Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" naujokus ir jų situaciją įvertinęs Jasikevičius stebėjosi "Barcelonos" pirkiniais

Autorius: Krepšinis.lt.
"Žalgirio" naujokus ir jų situaciją įvertinęs Jasikevičius stebėjosi "Barcelonos" pirkiniais
Lino Žemgulio nuotr.
Šiuo metu Barselonoje viešintis Šarūnas Jasikevičius išsamiame interviu pripažino, kad ši vasara išskirtinė – pirmąkart jis neturi jokio kontakto su nuolat dėmesį rodydavusiu „Barcelonos“ klubu.

Pokalbyje su „El Mundo Deportivo“ Šaras apibūdino ir „Žalgirio“ situaciją bei žaidėjus, su kuriais pasirašyti kontraktai, rašo Krepšinis.lt.

Šiuo metu krepšinio stovykoje Barselonoje su vaikais besidarbuojantis Š. Jasikevičius davė išskirtinį interviu katalonų žurnalistui Jose Ignacio Huguetui, kuriame pasidalijo mintimis ir apie jau minėtus klubus, ir apie bendras krepšinio rinkos tendencijas Europoje.

43-ejų krepšinio specialistas pripažino, kad šią vasarą apie galimybę tapti vyriausiuoju treneriu kalbėjosi su Memfio „Grizzlies“ klubu, tačiau amerikiečiai pasirinko kitą kandidatą.

Visgi, bendraudamas su žurnalistu, Šaras dar kartą pakartojo: išvilioti jį iš Kauno bus labai sunku – stipriausiame Lietuvos klube jis jaučiasi gerai ir komfortabiliai.

Krepšinis.lt pateikia įdomiausias „Žalgirio“ stratego išsakytas mintis.

– 2018-aisiais „Žalgiris“ buvo didelis Eurolygos siurprizas, patekęs į Finalo ketvertą. Šiais metais taip pat mažai kas matė komandą atkrintamosiose, tačiau ji į jas pateko. Kaip „Žalgiriui“ nuolat pavyksta pranokti lūkesčius?

– Paslaptis yra paprasta: gerai dirbti su grupe profesionalų, kurią turime subūrę. Aš visuomet tai sakau tiek prezidentui, tiek paskutiniam savo asistentui – esame sukūrę labai gerą atmosferą, netgi šeimyninę.

Dabar netrūksta žaidėjų, kurie nori atvykti į Kauną, kadangi mato, kaip kiti krepšininkai čia patobulėja. Ir, mūsų nelaimei, vėliau išvyksta į turtingesnius klubus. Tačiau tai mes sugebame kompensuoti kitais savo pranašumais.

Jei žaidėjas ar jo atstovas mąsto ir negalvoja vien tik apie vienų metų čekį, jiems yra įdomu atvykti į Kauną ir patobulėti. Visi, kurie čia atvyko, patobulėjo – tikiuosi, taip bus ir toliau.

– Brandonas Daviesas, Aaronas White'as, Nate'as Woltersas, Antanas Kavaliauskas, Leo Westermannas… Praradote daug svarbių krepšininkų. Ar „Žalgiriui“ lemta kiekvienais metais atlikti sudėties rekonstrukciją?

– Kiekvienais metais mes esame priversti burti visiškai naują komandą, o šiemet yra dar blogiau. Keisime septynis krepšininkus – praktiškai visą priekinę liniją. Esame prie to pripratę, bet labai sunku kiekvieną kartą iš naujo aiškinti žaidimo sistemas.

– Jockas Landale'as, Alexas Perezas, Lukas Lekavičius, Nigelas Hayesas. Žaidėjų rinkoje visada reaguojate greitai.

– Mes esame komanda, kuri arba pasirašo sutartis su žaidėjais labai greitai, arba turi laukti iki paskutinės vasaros turgaus dienos, kai kainos nukrenta.

Man patinka būti realistu, ties šia tema rimtai dirbame viso sezono metu, bandome pasirašyti greitai ir pradėti dirbti kuo anksčiau. Kartais pavyksta, o kartais ne. Pavyzdžiui, pernai negalėjome rasti įžaidėjo iki rugsėjo pabaigos.

– Galite apibūdinti naujausius pirkinius?

– Nelengva, nes Landale'as ir Hayesas dar gali palikti komandą, jie turi sutartyse išlygą iki liepos 15 d. išvykti į NBA. Taip, jeigu jie išvyks, tam tikrą sumą turės sumokėti, o mes tuomet turėsime šiek tiek daugiau pinigų ieškant naujų krepšininkų.

Landale'as yra labai įdomus aukštaūgis, žaidžia krepšinį vos šešerius metus ir nuolat tobulėja. Tai būtent tokio tipo žaidėjas, kokio ieškome – į Kauną atvyktų patobulėti. Su Hayesu ir Perezu situacija yra panaši. Tai vaikinai, visų pirma Perezas, kurie per paskutinius metus padarė didelį šuolį ir, mano nuomone, pasiruošė Eurolygai. Hayesas turėjo puikų pirmą sezoną Stambulo „Galatasaray“ gretose. Praėjusiais metais mums trūko metikų, o su juo ir Lekavičiumi šią problemą turėtume bent jau iš dalies išspręsti.

– Ar „Žalgiris“ yra klubas sugebantis vasarą pasipildyti sėkmingiausiai iš visų Eurolygoje?

– Visada rizikuojame, tačiau bandome laikytis savo sistemos – susipažinti su žaidėjo asmenybe, išsiaiškinti, ar jis tiks mūsų rūbinei. Tai labai svarbu, nes mūsų rūbinėje visi jaučiasi lyg būdami šeimoje. Per paskutinius trejus-ketverius metus mūsų klube buvo labai daug gerų žaidėjų, tačiau visų pirma jie buvo labai geri žmonės.

– Ar galima užtikrintai sakyti, kad kitą sezoną treniruosite „Žalgirį“?

– Aš turiu išlygą, leidžiančią iš klubo išvykti bet kuriuo momentu. Tačiau visuomet sakau tą patį: bus labai sunku ištraukti mane iš Kauno, nes tai yra geriausia organizacija Europoje. Su žaidėjais ir treneriais čia elgiamasi labai pagarbiai, mums leidžia dirbti ir padeda.

Jaunas treneris turi tai vertinti, kadangi matome, kas vyksta kituose Eurolygos klubuose, kur treneriai keičiami viduryje sezono.

– Ar šią vasarą turėjote pasiūlymą iš NBA?

– Taip, kalbėjomės su Memfio klubu, tačiau jie nusprendė pasirinkti kitą kandidatą. Man labai svarbu turėti pokalbių, matyti, kaip dirba kiti klubai, bendrauti su savininkais ir žinoti, ką jie galvoja. Tai man padeda būti geresniu treneriu.

– Kalbėjotės apie galimybę būti pagrindiniu treneriu?

– Taip, taip.

– Taigi, turbūt tai yra tik laiko klausimas?

– Nežinau, sunku pasakyti. Man klubo vardas nereiškia daug. Aišku, kad visuomet mano širdis linko prie „Panathinaikos“, „Barcelonos“ ir „Maccabi“, tačiau būnant treneriu viskas yra kitaip. Svarbiausia, ne kur dirbsi, o su kuo dirbsi, ar galėsi suburti gerą komandą, mėgautis darbu ir krepšiniu.

– Ar buvo kontaktų su kitais Europos klubais?

– Taip, šiek tiek buvo. Tačiau kiekvienais metais vis mažiau, nes visi mato, kaip sunku mane išvilioti iš Kauno. Žino, kad man nėra jokios prasmės eiti į klubus, kurie šiuo metu yra tokio pačio lygio kaip „Žalgiris“.

– Per paskutinius porą metų nuolat buvo kalbama, kad galite atsidurti Barselonos komandos trenerio poste. Ar buvo koks nors kontaktas 2019-aisiais?

– Ne. 

– Kaip vertinate praėjusį „Barcelonos“ sezoną?

– Gerai, manau, kad jie žaidė gerai. Laimėjo taurę, pateko į Eurolygos atkrintamąsias, o ketvirtfinalio kovą su „Anadolu Efes“ galėjo laimėti bet kuri iš komandų, viską nulėmė aikštės pranašumas. Tikrai geras sezonas. O nugalėti Madridą nėra taip jau paprasta.

– Pešičiaus darbas?

– Geras. Labai sunku vertinti iš šalies. Tačiau manau, kad jis gerai atliko darbą, komanda neturėjo didelių nupuolių, gal tik keletas momentų per visą sezoną.

– Kaip vertinante naują sudėtį, kurią buria „Barcelona“?

– Kuria tiesiog neįtikėtiną kolektyvą. Jau senokai nemačiau klubo, vasarą pasirašančio tiek daug sutarčių su tiek daug gerų žaidėjų. Susirinko gerus žmones, o dabar juos reikia suvienyti į šeimą. Pamatysime, ar pavyks.

– Ar „Barcelona“ yra pagrindinė konkurentė laimėti Eurolygą?

– Pernelyg anksti apie tai kalbėti. Pasižiūrėkime į praėjusius metus. „Fenerbahče“ buvo komanda, kuri turėjo daugiausiai šansų laimėti, tačiau sezono pabaigoje ją iškirto traumos. Madridas taip pat subūrė labai stiprų kolektyvą, netgi pasistiprino. Jordano Mickey įsigijimas jiems yra labai svarbus, klubas gavo kitokį nei Tavaresas vidurio puolėją... Tačiau manau, kad „Barcelona“ bus tarp pretendentų.

– Pernai Kevinas Pangosas, Dabar Brandonas Daviesas. „Žalgiris“ ruošia žaidėjus „Barcelonai“?

– Sakykime, kad taip, ir aš tuo labai patenkintas. Manau, kad Pangosui tai nebuvo paprasta, nes Kaune jis žaidė kaip pagrindinis įžaidėjas, o čia – ne. Tačiau būnant tokioje komandoje antrą sezoną tu jautiesi visiškai adaptavęsis. Ir Brandonas yra labai rimtas pirkinys, kitoks vidurio puolėjas nei Tomičius, Pustovojus ar Oriola. Mūsų komandoje jis turėjo du nuostabius metus.

– Ką galvojote, kai Barselonos klubas prisivilojo Mirotičių? Patikėjote?

– Ne, nepatikėjau. Man atrodė keista, kad žaidėjas, galintis tiek uždirbti NBA, palieka lygą. Tačiau aišku, kad jis turėjo savo priežasčių. Ir tai yra gerai visam Europos krepšiniui – sugrįžta itin aukšto lygio krepšininkas – tai reiškia, kad klubai gali sudaryti išskirtinius kontraktus.

– Kaip jums atrodo Cory Higginsas?

– Gerai, labai gerai. Tai visai kitoks žaidėjas, nei „Barcelona“ anksčiau turėdavo atakuojančio gynėjo pozicijoje. Jau ne vienus metus žaidžia elitiniame lygoje, yra naudingas abiejose aikštės pusėse, gerai ginasi ir puola. Esu įsitikinęs, kad tai yra labai rimtas pirkinys.

– Ar įsigydama Mirotičių „Barcelona“ susprogdino Europos krepšinio rinką?

– Dar nėra aišku. Tačiau akivaizdu, kad dabar jau įmanoma kovoti dėl laisvųjų agentų su NBA klubais. O, kad tik krepšinio ekonomika kiltų, tuomet būtų galima būtų žengti dar toliau.
 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Ryto" varžovai draugiško turnyro finale įveikė "Fenerbahče"
"Ryto" varžovai draugiško turnyro finale įveikė "Fenerbahče"
Draugiškame turnyre Klužo mieste triumfavo būsimas Vilniaus "Ryto" varžovas Europos taurės B grupėje Belgrado "Partizan" klubas.Serbijos vicečempionai 69:64 (17:20, 17:11,
R.Kurtinaičio auklėtiniai nusileido "dizaineriams" turnyro Sardinijoje finale
R.Kurtinaičio auklėtiniai nusileido "dizaineriams" turnyro Sardinijoje finale
Rimo Kurtinaičio treniruojamiems Maskvos srities "Chimki" krepšininkams nepavyko tapti draugiško turnyro Sardinijoje nugalėtojais.Rusijos klubas sekmadienį finale Kaljaryje 78:79
"Gloria Cup" turnyro finale pasikartojo Eurolygos scenarijus
"Gloria Cup" turnyro finale pasikartojo Eurolygos scenarijus
Antalijoje vykusio tradiciniame "Gloria Cup" turnyro finalė susitiko tos pačios komandos, kurios aiškinosi ir Eurolygos lemimamoje dvikovoje - Maskvos CSKA ir Stambulo "Galatasaray".
Septynis tritaškius pataikęs A.Milaknis vedė žalgiriečius į pergalę Turkijoje
Septynis tritaškius pataikęs A.Milaknis vedė žalgiriečius į pergalę Turkijoje
Visą savaitę Turkijoje viešinti Kauno „Žalgirio“ komanda „Gloria Cup“ turnyrą užbaigė pergale 100:95 (19:25, 32:25, 22:31, 27:14) prieš Bursos „Tofaš“
"Žalgiris TV" užfiksavo, kaip atrodo žalgiriečių medicininės procedūros
"Žalgiris TV" užfiksavo, kaip atrodo žalgiriečių medicininės procedūros
Naujajam sezonui besiruošiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pastarąsias dienas leido Turkijoje. Šalia Antalijos esančiame „Gloria Sports“ komplekse žalgiriečiai
R.Kurtinaičio ekipa sutriuškino varžovus, "PAO" į pergalę vedė nesulaikomas J.Fredette'as
R.Kurtinaičio ekipa sutriuškino varžovus, "PAO" į pergalę vedė nesulaikomas J.Fredette'as
FIBA pasaulio čempionatui priartėjus prie finišo tiesiosios pasiruošimą artėjančiam sezonui toliau tęsia Europos krepšinio klubai.Italijoje vykstančio draugiško čempionato
Rinktinės trenerio paieškose - atbaidyti kandidatus galinčios aplinkybės
Rinktinės trenerio paieškose - atbaidyti kandidatus galinčios aplinkybės
Į pasaulio čempionato ketvirtfinalį Lietuvos rinktinės nenuvairavęs, o po jo priėmęs ryžtingą sprendimą ir iš vyriausiojo trenerio posto pasitraukęs Dainius Adomaitis Lietuvos krepšinio
Jaunieji žalgiriečiai Turkijoje išbandė vandens pramogas
Jaunieji žalgiriečiai Turkijoje išbandė vandens pramogas
Turkijoje viešinti Kauno „Žalgirio“ komanda po intensyvaus darbo surado laiko smagioms pramogoms, kurioms neatsispyrė jaunieji žalgiriečiai.„Žalgirio“ jaunieji krepšininkai
Paaiškėjo "Žalgirio" varžovai paskutinėse draugiško turnyro Turkijoje rungtynėse
Paaiškėjo "Žalgirio" varžovai paskutinėse draugiško turnyro Turkijoje rungtynėse
Po penktadienio vakarą sužaistų draugiško „Gloria Cup“ turnyro rungtynių paaiškėjo būsimieji Kauno „Žalgirio“ krepšininkų varžovai sekmadienį vyksiančiame
"Žalgiris" rengia pirmąjį sporto hakatoną Vidurio ir Rytų Europoje
"Žalgiris" rengia pirmąjį sporto hakatoną Vidurio ir Rytų Europoje
Kitą savaitę, pirmadienį, rugsėjo 16 d. 10 val. Kauno „Žalgirio“ arenoje startuoja Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo rengiamas tarptautinis hakatonas.Hakatonas
Ispanijos grandų dvikovoje "Real" palaužė baskus
Ispanijos grandų dvikovoje "Real" palaužė baskus
Ovjedo mieste vėlų trečiadienio vakarą kontroliniame mače susitiko du Ispanijos krepšinio grandai, o pergalę šventė čempionas Madrido "Real" klubas.Pablo Laso auklėtiniai
Š.Jasikevičius: norėtųsi, kad Zachas tokį žaidimą atsineštų į reguliarųjį sezoną
Š.Jasikevičius: norėtųsi, kad Zachas tokį žaidimą atsineštų į reguliarųjį sezoną
Kauno „Žalgiris“ antrosiose „Gloria Cup“ turnyro rungtynėse Turkijoje 71:70 palaužė Stambulo „Galatasaray“ ir reabilitavosi po pralaimėjimo to paties miesto „Anadolu
"Žalgiris" turnyre Antalijoje dramatiškoje kovoje įveikė "Galatasaray"
"Žalgiris" turnyre Antalijoje dramatiškoje kovoje įveikė "Galatasaray"
Dviženklę persvarą antrosiose „Gloria Cup“ turnyro rungtynėse iššvaistę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai 71:70 (20:21, 19:18, 22:10, 10:21) pranoko Stambulo
"Barcelonos" apetitas nedingo: gynėjų grandį sustiprino M.Delaney
"Barcelonos" apetitas nedingo: gynėjų grandį sustiprino M.Delaney
Įspūdingą sudėtį tarpsezonyje surinkusios Barselonos "Barcelona" komandos apetitas neišblėso - gynėjų grandį sustiprins Malcolas Delaney.Ispanijos vicečempionai su amerikiečiu
Startavo visuotinė "Žalgirio" bilietų prekyba, Eurolygos atidarymo mače - specialios aprangos
Startavo visuotinė "Žalgirio" bilietų prekyba, Eurolygos atidarymo mače - specialios aprangos
Ketvirtadienį startavo vieša prekyba į visas Kauno „Žalgirio“ Eurolygos reguliariojo sezono namų rungtynes bei mačus iki Naujųjų metų „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.Praėjusį
"Žalgiris" Turkijoje per pratęsimą nusileido Eurolygos vicečempionams
"Žalgiris" Turkijoje per pratęsimą nusileido Eurolygos vicečempionams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienio vakarą „Gloria Cup“ turnyro pirmosiose rungtynėse per pratęsimą 98:100 (23:26, 21:16, 23:25, 21:21, 10:12) nusileido Eurolygos
Į Turkiją atvykę žalgiriečiai džiaugiasi treniruočių sąlygomis
Į Turkiją atvykę žalgiriečiai džiaugiasi treniruočių sąlygomis
Kauno „Žalgirio“ komanda artėjančiam sezonui ruoštis išvyko į Turkiją, kur nuo pirmadienio apsistojo Antalijoje ir čia dalyvaus trečiadienį prasidėsiančiame „Gloria
Sezono naujiena - alkanų nepaliksiantis "Žalgirio" sumuštinis
Sezono naujiena - alkanų nepaliksiantis "Žalgirio" sumuštinis
Naujojo sezono išvakarėse Kauno „Žalgiris“ pristato staigmeną: jau rugsėjo 12 d. prekyboje pasirodys unikalaus dizaino, ribotos gamybos ir išskirtinio skonio sumuštinis.
Ch.Singletonas iš Barselonos keliasi į Stambulą
Ch.Singletonas iš Barselonos keliasi į Stambulą
NBA ir Eurolygos patirties turintis Chrisas Singletonas keliasi į stipriausią Turkijos klubą Stambulo "Anadolu Efes".Eurolygos vicečempionai su amerikiečiu sudarė vienerių metų sutartį.Trejus
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės pasaulio čempionate Kinijoje turėtų tapti ir paskutinėmis Dainiaus Adomaičio minutėmis prie nacionalinės šalies komandos vairo.Skaudžiai iš
Š.Jasikevičius: akivaizdu, kad po žingsnelį einame į priekį (Milaknio, Kriisos komentarai)
Š.Jasikevičius: akivaizdu, kad po žingsnelį einame į priekį (Milaknio, Kriisos komentarai)
Pasiruošimą naujajam sezonui tęsiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienį Estijos sostinėje Taline draugiškame mače 95:71 nugalėjo vietos „Kalev/Cramo“
"Žalgiris" Taline sutriuškino Estijos čempionus
"Žalgiris" Taline sutriuškino Estijos čempionus
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą pilnutėleje Talino „Saku“ arenoje neturėjo daug vargo su vietos „Kalev/Cramo“ komanda bei geros atmosferos
Žalgiriečiams K.Kriisai ir D.Maskoliūnui rungtynės Taline kelia ypatingus sentimentus
Žalgiriečiams K.Kriisai ir D.Maskoliūnui rungtynės Taline kelia ypatingus sentimentus
Į Estiją atvykę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienį ryte Taline surengė pirmąją treniruotę. Artėjančiam sezonui besirengiantys žalgiriečiai sekmadienį
"Žalgiris TV" užfiksavo žalgiriečių kelionę į Taliną
"Žalgiris TV" užfiksavo žalgiriečių kelionę į Taliną
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą atvyko į Estijos sostinę. Taline sekmadienį Lietuvos čempionai sužais draugiškas rungtynes su vietos „Kalev/Cramo“
Žalgiriečiai tęsia pasiruošimą sezonui: išvyko į Taliną
Žalgiriečiai tęsia pasiruošimą sezonui: išvyko į Taliną
Naujajam sezonui intensyviai besiruošiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį tęsti pasiruošimo išvyko į Estiją. Po ten sužaistų draugiškų
Sezonas artėja: kitą savaitę startuos bilietų prekyba į "Žalgirio" rungtynes Eurolygoje
Sezonas artėja: kitą savaitę startuos bilietų prekyba į "Žalgirio" rungtynes Eurolygoje
Nekantriai artėjančio sezono laukiantiems Kauno „Žalgirio“ gerbėjams džiugi žinia – jau netrukus startuos bilietų prekyba į naujojo sezono kovas.Kaune – aukščiausio
Jaunieji žalgiriečiai R.Jokubaitis ir K.Kriisa pasigalinėjo estų ir lietuvių kalbų žinojime
Jaunieji žalgiriečiai R.Jokubaitis ir K.Kriisa pasigalinėjo estų ir lietuvių kalbų žinojime
Naujajam sezonui artėjant sparčiais žingsniais „Žalgiris TV“ pristato šviežiausią laidų rubrikos #ZalgirisChallenge epizodą. Šįkart estų ir lietuvių kalbų iššūkį
Šaras po pergalės gyrė iššovusį snaiperį: pataikyti 6 iš 6 yra sunku net būnant vienam salėje
Šaras po pergalės gyrė iššovusį snaiperį: pataikyti 6 iš 6 yra sunku net būnant vienam salėje
Kauno „Žalgiris“ tęsia pergalingą pasiruošimą sezonui – sekmadienį palaužę Panevėžio „Lietkabelį“, antradienį Lietuvos čempionai 85:71 susitvarkė ir su

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime