Naujienos kraunasi...

"Ryto" naujokas Ivanauskas – apie gyvenimo svajonės išsipildymą bei žalgirietį Hayesą

"Ryto" naujokas Ivanauskas – apie gyvenimo svajonės išsipildymą bei žalgirietį Hayesą
"Ryto" nuotr.
Nenuspėjamas ir permainų kupinas Vilniaus „Ryto“ sezonas į Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL“) įveda vis daugiau naujų, vietiniams krepšinio sirgaliams iki šiol nepažintų, bet talentingų veidų. „Ryto“ permainų vėjai į Lietuvą atpūtė ir į gimtinę sugrąžino jaunąjį talentą Rapolą Ivanauską.

Neseniai 23 gimtadienį paminėjęs R. Ivanauskas bendrai Lietuvoje yra tik trečią kartą gyvenime.

Būsimas krepšininkas 1998 metais gimė Kaune, po trejų metų kartu su šeima pakilo Čikagos (JAV) link, o į Lietuvą trumpam buvo grįžęs tik prieš penkerius metus – trijų savaičių trukmės atostogoms.

R. Ivanauskas augo ir subrendo JAV, kur visą jo gyvenimą lydėjo būtent krepšinis. Laisvalaikio praleidimo būdas palaipsniui peraugo į stiprų norą vieną dieną tapti profesionaliu krepšininku.

Kaunietis nuolat vilkėjo savo vidurinės, vėliau aukštosios mokyklos ir koledžo krepšinio komandos marškinėlius, kol atėjo laikas baigti mokslus ir priimti sunkų, bet, kaip jau aišku dabar, sėkmingą sprendimą – nerti į profesionalaus krepšinio vandenis.

Dar būdamas paaugliu R. Ivanauskas matė tik NBA ir NCAA krepšinį – svajonės krypo būtent šia linkme, rimtų minčių apie rungtyniavimą Europoje ir Lietuvoje nebuvo.

Vis dėlto, viskas pasikeitė prieš maždaug dvejus metus, kai R. Ivanauskas stipriai pradėjo domėtis Eurolyga, stebėti Kauno „Žalgirio“ rungtynes ir Vilniaus „Ryto“ pasirodymus tarptautiniuose turnyruose.

„Aš žinojau, kad noriu žaisti profesionaliai, žinojau, kad reikės daug ką patirti, todėl pradėjau žvalgytis ir į Europą, Lietuvą“, – kalbėdamas su LKL.lt prisiminė krepšininkas.

Vos Rapolas baigė mokslus JAV, agentas jam ištarė gyvenimą keičiančius žodžius: „Yra pasiūlymas iš Lietuvos, turime spręsti, ką darome“, – tą dieną sakė jis.

Tas pasiūlymas atkeliavo iš pastiprinimo puolėjų grandyje ieškojusio „Ryto“. O ir su pačia sostinės komanda R. Ivanauską sieja ne tik noro žaisti, bet ir giminystės ryšiai.

Savo profesionalią karjerą kadaise, 2012 metais, tuometiniame „Lietuvos Ryte“ pradėjo Rapolo pusbrolis Deividas Dulkys.

„Tikrai nežinojau, kad mano karjera prasidės būtent Lietuvoje – agentas sutarė su „Rytu“ ir ilgai negalvojęs prisijungiau. Į šį sandorį susidėjo labai daug gerų dalykų – esu Vilniuje, čia turiu savo šeimą, suprantu kalbą, pažįstu kultūrą, man patinka treneris, patinka komandos draugai. Žinote, čia tikrai yra vieta, kurioje aš ir turiu būti“, – šyptelėjo į sostinę tik antrą kartą gyvenime sugrįžęs R. Ivanauskas.

Jaunąjį Rapolą dar būnant JAV kaip reikiant įkvėpė ir žalgirietis Nigelis Hayesas. Vienas prieš kitą jie ne kartą rungtyniavo koledžų turnyruose, o suvokimas, kokį lygį jau dabar pasiekė šis amerikietis, pačiam lietuviui suteikė dar daugiau vilčių siekti savo svajonės – profesionalaus krepšinio.

„Dar būnant JAV teko žaisti prieš Nigelį – jis žaidė Viskonsine, patekdavome į tą pačią konferenciją. Buvo gera jį pamatyti „Žalgiryje“ – tai man tapo papildoma motyvacija, nes pamačiau, kokiu geru žaidėju jis tapo, kai buvome panašiame lygyje“, – dėstė R. Ivanauskas.

Ir nors Rapolas net pats save juokaudamas vadina „amerikonu“, jis jau per kelias savaites gimtinėje spėjo suprasti, kur yra tikrieji jo namai – kaip sako krepšininkas, turbūt laimingesnis dabar jis net negalėtų būti.

– Rapolai, visų pirma, koks jausmas buvo sugrįžti po tiek metų į Lietuvą?

– Tikrai esu laimingas. Jaučiu gerą energiją komandoje, man patinka ir treneris. Taip, man viskas čia nauja, prie visko turiu priprasti, bet tikrai esu labai laimingas, jaučiuosi čia puikiai. Turbūt atrodau kaip amerikonas. Bet aš gimiau Kaune, čia mano šaknys, čia visada gera sugrįžti. Iš Lietuvos mano šeima išvyko kai man buvo berods treji metai. Nuo to laiko Lietuvoje teko pabuvoti tik vieną kartą – prieš maždaug penkerius metus.

– Akivaizdu, kad lietuvių kalbos nepamiršote. Kur lavindavote gimtosios kalbos įgūdžius?

– Mes namie kalbamės lietuviškai. Aš turiu akcentą, turiu problemų komunikuojant, bet tikrai visą gyvenimą palaikau lietuvišką bendravimą – čia gyvena mano seneliai, tikrai turiu nemažai šeimos narių čia Lietuvoje.

– Kaip atrodė jūsų krepšinio karjera JAV, kiek skirtingų pakopų teko perlipti?

– Žaidžiau krepšinį JAV lygiai taip pat, kaip ten daro visi talentingi žaidėjai – perėjau vidurinės mokyklos, aukštosios mokyklos ir koledžų krepšinį. Ten įprasta tokia eiga.

– O būdamas JAV ar domėjotės europietišku, lietuvišku krepšiniu?

– Kai buvau jaunesnis, žiūrėjau tik NBA krepšinį. Bet maždaug prieš dvejus ar trejus metus pradėjau stipriai domėtis Eurolyga: pradėjau sekti Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Ryto“ rungtynes. Man buvo įdomu. Aš žinojau, kad noriu žaisti profesionaliai, žinojau, kad reikės daug ką patirti, todėl pradėjau žvalgytis ir į Europą, Lietuvą.

– Jūsų akimis, kaip stipriai skiriasi krepšinio kultūra JAV ir Lietuvoje?

– Tikrai yra labai daug skirtumų, man dar reikia laiko priprasti. Lietuvoje daugiau fiziškumo, daugiau kovos. JAV viskas paremta greičiu ir atletiškumu. Ten turi būti labai greitas ir turėti gerą šuolį. Čia gali būti ir lėtesnis, bet užimti svarbų vaidmenį komandoje. Adaptacija užtrunka, bet tai labai įdomu. Abu krepšinio stiliai yra sunkūs, bet man, panašu, lengviau žaisti Lietuvoje. JAV man sekėsi gerai, bet aš esu truputį lėtesnis, tai būdavo tikrai sunku žaisti prieš labai atletiškus varžovus.

– O tikėjotės, kad jūsų profesionali karjera prasidės būtent Lietuvoje?

– Žiūrėdavau „Žalgirio“ ir „Ryto“ rungtynes ir galvodavau, kad čia yra aukštas lygis, kad aš noriu čia būti. Svarbiausia man buvo žaisti profesionaliai. Tikrai nežinojau, kad tai bus Lietuvoje – agentas sutarė su „Rytu“ ir ilgai negalvojęs prisijungiau. Į šį sandorį susidėjo labai daug gerų dalykų – esu Vilniuje, čia turiu savo šeimą, suprantu kalbą, pažįstu kultūrą, man patinka treneris, patinka komandos draugai. Manau, kad čia būti kur kas geriau, nei pavyzdžiui Turkijoje, kur nieko nepažinočiau.

– Kiek draugysčių ir vakarėlių teko paaukoti dėl profesionalaus krepšinio?

– Koledže tikrai būdavo visko, turi atsispirti pagundoms. Tu turi susitarti su savimi ir nuspręsti, kuo tu nori būti. Aš pasakiau sau, kad noriu žaisti krepšinį, noriu iš krepšinio gyventi. Kai pilnai nusprendi, viskas tampa paprasčiau – visi vakarėliai ir kitos pagundos liko kažkur šone. Aš žinojau, ką noriu daryti.

– Sakote, pagundų netrūko. O nebuvo minčių viską mesti ir išbandyti save kitur?

– Buvo momentų, kai pagalvodavau, kad nieko nebus, krepšininku nebūsiu. Tikrai teko pereiti šį etapą. Bet tada vėl sau atsakai, koks iš tiesų yra didžiausias tavo tikslas. O mano tikslas vienareikšmiškai buvo pasiekti profesionalų lygį.

– Kokį Vilnių po penkerių metų pertraukos pamatėte, ką naujo čia radote?

– Daug visko pamatyti nespėjau – dienas leidžiu treniruočių salėje arba savo bute. Bet buvau senamiestyje, pasivaikščiojau. Niekada nesu buvęs Lietuvoje žiemą, tai labai įdomu. Oras čia primena Čikagą, būtent Čikagoje ir gyvenau. Bendrai man nėra didelio kultūrinio šoko – juk pažįstu Lietuvos kultūrą, žmones. Žinote, čia tikrai yra vieta, kurioje aš ir turiu būti. Aš labai laimingas.

– Jau spėjote sužaisti kelias rungtynes „Betsafe-LKL“ čempionate. Kaip bendrai vertintumėte čempionato lygį?

– Tikrai galvoju, kad čia aukštas lygis. Pats dar nespėjau sužaisti daug rungtynių, todėl sunku vertinti, bet tai tikrai labai didelis skirtumas nuo to, ką aš žaidžiau JAV. Čia žaidžiame protingiau, patys žaidėjai žymiai protingesni. Nors atakos ir trunka ilgiau, bet tam yra aiškių priežasčių – visi nori sužaisti protingiau. Spėjau sužaisti dvejas rungtynes, tai buvo puikus jausmas, jei kalbėtume apie patį krepšinį.

– Būdamas JAV turbūt turėjote ir pažįstamų, kurie papasakodavo apie krepšinį Lietuvoje. Kas jus motyvuodavo?

– Mano pusbrolis Deividas Dulkys žaidė tuometiniame „Lietuvos Ryte“. Jo pirma komanda buvo „Lietuvos Rytas“. Jis man labai padeda su adaptacija, daug kalbamės apie europietišką krepšinį. Dar būnant JAV teko žaisti prieš Nigelį Hayesą – jis žaidė Viskonsine, patekdavome į tą pačią konferenciją. Buvo gera jį pamatyti „Žalgiryje“ – tai man tapo papilodma motyvacija, nes pamačiau, kokiu geru žaidėju jis tapo, kai buvome panašiame lygyje.

– Ar turite labiausiai įsiminusį patarimą gyvenimą, kuriuo vadovaujatės?

– Turbūt labiausiai įsimena patarimai iš šeimos – man visą gyvenimą daug pataria tėvas, taip pat pusbrolis. Kalbamės apie mitybą, miego rėžimą, profesionalių krepšininkų veiklą. Aš noriu daryti viską, kas krepšiniui yra geriausia. Noriu suteikti sau šansą sklandžiai ir sėkmingai eiti šiuo keliu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Prieniškių vedliu žaibiškai tapęs Lecomte: mano tikslas – žaisti Eurolygoje
Prieniškių vedliu žaibiškai tapęs Lecomte: mano tikslas – žaisti Eurolygoje
Prienų „CBet“ ekipa ir toliau nenustoja stebinti „Betsafe-LKL“ aistruolių.Po to, kai sezono eigoje prieniškiai prarado du savo lyderius – į Įspaniją išvykusi
Koronavirusas neaplenkė ir "Ryto" stratego
Koronavirusas neaplenkė ir "Ryto" stratego
Vilniaus „Ryte“ – naujas koronaviruso atvejis, nukeliamas mačas su Prienais Vilniaus „Ryto“ ekipoje užfiksuotas naujas koronaviruso atvejis. Sostinės komandos vyriausiajam
Garino diagnuozuotas COVID-19, atidedamos "Žalgirio" rungtynės
Garino diagnuozuotas COVID-19, atidedamos "Žalgirio" rungtynės
Kauno „Žalgirio“ komandoje – teigiamas COVID-19 ligos atvejis. Po pirmadienį atlikto testo teigiamo rezultato sulaukė Patricio Garino, kuris pajautė lengvus ligos simptomus.Antradienį
"Šiaulių" islandas – apie krepšinį tėvynėje bei lietuviškus žodžius, kurių nesakys viešai
"Šiaulių" islandas – apie krepšinį tėvynėje bei lietuviškus žodžius, kurių nesakys viešai
„Betsafe-LKL“ čempionatas – puiki vieta atsiskleisti naujiems talentams. Vienas geriausių to įrodymų šį sezoną – „Šiaulių“ komandoje geriausią
Lukošiūnas – apie legendinį tritaškių konkursą su Jankūnu bei "trashtalką" LKL
Lukošiūnas – apie legendinį tritaškių konkursą su Jankūnu bei "trashtalką" LKL
23-ejų Karolis Lukošiūnas tapo naujausiu Kauno „Žalgirio“ tinklalaidės #ŽalgirisOnAir dalyviu – tai jau 42-asis šios laidos epizodas.„Žalgirio“ arenoje
Įspūdingas Petrilevičiaus dėjimas į "Ryto" krepšį – gražiausias LKL savaitės momentas
Įspūdingas Petrilevičiaus dėjimas į "Ryto" krepšį – gražiausias LKL savaitės momentas
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse praėjusi savaitė buvo kaip niekad intensyvi – sužaista 10 rungtynių. Gražiausius šiuose mačuose sukurtus epizodus jums pristato LKL.lt.Penketuką
Mirkovičius – apie Petrausko panašumą su Kairiu bei milžinišką "Pieno žvaigždžių" potencialą
Mirkovičius – apie Petrausko panašumą su Kairiu bei milžinišką "Pieno žvaigždžių" potencialą
Branko Mirkovičius profesionalo kelią pradėjo dar 2003-iaisiais, o Lietuva jam yra jau aštunta šalis karjeroje. Serbas karjerą pradėjo gimtojoje šalyje, o po to prieš žaidimą
LKL lyderių mūšį Kaune dramatiškai laimėjo "Rytas"
LKL lyderių mūšį Kaune dramatiškai laimėjo "Rytas"
Lietuvos krepšinio lygoje ("Betsafe LKL") susitiko pirmaujantys Kauno "Žalgiris" (21-3) ir Vilniaus "Rytas" (22-6).Kauniečiai savo aikštėje po dramatiškos
Žibėnas po pergalės prieš "Žalgirį" rėžė emocingą kalbą rūbinėje
Žibėnas po pergalės prieš "Žalgirį" rėžė emocingą kalbą rūbinėje
Vilniaus „Rytas“ svečių teritorijoje nelauktai 86:85 įveikė dešimtkart iš eilės LKL čempioną Kauno „Žalgirį“.„Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas
Nusivylęs Schilleris nusilenkė "Rytui": tai – gera komanda
Nusivylęs Schilleris nusilenkė "Rytui": tai – gera komanda
Vilniaus „Rytas“ pateikė Atvelykio staigmeną ir svečių teritorijoje nelauktai 86:85 įveikė dešimtkart iš eilės LKL čempioną Kauno „Žalgirį“.Pergalingo baudos
"Lietkabelis" per pratęsimą palaužė svečius iš Prienų
"Lietkabelis" per pratęsimą palaužė svečius iš Prienų
Sekmadienio vakarą Panevėžyje vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai iškovojo 19-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Nenado Čanako vadovaujami Panevėžio
Kėdainiuose – užtikrinta šeimininkų pergalė prieš "Neptūną"
Kėdainiuose – užtikrinta šeimininkų pergalė prieš "Neptūną"
Džiugus vakaras Kėdainiuose – taip galima apibūdinti Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynes, kuriose „Nevėžis-Optibet“ (8-20) užtikrintai 88:77 įveikė
Jokubaitis mano, kad išrėtėjęs "Žalgiris" neturės problemų su "Rytu": reikia žaisti kaip su "PAO"
Jokubaitis mano, kad išrėtėjęs "Žalgiris" neturės problemų su "Rytu": reikia žaisti kaip su "PAO"
Jau sekmadienį „Betsafe-LKL“ aistruolių laukia tikras krepšinio desertas. Trečiąjį kartą šiame sezone susitinka turnyrinės lentelės viršuje įsitaisę klubai –
"Šiauliai" užtikrintai laimėjo Alytuje
"Šiauliai" užtikrintai laimėjo Alytuje
„Šiaulių“ (9/18) krepšininkai išgyveno dar vieną dramatišką vakarą ir iškovojo trečią pergalę iš eilės ir devintąją „Betsafe-LKL“
Kupšo vedamas "Juventus" dramatiškai palaužė "Pieno žvaigždes"
Kupšo vedamas "Juventus" dramatiškai palaužė "Pieno žvaigždes"
Šeštadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ (18-10) komanda, namų rungtynėse susitvarkiusi su Pasvalio „Pieno
Į ateitį žvelgiantis "Žalgirio" vadovas – apie sezoną Eurolygoje, skolas ir naujus pajamų šaltinius
Į ateitį žvelgiantis "Žalgirio" vadovas – apie sezoną Eurolygoje, skolas ir naujus pajamų šaltinius
Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai įspūdinga pergale užbaigė 2020–2021 m. Eurolygos sezoną. Iškovoję 17 pergalių per 34 sužaistas rungtynes žalgiriečiai
Butkevičius prieš akistatą su "Žalgiriu": treneris pakeitė komandą, jo sistema veikia
Butkevičius prieš akistatą su "Žalgiriu": treneris pakeitė komandą, jo sistema veikia
„Betsafe-LKL“ čempionate sekmadienį nugriaudės trečiasis šio 2020-2021 m. sezono derbis tarp turnyro lentelės kaimynų – Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“.
"Neptūnas" pasirašė sutartį su perspektyviu klaipėdiečiu
"Neptūnas" pasirašė sutartį su perspektyviu klaipėdiečiu
Klaipėdos „Neptūnas“ pasirašė ilgalaikę sutartį su perspektyviu klaipėdiečiu Kristupu Keiniu.2004 m. gimęs žaidėjas praėjusiame sezone atstovavo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“
"Vienas ant vieno": kuris iš "Šiaulių" krepšininkų geriau išmano statistiką?
"Vienas ant vieno": kuris iš "Šiaulių" krepšininkų geriau išmano statistiką?
LKL TV rubrikoje „Vienas ant vieno“ šįkart varžėsi „Šiaulių“ krepšininkai – Eimantas Stankevičius ir Justas Furmanavičius.Saulės miesto ekipos
Kapitono vedamas "Lietkabelis" sunkiai palaužė "Neptūną"
Kapitono vedamas "Lietkabelis" sunkiai palaužė "Neptūną"
Panevėžio „Lietkabelis“ (18/9) įsirašė dar vieną pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Kapitono Vytenio Lipkevičiaus vedami Nenado Čanako auklėtiniai namuose 82:77 (25:17,
"Žalgirio" vadovas pateikė pasiūlymą vyriausybei: pasiruošę rasti būdų žmonėms grįžti į socialinį gyvenimą
"Žalgirio" vadovas pateikė pasiūlymą vyriausybei: pasiruošę rasti būdų žmonėms grįžti į socialinį gyvenimą
Pastaruoju metu vis daugiau kalbama, kad karantino priemonės tapo mažiau veiksmingos, žmonės pavargo nuo uždaro gyvenimo būdo ir trūksta ateities vizijos apie grįžimą į socialinį ir kultūrinį
Mėgėjas rungtynių metu padainuoti Skučas susigrūmė su Urbonu "Dainų teste"
Mėgėjas rungtynių metu padainuoti Skučas susigrūmė su Urbonu "Dainų teste"
LKL TV rubrikoje „Dainų testas“ lietuviškų dainų atlikėjus spėliojo Utenos „Juventus“ atstovai – vyr. treneris Žydrūnas Urbonas ir komandos puolėjas Žygimantas
Gailius – apie išsiskyrimą su vokiečiais, dabartinį "Neptūną" ir tikslus likusiam sezonui
Gailius – apie išsiskyrimą su vokiečiais, dabartinį "Neptūną" ir tikslus likusiam sezonui
Ilgametis Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjas Deividas Gailius dar sykį apsimovė gimtojo miesto komandos marškinėlius. Po nesėkmingai susiklosčiusio trumpo karjeros etapo Vokietijoje,
"Ryto" pergalių seriją nutraukė svečiai iš Pasvalio (trenerių komentarai)
"Ryto" pergalių seriją nutraukė svečiai iš Pasvalio (trenerių komentarai)
„Betsafe-LKL“ čempionate nutraukta Vilniaus „Ryto“ (21/6) komandos įspūdinga 14-os pergalių seriją. Tai padaryti svečiuose sugebėjo Pasvalio „Pieno žvaigždės“
"Šiauliai" laimėjo įspūdingą trilerį Utenoje
"Šiauliai" laimėjo įspūdingą trilerį Utenoje
Iš turnyrinės lentelės apačios pamažu ropščiasi „Šiauliai“ (8/18). Saulės miesto klubas išvykoje 88:86 (18:27, 33:20, 17:23, 20:16) palaužė Utenos „Juventus“
Aukščiausias žmogus Lietuvoje Paukštė: dažnai tiesiog Saboniu pavadina
Aukščiausias žmogus Lietuvoje Paukštė: dažnai tiesiog Saboniu pavadina
Šis 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas krepšinio bendruomenei ir sirgaliams pateikė puokštę naujų, iki šiol nepažintų krepšininkų ir asmenybių.
"Juventus" gretose traumuotą Crawfordą pakeis Urbonas
"Juventus" gretose traumuotą Crawfordą pakeis Urbonas
Utenos „Juventus“ iki sezono pabaigos sudarė sutartį su Nacionalinės krepšinio lygos čempionu tapusiu 28 metų 198 cm ūgio gynėju Aurimu Urbonu. Kretingiškis komandoje užims
Jankūno šou padėjo "Žalgiriui" laimėti įtemptą mačą Panevėžyje
Jankūno šou padėjo "Žalgiriui" laimėti įtemptą mačą Panevėžyje
Kauno „Žalgiris“ (21/2) į Panevėžį atvyko praretėjusios sudėties, tačiau to užteko, kad būtų pasiekta pergalė Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Martino

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime