Naujienos kraunasi...

"Wolves" legionierius: mokyklos komandoje turėjome du ar tris žaidėjus iš LietuvosPirmasis vasarą į Vilniaus „Wolves“ pasiruošimo stovyklą atvykęs legionierius Tre‘Shawnas Thurmanas trykšta noru kovoti dėl aukščiausių vietų. Praėjusį sezoną, pirmaisiais savo metais Europoje, jis liko šalia norimo trofėjaus ir kartu su Ostendės „Filou“ (Belgija) ekipa užlipo ant antrojo jungtinės Belgijos ir Olandijos lygos (BNXT) laiptelio.

Nuolat pabrėžiantis savo kovingumą, atsidavimą aikštelėje, amerikietis neslepia, kad būti nugalėtoju dar mokosi, todėl yra pasiruošęs mokytis iš visų komandos draugų ir trenerių, kurie savo karjerose yra iškovoje ne vientą titulą.

„Mano tikslas paprastas – laimėti čempionatą. Manau, kiekvienas asmuo organizacijoje nori laimėti čempionatą. Tai sieksime padaryti“, – užtikrintai sakė 27 m. amžiaus amerikietis.

Pirmajame savo interviu T. Thurmanas atskleidė savo stipriąsias charakterio ir žaidimo savybes, meilę krepšiniui, šeimą, patirtis ir iššūkius žaidžiant toli nuo namų, užmezgamus ryšius atvykus į naują komandą, žinias apie Lietuvą ir netikėtą pomėgį.
 


Koks esi žaidėjas? Ką gali duoti savo komandai?

Visų pirma ir labiausiai – energijos, kovingumo. Kaip žaidėjas visose rungtynėse stengiuosi kovoti kiek įmanoma geriau. Taip pat, darausi vis vyresnis, todėl jau galiu duoti ir kažkiek išminties, įnešti ugnies, komunikacijos ir, tikiuosi, nusiteikimo laimėti.

Papasakok apie savo šeimą. Iš kur esi kilęs, kur augai?

Esu iš Nebraskos – valstijos, esančios pačiam Jungtinių Amerikos Valstijų viduryje. Tai yra nuostabu. Esu iš didžiausio jos miesto – Omahos. Mane užaugino mama, turiu dvi jaunesnes seseris, jaunesnį brolį. Su jais augau. Ten buvau tarsi vyriausias namuose. Tiesa, turiu ir vyresnę seserį, tai kaip ir nebuvau vyriausias šeimoje, bet elgiausi, tarsi toks būčiau. Jie jautėsi, tarsi aš jiems nurodinėčiau, tačiau aš taip negalvojau ir stengiausi jiems padėti, kiek įmanoma. Pradėjau žaisti krepšinį sulaukęs 3 metų. Man tai patiko. Kiek save pamenu, visada vienas aukščiausių. Tai atrodė tarsi vienintelis dalykas, kurį galiu daryti, ir man patiko viską šiame sporte daryti kuo geriau.

Kodėl pasirinkai krepšinį? Ar bandei save ir kitose sporto šakose?

Kaip sakiau, visada mėgau krepšinį ir buvau aukštesnis už kitus. Nežinau, kaip tai nutiko, buvau dar visai mažas ir man tiesiog įdavė kamuolį į rankas. Tad, kiek save atsimenu, visada žaidžiau tik su kamuoliu. Bandžiau vyresnėse mokyklos klasėse žaisti amerikietišką futbolą. Man jis visai patiko ir, galvojau, galėjau tapti tikrai neblogu žaidėju, jei būčiau toliau mokęsis žaisti. Tačiau tuo metu jau neblogai žaidžiau krepšinį, todėl pagalvojau, kad nereikėtų to sugadinti vien todėl, kad pradėjo patikti futbolas. Dar man labai patinka beisbolas, bet jo nesu išbandęs. Likau su krepšiniu, kurį žaidžiu beveik visą savo gyvenimą, nors man sekėsi ir kiti sportai, nes mylių krepšinį. Kaip galima jo nemylėti?

Kas motyvavo siekti profesionalios karjeros? Į ką lygiavaisi?

Mano gyvenime svarbus buvo patėvis. Jis išlavino mano mentalitetą stengtis aikštelėje iš visų jėgų, tikėti, kad esu skirtas būti aikštelėje, nesvarbu, kokie žaidėjai joje žaidžia. Daug motyvacijos gavau iš savo dėdžių, kurie buvo vieni geriausių Omahos valstijos sportininkų. Mama taip pat nuolat motyvuoja. Jis visada manimi tikėjo ir ragino negailėti jėgų. Ji taip pat manyje suformavo atkaklumą aikštelėje nenusileisti niekam. Jei žaidžiu krepšinį ar darau kitus dalykus, stengiuosi juos atlikti kuo geriausiai. Nedarau tik tam, kad daryti. Jie yra svarbiausi mano gyvenime žmonės, kurie mane motyvavo sporte ir apskritai, nes aš stengiuosi viską daryti dėl jų. Myliu juos ir noriu, kad jie turėtų visa kas geriausia savo gyvenime. Kaip sakiau, nesu vyriausias šeimoje, bet elgiausi kaip toks, ir turiu įrodyti, kad turi sunkiai dirbti, kad pasiektum savo tikslus. Galbūt toks mano pavyzdys įkvėps ir juos dirbti sunkiai ir pasiekti to, ko jie nori.

Kokie tavo įgūdžiai labiausiai pravers „Wolves“ komandai ir pagerins jos žaidimą?

Visų pirma, nusiteikimas. Mąstymas. Aš buvo laiminčiose komandose kone visą savo gyvenimą. Tai kaip mes pasiruošiame ir kaip mes įvertiname dalykus rungtynių metu, mums bus labai svarbu. Taip pat galiu pataikyti, galiu gintis, nes esu aukštas ir galiu dengti kelias pozicijas. Stengsiuosi tai daryti kuo geriau kiekvienose rungtynėse. Nesvarbu ar atsiliekame, ar pirmaujame, komandos draugai matys, kad žaidžiu nesitaupydamas, ir galbūt jie suras savyje įkvėpimo žaisti kiek gali geriau. Šiemet tai noriu daryti geriau, nei tai dariau anksčiau.

Tai tavo antrasis sezonas Europoje. Kokia buvo patirtis pirmaisiais metais? Ar buvo sunku palikti valstijas?

Suprantama, buvo sunku, nes tu esi toli nuo draugų ir šeimos narių, kurie visada būdavo netoliese ir galėdavo su tavimi pabūti, jei prastai sekėsi treniruotėje ar blogai sužaidi rungtynes, galėdavai pajausti jų energiją. Tačiau, kaip sakiau, aš myliu krepšinį ir turiu tai paaukoti. Jei nori ko nors pasiekti gyvenime, daryti tai aukštame lygyje, visada turėsi kažką aukoti, kažko netekti. Savo mintyse sugebėjau tai sudėlioti. Mokiausi iš komandos, kurioje žaidžiau, vaikinų, geriausių Belgijoje žaidėjų, iš trenerio Dario (Dario Gjergja), laimėjusio kelis čempionatus. Iš jų mokiausi kaip tapti čempionu.

Atvykus į naują komandą, tenka iš naujo užmegzti ryšius, įgauti naujos patirties. Ar yra koks nors treneris ar žaidėjas, iš kurio tikiesi daugiausiai išmokti?

Tiesa sakant, stengsiuosi mokytis iš visų. Jau paklausiau, kur yra geriausios vietos pavalgyti. Jau išmėginau kai kuriuos lietuviškus patiekalus. Dar neišmokau jų pavadinimų, todėl prašau to neklausti. Kiekvienas jų atsineša savo patirtis, dėl kurių visi esame atsidūrę čia. Visi esame organizacijos dalis. Prezidentas ar savininkas – visi turi kažką, kad padės sezono pabaigoje pasiekti tikslą. Todėl planuoju mokytis iš visų, kalbėtis su visais, suprasti jų mąstyseną. Visada manau, kad tai yra svarbu galvoti vieningai, jausti ryšį, norint laimėti čempionatus. Nekantrauju su visai dirbti. Treneriai jau padarė gerą darbą, pakviesdami mane į komandą ir kalbėdamiesi su manimi. Jau galime suprasti, kaip jie mąsto, kaip aš mąstau, užduoti ir atsakyti į klausimus. Jie man buvo labai geri, todėl nekantrauju augti kartu su jais.

Ką žinojai apie Lietuvą prieš prisijungdamas prie „Wolves“?

Žinojau nedaug. Tai juokinga, bet kai buvau jaunesnis, mokyklos komandoje turėjome su ar tris žaidėjus, kurie buvo atvykę iš Lietuvos. Net keista, kaip ratas apsisuko: jie atvyko būdami jauni, o aš į jų šalį atvykau jau suaugęs. Tad, žinojau nedaug, tik kur ji randasi. Lygiai taip pat buvo ir pernai, kai vykau į Belgiją. Stengiuosi sužinoti kuo daugiau, kol esu čia. Kaip sakiau, jau išmėginau kelias vietas pavalgyti, apsilankiau miesto dienose, pamačiau, kokia čia yra kultūra, mačiau ir koncertą. Viskas pasaulyje yra skirtinga, todėl stengiuosi kiek įmanoma daugiau jo išmėginti ir iš jo išmokti.

Kokie yra tavo pomėgiai? Kaip leidi laisvalaikį?

Mėgstu gaminti, tai mano pagrindinis pomėgis. Tikriausiai nemėginsiu pagaminti lietuviškų patiekalų, nebent man padės komandos draugai, tačiau galiu jiems ką nors pagaminti savo ir galbūt jiems patiks. Taip pat, kaip ir dauguma, mėgstu žiūrėti televiziją, serialus per „Netflix“, žaisti video žaidimus – „Madden NFL“ ar „Call of Duty“. Kalbuosi su draugais, kaip jiems sekasi, kokios yra jų dienos, kai aš esu toli. Yra aštuonių valandų laiko skirtumas, prie kurio stengiamės prisitaikyti. Bendravimas su jais man padeda eiti į priekį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"CBet" paskutinių sekundžių dramoje palaužė svečius iš Šiaulių
"CBet" paskutinių sekundžių dramoje palaužė svečius iš Šiaulių
Dramatišką mūšį išgyvenusi Jonavos „CBet“ (3-0) ekipa „Betsafe-LKL“ čempionate ir toliau žygiuoja be pralaimėjimų.Virginijaus Šeškaus
"Atletas" sudarė sutartį su Rusijos jaunimo rinktinėse žaidusiu lietuviu
"Atletas" sudarė sutartį su Rusijos jaunimo rinktinėse žaidusiu lietuviu
Nenumaldamai artėjant naujoms „7bet-NKL“ sezono kovoms Kauno r. „Atletas“ pranešė dar apie vieną naujoką. Po sėkmingo pasirodymo šios komandos peržiūroje, Kauno
Jau antrą "El Clasico" pralaimėjęs Šaro įpėdinis: pralaimėti "Real" – užknisa
Jau antrą "El Clasico" pralaimėjęs Šaro įpėdinis: pralaimėti "Real" – užknisa
„Barcelonos“ trenerio kėdėje debiutuojantis Rogeris Grimau pralaimėjo jau antrą „El Clasico“ mūšį. „Pralaimėti „Real“ – užknisa“, –
Kemzūra patekimą į Europos taurės turnyrą pavadino fantastika bei įvardijo minimalų tikslą
Kemzūra patekimą į Europos taurės turnyrą pavadino fantastika bei įvardijo minimalų tikslą
Šalies čempionato starte visas tris pergales iškovojęs Vilniaus „Wolves“ atvers naują lapą jauno klubo istorijoje ir pradės kovas dėl trofėjaus Europos taurės („BKT
Brazys: apie intriguojantį naujoką, veteranų vaidmenį ir Utenos prakeiksmą
Brazys: apie intriguojantį naujoką, veteranų vaidmenį ir Utenos prakeiksmą
Jei praeitą sezoną Klaipėdoje Mindaugas Brazys pasitiko su daugiau jaudulio, dabar „Neptūno“ strategas gerai žinojo, ko laukti ir kokia ta vyr. trenerio atsakomybė.Klaipėdos klubas atsinaujino
Legendinis Spanoulis oficialiai paskirtas Graikijos rinktinės treneriu
Legendinis Spanoulis oficialiai paskirtas Graikijos rinktinės treneriu
Legendinis Vassilis Spanoulis oficialiai paskirtas Graikijos krepšinio rinktinės treneriu, su juo pasirašytas dvejų metų kontraktas, rašo Krepšinis.lt.Trenerio karjerą V.
"Bucks" toliau pučia raumenis – pasikvietė "Suns" žvaigždyne svarbų vaidmenį turėjusį gynėją
"Bucks" toliau pučia raumenis – pasikvietė "Suns" žvaigždyne svarbų vaidmenį turėjusį gynėją
Damianą Lillardą mainų būdu įsigijusi Milvokio „Bucks“ toliau stiprinasi – pasirašė vienerių metų sutartį su gynėju Cameronu Payne’u, rašo Krepšinis.lt.Su
Apie nepavykusią greitą naujoko paiešką prabilęs Maksvytis: norime gero ir rimto žaidėjo
Apie nepavykusią greitą naujoko paiešką prabilęs Maksvytis: norime gero ir rimto žaidėjo
Tris su puse kėlinio peilio ašmenimis vaikščiojęs Kauno „Žalgiris“ reikiamu metu spurtavo 16:0 ir galiausiai išvinguriavo į pergalę 78:68 prieš Pasvalio „Pieno
"Barcelona" net ir su solidžiu Jokubaičiu vėl pralaimėjo "El Clasico" (Sajus stojo prieš Gebeną)
"Barcelona" net ir su solidžiu Jokubaičiu vėl pralaimėjo "El Clasico" (Sajus stojo prieš Gebeną)
Ir toliau sunkiai naujajame sezone įsivažiuoja trenerį pakeitusi „Barcelona“ (2-1), rašo Krepšinis.lt.Katalonai, kaip ir Supertaurės turnyre, taip ir ACB lygoje 79:86 (13:14,
Motiejūnas svariai prisidėjo prie "Monaco" pergalės prieš ASVEL
Motiejūnas svariai prisidėjo prie "Monaco" pergalės prieš ASVEL
Pergalę principiniame Prancūzijos lygos mūšyje pasiekė čempiono titulą ginantis „Monaco“ (4-0) klubas, kuris svečiuose 87:79 (19:21, 16:21, 26:18, 26:19) įveikė Vilerbano ASVEL
Ilgą laiką atsilikinėjęs "Žalgiris" išvengė pasvaliečių niukso
Ilgą laiką atsilikinėjęs "Žalgiris" išvengė pasvaliečių niukso
Kauno „Žalgiris“ (3-0) išnešė sveiką kailį netikėtai sunkiame pirmajame šio sezono „Betsafe-LKL“ namų mače.Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo sirgalių
Arti trigubo dublio buvęs Gorhamas nuvedė "Rytą" į pergalę prieš "Gargždus"
Arti trigubo dublio buvęs Gorhamas nuvedė "Rytą" į pergalę prieš "Gargždus"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ir toliau neklumpa Vilniaus „Rytas“ (3-0). Sostinės ekipa trečiąją pergalę paeiliui pasiekė išvykoje nugalėdama
Kariniauską praradę "Wolves" turėjo vargo su mažeikiškiais
Kariniauską praradę "Wolves" turėjo vargo su mažeikiškiais
Vilniaus „Wolves“ (3-0) komanda lieka nenugalima Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Kęstučio Kemzūros auklėtiniai savo tvirtovėje 84:74 (31:15, 14:19, 20:24,
Oreliko lyderystės užkurtas "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Oreliko lyderystės užkurtas "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (2-1) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) paliko be pergalių Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-3).Roberto Štelmaherio
Žiniasklaida paskelbė pajėgiausių Europos lygų dešimtuką, į kurį pateko ir LKL
Žiniasklaida paskelbė pajėgiausių Europos lygų dešimtuką, į kurį pateko ir LKL
„Eurohoops“ paskelbė savo metinį geriausių Europos krepšinio lygų dešimtuką, kuriame pripažinimo sulaukė ir Lietuvos krepšinio lyga. Pasak gerai žinomo portalo,
Kulboka po operacijos praleis visą sezoną
Kulboka po operacijos praleis visą sezoną
Arnoldui Kulbokai buvo atlikta kelio operacija, kuri reikalaus ilgos reabilitacijos. Slobožanskės „Prometey“ klubo prezidentas Volodymyras Dubinskiy pranešė, kad lietuviui teks praleisti
Dvikovas su "Wolves", Žalgiriu" ir "Rytu" pasitinkantys mažeikiškiai nepanikuoja: kibsime visiems į atlapus
Dvikovas su "Wolves", Žalgiriu" ir "Rytu" pasitinkantys mažeikiškiai nepanikuoja: kibsime visiems į atlapus
Naujajame „Betsafe-LKL“ sezone prabėgo dvi savaitės, o nė karto nelaimėjusių komandų liko keturios.Viena iš jų – po ilgos pertraukos į lygą sugrįžusi Mažeikių „M
"Barceloną" nuo sensacingo pralaimėjimo Ispanijoje išgelbėjo tik sėkmė
"Barceloną" nuo sensacingo pralaimėjimo Ispanijoje išgelbėjo tik sėkmė
„Barcelona“ (2-0) su Roku Jokubaičiu turėjo stebuklingai gelbėtis, kad Ispanijos pirmenybių antrame ture negautų naujokų antausio, rašo Krepšinis.lt.Rogerio Grimau auklėtiniai
"Rytas" pristatė biudžetą, užmetė meškerę ir aptarė naują kaimyną: kol kas džentelmeniškas
"Rytas" pristatė biudžetą, užmetė meškerę ir aptarė naują kaimyną: kol kas džentelmeniškas
Permainos sostinės krepšinio žemėlapyje – kur kas ryškesnės nei Vilniaus „Ryto“ buhalterijoje, kurioje, lyginant su praėjusiu sezonu, vienodą lygį išlaikė
Auklėtinių atsipalaidavimu ir atkarpa 0:17 nepatenkintas Maksvytis: pernai to nebūdavo
Auklėtinių atsipalaidavimu ir atkarpa 0:17 nepatenkintas Maksvytis: pernai to nebūdavo
Iš po išvykos į Kiprą sugrįžęs Kauno „Žalgiris“ pergalingai tęsė kelią LKL čempionate, kai 79:69 įveikė Utenoje šeimininkavusius „Juventus“ krepšininkus.
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Žalgiris" iškovojo pergalę Utenoje
Triuškinančią persvarą iššvaistęs "Žalgiris" iškovojo pergalę Utenoje
Kauno „Žalgiris“ (2-0) ketvirtadienio vakarą Utenoje iškovojo antrąją pergalę naujajame „Betsafe-LKL“ sezone.Kazio Maksvyčio kariauna išvykoje 79:69 (15:17,
Šią vasarą "Crvena zvezda" papildęs Teodosičius: to laukiau labai ilgai
Šią vasarą "Crvena zvezda" papildęs Teodosičius: to laukiau labai ilgai
Milošas Teodosičius pirmą kartą po 17-os metų pertraukos apsistojo savo tėvynės klube – kitą sezoną praleis Belgrado „Crvena zvezda“ gretose, rašo Krepšinis.lt.Šis
Lietuvą kompiuterizavęs Kurtinaitis: Tarybų Sąjungoje apie tokią naujovę mažai kas žinojo
Lietuvą kompiuterizavęs Kurtinaitis: Tarybų Sąjungoje apie tokią naujovę mažai kas žinojo
Spalio 17 d. kinuose pasirodys dokumentika „Bilietas. The Ticket“ apie legendinę 1979–1989 m. Kauno „Žalgirio” komandą ir jos kovas prieš Maskvos CSKA. Filme prisimenamos
Pasaulio čempionate nusvilę graikai nori rengti olimpinę atranką
Pasaulio čempionate nusvilę graikai nori rengti olimpinę atranką
Graikijos krepšinio federacija (HBF) nenori, kad šios šalies rinktinė praleistų artėjančias olimpines žaidynes. Kadangi pasaulio čempionate bilieto į Paryžių graikai neiškovojo,
Gagičius: turėjome nepaprastą sezoną, kai išspyrėme "Žalgirį", dabar "Wolves" turi didelių planų
Gagičius: turėjome nepaprastą sezoną, kai išspyrėme "Žalgirį", dabar "Wolves" turi didelių planų
Legionierius iš Serbijos Džordže Gagičius tebelaukia savo debiuto vilkint Vilniaus „Wolves“ marškinėlius. Tarpsezoniu gauta čiurnos trauma dar neleido 210 cm ūgio milžinui
Po milžiniškų trišalių mainų Lillardas Milvokyje suvienys jėgas su Antetokounmpo
Po milžiniškų trišalių mainų Lillardas Milvokyje suvienys jėgas su Antetokounmpo
NBA superžvaigždė Damianas Lillardas trišalių mainų būdu keliasi į Milvokio „Bucks“ ir suvienys jėgas su Gianniu Antetokounmpo, skelbia Adrianas Wojnarowski iš ESPN.Į
Tiesa ar drąsa: kokias gėdingiausias akimirkas atskleidė Maksvytis ir "Žalgirio" amerikietis
Tiesa ar drąsa: kokias gėdingiausias akimirkas atskleidė Maksvytis ir "Žalgirio" amerikietis
Kiekvienais metais prieš Eurolygos sezono pradžią vykstanti tradicinė media diena ir šįkart neaplenkė Kauno „Žalgirio“ žaidėjų. Kauniečius „Žalgirio“ arenoje
Brazdeikis praleis pirmą sezono turnyrą – turi grįžti į Kauną, stabdo ir trauma
Brazdeikis praleis pirmą sezono turnyrą – turi grįžti į Kauną, stabdo ir trauma
Igno Brazdeikio debiuto Pirėjo „Olympiakos“ komandoje dar teks palaukti – krepšininkas praleis artėjantį Graikijos Supertaurės turnyrą, rašo Krepšinis.lt.Gazzetta.gr

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (212) 06.29 11:10
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime