Naujienos kraunasi...

"Ryto" australas C.Bairstow: mano tikslas yra padėti ekipai laimėti titulus (interviu)Australas Cameronas Bairstow nuo pat mažens buvo apsuptas krepšinio. Septynių vaikų šeimoje augęs žaidėjas teigia, kad visa jo šeima yra įsitraukusi į krepšinį, o tėtis ir mama – krepšinio treneriai. Tai jam yra pirmasis sezonas Europoje, o atvykdamas į Vilnių aukštaūgis tikėjosi naujo iššūkio, kuris padės jam augti kaip žaidėjui. Australas papasakojo apie savo krepšininko karjeros kelią, kuriame buvo visko.

– Cameronai, kaip galėtum apibūdinti savo vaikystę ir gimtąjį miestą Brisbeną?

– Brisbenas yra subtropiniame regione, esantis 15 minučių nuo paplūdimio, vaikystėje čia praleidome nemažai laiko. Mano šeima visada buvo įsitraukusi į krepšinį, tėvai treniravo mane ir iš 7 vaikų mūsų šeimoje šiuo sportu užsiimė visi. Tai buvo šeima, pilna krepšinio ir meilė šiam sportui iki manęs atėjo natūraliai. Tėvai manęs niekada nespaudė, tiesiog esu laimingas, kad pradėjau žaisti krepšinį būdamas labai jaunas.

– Ar tavo tėvai turėjo didelę įtaką tau pradedant žaisti?

– Be abejo. Jie abu treneriai. Tėvai mane išmokė žaidimo pagrindų, aiškino kaip žaisti. Vyresnysis brolis irgi buvo pasinėręs į krepšinį. Pamenu, kaip jis mokėsi žaisti ir tai mane dar labiau įtraukė.

– Ar jaunystėje turėjai kokių kitų veiklų be krepšinio?

– Su šeima žaisdavome daug įvairių žaidimų, susijusių su sportu – bėgiodavome, gaudydavome vieni kitus. Žinoma, futbolas ir plaukimas Australijoje irgi buvo populiarūs, nes gyvenant prie vandenyno tu turi mokėti plaukti ir iki 13 metų nemažai plaukiodavau.

– Galbūt turėjai krepšinio idealų?

– Kai buvau labai jaunas, tai turbūt buvo Maiklas Džordanas, bet paaugęs pamėgau Timą Duncaną, jo žaidimo stilių bei visą tarptautinį San Antonio „Spurs“ kolektyvą.   

– Įstojęs į universitetą žinojai, kad bandysi žaisti jo krepšinio komandoje?

– Taip, įstojau į Naujosios Meksikos universitetą su krepšinio stipendija. Tad planas toks ir buvo. Išsilavinimą ir galimybė pradėti profesionalią krepšininko karjerą. Džiaugiuosi, jog tai išsipildė.

– Kiekvienais metais universitete tavo žaidimas tik gerėjo, tad kokie pagrindiniai faktoriai prisidėjo prie šio tobulėjimo?

– Nuolatinis savo žaidimo tobulinimas, fiziškumo stiprinimas. Tai buvo nuolatinis darbas nuo pirmų iki paskutinių metų, man pasisekė, jog gavau stipendiją. Nes, pavyzdžiui, Australijoje patekti į universitetą gana sudėtinga. Sunku tapti pastebėtam, bet man pavyko tai padaryti. Pradžioje daug žaisti negaudavau, bet paskutiniais metais smarkiai patobulėjau. 

– Kokia atmosfera buvo universiteto komandoje?

– Nuostabi. Fanai labai mėgo krepšinį, nes mieste nebuvo jokios profesionalios sporto komandos, tik koledžo komandos. Buvo šaunu ten žaisti. Pamenu, kai žaisdžiau Australijoje, fanų būdavo vienas ar du tūkstančiai. O universitete rungtynes stebėdavo 15 ar 16 tūkstančių sirgalių. 

– Kada supratai, kad turi šansą patekti į NBA?

– Tikriausiai tik paskutiniais metais universitete, kai pakalbėjome su treneriu. Iki tol nekalbėjau su agentais ir koncentravausi tik į kuo geresnį žaidimą. Po sezono turėjau pokalbį su treneriu apie agentus, savo galimybes atrankoje ir komandų treniruotėse parodyti, jog galiu žaisti tokiame lygyje. Tai buvo mėnesis ar du prieš NBA naujokų biržą. Kuomet supratau, jog turiu tokią galimybę.   

– Kaip jauteisi, kai sužinojai, jog tave pasirinko Čikagos „Bulls“?

– Tai buvo geras jausmas. Supratau, kad jie manimi domisi. Visgi  žinojau, jog dauguma žmonių čia patenka, bet nepradeda žaisti. Todėl pasirašęs kontraktą vasaros lygos stengiausi įrodyti, jog galiu žaisti ir turiu ką įrodyti   

– Du metus iš eilės rengei krepšinio stovyklą vaikams, ko svarbiausio norėjai išmokyti vaikus?

– Tai buvo galimybė man grįžti į koledžo laikus. Kai tu priklausai NBA komandai, žmonės lygiuojasi į tave. Buvo šaunu į stovyklą pasikviesti ir buvusius komandus draugus. O mokyti vaikus man yra labai smagu. Baigęs karjerą norėčiau tai daryti. Vaikams, kaip ir man, stovykla taip pat labai patiko. Jie norėjo kažko išmokti, lygiavosi į mane ir aš tuo džiaugiuosi. 

– Kokiu treneriu save įsivaizduoji?

– Norėčiau daugiau dirbti su jaunimu. Nemanau, kad būčiau toks geras profesionalų treneris, kaip jaunimo. Mano aistra yra vaikus mokyti žaidimo, kad jie augtų kaip žaidėjai.

– Kaip apibūdintum Australijos krepšinio stilių?

– Jis fiziškas. Galbūt mes nesame labiausiai techniška ar atletiška šalis pasaulyje, bet bandoma tai kompensuoti fiziškumu, žaidžiame kietą krepšinį. Stengiamės pabrėžti šį faktorių ir bandome išnaudoti savo stipriąsias puses. Ginamės fiziškai, o puolime žaidžiame komandiškai, kiekvienas aukojamės dėl komandos, dalinamės kamuoliu. Patty Milsas yra pagrindinis mūsų komandos lyderis.  

– Koks jausmas buvo pirmą kartą atstovauti Australijos rinktinei?

– Sporte atstovauti savo šaliai turbūt yra vienas nuostabiausių jausmų. Tai buvo puiki patirtis ir šauniausia buvo tai, jog kiekvienas atvyko su dideliu noru laimėti ir padaryti viską, kas įmanoma. 

– Esi patyręs traumą rinktinėje. Ar manai, kad traumos yra blogiausia krepšinio dalis?

– Manau, taip. Paskutinius keletą metų turėjau traumų, bet prieš tai man pasisekė, kad jų neturėjau. Mylint tai, ką darai, yra sunku to nedaryti iš viso. Vieną dieną tu bandai kuo daugiau treniruotis, o kitą įstringi ir turi būti lovoje 6 savaites. Tu tampi atskirtas nuo komandos, turi atlikti reabilitaciją. Tai tikrai sunkiausias dalykas sportininkams.

– Kodėl visgi nusprendei žaisti Europoje?

– Žiūriu į tai kaip naują iššūkį ir noriu augti kaip žaidėjas. Manau, tai puiki galimybė: atvykti čia, žaisti vienoje geriausiųjų lygų, kitokiu žaidimo stiliumi, kitoje komandoje. Mėgaujuosiu tuo. 

– Esi minėjęs, kad Europos taurės varžybų lygis yra aukštas. O kaip vertini Lietuvos krepšinio lygą? 

–  Ji yra puiki. Tai yra dar vienas naujas iššūkis, nes čia žaidžia stiprios komandos, žaidžiant sunku susikurti progų laisvam metimui. Komandos išanalizuoja tavo stipriąsias ir silpnąsias puses. Išmokstu daug žaisdamas čia.

– Po treniruočių lieki papildomai padirbėti. Ar nuo mažens visada dirbdavai papildomai?  

– Taip. Tai vienas iš tų dalykų, kuris padėjo pagerinti man žaidimą. Traumos nuo treniruočių mane sustabdydavo, bet džiaugiuosi ir myliu šį darbą, kuriuo ir toliau galiu mėgautis.

– Visą karjerą žaidei 41 numeriu. Tik Australijos rinktinėje buvai 10. Kodėl būtent šie numeriai?

– Iš tikrųjų nėra jokios priežasties. 41 numeris atsitiktinai atiteko man koledže, o rinktinėje aš buvau naujokas ir 10 nebuvo užimtas. Kažkokios konkrečios priežasties nėra.

– Ar mėgsti gyvenimą Vilniuje?

– Myliu Vilnių. Tai puiki vieta gyventi. Vilnius nustebino mane, nes prieš atvykstant apie šį miestą daug nežinojau. Jau būdamas čia pasidomėjau kultūra, istorija. Maistas, žmonės čia nuostabūs, žodžiu šauni vieta čia gyventi. Žinoma, oras dar pasikeis, tad man tai bus nauja patirtis.

– O kaip sekasi bendrauti su komandos draugais?

– Labai gerai. Visi puikiai bendrauja, visada nori laimėti ir nori geriausio komandai, tai yras geras dalykas. Rūbinėje taip pat gali su visais pašnekėti. Net ir tuos kelis pralaimėjimus mes priimėme kaip komanda. 

– Kuris komandos draugas linksmiausias?

– Tikriausiai Eima (Eimantas Bendžius – aut. past.), nes jis mėgsta pajuokauti. Su juo visada gali pakalbėti. 

– Ar gali apibūdinti fanų palaikymą sostinėje?

– Jis tiesiog nuostabus. Iš aplinkos, kur fanai yra ramūs ir tiesiog stebi rungtynes, patekau į vietą, kur sirgaliai sukelia daug triukšmo, laikosi išvien su komanda ir užveda žaidėjus. Tai yra puiku. Palaikymas kol kas tikrai nuostabus ir tai vienas šauniausių dalykų žaidžiant čia. Juk fanai yra labai svarbi žaidimo dalis, jiems rūpi komanda ir tai padeda komandai tobulėti. 

– Kiek sunku žaisti išvykų rungtynėse?

– Aš mėgstu išvykos rungtynes. Tai priklauso nuo aplinkos, nes išvykos rungtynės yra vis naujas iššūkis, o sporte, tai labai svarbu. Nėra gerai, jeigu nepavyksta laimėti svetur, tačiau šaunu laimėti tokias rungtynes.  

– Tavo noras sau ir komandai šį sezoną?

– Asmeniškai pats labai noriu prisidėti prie šios komandos sėkmės. O ekipai – daug sėkmės, titulų. Mūsų laukia ilgas sezonas, tad turime tobulėti kaip komanda. Tai yra puiki vieta tą padaryti. Mano asmeninis tikslas yra padėti ekipai laimėti titulus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Ch.Barkley mano, kad "Heat" lyderiui reiks valdyti emocijas serijoje prieš "Pacers"
Ch.Barkley mano, kad "Heat" lyderiui reiks valdyti emocijas serijoje prieš "Pacers"
Šlovės muziejaus narys bei TNT komentatorius Charlesas Barkley mano, kad Majamio "Heat" lyderiui Jimmy Butleriui reikia valdyti emocijas atkrintamųjų varžybų serijoje prieš
K.Perkinsas mano, kad G.Antetokounmpo nubaustas per švelniai: tai ne MMA, o krepšinis
K.Perkinsas mano, kad G.Antetokounmpo nubaustas per švelniai: tai ne MMA, o krepšinis
Kaip jau rašėme, Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) superžvaigždė bei Milvokio "Bucks" lyderis Giannisd Antetokounmpo nesuvaldė emocijų ir galva smogė Vašingtono
Atminimo dovanėlę gavęs J.Valančiūnas: bus ką parodyti vaikams
Atminimo dovanėlę gavęs J.Valančiūnas: bus ką parodyti vaikams
Jonas Valančiūnas ir Ja Morantas svarbiausiose Memfio „Grizzlies“ sezono rungtynėse sukūrė istoriją: dar niekuomet du „grizlių“ krepšininkai viename mače nebuvo surinkę
J.Valančiūno ir J.Moranto pasiekimas – itin retas reiškinys NBA lygoje
J.Valančiūno ir J.Moranto pasiekimas – itin retas reiškinys NBA lygoje
Po trigubą dublį svarbiausiose Memfio „Grizzlies“ sezono rungtynėse surinkę Jonas Valančiūnas ir Ja Morantas tapo vos 12 žaidėjų pora per visą NBA istoriją, per vienas rungtynes
R.Stipčevičius sutarė su Adrijos lygos klubu
R.Stipčevičius sutarė su Adrijos lygos klubu
Vienos skambiausių pastarųjų kelių metų Vilniaus "Ryto" pergalių Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale herojumi tapęs kroatas Rokas Stipčevičius karjerą tęs Adrijos lygos
Žalgiriečiams moderniame reabilitacijos centre buvo atlikti išsamūs tyrimai
Žalgiriečiams moderniame reabilitacijos centre buvo atlikti išsamūs tyrimai
Pasirengimą sezonui rugpjūčio 14 dieną oficialiai pradedantis Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas kloja pamatus artėjančiam sezonui ir kartu su „VS-Fitness“ reabilitacijos
"Shaqtin' A Fool": taškai į savo krepšį bei iš koto verčianti "Bucks" ataka
"Shaqtin' A Fool": taškai į savo krepšį bei iš koto verčianti "Bucks" ataka
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) legenda bei TNT apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas pristatė tradicinę "Shaqtin' A Fool" rubriką, kurioje demonstruojami juokingiausi
Istorinis J.Valančiūno vakaras: surinkęs trigubą dublį išgelbėjo "Grizzlies" sezoną
Istorinis J.Valančiūno vakaras: surinkęs trigubą dublį išgelbėjo "Grizzlies" sezoną
Vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidęs Jonas Valančiūnas užfiksavo savo pirmąjį trigubą dublį, o jo vedama Memfio „Grizzlies“ (34-39) komanda pasiekė itin svarbią pergalę
D.Lillardas ant savo pečių išnešė "Blazers" (NBA atkrintamųjų poros)
D.Lillardas ant savo pečių išnešė "Blazers" (NBA atkrintamųjų poros)
NBA „burbule“ Orlande lygių neturintis gynėjas Damianas Lillardas nulėmė galutinę Vakarų konferencijos komandų rikiuotę.Portlando „Trail Blazers“ lyderis ištraukė
Juokais plyšę "Lakers" lyderiai stebėjo savo klubo sutriuškinimą
Juokais plyšę "Lakers" lyderiai stebėjo savo klubo sutriuškinimą
Los Andželo „Lakers“ (52-19) ekipa paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse tausojo lyderius bei patyrė triuškinantį pralaimėjimą.Franko Vogelio auklėtiniai 122:136 (40:30,
Monstriški D.Bookerio ir J.Brantley dėjimai - NBA Top 10 viršūnėje
Monstriški D.Bookerio ir J.Brantley dėjimai - NBA Top 10 viršūnėje
Orlando "burbule" vykstančiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) atnaujinto sezono varžybose įvyko septyni susitikimai.Lyga pristatė rugpjūčio 13 dieną sužaistų rungtynių
"Ryto" naujokas A.Goudelockas: džiaugiuosi atvykdamas į visoje Europoje garsią komandą
"Ryto" naujokas A.Goudelockas: džiaugiuosi atvykdamas į visoje Europoje garsią komandą
Į Vilniaus „Rytą“ atvyksta Eurolygoje savo puolimo sugebėjimais sirgalius stebinęs Andrew Goudelockas. 31-erių 191 cm ūgio amerikietis kitą sezoną gins sostinės ekipos spalvas. Prisijungimu
"Barca" paskelbė apie dar vieną draugišką mačą, N.Calathesas jau laukia žiūrovų
"Barca" paskelbė apie dar vieną draugišką mačą, N.Calathesas jau laukia žiūrovų
Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas „Barcelona“ klubas susitarė dėl trečių draugiškų priešsezoninių rungtynių.Rugpjūčio 26 d. katalonai išvykoje susitiks
"Dzūkijos" atakoms diriguos K.Žemaitis
"Dzūkijos" atakoms diriguos K.Žemaitis
Dėl sudėties komplektavimo ateinančiam sezonui ilgai tylėjusi Alytaus "Dzūkija" pranešė trečią naujieną per dvi dienas.Ketvirtadienį oficialiai paskelbta, kad dzūkų atakoms
A.Jomantas sportbačių ant vinies nekabina - "Dzūkija" pratęsė sutartį su kapitonu
A.Jomantas sportbačių ant vinies nekabina - "Dzūkija" pratęsė sutartį su kapitonu
35-erių Artūras Jomantas sportbačių ant vinies nekabina ir rungtyniaus dar bent vieną sezoną.Ketvirtadienį Alytaus "Dzūkija" pranešė pratęsusi sutartį su trečius metus komandos
Pasirengimą pradėjusio "Neptūno" strategas: norėčiau, kad sirgaliai iš karto mūsų nenurašytų
Pasirengimą pradėjusio "Neptūno" strategas: norėčiau, kad sirgaliai iš karto mūsų nenurašytų
Trečiadienį Klaipėdos „Neptūnas“ susirinko į pirmąją pasiruošimo 2020–2021 metų sezonui treniruotę. Vadovai, norintys stabilizuoti padėtį klube, šią vasarą
"Pacers" nelaidoja vilčių sulaukti D.Sabonio pagalbos atkrintamosiose
"Pacers" nelaidoja vilčių sulaukti D.Sabonio pagalbos atkrintamosiose
Domantas Sabonis toliau gydosi traumą, o NBA burbule Orlande rungtyniaujanti Indianos „Pacers“ ekipa negali numanyti, kada lietuvis sugrįš į rikiuotę.Nors aukštaūgio sveikatos
Nepasiteisinęs "Ryto" legionierius karjerą tęs gimtinėje
Nepasiteisinęs "Ryto" legionierius karjerą tęs gimtinėje
Praėjusį sezoną pirmą kartą į Europą per savo karjerą atvykęs rungtyniauti australas Cameronas Bairstow ilgam čia neįsitvirtino.Oficialiai pranešama, kad buvęs Vilniaus "Ryto"
Krepšinio gerbėjams – atsinaujinusi momentinė loterija "Už Žalgirį!"
Krepšinio gerbėjams – atsinaujinusi momentinė loterija "Už Žalgirį!"
Savo gerbėjų ir žaidėjų būrį jau subūrusi momentinė loterija „Už Žalgirį!“ atsinaujino. Rinkoje pasirodė penktoji šios loterijos bilietų serija, su kuria žaidėjai gali
"Maccabi" pratęsė kontraktą su traumų kamuojamu kapitonu
"Maccabi" pratęsė kontraktą su traumų kamuojamu kapitonu
Tel Avivo "Maccabi" oficialiai paskelbė pratęsęs kontraktą su komandos kapitonu Johnu DiBartalomeo.Izraelio čempionai su šios šalies pilietybę turinčiu amerikiečiu sudarė
Prieš lemiamą "Grizzlies" mačą – varžovų žvaigždės suspendavimas (rezultatai)
Prieš lemiamą "Grizzlies" mačą – varžovų žvaigždės suspendavimas (rezultatai)
Jono Valančiūno atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ klubas vėlų vakarą žais lemiamas pratęsto reguliariojo sezono rungtynes su NBA sezono lydere Milvokio „Bucks“ ekipa.Susitikime,
Rezultatyviausią D.Sabonio ekipos žaidėją kamuoja "kulno pentinai"
Rezultatyviausią D.Sabonio ekipos žaidėją kamuoja "kulno pentinai"
Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos sezono pratęsimo metu Domanto Sabonio atstovaujamos Indianos "Pacers" komandos lyderiu tapęs Domantas Sabonis turi sveikatos problemų.Amerikietis
Jaunučių rinktinių treneriai turėjo galimybę išbandyti daugiau kandidatų
Jaunučių rinktinių treneriai turėjo galimybę išbandyti daugiau kandidatų
Pasaulinei pandemijai sukausčius tarptautinius krepšinio turnyrus, jauniesiems krepšininkams atsivėrė netikėta galimybė – parodyti savo sugebėjimus rinktinių treneriams. O kandidatų
"Adidas" sumažino D.Lillardo batelių kainą iki 61 dolerio po jo pelnyto 61 taško
"Adidas" sumažino D.Lillardo batelių kainą iki 61 dolerio po jo pelnyto 61 taško
Kaip jau rašėme, antradienį "Portlando "Trail Blazers" 134:131 įveikė Dalaso "Mavericks" ir pakilo į aštuntą NBA Vakarų konferencijos vietą."Blazers"
Naujasis "Žalgirio" strategas: natūralu, kad bus europietiško ir amerikietiško krepšinio mišinys
Naujasis "Žalgirio" strategas: natūralu, kad bus europietiško ir amerikietiško krepšinio mišinys
Į Lietuvą praėjusią savaitę atvykęs naujasis Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Martinas Schilleris, kaip ir iš JAV atvykę krepšininkai, buvo priverstas saviizoliuotis
"Rytas" sukirto rankomis su Eurolygos rekordininku A.Goudelocku
"Rytas" sukirto rankomis su Eurolygos rekordininku A.Goudelocku
Sudėtį ateinančiam sezonui formuojančiam Vilniaus "Ryto" klubui pavyko prisivilioti didelę Eurolygos patirtį sukapusį amerikietį.FIBA Čempionų lygos turnyre pirmą kartą dalyvausianti sostinės
M.Kalnietis prisidės prie "Žalgirio" futbolo klubo valdymo
M.Kalnietis prisidės prie "Žalgirio" futbolo klubo valdymo
Lietuvos futbolo čempionate kasmet vis tvirčiau rungtyniaujantis ir šalies lyderiams įkandin sekantis „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas stiprina savo valdymo sistemą. Prie jos prisidės
Iš stingulio pabudusi "Dzūkija" parodė gyvybės ženklus vasaros turguje
Iš stingulio pabudusi "Dzūkija" parodė gyvybės ženklus vasaros turguje
Iki rugpjūčio vidurio vasaros perėjimų rinkoje nesirodžiusi Alytaus „Dzūkija“ pagaliau pasirašė sutartį su pirmuoju naujoku. Iš viso dzūkų klubo sudėtyje šiuo

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime