Naujienos kraunasi...

"Ryto" australas C.Bairstow: mano tikslas yra padėti ekipai laimėti titulus (interviu)Australas Cameronas Bairstow nuo pat mažens buvo apsuptas krepšinio. Septynių vaikų šeimoje augęs žaidėjas teigia, kad visa jo šeima yra įsitraukusi į krepšinį, o tėtis ir mama – krepšinio treneriai. Tai jam yra pirmasis sezonas Europoje, o atvykdamas į Vilnių aukštaūgis tikėjosi naujo iššūkio, kuris padės jam augti kaip žaidėjui. Australas papasakojo apie savo krepšininko karjeros kelią, kuriame buvo visko.

– Cameronai, kaip galėtum apibūdinti savo vaikystę ir gimtąjį miestą Brisbeną?

– Brisbenas yra subtropiniame regione, esantis 15 minučių nuo paplūdimio, vaikystėje čia praleidome nemažai laiko. Mano šeima visada buvo įsitraukusi į krepšinį, tėvai treniravo mane ir iš 7 vaikų mūsų šeimoje šiuo sportu užsiimė visi. Tai buvo šeima, pilna krepšinio ir meilė šiam sportui iki manęs atėjo natūraliai. Tėvai manęs niekada nespaudė, tiesiog esu laimingas, kad pradėjau žaisti krepšinį būdamas labai jaunas.

– Ar tavo tėvai turėjo didelę įtaką tau pradedant žaisti?

– Be abejo. Jie abu treneriai. Tėvai mane išmokė žaidimo pagrindų, aiškino kaip žaisti. Vyresnysis brolis irgi buvo pasinėręs į krepšinį. Pamenu, kaip jis mokėsi žaisti ir tai mane dar labiau įtraukė.

– Ar jaunystėje turėjai kokių kitų veiklų be krepšinio?

– Su šeima žaisdavome daug įvairių žaidimų, susijusių su sportu – bėgiodavome, gaudydavome vieni kitus. Žinoma, futbolas ir plaukimas Australijoje irgi buvo populiarūs, nes gyvenant prie vandenyno tu turi mokėti plaukti ir iki 13 metų nemažai plaukiodavau.

– Galbūt turėjai krepšinio idealų?

– Kai buvau labai jaunas, tai turbūt buvo Maiklas Džordanas, bet paaugęs pamėgau Timą Duncaną, jo žaidimo stilių bei visą tarptautinį San Antonio „Spurs“ kolektyvą.   

– Įstojęs į universitetą žinojai, kad bandysi žaisti jo krepšinio komandoje?

– Taip, įstojau į Naujosios Meksikos universitetą su krepšinio stipendija. Tad planas toks ir buvo. Išsilavinimą ir galimybė pradėti profesionalią krepšininko karjerą. Džiaugiuosi, jog tai išsipildė.

– Kiekvienais metais universitete tavo žaidimas tik gerėjo, tad kokie pagrindiniai faktoriai prisidėjo prie šio tobulėjimo?

– Nuolatinis savo žaidimo tobulinimas, fiziškumo stiprinimas. Tai buvo nuolatinis darbas nuo pirmų iki paskutinių metų, man pasisekė, jog gavau stipendiją. Nes, pavyzdžiui, Australijoje patekti į universitetą gana sudėtinga. Sunku tapti pastebėtam, bet man pavyko tai padaryti. Pradžioje daug žaisti negaudavau, bet paskutiniais metais smarkiai patobulėjau. 

– Kokia atmosfera buvo universiteto komandoje?

– Nuostabi. Fanai labai mėgo krepšinį, nes mieste nebuvo jokios profesionalios sporto komandos, tik koledžo komandos. Buvo šaunu ten žaisti. Pamenu, kai žaisdžiau Australijoje, fanų būdavo vienas ar du tūkstančiai. O universitete rungtynes stebėdavo 15 ar 16 tūkstančių sirgalių. 

– Kada supratai, kad turi šansą patekti į NBA?

– Tikriausiai tik paskutiniais metais universitete, kai pakalbėjome su treneriu. Iki tol nekalbėjau su agentais ir koncentravausi tik į kuo geresnį žaidimą. Po sezono turėjau pokalbį su treneriu apie agentus, savo galimybes atrankoje ir komandų treniruotėse parodyti, jog galiu žaisti tokiame lygyje. Tai buvo mėnesis ar du prieš NBA naujokų biržą. Kuomet supratau, jog turiu tokią galimybę.   

– Kaip jauteisi, kai sužinojai, jog tave pasirinko Čikagos „Bulls“?

– Tai buvo geras jausmas. Supratau, kad jie manimi domisi. Visgi  žinojau, jog dauguma žmonių čia patenka, bet nepradeda žaisti. Todėl pasirašęs kontraktą vasaros lygos stengiausi įrodyti, jog galiu žaisti ir turiu ką įrodyti   

– Du metus iš eilės rengei krepšinio stovyklą vaikams, ko svarbiausio norėjai išmokyti vaikus?

– Tai buvo galimybė man grįžti į koledžo laikus. Kai tu priklausai NBA komandai, žmonės lygiuojasi į tave. Buvo šaunu į stovyklą pasikviesti ir buvusius komandus draugus. O mokyti vaikus man yra labai smagu. Baigęs karjerą norėčiau tai daryti. Vaikams, kaip ir man, stovykla taip pat labai patiko. Jie norėjo kažko išmokti, lygiavosi į mane ir aš tuo džiaugiuosi. 

– Kokiu treneriu save įsivaizduoji?

– Norėčiau daugiau dirbti su jaunimu. Nemanau, kad būčiau toks geras profesionalų treneris, kaip jaunimo. Mano aistra yra vaikus mokyti žaidimo, kad jie augtų kaip žaidėjai.

– Kaip apibūdintum Australijos krepšinio stilių?

– Jis fiziškas. Galbūt mes nesame labiausiai techniška ar atletiška šalis pasaulyje, bet bandoma tai kompensuoti fiziškumu, žaidžiame kietą krepšinį. Stengiamės pabrėžti šį faktorių ir bandome išnaudoti savo stipriąsias puses. Ginamės fiziškai, o puolime žaidžiame komandiškai, kiekvienas aukojamės dėl komandos, dalinamės kamuoliu. Patty Milsas yra pagrindinis mūsų komandos lyderis.  

– Koks jausmas buvo pirmą kartą atstovauti Australijos rinktinei?

– Sporte atstovauti savo šaliai turbūt yra vienas nuostabiausių jausmų. Tai buvo puiki patirtis ir šauniausia buvo tai, jog kiekvienas atvyko su dideliu noru laimėti ir padaryti viską, kas įmanoma. 

– Esi patyręs traumą rinktinėje. Ar manai, kad traumos yra blogiausia krepšinio dalis?

– Manau, taip. Paskutinius keletą metų turėjau traumų, bet prieš tai man pasisekė, kad jų neturėjau. Mylint tai, ką darai, yra sunku to nedaryti iš viso. Vieną dieną tu bandai kuo daugiau treniruotis, o kitą įstringi ir turi būti lovoje 6 savaites. Tu tampi atskirtas nuo komandos, turi atlikti reabilitaciją. Tai tikrai sunkiausias dalykas sportininkams.

– Kodėl visgi nusprendei žaisti Europoje?

– Žiūriu į tai kaip naują iššūkį ir noriu augti kaip žaidėjas. Manau, tai puiki galimybė: atvykti čia, žaisti vienoje geriausiųjų lygų, kitokiu žaidimo stiliumi, kitoje komandoje. Mėgaujuosiu tuo. 

– Esi minėjęs, kad Europos taurės varžybų lygis yra aukštas. O kaip vertini Lietuvos krepšinio lygą? 

–  Ji yra puiki. Tai yra dar vienas naujas iššūkis, nes čia žaidžia stiprios komandos, žaidžiant sunku susikurti progų laisvam metimui. Komandos išanalizuoja tavo stipriąsias ir silpnąsias puses. Išmokstu daug žaisdamas čia.

– Po treniruočių lieki papildomai padirbėti. Ar nuo mažens visada dirbdavai papildomai?  

– Taip. Tai vienas iš tų dalykų, kuris padėjo pagerinti man žaidimą. Traumos nuo treniruočių mane sustabdydavo, bet džiaugiuosi ir myliu šį darbą, kuriuo ir toliau galiu mėgautis.

– Visą karjerą žaidei 41 numeriu. Tik Australijos rinktinėje buvai 10. Kodėl būtent šie numeriai?

– Iš tikrųjų nėra jokios priežasties. 41 numeris atsitiktinai atiteko man koledže, o rinktinėje aš buvau naujokas ir 10 nebuvo užimtas. Kažkokios konkrečios priežasties nėra.

– Ar mėgsti gyvenimą Vilniuje?

– Myliu Vilnių. Tai puiki vieta gyventi. Vilnius nustebino mane, nes prieš atvykstant apie šį miestą daug nežinojau. Jau būdamas čia pasidomėjau kultūra, istorija. Maistas, žmonės čia nuostabūs, žodžiu šauni vieta čia gyventi. Žinoma, oras dar pasikeis, tad man tai bus nauja patirtis.

– O kaip sekasi bendrauti su komandos draugais?

– Labai gerai. Visi puikiai bendrauja, visada nori laimėti ir nori geriausio komandai, tai yras geras dalykas. Rūbinėje taip pat gali su visais pašnekėti. Net ir tuos kelis pralaimėjimus mes priimėme kaip komanda. 

– Kuris komandos draugas linksmiausias?

– Tikriausiai Eima (Eimantas Bendžius – aut. past.), nes jis mėgsta pajuokauti. Su juo visada gali pakalbėti. 

– Ar gali apibūdinti fanų palaikymą sostinėje?

– Jis tiesiog nuostabus. Iš aplinkos, kur fanai yra ramūs ir tiesiog stebi rungtynes, patekau į vietą, kur sirgaliai sukelia daug triukšmo, laikosi išvien su komanda ir užveda žaidėjus. Tai yra puiku. Palaikymas kol kas tikrai nuostabus ir tai vienas šauniausių dalykų žaidžiant čia. Juk fanai yra labai svarbi žaidimo dalis, jiems rūpi komanda ir tai padeda komandai tobulėti. 

– Kiek sunku žaisti išvykų rungtynėse?

– Aš mėgstu išvykos rungtynes. Tai priklauso nuo aplinkos, nes išvykos rungtynės yra vis naujas iššūkis, o sporte, tai labai svarbu. Nėra gerai, jeigu nepavyksta laimėti svetur, tačiau šaunu laimėti tokias rungtynes.  

– Tavo noras sau ir komandai šį sezoną?

– Asmeniškai pats labai noriu prisidėti prie šios komandos sėkmės. O ekipai – daug sėkmės, titulų. Mūsų laukia ilgas sezonas, tad turime tobulėti kaip komanda. Tai yra puiki vieta tą padaryti. Mano asmeninis tikslas yra padėti ekipai laimėti titulus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Nei į tvorą, nei į mietą: Kauno pareigūnai virto vaiduoklių medžiotojais (komentaras)
Nei į tvorą, nei į mietą: Kauno pareigūnai virto vaiduoklių medžiotojais (komentaras)
Sekmadienį prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes Kaune tarp vietos „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ laikinosios sostinės policija paskelbė stiprinanti pajėgas,
Vos neprisižaidusios "Pieno žvaigždės" išvargo pergalę Alytuje (video komentarai)
Vos neprisižaidusios "Pieno žvaigždės" išvargo pergalę Alytuje (video komentarai)
11 taškų pranašumą per tris minutes iššvaisčiusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (5/8)iškovojo sudėtingą pergalę dėka Adriano Bowie, kuris visiškai
D.Adomaitis: "Žalgiris" - greitai persiorientuojanti komanda, kiti žaidėjai užims M.Grigonio vietą
D.Adomaitis: "Žalgiris" - greitai persiorientuojanti komanda, kiti žaidėjai užims M.Grigonio vietą
Vilniaus „Rytas“ (8/4) šiandien Kaune užbaigs beveik mėnesį trukusį išvykų maratoną. Laikinojoje sostinėje „Betsafe-LKL“ čempionate vilniečius pasitiks kol
"Lokomotiv-Kuban" lietuviams nuo šiol vadovaus J.Pašutinas
"Lokomotiv-Kuban" lietuviams nuo šiol vadovaus J.Pašutinas
Iš Saratovo "Avtodor" klubo neseniai atleistas Jevgenijus Pašutinas ilgai be darbo neužsibuvo.Pranešama, kad 50 -metis rusų specialistas stoja prie Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban"
Po krepšiais dominavęs D.Sabonis vedė "Pacers" į dramatišką pergalę
Po krepšiais dominavęs D.Sabonis vedė "Pacers" į dramatišką pergalę
Įspūdingu dėjimu pasižymėjęs Domantas Sabonis surinko galingą dvigubą dublį, o jo vedama Indianos „Pacers“ (15-8) komanda išvargo sunkią pergalę.Nate'o McMillano auklėtiniai
J.Valančiūnas atakavo be klaidų, tačiau R.Gobertui neprilygo
J.Valančiūnas atakavo be klaidų, tačiau R.Gobertui neprilygo
Jonas Valančiūnas „iš žaidimo“ pataikė visus savo metimus, tačiau NBA rungtynėse svečiuose turėjo nuryti karčią pralaimėjimo piliulę.Lietuvio atstovaujamas Memfio „Grizzlies“
B.Simmonsas sužaidė karjeros mačą, užstrigęs J.Hardenas sulaukė R.Westbrooko pagalbos
B.Simmonsas sužaidė karjeros mačą, užstrigęs J.Hardenas sulaukė R.Westbrooko pagalbos
Filadelfijos „76ers“ (16-7) žvaigždė Benas Simmonsas pataikė antrąjį karjeros tritaškį ir sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes, o jo vedama komanda iškovojo įspūdingą
R.Westbrookas aplenkė T.Parkerį
R.Westbrookas aplenkė T.Parkerį
NBA žvaigždė ir vienas Hjustono "Rockets" lyderių Russellas Westbrookas pakilo į 18-ą vietą visų laikų daugiausia rezultatyvių perdavimų atlikusių lygos žaidėjų sąraše.Šiąnakt
L.Dončičiaus perdavimas per nugarą ir K.Porterio dėjimas per varžovą - gražiausi NBA epizodai
L.Dončičiaus perdavimas per nugarą ir K.Porterio dėjimas per varžovą - gražiausi NBA epizodai
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė gruodžio 5 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų penketuką.Jį papuošė Dalaso "Mavericks" žvaigždės 20-mečio
L.Dončičiui užteko 3 kėlinių, B.Marjanovičius žaidė puikiai, o "Mavs" išsityčiojo iš "Pelicans"
L.Dončičiui užteko 3 kėlinių, B.Marjanovičius žaidė puikiai, o "Mavs" išsityčiojo iš "Pelicans"
Europietiškas Dalaso "Mavericks" (16/6) klubas šventė įspūdingą pergalę Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygoje.Ricko Carlisle'o auklėtiniai namie net 
"Lietkabelis" vėl krito išvykoje, šį kartą - Prienuose
"Lietkabelis" vėl krito išvykoje, šį kartą - Prienuose
Prienų „CBet“ (6/7) komanda „Betsafe–LKL“ pirmenybėse privertė Panevėžio „Lietkabelį“ (7/5) klupti antrąsyk paeiliui ir varžovus savo tvirtovėje nugalėjo
"Juventus" po atkaklios kovos palaužė nukraujavusius "Šiaulius"
"Juventus" po atkaklios kovos palaužė nukraujavusius "Šiaulius"
Utenos „Juventus“ (6/7) apgynė savo namų tvirtovę. Žydrūno Urbono auklėtiniai 77:72 (23:18, 20:19, 18:19, 16:16) nugalėjo „Šiaulius“ (4/8).Po šios pergalės
"Neptūnas" pasiekė revanšą prieš "Nevėžį"
"Neptūnas" pasiekė revanšą prieš "Nevėžį"
Klaipėdos „Neptūnas“ (8-5) namuose vykusiame susitikime revanšavosi Kėdainių „Nevėžiui“ (3-10) už nesėkmę pirmajame rate. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai „Švyturio“
Žalgiriečiai nusileido debiutantams, "Ryto" ir "Neptūno" dubleriai iškovojo sunkias pergales
Žalgiriečiai nusileido debiutantams, "Ryto" ir "Neptūno" dubleriai iškovojo sunkias pergales
Pergalę Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) susitikime pasiekė Šilalės „Lūšies“ (5-14) krepšininkai, kurie namų aikštėje Rietave
A.Marčiulionis - apie tėčio įtaką, "Ryto" reikšmę, "B Tribūną" ir kita
A.Marčiulionis - apie tėčio įtaką, "Ryto" reikšmę, "B Tribūną" ir kita
Šeštajame RYTO podkasto epizode prie mikrofonų atsisėdome su jaunuoju Augustu Marčiulioniu. Legendinio krepšininko Šarūno Marčiulionio sūnus ir Vilniaus „Perlo“
Eurolygos Top 10 - J.Landale'o ir R.Giedraičio dėjimai bei žudikiškas metimas į "Žalgirio" krepšį
Eurolygos Top 10 - J.Landale'o ir R.Giedraičio dėjimai bei žudikiškas metimas į "Žalgirio" krepšį
Eurolyga paskelbė 12-ojo turo gražiausių epizodų dešimtuką, kuriame netrūko ir lietuviškų akcentų.Aštuntą vietą užėmė vieno Berlyno ALBA komandos lydrių Roko Giedraičio
R.Jokubaitis prieš LKL grandų mūšį: treneris legionieriams primena jo svarbą (prognozės)
R.Jokubaitis prieš LKL grandų mūšį: treneris legionieriams primena jo svarbą (prognozės)
Savaitgalį toliau tęsis kovos „Betsafe–LKL“ arenose, o svarbiausiu turo akcentu taps praėjusio sezono finalininkų Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ mūšis
M.Valinskas: "Pabėgimas iš Šoušenko" priverčia pagalvoti apie gyvenimą (interviu)
M.Valinskas: "Pabėgimas iš Šoušenko" priverčia pagalvoti apie gyvenimą (interviu)
Panevėžio „Lietkabelio“ gretose anksčiau rungtyniavo broliai Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai, o dabar brolių tandemą sudaro Marius ir Paulius Valinskai.Praėjusiame
Eurolygos naudingiausiųjų penketą okupavo įspūdingus pasirodymus surengę gynėjai
Eurolygos naudingiausiųjų penketą okupavo įspūdingus pasirodymus surengę gynėjai
Net keturias vietas Eurolygos 12-osios savaitės naudingiausių žaidėjų penkete užėmė įspūdingus pasirodymus surengę gynėjai.Turo MVP tapo Stambulo "Fenerbahče" atakų organizatorius
D.Sabonis sutiko sau lygius oponentus, bet ir vėl neliko be dvigubo dublio
D.Sabonis sutiko sau lygius oponentus, bet ir vėl neliko be dvigubo dublio
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Detroite vykusiose NBA rungtynėse Indianos „Pacers“ (14/8) klubas su Domantu Saboniu 101:108 (19:32, 25:23, 31:16, 26:37) nusileido
NBA nakties momentas - fantastiška ataka su perdavimu per visą aikštę
NBA nakties momentas - fantastiška ataka su perdavimu per visą aikštę
Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) paskelbė gruodžio 6 dieną lygoje vykusių rungtynių gražiausių momentų dešimtuką.Jo viršūnėje atsidūrė fantastiška Oklahomos
LeBronas ir Davisas toliau karaliauja Vakaruose, Giannis sugėdino "Clippers"
LeBronas ir Davisas toliau karaliauja Vakaruose, Giannis sugėdino "Clippers"
NBA lygos lyderiai Los Andželo „Lakers“ ir Milvokio „Bucks“ klubai (abu po 20/3) tęsia dominavimą savo konferencijose.„Lakers“ po pergalių Denveryje ir Jutoje neužstrigo
Graikijos grandų dvikovoje K.Kemzūros auklėtiniai po pratęsimo nusileido "Panathinaikos"
Graikijos grandų dvikovoje K.Kemzūros auklėtiniai po pratęsimo nusileido "Panathinaikos"
Penktadienį Eurolygos dvyliktame ture įvyko Graikijos krepšinio grandų ir mirtinų priešininkų akistata.Šalies čempionas Atėnų "Panathinaikos" (8/4) klubas namie po
Rezultatyviausiai žaidusio R.Giedraičio klubas Stambule po pratęsimo nusileido "Fenerbahče"
Rezultatyviausiai žaidusio R.Giedraičio klubas Stambule po pratęsimo nusileido "Fenerbahče"
Rezultatyviausiai savo komandoje žaidusio Roko Giedraičio atstovaujamam Berlyno ALBA (4/8) klubui Eurolygoje nepavyko iškovoti antros pergalės paeiliui.Vokietijos vicečempionai Turkijoje tik
Siautėti nesiliaujantis Sh.Larkinas atvedė Eurolygos vicečempionus į triuškinančią pergalę
Siautėti nesiliaujantis Sh.Larkinas atvedė Eurolygos vicečempionus į triuškinančią pergalę
Praėjusią savaitę Eurolygos visų laikų rezultatyvumo rekordą pagerinęs Shane'as Larkinas nesiliauja siautėti, o jo atstovaujamas Stambulo "Anadolu Efes" (10/2) klubas iškovojo
J.Hardeno mokyklos treneris hamburgeriais skatino būsimą žvaigždę provokuoti pražangas
J.Hardeno mokyklos treneris hamburgeriais skatino būsimą žvaigždę provokuoti pražangas
NBA superžvaigždė ir Hjustono "Rockets" lyderis Jamesas Hardenas pirmauja lygoje pagal mestas baudas, o šią savaitę nustatė visų laikų reguliariojo sezono rekordą realizuodamas
Atkaklus "Protų kovų" mūšis: ar Š.Jasikevičius atsirevanšavo D.Maskoliūnui?
Atkaklus "Protų kovų" mūšis: ar Š.Jasikevičius atsirevanšavo D.Maskoliūnui?
Penktadienį „Betsafe–LKL“ pristato ypatingą „Protų kovų“ rubrikos epizodą – ginklus surėmė Kauno „Žalgirio“ treneriai Šarūnas Jasikevičius
Į Europą grįžęs N.Mirotičius pretenduoja į Eurolygos dešimtmečio rinktinę
Į Europą grįžęs N.Mirotičius pretenduoja į Eurolygos dešimtmečio rinktinę
Eurolyga surengs balsavimą renkant geriausius turnyro dešimtmečio simbolinę komandą. Sirgaliai, žaidėjai, treneriai bei žiniasklaidos atstovai rinks 2010-2020 metų geriausius krepšininkus.Viso

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime