Naujienos kraunasi...

"Šiaulių" treneris A.Norkus: šiuolaikiniai krepšininkai supranta fizinio rengimo svarbą

"Šiaulių" treneris A.Norkus: šiuolaikiniai krepšininkai supranta fizinio rengimo svarbą
bcsiauliai.lt nuotr.
Atidariusių pergalių „Betsafe-LKL“ čempionate sąskaitą ir laimėjusių dusyk iš eilės „Šiauliams“ gruodžio mėnesio tvarkaraštis, kuriame tėra vos trys rungtynės. Sužaidus su Utenos „Juventus“, kitų rungtynių šiauliečiams teko laukti net dešimt dienų – mačą su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ šiauliečiai sužais 16 dieną svečiuose. 

Išnaudodami ilgą pertrauką, geltonieji surengė mini stovyklą Palangoje, kur keturias dienas treniravosi tiek lauke, tiek vietos arenoje, prižiūrimi ne tik krepšinio trenerių, bet ir fizinio rengimo trenerio Andriaus Norkaus, kuris išsamiau papasakojo apie  fizinio rengimo svarbą bei kylančius iššūkius tinkamai pasiruošti dvikovoms sezono metu.

- Andriau, po rungtynių su „Juventus“ treneris Antanas Sireika negailėjo pagyrų savo personalui, pakeitusiam anksčiau įprastą treniruočių ritmą. Atskleiskite, kas buvo pakeista. 

Iš tikrųjų, tie pakeitimai nebuvo labai ženklūs. Šiek tiek sumažinome bendrus treniruočių krūvius. Nors jų intensyvumas išliko nepakitęs, sumažinome pačių užsiėmimų, likusių kelioms dienoms iki rungtynių, skaičių. Mano vizija yra tokia, kad rungtynių dieną žaidėjai būtų kiek įmanoma šviežesni, „alkani“ ir fizinio krūvio, ir paties žaidimo. Tai, kad turime savaitę ar 10 dienų iki kitos dvikovos, iš esmės didelio skirtumo ruošiantis nėra. Tas pirmas kelias dienas po žaidimo, kai yra ilgesnis tarpas iki kitų rungtynių, mes daugiau dėmesio skiriame fiziniam rengimui. Aišku, kai turime 10 dienų pertrauką, galime skirti šiek tiek didesnį krūvį, o po jo suteikti daugiau laiko žaidėjų atsigavimui, kad jie būtų optimalios formos rungtynių metu.

- Į ką kreipiate dėmesį tokiose fizinio rengimo treniruotėse, ką akcentuojate?

Mes orientuojamės į tokias krepšiniui labiausiai reikalingas fizines savybes kaip greitumo ištvermė ir staigioji jėga. Taip pat dirbame pagal poreikį – atliekame testavimus ir, surinkę duomenis, matome, ko trūksta vienam ar kitam žaidėjui bei ko trūksta visai komandai bendrai. Į tuos dalykus ir atkreipiame dėmesį. Privalome reaguoti į visus gaunamus signalus ir atitinkamai planuoti fizinį rengimą.

- Kalbant apie pačias treniruotes, anksčiau ne sykį yra tekę girdėti iš pačių krepšininkų, kad jie kur kas mieliau dirbtų su kamuoliu, nei lietų prakaitą fizinio rengimo treniruotėse. Ar tai pastebima „Šiaulių“ žaidėjų tarpe?

Jei taip ir buvo anksčiau, tai dabar negalėčiau sutikti, kad tokios treniruotės yra nemėgstamos, nes šiuolaikiniai krepšininkai jau yra tikri profesionalai ir supranta jų svarbą. Todėl nėra taip, kad nemėgtų visų treniruočių. Aišku, aš galėčiau išskirti pavienius žaidėjus, kurie nemėgsta atskirų fizinių ypatybių treniruočių. Pavyzdžiui, Rokas Stankevičius nemėgsta ištvermę lavinančių užsiėmimų. Jis iš prigimties yra sprinteris, todėl jam tos ištvermės treniruotės labai sunkios, kūnas niekaip nepersilaužia. Taip pat yra žaidėjų, kuriems jėgos treniruotės nėra tokios mielos, ir jie nelabai draugauja su svarmenimis.

- Bet įprastai krepšinio pasaulyje merginos labiau vengia svarmenų, nenorėdamos pernelyg ryškių raumenų...

Sunku pasakyti ar tikrai jos vengia. Visi sportininkai, ne tik krepšininkai, yra 2 tipų: žaidikai ir labiau prijaučiantys individualiam sportui. Aišku, tai nereiškia, kad pastarieji užsiima tik individualiomis sporto šakomis, bet jie linkę skirti didesnį asmeninį dėmesį savo kūno paruošimui. Tuo tarpu žaidikus į priekį stumiantis variklis yra pats žaidimas – jie mėgsta žaisti ir motyvacijos randa pačiame žaidime.

Vienas ryškesnių žaidikų pavyzdžių buvo „Šiaulių“ krepšinio legenda, dabar klube dirbantis treneriu Robertas Giedraitis. Jis neskirdavo daug dėmesio savo kūno rengimui, o tai kompensuodavo žaidimo išmanymu ir situacijų skaitymu. Teko girdėti pasakojimų apie anksčiau komandoje taip pat žaidusį legionierių iš Baltarusijos Aleksandrą Satyrovą, kuris nuolat bandydavo treneriui įrodyti, kad fizinio rengimo treniruotės nėra reikalingos, nes, pasak jo, krepšinio esmė visada yra krepšys, todėl svarbiausia, kad kamuolys bet kokiu būdu jame atsirastų. O tą jis žadėjo padaryti ir be fizinio rengimo treniruočių. 

Tokio tipo krepšininkų turime ir dabar. Jie galvoja, kad galbūt nereikia tiek daug laiko investuoti į savo kūną, fiziškumą, bet iš tikrųjų treniruočių balansas šiuolaikiniame krepšinyje būti privalo.

- Jei gruodis yra laisvesnis, tai sausis, ypač jo pradžia, bus labai įtempta. Kaip ruošiamasi rungtynėms tokiais atvejais?

Fizinis rengimas yra nenutrūkstamas procesas. Lygiai taip pat, kaip ir techninis, kaip ir taktinis rengimas, kurie vyksta nuolat. Kai turime labiau įtemptą kalendorių, kai rungtynės arčiau viena kitos, tas fizinis rengimas jau yra kitoks – jis yra daugiau palaikomasis. Nesiekiama tikslo žaidėjus užkrauti, nes neturima laiko dideliems krūviams ir atsigavimui po jų, o keliama užduotis išlaikyti optimalią žaidėjų fizinę formą, todėl mano kaip fizinio rengimo trenerio darbas yra atgaunamosios arba, kaip jas vadina patys sportininkai, atstatomosios treniruotės. Tada, siekiant atpalaiduoti raumenis, didelį dėmesį skiriame koordinacijos, tempimo pratimams, kad išlaikytumėme optimalų darbingumą kitoms rungtynėms.

- Per šį 10 dienų tarpą komanda surengė mini stovyklą „Gradiali“ sanatorijoje  Palangoje. Ar naudingas yra toks aplinkos pakeitimas?

Aplinkos pakeitimas visą laiką yra naudingas. Jis į jau įprastą rutiną įneša šviežių dalykų – šiek tiek kitokias treniruočių sąlygas, taikomas jose priemones, gyvenimo režimą ir patį treniruočių ritmą. Palangoje visos sąlygos mums buvo tikrai puikios: lepino gamta, leidusi sportuoti ir pušyne pajūryje, ir stadione, galėjome naudotis treniruoklių sale, dirbome ir krepšinio aikštelėje. Ir apskritai sąlygos buvo sudarytos tokios, kad žaidėjams ir treneriams nereikėjo dėl nieko sukti galvos. Buvome puikiai maitinami, turėjome visas sąlygas ilsėtis ir dirbti. Galvas sukome tik dėl paties treniruočių proceso. Visi galėjom susikoncentruoti konkrečiai į savo darbą, o tai labai padeda produktyvumui.

- Palangoje ne tik treniravotės, tačiau ir galėjote išbandyti sanatorijos SPA teikiamus malonumus – įvairias procedūras, pirčių kompleksą, baseiną. Ar tai padeda pasiruošimo rungtynėms cikle?

Visi šie dalykai yra naudingi kaip spartesnės jėgų atgavimo priemonės. Aišku, nerekomenduojama tomis procedūromis ar pirtimis naudotis prieš pat rungtynes. Bet mes iki jų turėjome daugiau laiko, todėl mielai pasinaudojome galimybe šiek tiek pasilepinti ir maloniai išbandėme sanatorijos teikiamas paslaugas atsigavimo po didelių krūvių procesams pagreitinti.

Rungtynes su „Pieno žvaigždėmis“ Pasvalyje „Šiauliai“ žais gruodžio 16 d., 16.45 val.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Nevėžis" Šiauliuose pasitinka svarbiausią sezono mūšį
"Nevėžis" Šiauliuose pasitinka svarbiausią sezono mūšį
Kėdainių „Nevėžis“ svarbiausią sezono mūšį Šiauliuose pasitinka atlikęs korekciją vyriausiojo trenerio rolėje. Vilčių iš lentelės dugno pakilti neprarandantiems
"Šiauliai" lemiamame kėlinyje panaikino dviženklį deficitą ir laimėjo Prienuose
"Šiauliai" lemiamame kėlinyje panaikino dviženklį deficitą ir laimėjo Prienuose
„Šiaulių“ krepšininkai vis dar išsaugo teorines viltis žengti į „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias varžybas. Antano Sireikos auklėtiniai dar kartą sugebėjo
Šiandien prognozuojamas įtemptas mačas tarp "Lietkabelio" ir "Neptūno"
Šiandien prognozuojamas įtemptas mačas tarp "Lietkabelio" ir "Neptūno"
Vilniaus „Ryto“ kluptelėjimu prieš Kėdainių „Nevėžį“ pasinaudojęs bei į antrąją „Betsafe–LKL“ čempionato poziciją sugrįžęs Klaipėdos „Neptūnas“
Teisėjo švilpukas: numuštas kamuolys, nepastebėtos pražangos ir žingsniai
Teisėjo švilpukas: numuštas kamuolys, nepastebėtos pražangos ir žingsniai
Lietuvos krepšinio lyga, siekdama šviesti krepšinio visuomenę ir atidžiau sekti arbitrų darbą, vysto rubriką „Teisėjo švilpukas“ ir kiekvieną savaitę išskiria
"Lietkabelis" nesulaukė rimto pasipriešinimo Šiauliuose
"Lietkabelis" nesulaukė rimto pasipriešinimo Šiauliuose
Užtikrintą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) į savo sąskaitą įsirašė Panevėžio „Lietkabelio“ (20/11) klubas, kuris išvykoje
"Nevėžio" centras G.Maldūnas: laimėti Vilniuje netenka dažnai, bet vis tiek esame paskutiniai
"Nevėžio" centras G.Maldūnas: laimėti Vilniuje netenka dažnai, bet vis tiek esame paskutiniai
Gabrielius Maldūnas maustė Vilniaus „Ryto“ aukštaūgius ir siuntė vieną taiklų metimą po kito. 25-erių centras sužaidė vienas geriausių karjeros Lietuvoje rungtynių ir buvo
"Lietkabelį" priimantys "Šiauliai" nenustoja tikėtis atkrintamųjų
"Lietkabelį" priimantys "Šiauliai" nenustoja tikėtis atkrintamųjų
Kai „Šiauliai“ savaitgalį pasiekė „Betsafe–LKL“ sezono rezultatyvumo rekordą ir nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“, komandoje sugrįžo tikėjimas.„Šiaulių“
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinę "Šiauliai" laimėjo Pasvalyje (komentarai)
Sezono rezultatyvumo rekordą pagerinę "Šiauliai" laimėjo Pasvalyje (komentarai)
Dėl išlikimo „Betsafe–LKL“ pirmenybėse kovojanti „Šiaulių“ (6/24) ekipa susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ (16/14) ir nutraukė penkių
Tritaškių šou surengęs "Juventus" laimėjo Šiauliuose
Tritaškių šou surengęs "Juventus" laimėjo Šiauliuose
Utenos „Juventus“ (12/17) ekipa Šiauliuose iškovojo svarbią pergalę kovoje dėl šeštosios vietos „Betsafe–LKL“ reguliariajame sezone. Puikiai
"Šiauliai" įregistravo jaunių rinktinės gynėją
"Šiauliai" įregistravo jaunių rinktinės gynėją
Praėjusią vasarą į Saulės miestą atvykęs įžaidėjas Šarūnas Valunta dar šį sezoną apsivilks geltonuosius „Šiaulius” marškinėlius „Betsafe-LKL”
K.Lukošiūnas: "Ryto" sistemoje vietos man neatsirado
K.Lukošiūnas: "Ryto" sistemoje vietos man neatsirado
Tolimais taikliais tritaškiais "Šiaulių" gerbėjus žavintis bei ryškų progresą rodantis snaiperis Karolis Lukošiūnas interviu GeltonaJuoda.lt papasakojo
"Šiauliai" ir toliau turės svarią paramą iš "Šiaulių banko"
"Šiauliai" ir toliau turės svarią paramą iš "Šiaulių banko"
Didžiausias lietuviško kapitalo bankas „Šiaulių bankas“ ir krepšinio klubas „Šiauliai“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį – Šiaulių
"Žalgiris" gerino rezultatyvumo rekordus ir sutriuškino "Šiaulius" (komentarai)
"Žalgiris" gerino rezultatyvumo rekordus ir sutriuškino "Šiaulius" (komentarai)
Kauno „Žalgirio“ (25/3)krepšininkai „Betsafe-LKL“ 28-ojo turo rungtynėse savo puolimo banga 109:83 (39:21, 25:19, 23:21, 22:22) nušlavė Šiaulių „Šiaulių“
"Šiauliai" susigrąžino R.Stankevičių
"Šiauliai" susigrąžino R.Stankevičių
Joniškio „Delikatesui” nepavykus prasibrauti į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalo ketvertą, Rokas Stankevičius sezoną tęs pagrindinėje „Šiaulių”
LKL reitingas: "Dzūkijos" atgimimas, "Skycop" bei "Nevėžio" kritimas (I dalis)
LKL reitingas: "Dzūkijos" atgimimas, "Skycop" bei "Nevėžio" kritimas (I dalis)
Alytaus „Dzūkija“ iš dešimtosios pozicijos pakilo net į šeštąją. Tuo tarpu Kėdainių „Nevėžis“ ir Prienų „Skycop“ krito dviem laipteliais
K.Kanteris gerino rekordus, o "Dzūkija" išsivežė pergalę iš Šiaulių
K.Kanteris gerino rekordus, o "Dzūkija" išsivežė pergalę iš Šiaulių
Keremas Kanteris gerino asmeninius rekordus, o jo atstovaujama Alytaus „Dzūkija“ (9/18) išvykos rungtynėse „Betsafe–LKL“ 110:97 (27:26, 27:22, 33:23, 23:26)
Įsibėgėjęs "Žalgiris" Šiauliuose vargo neturėjo
Įsibėgėjęs "Žalgiris" Šiauliuose vargo neturėjo
Lyg ant bangos pastaruoju metu rungtyniaujantis Kauno „Žalgiris“ (23/3) pratęsė pergalių seriją ir susitvarkė su „Šiaulių“ (5/21) ekipa. Eurolygoje ir „Betsafe–LKL“
"Rytas" Vilniuje M.Girdžiūno dėka išplėšė pratęsimą ir palaužė "Šiaulius"
"Rytas" Vilniuje M.Girdžiūno dėka išplėšė pratęsimą ir palaužė "Šiaulius"
Pagreitį įgavę bei iš „Betsafe-LKL“ dugno pakilę „Šiauliai“ (5-20) metė rimtą iššūkį ir vieniems čempionato favoritų, tačiau išsivežti
Traumuotą Ch.Kramerį "Ryte" pakeis buvęs "Šiaulių" legionierius
Traumuotą Ch.Kramerį "Ryte" pakeis buvęs "Šiaulių" legionierius
Kovas „Betsafe-LKL“ tęsiantis Vilniaus „Rytas“ sulaukė papildymo. Nuo šiol sostinės ekipos marškinėlius vilkės 28-erių įžaidėjas Derekas Needhamas.Iš
"Šiaulių" valdybos pirmininkas - apie biudžetą ir galimą dar vieną naujoką
"Šiaulių" valdybos pirmininkas - apie biudžetą ir galimą dar vieną naujoką
Šiaulių miesto savivaldybės tarybai patvirtinus 2019 m. miesto biudžetą, „Šiaulių” klubas baigė formuoti šio sezono biudžetą, kuris sieks iki 710 tūkst. eurų.
Įspūdingai atsitiesę "Šiauliai" panaikino 24 taškų deficitą ir patiesė "Skycop"
Įspūdingai atsitiesę "Šiauliai" panaikino 24 taškų deficitą ir patiesė "Skycop"
Charakterį pademonstravę ir triuškinamą deficitą panaikinę „Šiauliai“ (5/19) po atkaklios kovos sugebėjo įveikti Prienų „Skycop“ (5/16) ekipą ir tokiu būdu
"Šiaulių" sudėtį papildė 17-metis talentas (M.Žukausko komentaras)
"Šiaulių" sudėtį papildė 17-metis talentas (M.Žukausko komentaras)
„Šiaulių” komandą papildė dar vienas naujas veidas. Nuspręsta į sudėtį įtraukti 17-metį „Saulės” krepšinio akademijos atstovą Nedą Šviriką.Pakviestas
Traumą patyrusį latvį Pasvalyje keičia L.Aukštikalnis
Traumą patyrusį latvį Pasvalyje keičia L.Aukštikalnis
Po trumpos pertraukos į rungtynių ritmą vėl sugrįžusi Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda sulaukė papildymo. Aukštaitijos klubas oficialiai sukirto rankomis su Ispanijoje
Gražiausio LKL savaitės epizodo autorius - D.Tarolis
Gražiausio LKL savaitės epizodo autorius - D.Tarolis
Po rinktinių pertraukos ir „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės pailsėjusios „Betsafe–LKL“ komandos grįžo į kovas dėl aukščiausių pozicijų šalies
Nukraujavę "Šiauliai" sugebėjo išplėšti svarbią pergalę Kėdainiuose
Nukraujavę "Šiauliai" sugebėjo išplėšti svarbią pergalę Kėdainiuose
„Šiaulių“ (4/19) ekipa į Kėdainius atvažiavo vos su aštuoniais žaisti galinčiais krepšininkais, tačiau jų pakako, kad būtų pasiekta pergalė prieš vietos
"Nevėžyje" - vienas rezultatyviausių NKL žaidėjų
"Nevėžyje" - vienas rezultatyviausių NKL žaidėjų
Kėdainių „Nevėžis“ sulaukė pastiprinimo. Dariaus Dimavičiaus kariauną papildė 5-as rezultatyviausias NKL krepšininkas Haroldas Saprykinas.23-ejų 187 cm ūgio atakuojantis gynėjas
Pasvalyje "Rytas" nutraukė "Pieno žvaigždžių" dominavimą (komentarai)
Pasvalyje "Rytas" nutraukė "Pieno žvaigždžių" dominavimą (komentarai)
Po pertraukos aukštesnę pavarą įjungęs Vilniaus „Rytas“ (17-5) į „Betsafe-LKL“ kovas grįžo pergalingai. Sostinės klubas pagal laimėtas rungtynes pasivijo Klaipėdos
A.Labucko vedamas "Skycop" po pratęsimo pranoko dzūkus (komentarai)
A.Labucko vedamas "Skycop" po pratęsimo pranoko dzūkus (komentarai)
Solidžiai po rinktinių pertraukos į „Betsafe-LKL“ pirmenybes grįžo Prienų „Skycop“ (8/14) krepšininkai), kovingose ir permainingose rungtynėse iškovoję svarbią

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime