Naujienos kraunasi...

"Ryto“ žvaigždė A. Goudelockas – apie karčią praeitį JAV ir nuostabų jausmą Lietuvoje

"Ryto“ žvaigždė A. Goudelockas – apie karčią praeitį JAV ir nuostabų jausmą Lietuvoje
Įsibėgėjusiame 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionate netrūksta ryškių pavardžių. Prie lygos prisijungė 73 nauji krepšininkai, todėl sirgaliai sezono metu spės rasti žmonių, tapsiančių jų favoritais tiek aikštelėje, tiek už jos ribų.

Vienas ryškiausių „Betsafe-LKL“ naujokų – Vilniaus „Ryto“ gynėjas Andrew Goudelockas, dar visai neseniai vadintas taškų mašina Eurolygoje.

31 metų krepšininkui „Ryto“ klubas yra jau tryliktoji stotelė karjeroje. Nuo Los Andželo iki Kazanės, nuo Stambulo iki Milano, nuo Tel Avivo iki Šandogo Kinijoje ir nuo Venecijos iki Vilniaus. A. Goudelockas tarsi vienišas klajūnas išmaišė visą pasaulį, paragavo ir šilto ir šalto, kol atsidūrė vietoje, apie kurią buvo girdėjęs labai daug.

Žaidėjo praeitis leidžia daryti prielaidą, kad „Rytas“ nebus paskutinis jo klubas, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad A. Goudelockas Vilniuje nutūpė netyčia.

Kalbėdamas su LKL.lt amerikietis papasakojo apie gana karčią, bet spalvų gyvenimui suteikusią realybę. Būdamas paauglys jis gyveno tik NBA svajone, o ši svajonė, kaip sako pats krepšininkas, gali būti labai apgaulinga.

Los Andželo „Lakers“ marškinėlius apsivilkęs 23 metų gynėjas tuomet dar tikrai nežinojo, kad beveik visa likusi karjera tęsis Europoje, o ketvirtą dešimtį krepšininkas pradės Lietuvos sostinėje – mieste, kuriame vos atvykęs jis pasijuto ryškia žvaigžde.

„Iš pradžių man, jaunam žmogui, Europa buvo šokas. Bet tai neįvyko tiesiog šiaip sau. Amerikoje buvau mėtomas į visas puses ir per labai trumpą laiką patyriau visko – išgirdau savo pavardę naujokų biržoje, debiutavau NBA, tada mane išsiuntė į plėtojimosi lygą, vėliau ten laimėjau MVP titulą, vėl grįžau į NBA, mane vėl išsiuntė i žemesnį lygį. Vasaros lygoje, pavyzdžiui, rinkdavau po kokius 24 taškus, aš tikrai žinojau, kad esu vertas daugiau.

Supratau, kad nusipelniau vietos NBA, bet galiausiai pasakiau sau ir jiems: „Pamirškite tai. Pamirškite mane. Rasiu komandas, kurios manęs tikrai norės“. Turėjau pakeisti savo mąstymą, turėjau pakeisti savo gyvenimą. Tiesiog turėjau išvykti, nes žinojau, kad galiu žaisti aukštame lygyje, bet NBA durys man vis buvo užveriamos“, – apie karjeros vingius LKL.lt pasakojo A. Goudelockas.

– Andrew, jei pabandytumėte atsiminti save kaip vaiką. Kur buvo tos krepšinio užuomazgos, kodėl būtent krepšinis? – paklausė LKL.lt.

Mano šeima, mano tėvas, aš pats jo nepažinojau, bet jis žaidė krepšinį. Visi vyrai mano giminėje žaidė krepšinį. Mieste, kuriame gimiau ir augau, visi žinojo mano pavardę, kaip krepšininko pavardę. Tiesiog įsitraukiau į tai. Kai pradėjau lankyti mokyklą, pradėjau žaisti kiekvieną dieną. Tiesą sakant, man sekėsi neblogai nuo pat pradžių, todėl didelių abejonių dėl krepšinio mano gyvenime nebuvo.

– Sakote, kad sekėsi neblogai. O kada supratote, kad tas neblogas krepšinis taps jūsų pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu ir kad jūs – profesionalas?

Buvau gana jaunas. Tiesą sakant lygiagrečiai žaidžiau ir amerikietišką futbolą, ir krepšinį. Abejose šiose šakose man sekėsi tikrai neblogai. Pasirinkau krepšinį, nes jame patirdavau mažiau skausmo – juk amerikietiškajame futbole tu tikrai turi būti sukandęs dantis. Tai nebuvo sunkus sprendimas ir dėl jo nesigailiu.

– Į Europą atvykote labai anksti ir nusileidote tiesiai Kazanėje, Rusijoje. Koks tai buvo jausmas?

Tai buvo šokas. Bet tai neįvyko tiesiog šiaip sau. Amerikoje buvau mėtomas į visas puses ir per labai trumpą laiką patyriau visko – išgirdau savo pavardę naujokų biržoje, debiutavau NBA, tada mane išsiuntė į plėtojimosi lygą, vėliau ten laimėjau MVP titulą, vėl grįžau į NBA, mane vėl išsiuntė i žemesnį lygį. Vasaros lygoje, pavyzdžiui, rinkdavau po kokius 24 taškus, aš tikrai žinojau, kad esu vertas daugiau. Supratau, kad nusipelniau vietos NBA, bet galiausiai pasakiau sau ir jiems: „Pamirškite tai. Pamirškite mane. Rasiu komandas, kurios manęs tikrai norės“. Turėjau pakeisti savo mąstymą, turėjau pakeisti savo gyvenimą. Tiesiog turėjau išvykti, nes žinojau, kad galiu žaisti aukštame lygyje, bet NBA durys man vis buvo užveriamo.

– Vilnius jums jau tryliktoji stotelė. Ar krepšininką galėtum palyginti su keliautoju aplink pasaulį?

Kaip kuriems žaidėjams pasiseka ir jie iškart randa komandą, kuri juo pasitiki, kuri susieja ateitį su juo, pavyzdžiui, septyneriems ar aštuoneriems metams. Bet man taip nenutiko. Kad ir kokioje komandoje atsidurdavau, giliai viduje žinodavau, kad kažkada galiu grįžti į NBA, todėl nesitardavome dėl ilgalaikių sutarčių. Tokį požiūrį man įskiepijo mano agentas, kuris nuolat kartojo, kad niekada nežinai, kaip viskas klostysis po šio sezono. Žinote, dėl to tikrai esu laimingas – juk per savo karjerą pamačiau daug ypatingų vietų visame pasaulyje, paliečiau daug skirtingų kultūrų ir pažinau daug naujų žmonių.

– Jau spėjote debiutuoti „Betsafe-LKL“ čempionate. Ką žinojote apie šią lygą prieš atvykdamas?

Apie Lietuvos krepšinio lygą („Betsafe-LKL“) buvau girdėjęs tikrai daug. Turiu nemažai draugų, kurie čia žaidė arba žaidžia, todėl visada žinojau, kad tai stipri lyga. Žinojau, kad Lietuvoje krepšinis yra aukšto lygio, todėl daug abejonių prieš čia atvykstant tikrai neturėjau. Man tai dar viena vieta tobulėti – nepasakysiu nieko naujo, kad ir kur žaisčiau, noriu būti pati geriausia savo versija. O skirtingos vietos, skirtingi varžovai, leidžia dėti tuos žingsnius į priekį. Dabar esu čia, darysiu viską, ką galiu, kad žaisčiau geriausią krepšinį ir kartu su komanda laimėtume tiek, kiek įmanoma.

– Kokį įspūdį palieka Vilnius? Ar jau spėjote pajausti, kad žmonės čia iš tiesų mėgsta krepšinį?

Ką labiausiai mėgstu Vilniuje, tai žmones. Galiu pasakyti, kad jūs labai malonūs ir svetingi. Nors praleidau čia nedaug laiko, jau dabar pajaučiau, kad mane Vilniuje krepšinio sirgaliai atpažįsta – sustabdo gatvėje, ką malonaus pasako, kažką padovanoja. Taip pat dar nė karto nepajaučiau, kad esu užsienietis, kad esu juodaodis. Kitur būdavo, kad išeini į miestą ir jauti tuos nemalonius žvilgsnius, nes esi kitoks. Vilniuje taip tikrai nėra, čia visi vienodi. Klausiau Donato Motiejūno apie lietuvius, tai sakė, kad priims maloniai, bet esu tikrai labai maloniai nustebęs, nes nesitikėjau, kad tas kasdienis bendravimas bus toks paprastas ir šiltas.

–  Didžiausias asmeninis šio sezono tikslas yra...?

Noriu laimėti kuo daugiau rungtynių, būti geriausia savo versija ir, svarbiausia, išvengti traumų. Svarbiausia sveikata. Jei būsiu sveikas, tai bus puikus sezonas, nes jau dabar matau, kad turime puikų trenerių štabą ir talentingus komandos draugus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Į Lekavičių besilygiuojantis Vilys - apie dėjimą per Jomantą bei savo idealus krepšinyje
Į Lekavičių besilygiuojantis Vilys - apie dėjimą per Jomantą bei savo idealus krepšinyje
„Bzz! Pokalbiai” – viena iš daugelio naujų LKL TV rubrikų. Šios laidos metu „Betsafe-LKL“ žaidėjus „CityBee“ automobiliu vežios ir kalbins radijo
"Neptūnas" savivaldybei padovanojo dalininkų kapitalo dalį
"Neptūnas" savivaldybei padovanojo dalininkų kapitalo dalį
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija gavo oficialų viešosios įstaigos „Neptūno“ krepšinio klubo dalininkų atstovo pasiūlymą padovanoti 1/20 dalininkų kapitalo
D.Jacksonas - apie "Žalgirį", greičiausią "Ryto" žaidėją bei geriausią dėjiką
D.Jacksonas - apie "Žalgirį", greičiausią "Ryto" žaidėją bei geriausią dėjiką
Vilniaus „Ryto“ atakų organizatoriui Demetriusui Jacksonui tai pirmasis sezonas Europoje. Puikią fizinę formą rodantis sostinės klubo įžaidėjas yra vienas pagrindinių „Ryto“ komandos
Čempionų lygoje E.Bendžiaus klubas pranoko B.Motumo vedamą "Galatasaray"
Čempionų lygoje E.Bendžiaus klubas pranoko B.Motumo vedamą "Galatasaray"
Trečiadienį startavo 2020-2021 metų FIBA Čempionų lygos sezonas, o pirmąją pergalę iškovojo Eimanro Bendžiaus atstovaujamas Sasario "Dinamo" klubas.Gianmarco Pozzecco auklėtiniai
Dėl LKL grandų dvikovos nugalėtojo komentatorių L.Kunigėlio ir  K.Tiškevičiaus nuomonė išsiskyrė
Dėl LKL grandų dvikovos nugalėtojo komentatorių L.Kunigėlio ir K.Tiškevičiaus nuomonė išsiskyrė
„Betsafe-LKL“ čempionate artėja kol kas svarbiausia sezono dvikova. Sekmadienį krepšinio gerbėjų akys kryps į pirmąjį šio sezono derbį tarp Vilniaus „Ryto“
E.Ulanovas: "Ryto" trenerio pasisakymai dar labiau motyvuoja kauniečius
E.Ulanovas: "Ryto" trenerio pasisakymai dar labiau motyvuoja kauniečius
Jau šį savaitgalį „Betsafe-LKL“ čempionate įvyks viena laukiamiausių viso sezono dvikovų. Sostinėje ginklus surems amžinieji priešininkai – Vilniaus „Ryto“
Rezultatyviose rungtynėse "Nevėžis-Optibet" pranoko "CBet"
Rezultatyviose rungtynėse "Nevėžis-Optibet" pranoko "CBet"
„Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės vidurio komandų akistatoje stipresni pasirodė namuose žaidę Kėdainių krepšininkai.Dviejų žaidėjų debiuto sulaukęs Kėdainių „Nevėžis-Optibet“
"Ryto" puolėjų grandį sustiprino NBA ir Eurolygoje žaidęs M.Ndouras
"Ryto" puolėjų grandį sustiprino NBA ir Eurolygoje žaidęs M.Ndouras
Vilniaus „Ryto“ komandą prieš itin svarbų startą Čempionų lygos turnyre sustiprino NBA ir Eurolygoje rungtyniavęs Maurice’as Ndouras. 28-erių 206 cm ūgio puolėjas anksčiau
"Rytas" be jokio vargo laimėjo Klaipėdoje
"Rytas" be jokio vargo laimėjo Klaipėdoje
Vilniaus „Rytas“ (6/0) toliau neranda lygių „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Sostinės ekipa išvykoje 98:60 (26:15, 23:20, 24:12, 25:13) sutriuškino Klaipėdos
E.Šaulys prieš akistatą su "Rytu": už klaidas jie baudžia negailestingai
E.Šaulys prieš akistatą su "Rytu": už klaidas jie baudžia negailestingai
Jau šiandien „Betsafe-LKL“ startuoja šeštasis čempionato turas, kuriame rungtynės vyks ne tik savaitgalį, bet ir kitos savaitės pradžioje.Visgi centrinis turo susitikimas
"Ant lentutės" - M.Brazio išnagrinėtas "Ryto" žaidimas
"Ant lentutės" - M.Brazio išnagrinėtas "Ryto" žaidimas
LKL TV tęsia čempionato ekipų analizę laidoje „Ant lentutės“ su Mindaugu Braziu.Šįkart po naujosios rubrikos padidinamuoju stiklu atsidūrė ekipa, kurios trenerių štabe
"Rytas" atsisveikina su S.Kulviečiu ir sumokės jam kompensaciją
"Rytas" atsisveikina su S.Kulviečiu ir sumokės jam kompensaciją
Vilniaus „Rytas“ abipusiu susitarimu nutraukė sutartį su Sauliumi Kulviečiu. Krepšininkas kenčia kojos skausmus ir dar kurį laiką negalės žaisti krepšinio.Nutraukiant
"Šiaulių" islandas: dabar svarbiausia yra laimėti
"Šiaulių" islandas: dabar svarbiausia yra laimėti
Šiemet „Betsafe–LKL“ žaidėjų tautybių sąrąše išsiskiria vienos krepšinio prasme egzotinės valstybės pavadinimas – Islandija. Gyventojų skaičiumi
"Ryto" legionierių testas: kuris iš amerikiečių geriau atpažįsta Lietuvą?
"Ryto" legionierių testas: kuris iš amerikiečių geriau atpažįsta Lietuvą?
Šiandien „Betsafe–LKL“ sirgalius pasiekia naujausia LKL TV rubrika – „Legionierių testas“.Šiame žaidime tarpusavyje susigrums po du lygos komandų užsieniečius,
"Ryto" kovas Čempionų lygoje transliuos TV6 kanalas
"Ryto" kovas Čempionų lygoje transliuos TV6 kanalas
Visos Vilniaus „Ryto“ FIBA Čempionų lygos šio sezono rungtynės bus tiesiogiai transliuojamos per TV6 ir Go3. O per ilgąsias dvikovų pertraukas žiūrovų lauks ir specialios laidos. Nuo
"Neptūno" direktorius atskleidė skaičius, kuriais disponuos šį sezoną
"Neptūno" direktorius atskleidė skaičius, kuriais disponuos šį sezoną
Pastaraisiais metais nuosekliai skolų naštą mažinęs Klaipėdos „Neptūnas“ praėjusį pavasarį susidūrė su COVID-19 pandemijos atneštais finansiniais padariniais, kurie
"Rytas" Ch.McCuloughui suteikė antrą šansą
"Rytas" Ch.McCuloughui suteikė antrą šansą
Po vidinio Vilniaus „Ryto“ komandos patikrinimo ir pateiktų dokumentų apie sukeltą eismo įvykį Chrisui McCulloughui leista vėl prisijungti prie komandos treniruočių proceso ir sportuoti
Varžovų puolimą surakinęs "Lietkabelis" triumfavo Aukštaitijos derbyje (trenerių komentarai)
Varžovų puolimą surakinęs "Lietkabelis" triumfavo Aukštaitijos derbyje (trenerių komentarai)
Pergalių seriją iki trijų Panevėžio „Lietkabelis“ (3/2) pratęsė Pasvalyje. Aukštaitijos derbiu tituluojamoje dvikovoje svečiai 82:63 (13:10, 27:18, 17:15, 25:20) nugalėjo
Po pertraukos sprogęs Prienų klubas nubloškė "Neptūną"
Po pertraukos sprogęs Prienų klubas nubloškė "Neptūną"
Regimantas Miniotas toliau stebina ir sulaukia pagalbos, o „CBet“ (3/2) skina pergales „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Prienų klubas namuose 99:67 (27:24, 20:22, 25:17,
"Ryto" puolimo banga nuplovė "Šiaulius"
"Ryto" puolimo banga nuplovė "Šiaulius"
Pergalingu ritmu žygiuojančiam Vilniaus „Rytui“ (5-0) kelio nepastojo ir kol kas be pergalių liekantys „Šiaulių“ (0-5) krepšininkai.Komandinį žaidimą demonstravę
"Ryto" sporto vadovo darbus perima vyr. treneris D.Kairys
"Ryto" sporto vadovo darbus perima vyr. treneris D.Kairys
Vilniaus „Rytas“ abipusiu susitarimu nusprendė neatnaujinti bendradarbiavimo ir atsisveikino su direktoriaus pareigas ėjusiu Rolandu Jaručiu. Vyriausiajam treneriui Donaldui Kairiui, kartu
Pasvalio ekipoje latvį keičia "Ryto" skolinamas K.Giedraitis
Pasvalio ekipoje latvį keičia "Ryto" skolinamas K.Giedraitis
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1-3) ėmėsi permainų perimetro linijoje – klubas atsisveikino su Edgaru Lasenbergu, o į jo vietą iš Vilniaus „Ryto“ (4-0) atvyksta
LKL žaidėjai pagal "Instagram" sekėjus: populiariausi žalgiriečiai
LKL žaidėjai pagal "Instagram" sekėjus: populiariausi žalgiriečiai
Įsibėgėjęs 2020-2021 m. „Betsafe–LKL“ sezonas krepšinio sirgaliams atnešė ne tik daug intriguojančių dvikovų, bet ir aibę naujų pavardžių. Krepšininkai
"Ryto" bėdos: M.Echodas mėnesiui iškrito iš rikiuotės
"Ryto" bėdos: M.Echodas mėnesiui iškrito iš rikiuotės
LKL čempionate be pralaimėjimų kol kas žygiuojantis Vilniaus "Ryto" klubas sulaukė nemalonių žinių.Paaiškėjo, kad pastarajame ture rungtyniaujant su Alytaus "Dzūkijos"
"Neptūnas" gali lengviau atsikvėpti: Ž.Janavičius išvengė lūžių
"Neptūnas" gali lengviau atsikvėpti: Ž.Janavičius išvengė lūžių
Klaipėdos „Neptūno“ sirgaliai gali ramiau atsipūsti. Pirmadienį atlikti išsamūs tyrimai parodė, jog Panevėžyje traumą patyręs įžaidėjas Žygimantas Janavičius išvengė
P.Garino debiuto sulaukęs "Žalgiris" turėjo paprakaituoti Pasvalyje (komentarai)
P.Garino debiuto sulaukęs "Žalgiris" turėjo paprakaituoti Pasvalyje (komentarai)
Pirmojoje rungtynių pusėje vargęs Kauno „Žalgiris“ (3–1) problemų turėjo ir po ilgosios pertraukos. Vis tik šalies čempionai neleido šeimininkams pateikti
Dominavęs R.Miniotas paskandino "Šiaulius" (trenerių komentarai)
Dominavęs R.Miniotas paskandino "Šiaulius" (trenerių komentarai)
Prienų „CBet“ (2/2) sugrįžo į pergalių kelią. Įspūdingu Regimanto Minioto pasirodymu paženklintose rungtynėse prieniškiai namuose 94:87 (16:27, 29:25, 24:14, 25:21)
Ch.McCuloughas prisivirė košės: galimai sukėlė autoįvykį dėl kurio pradėtas tyrimas
Ch.McCuloughas prisivirė košės: galimai sukėlė autoįvykį dėl kurio pradėtas tyrimas
Vilniaus "Ryto" klubas oficialioje svetainėje išplatino pranešimą, kuriame nurodoma, kad sostinės ekipos legionierius Chrisas McCuloughas galimai sukėlė autoįvykį ir dėl

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime