Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis
Kauno „Žalgiris“ buvo pirmasis sporto klubas, kuris prieš metus pristatė naujovę ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse: atidarė naują – elektroninio sporto arba esporto – padalinį. Tuomet buvo teigiama, kad tai natūralu, nes spartus esporto augimas vis dažniau sulaukia dėmesio ir tarp tradicinių sporto organizacijų – esporto padalinius turi tokie garsūs klubai kaip „Paris Saint Germain“, „FC Schalke 04“, „Valencia“, „Baskonia“.

Su Laura Baltkojyte, „Žalgirio“ esporto verslo vystytoja, apžvelgiame šio padalinio metų veiklą ir rezultatus.

– Lietuvoje yra nemažai žmonių, manau, ir tarp „Verslo žinių“ skaitytojų, kuriems nėra aišku, kas yra esportas, kas jame dalyvauja, kokie žaidimai žaidžiami?
– Esportas (elektroninis sportas) – tai sporto šaka, kurios erdvė yra vaizdo žaidimai realiu laiku (angl. online). Jie žaidžiami esportininkams buriantis į komandas ir kaunantis profesionaliose varžybose dėl pagrindinio piniginio prizo.

Esporte dalyvauja esportininkai – profesionalūs video žaidimų žaidėjai, kurie į žaidimus investuoja daugybę savo laiko įgūdžiams tobulinti.

Lietuvoje populiariausi esporto žaidimai – „League of Legends“, „Counter-Strike: Global Offensive“, „PlayerUnknown‘s Battlegrounds“, „Fortnite“, „Hearthstone“.

– Kokių tikslų siekė „Žalgirio“ sporto klubas nusprendęs įkurti esporto padalinį? Ką per metus jis davė klubui?
– „Žalgirio“ esporto padalinys buvo įkurtas paskatinus Eurolygai – ji planavo kurti esporto lygą, buriant esporto komandas, kurios veiktų šalia Eurolygos krepšinio komandų. Tačiau Eurolygos planai vystant projektą keitėsi ir šiuo metu lygos neturime. Vis dėlto Kauno „Žalgirio“ esporto padalinio įkūrimas Kauno „Žalgiriui“ padėjo įgyti esporto vadybos praktikos, taip pat tapome pirmu sporto klubu, investavusiu į esportą, o tai esporto bendruomenei tapo dideliu įvykiu ir suteikė vilties, kad ir kiti sporto klubai bei galbūt įmonės investuos į esportą Lietuvoje.

– Kokius esporto padalinio pasiekimus įvertintumėte kaip geriausius?
– Džiaugiamės savo sportiniais pasiekimais, kurių pasiekėme ne vieną. Taip pat džiaugiamės sukaupę esporto komandų valdymo vadybinės praktikos, suorganizavome 6 viešus renginius esporto gerbėjams. Dauguma renginių vyko „Žalgirio“ arenos erdvėse: „Bare 11“, pramogų zonoje prieš Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes ir t. t.

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti, kaip juos įveikėte?
– Teisinės bazės bei finansų apskaitos praktikos esporte trūkumas buvo vienas iš didžiausių iššūkių vertinant „Žalgirio“ esporto projektą iš vadybinės pusės. Esportas Lietuvoje dar nėra oficialiai reglamentuotas kaip sporto šaka, nors tokia praktika kai kuriose Europos šalyse yra taikoma, pvz., Danijoje, Ispanijoje.

Iš sportinės pusės – Lietuvoje ganėtinai sunku rasti profesionalių esporto žaidėjų, trūksta užauginamų naujų talentų, nes šalyje nėra esporto infrastruktūros – esporto mokyklų ar akademijų, visai neseniai susikūrė oficiali Baltijos esporto lyga (BEL) – tik 2018 m.

– Pristatykite turimas esporto komandas, jų pasiekimus.
– Šiuo metu turime dvi esporto komandas: „League of Legends“ ir „Hearthstone“.

Pirmąją sudaro 6 nariai: Dalius „Smacl3r“ Žukauskas, Artūras „ReaL“ Stefanovic, Ernestas „Rimtuolis“ Labanauskas, Redas „Frexey“ Pakalnis, Einoras „Afting“ Laskis ir Domantas „Trufier“ Laskis. Nors tai jauni žaidėjai, bet ši komanda ypač daug laiko skiria treniruotėms ir savo darbu sugebėjo tapti viena iš stipriausių komandų Lietuvoje bei pelnyti daugybę trofėjų, pvz., BESL 2018 Ryga ir BEL 2019 Vilnius – 2-os vietos.

„Hearthstone“ komandoje 3 geriausi Lietuvos ir Baltijos regiono žaidėjai: Džiugas „S8ris“ Martinkėnas, Tomas „Tomas“ Dailidonis, Šarūnas „Sir Vilgaudas“ Urbanavičius. Tarp jų laimėjimų, pvz., Europos „Hearthstone“ čempionatas – 2019 m. „S8ris“ – TOP32, 2018 m. „Tomas“ – TOP27.

– Minėjote, kad per metus sukaupėte esporto komandų vadybos patirties. Kuo ypatinga esporto klubų vadyba, kuo ji skiriasi nuo fizinio klubo vadybos?
– Bendravimas su esporto žaidėjais dažniausiai vyksta socialinėmis medijomis, online. Esporto treniruotės taip pat dažniausiai vyksta online, jas stebi ir analizuoja mūsų esporto vadybininkė Eglė Morkūnaitė, kurios pareigų funkcijos labai panašias kaip klasikinio sporto komandos vadybininko – priežiūra treniruotėse ir išvykų metu, bilietu pirkimai, rūpinimasis esportininkais ir t. t.

Taip pat prieš esporto turnyrų finalus organizuojame treniruočių stovyklas, kurios vyksta „Žalgirio“ arenoje, esportininkams fiziškai susirinkus į Kauną, nes ne visi žaidėjai yra kauniečiai. Treniruočių stovyklos paprastai trunka 2–3 dienas, jų metu dažniausiai stengiamės susiorganizuoti ir susitikimą su psichologu ar dietologe, kurie konsultuoja esportinininkus.

Mano, kaip esporto verslo vystytojos, pareigybė apima ir rėmėjų paiešką bei veiklas su jais. Dažnai potencialiems partneriams kuriame išskirtinius rėmimo pasiūlymus su specifinėmis reklamos pozicijomis, pvz., logotipo integracija į tiesiogines „Twitch“ transliacijas, kada „streamina“ mūsų žaidėjai savo žaidimą, arba siūlome padėti surengti esporto mini turnyrą potencialaus rėmėjo vardu, kuris pritraukia esporto entuziastus iš visos Lietuvos.

– Kai kalbame apie krepšinio ar kito „fizinio“ klubo trenerį, aišku, kam jis reikalingas ir kokia jo reikšmė. Bet esporto komandos trenerio darbas ne visiems suprantamas. Koks jis, kaip treniruoja esporto komandos žaidėjus? Kaip treniruojasi patys žaidėjai, kokias savybes jie turi išlavinti?
– „Žalgirio“ esporto projekte trenerį turi „League of Legends“ (LoL‘o) komanda. Sezono metu esportininkai treniruojasi kelis kartus per savaitę kartu su treneriu online. Treneris stebi LoL‘o komandos žaidimą, strategijų pritaikymą, kai „Žalgirio“ esporto „League of Legends“ komanda žaidžia su kita komanda online. Žaidimui pasibaigus vyksta jo vaizdo peržiūra, per ją taip pat vykdoma žaidėjų asmeninių rezultatų analizė, pliusų ir minusų aptarimas, treneris duoda patarimų, kaip žaisti, ką keisti ir pan. Per esporto turnyrų finalus, pvz., per paskutinį BEL finalą, trenerį buvome atsiskraidinę iš Serbijos (nes tuo metu turėjome serbų trenerį), jis žaidėjams patarinėjo būdamas renginio vietoje, po kiekvieno mačo aptariant tolesnes strategijas.

Be to laiko, kai esportininkai treniruojasi su treneriu, jie taip pat tobulinasi ir žaisdami pavieniui, t. y. solo žaidimuose. Esportininkas žaisdamas dažnai praleidžia panašiai laiko, kiek trunka pilna darbo diena.

Esportininkų savybės, kurias reikia tobulinti, priklauso nuo žaidžiamo žaidimo. Pvz., „League of Legends“ žaidėjams svarbu greita, ištobulinta reakcija, koordinacija bei, kadangi žaidžiama komandoje, – komandinio darbo įgūdžiai, reikia išmanyti strategijas ir derinius, kurie bus atliekami žaidime. O kadangi „Hearthstone“ žaidimas yra kortų žaidimas, jis daugiau loginis, kaip, pvz., šachmatai. Šiam žaidimui svarbiau susikaupimas ir protinė veikla bei išlikti šaltų nervų, žaidimo metu priimti logiškus sprendimus.

– Ar esporto komandos, pvz., „Žalgirio“ klubo, turi rėmėjų? Kokiam verslui esporto klubų ir veiklos rėmimas turėtų būti ypač patrauklus?
– „Žalgirio“ esporto pagrindinis partneris šiuo metu yra „Topo centras“. Esportas dažniausiai yra įdomus technikos įmonėms, konkrečiau – pardavinėjančioms kompiuterinę žaidimų techniką. Taip pat IT įmonėms, vaisvandenių ir energetinių gėrimų bei užkandžių įmonėms. Dažniausiai esportą visoje Europoje remia įmonės, kurių pagrindinis segmentas yra vyrai nuo 18 iki 30 metų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgirio" naujokas N.Hayesas: nesu tikras aukštaūgis, esu daugiau "tweeneris"
"Žalgirio" naujokas N.Hayesas: nesu tikras aukštaūgis, esu daugiau "tweeneris"
Antradienį Kauno „Žalgirio“ komandos naujokui iš JAV Nigelui Hayesui sėkmingai atlikta sveikatos patikra, o krepšininkas spėjo susipažinti su „Žalgirio“ arena
Oficialu: A.Toupane'as keliasi į Malagą
Oficialu: A.Toupane'as keliasi į Malagą
Kauno "Žalgirio" marškinėlius 2017 - 2018 metų sezone vilkėjęs prancūzas Axelis Toupane'as ateinančiais metais rungtyniaus Ispanijoje.Oficialiai paskelbta, kad 27 -erių metų
A.Perezas apie "Žalgirį" galvojo ne pirmus metus metus ir nori būti lyderiu
A.Perezas apie "Žalgirį" galvojo ne pirmus metus metus ir nori būti lyderiu
Naujasis Kauno „Žalgirio“ atakų organizatorius Alexas Perezas jau gavo pirmąją progą susipažinti su savo naujaisiais „namais“ – „Žalgirio“ arena ir dalimi
Z.LeDay'us: "Žalgiryje" žaidžiamas kietas krepšinis, noriu būti viso to dalimi
Z.LeDay'us: "Žalgiryje" žaidžiamas kietas krepšinis, noriu būti viso to dalimi
Pirmadienio popietę „Žalgirio“ arenoje apsilankė pirmasis artėjančio 2019–2020 m. sezono Kauno „Žalgirio“ komandos naujokas – amerikietis Zachas LeDay.25-erių
"Žalgiris Professional Camp" stovykla viršijo dalyvių lūkesčius
"Žalgiris Professional Camp" stovykla viršijo dalyvių lūkesčius
Kauno „Žalgiris“ antrus metus iš eilės savo treniruočių bazėje surengė „Žalgiris Professional Camp“ stovyklą. Dvi savaites 14 krepšininkų treniravosi tokiomis
"Krepšinio namų" paramos rungtynėse surinktas beveik ketvirtis milijono eurų
"Krepšinio namų" paramos rungtynėse surinktas beveik ketvirtis milijono eurų
Lietuvos ir Serbijos rungtynėse apsilankę krepšinio sirgaliai išvydo ne tik atkaklią kovą aikštelėje, bet ir prisidėjo prie „Krepšinio namų“ statybų. Krepšinio
Tarp geriausių Eurolygos kairiarankių krepšininkų - ir žalgirietis
Tarp geriausių Eurolygos kairiarankių krepšininkų - ir žalgirietis
Rugpjūčio 13-oji pasaulyje minima kaip tarptautinė kairiarankių diena. Nors apskritai kairiarankių pasaulyje priskaičiuojama tik apie 5 proc., aukščiausio lygio krepšinyje jų –
Eurobasket.lt dovanoja du bilietus į rinktinės rungtynes su Serbija!
Eurobasket.lt dovanoja du bilietus į rinktinės rungtynes su Serbija!
Pirmadienį, 19.30 val., Kauno "Žalgirio" arenoje įvyks draugiškos rungtynės, kuriose susitiks pasaulio čempionatui Kinijoje besirengiančios Lietuvos ir Serbijos rinktinės.Eurobasket.lt
Jau šį mėnesį pasiruošimą pradėsiantis "Žalgiris" paskelbė kontrolinių tvarkaraštį
Jau šį mėnesį pasiruošimą pradėsiantis "Žalgiris" paskelbė kontrolinių tvarkaraštį
Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda dar šį mėnesį pradės oficialų pasirengimą naujajam sezonui. Žalgiriečiai į pirmąją treniruotę susirinks rugpjūčio 22 dieną,
P.Valinską "Žalgiris" skolina Prancūzijos klubui
P.Valinską "Žalgiris" skolina Prancūzijos klubui
Praėjusį sezoną Panevėžio "Lietkabelio" gretose praleidęs Kauno "Žalgiriui" priklausantis Paulius Valinskas ateinančius metus rungtyniaus užsienyje.Oficialiai pranešama,
"Žalgiryje“ - mažiausiai NBA patirties visoje Eurolygoje turinčių žaidėjų rinkinys
"Žalgiryje“ - mažiausiai NBA patirties visoje Eurolygoje turinčių žaidėjų rinkinys
Su mažiausiai šešiais naujais žaidėjais ateinantį sezoną pasitinkantis Kauno „Žalgiris“ ir vėl nesulaukia daug meilės iš Eurolygos rikiuotę prognozuojančių ekspertų
P.Motiejūnas apie vėl nurašomą "Žalgirį": gerai, tegul jie taip galvoja
P.Motiejūnas apie vėl nurašomą "Žalgirį": gerai, tegul jie taip galvoja
Kauno „Žalgiris“ paruošė žiemai savo roges: beveik visi vasaros darbai jau yra atlikti ir komandos branduolys surinktas. Taip tikina dvejus metus iš eilės geriausiu Eurolygos
"Žalgiris" sudarė sutartį su A.Digbeu sūnumi, skolins "Prienams"
"Žalgiris" sudarė sutartį su A.Digbeu sūnumi, skolins "Prienams"
Vasaros darbus tęsiantis Kauno „Žalgiris“ sudarė ilgalaikę sutartį su 17-os metų Prancūzijos talentu Tomu Digbeu. Ateinantį sezoną jaunasis gynėjas turėtų praleisti „Prienų“
Kaip humoristas M.Bartuševičius R.Javtoką ruošė "Žalgirio" Klubo turnyrui
Kaip humoristas M.Bartuševičius R.Javtoką ruošė "Žalgirio" Klubo turnyrui
Kokiame muzikos festivalyje galima prie scenos sutikti ne vieną garsų Lietuvos krepšininką? Panašu, kad didžiausią jų koncentraciją išvysite „Karklė 2019“, nes
"Žalgiris" trečius metus iš eilės bandys triumfuoti "Gloria Cup" turnyre
"Žalgiris" trečius metus iš eilės bandys triumfuoti "Gloria Cup" turnyre
Kaip ir pernai, Kauno "Žalgiris" pasiruošimą naujajam sezonui baigs pasirodymu tradiciniame "Gloria Cup" turnyre Turkijoje.Rugsėjo 11-15 dienomis Antalijoje be reprezentacinės
LKL apžvalga: komplektaciją baigęs "Žalgiris", pirmasis legionierius Vilniuje ir kita
LKL apžvalga: komplektaciją baigęs "Žalgiris", pirmasis legionierius Vilniuje ir kita
Naujoką pristatęs bei sudėtį komplektuoti baigęs Kauno „Žalgiris“, pirmasis legionierius Vilniuje, sparčiai pajėgas burti ėmęs Klaipėdos „Neptūnas“, talentingas
"Žalgiris" pasirašė kontraktą su Eurolygoje užsirekomendavusiu Z.LeDay'umi
"Žalgiris" pasirašė kontraktą su Eurolygoje užsirekomendavusiu Z.LeDay'umi
Priekinę liniją artėjančiam sezonui rikiuojantis Kauno „Žalgiris“ pildosi Pirėjo „Olympiacos“ gretose atsiskleidusiu amerikiečiu Zachu LeDay. Su paskutiniuoju naujojo sezono
"Žalgiriui" praėjusį sezoną atstovavęs D.Waltonas grįžta į NBA
"Žalgiriui" praėjusį sezoną atstovavęs D.Waltonas grįžta į NBA
Dalį praėjusio sezono Kauno "Žalgirio" marškinėlius vilkėjęs Derrickas Waltonas grįžta į NBA.Amerikietis susitarė dėl kontrakto su Los Andželo "Clippers" klubu.D.Waltonas
"Žalgirio gerbėjams prisistatęs J.Landale'as: "Laukia labai smagūs dalykai. Pirmyn!"
"Žalgirio gerbėjams prisistatęs J.Landale'as: "Laukia labai smagūs dalykai. Pirmyn!"
Gimtojoje Australijoje pasiruošimą su kitais nacionalinės rinktinės kandidatais tęsiantis Kauno „Žalgirio“ naujokas Jockas Landale`as tarpsezoniu nepamiršta ir savo naujosios
"Žalgirio" naujoko mintyse - vis dar NBA, bet nekantriai laukia naujojo sezono
"Žalgirio" naujoko mintyse - vis dar NBA, bet nekantriai laukia naujojo sezono
Nors vienerių metų trukmės Jocko Landale'o sutartis su Kauno „Žalgirio“ klubu jau įsigaliojo, australas ir toliau viliasi kitą sezoną debiutuoti NBA lygoje.Dalyvaudamas savo tėvynės
Netikėtą "Žalgirio" norą išpildęs P.Jankūnas: rinktinės veidas labai pasikeitęs
Netikėtą "Žalgirio" norą išpildęs P.Jankūnas: rinktinės veidas labai pasikeitęs
Paulius Jankūnas trejus metus vilkėjo tik vien žalio atspalvio marškinėlius. Ilgametis Kauno „Žalgirio“ kapitonas nuo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių nė sykio nerungtyniavo
Turininga vasara: Š.Jasikevičius ir šoko vestuvėse, ir metė iššūkį Ž.Ilgauskui
Turininga vasara: Š.Jasikevičius ir šoko vestuvėse, ir metė iššūkį Ž.Ilgauskui
Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus atostogos tęsiasi: Anglija, Graikija, Ispanija, o dabar – JAV. Šaras ilsisi taip pat stipriai, kaip ir dirba
"Žalgiris" atsisveikino su M.Varnu ir D.Sabeckiu
"Žalgiris" atsisveikino su M.Varnu ir D.Sabeckiu
Vasaros darbus tęsianti Kauno „Žalgirio“ komanda pasinaudojo sutartyse numatyta teise nutraukti bendradarbiavimą su kauniečiais 22 metų Martynu Varnu ir 26-erių Donatu Sabeckiu.M.Varno
Ispanijos žiniasklaida "Žalgirio" už B.Daviesą gautą sumą vadina katės ašaromis
Ispanijos žiniasklaida "Žalgirio" už B.Daviesą gautą sumą vadina katės ašaromis
Katalonijos sostinėje leidžiamas ir „Barcelona“ klubui artimas dienraštis „Mundo Deportivo“ paskelbė, kiek Svetislavo Pešičiaus treniruojamai komandai atsiėjo
Eurolygos sezoną "Žalgiris" pradės rungtynėmis namuose (visas tvarkaraštis)
Eurolygos sezoną "Žalgiris" pradės rungtynėmis namuose (visas tvarkaraštis)
Iki Eurolygos naujojo sezono starto likus daugiau nei 2 mėnesiams, paaiškėjo oficialus pirmenybių reguliariojo sezono tvarkaraštis.Iki 18 komandų prasiplėtusioje Eurolygoje Kauno „Žalgirio“
Desertas "Žalgirio" sirgaliams Lietuvoje ir užsienyje - pasirodė žaliai-balti ledai
Desertas "Žalgirio" sirgaliams Lietuvoje ir užsienyje - pasirodė žaliai-balti ledai
Kauno „Žalgiris“ šią vasarą gerbėjus intriguoja ne tik naujienomis apie krepšinio komandos naujokus, bet ir unikaliais ledais. Vieno populiariausių Lietuvoje „Dadu“
"Žalgirio" aistruoliai per mėnesį iššlavė 6000 abonementų
"Žalgirio" aistruoliai per mėnesį iššlavė 6000 abonementų
Kauno „Žalgirio“ aistruoliai ir toliau demonstruoja meilę savo komandai. Praėjusį sezoną rekordiškai pildę „Žalgirio“ arenos tribūnas per Eurolygos kovas, Lietuvos
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
Kauno „Žalgirio“ puolėjas Edgaras Ulanovas atidavė duoklę gerbėjams ir feisbuke tiesioginėje transliacijoje gerą valandą atsakinėjo į sirgalių užduotus klausimus.E. Ulanovo sirgaliai

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime