Naujienos kraunasi...

Ž.Urbonas: "Jei išlaikytume R.Broadusą, kitą komandos dalį sudarytų vaikai"

Ž.Urbonas: "Jei išlaikytume R.Broadusą, kitą komandos dalį sudarytų vaikai"
Utenos „Juventus“ ekipa jau mėnesį laiko yra tarp tų, kurie bent kartą istorijoje yra iškovoję Lietuvos krepšinio lygos (LKL) medalius. Nors praėjus trisdešimčiai dienų po triumfo komanda jau neturi vyr. trenerio Dainiaus Adomaičio, kapitono Arvydo Šikšniaus, o įvairios priežastys neleido debiutuoti ULEB Europos taurės turnyre, klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas nenusimena.

Uteniškiai aktyviai dairosi laisvųjų agentų rinkoje, sudarė kelias sutartis su naujais rėmėjais, o rudenį pirmą kartą istorijoje į Rytų Aukštaitijos sostinę atves FIBA Europos taurės turnyrą. „Norėtųsi atsipūsti, tačiau turime labai daug namų darbų, o laiko šią vasarą yra itin mažai“, – oficialiai klubo svetainei internete atsiduso Ž.Urbonas.

– Prėjusiame sezone komanda iškovojo daug skambių pergalių. Sezonas tikriausiai pranoko lūkesčius?

– Lūkesčiai buvo visada, nes kiekvieną sezoną tu nori iškovoti bronzos medalius. Bent jau kažkur giliai širdyje tikiesi. Visi treneriai per pastaruosius šešis sezonus deklaruodavo, kad kelia sau maksimalius tikslus ir nori iškovoti medalius. Buvo metų, kai prie medalių prieidavome iki labai arti, o buvo metų – kai likdavome tolėliau.

Šiais metais, kai pamatėme medalius ant savo krūtinių, tie lūkesčiai, be jokios abejonės, išsipildė. Svarbu ir tai, kad tai buvo metai, kai, turbūt, sunkiausiai buvo įmanoma iškovoti bronzos medalius. Prieš sezoną pirmos trys vietos jau buvo rezervuotos. Visų atkrintamųjų varžybų metų krepšinio ekspertai neabejojo, kad medaliai atiteks Klaipėdos klubui, tad juos iškovoti buvo ypatingai malonu.

– Šios pergalės klubui suteikė teisę dalyvauti Europos taurės turnyre. Po daug diskusijų, dvejonių ir svarstymų buvo pasirinktas ne ULEB, bet FIBA projektas. Kodėl?

– Kadangi anksčiau nebuvome Europos krepšinio virtuvėje, tai iš šios situacijos pasisėmėme nemažai patirties. Iš vienos pusės lyg ir viskas gerai, Europos krepšinis yra aukštumoje, tačiau iš kitos pusės supranti, kad tai yra tarsi politiniai žaidimai.

Taip, mes iškovojome teisę žaisti ULEB organizuojamame turnyre, bet jų reikalavimai buvo be proto aukšti tokiam miestui kaip Utena, turinčiam tokią areną. Tų reikalavimų praktiškai buvo neįmanoma įvykdyti per tokį trumpą laiką. Šiais metais čempionatas baigėsi birželio 10 dieną, todėl rekonstruoti areną iki 2500 sėdimų vietų mes turėjome du mėnesius.

Salei nebūtų užtekę vien teleskopinių tribūnų arenos galuose, kurias mes ir dabar planuojame pasigaminti FIBA organizuojamam turnyrui. Mums būtų reikėję statyti balkoną, o tai yra specifinis statinys pačioje arenoje, todėl būtų reikėję įvairiausių ekspertizių bei begalės kitų darbų. Neturėjome jokių galimybių spėti iki nustatyto termino. Tad vienas iš svarbiausių pasirinkimo motyvų buvo arena.

Žinoma, nemenką vaidmenį suvaidino ir finansai. Džiaugiamės, kad matydami mūsų laipsnišką darbą prisijungė keli nauji rėmėjai, tačiau ta finansinė našta dalyvaujant ULEB Europos taurės turnyre vis tiek būtų buvusi per daug didelė. Likti po sezono skolose tai nėra „Juventus“ kelias ir toks niekada nebus. Mes gyvenime ir gyvensime su tuo, ką turime. Kiek sugeneruojame lėšų į biudžetą, tiek jų ir išleidžiame. 

ULEB organizuojame Europos taurė yra prabangi. Aš kartais net nelabai suprantu, už ką. Be abejo, ten susirenka stiprios komandos, tačiau truputį per didelė to kaina. FIBA turnyro struktūra po truputį panašėja į UEFA sistemą. Už patekimą į kitą etapą tu gauni premiją, klubai neapkrauti neaiškiais mokesčiais. Mes naudojamės ta situacija, kad tarp lygų vyksta kažkokie nesklandumai ir vieni bando į savo gretas prisivilioti finansais. Mes juos skaičiuojame, todėl ir pasirinkome FIBA organizuojamą turnyrą.

– „Juventus“ klubui priėmus sprendimą buvo daug kalbų, kad tas turnyras bus BBL lygio, nebus gerų komandų. Ar jau galima daryti kažkokias išvadas, kokio lygio turnyras tai bus?

– Paraiškas komandos turi pateikti iki liepos 15 dienos, todėl matyt tik tada ir sužinosime, kas ten dalyvaus. Tačiau, kiek teko kalbėti su Lietuvos krepšinio federacijos atstovais, tai bus pakankamai aukšto lygio turnyras. Jokiu būdu ne BBL. Tikrai nenuvertinant „Šiaulių“, bet manau, kad tokio lygio komandų tame turnyre bus ne viena, ne dvi ir gal net ne dešimt. Teko girdėti, kad turnyre žada pasijungti stiprios Vokietijos, Izraelio komandos. Be to, BBL čempionate dalyvauja tik kelių šalių klubai, o čia bus Europos taurės turnyras.

– Kaip pats manote, kiek yra tiesos kalboms, kad „Juventus“ su savo pergalėmis šiek tiek pralenkė laiką ir Utenos galimybes?

– Visiškai surinku. Tas torto gabalas buvo tiks didelis, kad mes jį šiaip ne taip prarijome, tačiau jis vis tiek buvo ne mūsų jėgoms. Grįžtant atgal, arena neatitinka Europos klasės standartų, mūsų biudžetas Europos kontekste, ypač pavertus į eurus, atrodo gana slogiai. Aišku, džiaugiamės tuo, ką turime ir nesame visiški vargšai.

Manau, kad net istoriškai esame viena greičiausiai bronzos medalius iškovojusių LKL komandų. Žinoma, neskaitant Prienų. Mums tam prireikė tik šešių sezonų. „Šiauliai“ medalių siekė bene dešimtmetį, „Neptūnas“ vos ne du dešimtmečius. Yra klubų, kurie išvis dar nėra patekę į stipriausiųjų ketveriukę, o jau žaidžia daugybę metų. Taigi, šie darbai gal yra pasiekti šiek tiek anksčiau, nei mes planavome.

– Grįžkime prie kasdieninių rūpesčių. Jau oficialiai paskelbta, kad Dainius Adomaitis stojo prie „Neptūno“ vairo, Arvydas Šikšnius taip pat iškeliavo į Klaipėdą. Labai skaudžios šios netektys?

–Viešoje erdvėje girdisi šiek tiek neteisingi išsireiškimai: „netektys“, „praradimai“, „paleidote žaidėjus“... Reikia suvokti realybę – tai yra natūralus procesas. Baigėsi sezonas, baigėsi ir sutartys su žaidėjais bei treneriais. Jie nebėra „Juventus“ klubo dalis. Jie tampa laisvais agentais. Kadangi jie tokiais tapo, tai į juos pretenduoti gali ir Maskvos CSKA, ir Čikagos „Bulls“, ir Utenos „Juventus“, ir Klaipėdos „Neptūnas“. Jie rinkosi eiti ten, kur jiems pasiūlė geresnes sąlygas.

Aš džiaugiuosi, kad tie žmonės nors metus buvo Utenoje, kad mes sugebėjome juos čia pasikviesti. Džiaugiuosi, kad pavyko suburti tokį kolektyvą, kuris mūsų miestui padėjo iškovoti visus titulus. 

Galiu jiems tik palinkėti sėkmės ir pasidžiaugti, kad „Juventus“ klubas tapo tramplinu pereiti į didesnius pinigus ir didesnius siekius. Šių žmonių kaina rinkoje išaugo tris-keturis kartus. Mes neturime jokių variantų tris-keturis kartus padidinti savo biudžetą. 

– Kokios galimybės komandoje išlaikyti Rashauną Broadusą, kurio kaina po praėjusio sezono taip pat gerokai išaugo?

– Jei jį nupirktume, tai kitą komandos dalį turėtų sudaryti vaikai, nes jo kaina dabar yra vos ne pusė mūsų klubo biudžeto. Vėlgi, smagu dėl to, ką jis nuveikė mūsų komandoje ir kaip išaugo jo vertė. Galiu taip pat tik pasidžiaugti, kad bent vieną sezoną jis buvo su mumis.

– Kaip dabar vyks darbas laisvųjų agentų rinkoje? Tikriausiai vėl viskas prasidės nuo trenerio?

– Galima postringauti apie visokias sistemas: kaip gerai, kai žaidėjai kartu lieka du ar keturis sezonus. Taip, tai yra gerai, bet vėl grįšiu prie tų pačių pinigų. Reikia turėti, ką tiems žaidėjams ar treneriams pasiūlyti. Mums tai yra neįmanoma. Mes galima taip pasirašyti jaunesnį ar ne taip įvertintą žaidėją. Tarkim, kaip Saulius Kulvietis. Prieš dvejus metus jis buvo tiesiog žaidėjas tarp daugelio, o dabar jis jau yra rinkos žaidėjas. Džiugu, kad mes pratęsėme su juo sutartį ir kitą sezoną jis tikrai bus su mumis.

Mes praėjusiais metais viską pradėjome nuo nulio ir įrodėme, kad galima pasiekti rezultatų. Komandoje buvo likę tik Kulvietis ir Edgaras Stanionis. Viską rinkome iš naujo ir turėjome geriausią sezoną klubo istorijoje. 
Nieko čia naujo ir nieko čia baisaus. Komanda bus renkama iš naujo. Aišku, pradėsime nuo trenerio, o toliau bursime žaidėjus. Nuo čia naujo, turime tokios patirties. Pirmą sezoną LKL pradėjome komandą burti rugsėjo 1 dieną, antrą sezoną – rugpjūčio 15 dieną. Pernai sutartį su treneriu sudarėme rugpjūčio 1 dieną. Visi šie sezonai mums buvo sėkmingi, tad ir toliau viską darysime ramiai bei apgalvotai.

– Prognozuojama, kad kitą sezoną LKL lygis bus labai aukštas. Ar nebijote, kad ilgai laukiant paprasčiausiai gali nebelikti pajėgių žaidėjų?

– Žaidėjų liks (juokiasi). Su tam tikrais žaidėjais, su jų agentais yra vedamos tam tikros kalbos, domimasi, ką jie galvoja, kokios jų kainos. Tiesiog metamos meškerės ir tas laimikis po truputį traukiamas. Viena žuvis nutrūksta, kitą ištrauki gerą, dar kitos, sezono pabaigoje, matai, kad išvis nereikėjo traukti. 

Ateinantį sezoną žaisime Europoje, jau yra žaidėjų, kurie norėtų save ten parodyti, todėl manau, kad ir vėl mūsų lauks įdomus sezonas.

–Pats esate laimėjęs nemažai LKL bronzos medalių būdamas žaidėju. Dabar jį iškovojote būdamas treneriu. Ar labai skiriasi jausmas po pergalės?

– Skiriasi. Kai laimėdavau žaisdamas, būdavo daugiau siautulio. Žinoma, tada buvau jaunesnis. Turėdavau daug energijos, todėl po pergalės norėdavosi iškrėsti kažką neįtikėtino. O dabar esi treneris ir į viską žiūri ramiau. Be abejo, buvo to džiaugsmo. Su Dainius gal truputėlį ir pakrykštavome kaip vaikai. Natūralu.

Be abejo, tas vidinis džiaugsmas buvo beprotiškai didelis vien dėl to, kad Utenai pirmą kartą atnešėme tokią pergalę. O dar tas sutikimas Utenoje... Dainius juokėsi, kad jaučiasi tarsi Eurolygą antrą kartą laimėjęs. Utenai šis laimėjimas prilygo tarsi pergalei Eurolygoje.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
LKL savaitės naudingiausias žaidėjas - Ballus užtemdęs T.Dimša
LKL savaitės naudingiausias žaidėjas - Ballus užtemdęs T.Dimša
Tomas Dimša sužaidė geriausias karjeros LKL rungtynes ir pripažintas naudingiausiu „Betsafe–LKL“ čempionato savaitės žaidėju.Prienų–Birštono „Vytauto“
"Žalgiriui" pergalę Utenoje išplėšė A.Toupane'o metimas (video komentarai)
"Žalgiriui" pergalę Utenoje išplėšė A.Toupane'o metimas (video komentarai) (1)
Prieš dvigubą rungtynių porciją Eurolygoje Lietuvos čempionai apturėjo rimtą išbandymą Utenoje, kur 19-ajame „Betsafe–LKL“ ture tik po pergalingo Axelio Toupane dvitaškio
"Nevėžis" pralaimėjimų seriją nutraukė įveikdamas dzūkus
"Nevėžis" pralaimėjimų seriją nutraukė įveikdamas dzūkus
Keturių iš eilės pralaimėjimų seriją „Betsafe–LKL“ čempionate nutraukė Kėdanių „Nevėžio“ ekipa.Ramūno Cvirkos auklėtiniai tik po sunkios kovos 84:80 palaužė
"Lietuvos rytas" neturėjo vargo Pasvalyje
"Lietuvos rytas" neturėjo vargo Pasvalyje
„Lietuvos ryto“ ekipa (15–4) pratęsė pergalių seriją „Betsafe–LKL“ čempionate. Šeštadienį Rimo Kurtinaičio auklėtiniai išvykoje 93:65 (21:14,
Ballų debiutas neišgelbėjo: "Lietkabelis" pratęsė "Vytauto" agoniją
Ballų debiutas neišgelbėjo: "Lietkabelis" pratęsė "Vytauto" agoniją
„Betsafe–LKL“ savaitės rungtynėse Prienų–Birštono „Vytauto“ (4/15) ekipoje debiutavo bene garsiausi Lietuvoje esantys krepšininkai – LiAngelo
Ballų debiutą apkartins "Lietkabelio" pergalė (visos prognozės)
Ballų debiutą apkartins "Lietkabelio" pergalė (visos prognozės)
Labiausiai aptarinėjama pastarųjų savaičių Lietuvos komanda esantis Prienų–Birštono „Vytautas“ atvyksta į Panevėžį, kuriame susikaus su atsigaunančiu Panevėžio „Lietkabeliu“.
Prieš "Žalgirį" uteniškiai tikisi kovoti jau pilna sudėtimi
Prieš "Žalgirį" uteniškiai tikisi kovoti jau pilna sudėtimi
Utenos „Juventus“ klubas sekmadienį Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) rungtynėse susitiks su Kauno „Žalgirio“ ekipa. Tai bus antrasis uteniškių
Dėl transliacijų internetu keičiami dvejų "Vytauto" rungtynių laikai
Dėl transliacijų internetu keičiami dvejų "Vytauto" rungtynių laikai
Lietuvos krepšinio lyga, norėdama parodyti Prienų–Birštono „Vytauto“ komandos rungtynes JAV rinkai, pavėlino dvejas artimiausias „Vytauto“ namų rungtynes
Naujokų debiuto laukiantis "Vytautas" išregistravo du žaidėjus
Naujokų debiuto laukiantis "Vytautas" išregistravo du žaidėjus
Trijų naujokų debiutui besirengianti Prienų–Birštono „Vytauto“ komanda išregistravo du žaidėjus.„Vytautas“ atsisveikino su vienu labiausiai patyrusių savo
G.Maldūnui - klausimai apie užaugimą ir saulės švietimą
G.Maldūnui - klausimai apie užaugimą ir saulės švietimą
„Kodėl jūs toks aukštas“, – į Gabrielių Maldūną kreipėsi jaunoji ekspertė.Kėdainių „Nevėžio“ aukštaūgis turėjo neįprastą pokalbį – žurnalisto
LKL derinį organizuoja dzūkų duetas
LKL derinį organizuoja dzūkų duetas
Alytaus „Dzūkijos“ komandai šį sezoną derinius organizuoti sekasi ne tobulai – ekipa užima aštuntą vietą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.Tačiau šios
LKL legendos. R.Skaisgirys:bandydavau išvesti iš proto ne tik žaidėjus, bet ir teisėjus
LKL legendos. R.Skaisgirys:bandydavau išvesti iš proto ne tik žaidėjus, bet ir teisėjus
Lietuvos krepšinio lyga per jubiliejinį 25-ąjį sezoną renka ir visuomenei pristatys 25 labiausiai lygai nusipelniusias asmenybes. Apie visus juos bus parengti vaizdo reportažai ir pateikti
"Juventus" po ilgosios pertraukos subyrėjo Izraelyje
"Juventus" po ilgosios pertraukos subyrėjo Izraelyje
Antrą mačą per tris dienas žaidę Utenos „Juventus“ (2/8) krepšininkai patyrė skaudžią nesėkmę FIBA Čempionų lygos turnyre. A grupės rungtynėse Žydrūno Urbono auklėtiniai
Broliai Ballai debiutavo "Vytauto" gretose ir džiaugėsi pergale
Broliai Ballai debiutavo "Vytauto" gretose ir džiaugėsi pergale
Eurolygos jaunimo atrankai besiruošiantys Kauno „Žalgirio“ aštuoniolikmečiai Prienuose sužaidė ypatingą dėmesį sutraukusį draugišką mačą. Tomo Masiulio auklėtiniai
"Nevėžiui" vadovaus buvęs "Neptūno" direktorius
"Nevėžiui" vadovaus buvęs "Neptūno" direktorius
Įpusėjus sezonui Kėdainių krepšinio klubo „Nevėžis“ vairą perima 44-erių klaipėdietis Algimantas Ercius.Klubo valdyba vienbalsiai patvirtino A. Ercių VšĮ „Veržlusis
"Žalgiris" po ilgos pertraukos sugrįš į halę
"Žalgiris" po ilgos pertraukos sugrįš į halę
Kauno "Žalgirio" komanda po ilgiau nei dviejų metų pertraukos vėl sugrįš išbandyti nostalgiją keliančios Kauno sporto halės krepšių lankus.Lietuvos čempionai paskelbė,
"Lietuvos ryto" varžovai: kylantis Vokietijos klubas, kurio iki šiol neįveikė Lietuvos ekipos
"Lietuvos ryto" varžovai: kylantis Vokietijos klubas, kurio iki šiol neįveikė Lietuvos ekipos
Trečiadienį Rimo Kurtinaičio auklėtinių Miunchene laukia tikras iššūkis – Europos taurės „Top 16“ etapo F grupės mače Lietuvos ekipa (0–1) bandys nugalėti
Gražiausių epizodų penketuke - dėjimų jūra ir įspūdingas blokas
Gražiausių epizodų penketuke - dėjimų jūra ir įspūdingas blokas
Vienas už kitą gražesni dėjimai užkariavo „Betsafe–LKL“ čempionato gražiausių savaitės epizodų penketuką.Lukas Aukštikalnis, Chrisas Krameris ir Viačeslavas Bobrovas
Savaitės apžvalga: rakto į pergales nerandantis G.Petrauskas ir Ballų atvykimas
Savaitės apžvalga: rakto į pergales nerandantis G.Petrauskas ir Ballų atvykimas
Atvykusi skandalingoji Ballų šeimynėlė, pralaimėjimų liūne paskendęs Gediminas Petrauskas, sužibėjęs Kauno „Žalgirio“ talentas, komandų sudėčių korekcijos –
LKL savaitės MVP - karjeros rungtynes sužaidęs R.Seibutis
LKL savaitės MVP - karjeros rungtynes sužaidęs R.Seibutis
Klaipėdos „Neptūno“ atstovai ir toliau dominuoja „Betsafe–LKL“ čempionate, o šios ekipos atstovas Renaldas Seibutis tapo naudingiausiu pirmosios 2018 metų savaitės
Rezultatyvumo rekordą pakartojęs A.Šikšnius atvedė "Juventus" į pergalę Pasvalyje
Rezultatyvumo rekordą pakartojęs A.Šikšnius atvedė "Juventus" į pergalę Pasvalyje
„Betsafe–LKL“ savaitės rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (6/12) strategas Gediminas Petrauskas pirmą kartą stojo prieš savo buvusią ekipą, tačiau jokių
B.Udrihas LKL debiutavo solidžiai, "Žalgiris" sutriuškino kėdainiečius
B.Udrihas LKL debiutavo solidžiai, "Žalgiris" sutriuškino kėdainiečius
Kauno „Žalgirio“ (16-2) naujokas Benas Udrihas galingai debiutavo „Betsafe–LKL“ pirmenybėse bei atvedė savo komandą į pirmąją pergalę 2018-aisiais metais.Žalgiriečiai
Į kompaniją Ballams: "Vytautas" pasipildė dar vienu amerikiečiu
Į kompaniją Ballams: "Vytautas" pasipildė dar vienu amerikiečiu
Po ilgai užtrukusių paieškų Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipa turi dar vieną naujoką. Prie komandos artimiausiu metu prisijungs 29 metų 208 cm ūgio Kervinas Bristolis.Su
R.Butautas apie Ž.Peinerį: manau, kad jis gali rungtyniauti įžaidėju
R.Butautas apie Ž.Peinerį: manau, kad jis gali rungtyniauti įžaidėju
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė antrąją pergalę iš eilės, kai namuose 98:87 nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“
A.Juškevičius paliks "Lietkabelį"?
A.Juškevičius paliks "Lietkabelį"?
Pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate šeštadienio vakarą iškovojęs Panevėžio "Lietkabelis" tai padarė be vieno ekipos lyderių Ado Juškevičiaus
Brolių vedamas "Lietkabelis" susitvarkė su "Dzūkija"
Brolių vedamas "Lietkabelis" susitvarkė su "Dzūkija"
„Betsafe–LKL“ čempionato rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (12/6), be komandos lyderio Ado Juškevičiaus, susitvarkė su Alytaus „Dzūkijos“ (6/12)
"Lietuvos rytas" sumindžiojo be brolių Ballų rungtyniavusį "Vytautą"
"Lietuvos rytas" sumindžiojo be brolių Ballų rungtyniavusį "Vytautą"
Garsiųjų savo naujokų LaMelo ir LiAngelo Ballų į sostinę neatsivežęs Prienų-Birštono „Vytautas“ (4-14) „Betsafe-LKL“ čempionate prarijo itin karčią piliulę.Aštuoniese
"Lietuvos ryto" legenda R.Šiškauskas: apie pergalių receptą ir E.Mockevičių
"Lietuvos ryto" legenda R.Šiškauskas: apie pergalių receptą ir E.Mockevičių
Pirmajame Europos taurės „Top 16“ etapo mače „Lietuvos ryto“ komanda galėjo pasidžiaugti įspūdingu sirgalių palaikymu, o susitikimą šalia aikštės atidžiai

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime