Naujienos kraunasi...

"Ryto" trenerio asistentas: mes esame nenugalėti, "Žalgiris" yra Eurolygos komanda

"Ryto" trenerio asistentas: mes esame nenugalėti, "Žalgiris" yra Eurolygos komanda
Vilniaus „Ryto“ ekipos trenerių štabas neseniai sulaukė naujų atsakomybių – spalio pradžioje jiems buvo patikėti klubo sportiniai reikalai. Vyriausiojo trenerio asistentas Georgios Dedas nuo šiol rūpinasi užsienio rinkos stebėjimu bei naujų žaidėjų paieška klube.

Buvęs profesionalus krepšininkas ir nuo 2016 m. trenerio karjerą pradėjęs graikas gyvendamas Lietuvoje išskiria „Ryto“ sirgalius.  

„Viskas labai gerai – komanda laimi, mes neblogai žaidžiame ir manau, kad galime tai daryti dar geriau. Vilnius yra gražus miestas, turime puikius fanus, kurie komandą palaiko ne tik, kai žaidžiame namuose, tačiau ir kiekvienose išvykos rungtynėse, tad šiuo metu viskas yra idealu“, – kalba G.Dedas. 

Vyr. trenerio asistentas papasakojo apie savo rolę trenerių štabe, komandos komplektavimo detales bei ko galima tikėtis artimiausiose krepšinio kovose sostinėje.

– „Rytas“ turi 6 pergales ir išlaiko lyderio poziciją turnyrinėje lentelėje. Kokius pagrindinius aspektus šiuo metu pabrėžiate komandos treniruotėse?  

– Taip, turime 6 pergales, tačiau niekada nenuvertiname varžovų ir negalvojame, jog esame geresni. Kiekvienose rungtynėse žaidžiame taip, lyg tai būtų pats svarbiausias mačas. Kartais pasitaiko sunkių momentų, tačiau mes prisitaikome. Norime laimėti kiekvienas rungtynes dėl mus palaikančių fanų bei savęs pačių.

Treniruočių metu stengiamės koncentruotis į daugybę detalių bei aspektų, ypač susijusių su gynyba, kurie neveikė taip gerai pirmųjų sezono rungtynių metu. Paskutinėje dvikovoje prieš Klaipėdos „Neptūną“ šį savo žaidimo aspektą sugebėjome pagerinti, o tai įrodo, jog sunkus darbas treniruočių metu atsipirko. 

Taip pat didelį dėmesį skiriame ir puolimui. Turime ganėtinai šviežią komandą, kadangi daugelis žaidėjų, o ypač amerikiečiai, prie treniruočių proceso prisijungė šiek tiek vėliau negu kiti. Treniruočių metu stengiamės sustyguoti puolimą taip, kad kiekvienas aikštelėje žinotų savo vietą ir išnaudotų stipriąsias puses. 

 – Ar galite apibūdinti savo, kaip trenerio, rolę treniruotėse ir ruošiantis rungtynėms? 

– Donaldas Kairys yra toks vyriausiasis treneris, kuris suteikia daug galimybių savo asistentams, tad mes, kartu su Giedriumi Žibėnu, nesame tie, kurie tik stebi viską iš šalies. Turime daug atsakomybių ruošdami komandą skirtingoms rungtynėms. Vienus varžovus analizuoju ir komandą rungtynėms parengiu aš, kitose tai daro Giedrius. 

Treniruotėse neturime specifinės sau paskirtos rolės, kadangi kiekvieną kartą komunikuojame ir tariamės. Tačiau norėčiau pabrėžti, kad jaučiamės laisvai, mumis Donaldas pasitiki, turime laisvę išsakyti savo nuomonę apie komandą, jos žaidimą bei daryti tam tikrus pakeitimus, kurie leidžia komandai tobulėti.

 – Neseniai taip pat gavote naujų atsakomybių – būsite atsakingas už Europos ir JAV žaidėjų rinkų stebėjimą ir kandidatų paiešką. Ar tai artima sritis tam, su kuo dirbote prieš tai?

– Norėčiau patikslinti, jog ši atsakomybė liečia ne tik Europos ir Amerikos, bet apskritai viso pasaulio talentus. Pats kadaise buvau žaidėjas, taip pat dirbau trenerio asistentu tokiose komandose kaip Pirėjo „Olympiacos“, o tai man leido susipažinti su daugybe skirtingų žmonių. Stengiuosi visas pažintis išnaudoti ieškant žaidėjų Vilniaus komandos labui. 

Orientuojuosi ir į jaunuosius talentus, kurie galėtų būti naudingi klubo krepšinio piramidei. Turiu tokią pačią nuomonę kaip ir visa „Ryto“ klubo organizacija – mūsų tikslas yra auginti jaunus krepšininkus, kurie ateityje galėtų prisijungti prie pagrindinės komandos. Ieškant jaunųjų talentų užsienyje pats svarbiausias dalykas yra, kad jie pateisintų mūsų lūkesčius ir taip pat vėliau atvertų pagrindinės komandos duris.

Kalbant apie amerikiečius bei kitus užsienio krepšininkus, nors rinka yra labai didelė, tačiau šis periodas yra labai keistas dėl koronaviruso keliamų sunkumų, todėl daugelis krepšininkų nenori palikti savo namų ir išvykti rungtyniauti į kitą šalį, kadangi savo šalyse jie jaučiasi saugiau, gali būti kartu su savo šeimų nariais. Labai gerai, kad mums pavyko susitarti su Maurice’u Ndouru, tarptautiniu mastu žinomu žaidėju, turinčiu didelę patirtį, kuris tikrai nori žaisti ir padėti komandai.

– Gal galėtumėte papasakoti plačiau apie „Ryto“ komandos komplektavimą bei kaip vyksta naujų krepšininkų paieška?

– Visada reikia žinoti rinkos situaciją ir reikia suprasti, ko reikia tavo komandai. Vasarą mes daug kalbėjomės su Donaldu bei susikūrėme planą, kaip norėtume komplektuoti komandą. Susidarėme didelį sąrašą krepšininkų, kurie mums patinka. Su kai kuriais jų sutartis pasirašėme, o su kitais dėl tam tikrų priežasčių to padaryti nepavyko. Dabar šį sąrašą turime ofise. Jis yra labai naudingas, kadangi niekada negali žinoti, kada gali prireikti naujo krepšininko sezono eigoje, kai reikia reaguoti greitai, pavyzdžiui, jeigu koks nors mūsų krepšininkas patirtų traumą, o jeigu ne, šis sąrašas labai pasitarnauja ateinančiame sezone. 

Kalbant apie jaunuosius krepšininkus, jeigu mes norime žaidėją atsivežti į Lietuvą, kad jis galėtų žaisti „Perlo Energijoje“, o po poros metų prisijungti prie pagrindinės komandos, turime įsitikinti, jog jis iš tikrųjų turi gerus krepšinio sugebėjimus. Patikrinus ir įsitikinus, kad krepšininko sugebėjimai yra tikrai geri, reikia surinkti kuo daugiau informacijos apie jo socialinį statusą: iš kokios šalies žaidėjas yra kilęs, kokia šeimyninė padėtis bei ar jis tikrai yra pasiruošęs palikti savo šeimą ir išvykti gyventi svetur. Kadangi 15-17 metų jaunuoliams tai padaryti tikrai nėra lengva. Tokiais atvejais analizė reikalauja labai daug laiko ir kantrybės.

– Naujų žaidėjų paieška ir jų analizė yra gana sudėtingas procesas, tačiau kas, jūsų nuomone, šioje srityje yra sunkiausia?

– Sudėtingiausia žaidėjų paieškos ir jų žvalgybos dalis, be jokios abejonės, yra asmeninių savybių ištyrimas. Tu gali peržiūrėti daug vaizdo medžiagos, tačiau taip pat turi domėtis ir jo kasdienine rutina bei asmenybe. Vaizdo peržiūros neparodys ar sportininkas yra labiau šeimos žmogus, ar jis labiau mėgsta vakarėlius ir linksmybes. 

Gali būti ir taip, jog krepšininkas yra linkęs į įvairius konfliktus su savo komandos draugais bei treneriais. Kai kurias charakterio savybes vaizdo peržiūrose, žinoma, pamatyti gali, kadangi yra galimybė analizuoti žaidėjo kūno kalbą, stebėti, kaip jis reaguoja į jam nepalankius teisėjų švilpukus ar įvairias kitas jam nepalankias situacijas, tačiau to neužtenka. Komandai vienas svarbiausių dalykų yra krepšininko rutina ir jo darbo etika: jeigu žaidėjas turi gerą charakterį ir nevengia sunkiai dirbti, toks pasirinkimas yra labai lengvas.

Tas pats tinka ir jauniems žaidėjams, tačiau su jais yra šiek tiek sunkiau. Tardamasis su jaunais žaidėjais turi atsižvelgti ir į dar daugiau faktorių. Kalbėdamas apie jų šeimos statusą turi turėti omenyje, jog jei jie turi sunkiai pragyvenančią šeimą, tuomet jiems greičiausiai reikės daugiau pinigų, o jeigu žaidėjai turi turtingą šeimą, pinigai jiems dažniausiai apskritai nerūpės. Gali būti ir taip, jog žaidėjas nekalba angliškai arba dar kažkas. Visada turi turėti tai omenyje.

– Ar naujojo ekipos krepšininko Maurice’o Ndouro pakvietimas į klubą buvo jūsų mintis?

– Tai buvo bendras visų trenerių sprendimas. Kai mes nusprendėme, jog mums reikėtų pasipildyti tokius sugebėjimus turinčiu aukštaūgiu mes kalbėjomės su agentais, kad sužinotume galimus žaidėjus rinkoje. Išsiskyrėme keletą mums labiausiai tinkamų pavardžių, o Maurice’o Ndouro buvo viena iš jų. Donaldas būdamas Talino „Kalev“ su šiuo krepšininku ne kartą susidūrė VTB lygoje, o praėjusiame sezone mums abiems jį teko matyti Eurolygoje, kai dirbome Pirėjo „Olympiacos“ trenerių štabe. 

Mano manymu, yra labai svarbu ir naudinga žaidėją stebėti nuo atsarginių suolelio, kadangi tokiu būdu daug labiau su juo susipažįsti nei žiūrėdamas vaizdo peržiūras. Šio žaidėjo savybių mums labai reikėjo komandoje, štai kodėl kartu su klubo vadovybe priėmėme bendrą sprendimą ir nusprendėme su juo pasirašyti kontraktą.

– Ko galime tikėtis iš ekipos sekmadienį laukiančiame principiniame mače prieš Kauno „Žalgirį“?

– Kiekvienas lietuvis žaidėjas ir fanas supranta, kokios ypatingos reikšmės yra Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ akistatos. Mes esame nenugalėti, turime šešias pergales ir nei vieno pralaimėjimo Lietuvos krepšinio lygoje. „Žalgiris“ tuo tarpu turi tik vieną. Manau, jog tai bus labai įtemptos ir visiškai kitokios rungtynės, nei iki šiol turėjome šiame sezone. Su visa pagarba kitoms lygos ekipoms, „Žalgiris“ yra aukšto lygio Eurolygos komanda. Tai ekipa, kuri abejose aikštės pusėse demonstruoja labai agresyvų krepšinį, todėl viena pagrindinių mūsų užduočių bus nenusileisti jiems savo energija ir fiziškumu.

– Taip pat antradienį startuosite Čempionų lygoje, kurioje susitiksite su Atėnų „Peristeri“ ekipa. Kaip planuojate ruoštis šioms rungtynėms, turėdami omenyje, jog turėsite tik vieną laisvą dieną?

– Taip, turėsime tik vieną dieną tarp rungtynių, todėl negalėsim sau leisti pilnai atstatyti kūnų bei minčių. Šiuo metu sportuojame ir stengiamės savo žaidėjus nuteikti ir fiziškai paruošti abejoms šioms dvikovoms vienu metu.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Čeponis: "Žalgiris" nuleis ant žemės "Zenit", nesuklups ir rinktinė
Čeponis: "Žalgiris" nuleis ant žemės "Zenit", nesuklups ir rinktinė
Ši savaitė šalies krepšiniui bus ypatinga, nes jos metu į kovą namų arenose stos ne tik Kauno „Žalgiris", bet ir Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė.
E.Želionis – apie grįžimą į LKL bei žaidimą egzotinėse šalyse
E.Želionis – apie grįžimą į LKL bei žaidimą egzotinėse šalyse
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ lapkričio pradžioje sudrebino Betsafe-LKL, kuomet pranešė, jog į komandą vietoje Zigmaro Raimo atvyksta Edgaras Želionis.31-erių krepšininkas
"Neptūno" naujokai susikovė "Filmų teste"
"Neptūno" naujokai susikovė "Filmų teste"
LKL TV sirgaliams pristato dar vieną šio sezono naujieną. Tai – „Filmų testas“, kuriame savo žinias apie įvairius filmus, serialus ir aktorius demonstruos „Betsafe-LKL“
"Ryto" legionieriui diagnozuotas koronavirusas, kuris komandoje gali plisti ir sparčiau
"Ryto" legionieriui diagnozuotas koronavirusas, kuris komandoje gali plisti ir sparčiau
Vilniaus „Ryto“ klubas antradienį infromavo visuomenę apie antrąjį teigiamą koronaviruso atvejį pagrindinėje komandoje, tačiau panašu, kad COVID-19 užkratas komandos viduje
Schilleris: apie Pascualio specifiką, pokalbį su Messina ir duobes pirmose rungtynių dalyse
Schilleris: apie Pascualio specifiką, pokalbį su Messina ir duobes pirmose rungtynių dalyse
Kauno „Žalgiris“ tęsia pasirodymą Eurolygos varžybose ir jau ketvirtadienį priims dar vieną varžovą – į Kauną atvyksta Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas su Artūru
Džiugi žinia "Lietkabelio" gerbėjams: naujų COVID-19 atvejų neaptikta, atnaujinamos treniruotės
Džiugi žinia "Lietkabelio" gerbėjams: naujų COVID-19 atvejų neaptikta, atnaujinamos treniruotės
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda pirmadienį atliko pakartotinius koronaviruso testus ir šie naujų užsikrėtimų neparodė.Sekmadienį po viešnagės Krasnodare ir Bolonijoje
Nauji COVID-19 atvejai "Ryto" pagrindinėje ir jaunimo komandose
Nauji COVID-19 atvejai "Ryto" pagrindinėje ir jaunimo komandose
Vilniaus „Ryto“ pagrindinė ir jaunimo komandos atliko koronaviruso testus.Sostinės klubo pagrindinėje komandoje patvirtintas vienas teigiamas COVID-19 testas, „Perlo Energijoje“
Mažeika - apie nugalimą "Žalgirį", LKL rekordą ir ne visada paklusnų jaunimą
Mažeika - apie nugalimą "Žalgirį", LKL rekordą ir ne visada paklusnų jaunimą
Klaipėdos „Neptūnas“ šį „Betsafe-LKL“ sezoną pasitiko kaip lietuviškiausias lygos klubas – komandos sudėtyje vietos neatsirado nė vienam legionieriui,
"Kainų teste" dalyvavęs Ž.Urbonas: viskas taip žemiška – agurkai, šiltnamis, šienas
"Kainų teste" dalyvavęs Ž.Urbonas: viskas taip žemiška – agurkai, šiltnamis, šienas
Vienoje iš naujų LKL TV rubrikų – „Kainų teste“ – savo jėgas jau išmėgino Utenos „Juventus“ krepšininkas Žygimantas Skučas, o šįkart
R.Jokubaičio starto penketas: tėtis, dar du lietuviai ir dvi Graikijos žvaigždės
R.Jokubaičio starto penketas: tėtis, dar du lietuviai ir dvi Graikijos žvaigždės
Kūrybinė „Žalgiris TV“ komanda pristato naują rubriką pavadinimu #MyStartingFive. Joje Kauno „Žalgirio“ ekipos krepšininkai turės sudėlioti savo svajonių starto
Du "Ryto" legionieriai pakviesti į savo šalių rinktines
Du "Ryto" legionieriai pakviesti į savo šalių rinktines
Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) rudeninio rinktinių „lango“ metu visą būrelį žaidėjų nacionalinėms savo šalių komandoms „skolina“ Vilniaus „Ryto“
"Ryto" kapitonas praleis rungtynes su "Žalgiriu" ir VEF
"Ryto" kapitonas praleis rungtynes su "Žalgiriu" ir VEF
Prieš beveik dvi savaites Prancūzijoje vykusiame FIBA Čempionų lygos susitikime su Strasbūro SIG komanda vienam Vilniaus "Ryto" lyderių Arnui Butkevičiui lūžo pirštas.Sostinės
Rezultatyviausias LKL žaidėjas iš Kėdainių keliasi į Uteną
Rezultatyviausias LKL žaidėjas iš Kėdainių keliasi į Uteną
Prieš kelias dienas su amerikiečiu Jameliu Artisu atsisveikinusi Utenos „Juventus“ ekipa sulaukė pastiprinimo. Jau antradienį prie Aukštaitijos komandos prisijungs vienas naudingiausių
Legendinio rekordo vakarą prisiminęs Beardas: iš dabartinių žaidėjų į mane panašiausias Daviesas
Legendinio rekordo vakarą prisiminęs Beardas: iš dabartinių žaidėjų į mane panašiausias Daviesas
2004 metų sausio 22-oji. Kauno „Žalgiris“ svečiuose susitinka su Bolonijos „Skipper“. Į Italiją Lietuvos klubas atvyko be savo lyderio Arvydo Sabonio, tą sezoną tapusio Eurolygos
"Žalgirio" tandemas sukūrė gražiausią LKL savaitės epizodą
"Žalgirio" tandemas sukūrė gražiausią LKL savaitės epizodą
Prieš prasidėjusią rinktinių pertrauką „Betsafe-LKL“ čempionate praėjusi savaitė buvo pažymėta trimis susitikimais – rungtynės vyko Prienuose, Šiauliuose ir Kaune.
Apie Blaževičiaus problemą prabilęs Schilleris pasveikino jo ir Jokubaičio sprendimą dėl NBA
Apie Blaževičiaus problemą prabilęs Schilleris pasveikino jo ir Jokubaičio sprendimą dėl NBA
Kauno „Žalgiris“ sekmadienio vakarą namuose 81:59 sutriuškino Klaipėdos „Neptūną“, o Lietuvos čempionų vyriausiasis treneris Martinas Schilleris po užtikrintos pergalės
Du kėlinius miegojęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Neptūną"
Du kėlinius miegojęs "Žalgiris" po pertraukos sutriuškino "Neptūną"
Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Betsafe–LKL“ čempionate iškovojo dar vieną pergalę. Martino Schillerio auklėtiniai namų aikštėje rezultatu
G.Orelikas išplėšė dramatišką pergalę "Šiauliams" (video komentarai)
G.Orelikas išplėšė dramatišką pergalę "Šiauliams" (video komentarai)
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (5/4) sekmadienio vakarą jau laikė pergalę savo rankose, tačiau įspūdingą charakterį pademonstravę „Šiaulių“ (2/7) krepšininkai
"Lietkabelyje" - keli nauji koronaviruso atvejai
"Lietkabelyje" - keli nauji koronaviruso atvejai
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda vėl susidūrė su koronaviruso atvejais.Šią savaitę Europos taurėje dvejas rungtynes sužaidusi ekipa šeštadienį grįžo į Lietuvą
Italijos žiniasklaida: Milano klubas yra aukštesnio lygio, prieš "Žalgirį" reikia sužaisti geriau
Italijos žiniasklaida: Milano klubas yra aukštesnio lygio, prieš "Žalgirį" reikia sužaisti geriau
„Milano klubas vėl džiaugiasi pergale, bet „Žalgiris“ įvarė baimės“, – skelbia Italijos sporto žiniasklaidos milžino „La Gazzetta dello Sport“ antraštė.
Vos neprisižaidusios "Pieno žvaigždės" išsivežė pergalę iš Prienų
Vos neprisižaidusios "Pieno žvaigždės" išsivežė pergalę iš Prienų
Vieninteliame šeštadienio Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače intriga buvo pasiekusi aukščiausiąjį tašką, nes „Pieno žvaigždės“
"Neptūno" veteranas M.Mažeika prieš "Žalgirį" nusiteikęs kovoti tik dėl pergalės
"Neptūno" veteranas M.Mažeika prieš "Žalgirį" nusiteikęs kovoti tik dėl pergalės
„Betsafe-LKL“ pirmenybėse prieš savaitgalio turą vėl įvyko tvarkaraščio pakeitimai, tačiau čempionatas vyksta toliau – per dvi dienas bus sužaistos trejos turnyro
Prienų klubas atsisveikino su aukštaūgiu iš Senegalo
Prienų klubas atsisveikino su aukštaūgiu iš Senegalo
Prienų „CBet“ komandoje – sudėties korekcijos. Klubas abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su 21 metų 210 cm ūgio senegaliečiu Khadimu Sow.Madrido „Real“ komandos akademiją
"Žalgiris" ištirpdė didžiulį skirtumą, bet krito Milane
"Žalgiris" ištirpdė didžiulį skirtumą, bet krito Milane
Eurolygos dešimtajame ture Kauno "Žalgiris" (5/5) Italijoje nesėkmių seriją prratęsė iki keturių iš eilės.Martino Schillerio auklėtiniai po permainingos kovos 92:98 (25:21,
N.Giga – apie koledžų krepšinį, ten sutiktą J.Morantą ir kita
N.Giga – apie koledžų krepšinį, ten sutiktą J.Morantą ir kita
Penktadienį „Betsafe-LKL“ „Facebook“ paskyroje vykusios tiesioginės transliacijos metu radijo laidų vedėjas Paulius Vaitiekūnas bendravo su Klaipėdos „Neptūno“
Koronaviruso atvejis - ir "Dzūkijos" komandoje
Koronaviruso atvejis - ir "Dzūkijos" komandoje
„Dzūkijos“ komandoje buvo užfiksuotas pirmasis koronaviruso susirgimo atvejis. Alytaus klubo krepšininkas nejaučia jokių šiai infekcijai būdingų simptomų.Visi Alytaus komandos
Žalgiriečių tikslas Milane – dar kartą neįkliūti į "krepšinio profesoriaus" spendžiamus spąstus
Žalgiriečių tikslas Milane – dar kartą neįkliūti į "krepšinio profesoriaus" spendžiamus spąstus
Keturis pralaimėjimus per pastarąsias penkerias Eurolygos rungtynes patyrę žalgiriečiai galės reabilituotis jau penktadienio vakarą, kai Milane surems ginklus su šiame sezone vos šešis
"Ryto" klube - koronaviruso atvejis
"Ryto" klube - koronaviruso atvejis
Vilniaus „Ryto“ komandoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, krepšininko pavardė neatskleidžiama.Sostinės klubo žaidėjui pajutus simptomus ir atlikus COVID-19 testą, buvo

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime