"Pacers" nušlavė čempionus, D.Sabonis - vienas geriausių (rezultatai)

Autorius: DELFI NBA.

NBA pirmenybėse po pastarosiose rungtynėse patirtos nesėkmės Indianos „Pacers“ (47-32) krepšininkai reabilitavosi su kaupu. Didžiausiu sezono netikėtumu tapusi ekipa namuose net 126:106 (27:26, 35:25, 35:26, 29:29) pervažiavo lygos čempionus „Golden State Warriors“ (57-22) ir išsaugojo viltis kovoti dėl namų aikštės pranašumo pirmajame atkrintamųjų varžybų etape, rašo Krepšinis.lt.

Viena ryškiausių dvikovos figūrų tapo vos penktąsias rungtynes nuo sugrįžimo po čiurnos traumos žaidęs Domantas Sabonis. Nors lietuvio statistikos eilutė iš pirmo žvilgsnio nesudaro puikaus pasirodymo įspūdžio, jo įtaka „Pacers“ žaidimui šiąnakt buvo tiesiog milžiniška.

Susitikimą Domas pradėjo vangokai ir iki ilgosios pertraukos išmetęs 8 metimus juos sugebėjo paversti tik šešiais taškais. Nors aukštaūgis pirmame ketvirtyje pasižymėjo gražiu bloku, jau kitos atakos metu artėjant 24 sekundžių limitui išmestą jo tritaškį „užgesinti“ sugebėjo varžovų įžaidėjas Shaunas Livingstonas.

Gražiausiu Domo pirmosios rungtynių pusės epizodu tapo aktyvių gynybinių veiksmų dėka gauta galimybė pradėti greitą kontrataką. Po staigaus ir tikslaus mūsų tėvynainio perdavimo šeimininkų kontrišpuolį gražiu dėjimu užbaigė Lance'as Stephensonas.

Kietu fiziniu kontaktu paremtos kovos epicentre atsidūręs Sabonis trečiame kėlinyje sulaukė ir itin šiurkščios varžovo pražangos. Prieš kelias minutes „Pacers“ komentatoriui Chrisui Denari ironiškai pasiskundus, jog arbitrai Domantui kartais „fiksuoja pražangas už tai, kad jis kvėpuoja“, kitame aikštės gale lietuvis po Quinno Cooko judesio atsidūrė ant parketo.

Traumuotą Stepheną Curry „Warriors“ starto penkete pakeitęs įžaidėjas lietuviui atsidūrus po krepšiu pašoko į orą ir visu svoriu kabinosi ant vidurio puolėjo kūno. Ant grindų patiestas Domas nuo jų atsikėlė jausdamas dešinio riešo skausmą, o Cookas buvo nubaustas pirmo laipsnio nesportine pražanga.

Baudų metimus realizavęs Sabonis ir pakiliai rungtyniavę jo komandos draugai po trijų kėlinių turėjo net 20-ies taškų persvarą, tačiau čempionai lemiamo ketvirčio pradžioje pakilo į paskutinįjį spurtą.

Klay Thompsono ir Kevino Duranto vedami Ouklando krepšininkai sugebėjo per mažiau nei dvi minutes pelnyti dešimt taškų be atsako ir sumažinti savo atsilikimą perpus, tačiau po minutės pertraukėlės „Pacers“ atgaivino savo puolimą, o Domantas ėmėsi diktuoti sąlygas savoje aikštės pusėje.

Po dviejų šeimininkų dvitaškių Sabonis pakėlė ant kojų „Banker's Life Fieldhouse“ arenoje susirinkusius žiūrovus.

Nesėkmingo „Warriors“ žaidimo akivaizdžiai suerzintas Durantas bandė imtis iniciatyvos įr atliko agresyvų reidą į „Pacers“ baudos aikštelę, kurioje jį pasitiko puikiai poziciją užsiėmęs lietuvis, išprovokavęs varžovų žvaigždės pražangą puolime.

Indianos sirgaliams dar nespėjus nutilti po šio epizodo nuobaudą užsidirbo ir užtvarą stačiusį Domantą šiurkščiai pastūmęs Draymondas Greenas, o šeimininkų ekipai pelnius septintą tašką iš eilės, gynyboje žibėjęs Sabas be pražangų sustabdė Livingstono prasiveržimą.

Savo emocijų šioje rungtynių stadijoje nesuvaldė ir „Pacers“ lyderis Victoras Oladipo, užsidirbęs pirmąją techninę pražangą per pastaruosius du sezonus. Durantui realizavus baudos metimą Sabonis sustabdė dar vieną, šįkart – Thompsono prasiveržimą, smeigė tritaškį iš aikštės kampo ir atliko puikų perdavimą šeimininkų spurtą 12:1 užbaigusiam Thaddeuso Youngo dėjimui.

Būtent ši lietuvio inicijuota atkarpa galutinai sudaužė „Warriors“ viltis kovoti dėl pergalės. Po minėtojo dėjimo vyriausiasis svečių komandos treneris Steve'as Kerras iškėlė baltą vėliavą ir susodino ant suolo visas ryškiausias čempionų klubo žvaigždes.

Per 24 aikštėje praleistas minutes Domantas šiąnakt surinko 13 taškų (4/11 met., 1/2 trit., 4/5 baud.), 9 atkovotus kamuolius, po du rezultatyvius perdavimus ir klaidas bei po vieną bloką ir perimtą kamuolį.

Įspūdinga pergalė atsakė bent į vieną klausimą dėl galutinės Indianos klubo pozicijos Rytų konferencijos turnyrinėje lentelėje – žemiau penktosios vietos Nate'o McMillano auklėtiniai jau nebenukris.

Abu kartus šiame sezone „Warriors“ įveikę Indianos krepšininkai tapo pirmąja ekipa, prieš kurią nuo 2014-15 metų sezono Ouklando klubui vadovaujantis Kerras reguliariajame sezone nusileido sausu rezultatu.

„Pacers“: Bojanas Bogdanovičius 28 (11/13 met., 6/7 trit.), Victoras Oladipo 21 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Thaddeusas Youngas 16 (8 atk. kam.), Darrenas Collisonas 15 (6/8 met.), Domantas Sabonis 13 taškų.

„Warriors“: Kevinas Durantas 27 (8/23 met., 2/10 trit., 9/9 baud., 7 rez. perd.), Klay Thompsonas 16 (4/9 trit.), Quinnas Cookas 12 taškų (6 rez. perd.).

Indianos klubui reguliariajame sezone liko tik trejos rungtynės – dvikova su Toronto „Raptors“ ir du mačai su Šarlotės „Hornets“ ekipa.

Svarbią pergalę iškovojo trečioje Rytų konferencijos pozicijoje žengiantys Klivlando „Cavaliers“ (49-30) krepšininkai. Po laikino pasitraukimo dėl sveikatos problemų į vyriausiojo trenerio rolę grįžusio Tyronno Lue vadovaujama ekipa namuose 119:115 (39:26, 20:28, 23:36, 37:25) palaužė Vašingtono „Wizards“ (42-37).

Arenos šeimininkai ir toliau išlaiko grėsmingą atkrintamųjų varžybų ritmui prilygstančią sportinę formą. Klivlando klubas iškovojo penktą pergalę iš eilės bei dešimtą per pastarąsias vienuolika rungtynių.

Itin banguotai besiklosčiusioje dvikovoje „Cavaliers“ neišlaikė dar pirmame kėlinyje įgyto dviženklio pranašumo, o iki susitikimo pabaigos likus kiek daugiau nei septynioms minutėms atsiliko net 17 taškų skirtumu.

Susitikimo eigą perlaužė fantastiškas LeBrono Jameso žaidimas puolime ir aklinai varžovų kelius link krepšio uždariusi Klivlando gynyba, šiame sezone laikoma silpniausia Rytų konferencijos favoritų žaidimo dalimi.

„Wizards“ turėjo ne vieną galimybę išplėšti pergalę, tačiau paskutiniųjų trijų atakų metu pagrindinis JAV sostinės klubo įžaidėjas Johnas Wallas du kartus iš eilės prametė iš vidutinio nuotolio, o likus penkioms sekundėms ir komandas skiriant dviem taškams po prasiveržimo link krepšio prarado kamuolį.

Wallui bandant atlikti perdavimą ties trijų taškų linija stovėjusiam Markieffui Morrisui svarbiausią varžovų ataką nutraukė puikiai situaciją perskaitęs jaunasis turkas Čedi Osmanas.

Dėl George'o Hillo ir Jose Calderono traumų startinio įžaidėjo poziciją užėmęs krepšininkas po perimto kamuolio stojo mesti dviejų baudos metimų. Debiutiniame NBA sezone tik 57 proc. taiklumą iš šios distancijos fiksuojantis žaidėjas realizavo abi galimybes ir „uždarė“ rungtynes Klivlando komandos naudai.

Ketvirtame kėlinyje fantastiškai išsigelbėję „Cavaliers“ paskutiniųjų dvylikos minučių metu iš žaidimo atakavo stulbinančiu 73 proc. taiklumu.

Ilgai lauktas Wallo sugrįžimas kol kas nepakeitė į sezono galą žemyn smukusios „Wizards“ žaidimo kokybės trajektorijos. Vašingtono klubas šiąnakt pralaimėjo jau trečią kartą iš eilės ir pergalių bei nesėkmių skaičiumi susilygino su aštuntoje konferencijos vietoje žengiančiais Milvokio „Bucks“.

Jei sezonas baigtųsi šiandien, septintą poziciją užimantys „Wizards“ atkrintamosisoe varžybose susitiktų su Kyrie Irvingo visam sezonui netekusiais Bostono „Celtics“. Būtent pastaroji ekipa praėjusiais metais eliminavo Vašingtoną iš tolimesnės kovos dramatiškoje septynerių rungtynių trukmės konferencijos pusfinalio serijoje.

Puikią sportinę formą demonstruojantys „Cavaliers“ artėjančią naktį turės galimybę iškovoti 50-ą pergalę ir faktiškai užsitikrinti trečią vietą galutinėje Rytų konferencijos rikiuotėje. Klivlando ekipos 2 val. Lietuvos laiku laukia akistata su artimiausiais persekiotojais Filadelfijos „76ers” (48-30).

Šių rungtynių transliaciją kviečiame stebėti tiesioginiame DELFI TV eteryje.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 33 (12/20 met., 9 atk. kam., 14 rez. perd.), Jeffas Greenas 21 (8/10 met.), Kevinas Love'as 16, Kyle'as Korveris 13, Rodney Hoodas 11, Jordanas Clarksonas 10 taškų.

„Wizards“: Johnas Wallas 28 (10/20 met., 14 rez. perd.), Bradley Bealas 19 (4/6 trit., 9 atk. kam., 8 rez. perd.), Otto Porteris 18, Markieffas Morrisas 15, Mike'as Scottas 12, Marcinas Gortatas 10 taškų.

Kitų rungtynių rezultatai:

Milvokio „Bucks“ (42-37) – Bruklino „Nets“ (26-53) 111:119 (24:30, 21:22, 36:31, 30:36)

„Bucks“: Khrisas Middletonas 31 (11/11 baud.), Giannis Antetokounmpo 19 (7/21 met., 10 atk. kam., 7 rez. perd.), Ericas Bledsoe 18 (6 rez. perd.), Jabari Parkeris 13 (6/21 met., 10 atk. kam.), Johnas Hensonas 12 taškų.

„Nets“: Allenas Crabbe'as 25 (5/10 trit.), D'Angelo Russellas 22, Joe Harrisas 17 (6 rez. perd.), Rondae Hollis-Jeffersonas 14 (11 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blk.), Caris LeVertas 13 taškų.

Hjustono „Rockets“ (64-15) – Portlando „Trail Blazers“ (48-31) 96:94 (36:17, 30:27, 18:27, 12:23)

„Rockets“: Chrisas Paulas 27, Jamesas Hardenas 24 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Clintas Capela 11 (10 atk. kam.), Trevoras Ariza 10 taškų.

„Trail Blazers“: C. J. McCollumas 16 (7/25 met.), Jusufas Nurkičius (11 atk. kam.) ir Wade'as Baldwinas po 14, Evanas Turneris ir Calebas Swaniganas po 10 taškų.

Jutos „Jazz“ (46-33) – Los Andželo „Clippers“ (42-37) 117:95 (36:26, 29:23, 29:18, 23:28)

„Jazz“: Donovanas Mitchellas 19, Derrickas Favorsas 16, Rudy Gobertas 15 (10 atk. kam., 3 blk.), Jonas Jerebko ir Alecas Burksas po 13, Joe Inglesas 11 (9 rez. perd.), Dante Exumas 10 taškų.

„Clippers“: Austinas Riversas 19, Montrezlas Harrellas 17, Lou Williamsas 12, Tobias Harrisas 11 taškų.

Denverio „Nuggets“ (44-35) – Minesotos „Timberwolves“ (44-35) 100:96 (27:24, 24:30, 28:18, 21:24)

„Nuggets“: Jamalas Murray 22, Devinas Harrisas 20 (5/9 trit.), Nikola Jokičius 16 (6/20 met., 14 atk. kam., 9 rez. perd.), Willas Bartonas 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Paulas Millsapas 12, Wilsonas Chandleris 10 taškų.

„Timberwolves“: Karl-Anthony Townsas 26 (13 atk. kam.), Taj Gibsonas 17 (14 atk. kam.), Jeffas Teague'as 15, Nemanja Bjelica 10 taškų.

Trinchieri gyrė geriausią versiją demonstruojančius dizaineriius bei užsiminė apie Šmito situaciją
Ketvirtadienį Eurolygos 32 ture Kauno „Žalgiris“ (13-18) namuose priims turnyro lentelės kaimynę Milano „Olimpia“ (14-17), kurią žalgiriečiai įveikė pirmame rate, rašo
"Žalgiris" – pagrindinis kandidatas prisivilioti Jokubaitį?
Kauno "Žalgiris" kitą sezoną gali susigrąžinti karjerą gimtojo miesto komandoje pradėjusį Roką Jokubaitį.Krepšinio apžvalgininkas Alessandro Luigi Magi skelbia, kad Lietuvos
Solidus Sabonio pasirodymas neišgelbėjo nuo pralaimėjimo "Mavs", Valančiūnas gavo kuklias minutes
NBA čempionate antradienį naktį Sakramento „Kings“ (42-30) namuose net 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36) neprilygo Dalaso „Mavericks“ ekipai (43-29), rašo Krepšinis.lt.Domantas
Evansas – apie nustebinusią Trichieri mintį ir didžiausią pamoką "Žalgiryje"
Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas jau antrą sezoną Eurolygoje žiba vilkėdamas žaliai baltus marškinėlius.Amerikietis prieš dar vieną išbandymą Eurolygoje
NBA slenkstį minančio Buzelio pažadas Lietuvai: kai aš ateisiu, mes laimėsime viską
Pirmą profesionalo karjeros sezoną NBA plėtojimosi lygoje baigiantis Matas Buzelis jau po kelių mėnesių išgirs savo pavardę NBA naujokų biržoje, o jo galvoje – mintys ne tik apie
Kol "Olympiakos" neigia, graikai jau aptarinėja milžinišką Evanso atlyginimą Pirėjuje
Antradienį ryte Graikijos žiniasklaida paskelbė apie Pirėjo „Olympiakos“ ir Kauno „Žalgirio“ lyderio Keenano Evanso susitarimą. Nors klubas suskubo neigti pasirodžiusią
LKL Drausmės komisija nepatenkino Viliaus apeliacijos
Kovo 16 d. vykusiose Vilniaus „Ryto“ – Klaipėdos „Neptūno“ rungtynėse dirbę teisėjai ketvirto kėlinio pabaigoje suklydo, neužfiksuodami „Ryto“ komandos
Net penkios išeivijos lietuvės yra ant merginų rinktinės slenksčio
Savaitės trukmės treniruočių stovyklai į Lietuvą atvykusios penkios išeivijos lietuvaitės padarė gerą įspūdį Lietuvos rinktinės treneriams ir turi realių šansų kovoti dėl
"Wolves" laukia medikų uždegtos žalios šviesos Žagaro sugrįžimui
Reabilitaciją po sunkios traumos tęsiantis Vilniaus „Wolves“ legionierius iš Latvijos Artūras Žagaras nekantrauja prisijungti prie komandos treniruočių. Vis tik, kovo mėnesio
Daugybės sveikinimų sulaukęs Sabonis atviras: nuostabu, bet džiaugiuosi, kad tai baigėsi
NBA rekordą pagerinęs Domantas Sabonis sulaukė daugybės sveikinimų ir pagyrų, bet pats sako besidžiaugiantis, kad pagaliau ši tema bus baigta, rašo Krepšinis.lt.Praėjusią
Istorinis pasiekimas: Sabonis pagerino NBA rekordą ir įsirašė į išskirtinę kompaniją
Domantas Sabonis pagerino visų laikų NBA rekordą, o Sakramento „Kings“ (42-29) nutraukė prakeiksmą ir iškovojo ilgai lauktą pergalę, rašo Krepšinis.lt.Lietuvio ekipa
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Evansas jau turi susitarimą su OLY, klubas tai neigia
Graikijos žiniasklaida skelbia, kad Kauno „Žalgirio“ lyderis Keenanas Evansas pasiekė susitarimą su Pirėjo „Olympiakos“ ekipa kitam sezonui, rašo Krepšinis.lt.Ši
Buzelis itin netaikliai šaudė iš toli, bet vis tiek buvo tarp rezultatyviausių
Pro šalį iš toli šaudęs, tačiau rezultatyviai žaidęs Matas Buzelis NBA G lygos mače nepadėjo savo atstovaujamai komandai pasidžiaugti reta pergale."G League Ignite"
"Mavericks" toliau nepaleidžia Sabonio ir "Kings", bet kitoje aikštėje – palankus rezultatas
Luka Dončičius surinko trigubą dublį, o slovėno Dalaso „Mavericks“ (42-29) toliau kaunasi dėl tiesioginės vietos NBA atkrintamosiose varžybose, rašo Krepšinis.lt.Dalaso
"Celtics" krito iššvaistę 30 taškų persvarą, "Knicks" gynėjas pagerino tritaškių rekordą
Atlantos „Hawks“ (32-39) panaikino 30 taškų deficitą ir patiesė geriausią NBA reguliaraus sezono komandą, o Niujorko „Knicks“ (43-28) gynėjas pasiekė klubo tritaškių
Tobulą kovo mėnesį "Neptūnas" užbaigė nutrauktu Utenos prakeiksmu
Klaipėdos „Neptūnas“ (10-12) tobulai užbaigė kovo mėnesį „Betsafe-LKL“ čempionate.Georgios Vovoro auklėtiniai išvykoje 96:83 (22:16, 29:21, 18:30, 27:16)
Kurtinaitis ir Čeponis: apie "Žalgirio" viltį, "Ryto" sudorotus "Vilkus" ir Eurolygos lietuvius
„Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ treneris Rimas Kurtinaitis ir komentatorius Vaidas Čeponis dalinasi mintimis apie naujausias aktualijas bei aptariamas temas.Šį
"Betsafe Mic'd Up": Vovoro emocijos ir pergalė prieš "Rytą"
Praėjusį savaitgalį Vilniaus „Rytas“ po dramatiškos kovos namie 83:84 krito prieš Klaipėdos „Neptūną“.„Neptūnui“ tai buvo trečioji pergalė paeiliui,
Žaidėjas, nuo kurio prasidėjo "Olimpas", papasakojo apie legendinę Panemunės aikštelę
11-oji „Tikslo link. Olimpas“ serija skirta komandos kapitonui Pauliui Danisevičiui. Žaidėjui, kuris pirmasis patikėjo Jono Vainausko projektu ir nuo kurio prasidėjo Palangos „Olimpo“
Fanams nusilenkęs Žibėnas pagarsino svarbiausią sezono tikslą ir iškėlė retorinį klausimą
LKL vicečempionai Vilniaus „Ryto“ (17-4) krepšininkai atsikvošėjo po dviejų nesėkmių iš eilės prieš Kauno „Žalgirį“ ir Klaipėdos „Neptūną“
Pakeliui į pergalę Valančiūnas žaidė efektyviai, o Williamsonas – nesustabdomai
Dar vieną pergalę į savo sąskaitą įsirašė penktoje NBA Vakarų konferencijos vietoje skriejantys Naujojo Orleano „Pelicans“ (44-27) krepšininkai, rašo Krepšinis.lt.Luizianos
"Lietkabelis" pranoko Šeškaus karius
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susidūrė dvi savo pozicijas pagerinti nusiteikusios ekipos. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (13-8) namie 90:80 (15:14, 22:21,
Karštame Viniaus derbyje – "Ryto" pergalė
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko trečiasis sostinės derbis. Jame sudėtingą pergalę pasiekė Vilniaus „Rytas“ (17-4), kuris 99:83 (27:19, 23:25, 19:25,
Paskutiniame kėlinyje atitrūkęs "Žalgiris" iš Šiaulių išsivežė triuškinančią pergalę
Kauno „Žalgiris“ (20-2) turėjo pavargti, tačiau Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) trečiąkart nugalėjo „Šiaulių“ (5-17) ekipą.Andrea Trinchieri
"Žalgiris" Dubajuje jau iškovojo vieną trofėjų – dėjimų konkurse triumfavo prancūzas
Prieš Dubajuje vykstančio Eurolygos jaunimo (U 18) turnyro finalą, kuriame Kauno "Žalgiris" susitinka su Ulmo "Ratiopharm", kauniečiau jau spėjo iškovoti trofėjų.Talentų
Suspenduotas teisėjas Vilius pateikė apeliaciją LKL drausmės komisijai
Wembanyamą tenkintų tik olimpinis auksas
Victoras Wembanyama dar nėra dalyvavęs nė viename didžiajame krepšinio turnyre, bet (o gal – dėl to) pačiame svarbiausiame iš jų jau kelia savo komandai nekuklius tikslus, rašo
Sabonis pakartojo NBA šio amžiaus rekordą ir su "Kings" išplėšė pergalę (rezultatai)
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Floridoje vykusios NBA reguliariojo sezono rungtynės tapo istorinėmis Domantui Saboniui – lietuvis pakartojo šio amžiaus lygos