atvyko 2017
Gražiausias Eurolygos finalo epizodas - žvėriškas B.Dunstono dėjimas
Gražiausias Eurolygos finalo epizodas - žvėriškas B.Dunstono dėjimas
Sekmadienį praūžė Eurolygos finalas, kuriame savo pranašumą įrodė ir po trejų metų pertraukos triumfavo Maskvos CSKA klubas.Tuo tarpu Eurolyga sudarė gražiausių finalo epizodų rinkinuką,
D.Itoudis nukėlė kepurę prieš žaidėjus, E.Atamanas prisiminė praeitą sezoną
D.Itoudis nukėlė kepurę prieš žaidėjus, E.Atamanas prisiminė praeitą sezoną
Po trejų metų pertraukos Maskvos CSKA į Eurolygos viršūnę sugrąžinęs Dimitris Itoudis nukėlė kepurę prieš savo žaidėjus.Iškart po finalinio švilpuko tiesioginiame
Sh.Larkinas ryškiausiomis raidėmis įrašė savo pavardę į Eurolygos rekordų knygą
Sh.Larkinas ryškiausiomis raidėmis įrašė savo pavardę į Eurolygos rekordų knygą
Nors Stambulo „Anadolu Efes“ nesugebėjo laimėti pirmojo Eurolygos finalo klubo istorijoje, ekipos lyderis Shane‘as Larkinas savo pavardę į finalo ketvertų rekordų knygą įrašė
Trenerį P.Laso užsipuolęs F.Reyesas prašo atleidimo
Trenerį P.Laso užsipuolęs F.Reyesas prašo atleidimo
Madrido „Real“ komandos veteranas Felipe Reyesas pratrūko po Eurolygos finalo ketverto rungtynių dėl trečios vietos.Eurolygos finalo ketverte Vitorijoje „Real“ klubas neapgynė
Eurolygos čempionų titulą susigrąžino CSKA klubas, MVP - W.Clyburnas
Eurolygos čempionų titulą susigrąžino CSKA klubas, MVP - W.Clyburnas
2018-2019 metų sezono naujuoju Eurolygos karaliumi tapo Maskvos CSKA klubas.Dmitrio Itoudžio auklėtiniai Vitorijoje po permainingos kovos 91:83 (29:20, 15:22, 24:20, 23:21) palaužė Stambulo "Anadolu
NBA nakties epizodų viršūnėje - K.Leonardas
NBA nakties epizodų viršūnėje - K.Leonardas
Šianakt Toronto "Raptors" krepšininkai namuose po dramatiško dviejų pratęsimų trilerio 118:112 (30:21, 28:30, 19:24, 19:21, 7:7, 15:9) palaužė Milvokio "Bucks"

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime