Naujienos kraunasi...

Į paskutinę laisvą NBA poziciją pretenduojantis Šaras amerikiečius ir intriguoja, ir kelia jiems klausimų

Autorius: Alfa.lt.
Į paskutinę laisvą NBA poziciją pretenduojantis Šaras amerikiečius ir intriguoja, ir kelia jiems klausimų
Dar prieš kelias savaites vyriausiųjų trenerių neturėjo bent penki NBA klubai, o kai kurių iš jų dėmesio sulaukus Šarūnui Jasikevičiui Lietuvos krepšinio gerbėjai galėjo spėlioti, kurioje ekipoje kauniečiui nutūpti būtų parankiausia.

Praėjus šiek tiek laiko, daugelis laisvų darbo vietų užsipildė, o be vairininko liko vienintelė komanda – Jono Valančiūno atstovaujami Memfio „Grizzlies“, rašo Alfa.lt.

Tarp kandidatų užimti vienintelės Tenesio valstijos komandos trenerio postą įvardijamas Šaras turi penkis konkurentus, o „Daily Memphian“ žurnalistas Chrisas Herringtonas apžvelgė stratego besidairančių „grizlių“ situaciją ir kandidatų privalumus bei trūkumus.

„Grizzlies“ kandidatai

Prie jau anksčiau tarp kandidatų įvardintų Š. Jasikevičiaus, Igorio Kokoškovo, Jarrono Collinso ir Alexo Jenseno pastarosiomis dienomis atsidūrė dar dvi pavardės – Nate‘as Tibbettsas ir Adrianas Griffinas.

Įdomu tai, kad tik vienas iš jų – praėjusį sezoną prie Fynikso „Suns“ vairo debiutavęs, bet jau po metų darbo atleistas I. Kokoškovas – turi vyr. trenerio darbo patirties NBA lygoje. J. Collinsas dirba „Golden State Warriors“ trenerio asistentu, A. Jensenas tas pačias pareigas užima Jutos „Jazz“ klube, N. Tibbettsas asistuoja vyr. treneriui Portlando „Trail Blazers“ ekipoje, o A. Griffinas darbuojasi Toronto „Raptors“ komandoje.

Tiesa, „grizliai“ kol kas neskuba priimti sprendimų ir naujojo sezono planus vykdo vieną po kito. Memfio klubo vadovai iš pradžių sudėliojo kitas pareigybes – komandos prezidentu tapo Jasonas Wexleris, krepšinio operacijų vadovu paskirtas Zachas Kleimanas, o viceprezidentu tapo buvęs krepšininkas Tayshaunas Prince‘as, prieš kelias savaites apsilankęs ir Lietuvoje, kur susitiko su Š. Jasikevičiumi.

Manyta, kad stratego Memfio klubas bandys ieškoti iš karto po to, kai įvyks NBA naujokų biržos loterija. Vis dėlto joje ištraukus laimingąjį bilietą ir gavus net antrąjį šaukimą, „Grizzlies“ nutarė neskubėti ir išlaukti tol, kol bus įsitikinta vieno iš kandidatų pranašumais prieš kitus.

Visgi, pasak ESPN žurnalisto Kevino Arnovitzo, buvusio stratego J.B. Bickerstaffo įpėdinio „Grizzlies“ gali nepaskirti net iki pat liepos vidurio, kai bus praėjusios jau kelios savaitės nuo laisvųjų agentų rinkos atsidarymo pradžios ir galutinai sudėliota visa komandos sudėtis.

Kandidatų savybės

Priešingai nei daugelis kitų naujųjų strategų ieškojusių komandų, „grizliai“ nesirenka tų, kurie jau turi sukaupę nemažą vadovavimo NBA komandoms patirtį. Štai Los Andželo „Lakers“ prisiviliojo septynerius metus vyr. treneriu jau pradirbusį Franką Vogelį, Sakramento „Kings“ pasirašė sutartį su trejus metus dirbusiu Luke‘u Waltonu, o Fynikso „Suns“ pasamdė šešerius metus NBA komandoms dirigavusį Monty Williamsą.

Pažvelgus į šešių Memfio ekipos kandidatų sąrašą, tampa aišku – „Grizzlies“ ieško jauno ir savo vardo NBA lygoje dar neįtvirtinusio stratego, kuris galėtų augti kartu su jauna ir į ateitį žvelgiančia ekipa.

Visi įvardinti kandidatai ne tik neturi didelio patirties bagažo, bet ir yra pakankamai jauni – nuo 40-mečio J. Collinso iki 47-erių I. Kokoškovo. Šaras šioje kategorijoje rikiuojasi per vidurį – kauniečiui kovą suėjo 43-eji.

Be to, dauguma kandidatų turi vyr. trenerio patirties kituose turnyruose – A. Jensenas ir N. Tibbettsas sėkmingai dirbo NBA tobulėjimo lygoje, I. Kokoškovas ne vienerius metus vadovavo Slovėnijos rinktinei, su kuria 2017-aisiais tapo Europos čempionu, o Š. Jasikevičius su „Žalgiriu“ kaunasi Eurolygoje ir Lietuvos krepšinio lygoje.

Užsimindamas apie Šaro ir I. Kokoškovo patirtį, „Daily Memphian“ žurnalistas paminėjo ir sėkmingą transformacijos iš Europos į NBA trenerio atvejį – italų kilmės amerikietį Mike‘ą D‘Antoni, baigusį jau trečiąjį sezoną prie Hjustono „Rockets“ vairo.

Be to, pasak C. Herringtono, visi šeši kandidatai pasižymi kaip nesikratantys juodo darbo. Pasak „Daily Memphian“ žurnalisto, visi šie strategai nevengia padirbėti su vaizdo medžiaga bei patys analizuoti skautų pateiktos medžiagos.

Kalbėdamas apie būsimo „Grizzlies“ stratego pareigas, amerikietis išskyrė vieną svarbiausių jo atsakomybių – darbą su jaunais krepšininkais. Klubo gretose jau yra pernai ketvirtuoju naujokų biržos šaukimu pakviestas 19-metis Jarenas Jacksonas, o birželį prie jo prisijungs ir antruoju šaukimu pašauktas naujokas. Veikiausiai, tai bus įžaidėjas Ja Morantas, kuriam prognozuojama labai šviesi ateitis.

Tad tai, ar naujasis treneris bus pakankamai kantrus ir sugebės mokyti žaidimo subtilybių komandos jaunąsias žvaigždes, bus viena iš labiausiai analizuojamų jo savybių.

Šiuo aspektu įvertinęs visus kandidatus, C. Herringtonas didžiausią klaustuką padėjo ties Š. Jasikevičiaus pavarde. Amerikiečiui abejonių kelia lietuvio galimybės persiorientuoti iš Europos krepšinio, kuriame kiekvienos rungtynės yra aukso vertės, į NBA strategą, kurio karjeros pradžia už Atlanto veikiausiai būtų pažymėta pralaimėjimais ir žiūrėjimu į ateitį – „Grizzlies“ veikiausiai dar bent kelerius metus nepretenduos į jokias aukštas pozicijas Vakarų konferencijoje.

Be to, Šaras pasižymi „intensyviu“ vadovavimo stiliumi, o vienas iš Lietuvos krepšinio gerbėjų kaunietį C. Herringtonui apibūdino kaip „rėkiantį beprotį“. Tad amerikietis pagrįstai kelia klausimą: „ar šis treniravimo stilius būtų efektyvus dirbant su jaunaisiais ekipos talentais?“

Reikalinga komunikacija

Tarp labai svarbių šiuolaikinio trenerio savybių „Daily Memphian“ žurnalistas išskyrė ir būtinus komunikacijos įgūdžius.

Pasak jo, NBA treneriai nebėra tik strategai, aikštėje stumdantys 15 kareivių bei klube atliekantys tik taktinį vaidmenį. Šiuolaikiniai strategai paprastai uždirba mažiau pinigų už daugelį savo žaidėjų, tačiau privalo apimti daugiau atsakomybių nei anksčiau – ne tik rikiuoti komandos žaidimą, bet ir tapti tarpininku tarp žaidėjų ir komandos vadovybės, o taip pat ir suvaldyti ekipą rūbinėje.

Maža to, labai svarbiu trenerio darbo aspektu tapo dar ir būtinybe bendrauti su visuomene pasitelkiant žiniasklaidą. Pastarieji metai Memfyje, kai treneriu dirbo J.B. Bickerstaffas, šiuo aspektu nebuvo patys produktyviausi, tad C. Herringtonas tikisi, jog klubo vadovai į tai atsižvelgs kalbėdamiesi su kandidatais akis į akį.

Vertindamas komunikacijos savybes, „Daily Memphian“ žurnalistas atkreipė dėmesį į du trenerius – J. Collinsą ir Š. Jasikevičių. Amerikietis yra jauniausias iš šešių kandidatų būrio, tačiau dar būdamas žaidėju pasižymėjo kaip visų mėgstamas ir gerbiamas asmuo, išnaudojantis savo patirtį – Stanfordo universitetą baigęs treneris laikomas vienu labiausiai išsilavinusių trenerių visoje lygoje.

Tuo tarpu Šaras C. Herringtonui primena buvusį „Grizzlies“ strategą Davidą Fizdale‘ą, nuo praėjusio sezono dirbantį Niujorko „Knicks“ klube. Amerikiečiui atrodo, kad abu šie treneriai sako viską taip, kaip galvoja, tačiau tuo pačiu iškelia ir klausimą, ar tai gali veikti ne tik bendraujant su žiniasklaida, bet ir klubo vadovais bei žaidėjais?

Visi šie klausimai veikiausiai būtų atsakyti tik Š. Jasikevičiui persikėlus į kitą Atlanto pusę ir tapus „Grizzlies“ ar kažkurios kitos NBA ekipos vyr. treneriu. Vis dėlto neabejojama, kad kalnus Europoje verčiantis lietuvis intriguoja pajėgiausios pasaulio lygos komandų vadovus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Lakers" nusprendė: traumuotą D.Cousinsą pakeis "supermenas" D.Howardas.
"Lakers" nusprendė: traumuotą D.Cousinsą pakeis "supermenas" D.Howardas.
Los Andželo "Lakers" klubas traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeis praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu, kuris jau vilkėjo Kalifornijos komandos marškinėlius
NBA ir "Kings" neturi priekaištų L.Waltonui dėl seksualinio priekabiavimo skandalo
NBA ir "Kings" neturi priekaištų L.Waltonui dėl seksualinio priekabiavimo skandalo
Kaip jau rašėme, balandžio pabaigoje NBA visuomenę supurtė skandalas. Tuomet ką tik Los Andželo "Lakers" klubo vyriausiojo trenerio postą palikęs ir netrukus prie Sakramento "Kings"
Iš atostogų grįžęs Š.Jasikevičius: nesitikėjau, kad komandoje bus tiek pokyčių
Iš atostogų grįžęs Š.Jasikevičius: nesitikėjau, kad komandoje bus tiek pokyčių
Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ komanda susirinko į pirmąją naujojo sezono treniruotę. Joje be pagrindinės sudėties krepšininkų dalyvavo ir keli jaunimo komandos žaidėjai,
Žalgiriečiai atliko pirmąsiais procedūras ir pasidalijo vasaros įspūdžiais
Žalgiriečiai atliko pirmąsiais procedūras ir pasidalijo vasaros įspūdžiais
Į Kauną jau atvykę „Žalgirio“ komandos naujokai bei Lietuvoje likę žalgiriečiai trečiadienį pradėjo pirmąjį pasiruošimo naujajam sezonui etapą – atliko medicininius
"Žalgirio" naujokas N.Hayesas: nesu tikras aukštaūgis, esu daugiau "tweeneris"
"Žalgirio" naujokas N.Hayesas: nesu tikras aukštaūgis, esu daugiau "tweeneris"
Antradienį Kauno „Žalgirio“ komandos naujokui iš JAV Nigelui Hayesui sėkmingai atlikta sveikatos patikra, o krepšininkas spėjo susipažinti su „Žalgirio“ arena
Oficialu: A.Toupane'as keliasi į Malagą
Oficialu: A.Toupane'as keliasi į Malagą
Kauno "Žalgirio" marškinėlius 2017 - 2018 metų sezone vilkėjęs prancūzas Axelis Toupane'as ateinančiais metais rungtyniaus Ispanijoje.Oficialiai paskelbta, kad 27 -erių metų
A.Perezas apie "Žalgirį" galvojo ne pirmus metus metus ir nori būti lyderiu
A.Perezas apie "Žalgirį" galvojo ne pirmus metus metus ir nori būti lyderiu
Naujasis Kauno „Žalgirio“ atakų organizatorius Alexas Perezas jau gavo pirmąją progą susipažinti su savo naujaisiais „namais“ – „Žalgirio“ arena ir dalimi
Z.LeDay'us: "Žalgiryje" žaidžiamas kietas krepšinis, noriu būti viso to dalimi
Z.LeDay'us: "Žalgiryje" žaidžiamas kietas krepšinis, noriu būti viso to dalimi
Pirmadienio popietę „Žalgirio“ arenoje apsilankė pirmasis artėjančio 2019–2020 m. sezono Kauno „Žalgirio“ komandos naujokas – amerikietis Zachas LeDay.25-erių
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
ESPN žurnalistas netiki, kad "Lakers" pasirašys kontraktą su D.Howardu ar J.Noah
Kaip jau rašėme, Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Statistinis rinktinės pjūvis: tarp nacionalinės komandos lyderių įsiveržė naujas veidas
Lietuvos rinktinė pasirengimo pasaulio krepšinio čempionatui cikle jau nuėjo du trečdalius kelio – vakarykštės rungtynės su Rusija jai buvo šeštosios, o per artimiausias
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
"Lakers" rimtai nusitaikė traumuotą D.Cousinsą pakeisti D.Howardu
Los Andželo "Lakers" klubas rimtai svarsto galimybę traumuotą DeMarcusą Cousinsą pakeisti praeityje NBA lygos superžvaigždės statusą turėjusiu Dwightu Howardu.Su LeBronu Jamesu ir Anthony
M.Penberthy prisiminė mėgstamą istoriją: kartą Shaqas padovanojo man automobilį
M.Penberthy prisiminė mėgstamą istoriją: kartą Shaqas padovanojo man automobilį
Buvęs NBA krepšininkas, o dabar Los Andželo "Lakers" trenerio asistentas Mike'as Penberthy papasakojo savo mėgstamiausią istoriją apie Shaquille'ą O'Nealą."Ėjau
"Žalgiris Professional Camp" stovykla viršijo dalyvių lūkesčius
"Žalgiris Professional Camp" stovykla viršijo dalyvių lūkesčius
Kauno „Žalgiris“ antrus metus iš eilės savo treniruočių bazėje surengė „Žalgiris Professional Camp“ stovyklą. Dvi savaites 14 krepšininkų treniravosi tokiomis
K.Abdul-Jabbaras: LeBronas neprivalo niekam nieko įrodinėti
K.Abdul-Jabbaras: LeBronas neprivalo niekam nieko įrodinėti
Los Andželo "Lakers" legenda Kareemas Abdul-Jabbaras tikisi, kad sirgaliai pradės šilčiau priimti dabartinę klubo žvaigždę LeBroną Jamesą, jei jam pavyks grąžinti komandą į
Milžinui T.Fallui tapti geresniu krepšininku padėjo futbolas
Milžinui T.Fallui tapti geresniu krepšininku padėjo futbolas
Bostono "Celtics" komandos naujokas Tacko Fallas pareiškė, kad jam labai padėjo futbolas."Ką tikrai duoda futbolas, tai padeda kojų darbui, - teigia iš Senegalo kilęs
Tarp geriausių Eurolygos kairiarankių krepšininkų - ir žalgirietis
Tarp geriausių Eurolygos kairiarankių krepšininkų - ir žalgirietis
Rugpjūčio 13-oji pasaulyje minima kaip tarptautinė kairiarankių diena. Nors apskritai kairiarankių pasaulyje priskaičiuojama tik apie 5 proc., aukščiausio lygio krepšinyje jų –
Iš viršūnės - į dugną: buvusi JAV krepšinio žvaigždė ilgam keliauja už grotų
Iš viršūnės - į dugną: buvusi JAV krepšinio žvaigždė ilgam keliauja už grotų
Prieš penkiolika metų talentingiausiu savo kartos JAV vidurinių mokyklų krepšininku laikyto Sebastiano Telfairo nuotrauka puošė sporto žiniasklaidos flagmano „Sports Illustrated“
Tritaškio liniją ir rinktinėje prisijaukinęs J.Valančiūnas: kartais dar pamirštame derinius
Tritaškio liniją ir rinktinėje prisijaukinęs J.Valančiūnas: kartais dar pamirštame derinius
Jonas Valančiūnas netruko įsibėgėti Lietuvos rinktinės pasiruošimo pasaulio čempionatui cikle.Tik šeštadienį pirmąsias rungtynes šią vasarą žaidęs ir Belgrade prieš
Sietle bus pavadinta gatvė legendinio L.Wilkenso garbei
Sietle bus pavadinta gatvė legendinio L.Wilkenso garbei
Sietlo merė Jenny Durkan pareiškė, kad viena miesto gatvių bus pavadinta Krepšinio Šlovės muziejaus nario Lenny Wilkenso vardu."Lenny Wilkens Way" yra šalia legendinės
Bokštų jėga: ar Lietuvos rinktinė turės stipriausią priekinę liniją pasaulio čempionate?
Bokštų jėga: ar Lietuvos rinktinė turės stipriausią priekinę liniją pasaulio čempionate?
Lietuvos krepšinio mokykla nuo seno žinoma kaip snaiperių kalvė – vos oranžinį kamuolį į savo rankas paėmę lietuviai iškart mokosi jį mesti į krepšį, o paprašius
J.Valančiūnas - apie duetą su D.Saboniu, serbų žvaigždę ir JAV rinktinės nuostolius
J.Valančiūnas - apie duetą su D.Saboniu, serbų žvaigždę ir JAV rinktinės nuostolius
Jonas Valančiūnas šeštadienį taps paskutiniuoju Lietuvos rinktinės žaidėju, šią vasarą apsivilksiančiu nacionalinės komandos marškinėlius.Dėl užsitęsusių NBA
L.Dončičius vasaros veltui nešvaisto: į NBA arenas grįš viršsvorį pakeitęs raumenimis
L.Dončičius vasaros veltui nešvaisto: į NBA arenas grįš viršsvorį pakeitęs raumenimis
Lyg viesulas NBA padangę jau debiutiniame savo sezone supurtęs Luka Dončičius kaipmat užsitarnavo būsimos lygos superžvaigždės statusą. Tiesa, istorinius rodiklius 20-metis slovėnas fiksavo
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
Beveik savaitę po paskutinių kontrolinių rungtynių pasitreniravusi Lietuvos krepšinio rinktinė jau šiandien išvyksta į Belgradą, kur šeštadienio vakarą laikys
Jau šį mėnesį pasiruošimą pradėsiantis "Žalgiris" paskelbė kontrolinių tvarkaraštį
Jau šį mėnesį pasiruošimą pradėsiantis "Žalgiris" paskelbė kontrolinių tvarkaraštį
Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda dar šį mėnesį pradės oficialų pasirengimą naujajam sezonui. Žalgiriečiai į pirmąją treniruotę susirinks rugpjūčio 22 dieną,
"Mavericks" su I.Roby pasirašė rekordinį kontraktą
"Mavericks" su I.Roby pasirašė rekordinį kontraktą
Dalaso "Mavericks" komandos naujokas Isaiah Roby įsirašė savo vardą į NBA istoriją nesužaidęs lygoje nė vieno mačo.Šių metų naujokų biržos 45-asis šaukimas su
Išrinkti NBA dešimtmečio žaidėjai: K.Bryantui ir D.Wade’ui vietos atsirado tik trečiajame penkete
Išrinkti NBA dešimtmečio žaidėjai: K.Bryantui ir D.Wade’ui vietos atsirado tik trečiajame penkete
Baigiantis antrajam šio amžiaus dešimtmečiui, NBA.com tinklalapyje ir NBA TV televizijoje dirbantys žurnalistai ir analitikai išrinko 15 labiausiai pasižymėjusių 2010–2019
Sh.O'Nealas negalėjo patikėti, kad L.Ballas pataiko baudų metimus blogiau nei jis
Sh.O'Nealas negalėjo patikėti, kad L.Ballas pataiko baudų metimus blogiau nei jis
Praeityje NBA superžvaigždė, o dabar krepšinio apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas visąlaik sulaukdavo pašaipų dėl prasto baudų metimų pataikymo procento, kuris per jo 19-os
V.Carteris rekordinės trukmės karjerą baigs "Hawks" gretose
V.Carteris rekordinės trukmės karjerą baigs "Hawks" gretose
"Manęs užteks dar vienam sezonui. Tai paskutinis sezonas", - kiek anksčiau pareiškė 42-ejų Atlantos "Hawks" komandos veteranas Vince'as Carteris.Pirmadienį paskelbta,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime