Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis
Kauno „Žalgiris“ buvo pirmasis sporto klubas, kuris prieš metus pristatė naujovę ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse: atidarė naują – elektroninio sporto arba esporto – padalinį. Tuomet buvo teigiama, kad tai natūralu, nes spartus esporto augimas vis dažniau sulaukia dėmesio ir tarp tradicinių sporto organizacijų – esporto padalinius turi tokie garsūs klubai kaip „Paris Saint Germain“, „FC Schalke 04“, „Valencia“, „Baskonia“.

Su Laura Baltkojyte, „Žalgirio“ esporto verslo vystytoja, apžvelgiame šio padalinio metų veiklą ir rezultatus.

– Lietuvoje yra nemažai žmonių, manau, ir tarp „Verslo žinių“ skaitytojų, kuriems nėra aišku, kas yra esportas, kas jame dalyvauja, kokie žaidimai žaidžiami?
– Esportas (elektroninis sportas) – tai sporto šaka, kurios erdvė yra vaizdo žaidimai realiu laiku (angl. online). Jie žaidžiami esportininkams buriantis į komandas ir kaunantis profesionaliose varžybose dėl pagrindinio piniginio prizo.

Esporte dalyvauja esportininkai – profesionalūs video žaidimų žaidėjai, kurie į žaidimus investuoja daugybę savo laiko įgūdžiams tobulinti.

Lietuvoje populiariausi esporto žaidimai – „League of Legends“, „Counter-Strike: Global Offensive“, „PlayerUnknown‘s Battlegrounds“, „Fortnite“, „Hearthstone“.

– Kokių tikslų siekė „Žalgirio“ sporto klubas nusprendęs įkurti esporto padalinį? Ką per metus jis davė klubui?
– „Žalgirio“ esporto padalinys buvo įkurtas paskatinus Eurolygai – ji planavo kurti esporto lygą, buriant esporto komandas, kurios veiktų šalia Eurolygos krepšinio komandų. Tačiau Eurolygos planai vystant projektą keitėsi ir šiuo metu lygos neturime. Vis dėlto Kauno „Žalgirio“ esporto padalinio įkūrimas Kauno „Žalgiriui“ padėjo įgyti esporto vadybos praktikos, taip pat tapome pirmu sporto klubu, investavusiu į esportą, o tai esporto bendruomenei tapo dideliu įvykiu ir suteikė vilties, kad ir kiti sporto klubai bei galbūt įmonės investuos į esportą Lietuvoje.

– Kokius esporto padalinio pasiekimus įvertintumėte kaip geriausius?
– Džiaugiamės savo sportiniais pasiekimais, kurių pasiekėme ne vieną. Taip pat džiaugiamės sukaupę esporto komandų valdymo vadybinės praktikos, suorganizavome 6 viešus renginius esporto gerbėjams. Dauguma renginių vyko „Žalgirio“ arenos erdvėse: „Bare 11“, pramogų zonoje prieš Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes ir t. t.

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti, kaip juos įveikėte?
– Teisinės bazės bei finansų apskaitos praktikos esporte trūkumas buvo vienas iš didžiausių iššūkių vertinant „Žalgirio“ esporto projektą iš vadybinės pusės. Esportas Lietuvoje dar nėra oficialiai reglamentuotas kaip sporto šaka, nors tokia praktika kai kuriose Europos šalyse yra taikoma, pvz., Danijoje, Ispanijoje.

Iš sportinės pusės – Lietuvoje ganėtinai sunku rasti profesionalių esporto žaidėjų, trūksta užauginamų naujų talentų, nes šalyje nėra esporto infrastruktūros – esporto mokyklų ar akademijų, visai neseniai susikūrė oficiali Baltijos esporto lyga (BEL) – tik 2018 m.

– Pristatykite turimas esporto komandas, jų pasiekimus.
– Šiuo metu turime dvi esporto komandas: „League of Legends“ ir „Hearthstone“.

Pirmąją sudaro 6 nariai: Dalius „Smacl3r“ Žukauskas, Artūras „ReaL“ Stefanovic, Ernestas „Rimtuolis“ Labanauskas, Redas „Frexey“ Pakalnis, Einoras „Afting“ Laskis ir Domantas „Trufier“ Laskis. Nors tai jauni žaidėjai, bet ši komanda ypač daug laiko skiria treniruotėms ir savo darbu sugebėjo tapti viena iš stipriausių komandų Lietuvoje bei pelnyti daugybę trofėjų, pvz., BESL 2018 Ryga ir BEL 2019 Vilnius – 2-os vietos.

„Hearthstone“ komandoje 3 geriausi Lietuvos ir Baltijos regiono žaidėjai: Džiugas „S8ris“ Martinkėnas, Tomas „Tomas“ Dailidonis, Šarūnas „Sir Vilgaudas“ Urbanavičius. Tarp jų laimėjimų, pvz., Europos „Hearthstone“ čempionatas – 2019 m. „S8ris“ – TOP32, 2018 m. „Tomas“ – TOP27.

– Minėjote, kad per metus sukaupėte esporto komandų vadybos patirties. Kuo ypatinga esporto klubų vadyba, kuo ji skiriasi nuo fizinio klubo vadybos?
– Bendravimas su esporto žaidėjais dažniausiai vyksta socialinėmis medijomis, online. Esporto treniruotės taip pat dažniausiai vyksta online, jas stebi ir analizuoja mūsų esporto vadybininkė Eglė Morkūnaitė, kurios pareigų funkcijos labai panašias kaip klasikinio sporto komandos vadybininko – priežiūra treniruotėse ir išvykų metu, bilietu pirkimai, rūpinimasis esportininkais ir t. t.

Taip pat prieš esporto turnyrų finalus organizuojame treniruočių stovyklas, kurios vyksta „Žalgirio“ arenoje, esportininkams fiziškai susirinkus į Kauną, nes ne visi žaidėjai yra kauniečiai. Treniruočių stovyklos paprastai trunka 2–3 dienas, jų metu dažniausiai stengiamės susiorganizuoti ir susitikimą su psichologu ar dietologe, kurie konsultuoja esportinininkus.

Mano, kaip esporto verslo vystytojos, pareigybė apima ir rėmėjų paiešką bei veiklas su jais. Dažnai potencialiems partneriams kuriame išskirtinius rėmimo pasiūlymus su specifinėmis reklamos pozicijomis, pvz., logotipo integracija į tiesiogines „Twitch“ transliacijas, kada „streamina“ mūsų žaidėjai savo žaidimą, arba siūlome padėti surengti esporto mini turnyrą potencialaus rėmėjo vardu, kuris pritraukia esporto entuziastus iš visos Lietuvos.

– Kai kalbame apie krepšinio ar kito „fizinio“ klubo trenerį, aišku, kam jis reikalingas ir kokia jo reikšmė. Bet esporto komandos trenerio darbas ne visiems suprantamas. Koks jis, kaip treniruoja esporto komandos žaidėjus? Kaip treniruojasi patys žaidėjai, kokias savybes jie turi išlavinti?
– „Žalgirio“ esporto projekte trenerį turi „League of Legends“ (LoL‘o) komanda. Sezono metu esportininkai treniruojasi kelis kartus per savaitę kartu su treneriu online. Treneris stebi LoL‘o komandos žaidimą, strategijų pritaikymą, kai „Žalgirio“ esporto „League of Legends“ komanda žaidžia su kita komanda online. Žaidimui pasibaigus vyksta jo vaizdo peržiūra, per ją taip pat vykdoma žaidėjų asmeninių rezultatų analizė, pliusų ir minusų aptarimas, treneris duoda patarimų, kaip žaisti, ką keisti ir pan. Per esporto turnyrų finalus, pvz., per paskutinį BEL finalą, trenerį buvome atsiskraidinę iš Serbijos (nes tuo metu turėjome serbų trenerį), jis žaidėjams patarinėjo būdamas renginio vietoje, po kiekvieno mačo aptariant tolesnes strategijas.

Be to laiko, kai esportininkai treniruojasi su treneriu, jie taip pat tobulinasi ir žaisdami pavieniui, t. y. solo žaidimuose. Esportininkas žaisdamas dažnai praleidžia panašiai laiko, kiek trunka pilna darbo diena.

Esportininkų savybės, kurias reikia tobulinti, priklauso nuo žaidžiamo žaidimo. Pvz., „League of Legends“ žaidėjams svarbu greita, ištobulinta reakcija, koordinacija bei, kadangi žaidžiama komandoje, – komandinio darbo įgūdžiai, reikia išmanyti strategijas ir derinius, kurie bus atliekami žaidime. O kadangi „Hearthstone“ žaidimas yra kortų žaidimas, jis daugiau loginis, kaip, pvz., šachmatai. Šiam žaidimui svarbiau susikaupimas ir protinė veikla bei išlikti šaltų nervų, žaidimo metu priimti logiškus sprendimus.

– Ar esporto komandos, pvz., „Žalgirio“ klubo, turi rėmėjų? Kokiam verslui esporto klubų ir veiklos rėmimas turėtų būti ypač patrauklus?
– „Žalgirio“ esporto pagrindinis partneris šiuo metu yra „Topo centras“. Esportas dažniausiai yra įdomus technikos įmonėms, konkrečiau – pardavinėjančioms kompiuterinę žaidimų techniką. Taip pat IT įmonėms, vaisvandenių ir energetinių gėrimų bei užkandžių įmonėms. Dažniausiai esportą visoje Europoje remia įmonės, kurių pagrindinis segmentas yra vyrai nuo 18 iki 30 metų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Oficialu: buvęs žalgirietis paliko "Maccabi"
Oficialu: buvęs žalgirietis paliko "Maccabi"
Kauno "Žalgirio" aprangą 2018-2019 metų sezone vilkėjęs amerikietis Nate'as Woltersas oficialiai palieka Tel Avivo "Maccabi" ekipą.Pranešime rašoma, kad "geltonieji"
Žalgirietis E.Ulanovas nebedomina Milano klubo
Žalgirietis E.Ulanovas nebedomina Milano klubo
Iš Milano „Armani“ klubo radaro dingo Edgaras Ulanovas, skelbia „Sportando“ žurnalistas Emiliano Carchia.DELFI TV laidoje „Iš rūbinės“ krepšinio
"Žalgiris" domisi NBA ir Eurolygos patirties turinčiu amerikiečiu?
"Žalgiris" domisi NBA ir Eurolygos patirties turinčiu amerikiečiu?
Kaip skelbia užsienio žiniasklaida, Kauno "Žalgirio" taikiklyje atsidūrė NBA ir Eurolygos patirties turintis Wade'as Baldwinas.Amerikietis praėjusią vasarą pirmą kartą nusprendė
Naujos pramogų erdvės Nemuno saloje atidaryme - "Žalgirio" grožis bei balsas
Naujos pramogų erdvės Nemuno saloje atidaryme - "Žalgirio" grožis bei balsas
Birželio 5 dieną Nemuno saloje prie „Žalgirio“ arenos startuos nauja pramogų erdvė – „Pakrantė“, kur kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį
Į mokyklą grįžusiam žalgiriečiui M.Gebenui teko atlikti D.Belickaitės užduotis
Į mokyklą grįžusiam žalgiriečiui M.Gebenui teko atlikti D.Belickaitės užduotis
Pasibaigus 2019–2020-ųjų metų sezonui „Žalgiris TV“ sugrįžta su rubrika #BackToSchool, kurioje Dalia Belickaitė dar prieš karantiną kalbino Martiną Gebeną.Vilniuje gimęs
"Žalgiris" minimas tarp daugiausia finansiškai nukentėsiančių Eurolygos klubų
"Žalgiris" minimas tarp daugiausia finansiškai nukentėsiančių Eurolygos klubų
Eurolygos klubų nuostoliai po 2019-2020 sezono nutraukimo dėl koronaviruso pandemijos viršys 30 mln. eurų, praneša "Encestando".Anot Ispanijos leidinio, labiausiai nukentės
Sudarytas Eurolygoje pirmaujančių krepšinio agentūrų dešimtukas
Sudarytas Eurolygoje pirmaujančių krepšinio agentūrų dešimtukas
Nors Eurolyga dėl koronaviruso pandemijos nutarė nebaigti pradėto sezono, „Eurohoops“ tradiciškai pateikė 10 geriausių lygos agentūrų, kurių klientų klubuose buvo daugiausia.Sąraše
"Žalgiris" padėkojo palaikymą išreiškusiems gerbėjams (jausmingas video)
"Žalgiris" padėkojo palaikymą išreiškusiems gerbėjams (jausmingas video)
2019–2020 m. Eurolygos sezonas – baigtas. Toks sprendimas buvo priimtas pirmadienį vykusiame Eurolygos posėdyje. Nuotolinėje vaizdo konferencijoje savo argumentus išdėstė tiek Eurolygos
"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: liūdna diena šiandien, mes norėjome žaisti
"Žalgirio" vadovas P.Motiejūnas: liūdna diena šiandien, mes norėjome žaisti
Šiandien Eurolygos valdyba nusprendė nebetęsti sezono. Kauno „Žalgirio” direktorius Paulius Motiejūnas pabrėžė, jog ekipa norėjo toliau tęsti kovas.„Liūdna diena šiandien,
Klubai pakluso Eurolygos vadovybei: sezonas nutraukiamas (komentaras)
Klubai pakluso Eurolygos vadovybei: sezonas nutraukiamas (komentaras)
Pirmadienį nuotoliniu būdu posėdžiaujantys Eurolygos klubai ir turnyro vadovybė nesiryžo atnaujinti dėl koronaviruso pandemijos sustabdyto sezono.Jau pačioje lemiamo posėdžio pradžioje Eurolygos
Rusų krepšinio agentas mano, kad "Žalgiris" balsuos už Eurolygos sezono pratęsimą
Rusų krepšinio agentas mano, kad "Žalgiris" balsuos už Eurolygos sezono pratęsimą
Pirmadienio popietę Eurolygos klubų balsavime bus apsispręsta dėl 2019-2020 m. sezono nutraukimo arba pratęsimo – savo balsą nulemiant čempionato likimą turės ir Kauno „Žalgiris“.Nors
"Žalgirio" snaiperis Riversas: jei šio Eurolygos sezono nebetęsime, kitas bus tiesiog neįtikėtinas
"Žalgirio" snaiperis Riversas: jei šio Eurolygos sezono nebetęsime, kitas bus tiesiog neįtikėtinas
Kauno „Žalgirio“ gretas įsibėgėjus sezonui papildęs ir sėkmingai į jas įsiliejęs amerikietis K. C. Riversas nesuinteresuotas, kad šių metų Eurolygos turnyras būtų pratęstas.Karantinuotis
Duris atvėrė pirmoji Žalgirisshop parduotuvė Vilniuje
Duris atvėrė pirmoji Žalgirisshop parduotuvė Vilniuje
Augant susidomėjimui Kauno „Žalgiriu“, didėja ir norinčiųjų pasipuošti žaliai-baltai skaičius. Nuo šiol tą padaryti bus lengviau sirgaliams sostinėje – darbą
J.Bertomeu su Eurolygos klubų kapitonais diskutuos apie sezono pratęsimą
J.Bertomeu su Eurolygos klubų kapitonais diskutuos apie sezono pratęsimą
Eurolyga kartu su žaidėjų profsąjunga šeštadienį surengs vaizdo konferenciją su visų komandų kapitonais.Priminsime, kad Kauno "Žalgirio" kapitonas yra Lietuvos čempionų
"Žalgiris" surengs krepšinio stovyklą jaunuoliams (komentaras)
"Žalgiris" surengs krepšinio stovyklą jaunuoliams (komentaras)
Kauno „Žalgirio“ klubas vasarą startuoja su nauju projektu, kuris orientuotas į jaunąją krepšininkų kartą. Birželio 24 – liepos 3 dienomis Lietuvos čempionai surengs „Žalgiris
"Zenit" centras C.Iversonas: rungtynės prieš "Žalgirį" buvo vienos geriausių šiame sezone
"Zenit" centras C.Iversonas: rungtynės prieš "Žalgirį" buvo vienos geriausių šiame sezone
Eurolygos debiutantės Sankt Peterburgo "Zenit" komandos vidurio puolėjas Coltonas Iversonas papasakojo, kokios rungtynės buvo geriausios šiame sezone."Manau, mes pradėjome žaisti
"Žalgiris" kviečia prisiminti revanšą prieš Š.Jasikevičiaus "Maccabi" bei V.Ginevičiaus karjeros rungtynes
"Žalgiris" kviečia prisiminti revanšą prieš Š.Jasikevičiaus "Maccabi" bei V.Ginevičiaus karjeros rungtynes
Kauno „Žalgiris“ tęsia #ZalgirisClassics rubriką, kurioje supažindinama su legendinėmis Kauno „Žalgirio“ rungtynėmis. Sekmadieniais ir ketvirtadieniais „Žalgirio“
"Žalgiris" gegužės 25 d. bus tarp 11-os klubų balsuosiančių dėl Eurolygos sezono likimo
"Žalgiris" gegužės 25 d. bus tarp 11-os klubų balsuosiančių dėl Eurolygos sezono likimo
Sprendimas dėl galimo Eurolygos 2019-2020 metų sezono pratęsimo bus priimtas gegužės 25 dieną.Kaip praneša "As", balsavime dalyvaus 11 A licencijų turinčių klubų, tarp kurių
Su "Žalgiriu" siejamas gynėjas nebegrįš į dabartinį klubą baigti sezono
Su "Žalgiriu" siejamas gynėjas nebegrįš į dabartinį klubą baigti sezono
Vechtos „Rasta“ ekipa birželį Vokietijos čempionatą turės užbaigti be gynėjo iš JAV Steve'o Vasturia.Pranešta, kad 25-erių krepšininkas dėl finansinių aplinkybių
M.Grigonis: "Žalgiriui" sumažinus atlyginimą perpus, svarstyčiau apie kitus variantus
M.Grigonis: "Žalgiriui" sumažinus atlyginimą perpus, svarstyčiau apie kitus variantus
Kad ir kaip būtų keista, sniegas gegužę krenta dažniau nei krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis turi progų komentuoti krepšinio rungtynes, todėl kartu su draugais iš lažybų
"Žalgirio" kapitonas P.Jankūnas: nebedaug liko ir viską sužinosime
"Žalgirio" kapitonas P.Jankūnas: nebedaug liko ir viską sužinosime
Šalyje gerėjant Covid-19 pandemijos situacijai ir vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas Lietuvoje esantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai susirinko į treniruotę
Ypatingas dėmesys legendai: įspūdingas A.Sabonio sugrįžimas į Eurolygą
Ypatingas dėmesys legendai: įspūdingas A.Sabonio sugrįžimas į Eurolygą
Arvydas Sabonis dominavo Eurolygoje net būdamas beveik 40 metų amžiaus. 2003 metų lapkričio 6 dieną visų laikų geriausias Lietuvos krepšininkas sužaidė pirmąsias Eurolygos rungtynes po
Galimus nuostolius įvertinęs P.Motiejūnas: "Žalgiris" pasiruošęs grįžti
Galimus nuostolius įvertinęs P.Motiejūnas: "Žalgiris" pasiruošęs grįžti
Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas sako, kad klubo nuostoliai šį sezoną sieks 3,5-4 mln. eurų. Suma priklausys ir nuo to, ar pavyks atnaujinti Eurolygos sezoną. Nors
Lietuva ir "Žalgirio" arena siekia priimti likusias Eurolygos kovas
Lietuva ir "Žalgirio" arena siekia priimti likusias Eurolygos kovas
Gegužės 25-oji – terminas, iki kurio prestižinis Europos krepšinio klubų turnyras Eurolyga turi apsispręsti dėl tolimesnio šių metų sezono likimo.Jei sezoną būtų nuspręsta
Sirgaliai gali būti ramūs – įsigyti bilietai galios ir kitų metų olimpinės atrankos turnyrui
Sirgaliai gali būti ramūs – įsigyti bilietai galios ir kitų metų olimpinės atrankos turnyrui
Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) ir Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) paskelbė,  jog olimpinės atrankos krepšinio turnyrai vyks 2021 metų birželio 29-liepos 4 dienomis.
Žalgirietis M.Grigonis pasinėrė į kulinarijos pasaulį: priėmė D.Belickaitės iššūkį
Žalgirietis M.Grigonis pasinėrė į kulinarijos pasaulį: priėmė D.Belickaitės iššūkį
„Žalgiris TV“ pristato naują rubriką – #ŽalgirisCookingShowdown. Rubrikoje kartu su laidos vedėja Dalia Belickaite į kulinarinę kelionę dar prieš karantiną leidosi Kauno
Vasaros žaidėjų medžioklė: ispanai įvardijo "Žalgirio" pranašumą prieš kitus Eurolygos klubus
Vasaros žaidėjų medžioklė: ispanai įvardijo "Žalgirio" pranašumą prieš kitus Eurolygos klubus
Nors dėl koronaviruso pandemijos sustabdytas 2019-2020 m. Eurolygos sezonas oficialiai dar nėra užbaigtas, tikinčių, kad vasarą įvyks „uždaromasis“ jo etapas, vis mažiau. Ir vis daugiau
"Lietkabelio" sirgaliai išrinko skambiausią sezono pergalę, efektingiausius ir emocingiausius žaidėjus
"Lietkabelio" sirgaliai išrinko skambiausią sezono pergalę, efektingiausius ir emocingiausius žaidėjus
Panevėžio „Lietkabelio“ sirgaliai socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ visą savaitę rinko sezono geriausiuosius.Emocingiausio žaidėjo nominacijoje

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime