Naujienos kraunasi...

"Sprite" talentų kovos krepšinio aikštėje - lyg svarbiausi mūšiai ant tatamio

"Sprite" talentų kovos krepšinio aikštėje - lyg svarbiausi mūšiai ant tatamio
Tas jausmas, kai kovotojas lipa ant tatamio yra nepakartojamas. Kiekvienas judesys prikausto žiūrovų dėmesį, treneriai paskutinį kartą permąsto sudarytą planą, o kovotojai spinduliuoja ramybe. Tik nuo jų pačių priklauso tolesnės minutės, pergalės, pralaimėjimai, skausmas ir džiaugsmo ašaros.

Dabar viskas priklausys patiems ir jauniesiems Lietuvos krepšininkams, kurie šiuo metu ruošiasi „Sprite“ talentų kovoms.

Ateities krepšinio žvaigždės, norinčios ne tik parodyti savo sugebėjimus, bet ir laimėti vertingų prizų, vėl kviečiami registruotis jau į dešimtą kartą vyksiančias „Sprite” talentų kovas, kuriose jaunimas kaunasi vienas prieš vieną.

Lietuvos krepšinio federacija jau dešimt metų kartu su „Sprite” organizuoja analogų Lietuvoje neturintį krepšinio turnyrą, kurio metu jaunieji talentai gali atskleisti savo individualius sugebėjimus.

„Niekas negali tavęs „patempti“, negali būti juodų dienų, jei sieki tik pergalių, turi atiduoti visą 100% jėgų per kiekvienas varžybas. Lengviau, nes esi atsakingas tik už save, neturi nešti atsakomybės už komandos narių pralaimėjimus ar nesėkmes, nereikia mąstyti kas kaltas, nes tik nuo tavęs priklauso rezultatas“, – prieš jaunųjų krepšininkų kovas kalbėjo Lietuvos kiokušin karatė meistrė, Europos čempionė Rita Pivoriūnaitė. – Dažnai sakome, kad per rimtus turnyrus turim atiduoti ne 100% savęs, o 110%. Tačiau, manau, tai galioja tiek individualių, tiek komandinių sporto šakų atstovams. Tačiau individualių sporto šakų atstovai neturi komandos draugų, kurie gali ištaisyti klaidas ar paskatinti, jei kažkuriuo momentu krenta motyvacija. Vienam mūšio lauke, tikriausiai, sunkiau psichologiškai“.

„Kovoti vienam sunkiau nei būti komandoje, manau, 10 tūkstančių kartų sunkiau“, – pasakojo Europos kiokušin karatė čempionas Valdemaras Gudauskas. – Visada esi atsakingas tik pats už save, esi vienas kovos lauke ir viskas priklauso tau, niekas negali padėti. Negalėsi atsisėsti ant atsarginių suolelio, kai komandos draugai kovos dėl pasaulio čempiono medalio. Čia nėra kas tave išgelbės, kas užstos, nėra net su kuo pasidalinti jauduliu. Turi turi konkuruoti vienas prieš vieną, turi varžovą pašalinti sau iš kelio tam, kad taptum čempionu. Varžovai nuolat keičiasi, jie skirtingi, neturi daug laiko analizėms ir privalai prisitaikyti“.

„Tavo pasiektas rezultatas, ar tai būtų apdovanojimas, ar tiesiog progresas, tiesiogiai priklauso nuo tavo paties įdėtų pastangų, o buvimas komandoje priklauso ne tik nuo tavęs, bet ir nuo komandos narių bei jų įdėto darbo“, – sakė tradicinio karatė Europos bei pasaulio čempionatų prizininkė Dovilė Aladaitytė. – Tiesa, patirtas nesėkmes yra lengviau priimti būnant komandoje, nes tai yra bendras rezultatas, o nesėkmė individualioje šakoje yra tavo paties atsakomybė“.

Lietuvos tradicinio karatė čempionė D.Aladaitytė pataria jauniesiems krepšininkams, kad jų kova prasidės dar iki pasirodant aikštėje.

„Labai dažnai būna, jog tu jau kovoji psichologiškai dar prieš kovai prasidedant. Nors su patirtimi stengiamės išankstinės psichologinės kovos išvengti, kadangi ji be reikalo alina kūną“, – pasakoja D.Aladaitytė. – Fizinė jėga ir ištvermė yra svarbios sudedamosios dalys kovoje, tačiau jokia kova nebus sėkminga be psichologinio pasirengimo. Todėl neretai galite pamatyti kovai besiruošiančius sportininkus klausančius muzikos ar ramiai medituojančius“.

Tiesa, Europos kiokušin karatė čempionė R.Pivoriūnaitė pabrėžia, kad nors kovoja tik patys vieni, tačiau jaunieji krepšininkai neturi pamiršti savo „komandos“ – trenerių, tėvų, draugų patarimų.

„Paradoksas, tačiau, manau, kad individualiose kovose vis tiek svarbiausia yra komanda“, – šypsosi sportininkė. – Visada svarbu klausyti šalia esančių žmonių patarimų. Žinoma, svarbūs ir aukšto meistriškumo partneriai treniruotėse, o juos taip pat visada vadinu komandos dalimi. Manau, kad individualios sporto šakos ir jų aukščiausio meistriškumo sportininkai išsiskiria ypač stipria psichologija ir charakteriu“.

„Vienam rungtyniauti sunkiau ir fiziškai, ir psichologiškai. Esi vienas – nėra pagalbos, patarimų. Čia nėra pateisinimą priežasčių kodėl tu negali kovoti. Man individualiame sporte svarbu įsivaizduoti komandą, kovoti dėl tų žmonių, tai tampa stipriausiu mano ginklu“, – vardina kiokušin karatė atstovas V.Gudauskas. – Viename animaciniame filmuke sakoma, kad jo energija milžiniška, jis paskutinis mūsų šansas ir jeigu jis pralaimės… ne, jis pralaimėti negali, visų mūsų gyvybės ir visas pasaulis pasikliauna tavimi“.

Europos kiokušin karatė čempionas V.Gudauskas teigia, kad individualus sportas yra ypatingas ir tai veda tave į priekį ir gyvenime.

„Kaskart tu kovoji pats su savimi“, – sako kovotojas. – Vis mažiau jauti jaudulio, baimės, semiesi patirties ir pats pasidarai išvadas. Po nesėkmių tavęs nekaltina komandos draugai, nekaltina niekas… niekas tau iš komandos draugų negali pavydėti pelnytų taškų ar įmuštų įvarčių. Kaskart mažiau jauti ir streso. Tampi stipresnis gyvenime, nieko nėra neįmanomo – sporte ir moksle. Visur turi būti geriausias, tai tave užgrūdina psichologiškai“.

„Individualiame sporte svarbiausia yra progresas“, – teigia tradicinio karatė atstovė D.Aladaitytė. – Visos treniruotės ar varžybos veda link to, kad tu pasitikrintum, ką per praėjusį laiką išmokai, kur link pasistūmėjai. Smagu varžybose sutikti oponentes, su kuriomis jau esu kovojusi anksčiau, kadangi žinau, jog jos irgi bus paaugę ir bus atsinešę į kovą kažką naujo. Kiekviena kova yra lyg savotiškas pasitikrinimas, kuris tau duoda suprasti, kokį progresą pasiekei palyginus su ankstesnėmis kovomis.

Tačiau visi kovotojai vieningai sutaria, kad kuo geresnis tu būsi – tuo varžovų elgesyje matysi didesnę pagarbą ir baimę.

„Varžovo akyse tikrai matai baimę. Ypač kai esi favoritas“, – sako V.Gudauskas. – Tiesa, mūsų sporto šakoje į akis nežiūrima, žiūri į krūtinkaulį, tada matai viską kūną, matai kaip sunkiai kvėpuoja, veido mimiką, skausmą. Tų akimirkų užtenka“.

„Baimė akyse būna matoma, manau, mūsų tipo sporto šakose stipriau nei kurio nors kito, tačiau dažniausiai ta baimė būna logiškai paaiškinama – jai daro įtaką autoritetai, priešininko įvaizdis, kuris suformuotas per daug metų“, – vardino R.Pivoriūnaitė.

„Baimę pamatyti galima, tačiau ne visada ją išduoda akys, kartais tai būna tiesiog kūno kalba. Baimė pasireiškia dažniausiai tuomet, kai yra prastas psichologinis pasiruošimas. Jei tu esi psichologiškai pasiruošęs kovai, tu savo oponentui jausi ne baimę, o pagarbą“, – tikino D.Aladaitytė.

„Sprite” talentų kovų turnyre šiais metais gali dalyvauti vaikinai ir merginos, atitinkantys šiuos amžiaus kriterijus:

gimę 2004 – 2005 m. (atskirai vaikinai ir merginos);
gimę 2002 – 2003 m. (atskirai vaikinai ir merginos);
gimę 2000 – 2001 m. (atskirai vaikinai ir merginos).

Šiais metais kvalifikacinių turnyrų nugalėtojams atiteks „Sprite“ firminės kuprinės, gėrimo pakuotės ir diplomai. Finalo antros vietos laimėtojai savo amžiaus grupėje laimės „Elektromarkt“ 300 eurų vertės čekius, o nugalėtojams atiteks 1000 eurų vertės „Nike“ dovanų čekiai bei specialios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio Sigito Kavaliausko treniruotės. Absoliučios įskaitos nugalėtojas taip pat džiaugsis 1000 eurų „Elektromarkt“ čekiu.

„Sprite“ talentų kova startuos liepos 29 dieną Palangoje, antrasis atrankinis etapas vyks rugpjūčio 11 dieną Kaune, o finalas – rugpjūčio 25 dieną Vilniuje.

Registruotis į turnyrą visi norintys gali jau dabar, adresu www.spritepromo.eu

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Palangos komandoje - problemos dėl traumų
Palangos komandoje - problemos dėl traumų
Jau šį penktadienį startuosiantis NKL sezonas, kur savaitės rungtynėmis paskelbtas susitikimas tarp Šakių „Vyčio” ir „Palangos „Kuršių”, bus kitoks
 Jonavoje sutriuškinta "Palanga" prarado šansus pakilti iš paskutinės NKL vietos
Jonavoje sutriuškinta "Palanga" prarado šansus pakilti iš paskutinės NKL vietos
25-ąjį pralaimėjimą iš eilės patyrusi „Palangos“ (6-32) komanda nebepakils iš paskutinės Mezon NKL turnyrinės lentelės vietos.Priešpaskutiniame NKL reguliaraus
"Sūduva" reabilitavosi prieš "Tauragę", "Šilutė" palaužė "Palangą" (kiti rezultatai)
"Sūduva" reabilitavosi prieš "Tauragę", "Šilutė" palaužė "Palangą" (kiti rezultatai)
Vakar patyrusi pralaimėjimą Jonavoje, šiandien Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sugebėjo reabilituotis savo sirgalių akivaizdoje.Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 81:72 susitvarkė
"Palanga" pirmą pergalę iškovojo prieš "Perlą", žalgiriečiai krito po pratęsimo
"Palanga" pirmą pergalę iškovojo prieš "Perlą", žalgiriečiai krito po pratęsimo
„Palangos“ (1-5) ekipa pasiekė ilgai lauktą pergalę Nacionalinės krepšinio lygos („Mezon”-NKL) pirmenybėse. Tado Pažėros vedami palangiškiai po įnirtingos
224 cm ūgio milžinas nepritapo Palangoje
224 cm ūgio milžinas nepritapo Palangoje
Vos gerą mėnesį „Palangos“ ekipoje žaidęs amerikietis Blake'as Vedderis palieka šio kurorto krepšinio klubą.„Dėkojame žaidėjui už pastangas ir indėlį
Neįtikėtino ūgio priekinę liniją suformavusi "Palanga" sieks tęstinumo
Neįtikėtino ūgio priekinę liniją suformavusi "Palanga" sieks tęstinumo
Mezon NKL pirmenybėse rungtyniaujančiai „Palangos“ komandai pabodo kiekvienais metais rinkti vis naują sudėtį, todėl klubo vadovai nusprendė su krepšininkais sudaryti ilgalaikes
"Palanga" po atkaklios kovos nusileido Latvijos aukščiausiosios lygos klubui
"Palanga" po atkaklios kovos nusileido Latvijos aukščiausiosios lygos klubui
Nerijus Barauskas sužaidė puikias rungtynes, tačiau jo indėlio „Palangos“ komandai nepakako. Ji namuose 70:79 (22:26, 13:17, 20:16, 15:20) nusileido Liepojos „Liepaja“ klubui.Pralaimėjusiems
"Palangos" gretose - 224 cm ūgio milžinas
"Palangos" gretose - 224 cm ūgio milžinas
„Palangos“ komanda sulaukė galingo pastiprinimo priekinėje linijoje. Ekipa paskelbė sudariusi ilgalaikę sutartį su 224 cm ūgio Blake'u Vedderiu.„Komandos naujokas Blake'as
"Palanga" pasirašė ilgalaikę sutartį su N.Barausku
"Palanga" pasirašė ilgalaikę sutartį su N.Barausku
Palangos „Palanga“ komandą sustiprino Nerijus Barauskas. Su 207 cm ūgio 24-erių puolėju pasirašyta ilgalaikė sutartis.„Klubas išreiškė didelį susidomėjimą
Palangoje bus surengtas keturių komandų turnyras
Palangoje bus surengtas keturių komandų turnyras
Palangos krepšinio klubo rėmėjų ratas toliau plečiasi – jų gretas papildė sparčiausiai Lietuvoje auganti ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“.Rugsėjo
"Sprite" talentų kovų finalas Vilniuje - įspūdingi prizai ir pripažinimas
"Sprite" talentų kovų finalas Vilniuje - įspūdingi prizai ir pripažinimas
Beveik mėnesį didžiausiuose Lietuvos miestuose vykusios „Sprite“ talentų kovos vienas prieš vieną pasiekė kulminaciją. Jau šį penktadienį šalia „Siemens“
 "Palanga" pasikliaus jaunais talentais, jei jų nenuvilios grandai (interviu)
"Palanga" pasikliaus jaunais talentais, jei jų nenuvilios grandai (interviu)
Povilą Šakinį didžiausi krepšinio sirgaliai įsidėmėjo kaip gerą, energingą kurorto reprezentacinio krepšinio klubo „Palanga“ krepšininką, o dabar jį atidžiai
Modestas Paulauskas sudarė ilgalaikę sutartį su "Palanga"
Modestas Paulauskas sudarė ilgalaikę sutartį su "Palanga"
„Palangos“ krepšinio komanda toliau rikiuoja savo gretas artėjančiam sezonui. Kitą sezoną komandoje žais 21-erių metų 209 cm ūgio puolėjas Modestas Paulauskas.Su šiuo
Kaune liejosi aistros: paaiškėjo visi "Sprite" talentų kovos finalo dalyviai
Kaune liejosi aistros: paaiškėjo visi "Sprite" talentų kovos finalo dalyviai
Kaune penktadienį liejosi aistros. Čia vyko „Sprite“ talentų kovos vienas prieš vieną II etapo kovos, kur jaunieji krepšininkai ir krepšininkės dalinosi paskutinius
"Sprite" talentų kovos Kaune - paskutiniai bilietai į finalus (dalyvių komentarai)
"Sprite" talentų kovos Kaune - paskutiniai bilietai į finalus (dalyvių komentarai)
Jau penktadienį emocijos aidės Kaune, kur vyks dar vienas „Sprite“ talentų kovų vienas prieš vieną atrankinis turas. Čia perspektyviausi jaunieji talentai išsidalins paskutinius
Rinktinės krepšininkai stebės "Sprite" talentų kovas vienas prieš vieną
Rinktinės krepšininkai stebės "Sprite" talentų kovas vienas prieš vieną
Pradėjus sportuoti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, savo kovas pradeda ir „Sprite“ talentų kovų vienas prieš vieną dalyviai. Baigę treniruotes krepšinio salėse
"Sprite" talentų kovos krepšinio aikštėje - lyg svarbiausi mūšiai ant tatamio
"Sprite" talentų kovos krepšinio aikštėje - lyg svarbiausi mūšiai ant tatamio
Tas jausmas, kai kovotojas lipa ant tatamio yra nepakartojamas. Kiekvienas judesys prikausto žiūrovų dėmesį, treneriai paskutinį kartą permąsto sudarytą planą, o kovotojai spinduliuoja ramybe.
"Sprite" krepšinio talentų kovų dalyviams - vertingos penkiakovininkų pamokos
"Sprite" krepšinio talentų kovų dalyviams - vertingos penkiakovininkų pamokos
Liko kiek mažiau nei mėnuo iki pirmųjų šios vasaros „Sprite” krepšinio talentų kovų. Jaunieji talentai, norintys ne tik parodyti savo sugebėjimus, bet ir laimėti vertingų
"Palanga" skirs papildomą dėmesį jaunimui
"Palanga" skirs papildomą dėmesį jaunimui
Po pasibaigusio sezono praktiškai su visais žaidėjais atsisveikinusi Palangos „Palanga“ komanda galvoja apie naują klubo viziją. Klubo vadovai priėmė sprendimą dirbti su pačiais
"Jr. NBA Lietuva 2017" nugalėtojais tapo palangiškiai
"Jr. NBA Lietuva 2017" nugalėtojais tapo palangiškiai
Alytaus sporto ir rekreacijos centre šį savaitgalį vyko „Jr. NBA Lietuva“ čempionato lemiamos kovos. Tai jaunųjų krepšininkų turnyras, kuriame vienoje komandoje varžosi
P.Šakinis lieka prie "Palangos" vairo
P.Šakinis lieka prie "Palangos" vairo
Šį sezoną prie „Palangos“ klubo vairo debiutavęs Povilas Šakinis ir toliau vadovaus šiai komandai.Oficialiai paskelbta, jog abi pusės susitarė dėl bendradarbiavimo
"Talentų U15 karta" dalyviai savaitgalį rinksis Palangoje
"Talentų U15 karta" dalyviai savaitgalį rinksis Palangoje
Savaitgalį Palangoje vyks jau ketvirtoji „Talentų U15 karta“ projekto treniruočių stovykla. Šį kartą savo patirtimi su krepšininkais dalinsis Lietuvos jaunimo
"Palanga" laimėjo namie, žalgiriečiams prireiks lemiamų rungtynių
"Palanga" laimėjo namie, žalgiriečiams prireiks lemiamų rungtynių
Be vieno savo lyderių Gyčio Masiulio žaidusi Kauno „Žalgirio-2“ ekipa Mezon-NKL aštuntfinalyje patyrė pralaimėjimą Palangoje. Tomo Masiulio auklėtiniai 53:62 (16:19, 12:22, 20:4,
"Palangos" priekinę liniją sustiprino amerikietis
"Palangos" priekinę liniją sustiprino amerikietis
Artėjant svarbiausioms sezono kovoms Palangos klubas nusprendė sustiprinti sudėtį aukštaūgiu iš Jungtinių Amerikos Valstijų. 26 metų 206 cm ūgio vidurio puolėjas nuo pirmadienio
"Žalgirio" dubleriai namie nenutraukė "Palangos" pergalių serijos
"Žalgirio" dubleriai namie nenutraukė "Palangos" pergalių serijos
Ketvirtąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) iškovojo „Palangos“ (13-15) komandos krepšininkai.Povilo Šakinio vadovaujamas
Puikiai startavę žalgiriečiai namie nusileido "Telšiams", "Vytis" įveikė "Palangą"
Puikiai startavę žalgiriečiai namie nusileido "Telšiams", "Vytis" įveikė "Palangą"
Kauno „Žalgirio“ dubleriams (12-12) puikiai sužaisto pirmojo kėlinio nepakako. 22:9 pirmąjį ketvirtį laimėję jaunieji žalgiriečiai vėliau prarado iniciatyvą ir susitikimo pabaigoje
NKL metų pabaiga: čempionai sustabdė žalgiriečius, laimėjo "Rasai" ir "Palanga"
NKL metų pabaiga: čempionai sustabdė žalgiriečius, laimėjo "Rasai" ir "Palanga"
Aštuntąją pergalę iš eilės Nacionalinėje krepšinio lygoje (Mezon-NKL) pasiekė varžovus gynyboje supančioję Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ (20-4) krepšininkai.Mariaus
Įvyko pasikeitimai Palangos ir Jonavos komandų sudėtyse
Įvyko pasikeitimai Palangos ir Jonavos komandų sudėtyse
Vakar į savo sudėtį registravusi Lauryną Beliauską, šiandien „Palangos“ komanda papildė savo sudėtį dar vienu žaidėju – į komandą atvyksta Žygimantas Šimonis.21-erių

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime