Naujienos kraunasi...

"Perlo" lyderiu tapęs Pacevičius - apie norą žaisti "Ryte" bei užsisėdėjimą Jonavoje

"Perlo" lyderiu tapęs Pacevičius - apie norą žaisti "Ryte" bei užsisėdėjimą Jonavoje
Dainiaus Lukštos nuotr.
Šeštąjį sezoną NKL – VIKINGLOTTO pradėjęs 23-ejų 205 cm ūgio Martynas Pacevičius Vilniaus „Perlo Energijos“ klube ėmė demonstruoti geriausią žaidimą savo karjeroje.

Per pirmąsias 11 rungtynių krepšininkas vidutiniškai žaidžia po 32 minutes ir pelno po 18,5 taško (61 proc. dvit., 37,5 proc. trit.), atkovoja po 8 kamuolius, atlieka po 2,2 rezultatyvaus perdavimo ir renka po 21,9 naudingumo balo.

Tiek pagal pelnomus taškus, tiek ir pagal naudingumo balus M. Pacevičius NKL – VIKINGLOTTO užima trečiąsias vietas, o pagal atkovojamus kamuolius aukštaūgis žengia ketvirtoje pozicijoje. Palyginimui, iki šio sezono jis lygoje daugiausiai fiksavo 11,4 taško vidurkį.

Kaunietis savo karjerą NKL – VIKINGLOTTO pradėjo dar 2015 metais, kuomet grįžo iš JAV vidurinės mokyklos ir būdamas 18 metų debiutavo Šakių „Vyčio“ komandoje. Antrąjį sezoną jis žaidė Marijampolėje, kitus tris – Jonavoje, o šeštajam sezonui išvyko į sostinę.

Šiandien M. Pacevičius NKL – VIKINGLOTTO savaitės rungtynėse susitiks su Kauno „Žalgiriu-2“, o mačą iš Vilniaus nuo 19.30 val. tiesiogiai transliuos Info TV.

Prieš šį mačą M. Pacevičius svetainei „nklyga.lt“ papasakojo apie ilgai užtrukusį karjeros etapą Jonavoje, persikėlimą į „Perlą Energiją“, karjeros sezoną ir tikslą persikelti į Vilniaus „Ryto“ pagrindinę komandą.

– Martynai, prieš tai trejus metus žaidėte Jonavoje, o šią vasarą persikėlėte į Vilniaus „Perlą-Energiją“, kurioje įprastai žaidžia jaunuoliai. Ar pats nustebote dėl tokio „Perlo Energijos“ pasiūlymo?
– Jau praėjusio sezono metu agentas minėjo, kad manimi domisi „Perlas Energija“, tad nebuvo labai didelio siurprizo. Praėjusį sezoną man nepavyko persikelti į „Perlą Energiją“, per tuos trejus metus man ne kartą nepavyko išeiti iš Jonavos klubo, nors turėjau eilę pasiūlymų. Persikėlimą į Vilniaus klubą įvertinau kaip gerą galimybę augti ir tobulėti, todėl ilgai negalvojau.

– Ar per tuos trejus metus Jonavos klube jautėtės užsisėdėjęs vienoje vietoje?
– Taip, bet kai su Jonavos komanda pasirašiau sutartį trejiems metams, tuomet NKL – VIKINGLOTTO neturėjau jokios statistikos, buvau rungtyniavęs tik „Vyčio“ ir „Sūduvos-Mantingos“ ekipose, kuriose nelabai gaudavau minučių. Prieš pasirašant sutartį su Jonavos klubu ir agento dar neturėjau, tai tiesiog pasirašiau trejų metų sutartį, nes žinojau, kad šiai dienai man visai niekas nesiūlo sutarties ir neturiu kito varianto. Paprasčiausiai niekas nesidomėjo ir kažką reikėjo daryti.

– Kokių turėjote pasiūlymų žaidžianti Jonavoje?
– Po pirmų metų turėjau pasiūlymą grįžti į „Sūduvą-Mantingą“, o po antro sezono gavau pasiūlymą iš „Lietkabelio“. Buvo skaudu, kai nepavyko išeiti. Bet nieko, ėjau, žaidžiau, toliau dirbau ir visada save guodžiau ta mintimi, kad gyvenime niekas nevyksta be priežasties.

– Tapote „Perlo Energijos“ kapitonu, ar dėl to turite papildomų pareigų?
– Pareigų nėra, tiesiog esu vyriausias, dar ir kapitonas, todėl pats jaučiu pareigą būti pavyzdžiu jaunesniems žaidėjams, parodyti, ką reiškia būti profesionaliu krepšininku. Jie yra atėję iš Moksleivių krepšinio lygos ir gal kartais jiems trūksta nusiteikimo, gal krūvis demotyvuoja, pavargsta. Aš stengiuosi rodyti pavyzdį, kaip reikia save vesti į priekį.

Jonavoje būdavo vyresnių už mane, bet niekada nebuvau engiamas kaip jaunas žaidėjas, kaip būna kitur. Vertinu tai, kad Jonavoje vyresni žaidėjai su manimi gerai elgėsi, stengėsi tiesiog patarti, o ne, pavyzdžiui, šūkauti. Toks pats stengiuosi būti ir „Perlo Energijos“ komandoje su jaunais žaidėjais. Tai, ką jau moku, stengiuosi perduoti.

– Šis sezonas jums yra geriausias karjeroje. Ar jaučiatės, kad esate geriausiai išnaudojamas?
– Tikrai esu išnaudojamas visai kitaip, esu gavęs lyderio vaidmenį. Treneris Edvinas Justa manimi labai pasitiki, su manimi labai daug dirba įvairiais klausimais – tiek psichologiškai, tiek mano krepšinio lygio kėlimu. Iš Kauno į Vilnių persikėliau birželio viduryje ir nuo tada su komanda pradėjome ruoštis sezonui. Nuo tada nebuvo pertraukos nuo krepšinio. Rugpjūčio mėnesį pasirengimo sezonui stovyklai prisijungiau prie „Ryto“ komandos, tai irgi davė daug naudos. Dabar irgi su jais tenka jau antrą savaitę sportuoti, nes jų gretos yra išretėjusios. Daug ruoštasi, skirta daug dėmesio silpnybių tobulinimui, ir tiek. Manau, kad visa tai susidėjo.

– Kaip skiriasi jūsų išnaudojimas aikštėje nuo ankstesnių sezonų?
– Komandoje esu vyriausias ir fiziškai stipriausias, yra derinių, kurie skirti būtent man. Turiu didelį trenerio ir komandos draugų pasitikėjimą, todėl galiu kartais paėmęs kamuolį pabandyti pats užbaigti taškais, nebūtinai iš derinio.

– Šį sezoną per rungtynes vidutiniškai išmetate po 2,2 tritaškio ir pataikote 37,5 proc. metimų. Anksčiau iš trijų taškų zonos atakuodavote kur kas rečiau, ar esate patobulinęs metimą?
– Nuo birželio tobulinau silpnesnes vietas, tai viską ir lėmė. Labai daug dirbome ties kamuolio driblingu, žaidimu veidu į krepšį ir tritaškiu. Aš dabar tritaškius metu geriau nei iš vidutinio nuotolio. Anksčiau, kai žaisdavau dar JAV vidurinėje mokykloje, mesdavau tritaškius, man leisdavo tai daryti, o aš pasitikėdavau savimi ir pataikydavau.

Po to gavosi taip, kad papuldavau pas trenerius, kurie to nelabai norėjo, buvo kiti, kas mesdavo tritaškius. Jie norėjo, kad atlikčiau tipinį centro vaidmenį. Tuomet nemečiau, o dabar man apskritai laikas konvertuotis į žemesnę poziciją, jau penktu numeriu beveik nebežaidžiu, žaidžiu sunkiuoju krašto puolėju, o žiūrint į ateitį, galbūt man reikėtų net į trečią poziciją slinktis. Iki tol savo karjeroje visada žaidžiau vidurio puolėjo pozicijoje.

– Kaip jums sekasi „Ryto“ treniruotėse ir kiek dažnai jose lankotės?
– Dar ir šiandien eisiu (interviu vyko penktadienį ryte – aut. past.), pradžioje į treniruotę su „Rytu“, o po to – su „Perlu Energija“. Aišku, tokiose situacijose „Perlo Energijos“ treniruotėse mums tą krūvį nuima, nes įsivaizduoju, kad nelabai kas atlaikytų. Reikia dar ir rungtynėse sužaisti. Manau, kad man „Ryto“ treniruotėse sekasi gerai, aišku, kartais būna sunku suprasti visas detales, kurių prašo treneris, nes vis tiek šiek tiek skiriasi tam tikri taktiniai dalykai nuo „Perlo Energijos“. Reikia kelių dienų tam, kad persiorientuotum prie to, kaip viskas veikia „Ryte“. O dabar jau antrą savaitę kasdien sportuojame su „Rytu“, viską jau perpratau, iš savo pusės dedu 100 proc. pastangų, kad tobulėčiau. Manau, kad tose treniruotėse sekasi neblogai.

– Turite tikslą patekti į pagrindinę „Ryto“ sudėtį?
– Taip. Tikslas yra kuo geriau žaisti „Perle Energijoje“, padėti iškovoti kuo daugiau pergalių, kad galbūt galėčiau persikelti į „Rytą“. Aišku, čia ne nuo manęs priklauso, bet geras žaidimas gali tai lemti.

Dabar „Ryte“ yra sudėtinga situacija, tai kažkas traumą gauna, tai kažkas išvažiuoja. Manau, kad jiems ir patiems labai sunku kažką konkrečiai pasakyti. Tiesiog man reikia sunkiai dirbti ir anksčiau ar vėliau aš išlauksiu šanso.

– Šiandien, šeštadienį, jūsų laukia rungtynės su Kauno „Žalgiriu-2“, kurias nuo 19.30 val. transliuos Info TV. Kokių laukiate rungtynių?
– Treneris akcentuoja didelę energiją, didelį fiziškumą. Tikiuosi geros kovos, bet, jeigu atvirai, labai stipriai rungtynių nesureikšminu. Aišku, tai yra Vilnius prieš Kauną, bet aš galvoju, kad mums reikia eiti su tokiu nusiteikimu, kaip ir į bet kurias kitas rungtynes. Turime daryti tai, ko prašo treneris.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
K.Lavrinovičius dar turi parako – tapo savaitės MVP
K.Lavrinovičius dar turi parako – tapo savaitės MVP
Naudingiausiu NKL – VIKINGLOTTO keturioliktosios savaitės krepšininku tapo Šakių „Vyčio“ puolėjas Kšištofas Lavrinovičius.Jis praėjusią savaitę per
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vilniaus "Ryto" sirgaliai gali lengviau atsikvėpti: vieno lyderių Andrew Goudelocko trauma nėra sunki.Sostinės klubas pranešė, kad snaiperiui diagnozuotas kairės čiurnos raiščių
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
Vilniaus "Rytui" atleidus vyriausiąjį trenerį Donaldą Kairį, atsilaisvino ir sostinės klubo sporto direktoriaus kėdė.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas šias
NKL apžvalga: pergalingas šūvis, sulaužyta nosis ir žaidimas šešiese
NKL apžvalga: pergalingas šūvis, sulaužyta nosis ir žaidimas šešiese
Vandeniu aplaistytas Palangos „Kuršių“ trenerio asistento pergalingas debiutas, triumfą atnešęs lemiamas Herkaus Kumpio šūvis, lūžusi Palangos ekipos gynėjo nosis
"Ryto" jaunimas nesėkmių seriją nutraukė įveikdamas šešiese žaidusią "Šilutę"
"Ryto" jaunimas nesėkmių seriją nutraukė įveikdamas šešiese žaidusią "Šilutę"
Vilniaus „Perlas Energija“ (6-11) NKL-VIKKINGLOTTO pirmenybėse nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.Edvino Justos auklėtiniai savo aikštėje 82:78 (22:25, 30:18, 15:18, 15:17) įveikė
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės klubas skiriasi su vyriausiuoju treneriu Donaldu Kairiu, kuriam tai buvo paskutinės rungtynės
Vilniuje sumindytas "Rytas" nedalyvaus KMT finalo ketverto varžybose
Vilniuje sumindytas "Rytas" nedalyvaus KMT finalo ketverto varžybose
Utenos „Juventus“ komanda – pirmoji šių metų Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto dalyvė. Žydrūno Urbono kariauna dviejų rungtynių serijoje
"Rytą" toliau persekioja nesėkmės: iš rikiuotės iškrito A.Goudelockas
"Rytą" toliau persekioja nesėkmės: iš rikiuotės iškrito A.Goudelockas
Vilniaus "Rytas" neatsikrato problemų. Iš rikiuotės iškrito vienas Lietuvos vicečempionų lyderių Andrew Goudelockas.Karaliaus Mindaugo taurės ("Citadelė KMT") ketvirtfinalio
Lavrinovičių ir Pukelio vedamas "Vytis" palaužė "Gargždus" (rezultatai)
Lavrinovičių ir Pukelio vedamas "Vytis" palaužė "Gargždus" (rezultatai)
Šeštąją pergalę paeiliui NKL – VIKINGLOTTO iškovojo Šakių „Vytis“ (13-3), kuris namuose rezultatyviose rungtynėse 97:90 (22:20, 27:27, 21:18, 27:25) įveikė
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
Vilniaus „Ryto“ komanda sulaukė papildymo. Prie pagrindinės „Ryto“ sudėties jungiasi Vilniaus „Perlas Energija“ auklėtinis Martynas Pacevičius. 23
Ž.Skučas apie "Rytą: nežinome, kam ruoštis - ar išvyks dar žaidėjų, ar neišvyks
Ž.Skučas apie "Rytą: nežinome, kam ruoštis - ar išvyks dar žaidėjų, ar neišvyks
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyre atėjo metas išsiaiškinti keturias stipriausias komandas, pateksiančias į finalo ketvertą Panevėžyje. Jau netrukus įvyks
NKL: žalgiriečiai nutraukė "Gargždų" pergalių seriją, Lavrinovičiai vedė į pergalę
NKL: žalgiriečiai nutraukė "Gargždų" pergalių seriją, Lavrinovičiai vedė į pergalę
Svarbią pergalę NKL – VIKINGLOTTO čempionate iškovojo Kauno „Žalgiris-2“ (15-6).Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje 82:75 (22:20, 20:15, 17:19, 23:21) palaužė „Gargždų“
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Lapkričio pradžioje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Maurice’as Ndouras antradienį sužaidė savo paskutiniąsias rungtynes sostinės komandoje. Puikius rezultatus demonstravęs krepšininkas
M.Purlys KMT finale mato "Žalgirį" ir "Lietkabelį", o "Ryto" vaizdas - labai prastas
M.Purlys KMT finale mato "Žalgirį" ir "Lietkabelį", o "Ryto" vaizdas - labai prastas
Lietuvos krepšinio bendruomenė pasitinka visiškai kitokį, tačiau ne ką mažiau intriguojantį sausio mėnesio savaitgalį. Artimiausią savaitgalį neįvyks nė viena „Betsafe-LKL“
37-erių V.Vasylius dar turi parako - tapo savaitės MVP
37-erių V.Vasylius dar turi parako - tapo savaitės MVP
NKL – VIKINGLOTTO naudingiausiu 13-osios savaitės krepšininku tapo 37-erių 203 cm ūgio „Šilutės“ puolėjas Valdas Vasylius.Krepšininkas praėjusią
Lemiamas dūris: pralaimėjimas Atėnuose užvėrė "Rytui" duris į kitą etapą
Lemiamas dūris: pralaimėjimas Atėnuose užvėrė "Rytui" duris į kitą etapą
Daug žadantis Vilniaus „Ryto“ debiutas FIBA Čempionų lygoje baigėsi anksčiau nei tikėtąsi – dar grupių etape.Donaldo Kairio auklėtiniai (1-4) antradienį išvykoje 74:81
"Ryto" dubleriai sutriuškinti Telšiuose
"Ryto" dubleriai sutriuškinti Telšiuose
Lygiai pirmąją rungtynių pusę sužaidę „Telšiai“ (10-5) buvo nesulaikomi antrojoje ir NKL – VIKINGLOTTO antradienio rungtynėse namie 81:57 (15:16, 20:19, 24:7, 22:15) pranoko
Jaunieji žalgiriečiai su NKL lyderiais šiandien nežais
Jaunieji žalgiriečiai su NKL lyderiais šiandien nežais
Dėl COVID-19 viruso grėsmės Jonavos „CBet“ komandoje nukeliamos šio vakaro ekipos rungtynės su Kauno „Žalgiriu-2“.Ketvirtadienį yra numatytos Jonavos ekipos rungtynės
"Delikatese" tris svarbius legionierius pakeitė du amerikiečiai
"Delikatese" tris svarbius legionierius pakeitė du amerikiečiai
Joniškio „Delikateso“ sudėtyje – rimtos permainos.Komandą paliko trys legionieriai: Devinas Johnsonas, Justinas McCarthuras ir Case‘as Brutonas. Visi jie buvo ganėtinai
"Rytas" taikosi į adatos skylutę: suprantame, ką mums reiškia šios rungtynės
"Rytas" taikosi į adatos skylutę: suprantame, ką mums reiškia šios rungtynės
Vilniaus „Rytui“ beliko tik teorinės galimybės pataisyti smunkančią savo reputaciją ir prasibrauti į antrą FIBA Čempionų lygos etapą. Bet ir jos galutinai žlugs, jei antradienį
NKL apžvalga: nutrūkusi Šeškaus kariaunos serija bei įspūdingi Vasyliaus ir Ruikio pasirodymai
NKL apžvalga: nutrūkusi Šeškaus kariaunos serija bei įspūdingi Vasyliaus ir Ruikio pasirodymai
Nutrūkusi Jonavos „CBet“ pergalių serija, į antrąją vietą šoktelėję „Gargždai“, Suvalkijos derbyje triumfavęs Vilkaviškio klubas, puikios Valdo Vasyliaus,
Fantastišką Šeškaus auklėtinių seriją nutraukė "Telšiai"
Fantastišką Šeškaus auklėtinių seriją nutraukė "Telšiai"
Jonavos „CBet“ (14-2) pergalių serija NKL – VIKINGLOTTO čempionate nutrūko ties 14.Renato Kurilionoko auklėtiniai namuose 85:96 (23:17, 15:36, 22:21, 26:21) nusileido „Telšių“
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
"Rytas" vos antrą kartą nepralaimėjo "Nevėžiui" - palaužė dvikovos pabaigoje
Vilniaus „Rytas“ (9/5) šeštadienio vakarą išvengė dar vieno netikėto pralaimėjimo „Betsafe-LKL“ čempionate. Be vyr. trenerio Donaldo Kairio rungtyniavęs
Vasyliaus karjeros rungtynės nukalė "Šilutei" dramatišką pergalę prieš "Perlą" (rezultatai)
Vasyliaus karjeros rungtynės nukalė "Šilutei" dramatišką pergalę prieš "Perlą" (rezultatai)
„Šilutė“ (10-6) NKL – VIKINGLOTTO pirmenybėse iškovojo antrąją pergalę paeiliui.Kęstučio Mačijausko auklėtiniai namuose 87:86 (20:20, 28:22, 18:20, 21:24) palaužė
M.Brazys prieš lemiamas KMT kovas: "Juventus" turi gerą šansą eliminuoti "Rytą"
M.Brazys prieš lemiamas KMT kovas: "Juventus" turi gerą šansą eliminuoti "Rytą"
Aštuonios stipriausios Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) turnyro komandos ir jų sirgaliai nekantriai laukia antrųjų rungtynių ketvirtfinalio etape.Jau visai netrukus paaiškės,
NKL: žalgiriečiai nukovė "Neptūno" dublerius, debiutantai laimėjo Marijampolėje
NKL: žalgiriečiai nukovė "Neptūno" dublerius, debiutantai laimėjo Marijampolėje
Keturioliktąją pergalę NKL – VIKINGLOTTO iškovojo Kauno „Žalgirio-2“ (14-6) krepšininkai. Jie svečiuose užtikrintai 75:59 (20:17, 17:15, 22:18, 16:9) susitvarkė su
B Tribūna: "Mes kaltinam. Už rezultatus – Kairį, už situaciją klube – Gudelį"
B Tribūna: "Mes kaltinam. Už rezultatus – Kairį, už situaciją klube – Gudelį"
Aktyviausių Vilniaus "Ryto" sirgalių grupė "B tribūna" išdėstė savo kaltinimus komandos vyriausiajam treneriui bei sporto direktoriui Donaldui Kairiui ir stambiausiam klubo
"Ryto" fanai vis dar ieško D.Gudelio – nesulaukia pasiaiškinimų
"Ryto" fanai vis dar ieško D.Gudelio – nesulaukia pasiaiškinimų
Vilniaus „Ryto“ krepšinio komandos aktyviausių fanų bendruomenė „B tribūna“ kol kas nevaisingai tęsia stambiausio klubo dalininko Dariaus Gudelio paiešką.Prabėgus

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime