Naujienos kraunasi...

"Wolves" legionierius: mokyklos komandoje turėjome du ar tris žaidėjus iš LietuvosPirmasis vasarą į Vilniaus „Wolves“ pasiruošimo stovyklą atvykęs legionierius Tre‘Shawnas Thurmanas trykšta noru kovoti dėl aukščiausių vietų. Praėjusį sezoną, pirmaisiais savo metais Europoje, jis liko šalia norimo trofėjaus ir kartu su Ostendės „Filou“ (Belgija) ekipa užlipo ant antrojo jungtinės Belgijos ir Olandijos lygos (BNXT) laiptelio.

Nuolat pabrėžiantis savo kovingumą, atsidavimą aikštelėje, amerikietis neslepia, kad būti nugalėtoju dar mokosi, todėl yra pasiruošęs mokytis iš visų komandos draugų ir trenerių, kurie savo karjerose yra iškovoje ne vientą titulą.

„Mano tikslas paprastas – laimėti čempionatą. Manau, kiekvienas asmuo organizacijoje nori laimėti čempionatą. Tai sieksime padaryti“, – užtikrintai sakė 27 m. amžiaus amerikietis.

Pirmajame savo interviu T. Thurmanas atskleidė savo stipriąsias charakterio ir žaidimo savybes, meilę krepšiniui, šeimą, patirtis ir iššūkius žaidžiant toli nuo namų, užmezgamus ryšius atvykus į naują komandą, žinias apie Lietuvą ir netikėtą pomėgį.
 


Koks esi žaidėjas? Ką gali duoti savo komandai?

Visų pirma ir labiausiai – energijos, kovingumo. Kaip žaidėjas visose rungtynėse stengiuosi kovoti kiek įmanoma geriau. Taip pat, darausi vis vyresnis, todėl jau galiu duoti ir kažkiek išminties, įnešti ugnies, komunikacijos ir, tikiuosi, nusiteikimo laimėti.

Papasakok apie savo šeimą. Iš kur esi kilęs, kur augai?

Esu iš Nebraskos – valstijos, esančios pačiam Jungtinių Amerikos Valstijų viduryje. Tai yra nuostabu. Esu iš didžiausio jos miesto – Omahos. Mane užaugino mama, turiu dvi jaunesnes seseris, jaunesnį brolį. Su jais augau. Ten buvau tarsi vyriausias namuose. Tiesa, turiu ir vyresnę seserį, tai kaip ir nebuvau vyriausias šeimoje, bet elgiausi, tarsi toks būčiau. Jie jautėsi, tarsi aš jiems nurodinėčiau, tačiau aš taip negalvojau ir stengiausi jiems padėti, kiek įmanoma. Pradėjau žaisti krepšinį sulaukęs 3 metų. Man tai patiko. Kiek save pamenu, visada vienas aukščiausių. Tai atrodė tarsi vienintelis dalykas, kurį galiu daryti, ir man patiko viską šiame sporte daryti kuo geriau.

Kodėl pasirinkai krepšinį? Ar bandei save ir kitose sporto šakose?

Kaip sakiau, visada mėgau krepšinį ir buvau aukštesnis už kitus. Nežinau, kaip tai nutiko, buvau dar visai mažas ir man tiesiog įdavė kamuolį į rankas. Tad, kiek save atsimenu, visada žaidžiau tik su kamuoliu. Bandžiau vyresnėse mokyklos klasėse žaisti amerikietišką futbolą. Man jis visai patiko ir, galvojau, galėjau tapti tikrai neblogu žaidėju, jei būčiau toliau mokęsis žaisti. Tačiau tuo metu jau neblogai žaidžiau krepšinį, todėl pagalvojau, kad nereikėtų to sugadinti vien todėl, kad pradėjo patikti futbolas. Dar man labai patinka beisbolas, bet jo nesu išbandęs. Likau su krepšiniu, kurį žaidžiu beveik visą savo gyvenimą, nors man sekėsi ir kiti sportai, nes mylių krepšinį. Kaip galima jo nemylėti?

Kas motyvavo siekti profesionalios karjeros? Į ką lygiavaisi?

Mano gyvenime svarbus buvo patėvis. Jis išlavino mano mentalitetą stengtis aikštelėje iš visų jėgų, tikėti, kad esu skirtas būti aikštelėje, nesvarbu, kokie žaidėjai joje žaidžia. Daug motyvacijos gavau iš savo dėdžių, kurie buvo vieni geriausių Omahos valstijos sportininkų. Mama taip pat nuolat motyvuoja. Jis visada manimi tikėjo ir ragino negailėti jėgų. Ji taip pat manyje suformavo atkaklumą aikštelėje nenusileisti niekam. Jei žaidžiu krepšinį ar darau kitus dalykus, stengiuosi juos atlikti kuo geriausiai. Nedarau tik tam, kad daryti. Jie yra svarbiausi mano gyvenime žmonės, kurie mane motyvavo sporte ir apskritai, nes aš stengiuosi viską daryti dėl jų. Myliu juos ir noriu, kad jie turėtų visa kas geriausia savo gyvenime. Kaip sakiau, nesu vyriausias šeimoje, bet elgiausi kaip toks, ir turiu įrodyti, kad turi sunkiai dirbti, kad pasiektum savo tikslus. Galbūt toks mano pavyzdys įkvėps ir juos dirbti sunkiai ir pasiekti to, ko jie nori.

Kokie tavo įgūdžiai labiausiai pravers „Wolves“ komandai ir pagerins jos žaidimą?

Visų pirma, nusiteikimas. Mąstymas. Aš buvo laiminčiose komandose kone visą savo gyvenimą. Tai kaip mes pasiruošiame ir kaip mes įvertiname dalykus rungtynių metu, mums bus labai svarbu. Taip pat galiu pataikyti, galiu gintis, nes esu aukštas ir galiu dengti kelias pozicijas. Stengsiuosi tai daryti kuo geriau kiekvienose rungtynėse. Nesvarbu ar atsiliekame, ar pirmaujame, komandos draugai matys, kad žaidžiu nesitaupydamas, ir galbūt jie suras savyje įkvėpimo žaisti kiek gali geriau. Šiemet tai noriu daryti geriau, nei tai dariau anksčiau.

Tai tavo antrasis sezonas Europoje. Kokia buvo patirtis pirmaisiais metais? Ar buvo sunku palikti valstijas?

Suprantama, buvo sunku, nes tu esi toli nuo draugų ir šeimos narių, kurie visada būdavo netoliese ir galėdavo su tavimi pabūti, jei prastai sekėsi treniruotėje ar blogai sužaidi rungtynes, galėdavai pajausti jų energiją. Tačiau, kaip sakiau, aš myliu krepšinį ir turiu tai paaukoti. Jei nori ko nors pasiekti gyvenime, daryti tai aukštame lygyje, visada turėsi kažką aukoti, kažko netekti. Savo mintyse sugebėjau tai sudėlioti. Mokiausi iš komandos, kurioje žaidžiau, vaikinų, geriausių Belgijoje žaidėjų, iš trenerio Dario (Dario Gjergja), laimėjusio kelis čempionatus. Iš jų mokiausi kaip tapti čempionu.

Atvykus į naują komandą, tenka iš naujo užmegzti ryšius, įgauti naujos patirties. Ar yra koks nors treneris ar žaidėjas, iš kurio tikiesi daugiausiai išmokti?

Tiesa sakant, stengsiuosi mokytis iš visų. Jau paklausiau, kur yra geriausios vietos pavalgyti. Jau išmėginau kai kuriuos lietuviškus patiekalus. Dar neišmokau jų pavadinimų, todėl prašau to neklausti. Kiekvienas jų atsineša savo patirtis, dėl kurių visi esame atsidūrę čia. Visi esame organizacijos dalis. Prezidentas ar savininkas – visi turi kažką, kad padės sezono pabaigoje pasiekti tikslą. Todėl planuoju mokytis iš visų, kalbėtis su visais, suprasti jų mąstyseną. Visada manau, kad tai yra svarbu galvoti vieningai, jausti ryšį, norint laimėti čempionatus. Nekantrauju su visai dirbti. Treneriai jau padarė gerą darbą, pakviesdami mane į komandą ir kalbėdamiesi su manimi. Jau galime suprasti, kaip jie mąsto, kaip aš mąstau, užduoti ir atsakyti į klausimus. Jie man buvo labai geri, todėl nekantrauju augti kartu su jais.

Ką žinojai apie Lietuvą prieš prisijungdamas prie „Wolves“?

Žinojau nedaug. Tai juokinga, bet kai buvau jaunesnis, mokyklos komandoje turėjome su ar tris žaidėjus, kurie buvo atvykę iš Lietuvos. Net keista, kaip ratas apsisuko: jie atvyko būdami jauni, o aš į jų šalį atvykau jau suaugęs. Tad, žinojau nedaug, tik kur ji randasi. Lygiai taip pat buvo ir pernai, kai vykau į Belgiją. Stengiuosi sužinoti kuo daugiau, kol esu čia. Kaip sakiau, jau išmėginau kelias vietas pavalgyti, apsilankiau miesto dienose, pamačiau, kokia čia yra kultūra, mačiau ir koncertą. Viskas pasaulyje yra skirtinga, todėl stengiuosi kiek įmanoma daugiau jo išmėginti ir iš jo išmokti.

Kokie yra tavo pomėgiai? Kaip leidi laisvalaikį?

Mėgstu gaminti, tai mano pagrindinis pomėgis. Tikriausiai nemėginsiu pagaminti lietuviškų patiekalų, nebent man padės komandos draugai, tačiau galiu jiems ką nors pagaminti savo ir galbūt jiems patiks. Taip pat, kaip ir dauguma, mėgstu žiūrėti televiziją, serialus per „Netflix“, žaisti video žaidimus – „Madden NFL“ ar „Call of Duty“. Kalbuosi su draugais, kaip jiems sekasi, kokios yra jų dienos, kai aš esu toli. Yra aštuonių valandų laiko skirtumas, prie kurio stengiamės prisitaikyti. Bendravimas su jais man padeda eiti į priekį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Lavrinovičius iš "Žalgirio" persikėlė į "Lietkabelį"
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ tęsia sudėties komplektaciją 2024-25 m. sezonui – į Aukštaitiją atvyksta Danielius Lavrinovičius. Su aukštaūgiu sudaryta dvejų metų
Nemirtingas: 41-erių Čempionų lygos MVP pratęsė kontraktą dar dviem sezonams
Nemirtingas: 41-erių Čempionų lygos MVP pratęsė kontraktą dar dviem sezonams
Brazilijos rinktinės atakų organizatorius Marcelinho Huertas įrodinėja, kad amžius rungtyniauti aukštame lygyje – ne kliūtis.41-erių veteranas pratęsė kontraktą su Tenerifės "Lenovo"
"Wolves" turi dar vieną naujoką
"Wolves" turi dar vieną naujoką
Ketverius metus „Šiauliuose“ praleidęs vilnietis Danielius Baslykas grįžta į gimtąjį miestą ir kitą sezoną atstovaus Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandai. Su 197
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Blaževičius – apie grįžimo į Lietuvą privalumus bei trūkumus ir naujai užgimusį Vilniaus derbį
Kitą sezoną Vilniaus „Wolves Twinsbet“ marškinėlius apsivilksiantis vidurio puolėjas Marekas Blaževičius į Lietuvą grįžta po dvejų Santjago de Kompostelos „Obradoiro
LKL žibėjęs Furmanavičius karjerą tęs Serbijoje
LKL žibėjęs Furmanavičius karjerą tęs Serbijoje
Kol kas Jonavos "CBet" tyli tarpsezonio žaidėjų rinkoje, o komandą palikęs Justas Furmanavičius karjerą tęs Serbijoje.Oficialiai paskelbta, kad kaunietis sudarė vienerių metų sutartį
Hayesas lieka "Žalgiryje"?
Hayesas lieka "Žalgiryje"?
Kauno "Žalgiriui" artėjant prie sudėties komplektavimo kitam sezonui pabaigos daugeliui gerbėjui rūpi Kevarriuso Hayeso likimo klausimas.Kaip praneša "Basketnews" žurnalistas
Jaunimu tikintis Marčiulionis turi patarimų šalies krepšiniui
Jaunimu tikintis Marčiulionis turi patarimų šalies krepšiniui
„Nepriversime greičiau bėgti Mariaus Grigonio“, – tvirtina olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis, vertinęs Lietuvos krepšinio rinktinės pasirodymą Puerto Rike,
Oficialu: Grigonis ilgam laikui pratęsė sutartį su PAO
Oficialu: Grigonis ilgam laikui pratęsė sutartį su PAO
Nors su Lietuva į Paryžiaus olimpines žaidynes patekti nepavyko, Mariui Grigoniui paaiškėjo jo ateitis klubiniame krepšinyje. Eurolygos čempionu tapęs gynėjas dar trejiems metams pratęsė
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Marekas grįžta į Lietuvą – gins "Wolves" garbę
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komandos priekinę liniją papildė iš Ispanijos į Lietuvą sugrįžtantis 211 cm ūgio vidurio puolėjas Marekas Blaževičius. Sostinės klubas su aukštaūgiui
ASVEL išlaikė ryškiausią žvaigždę bei pasikvietė solidžios Eurolygos patirties sukaupusį aukštaūgį
ASVEL išlaikė ryškiausią žvaigždę bei pasikvietė solidžios Eurolygos patirties sukaupusį aukštaūgį
Priešpaskutinę vuetą Eurolygoje užėmęs bei vietiniame fronte jau pusfinalyje kritęs Vilerbano ASVEL rikiuoja pajėgas ateinančiam sezonui.Prancūzijos krepšinio grandai pratęsė kontraktą 
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
"Juventus" vadovas – apie vasaros darbus, tikslus ČL ir Valančiūną Utenos klube
Aktyviai vasaros darbus pradėjęs Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas jau suformavo artėjančio sezono komandos branduolį.  Aukštaitijos komandos vairą šią
AEK siekia savo sudėtyje išsaugoti Kuzminską
AEK siekia savo sudėtyje išsaugoti Kuzminską
Su Lietuvos rinktine į Paryžiaus olimpines žaidynes nepatekęs Mindaugas Kuzminskas sprendžia savo klubinės karjeros klausimus. Pranešama, jog puolėją išlaikyti komandoje nori Atėnų
Kulinarinis meistriškumas: "Žalgiris" bendradarbiaus su "Lietuvos kepėju"
Kulinarinis meistriškumas: "Žalgiris" bendradarbiaus su "Lietuvos kepėju"
„Lietuvos kepėjas“, bendradarbiaujant su legendiniu Kauno „Žalgirio“ klubu, sukūrė išskirtinio skonio pyragą, kuris papildys „Žalgirio“ licencinių produktų
NBA Vasaros lygoje – dar vienas solidus Rubštavičiaus pasirodymas
NBA Vasaros lygoje – dar vienas solidus Rubštavičiaus pasirodymas
Antrą iš eilės solidų pasirodymą NBA Vasaros lygoje surengė Mantas Rubštavičius, o visas pergales iškovojusi jo atstovaujama komanda iškovojo namie vykusio turnyro "California
"Žalgirio" gretose – NBA patirties turintis bei Europos taurėje siautėjęs gynėjas
"Žalgirio" gretose – NBA patirties turintis bei Europos taurėje siautėjęs gynėjas
Naujam sezonui sudėtį rikiuojantis Kauno „Žalgiris“ pasipildė dar vienu nauju krepšininku. Žaliai baltus marškinėlius artėjančius metus vilkės Tyrone‘as Wallace‘as.Su
"Wolves" sustiprino antras rezultatyviausias Čempionų lygos žaidėjas
"Wolves" sustiprino antras rezultatyviausias Čempionų lygos žaidėjas
Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubas atakų organizavimą patikės 183 cm ūgio gynėjui Anthony Cowanui. Su 26 m. įžaidėju pasirašyta vienerių metų sutartis.Pastaruosius porą sezonų
Eurolygos čempionai ilgam išlaikė atakų organizatorių
Eurolygos čempionai ilgam išlaikė atakų organizatorių
Mariaus Grigonio atstovaujamas Atėnų "Panathinaikos" oficialiai pranešė apie sutarties su Jerianu Grantu pratęsimą.Eurolygos ir Graikijos čempionai su amerikiečiu organizatoriumi
Galimą įpėdinį dabartiniame štabe regintis Maksvytis turi jam patarimą
Galimą įpėdinį dabartiniame štabe regintis Maksvytis turi jam patarimą
Antradienį prieš vidurnaktį iš Puerto Riko į Lietuvą grįžo šalies krepšinio rinktinė. Tiesa, ne visa komanda: kai kurie žaidėjai pasuko į skirtingas puses, rašo
Šaro kariauna stiprėja: Baldwinas oficialiai prisijungė prie "Fenerbahče"
Šaro kariauna stiprėja: Baldwinas oficialiai prisijungė prie "Fenerbahče"
Trečiadienį Europos krepšinio paviršių sudrebino skambus perėjimas. Paskutinius du metus Tel Avivo „Maccabi“ klube praleidęs Wade’as Balwinas IV jungiasi prie Eurolygos
"Maccabi" gretose – 5 metus NBA praleidęs būsimas Paryžiaus olimpiados dalyvis
"Maccabi" gretose – 5 metus NBA praleidęs būsimas Paryžiaus olimpiados dalyvis
Tel Avivo "Mccabi" gretas sustiprino penkerius metus NBA lygoje praleidęs bi Senajame žemyne debiutuosiantis Wenyenas Gabrielis.Permainų itin purtomas izraelio čempionų klubas su krepšininku
Chrisas Paulas įvardijo NBA žaidėją, prie kurio visiems tenka prisitaikyti
Chrisas Paulas įvardijo NBA žaidėją, prie kurio visiems tenka prisitaikyti
NBA superžvaigždė, vienas geriuausių šio šimtmečio atakų organizatorių bei San Antonijaus "Spurs" naujokas Chrisas Paulas negailėjo pagyrų savo naujajam komandos draugui
Gelbės Lietuvos krepšinį? Dviems talentams prognozuojami šaukimai NBA naujokų biržoje
Gelbės Lietuvos krepšinį? Dviems talentams prognozuojami šaukimai NBA naujokų biržoje
Lietuvos krepšinio rinktinė patyrė dar vieną nusivylimą olimpinėje atrankoje ir antrą kartą paeiliui liko be žaidynių. Kazio Maksvyčio auklėtiniai finale 68:79 nusileido Puerto Riko krepšininkams,
"Rytą" palikęs Uleckas jungiasi prie "Šiaulių" (trenerių komentarai)
"Rytą" palikęs Uleckas jungiasi prie "Šiaulių" (trenerių komentarai)
Komplektacijos darbus tęsiantys „Šiauliai“ į savo gretas pasikvietė 24-erių metų gynėją Luką Ulecką. Su triskart LKL čempionu sudaryta vienerių metų sutartis.„Į Šiaulius
Mažeikiuose – puolėjas iš Estijos
Mažeikiuose – puolėjas iš Estijos
Komplektacijos darbus tęsianti Mažeikių „M Basket-DELAMODE“ komanda sulaukė papildymo iš Estijos. Prie komandos jungiasi 27-erių 200 cm ūgio puolėjas Mihkelas Kirvesas. Su krepšininku
Pralaimėti – sunku: Kroatijos krepšininkai įsivėlė į muštynes naktiniame klube Atėnuose
Pralaimėti – sunku: Kroatijos krepšininkai įsivėlė į muštynes naktiniame klube Atėnuose
Po to, kai Kroatijos krepšinio rinktinė neiškovojo bilietų į olimpines žaidynes prieš Graikiją, keli kroatų atstovai su liūdesiu tvarkėsi pasinerdami į Atėnų naktinį gyvenimą,
Pokyčių laukiantis Kurtinaitis: yra daug klausimų ir noriu išgirsti atsakymus
Pokyčių laukiantis Kurtinaitis: yra daug klausimų ir noriu išgirsti atsakymus
„Net nežinau, ar pikta... Labiau liūdna. Vėl nepapuolėme į olimpines žaidynes. Kita vertus, galiu pasakyti, Puerto Rikas buvo vertesnis pergalės ir to kelialapio į Paryžių, pagal žaidimo
Anksti pasirodymą su rinktine baigęs Jokubaitis dalyvaus NBA Vasaros lygoje
Anksti pasirodymą su rinktine baigęs Jokubaitis dalyvaus NBA Vasaros lygoje
Anksti šią vasarą pasirodymą su rinktine baigęs Rokas Jokubaitis turi daugiau laisvo laiko bei išbandys jėgas NBA Vasaros lygoje Las Vegase.Barselonos "Barcelona" gynėjas
Eurolygos grandų viliotas pasaulio čempionas lieka NBA
Eurolygos grandų viliotas pasaulio čempionas lieka NBA
Vokietijos krepšinio žvaigždės Danielio Theiso nesuviliojo pasiūlymai iš Europos grandų ir jis lieka NBA lygoje.Krepšininkas pasirašė vienerių metų trukmės kontraktą

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime