"Rytas" iškovojo neįtikėtiną pergalę ir laimėjo Karaliaus Mindaugo taurę

Lino Žemgulio nuotr., zalgiris.lt
Sostinėje sekmadienio vakarą įvyko dramatiškas „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalas, kuriame titulą gynę žalgiriečiai 67:70 (13:11, 24:17, 16:13, 16:27) nusileido Vilniaus „Ryto“ krepšininkams.

Finalą kauniečiams galingu dėjimu atidarė Aaronas White‘as, visą varžovų gynybą reidu sudraskė Nate‘as Woltersas, taškus rinko Edgaras Ulanovas – 6:2. Abi komandas kaustė juntamas jaudulys, tad prabėgus daugiau nei šešioms minutėms švieslentėje degė kuklūs skaičiai (6:7). Užsitęsusią „Žalgirio“ tylą nutraukė ledus pralaužęs Brandonas Daviesas, iš toli neklydo svarstykles vėl persvėręs Leo Westermannas – 11:9. Per likusią minutę pasižymėjo tik vilniečiai, tad po pirmojo ketvirčio pastarieji buvo priekyje rezultatu 11:13.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionus vos per dvi minutes į priekį 19:15 truktelėjo A.White‘o ir N.Wolterso tolimi šūviai. Dar vieną nuostabų reidą atliko Artūras Milaknis, baudas sumetė L.Westermannas, bet pasitarimui komandą sušaukė keliais epizodais nepatenkintas Šarūnas Jasikevičius (23:19). Metimus iš vidutinio nuotolio susikūrė Marius Grigonis ir Paulius Jankūnas, tačiau kitoje aikštės pusėje savo atsakymą surado Chrisas Krameris – 29:28. Pirmos rungtynių dalies pabaigoje prie baudų metimų linijos apsigyveno M.Grigonis, paskutinį žodį tarė kiek saugiau jaustis leidęs komandos kapitonas P.Jankūnas – 35:30.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ puolimą išjudino N.Woltersas ir A.White‘as, tačiau sostinės krepšininkus šalia 39:35 išlaikė Artiomo Parakhouskio ir C.Kramerio tandemas. Tuomet žaliai-baltus gerbėjus iš vietų pakėlė E.Ulanovo dėjimas ir tolimas M.Grigonio šūvis – 44:39. Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiai įgijo rekordinę persvarą, kuomet puikią atkarpą sužaidė A.White‘as, o prie baudų metimų linijos stojo M.Grigonis ir L.Westermannas – 51:43.

Ketvirtajame kėlinyje kauniečių puolimas pritilo, varžovai smeigė tritaškį, tad nieko nelaukęs minutės pertraukėlę degino Š.Jasikevičius (52:46). Po pasitarimo du metimus iš vidutinio nuotolio suleido P.Jankūnas, iš toli iššovė pranašumą iki 59:50 didinęs A.Milaknis. Laikui sparčiai tirpstant tritaškį įsūdė ir L.Westermannas, tačiau baltos vėliavos „Ryto“ krepšininkai nekėlė bei tolimų Roko Stipčevičiaus metimų dėka kilo į kovą – 62:61. Prasidėjus paskutinei minutei vilniečiai smeigė dar vieną tritaškį ir „Žalgiris“ jau atsidūrė ant bedugnės krašto (62:66). Keturių minučių tylą fantastišku tolimu dūriu nutraukė intrigą iki maksimumo gaivinęs A.Milaknis – 65:66. Likus vos 16 sekundžių varžovai susikūrė antrą progą puolime ir artėjo pergalės link pirmaudami 65:68. Lemiamą ataką kauniečiai patikėjo L.Westermannui – jam atakuojant iš trijų taškų zonos vilniečiai pažeidė taisykles, bet šio trečiasis baudos metimas apmaudžiai išsisuko (67:68). Šansą dar vienam išsigelbėjimui buvo suteikęs C.Krameris, bet žalgiriečiai ir vėl neatkovojo kamuolio po savuoju krepšiu, tad taurė po dviejų metų pertraukos sugrįžo į Vilnių – 67:70.

„Žalgiris“: M.Grigonis 15, A.White‘as 11 (6 atk. kam., 2 per. kam.), L.Westermannas 11 (5 rez. perd.), A.Milaknis 10, P.Jankūnas 8, N.Woltersas 5, E.Ulanovas 4, B.Daviesas 3 (5 atk. kam.), A.Kavaliauskas 0, T.Walkupas 0.

„Rytas“: C.Krameris 15 (3/6 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Parakhouskis 14 (11 atk. kam., 3 blk.), R.Stipčevičius 13 (3/6 trit.), D.Seeley 11, A.Butkevičius 10 (5 atk. kam.).

Eurolygos turo MVP - už nugaros žalgirietį palikęs N.De Colo
Karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs prancūzas Nando De Colo tapo trečiosios savaitės MVP.Stambulo "Fenerbahče" lyderis tiesiog ištempė savo komandą už ausų į pirmąją
Ispanų žiniasklaida: "Real" Kaune pakirto Šaro planas, neišnaudotas ūgis ir greitos F.Campazzo pražangos
Po pirmojo pralaimėjimo šį sezoną ispanų leidiniai Madrido „Real“ nesėkmės Kaune priežasčių ieškojo ir teisėjų švilpukuose, ir puikiai Šarūno Jasikevičiaus
"Žalgiris" pirmąją pergalę Eurolygoje iškovojo prieš galingąjį "Real"
Kauno "Žalgiris" (1/2) nepabūgo tituluočiausio Senojo žemyno krepšinio klubo ir iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pilnutėlėje
Karališkai prieš "Real" sužaidęs Z.LeDay nuopelnus atidavė komandos draugams ir treneriams
Kauno „Žalgirio“ vedliu į pirmąją sezono pergalę Eurolygoje tapusiam Zachui LeDay ketvirtadienio vakaro rungtynės prieš Madrido „Real“ nebuvo statistiškai geriausios
Šaras po geriausių rungtynių neskraidė padebesiais: galime ir turime žaisti dar geriau
Šarūnas Jasikevičius pagaliau išvydo tą Kauno „Žalgirį“, kurį nori matyti Eurolygoje. Įspūdingai ketvirtąjį kėlinį sužaidę kauniečiai pirmąją pergalę pajėgiausiame
V.Ginevičius netiki prognozėmis: "Real" įmanoma nugalėti, o mačą su "Rytu" sunku prognozuoti
Eurolygoje dviem pralaimėjimais startavusio Kauno „Žalgirio“ šią savaitę laukia dvi itin svarbios dvikovos, kurios išryškins komandos galimybes tiek europiniame, tiek
Ą.Tubelis: stengiuosi nestovėti vietoje ir tobulėti, "Rytas" yra laiptelis aukštyn
Jaunasis „Ryto“ sistemos žaidėjas Ąžuolas Tubelis ruošdamasis sezonui vasarą daugiau laiko praleido pagrindinės komandos treniruotėse. Būtent šį priešsezoninį
Šiandien Kaune - mūšis su tituluočiausiu Europos klubu
Ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje žiūrovų laukia Eurolygos trečiojo turo dvikova tarp Kauno „Žalgirio“ ir Madrido „Real“ komandų. Lietuvos ir Ispanijos čempionų
Eurolygos kapitonų apklausa: labiausiai knieti sužaisti prieš Š.Jasikevičių
Eurolyga surengė apklausą, kurioje dalyvavo 18 turnyre žaidžiančių klubų kapitonai. Rezultatuose – ir vienas lietuviškas akcentas.Ekipų kapitonai buvo paklausti, prieš kurį
Aukščiausio lygio varžovą sutinkantis Šaras - apie teisėjų klaidų pripažinimą: tai yra formalumai
Pirmą kartą per Šarūno Jasikevičiaus vadovavimo laikotarpį dviem pralaimėjimais Eurolygoje startavusio Kauno „Žalgirio“ ketvirtadienį laukia ne ką mažesnis iššūkis.Į
"Rytas" pradėjo bendradarbiavimą su Mykolo Romerio universitetu
Vilniaus „Rytas“ ir Mykolo Romerio universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią organizacijos bendradarbiaus studijų, jaunimo sveikatinimo ir sportinio meistriškumo
Traumuotas milžinas iš Tuniso nepadės "Real" komandai dvikovoje su "Žalgiriu"
Euolygos rungtynėse Kaune ketvirtadienį Madrido „Real“ komandai padėti negalės naujokas Salahas Mejri. Praėjusią savaitę sutartį su karališkuoju ispanų klubu pasirašęs
"West Express" kviečia dar gausiau palaikyti žalgiriečius
Antrus metus paeiliui palaikyti Kauno „Žalgirio“ krepšininkus Eurolygos išvykos rungtynėse nėra misija neįmanoma. Bendradarbiaujant su kelionių agentūrų tinklu „West
"Rytas" neatsilaikė prieš svečius iš Serbijos
Vilniaus "Ryto" (1/2) krepšininkai "Siemens" arenoje nesėkmingai pratęsė žygį Europos taurės varžybose.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po atkaklios kovos 61:66 (18:17,
Rekordinį taiklumą pademonstravęs "Nevėžis" tritaškiais užliejo "Ežerūną" (komentarai)
Įspūdingai iš toli atakavęs Kėdainių „Nevėžio“ klubas užtikrinta pergale pradėjo pasirodymą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 102:70 (28:23,
Puolimo variklį užkūrusi "Juventus" sumindė NKL čempionus (komentarai)
Utenos „Juventus“ komanda galingai pradėjo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovas ir pirmojo etapo rungtynėse svečiuose 103:67 (26:16, 28:15, 30:19, 19:17) nepaliko vilčių Marijampolės
P.Jankūnas: "Sirgaliai mus jau pripratino prie "soldoutų". Tokioje atmosferoje žaisti labai smagu"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje Eurolygos savaitės rungtynėse priims komandą, kuri kiekvieną sezoną kovoja tik dėl čempionų
Šiandien "Siemens" arenoje - "Pistons" žvalgai, dovana A.Parachovskiui ir trečios "Ryto" komandos pristatymas
Šiandien 19 val. „Siemens“ arenoje Vilniuje prasidės Europos taurės trečiojo rato susitikimas tarp vietos „Ryto“ ir Belgrado „Partizan NIS“ komandų. Serbijos
KMT turnyrą pradeda dar 4 komandos: "Juventus" laukia rimtas NKL čempionų iššūkis
Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro pirmasis etapas įgauna pagreitį. Ketverios pirmosios rungtynės tarp Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir „Betsafe–LKL“ ekipų jau
Į Vilnių grįžęs "mamutas" A.Parachovskis - apie nykstančią Eurolygos viltį ir nesulauktą pasiūlymą iš „Ryto“
Vilniaus „Rytas“ antradienio vakarą stos į kovą su Belgrado „Partizan“ klubu, o varžovų stovykloje bus ir puikius prisiminimus sostinės klubo sirgaliams keliantis veidas.Tai
"Žalgirio" dvikovai su "Real" - Eurolygos savaitės rungtynių statusas
Pirmą kartą šiame sezone viso pasaulio krepšinio gerbėjų akys spalio 17 dieną nukryps į „Žalgirio“ areną, kadangi Kauno „Žalgirio“ ir karališkojo Madrido
"Žalgiris" pabudo po pertraukos ir pagaliau laimėjo Klaipėdoje
Kauno „Žalgirio“ (5/0) krepšininkai sekmadienio vakarą išsivežė pergalę iš Klaipėdos, kur įveikė „Neptūną“ (2/3) 80:73 (16:13, 18:22, 29:13, 17:25)
Eurolyga pripažino: "Žalgirio" rungtynių pabaigoje teisėjai suklydo tris kartus
Eurolygos atstovai pateikė oficialias išvadas dėl teisėjų darbo penktadienio rungtynėse tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „Armani“.Išsamioje ataskaitoje buvo pripažinta,
"Žalgirio" startas - prasčiausias per Š.Jasikevičiaus vadovavimo erą
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nusileido Milano „Olimpia“ klubui ir Eurolygoje startavo dviem nesėkmėmis, o tai yra prasčiausias startas pajėgiausiame žemyno turnyre
"Rytas" išliejo pyktį ant dzūkų
Vilniaus „Ryto“ (5/0) ekipa ir toliau tęsia pergalingą žygį „Betsafe–LKL“ pirmenybėse be jokių kluptelėjimų.Vilniečiai svečiuose be didesnio vargo 90:54 (23:14,
D.Bičkauskis - apie krepšinį Baisogaloje, Ž.Urbono dovanotą gesintuvą ir kita
Vilniaus „Ryto“ naujokas Dovis Bičkauskis praėjusį sezoną buvo lyderis rezultatyvių perdavimų kategorijoje „Betsafe–LKL“ čempionate. Kad pasiektų tai, iš Baisogalos
A.Perezą apgynęs Šaras turėjo žinutę savo žaidėjams: Eurolygoje berniukai nelaimi
Kauno „Žalgiris“ pirmą kartą Šarūno Jasikevičiaus eroje Eurolygoje startavo dviem pralaimėjimais paeiliui.Kauniečiai išvykoje 81:85 nusileido Milano „Olimpia“
"Betsafe" prognozė: "Žalgiris" šį savaitgalį nutrauks nesėkmių seriją Klaipėdoje
Šeštadienį „Betsafe–LKL“ arenose startuoja penktasis pirmenybių turas, o centrinis turo susitikimas bus žaidžiamas sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“