Naujienos kraunasi...

"Ryto" australas C.Bairstow: mano tikslas yra padėti ekipai laimėti titulus (interviu)Australas Cameronas Bairstow nuo pat mažens buvo apsuptas krepšinio. Septynių vaikų šeimoje augęs žaidėjas teigia, kad visa jo šeima yra įsitraukusi į krepšinį, o tėtis ir mama – krepšinio treneriai. Tai jam yra pirmasis sezonas Europoje, o atvykdamas į Vilnių aukštaūgis tikėjosi naujo iššūkio, kuris padės jam augti kaip žaidėjui. Australas papasakojo apie savo krepšininko karjeros kelią, kuriame buvo visko.

– Cameronai, kaip galėtum apibūdinti savo vaikystę ir gimtąjį miestą Brisbeną?

– Brisbenas yra subtropiniame regione, esantis 15 minučių nuo paplūdimio, vaikystėje čia praleidome nemažai laiko. Mano šeima visada buvo įsitraukusi į krepšinį, tėvai treniravo mane ir iš 7 vaikų mūsų šeimoje šiuo sportu užsiimė visi. Tai buvo šeima, pilna krepšinio ir meilė šiam sportui iki manęs atėjo natūraliai. Tėvai manęs niekada nespaudė, tiesiog esu laimingas, kad pradėjau žaisti krepšinį būdamas labai jaunas.

– Ar tavo tėvai turėjo didelę įtaką tau pradedant žaisti?

– Be abejo. Jie abu treneriai. Tėvai mane išmokė žaidimo pagrindų, aiškino kaip žaisti. Vyresnysis brolis irgi buvo pasinėręs į krepšinį. Pamenu, kaip jis mokėsi žaisti ir tai mane dar labiau įtraukė.

– Ar jaunystėje turėjai kokių kitų veiklų be krepšinio?

– Su šeima žaisdavome daug įvairių žaidimų, susijusių su sportu – bėgiodavome, gaudydavome vieni kitus. Žinoma, futbolas ir plaukimas Australijoje irgi buvo populiarūs, nes gyvenant prie vandenyno tu turi mokėti plaukti ir iki 13 metų nemažai plaukiodavau.

– Galbūt turėjai krepšinio idealų?

– Kai buvau labai jaunas, tai turbūt buvo Maiklas Džordanas, bet paaugęs pamėgau Timą Duncaną, jo žaidimo stilių bei visą tarptautinį San Antonio „Spurs“ kolektyvą.   

– Įstojęs į universitetą žinojai, kad bandysi žaisti jo krepšinio komandoje?

– Taip, įstojau į Naujosios Meksikos universitetą su krepšinio stipendija. Tad planas toks ir buvo. Išsilavinimą ir galimybė pradėti profesionalią krepšininko karjerą. Džiaugiuosi, jog tai išsipildė.

– Kiekvienais metais universitete tavo žaidimas tik gerėjo, tad kokie pagrindiniai faktoriai prisidėjo prie šio tobulėjimo?

– Nuolatinis savo žaidimo tobulinimas, fiziškumo stiprinimas. Tai buvo nuolatinis darbas nuo pirmų iki paskutinių metų, man pasisekė, jog gavau stipendiją. Nes, pavyzdžiui, Australijoje patekti į universitetą gana sudėtinga. Sunku tapti pastebėtam, bet man pavyko tai padaryti. Pradžioje daug žaisti negaudavau, bet paskutiniais metais smarkiai patobulėjau. 

– Kokia atmosfera buvo universiteto komandoje?

– Nuostabi. Fanai labai mėgo krepšinį, nes mieste nebuvo jokios profesionalios sporto komandos, tik koledžo komandos. Buvo šaunu ten žaisti. Pamenu, kai žaisdžiau Australijoje, fanų būdavo vienas ar du tūkstančiai. O universitete rungtynes stebėdavo 15 ar 16 tūkstančių sirgalių. 

– Kada supratai, kad turi šansą patekti į NBA?

– Tikriausiai tik paskutiniais metais universitete, kai pakalbėjome su treneriu. Iki tol nekalbėjau su agentais ir koncentravausi tik į kuo geresnį žaidimą. Po sezono turėjau pokalbį su treneriu apie agentus, savo galimybes atrankoje ir komandų treniruotėse parodyti, jog galiu žaisti tokiame lygyje. Tai buvo mėnesis ar du prieš NBA naujokų biržą. Kuomet supratau, jog turiu tokią galimybę.   

– Kaip jauteisi, kai sužinojai, jog tave pasirinko Čikagos „Bulls“?

– Tai buvo geras jausmas. Supratau, kad jie manimi domisi. Visgi  žinojau, jog dauguma žmonių čia patenka, bet nepradeda žaisti. Todėl pasirašęs kontraktą vasaros lygos stengiausi įrodyti, jog galiu žaisti ir turiu ką įrodyti   

– Du metus iš eilės rengei krepšinio stovyklą vaikams, ko svarbiausio norėjai išmokyti vaikus?

– Tai buvo galimybė man grįžti į koledžo laikus. Kai tu priklausai NBA komandai, žmonės lygiuojasi į tave. Buvo šaunu į stovyklą pasikviesti ir buvusius komandus draugus. O mokyti vaikus man yra labai smagu. Baigęs karjerą norėčiau tai daryti. Vaikams, kaip ir man, stovykla taip pat labai patiko. Jie norėjo kažko išmokti, lygiavosi į mane ir aš tuo džiaugiuosi. 

– Kokiu treneriu save įsivaizduoji?

– Norėčiau daugiau dirbti su jaunimu. Nemanau, kad būčiau toks geras profesionalų treneris, kaip jaunimo. Mano aistra yra vaikus mokyti žaidimo, kad jie augtų kaip žaidėjai.

– Kaip apibūdintum Australijos krepšinio stilių?

– Jis fiziškas. Galbūt mes nesame labiausiai techniška ar atletiška šalis pasaulyje, bet bandoma tai kompensuoti fiziškumu, žaidžiame kietą krepšinį. Stengiamės pabrėžti šį faktorių ir bandome išnaudoti savo stipriąsias puses. Ginamės fiziškai, o puolime žaidžiame komandiškai, kiekvienas aukojamės dėl komandos, dalinamės kamuoliu. Patty Milsas yra pagrindinis mūsų komandos lyderis.  

– Koks jausmas buvo pirmą kartą atstovauti Australijos rinktinei?

– Sporte atstovauti savo šaliai turbūt yra vienas nuostabiausių jausmų. Tai buvo puiki patirtis ir šauniausia buvo tai, jog kiekvienas atvyko su dideliu noru laimėti ir padaryti viską, kas įmanoma. 

– Esi patyręs traumą rinktinėje. Ar manai, kad traumos yra blogiausia krepšinio dalis?

– Manau, taip. Paskutinius keletą metų turėjau traumų, bet prieš tai man pasisekė, kad jų neturėjau. Mylint tai, ką darai, yra sunku to nedaryti iš viso. Vieną dieną tu bandai kuo daugiau treniruotis, o kitą įstringi ir turi būti lovoje 6 savaites. Tu tampi atskirtas nuo komandos, turi atlikti reabilitaciją. Tai tikrai sunkiausias dalykas sportininkams.

– Kodėl visgi nusprendei žaisti Europoje?

– Žiūriu į tai kaip naują iššūkį ir noriu augti kaip žaidėjas. Manau, tai puiki galimybė: atvykti čia, žaisti vienoje geriausiųjų lygų, kitokiu žaidimo stiliumi, kitoje komandoje. Mėgaujuosiu tuo. 

– Esi minėjęs, kad Europos taurės varžybų lygis yra aukštas. O kaip vertini Lietuvos krepšinio lygą? 

–  Ji yra puiki. Tai yra dar vienas naujas iššūkis, nes čia žaidžia stiprios komandos, žaidžiant sunku susikurti progų laisvam metimui. Komandos išanalizuoja tavo stipriąsias ir silpnąsias puses. Išmokstu daug žaisdamas čia.

– Po treniruočių lieki papildomai padirbėti. Ar nuo mažens visada dirbdavai papildomai?  

– Taip. Tai vienas iš tų dalykų, kuris padėjo pagerinti man žaidimą. Traumos nuo treniruočių mane sustabdydavo, bet džiaugiuosi ir myliu šį darbą, kuriuo ir toliau galiu mėgautis.

– Visą karjerą žaidei 41 numeriu. Tik Australijos rinktinėje buvai 10. Kodėl būtent šie numeriai?

– Iš tikrųjų nėra jokios priežasties. 41 numeris atsitiktinai atiteko man koledže, o rinktinėje aš buvau naujokas ir 10 nebuvo užimtas. Kažkokios konkrečios priežasties nėra.

– Ar mėgsti gyvenimą Vilniuje?

– Myliu Vilnių. Tai puiki vieta gyventi. Vilnius nustebino mane, nes prieš atvykstant apie šį miestą daug nežinojau. Jau būdamas čia pasidomėjau kultūra, istorija. Maistas, žmonės čia nuostabūs, žodžiu šauni vieta čia gyventi. Žinoma, oras dar pasikeis, tad man tai bus nauja patirtis.

– O kaip sekasi bendrauti su komandos draugais?

– Labai gerai. Visi puikiai bendrauja, visada nori laimėti ir nori geriausio komandai, tai yras geras dalykas. Rūbinėje taip pat gali su visais pašnekėti. Net ir tuos kelis pralaimėjimus mes priimėme kaip komanda. 

– Kuris komandos draugas linksmiausias?

– Tikriausiai Eima (Eimantas Bendžius – aut. past.), nes jis mėgsta pajuokauti. Su juo visada gali pakalbėti. 

– Ar gali apibūdinti fanų palaikymą sostinėje?

– Jis tiesiog nuostabus. Iš aplinkos, kur fanai yra ramūs ir tiesiog stebi rungtynes, patekau į vietą, kur sirgaliai sukelia daug triukšmo, laikosi išvien su komanda ir užveda žaidėjus. Tai yra puiku. Palaikymas kol kas tikrai nuostabus ir tai vienas šauniausių dalykų žaidžiant čia. Juk fanai yra labai svarbi žaidimo dalis, jiems rūpi komanda ir tai padeda komandai tobulėti. 

– Kiek sunku žaisti išvykų rungtynėse?

– Aš mėgstu išvykos rungtynes. Tai priklauso nuo aplinkos, nes išvykos rungtynės yra vis naujas iššūkis, o sporte, tai labai svarbu. Nėra gerai, jeigu nepavyksta laimėti svetur, tačiau šaunu laimėti tokias rungtynes.  

– Tavo noras sau ir komandai šį sezoną?

– Asmeniškai pats labai noriu prisidėti prie šios komandos sėkmės. O ekipai – daug sėkmės, titulų. Mūsų laukia ilgas sezonas, tad turime tobulėti kaip komanda. Tai yra puiki vieta tą padaryti. Mano asmeninis tikslas yra padėti ekipai laimėti titulus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
A.Sireika atskleidė sėkmės paslaptį: spinduliuokime ir linkėkime vienas kitam daugiau gėrio
A.Sireika atskleidė sėkmės paslaptį: spinduliuokime ir linkėkime vienas kitam daugiau gėrio
Antanas Sireika ir jo vadovaujami „Šiauliai“ po kiek mažiau nei dvejų metų pertraukos vėl švenčia pergalę prieš šalies čempionus – šiauliečiai
Alytuje - dramatiška "Nevėžio" pergalė paskutinėmis sekundėmis
Alytuje - dramatiška "Nevėžio" pergalė paskutinėmis sekundėmis
Neįtikėtina atkarpa antroje ketvirto kėlinio pusėje padėjo Kėdainių „Nevėžio“ (6-13) krepšininkams iš Alytaus grįžti su įspūdinga pergale – lemiamu metu spurtavę
17 taškų deficitą panaikinę prieniškiai pratęsė "Pieno žvaigždžių" nesėkmių seriją
17 taškų deficitą panaikinę prieniškiai pratęsė "Pieno žvaigždžių" nesėkmių seriją
Prienų „CBet“ (9/10) ekipa dar trečiajame kėlinyje turėjo 17 taškų deficitą, tačiau į lemiamą šturmą ketvirtajame kėlinyje kilę prieniškiai trečią kartą
A.Sireika apie pirmąją "Šiaulių" sezono pusę: pradžia buvo optimistinė
A.Sireika apie pirmąją "Šiaulių" sezono pusę: pradžia buvo optimistinė
Pergalingomis rungtynėmis prieš Pasvalio „Pieno žvaigždės“ savo žiūrovų akivaizdoje „Šiauliai“ užbaigė antrąjį „Betsafe LKL“ čempionato ratą.
Vienam "Maccabi" lyderių prireiks kelio operacijos
Vienam "Maccabi" lyderių prireiks kelio operacijos
Po 10 metų praleistų NBA lygoje į Tel Avivo "Maccabi" komandą grįžęs Omri Casspi iškart tapo jos lyderiu, tačiau dėl traumos nerungtyniauja nuo lapkričio mėnesio.Krepšininkas
LeBronas pratęsė "Rockets" nesėkmių ruožą, 11 M.Smarto tritaškių neišgelbėjo "Celtics"
LeBronas pratęsė "Rockets" nesėkmių ruožą, 11 M.Smarto tritaškių neišgelbėjo "Celtics"
LeBronas Jamesas surengė galingą pasirodymą, o jo vedama Los Andželo „Lakers“ (34-8) komanda Teksase sugrįžo į pergalių kelią.Franko Vogelio kariauna svečiuose 124:115 (27:34, 32:31,
L.Jamesui Hjustone aistruoliai skandavo "MVP!", pats "Lakers" lyderis pagyrė J.Hardeną
L.Jamesui Hjustone aistruoliai skandavo "MVP!", pats "Lakers" lyderis pagyrė J.Hardeną
Šiąnakt "Lakers" išvykoje 124:115 įveikė "Rockets" krepšininkus, o Hjustono aistruoliai skandavo "MVP!" Los Andželo klubo žvaigždei LeBronui Jamesui.35-erių
Oro karaliaus Z.LaVine'o dėjimas per nugarą - gražiausias NBA nakties epizodas
Oro karaliaus Z.LaVine'o dėjimas per nugarą - gražiausias NBA nakties epizodas
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė sausio 18 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Jo viršūnėje atsidūrė 2015 ir 2016 metų dėjimų
Adomaitis išskyrė džiuginančius "Ryto" skaičius ir pasidalino žiniomis apie Echodą
Adomaitis išskyrė džiuginančius "Ryto" skaičius ir pasidalino žiniomis apie Echodą
Vilniaus „Rytas“ pasinaudojo Panevėžio „Lietkabelio“ kluptelėjimu Utenoje ir po pergalės prieš Klaipėdos „Neptūną“ pakilo į antrą turnyro lentelės vietą.
M.Echodo netekęs "Rytas" išrašė "Neptūnui" dar vieną triuškinantį pralaimėjimą
M.Echodo netekęs "Rytas" išrašė "Neptūnui" dar vieną triuškinantį pralaimėjimą
Vilniaus „Rytas“ (13/6) laiku užkūrė puolimą ir „Betsafe–LKL“ rungtynėse namuose 92:69 (21:16, 27:22, 30:18, 14:13) užtikrintai susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“
Net 36 tritaškius metęs "Lietkabelis" krito Utenoje
Net 36 tritaškius metęs "Lietkabelis" krito Utenoje
Puikią sportinę formą demonstruojanti Utenos „Juventus“ (11/8) savo namų aikštėje susitvarkė ir su Panevėžio „Lietkabeliu“ (12/7). Visų rungtynių metu situaciją
Įspūdingas Z.LeDay dėjimas ir "susivartęs" T.Walkupas - Eurolygos epizodų dešimtuke
Įspūdingas Z.LeDay dėjimas ir "susivartęs" T.Walkupas - Eurolygos epizodų dešimtuke
Eurolyga paskelbė dvidešimtojo turo gražiausių momentų dešimtuką, kuiame atsidūrė ir du epizodai iš Kauno "Žalgirio" dvikovos Atėnuose.Įspūdingas Zacho LeDay skrydis
E.Bendžius apie "Neptūno" problemas: viskas gali greitai apsiversti (prognozės)
E.Bendžius apie "Neptūno" problemas: viskas gali greitai apsiversti (prognozės)
„Betsafe–LKL“ čempionato reguliarusis sezonas pasiekė pusiaukelę – visos lygos komandos jau yra sužaidusios po 18 rungtynių ir jau šiandien pradės antrąją reguliaraus
T.Sedekerskis: mačiau "Ryto" rungtynes Stambule, bus sunku, bet tikimės geros kovos
T.Sedekerskis: mačiau "Ryto" rungtynes Stambule, bus sunku, bet tikimės geros kovos
Klaipėdos „Neptūnas“ po pralaimėjimu pasibaigusios FIBA Čempionų lygos dvikovos Saragosoje ketvirtadienį keliavo tiesiai į Vilnių, kur jau šį vakarą susirems su Vilniaus „Ryto“
G.Popovichius – po apmaudžios nesėkmės: žiūrovai turėjo pareikalauti už bilietus sumokėtų pinigų
G.Popovichius – po apmaudžios nesėkmės: žiūrovai turėjo pareikalauti už bilietus sumokėtų pinigų
Ypač apmaudžią nesėkmę penktadienį naktį patyrė San Antonijaus „Spurs“ (17/23) klubas, kuris namie 120:121 (27:29, 31:38, 41:21, 21:33) nusileido prasčiausiai Rytų konferencijos komandai
"Grizliai" ant bangos: po krepšiais karaliavęs J.Valančiūnas džiaugėsi 7 pergale paeiliui
"Grizliai" ant bangos: po krepšiais karaliavęs J.Valančiūnas džiaugėsi 7 pergale paeiliui
Memfio „Grizzlies“ ir toliau stebina: prieš sezoną kukliai vertinta Tenesio valstijos komanda sausį yra kone nesustabdoma bei penktadienį vakare iškovojo 7-ą pergalę paeiliui.„Grizliai“
Lemiamu metu puikia gynyba pasižymėjęs D.Sabonis ir "Pacers" vėl įveikė "Timberwolves"
Lemiamu metu puikia gynyba pasižymėjęs D.Sabonis ir "Pacers" vėl įveikė "Timberwolves"
Indianos „Pacers“ (27/15) namuose 116:114 (32:26, 35:35, 32:32, 17:21) palaužė Minesotos „Timberwolves“ ekipą (15/26) ir pasiekė 4-ą pergalę iš eilės.Domantas Sabonis
"Blazers" nerado priešnuodžių rekordiniam L.Dončičiaus tritaškių škvalui (rezultatai)
"Blazers" nerado priešnuodžių rekordiniam L.Dončičiaus tritaškių škvalui (rezultatai)
NBA čempionate Dalaso „Mavericks“ (27/15) namuose 120:112 (38:37, 34:26, 26:26, 22:23) įveikė Portlando „Trail Blazers“ (18/25) krepšininkus bei pasiekė ketvirtą pergalę
Jaunojo J.Valančiūno bendraklubio skrydis - gražiausias NBA momentas
Jaunojo J.Valančiūno bendraklubio skrydis - gražiausias NBA momentas
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė sausio 17 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Jau ne pirmą kartą įspūdingiausią epizodą sukūrė jaunasis
Sh.Larkinas nesustoja - Eurolygos turo MVP tapo trečią kartą paeiliui
Sh.Larkinas nesustoja - Eurolygos turo MVP tapo trečią kartą paeiliui
Naudingiausias Eurolygos žaidėjas ir Stambulo "Anadolu Efes" lyderis surengė dar vieną fantastišką pasirodymą ir trečią kartą iš eilės tapo turo MVP.27 metų 182 cm ūgio
Š.Jasikevičius: mes verčiame vaikučius laimėti Madride ar Atėnuose
Š.Jasikevičius: mes verčiame vaikučius laimėti Madride ar Atėnuose
Po pralaimėjimo Atėnuose „Panathinaikos“ komandai Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius apeliavo į savo komandos gynybą.Eurolygos 20 turo mače žalgiriečiai
"Žalgiris" paskutinėmis sekundėmis krito Atėnuose
"Žalgiris" paskutinėmis sekundėmis krito Atėnuose
Paskutiniame Eurolygos dvidešimtojo turo susitikime į kovą stojo Graikijos ir Lietuvos čempionai - Atėnų "Panathinaikos" (12/8) ir Kauno "Žalgiris" (6/14).Didesnę susitikimo
Eurolygos klubų vadovų apklausoje – dėmesys R.Giedraičiui
Eurolygos klubų vadovų apklausoje – dėmesys R.Giedraičiui
Eurolyga pristatė antrą klubų vadovų apklausos dalį, kurioje minimas ir sėkmingą sezoną Berlyno ALBA komandoje žaidžiantis Rokas Gedraitis.Efektyviausias krepšininkas, klubo vadovų nuomone,
L.Lekavičius dvikovoje prieš "Panathinaikos" žada stengtis dvigubai
L.Lekavičius dvikovoje prieš "Panathinaikos" žada stengtis dvigubai
Po pergalės Belgrade prieš „Crvena Zvezda“ ekipą Kauno „Žalgirio“ krepšininkų Atėnuose laukia dvikova su šeštą vietą Eurolygoje šiuo metu
Nusivylęs Ž.Obradovičius ruoš specialius "namų darbus" Eurolygai: norime abipusės pagarbos
Nusivylęs Ž.Obradovičius ruoš specialius "namų darbus" Eurolygai: norime abipusės pagarbos
Gerą ritmą pagavusi Stambulo „Fenerbahče“ (8/12), kuri prieš Eurolygos 20 turą skaičiavo trijų pergalių seriją, stabtelėjo namuose priėmusi „Barcelona“ (14/6) ekipą.
A.Marčiulionis: apie treniruotes su tėčiu ir pasirinkimą tarp Europos ir JAV
A.Marčiulionis: apie treniruotes su tėčiu ir pasirinkimą tarp Europos ir JAV
Lietuvos krepšinio legendos Šarūno Marčiulionio sūnus septyniolikmetis Augustas Marčiulionis seka tėvo pėdomis ir šį sezoną VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje
"Protų kovose" - 20 metų amžiaus skirtumo krepšininkų akistata
"Protų kovose" - 20 metų amžiaus skirtumo krepšininkų akistata
LKL TV kūrybinė grupė tęsia šiame sezone į eterį sugrįžusių „Protų kovų“ epizodus, o šį kartą galvas pasukti teko Prienų „CBet“ atstovams Mindaugui Lukauskiui
"Shaqtin' A Fool" - grybaujantys L.Dončičius, L.Ballas, B.Simmonsas ir D.Jordanas
"Shaqtin' A Fool" - grybaujantys L.Dončičius, L.Ballas, B.Simmonsas ir D.Jordanas
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas neįprastu laiku pristatė savo tradicinę rubriką "Shaqtin' A Fool", kurioje

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime