"Žalgiriečiai" įveikė "Neptūno" dublerius, "Ryto" jaunimas krito Telšiuose (rezultatai)

Dainiaus Lukštos nuotr.
Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgiris-2“ (13/13) svarbiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse 93:80 (28:19, 28:23, 17:25, 20:13) parklupdė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ (17/9) krepšininkus ir labai sustiprino savo šansus kovoje dėl geriausiųjų aštuoneto pogrupio.

Žalgiriečiai susikaupę pradėjo rungtynes ir po Vitalijaus Kozio bei Pauliaus Murausko tritaškių pirmavo 11:5. Į taškų rinkimą savo indėlį nešė Erikas Venskus, Modestas Kancleris ir Justinas Ramanauskas, o pranašumas kėliniui įpusėjus šoktelėjo iki 19:8. Baudos aikštelėje toliau varžovus talžė E.Venskus, tritaškį smeigė Laurynas Vaištaras, dvitaškį pridėjo Giedrius Bergaudas ir pirmasis ketvirtis buvo laimėtas 28:19.

Antrajame kėlinyje svečiai pavojingai artėjo (28:25), tačiau visus jų planus jaukė ir niekais pavertė įsižaidęs G.Bergaudas bei tolimą metimą smeigęs Karolis Babušis – 36:27. Tuomet puolime sužibo devynis taškus paeiliui rinkęs E.Venskus, tačiau atstumas mažėjo iki 45:40. Prieš didžiąją pertrauką P.Murauskas įskraidino dar vieną tritaškį, gerą atkarpą pratęsė E.Venskus, tad į rūbinę kauniečiai keliavo turėdami rekordinį pranašumą – 56:42.

Trečiajame kėlinyje jau klaipėdiečiai diktavo savo sąlygas ir jam įpusėjus artėjo iki 62:57. Sunkiu komandai metu vėl pasižymėjo krepšį dėjimu drebinęs G.Bergaudas, nepaisydamas pražangos taškus pelnė K.Babušis, o taikliais baudų metimais skaičius 73:67 po trisdešimties žaidimo minučių užfiksavo Dominykas Stenionis.

Lemiamoje rungtynių atkarpoje apie save priminė pražangos nesulaikytas E.Venskus, penkiais taškais be atsako dviženklę persvarą 83:70 grąžino J.Ramanauskas. E.Venskaus ir J.Ramanausko tandemas toliau gniuždė varžovus, kuriuos spaudė itin greitai tiksiantis laikas – 89:75. Nors per likusias tris minutes kauniečiams taškus iš žaidimo tepelnė tik V.Kozys, tai nesutrukdė pasiekti svarbios pergalės rezultatu 93:80.

„Žalgiris-2“: E.Venskus 22 (9/14 dvit., 2 blk.), J.Ramanauskas 13 (7 rez. perd.), K.Babušis 12, G.Bergaudas 11 (5/6 dvit.), V.Kozys 9 (6 atk. kam.), P.Murauskas 9 (8 atk. kam., 4 rez. perd., 2 per. kam.), D.Stenionis 6, M.Rubštavičius 6, L.Vaištaras 3, M.Kancleris 2 (5 atk. kam.), G.Mačionis 0.

„Neptūnas-Akvaservis“: K.Metrikis 17 (2/7 trit., 6 atk. kam.), V.Šarakauskas 17 (8 atk. kam., 3 blk.), N.Mineikis 14 (2/7 trit., 9 atk. kam.), D.Rasys 11 (6 atk. kam.).

Nesustabdomi „Telšiai“ įsirašė 14-ąją pergalę iš eilės

Galingai Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO – NKL) žygiuojantys „Telšių“ (24-2) krepšininkai toliau yra neįkandami oponentams. Šeštadienį Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namie 70:66 (17:20, 21:13, 10:18, 22:15) pranoko Vilniaus „Perlą“ (14-12) ir iškovojo keturioliktąją pergalę iš eilės.

Šį kartą dėl laimėjimo Žemaitijos sostinės ekipai teko kaip reikiant paprakaituoti. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Perlas“ dar pirmavo 51:48, tačiau šeimininkai netruko rezultatą išlyginti, o 37-ąją mačo minutę jau pirmavo 62:57.

„Perlas“ paskutinėmis minutėmis pakilo į šturmą ir po Andreas Kalogiroso ir Pijaus Rimkaus tritaškių išlygino rezultatą – 66:66.

Visgi paskutinis žodis rungtynėse priklausė „Telšiams“. Tomas Rimša, likus žaisti 70 sekundžių, smeigė tritaškį ir „Telšiai“ vėl pirmavo – 69:66.

„Perlo“ žaidėjai per paskutinę mačo minutę prametė 3 metimus iš eilės, o pergalę telšiškiams įtvirtino viena taikli V. Pociaus bauda, likus žaisti 10 sekundžių.

Po šio laimėjimo „Telšiai“ išliko vienvaldžiais lygos lyderiais, o „Perlas“ žengia penktoje vietoje.

„Telšiai“: Tomas Rimša 20 (7 atk. kam.), Mindaugas Norkus 12, Ovidijus Kaminskis 9 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Mindaugas Stašys 7.

„Perlas“: Ąžuolas Tubelis 18, Pijus Rimkus 13, Andreas Kalogiros 11, Simas Jarumbauskas 10, Augustas Marčiulionis 9 (2/10 dvit., 0/4 trit., 6 rez. perd.).

„Vytis“ galingą atkarpą pratęsė patiesdamas „Kuršius“

Penktą pergalę per pastarąsias šešerias VIKINGLOTTO – NKL rungtynes iškovojo Šakių „Vyčio“ (13-14) ekipa, šeštadienį savo aikštėje 82:81 (25:19, 22:17, 20:15, 15:30) pranokusi „Palangos Kuršius“ (11-15).

Šis laimėjimas šakiškiams praktiškai garantavo vietą stipriausiųjų aštuonete po dviejų varžybų ratų. „Vyčiui“ užtenka laimėti paskutinį antrojo rato mačą kitą savaitę arba sulaukti bent vienos artimiausių persekiotojų nesėkmės.

Galutinis šios dvikovos rezultatas neatspindi to, kaip „Vytis“ užtikrintai pirmavo antroje mačo dalyje.

Nors trečiojo kėlinio pradžioje 10 taškų be atsako pelnę palangiškiai priartėjo iki 48:53, tačiau tuomet „Vytis“ ketvirtį pabaigė kėlinį spurtu 14:3 ir nutolo 67:51.

Dar ketvirtojo kėlinio viduryje „Vytis“ pirmavo 78:61, tačiau po truputį atsilikimą mažinę palangiškiai iš pradžių priartėjo per vienženklį skirtumą, o, iki mačo pabaigos likus žaisti 9 sekundes, sumažino atsilikimą iki 78:81.

Kitoje atakoje Aurelijus Pukelis realizavo vieną baudą ir Roberto Keliačiaus tritaškis sulig finaline sirena nieko nebereiškė.

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 17 (7 atk. kam.), Justas Sakalauskas ir Marijus Užupis po 14, Paulius Beliavičius 13, Paulius Semaška 11.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras (8 atk. kam.) ir Mindaugas Reminas po 15, Aidas Viskontas 13, Laurynas Lučinskas 10.

Tauragės ekipą sutriuškinusi „Sūduva-Mantinga“ pasiekė didžiausią sezono pergalę

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (22-4) pratęsė pergalių seriją VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.

Povilo Šakinio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 122:76 (27:17, 25:18, 42:24, 28:17) sutriuškino Tauragės krepšinio klubą (6-20) bei pasiekė jau šeštąją pergalę iš eilės.

Pergalė 46 taškų persvara – didžiausia šiame sezone. Marijampoliečiai su 122 taškais pasiekė antrą geriausią sezono rezultatą. Mažeikių „Ereliai“ taip pat mače su tauragiškiais surinko 123 taškus.

„Sūduva-Mantinga“ iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių. Edvinas Jezukevičius pataikė dvitaškį, Jonas Zakas realizavo baudas bei smeigė tritaškį, metimą realizavo ir Julius Liesis, o marijampoliečiai spurtavo 18:4 bei įgijo dviženklę persvarą – 27:17.

Antrajame kėlinyje šeimininkai dar labiau padidino savo pranašumą. Martynas Zigmantavičius surinko 6 taškus paeiliui, Šarūnas Beniušis įkrovė iš viršaus, o po laimėtos atkarpos 12:2, persvara tapo triuškinama – 39:19.

Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas, kurios metu marijampoliečiai dar labiau padidino savo pranašumą ir įsirašė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs J. Jogminas pelnė 18 taškų (9/10 dvit., 0/1 trit., 0/1 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 29 naudingumo balus.

Šį vakarą į aikštelę grįžo ir trejas rungtynes praleidęs E. Jezukevičius. Jis per 9 minutes pelnė 8 taškus (2/3 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas bei surinko 13 naudingumo balų.

Marijampoliečiams šiose rungtynėse nepadėjo raumens sumušimą patyręs komandos kapitonas Gintautas Matulis. Tauragės komandoje nežaidė Deividas Keburys, Andrius Aleksandrovas ir Oskaras Pleikys.

„Sūduva-Mantinga“: Martynas Zigmantavičius 19 (6/7 dvit.), Justinas Jogminas 18 (9/10 dvit., 7 atk. kam.), Šarūnas Beniušis 17 (11 min., 5/6 dvit.), Jonas Zakas 15 (3/5 trit.), Aurimas Kieža 13 (3/4 trit.), Tomas Galeckas 11 (3/5 trit.).

Tauragės krepšinio klubas: Rytis Biliartas 33 (12/21 dvit., 13 atk. kam.), Karolis Babkauskas 17 (4/8 trit.), Liudas Valantinas 9.

„Delikatesas“ palaužė „Cmoki-2“ ekipą

Pergalę Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) ir Baltarusijos turnyre pasiekė Joniškio „Delikateso“ ekipa.

Namuose rungtyniavę Roberto Giedraičio auklėtiniai rungtynių pabaigoje 80:79 (16:28, 24:13, 16:15, 24:23) įveikė Minsko „Cmoki-2“ pasipriešinimą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos rungtyniauti likus minutę „Delikateso“ krepšininkai turėjo minimalią persvarą (78:77), tačiau ją iki 3 taškų netrukus padidino Airidas Giedraitis (80:77).

Svečiai savo atsako metu prametė tritaškį, tačiau kamuolį atkovojo Aliaksejus Navoičykas, kuris skirtumą vėl sumažino iki minimalaus (79:80).

Aikštės šeimininkai šįsyk sėkmingo užpuolio nesurengė, tačiau pergalę išplėšti galimybę turėję svečiai tuo nepasinaudojo: Uladzislau Blizniuko metimas skriejo pro šalį ir „Delikatesas“ šventė pergalę.

Naudingiausias nugalėtojų gretose buvo Aistis Pilauskas, kuris per 20 minučių pelnė 12 taškų (1/4 dvit., 1/2 trit., 7/7 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, vieną kamuolį perėmė, dukart suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

„Delikatesas“: Giedrius Stankevičius 14 (5 atk. kam.), Eimantas Stankevičius, Aistis Pilauskas ir Airidas Giedraitis po 12, Paulius Danusevičius 8 (8 atk. kam.).

„Cmoki-2“: Uladzislau Blizniukas 16 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Aliaksejus Navoičykas 12, Antonas Vaškevičius 11, Vadzimas Tratsiakas 10.

NKL savaitės MVP - palangiškių amerikietis, penketuke - ir į čempionų gretas grįžęs Ž.Šimonis
Naudingiausiu VIKINGLOTTO-NKL savaitės krepšininku tapo „Palangos Kuršių“ gynėjas Quincy Tayloras.28-erių metų 183 cm ūgio amerikietis praėjusią savaitę vidutiniškai
NKL apžvalga: dviejų klubų lyderiavimas bei žalgiriečio K.Kriisos debiutas Estijos rinktinėje
VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje po ilgos pertraukos iš pirmosios vietos buvo išstumti „Telšiai“, kuriuos pavijo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.Dabar
Žalgiriečiai pratęsė pergalių, "Ryto" jaunimas - nesėkmių serijas
Kauno „Žalgirio-2“ (18-15) krepšininkai VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse iškovojo dramatišką pergalę, kuri jiems buvo ketvirtoji paeiliui.Arvydo Gronskio auklėtiniai po
NKL: žalgiriečių pergalė, "Ryto" jaunimo nesėkmė ir čempionų bei lyderių akistata
Erikas Venskus ir Vitalijus Kozys kartu surinko beveik pusę Kauno „Žalgirio-2“ (17-16)  taškų ir atvedė komandą į trečiąją pergalę paeiliui.Arvydo Gronskio vadovaujama
"Ryto" jaunimo treneris įvardijo žaidėjus, kurie jau pasirengę kilti į aukštesnį lygį
Vilniaus „Ryto“ jaunimo komandos žaidėjų ir trenerių emocijos po Kaune laimėto  Eurolygos jaunimo atrankos turnyro jau nurimo. Už komandos vairo stovintis vyriausiasis treneris
Pokyčiai trijose NKL komandose
Prieš artėjančias savaitgalio rungtynes – pokyčiai net trijose VIKINGLOTTO-NKL komandose.Į Joniškio „Delikatesą“ po kiek mažiau nei dviejų savaičių pertraukos grįžta
A.Mineikis apie "Neptūno" dublerių komandos vairo perėmimą: buvo netikėta
Vykstant trenerių rokiruotėms pagrindinėje „Neptūno“ komandoje, tai palietė ir „Neptūną-Akvaservį“.Tomui Gaidamavičiui palikus pastarąją komandą, vadovauti jai buvo
Žaismingas "Žalgirio" estas: apie debiutą Eurolygoje, Prienus ir Jasikevičiaus riksmus
Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje tobulėja vienas įdomiausių savo kartos įžaidėjų 19-metis Kerras Kriisa.Estas 2018 metais pasirašė
G.Matulis: "Tikiuosi, kad Marijampolės klubą pamatysime LKL"
Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) renginiai kyla į naują lygį. Tuo neabejoja Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubuose žaidęs Gintautas Matulis.Vasario 16-ąją „Jeep“ arenoje
NKL lankomumo lyderis - "Palangos Kuršių" klubas
Šį VIKINGLOTTO-Nacionalinės krepšinio lygos sezoną geriausiai yra lankomos „Palangos Kuršių“ rungtynes. Į pajūrio komandos mačus vidutiniškai susirenka po
"Ryto" dubleriai namie nusileido "Vyčiui" su 14 perdavimų atlikusiu P.Semaška
Puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidęs Šakių „Vytis“ (17-16) VIKINGLOTTO-NKL svečiuose 95:82 (26:20, 19:33, 24:21, 26:8) įveikė Vilniaus „Perlą“ (14-18.).Prasidėjus
"Žalgirio" ir "Ryto" dublerių dvikovoje - užtikrinta kauniečių pergalė
VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse šį vakarą vyko dvejos rungtynės, o vienose iš jų pergalę šventė Kauno „Žalgiris-2“ (16-16).Arvydo Gronskio auklėtiniai namuose 88:72
Nutrūko net 21-erių namie laimėtų "Telšių" rungtynių serija
Dramatišką pergalę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse šventė Šakių „Vyčio“ (16-16) krepšininkai, kurie patiesė čempionato lyderius „Telšius“
Pasikeitė "Ryto" planai: Ą.Tubelis taip pat išvyko į NBA stovyklą ir KMT finalo ketverte nežais
Naudingiausias Eurolygos jaunimo atrankos turnyro Kaune žaidėjas Ąžuolas Tubelis taip pat išvyko į Čikagą, kur savaitgalį dalyvaus NBA organizuojamoje „Basketball Without Borders“
Į Marijampolę grįžęs Ž.Šimonis: Lietuvoje pirmenybių lygis daug geresnis nei Italijoje
Šį sezoną Italijoje pradėjęs Žygimantas Šimonis grįžo ten, kur rungtyniavo pastaruosius du sezonus – Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ ekipą.Tinklalapis „suduva-mantinga.lt“
"Ryto" dubleriai į dvikovą su žalgiriečiais Kaune vyks be trijų lyderių
Vilniaus „Perlas“ ketvirtadienį į „NKL-Viking Lotto“ čempionato dvikovą prieš Kauno „Žalgirį 2“ vyks be trijų lyderių: Ąžuolo Tubelio, Augusto Marčiulionio
Gražiausią NKL savaitės epizodą sukūrė "Erelių" duetas
VIKINGLOTTO-NKL 17-osios savaitės gražiausią savaitės momentą sukūrė Mažeikių „Erelių“ duetas. Rokas Stankevičius greitoje atakoje atliko gražų perdavimą per nugarą, o Mogga
"Gargždų" vedlys M.Ruikis - NKL savaitės MVP
VIKINGLOTTO-NKL savaitės naudingiausiu krepšininku tapo pirmenybių sezono rekordą užfiksavęs „Gargždų“ komandos snaiperis Mantas Ruikis.34-erių 197 cm ūgio krepšininkas
NKL: 50 minučių kova, rezultatyvumo rekordas ir įspūdingas "Telšių" spurtas
Praėjusią savaitę Mantas Ruikis pasiekė sezono rezultatyvumo rekordą, „Telšiai“ laimėjo panaikinę 25 taškų deficitą, o Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“
NKL: dviejų pratęsimų dramoje – G. Matulio šou ir čempionų pergalė (rezultatai)
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (26-6) dar ketvirtajame kėlinyje turėjo 9 taškų deficitą, tačiau nepaisant to, sugebėjo išsigelbėti.Povilo Šakinio auklėtiniai
NKL: sunkios čempionų bei lyderių pergalės, Lavrinovičiai pasirodė blankiai
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ (25-6) VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse grįžo į pergalių kelią.Povilo Šakinio auklėtiniai svečiuose 75:69 (16:22, 22:10, 20:17, 17:20) pranoko Šakių
Prie "Neptūno" dublerių vairo T.Gaidamavičių keičia A.Mineikis
Pokyčiai Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ komandoje: į Klaipėdos „Neptūno“ komandą pakviestą Tomą Gaidamavičių iki sezono pabaigos keičia laikinuoju vyriausiuoju treneriu
NKL apžvalga: nesustabdomas „Gargždų“ duetas, galingi Darjušo kėliniai ir pergalingos atakos
VIKINGLOTTO-NKL komandų startas naujose grupėse, įspūdingas ir pergalingas „Gargždų“ dueto žaidimas, skambūs pasirodymai, pergalingi metimai paskutinę sekundę – tai ir daugiau
Žalgiriečius nužudė S.Serapinas, "Ryto" dubleriai nusileido čempionams
Kauno „Žalgirio-2“ (14-16) krepšininkai VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse patyrė triuškinantį pralaimėjimą, namuose 64:86 (11:21, 21:24, 17:21, 17:20) nusileidę „Šilutės“
"Žalgirio" ir "Neptūno" dublerių dvikovoje triumfavo klaipėdiečiai
Vienintelėse šio savaitgalio VIKINGLOTTO-NKL rungtynėse – Klaipėdos „Neptūno-Akvaservio“ (19-10) pergalė.Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pirmosios grupės rungtynėse namuose
Įspūdingas G.Matulio blokas ir dar įspūdingesnis dėjimas - gražiausias NKL savaitės momentas
VIKINGLOTTO-NKL gražiausią savaitės epizodą sukūrė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Gintautas Matulis, užfiksavęs vienas už kitą įspūdingesnius bloką ir dėjimą.Antroje
NKL savaitės MVP - K.Thomasas, penketuke dominuoja "žemaičiai"
15-osios savaitės VIKINGLOTTO-NKL naudingiausiu krepšininku pripažintas „Jonavos“ aukštaūgis iš JAV Kahlilas Thomasas.25-erių metų 203 cm ūgio puolėjas praėjusią
NKL apžvalga: naujas etapas, nutrūkusi "Telšių" serija ir Lavrinovičių debiutas
Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) baigėsi antrojo rato kovos, po kurių 15 komandų buvo padalintos į dvi grupes.Apie naują etapą, nutrauktą „Telšių“