Naujienos kraunasi...

"Šiaulių" treneris A.Norkus: šiuolaikiniai krepšininkai supranta fizinio rengimo svarbą

"Šiaulių" treneris A.Norkus: šiuolaikiniai krepšininkai supranta fizinio rengimo svarbą
bcsiauliai.lt nuotr.
Atidariusių pergalių „Betsafe-LKL“ čempionate sąskaitą ir laimėjusių dusyk iš eilės „Šiauliams“ gruodžio mėnesio tvarkaraštis, kuriame tėra vos trys rungtynės. Sužaidus su Utenos „Juventus“, kitų rungtynių šiauliečiams teko laukti net dešimt dienų – mačą su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ šiauliečiai sužais 16 dieną svečiuose. 

Išnaudodami ilgą pertrauką, geltonieji surengė mini stovyklą Palangoje, kur keturias dienas treniravosi tiek lauke, tiek vietos arenoje, prižiūrimi ne tik krepšinio trenerių, bet ir fizinio rengimo trenerio Andriaus Norkaus, kuris išsamiau papasakojo apie  fizinio rengimo svarbą bei kylančius iššūkius tinkamai pasiruošti dvikovoms sezono metu.

- Andriau, po rungtynių su „Juventus“ treneris Antanas Sireika negailėjo pagyrų savo personalui, pakeitusiam anksčiau įprastą treniruočių ritmą. Atskleiskite, kas buvo pakeista. 

Iš tikrųjų, tie pakeitimai nebuvo labai ženklūs. Šiek tiek sumažinome bendrus treniruočių krūvius. Nors jų intensyvumas išliko nepakitęs, sumažinome pačių užsiėmimų, likusių kelioms dienoms iki rungtynių, skaičių. Mano vizija yra tokia, kad rungtynių dieną žaidėjai būtų kiek įmanoma šviežesni, „alkani“ ir fizinio krūvio, ir paties žaidimo. Tai, kad turime savaitę ar 10 dienų iki kitos dvikovos, iš esmės didelio skirtumo ruošiantis nėra. Tas pirmas kelias dienas po žaidimo, kai yra ilgesnis tarpas iki kitų rungtynių, mes daugiau dėmesio skiriame fiziniam rengimui. Aišku, kai turime 10 dienų pertrauką, galime skirti šiek tiek didesnį krūvį, o po jo suteikti daugiau laiko žaidėjų atsigavimui, kad jie būtų optimalios formos rungtynių metu.

- Į ką kreipiate dėmesį tokiose fizinio rengimo treniruotėse, ką akcentuojate?

Mes orientuojamės į tokias krepšiniui labiausiai reikalingas fizines savybes kaip greitumo ištvermė ir staigioji jėga. Taip pat dirbame pagal poreikį – atliekame testavimus ir, surinkę duomenis, matome, ko trūksta vienam ar kitam žaidėjui bei ko trūksta visai komandai bendrai. Į tuos dalykus ir atkreipiame dėmesį. Privalome reaguoti į visus gaunamus signalus ir atitinkamai planuoti fizinį rengimą.

- Kalbant apie pačias treniruotes, anksčiau ne sykį yra tekę girdėti iš pačių krepšininkų, kad jie kur kas mieliau dirbtų su kamuoliu, nei lietų prakaitą fizinio rengimo treniruotėse. Ar tai pastebima „Šiaulių“ žaidėjų tarpe?

Jei taip ir buvo anksčiau, tai dabar negalėčiau sutikti, kad tokios treniruotės yra nemėgstamos, nes šiuolaikiniai krepšininkai jau yra tikri profesionalai ir supranta jų svarbą. Todėl nėra taip, kad nemėgtų visų treniruočių. Aišku, aš galėčiau išskirti pavienius žaidėjus, kurie nemėgsta atskirų fizinių ypatybių treniruočių. Pavyzdžiui, Rokas Stankevičius nemėgsta ištvermę lavinančių užsiėmimų. Jis iš prigimties yra sprinteris, todėl jam tos ištvermės treniruotės labai sunkios, kūnas niekaip nepersilaužia. Taip pat yra žaidėjų, kuriems jėgos treniruotės nėra tokios mielos, ir jie nelabai draugauja su svarmenimis.

- Bet įprastai krepšinio pasaulyje merginos labiau vengia svarmenų, nenorėdamos pernelyg ryškių raumenų...

Sunku pasakyti ar tikrai jos vengia. Visi sportininkai, ne tik krepšininkai, yra 2 tipų: žaidikai ir labiau prijaučiantys individualiam sportui. Aišku, tai nereiškia, kad pastarieji užsiima tik individualiomis sporto šakomis, bet jie linkę skirti didesnį asmeninį dėmesį savo kūno paruošimui. Tuo tarpu žaidikus į priekį stumiantis variklis yra pats žaidimas – jie mėgsta žaisti ir motyvacijos randa pačiame žaidime.

Vienas ryškesnių žaidikų pavyzdžių buvo „Šiaulių“ krepšinio legenda, dabar klube dirbantis treneriu Robertas Giedraitis. Jis neskirdavo daug dėmesio savo kūno rengimui, o tai kompensuodavo žaidimo išmanymu ir situacijų skaitymu. Teko girdėti pasakojimų apie anksčiau komandoje taip pat žaidusį legionierių iš Baltarusijos Aleksandrą Satyrovą, kuris nuolat bandydavo treneriui įrodyti, kad fizinio rengimo treniruotės nėra reikalingos, nes, pasak jo, krepšinio esmė visada yra krepšys, todėl svarbiausia, kad kamuolys bet kokiu būdu jame atsirastų. O tą jis žadėjo padaryti ir be fizinio rengimo treniruočių. 

Tokio tipo krepšininkų turime ir dabar. Jie galvoja, kad galbūt nereikia tiek daug laiko investuoti į savo kūną, fiziškumą, bet iš tikrųjų treniruočių balansas šiuolaikiniame krepšinyje būti privalo.

- Jei gruodis yra laisvesnis, tai sausis, ypač jo pradžia, bus labai įtempta. Kaip ruošiamasi rungtynėms tokiais atvejais?

Fizinis rengimas yra nenutrūkstamas procesas. Lygiai taip pat, kaip ir techninis, kaip ir taktinis rengimas, kurie vyksta nuolat. Kai turime labiau įtemptą kalendorių, kai rungtynės arčiau viena kitos, tas fizinis rengimas jau yra kitoks – jis yra daugiau palaikomasis. Nesiekiama tikslo žaidėjus užkrauti, nes neturima laiko dideliems krūviams ir atsigavimui po jų, o keliama užduotis išlaikyti optimalią žaidėjų fizinę formą, todėl mano kaip fizinio rengimo trenerio darbas yra atgaunamosios arba, kaip jas vadina patys sportininkai, atstatomosios treniruotės. Tada, siekiant atpalaiduoti raumenis, didelį dėmesį skiriame koordinacijos, tempimo pratimams, kad išlaikytumėme optimalų darbingumą kitoms rungtynėms.

- Per šį 10 dienų tarpą komanda surengė mini stovyklą „Gradiali“ sanatorijoje  Palangoje. Ar naudingas yra toks aplinkos pakeitimas?

Aplinkos pakeitimas visą laiką yra naudingas. Jis į jau įprastą rutiną įneša šviežių dalykų – šiek tiek kitokias treniruočių sąlygas, taikomas jose priemones, gyvenimo režimą ir patį treniruočių ritmą. Palangoje visos sąlygos mums buvo tikrai puikios: lepino gamta, leidusi sportuoti ir pušyne pajūryje, ir stadione, galėjome naudotis treniruoklių sale, dirbome ir krepšinio aikštelėje. Ir apskritai sąlygos buvo sudarytos tokios, kad žaidėjams ir treneriams nereikėjo dėl nieko sukti galvos. Buvome puikiai maitinami, turėjome visas sąlygas ilsėtis ir dirbti. Galvas sukome tik dėl paties treniruočių proceso. Visi galėjom susikoncentruoti konkrečiai į savo darbą, o tai labai padeda produktyvumui.

- Palangoje ne tik treniravotės, tačiau ir galėjote išbandyti sanatorijos SPA teikiamus malonumus – įvairias procedūras, pirčių kompleksą, baseiną. Ar tai padeda pasiruošimo rungtynėms cikle?

Visi šie dalykai yra naudingi kaip spartesnės jėgų atgavimo priemonės. Aišku, nerekomenduojama tomis procedūromis ar pirtimis naudotis prieš pat rungtynes. Bet mes iki jų turėjome daugiau laiko, todėl mielai pasinaudojome galimybe šiek tiek pasilepinti ir maloniai išbandėme sanatorijos teikiamas paslaugas atsigavimo po didelių krūvių procesams pagreitinti.

Rungtynes su „Pieno žvaigždėmis“ Pasvalyje „Šiauliai“ žais gruodžio 16 d., 16.45 val.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
10 įdomių faktų apie "Lietkabelio" naujoką I.Iroegbu
10 įdomių faktų apie "Lietkabelio" naujoką I.Iroegbu
Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje sėkmingai debiutavo naujokas Ike‘as Iroegbu, kuris per pirmąsias dvejas „Betsafe–LKL“ rungtynes spėjo užkariauti ir
"Šiaulių" sirgalius tritaškiais lepinęs N.Zeisloftas keliasi į Ispanijos "Endesa" lygą
"Šiaulių" sirgalius tritaškiais lepinęs N.Zeisloftas keliasi į Ispanijos "Endesa" lygą
Praėjusį sezoną Šiaulių "Šiaulių" sirgalius tolimomis tritaškėmis bombomis džiuginęs amerikietis Nickas Zeisloftas sulaukė savojo šanso.Į Italijos antrąją
"Neptūno" ataka - gražiausių LKL savaitės epizodų penketuko viršūnėje
"Neptūno" ataka - gražiausių LKL savaitės epizodų penketuko viršūnėje
Jubiliejinę 20-ąją „Betsafe–LKL“ savaitę daugiausia dėmesio vertų epizodų buvo sukurta Kėdainiuose – čia buvo dalijami blokai ir dėliojama į krepšius.Tačiau įspūdingiausias momentas sukurtas
"Snaiperio" konkurse taikliausias - G.Radzevičius, daugiausiai pataikantis - M.Gecevičius
"Snaiperio" konkurse taikliausias - G.Radzevičius, daugiausiai pataikantis - M.Gecevičius
Vieni LKL krepšininkai rengiasi atsakomosioms „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėms, kiti jau gali treniruotis sekmadienį vyksiančiam LKL „Snaiperio“
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Kauno „Žalgiris“ dar visai neseniai turėjo rimtų problemų su traumuotais žaidėjais, tačiau pastaruoju metu situacija gerėja ir krepšininkai sklandžiai įsilieja į komandos
A.Jomantas perkopė 600 perimtų kamuolių ribą
A.Jomantas perkopė 600 perimtų kamuolių ribą
Artūras Jomantas tapo šeštu krepšininku Lietuvos krepšinio lygos istorijoje, perėmusiu 600 kamuolių.Alytaus „Dzūkijos“ puolėjas šią ribą peržengė
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
Sezono tritaškių rekordą pagerinęs Kauno „Žalgiris“ (20-2) iškovojo penktąją pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate. Tris kėlinius vargę Šarūno
"Pieno žvaigždės" po pertraukos "surakino" šiauliečius
"Pieno žvaigždės" po pertraukos "surakino" šiauliečius
Nesulaikomai rungtyniaujančios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (13/9) iškovojo jau šeštąją pergalę paeiliui. Dviženklį deficitą prieš „Šiaulių“
"Dzūkija" į kovą su "Žalgiriui" stos be dviejų žaidėjų
"Dzūkija" į kovą su "Žalgiriui" stos be dviejų žaidėjų
Dviem užsieniečiais neseniai pasipildžiusi Alytaus „Dzūkija“ neteko dviejų lietuvių.Šį vakarą „Dzūkija“ į kovą su Kauno „Žalgiriu“ stos be Gedimino
"Rytas" tik per plauką išsigelbėjo Kėdainiuose (komentarai)
"Rytas" tik per plauką išsigelbėjo Kėdainiuose (komentarai)
„Betsafe–LKL“ pirmenybėse Vilniaus „Rytas“ (16/5) iškovojo sudėtingą pergalę ir svečiuose 75:74 (19:16, 14:16, 25:20, 17:22) atsilaikė prieš Kėdainių
M.Gebenas apie debiutą Lietuvos rinktinėje: „Buvo labai smagi patirtis“
M.Gebenas apie debiutą Lietuvos rinktinėje: „Buvo labai smagi patirtis“
Po studijų iš už Atlanto į gimtąją Lietuvą sugrįžęs ir nuomos pagrindais prie Utenos „Juventus“ klubo prisijungęs Martinas Gebenas jau debiutiniame sezone tapo svarbia komandos
V.Čeponis: apie pasiteisinusi D.Suttono atleidimą ir įdomybes KMT finalo ketverte
V.Čeponis: apie pasiteisinusi D.Suttono atleidimą ir įdomybes KMT finalo ketverte
Vilniaus „Ryto“ pergalė Europos taurės turnyro rungtynėse sukėlė euforiją sostinėje. Skeptikai sakys, kad patekti į Europos taurės turnyro ketvirtfinalį – anoks čia pasiekimas.
"Šiauliai" atsisveikino ir su S.Nimley
"Šiauliai" atsisveikino ir su S.Nimley
Tris mėnesius Saulės mieste praleidęs legionierius Saah Nimley Šiauliuose neliks. Nors „Šiaulių“ klubas, pasibaigus bandomajam laikotarpiui, pasiūlė įžaidėjui likti ir
I.Vaitkų "Snaiperio" konkurse pakeistiantis K.Lukošiūnas tiki savo sėkme
I.Vaitkų "Snaiperio" konkurse pakeistiantis K.Lukošiūnas tiki savo sėkme
Dėl kojos skausmų mėnesį žaisti negalėsiantis Ignas Vaitkus praleis ir „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto metu vyksiantį LKL „Snaiperio“ konkursą, kurį
D.Lavrinovičius įžengė į blokų 300 -uko klubą
D.Lavrinovičius įžengė į blokų 300 -uko klubą
Darjušas Lavrinovičius tapo penktu krepšininku Lietuvos krepšinio lygos istorijoje, blokavusiu 300 metimų.Prienų „Skycop“ žaidėjas vakar per rungtynes su Kauno „Žalgiriu“
Savaitės apžvalga: galingi debiutai bei tritaškių rekordas
Savaitės apžvalga: galingi debiutai bei tritaškių rekordas
Sezono tritaškių rekordą pagerinusios bei Klaipėdos „Neptūną“ paskandinusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“, į rikuotę sugrįžęs Leo Westermannas,
Solidžiai debiutavę "Dzūkijos" naujokai padėjo įveikti "Nevėžį"
Solidžiai debiutavę "Dzūkijos" naujokai padėjo įveikti "Nevėžį"
Alytaus „Dzūkija“ (7/13) „Betsafe–LKL“ pirmenybėse savų sirgalių akivaizdoje be didesnių problemų 86:73 (25:15, 26:15, 22:22, 13:21) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“
"Nevėžio" lyderis Ch.Collinsas palieka Lietuvą
"Nevėžio" lyderis Ch.Collinsas palieka Lietuvą
Iškart po šios dienos „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių Alytuje su vietos „Dzūkija“ Kėdainių „Nevėžio“ lyderis Chauncey Collinsas paliks
Karjeros atkarpą žaidžiantis E.Bendžius atvedė "Rytą" į pergalę prieš "Juventus"
Karjeros atkarpą žaidžiantis E.Bendžius atvedė "Rytą" į pergalę prieš "Juventus"
Puikią formą demonstruojantis Eimantas Bendžius sužaidė rezultatyviausias karjeros „Betsafe-LKL“ rungtynes, o jo vedamas Vilniaus „Rytas“ (15-5) nacionaliniame čempionate
I.Vaitkus mėnesiui iškrito iš rikiuotės
I.Vaitkus mėnesiui iškrito iš rikiuotės
Iš nesėkmių ruožo neišlipantys „Šiauliai“ patyrė dar vieną smūgį. Komanda mažiausiai mėnesiui neteko rezultatyviausio ekipos žaidėjo Igno Vaitkaus, kuris po
Po ilgosios pertraukos spurtavęs "Lietkabelis" įveikė nukraujavusius "Šiaulius"
Po ilgosios pertraukos spurtavęs "Lietkabelis" įveikė nukraujavusius "Šiaulius"
Pastaruoju metu Panevėžio „Lietkabelio“ klube vykstančios permainos didelės įtakos komandos pasirodymams nepadarė – „Betsafe-LKL“ pirmenybėse buvo iškovota
LKL prognozė: naujoku pasipildęs "Skycop" sieks įkasti "Žalgriui"
LKL prognozė: naujoku pasipildęs "Skycop" sieks įkasti "Žalgriui"
Padėtį Eurolygoje susikomplikavęs Kauno „Žalgiris“ sieks pyktį išlieti vietiniame fronte. Centrinėje turo dvikovoje kauniečiai namuose priims Prienų „Skycop“ krepšininkus
"Pieno žvaigždes" palieka E.Omogbo
"Pieno žvaigždes" palieka E.Omogbo
Sėkmingai pastaruoju metu rungtyniaujančių Pasvalio „Pieno žvaigždžių sudėtyje – pasikeitimai. Klubas oficialiai informuoja, kad Aukštaitijos ekipos marškinėlių šį
"Lietkabelį" sustiprino Nigerijos rinktinės įžaidėjas
"Lietkabelį" sustiprino Nigerijos rinktinės įžaidėjas
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas rado naują įžaidėją – į Lietuvą jau penktadienį vakare atvyks 23 metų 188 cm ūgio Ikenna Iroegbu.Tiesiog Ike‘u vadinamas įžaidėjas
"Šokėjų kovoms" ruošiasi 7 klubų palaikymo komandos
"Šokėjų kovoms" ruošiasi 7 klubų palaikymo komandos
Prieš artėjantį „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyrą Vilniuje specialius derinius ir pasirodymus ruošia ne tik klubai.Šiemet
Ž.Skučas: nuo praėjusio sezono, kai žaidžiau "Lietkabelyje" buvau pasimetęs krepšinyje
Ž.Skučas: nuo praėjusio sezono, kai žaidžiau "Lietkabelyje" buvau pasimetęs krepšinyje
Pasvalio „Pieno žvaigždės“ patyliukais tapo karščiausia „Betsafe–LKL“ komanda.Aukštaitijos klubas išgyveno sunkų sezono startą, pakeitė nepasiteisinusius
A.Kavaliauskas pasirengęs sugrįžimui į aikštelę
A.Kavaliauskas pasirengęs sugrįžimui į aikštelę
Kauno „Žalgirio“ komanda artimiausiu metu turėtų sulaukti Antano Kavaliausko.Po pilvo išvaržos operacijos atsigavęs aukštaūgis su „Žalgiriu“ išvyko į
"Skycop" gretose - praėjusiame sezone Kėdainiuose spindėjęs amerikietis
"Skycop" gretose - praėjusiame sezone Kėdainiuose spindėjęs amerikietis
Prienų „Skycop“ ekipoje – naujokas. Komandą artimiausiu metu papildys Lietuvoje praėjusiais metais rungtyniavęs 30 metų 185 cm ūgio įžaidėjas Malcolmas Grantas.Amerikietis

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime