Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis

"Žalgirio" klubo esporto padalinio metai: laimėjimai ir sukaupta patirtis
Kauno „Žalgiris“ buvo pirmasis sporto klubas, kuris prieš metus pristatė naujovę ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse: atidarė naują – elektroninio sporto arba esporto – padalinį. Tuomet buvo teigiama, kad tai natūralu, nes spartus esporto augimas vis dažniau sulaukia dėmesio ir tarp tradicinių sporto organizacijų – esporto padalinius turi tokie garsūs klubai kaip „Paris Saint Germain“, „FC Schalke 04“, „Valencia“, „Baskonia“.

Su Laura Baltkojyte, „Žalgirio“ esporto verslo vystytoja, apžvelgiame šio padalinio metų veiklą ir rezultatus.

– Lietuvoje yra nemažai žmonių, manau, ir tarp „Verslo žinių“ skaitytojų, kuriems nėra aišku, kas yra esportas, kas jame dalyvauja, kokie žaidimai žaidžiami?
– Esportas (elektroninis sportas) – tai sporto šaka, kurios erdvė yra vaizdo žaidimai realiu laiku (angl. online). Jie žaidžiami esportininkams buriantis į komandas ir kaunantis profesionaliose varžybose dėl pagrindinio piniginio prizo.

Esporte dalyvauja esportininkai – profesionalūs video žaidimų žaidėjai, kurie į žaidimus investuoja daugybę savo laiko įgūdžiams tobulinti.

Lietuvoje populiariausi esporto žaidimai – „League of Legends“, „Counter-Strike: Global Offensive“, „PlayerUnknown‘s Battlegrounds“, „Fortnite“, „Hearthstone“.

– Kokių tikslų siekė „Žalgirio“ sporto klubas nusprendęs įkurti esporto padalinį? Ką per metus jis davė klubui?
– „Žalgirio“ esporto padalinys buvo įkurtas paskatinus Eurolygai – ji planavo kurti esporto lygą, buriant esporto komandas, kurios veiktų šalia Eurolygos krepšinio komandų. Tačiau Eurolygos planai vystant projektą keitėsi ir šiuo metu lygos neturime. Vis dėlto Kauno „Žalgirio“ esporto padalinio įkūrimas Kauno „Žalgiriui“ padėjo įgyti esporto vadybos praktikos, taip pat tapome pirmu sporto klubu, investavusiu į esportą, o tai esporto bendruomenei tapo dideliu įvykiu ir suteikė vilties, kad ir kiti sporto klubai bei galbūt įmonės investuos į esportą Lietuvoje.

– Kokius esporto padalinio pasiekimus įvertintumėte kaip geriausius?
– Džiaugiamės savo sportiniais pasiekimais, kurių pasiekėme ne vieną. Taip pat džiaugiamės sukaupę esporto komandų valdymo vadybinės praktikos, suorganizavome 6 viešus renginius esporto gerbėjams. Dauguma renginių vyko „Žalgirio“ arenos erdvėse: „Bare 11“, pramogų zonoje prieš Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes ir t. t.

– Su kokiais didžiausiais iššūkiais teko susidurti, kaip juos įveikėte?
– Teisinės bazės bei finansų apskaitos praktikos esporte trūkumas buvo vienas iš didžiausių iššūkių vertinant „Žalgirio“ esporto projektą iš vadybinės pusės. Esportas Lietuvoje dar nėra oficialiai reglamentuotas kaip sporto šaka, nors tokia praktika kai kuriose Europos šalyse yra taikoma, pvz., Danijoje, Ispanijoje.

Iš sportinės pusės – Lietuvoje ganėtinai sunku rasti profesionalių esporto žaidėjų, trūksta užauginamų naujų talentų, nes šalyje nėra esporto infrastruktūros – esporto mokyklų ar akademijų, visai neseniai susikūrė oficiali Baltijos esporto lyga (BEL) – tik 2018 m.

– Pristatykite turimas esporto komandas, jų pasiekimus.
– Šiuo metu turime dvi esporto komandas: „League of Legends“ ir „Hearthstone“.

Pirmąją sudaro 6 nariai: Dalius „Smacl3r“ Žukauskas, Artūras „ReaL“ Stefanovic, Ernestas „Rimtuolis“ Labanauskas, Redas „Frexey“ Pakalnis, Einoras „Afting“ Laskis ir Domantas „Trufier“ Laskis. Nors tai jauni žaidėjai, bet ši komanda ypač daug laiko skiria treniruotėms ir savo darbu sugebėjo tapti viena iš stipriausių komandų Lietuvoje bei pelnyti daugybę trofėjų, pvz., BESL 2018 Ryga ir BEL 2019 Vilnius – 2-os vietos.

„Hearthstone“ komandoje 3 geriausi Lietuvos ir Baltijos regiono žaidėjai: Džiugas „S8ris“ Martinkėnas, Tomas „Tomas“ Dailidonis, Šarūnas „Sir Vilgaudas“ Urbanavičius. Tarp jų laimėjimų, pvz., Europos „Hearthstone“ čempionatas – 2019 m. „S8ris“ – TOP32, 2018 m. „Tomas“ – TOP27.

– Minėjote, kad per metus sukaupėte esporto komandų vadybos patirties. Kuo ypatinga esporto klubų vadyba, kuo ji skiriasi nuo fizinio klubo vadybos?
– Bendravimas su esporto žaidėjais dažniausiai vyksta socialinėmis medijomis, online. Esporto treniruotės taip pat dažniausiai vyksta online, jas stebi ir analizuoja mūsų esporto vadybininkė Eglė Morkūnaitė, kurios pareigų funkcijos labai panašias kaip klasikinio sporto komandos vadybininko – priežiūra treniruotėse ir išvykų metu, bilietu pirkimai, rūpinimasis esportininkais ir t. t.

Taip pat prieš esporto turnyrų finalus organizuojame treniruočių stovyklas, kurios vyksta „Žalgirio“ arenoje, esportininkams fiziškai susirinkus į Kauną, nes ne visi žaidėjai yra kauniečiai. Treniruočių stovyklos paprastai trunka 2–3 dienas, jų metu dažniausiai stengiamės susiorganizuoti ir susitikimą su psichologu ar dietologe, kurie konsultuoja esportinininkus.

Mano, kaip esporto verslo vystytojos, pareigybė apima ir rėmėjų paiešką bei veiklas su jais. Dažnai potencialiems partneriams kuriame išskirtinius rėmimo pasiūlymus su specifinėmis reklamos pozicijomis, pvz., logotipo integracija į tiesiogines „Twitch“ transliacijas, kada „streamina“ mūsų žaidėjai savo žaidimą, arba siūlome padėti surengti esporto mini turnyrą potencialaus rėmėjo vardu, kuris pritraukia esporto entuziastus iš visos Lietuvos.

– Kai kalbame apie krepšinio ar kito „fizinio“ klubo trenerį, aišku, kam jis reikalingas ir kokia jo reikšmė. Bet esporto komandos trenerio darbas ne visiems suprantamas. Koks jis, kaip treniruoja esporto komandos žaidėjus? Kaip treniruojasi patys žaidėjai, kokias savybes jie turi išlavinti?
– „Žalgirio“ esporto projekte trenerį turi „League of Legends“ (LoL‘o) komanda. Sezono metu esportininkai treniruojasi kelis kartus per savaitę kartu su treneriu online. Treneris stebi LoL‘o komandos žaidimą, strategijų pritaikymą, kai „Žalgirio“ esporto „League of Legends“ komanda žaidžia su kita komanda online. Žaidimui pasibaigus vyksta jo vaizdo peržiūra, per ją taip pat vykdoma žaidėjų asmeninių rezultatų analizė, pliusų ir minusų aptarimas, treneris duoda patarimų, kaip žaisti, ką keisti ir pan. Per esporto turnyrų finalus, pvz., per paskutinį BEL finalą, trenerį buvome atsiskraidinę iš Serbijos (nes tuo metu turėjome serbų trenerį), jis žaidėjams patarinėjo būdamas renginio vietoje, po kiekvieno mačo aptariant tolesnes strategijas.

Be to laiko, kai esportininkai treniruojasi su treneriu, jie taip pat tobulinasi ir žaisdami pavieniui, t. y. solo žaidimuose. Esportininkas žaisdamas dažnai praleidžia panašiai laiko, kiek trunka pilna darbo diena.

Esportininkų savybės, kurias reikia tobulinti, priklauso nuo žaidžiamo žaidimo. Pvz., „League of Legends“ žaidėjams svarbu greita, ištobulinta reakcija, koordinacija bei, kadangi žaidžiama komandoje, – komandinio darbo įgūdžiai, reikia išmanyti strategijas ir derinius, kurie bus atliekami žaidime. O kadangi „Hearthstone“ žaidimas yra kortų žaidimas, jis daugiau loginis, kaip, pvz., šachmatai. Šiam žaidimui svarbiau susikaupimas ir protinė veikla bei išlikti šaltų nervų, žaidimo metu priimti logiškus sprendimus.

– Ar esporto komandos, pvz., „Žalgirio“ klubo, turi rėmėjų? Kokiam verslui esporto klubų ir veiklos rėmimas turėtų būti ypač patrauklus?
– „Žalgirio“ esporto pagrindinis partneris šiuo metu yra „Topo centras“. Esportas dažniausiai yra įdomus technikos įmonėms, konkrečiau – pardavinėjančioms kompiuterinę žaidimų techniką. Taip pat IT įmonėms, vaisvandenių ir energetinių gėrimų bei užkandžių įmonėms. Dažniausiai esportą visoje Europoje remia įmonės, kurių pagrindinis segmentas yra vyrai nuo 18 iki 30 metų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Abonementai į "Žalgirio" rungtynes - nuolatinėms emocijoms ir verslui stiprinti
Abonementai į "Žalgirio" rungtynes - nuolatinėms emocijoms ir verslui stiprinti
Pasibaigusiame sezone Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas užfiksavo rekordinį lankomumą – Eurolygos reguliariajame sezone žalgiriečių rungtynėse Kaune vidutiniškai
N.Woltersas palieka "Žalgirį": sukirto rankomis su "Maccabi"
N.Woltersas palieka "Žalgirį": sukirto rankomis su "Maccabi"
Sėkmingą sezoną Lietuvoje sužaidęs Nate'as Woltersas kitą sezoną Kauno „Žalgirio“ komandos marškinėlių nebevilkės. Oficialiai paskelbta apie įžaidėjo susitarimą su
Gražiai su "Žalgiriu" atsisveikinęs B.Daviesas: nesulaukiu, kuomet aplankysiu Lietuvą kitame sezone
Gražiai su "Žalgiriu" atsisveikinęs B.Daviesas: nesulaukiu, kuomet aplankysiu Lietuvą kitame sezone
Po dvejų metų Kauno „Žalgirį“ paliekantis Brandonas Daviesas itin šiltai atsisveikino su jį į elitą iškėlusia ekipa ir sirgaliais iš Lietuvos.Į simbolinį geriausių
N.Hayesas gali ir neapsivilkti "Žalgirio" marškinėlių - bandys padaryti įspūdį "Clippers"
N.Hayesas gali ir neapsivilkti "Žalgirio" marškinėlių - bandys padaryti įspūdį "Clippers"
Kauno „Žalgirio“ naujokas Nigelas Hayesas norėtų dar šiemet grįžti į NBA lygą ir savo jėgas ketina išbandyti NBA Vasaros lygoje, kurioje atstovaus Los Andželo „Clippers“
Patirtis ir emocijos "Žalgirio" rungtynėse – ilgos laimės garantas
Patirtis ir emocijos "Žalgirio" rungtynėse – ilgos laimės garantas
Daugybė mokslinių tyrimų aiškinosi, kas žmogui suteikia daugiau laimės ir kada ji trunka ilgiau. Atsakymas vienareikšmis: įsigiję išsvajotą daiktą, pvz., automobilį ar telefoną,
"Žalgiris" sezoną pradės draugiškomis rungtynėmis Taline
"Žalgiris" sezoną pradės draugiškomis rungtynėmis Taline
Kauno „Žalgiris“ dėliojasi pasiruošimo naujajam sezonui planus ir vieną iš pirmųjų draugiškų mačų sužais Estijoje. Rugsėjo 8 dieną Taline įvyks žalgiriečių
D.Thompsonas oficaliai sukirto rankomis su "Unicaja"
D.Thompsonas oficaliai sukirto rankomis su "Unicaja"
Su Kauno "Žalgiriu" Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionu tapęs Deonas Thompsonas grįžta į Ispaniją.Oficialiai skelbiama, kad Malagos „Unicaja“ sudarė vienerių
Oficialu: Į "Žalgirį" sugrįžta L.Lekavičius
Oficialu: Į "Žalgirį" sugrįžta L.Lekavičius
Artėjančiam sezonui pajėgas rikiuojanti Kauno „Žalgirio“ komanda po dvejų metų pertraukos susigrąžino savo sistemos auklėtinį 25-erių Luką Lekavičių. Su 181 cm ūgio gynėju pasirašyta
"Žalgirio" akiratyje - įspūdingai karjerą pradėjęs aukštaūgis
"Žalgirio" akiratyje - įspūdingai karjerą pradėjęs aukštaūgis
Kauno "Žalgiris" dairosi dar vieno aukštaūgio legionieriaus, o vienas iš Lietuvos čempionų akiratyje atsidūrusių žaidėjų yra sunkiojo krašto puolėjo ir "centro"
"Žalgirio" talentas R.Jokubaitis ateitį susiejo su stipriausiu Lietuvos klubu
"Žalgirio" talentas R.Jokubaitis ateitį susiejo su stipriausiu Lietuvos klubu
Vienas talentingiausių jaunųjų Lietuvos krepšininkų Rokas Jokubaitis susiejo savo ateitį su Kauno „Žalgirio“ komanda. Lietuvos čempionai su 18-mečiu gynėju pasirašė
Su "Žalgiriu" atsisveikinęs B.Daviesas nustebino - žais už Ugandos rinktinę
Su "Žalgiriu" atsisveikinęs B.Daviesas nustebino - žais už Ugandos rinktinę
Dvejus metus Kauno „Žalgirio“ garbę gynęs Brandonas Daviesas tapo Ugandos piliečiu ir ketina atstovauti šios šalies nacionalinei ekipai, praneša „Sportando“. 27
Oficialu: "Žalgiris" sudarė sutartį su N.Hayesu
Oficialu: "Žalgiris" sudarė sutartį su N.Hayesu
Kauno „Žalgirio“ ekipa tęsia komandos komplektavimo darbus. Lietuvos čempionų garbę naujajame sezone gins puolėjas Nigelas Hayesas. Su 24 metų 203 cm ūgio amerikiečiu pasirašyta
Žalgirietiškas "minusas": intrigą sukūrusios D.Belickaitės dvikova su B.Daviesu
Žalgirietiškas "minusas": intrigą sukūrusios D.Belickaitės dvikova su B.Daviesu
Prieš Brandonui Daviesui išvykstant iš Kauno ir pasineriant į vasaros atostogų Havajuose malonumus, aukštaūgiui iššūkį krepšinio aikštelėje
M.Grigonis: "Žmonės per mažai prisideda prie visuomenės tobulėjimo"
M.Grigonis: "Žmonės per mažai prisideda prie visuomenės tobulėjimo"
Šeštus metus tarptautinę socialinės atsakomybės programą „One Team“ pabaigęs Kauno „Žalgiris“ įvertino jos rezultatus, o šio sezono programos ambasadorius
LKL vasaros turguje - oficialios sudėtys
LKL vasaros turguje - oficialios sudėtys
Lietuvos krepšinio lyga pristato karščiausią šios vasaros rubriką – „Betsafe–LKL“ vasaros turgų, kuriame krepšinio aistruoliai galės rasti oficialias
Įjunk naują "Žalgirio" sezoną: abonementų prekyba startuoja trečiadienį
Įjunk naują "Žalgirio" sezoną: abonementų prekyba startuoja trečiadienį
Rekordiškus lankomumo skaičius neseniai pasibaigusiame sezone fiksavęs Kauno „Žalgiris“ jau dėlioja ateities planus bei birželio 12-ąją pradės visuotinę naujojo sezono abonementų
Š.Jasikevičius jau žino, ką reikia pridėti į "Žalgirio" arsenalą
Š.Jasikevičius jau žino, ką reikia pridėti į "Žalgirio" arsenalą
Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius su savo auklėtiniais užbaigė daugybę iššūkių ir išbandymų kupiną 2018–2019
Žalgiriečiai metė iššūkį esporto žaidėjams: E.Ulanovas su A.White'u prieš profesionalus
Žalgiriečiai metė iššūkį esporto žaidėjams: E.Ulanovas su A.White'u prieš profesionalus
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Aaronas White‘as ir Edgaras Ulanovas sezono pabaigoje sulaukė iššūkio ne tik Lietuvos krepšinio lygos finalo serijoje, bet
"Žalgiris Professional Camp" stovykla susižavėjęs M.Grigonis: "Tai viskas, ko reikia profesionaliam krepšininkui"
"Žalgiris Professional Camp" stovykla susižavėjęs M.Grigonis: "Tai viskas, ko reikia profesionaliam krepšininkui"
Kauno „Žalgiris“ antrus metus paeiliui savo treniruočių bazėje surengs „Žalgiris Professional Camp“ stovyklą profesionaliems krepšininkams.Nuo liepos 29 dienos iki
Nesėkmingas ir antrasis bandymas: "Žalgirį" dominantis įžaidėjas neketina palikti Graikijos
Nesėkmingas ir antrasis bandymas: "Žalgirį" dominantis įžaidėjas neketina palikti Graikijos
Kauno „Žalgiriui“ veikiausiai nepavyks sumedžioti vieno pagrindinių šios vasaros taikinių.„Eurohoops“ praneša, jog Lietuvos čempionų dėmesio antrą vasarą
Jaunieji talentai sėmėsi patirties "Žalgiris Talent Camp" stovykloje
Jaunieji talentai sėmėsi patirties "Žalgiris Talent Camp" stovykloje
Praėjusią savaitę Kauno „Žalgirio“ komanda surengė krepšinio stovyklą „Žalgiris Talent Camp“ perspektyviausiems 14-16 metų krepšininkams iš visos Lietuvos.Lietuvos
Dėl sirgalių elgesio - baudos "Žalgirio" ir "Ryto" klubams
Dėl sirgalių elgesio - baudos "Žalgirio" ir "Ryto" klubams
Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ klubai sulaukė drausminių nuobaudų dėl šių komandų palaikymo grupių elgesio per paskutines „Betsafe–LKL“ 2018-2019
"Žalgiris" nepadoriai sumindė "Rytą" ir devintą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu
"Žalgiris" nepadoriai sumindė "Rytą" ir devintą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu
LKL finale jokios intrigos nebuvo, kauno "Žalgiris" seriją laimėjo "sausai" - 3:0 - ir devintą kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai
Emocingai su "Žalgiriu" atsisveikinantys amerikiečiai: tai buvo neįtikėtini dveji metai
Emocingai su "Žalgiriu" atsisveikinantys amerikiečiai: tai buvo neįtikėtini dveji metai
Kauno „Žalgirio“ persvara trečiosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse buvo tokia įtikinama, kad Šarūnas Jasikevičius net galėjo užsiimti formalumais, pamaloninusiais
LKL finalo MVP lenktynėse – aiškus lyderis ir du jo persekiotojai
LKL finalo MVP lenktynėse – aiškus lyderis ir du jo persekiotojai
Kauno „Žalgiriui“ laimėjus ir antrąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynes, šio sezono titulo likimas gali paaiškėti jau šeštadienį
M.Grigonis: tai būtų pirmas LKL žiedas, bet "Rytas" nepasiduos
M.Grigonis: tai būtų pirmas LKL žiedas, bet "Rytas" nepasiduos
Marius Grigonis 2017-aisiais tapo FIBA Čempionų lygos nugalėtoju, tačiau nė karto nėra tapęs nacionalinių pirmenybių čempionu.Pirmą titulą M. Grigonis gali iškovoti jau šį vakarą
"Žalgirį" dominantis puolėjas prieš Eurolygos vicečempionus neišsiskyrė
"Žalgirį" dominantis puolėjas prieš Eurolygos vicečempionus neišsiskyrė
Eurolygos sidabro medalius iškovojusi Stambulo "Anadolu Efes" komanda žengė pirmąjį žingsnį Turkijos lygos finalo link.Ergino Atamano auklėtiniai namie 82:77 (22:19, 19:24,
A.White'as atsidūrė dar vieno Eurolygos klubo radare
A.White'as atsidūrė dar vieno Eurolygos klubo radare
Kauno "Žalgirio" marškinėlius pastaruosius dvejus metus vilkintį Aaroną White'ą kitą sezoną veikiausiai išvysime jau su kito klubo apranga.Užsienio žiniasklaidoje pasirodė

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime