Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" naujokus ir jų situaciją įvertinęs Jasikevičius stebėjosi "Barcelonos" pirkiniais

Autorius: Krepšinis.lt.
"Žalgirio" naujokus ir jų situaciją įvertinęs Jasikevičius stebėjosi "Barcelonos" pirkiniais
Lino Žemgulio nuotr.
Šiuo metu Barselonoje viešintis Šarūnas Jasikevičius išsamiame interviu pripažino, kad ši vasara išskirtinė – pirmąkart jis neturi jokio kontakto su nuolat dėmesį rodydavusiu „Barcelonos“ klubu.

Pokalbyje su „El Mundo Deportivo“ Šaras apibūdino ir „Žalgirio“ situaciją bei žaidėjus, su kuriais pasirašyti kontraktai, rašo Krepšinis.lt.

Šiuo metu krepšinio stovykoje Barselonoje su vaikais besidarbuojantis Š. Jasikevičius davė išskirtinį interviu katalonų žurnalistui Jose Ignacio Huguetui, kuriame pasidalijo mintimis ir apie jau minėtus klubus, ir apie bendras krepšinio rinkos tendencijas Europoje.

43-ejų krepšinio specialistas pripažino, kad šią vasarą apie galimybę tapti vyriausiuoju treneriu kalbėjosi su Memfio „Grizzlies“ klubu, tačiau amerikiečiai pasirinko kitą kandidatą.

Visgi, bendraudamas su žurnalistu, Šaras dar kartą pakartojo: išvilioti jį iš Kauno bus labai sunku – stipriausiame Lietuvos klube jis jaučiasi gerai ir komfortabiliai.

Krepšinis.lt pateikia įdomiausias „Žalgirio“ stratego išsakytas mintis.

– 2018-aisiais „Žalgiris“ buvo didelis Eurolygos siurprizas, patekęs į Finalo ketvertą. Šiais metais taip pat mažai kas matė komandą atkrintamosiose, tačiau ji į jas pateko. Kaip „Žalgiriui“ nuolat pavyksta pranokti lūkesčius?

– Paslaptis yra paprasta: gerai dirbti su grupe profesionalų, kurią turime subūrę. Aš visuomet tai sakau tiek prezidentui, tiek paskutiniam savo asistentui – esame sukūrę labai gerą atmosferą, netgi šeimyninę.

Dabar netrūksta žaidėjų, kurie nori atvykti į Kauną, kadangi mato, kaip kiti krepšininkai čia patobulėja. Ir, mūsų nelaimei, vėliau išvyksta į turtingesnius klubus. Tačiau tai mes sugebame kompensuoti kitais savo pranašumais.

Jei žaidėjas ar jo atstovas mąsto ir negalvoja vien tik apie vienų metų čekį, jiems yra įdomu atvykti į Kauną ir patobulėti. Visi, kurie čia atvyko, patobulėjo – tikiuosi, taip bus ir toliau.

– Brandonas Daviesas, Aaronas White'as, Nate'as Woltersas, Antanas Kavaliauskas, Leo Westermannas… Praradote daug svarbių krepšininkų. Ar „Žalgiriui“ lemta kiekvienais metais atlikti sudėties rekonstrukciją?

– Kiekvienais metais mes esame priversti burti visiškai naują komandą, o šiemet yra dar blogiau. Keisime septynis krepšininkus – praktiškai visą priekinę liniją. Esame prie to pripratę, bet labai sunku kiekvieną kartą iš naujo aiškinti žaidimo sistemas.

– Jockas Landale'as, Alexas Perezas, Lukas Lekavičius, Nigelas Hayesas. Žaidėjų rinkoje visada reaguojate greitai.

– Mes esame komanda, kuri arba pasirašo sutartis su žaidėjais labai greitai, arba turi laukti iki paskutinės vasaros turgaus dienos, kai kainos nukrenta.

Man patinka būti realistu, ties šia tema rimtai dirbame viso sezono metu, bandome pasirašyti greitai ir pradėti dirbti kuo anksčiau. Kartais pavyksta, o kartais ne. Pavyzdžiui, pernai negalėjome rasti įžaidėjo iki rugsėjo pabaigos.

– Galite apibūdinti naujausius pirkinius?

– Nelengva, nes Landale'as ir Hayesas dar gali palikti komandą, jie turi sutartyse išlygą iki liepos 15 d. išvykti į NBA. Taip, jeigu jie išvyks, tam tikrą sumą turės sumokėti, o mes tuomet turėsime šiek tiek daugiau pinigų ieškant naujų krepšininkų.

Landale'as yra labai įdomus aukštaūgis, žaidžia krepšinį vos šešerius metus ir nuolat tobulėja. Tai būtent tokio tipo žaidėjas, kokio ieškome – į Kauną atvyktų patobulėti. Su Hayesu ir Perezu situacija yra panaši. Tai vaikinai, visų pirma Perezas, kurie per paskutinius metus padarė didelį šuolį ir, mano nuomone, pasiruošė Eurolygai. Hayesas turėjo puikų pirmą sezoną Stambulo „Galatasaray“ gretose. Praėjusiais metais mums trūko metikų, o su juo ir Lekavičiumi šią problemą turėtume bent jau iš dalies išspręsti.

– Ar „Žalgiris“ yra klubas sugebantis vasarą pasipildyti sėkmingiausiai iš visų Eurolygoje?

– Visada rizikuojame, tačiau bandome laikytis savo sistemos – susipažinti su žaidėjo asmenybe, išsiaiškinti, ar jis tiks mūsų rūbinei. Tai labai svarbu, nes mūsų rūbinėje visi jaučiasi lyg būdami šeimoje. Per paskutinius trejus-ketverius metus mūsų klube buvo labai daug gerų žaidėjų, tačiau visų pirma jie buvo labai geri žmonės.

– Ar galima užtikrintai sakyti, kad kitą sezoną treniruosite „Žalgirį“?

– Aš turiu išlygą, leidžiančią iš klubo išvykti bet kuriuo momentu. Tačiau visuomet sakau tą patį: bus labai sunku ištraukti mane iš Kauno, nes tai yra geriausia organizacija Europoje. Su žaidėjais ir treneriais čia elgiamasi labai pagarbiai, mums leidžia dirbti ir padeda.

Jaunas treneris turi tai vertinti, kadangi matome, kas vyksta kituose Eurolygos klubuose, kur treneriai keičiami viduryje sezono.

– Ar šią vasarą turėjote pasiūlymą iš NBA?

– Taip, kalbėjomės su Memfio klubu, tačiau jie nusprendė pasirinkti kitą kandidatą. Man labai svarbu turėti pokalbių, matyti, kaip dirba kiti klubai, bendrauti su savininkais ir žinoti, ką jie galvoja. Tai man padeda būti geresniu treneriu.

– Kalbėjotės apie galimybę būti pagrindiniu treneriu?

– Taip, taip.

– Taigi, turbūt tai yra tik laiko klausimas?

– Nežinau, sunku pasakyti. Man klubo vardas nereiškia daug. Aišku, kad visuomet mano širdis linko prie „Panathinaikos“, „Barcelonos“ ir „Maccabi“, tačiau būnant treneriu viskas yra kitaip. Svarbiausia, ne kur dirbsi, o su kuo dirbsi, ar galėsi suburti gerą komandą, mėgautis darbu ir krepšiniu.

– Ar buvo kontaktų su kitais Europos klubais?

– Taip, šiek tiek buvo. Tačiau kiekvienais metais vis mažiau, nes visi mato, kaip sunku mane išvilioti iš Kauno. Žino, kad man nėra jokios prasmės eiti į klubus, kurie šiuo metu yra tokio pačio lygio kaip „Žalgiris“.

– Per paskutinius porą metų nuolat buvo kalbama, kad galite atsidurti Barselonos komandos trenerio poste. Ar buvo koks nors kontaktas 2019-aisiais?

– Ne. 

– Kaip vertinate praėjusį „Barcelonos“ sezoną?

– Gerai, manau, kad jie žaidė gerai. Laimėjo taurę, pateko į Eurolygos atkrintamąsias, o ketvirtfinalio kovą su „Anadolu Efes“ galėjo laimėti bet kuri iš komandų, viską nulėmė aikštės pranašumas. Tikrai geras sezonas. O nugalėti Madridą nėra taip jau paprasta.

– Pešičiaus darbas?

– Geras. Labai sunku vertinti iš šalies. Tačiau manau, kad jis gerai atliko darbą, komanda neturėjo didelių nupuolių, gal tik keletas momentų per visą sezoną.

– Kaip vertinante naują sudėtį, kurią buria „Barcelona“?

– Kuria tiesiog neįtikėtiną kolektyvą. Jau senokai nemačiau klubo, vasarą pasirašančio tiek daug sutarčių su tiek daug gerų žaidėjų. Susirinko gerus žmones, o dabar juos reikia suvienyti į šeimą. Pamatysime, ar pavyks.

– Ar „Barcelona“ yra pagrindinė konkurentė laimėti Eurolygą?

– Pernelyg anksti apie tai kalbėti. Pasižiūrėkime į praėjusius metus. „Fenerbahče“ buvo komanda, kuri turėjo daugiausiai šansų laimėti, tačiau sezono pabaigoje ją iškirto traumos. Madridas taip pat subūrė labai stiprų kolektyvą, netgi pasistiprino. Jordano Mickey įsigijimas jiems yra labai svarbus, klubas gavo kitokį nei Tavaresas vidurio puolėją... Tačiau manau, kad „Barcelona“ bus tarp pretendentų.

– Pernai Kevinas Pangosas, Dabar Brandonas Daviesas. „Žalgiris“ ruošia žaidėjus „Barcelonai“?

– Sakykime, kad taip, ir aš tuo labai patenkintas. Manau, kad Pangosui tai nebuvo paprasta, nes Kaune jis žaidė kaip pagrindinis įžaidėjas, o čia – ne. Tačiau būnant tokioje komandoje antrą sezoną tu jautiesi visiškai adaptavęsis. Ir Brandonas yra labai rimtas pirkinys, kitoks vidurio puolėjas nei Tomičius, Pustovojus ar Oriola. Mūsų komandoje jis turėjo du nuostabius metus.

– Ką galvojote, kai Barselonos klubas prisivilojo Mirotičių? Patikėjote?

– Ne, nepatikėjau. Man atrodė keista, kad žaidėjas, galintis tiek uždirbti NBA, palieka lygą. Tačiau aišku, kad jis turėjo savo priežasčių. Ir tai yra gerai visam Europos krepšiniui – sugrįžta itin aukšto lygio krepšininkas – tai reiškia, kad klubai gali sudaryti išskirtinius kontraktus.

– Kaip jums atrodo Cory Higginsas?

– Gerai, labai gerai. Tai visai kitoks žaidėjas, nei „Barcelona“ anksčiau turėdavo atakuojančio gynėjo pozicijoje. Jau ne vienus metus žaidžia elitiniame lygoje, yra naudingas abiejose aikštės pusėse, gerai ginasi ir puola. Esu įsitikinęs, kad tai yra labai rimtas pirkinys.

– Ar įsigydama Mirotičių „Barcelona“ susprogdino Europos krepšinio rinką?

– Dar nėra aišku. Tačiau akivaizdu, kad dabar jau įmanoma kovoti dėl laisvųjų agentų su NBA klubais. O, kad tik krepšinio ekonomika kiltų, tuomet būtų galima būtų žengti dar toliau.
 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Įvaizdiniame KMT klipe – krepšinio klipų parodija ir netikėtas N.Hayeso pasirodymas
Įvaizdiniame KMT klipe – krepšinio klipų parodija ir netikėtas N.Hayeso pasirodymas
Likus trims savaitėms iki Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketverto pristatomas įvaizdinis šių metų turnyro klipas.Šiemet Lietuvos krepšinio lyga, organizuojanti
R.Giedraičio patarimas sūnui – atlaikyti "Žalgirio" arenos spaudimą
R.Giedraičio patarimas sūnui – atlaikyti "Žalgirio" arenos spaudimą
Kai penktadienio vakarą Eurolygos rungtynėse ant Kauno „Žalgirio“ arenos parketo žengs Berlyno ALBA komanda, šios ekipos legionierius Rokas Giedraitis turės ypatingą sirgalių.
KMT ketvirtfinaliai – atkakliausi turnyro istorijoje
KMT ketvirtfinaliai – atkakliausi turnyro istorijoje
Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinaliai dar niekada nebuvo tokie lygūs ir atkaklūs kaip šį sezoną.Penktus metus organizuojamame turnyre nė vienas ketvirtfinalio susitikimas
#ManoPirmas. Kantri muzikos tėvas V.Stakėnas prisiminė legendinį A.Sabonio judesį
#ManoPirmas. Kantri muzikos tėvas V.Stakėnas prisiminė legendinį A.Sabonio judesį
Kauno „Žalgiris“ tęsia rubriką #ManoPirmas, kurioje šįkart savo įspūdžiais iš tolimosios praeities dalijosi kantri muzikos Lietuvoje pradininkas Virgis Stakėnas.Užkietėjęs
Rungtynės Šiauliuose - lankomiausios KMT ketvirtfinalio istorijoje
Rungtynės Šiauliuose - lankomiausios KMT ketvirtfinalio istorijoje
Šiaulių“ klubas pagerino Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio etapo lankomumo rekordą.Antradienį vykusias pirmas ketvirtfinalio rungtynes su Kauno „Žalgiriu“
"Žalgiris" iki paskutinės minutės vargo su kovingais "Šiauliais" ir įspūdingu R.Gusčiu
"Žalgiris" iki paskutinės minutės vargo su kovingais "Šiauliais" ir įspūdingu R.Gusčiu
Kauno „Žalgiriui“ antradienį pavyko „Citadele–Karaliaus Mindaugo taurės“ ketvirtfinalio batalijas pradėti pergale. Kauniečiai išvykoje 85:79 (20:15, 17:25, 26:16,
Š.Jasikevičius: tai viena tų pergalių, kurios nedžiugina
Š.Jasikevičius: tai viena tų pergalių, kurios nedžiugina
Kauno "Žalgiris" praėjusią savaitę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) netikėtai krito prieš Šiaulių "Šiaulių" krepšininkus, bet sugebėjo atsitiesti
"Šiaulių" ir "Žalgirio" kovos Karaliaus Mindaugo taurėje paženklintos rekordais
"Šiaulių" ir "Žalgirio" kovos Karaliaus Mindaugo taurėje paženklintos rekordais
Kauno „Žalgiris“ ir „Šiauliai“ trečius metus iš eilės susitinka Citadele Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalyje ir ligšiolės šių komandų
A.Sireika apie šiandienos rungtynes prieš "Žalgirį": jie atvažiuos susikoncentravę
A.Sireika apie šiandienos rungtynes prieš "Žalgirį": jie atvažiuos susikoncentravę
„Šiaulių“ krepšininkai šį vakarą priima Kauno „Žalgirį“ praėjus 48 valandoms po netikėtos pergalės prieš šalies čempionus „Betsafe–LKL“
"Panathinaikos" pasišaipė iš T.Walkupo gynybos
"Panathinaikos" pasišaipė iš T.Walkupo gynybos
Paanšu, Atėnų „Panathinaikos“ dar gyvena pergalės prieš Kauno „Žalgirį“ nuotaikomis.Pirmadienį „Twitter“ socialiniame tinkle klubas paskelbė motyvacinę
Žalgirietis M.Gebenas – apie gyvenimą JAV, brolių Ballų cirką ir persilaužimą Lietuvoje
Žalgirietis M.Gebenas – apie gyvenimą JAV, brolių Ballų cirką ir persilaužimą Lietuvoje
Šiame sezone startavusi Kauno „Žalgirio“ tinklalaidė #ŽalgirisOnAir po truputį artėja prie dešimtojo epizodo ir šį kartą klausytojams bei žiūrovams pristato pokalbį
Š.Jasikevičiui – LKL komunikacijos vadovo pastaba: šitaip bendrauti negalima
Š.Jasikevičiui – LKL komunikacijos vadovo pastaba: šitaip bendrauti negalima
Ne pirmą kartą su žiniasklaida susikertantis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius sulaukė kritikos dėl savo elgesio po sekmadienį „Šiauliams“
 Treniruotę po pralaimėjimo surengęs Šaras: į LKL rungtynes žiūrime pro pirštus
Treniruotę po pralaimėjimo surengęs Šaras: į LKL rungtynes žiūrime pro pirštus
Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąjį „Betsafe-LKL“ sezono pralaimėjimą namuose 83:86 nusileisdamas „Šiauliams“, o vyriausiasis Lietuvos čempionų treneris Šarūnas
Sensacija LKL: "Žalgiris" namie nusileido "Šiauliams"
Sensacija LKL: "Žalgiris" namie nusileido "Šiauliams"
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (17/2) patyrė pirmąjį pralaimėjimą namuose „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kuomet 19-ajame ture 83:86 (23:17, 14:26, 20:20, 26:23) nusileido
A.Sireika atskleidė sėkmės paslaptį: spinduliuokime ir linkėkime vienas kitam daugiau gėrio
A.Sireika atskleidė sėkmės paslaptį: spinduliuokime ir linkėkime vienas kitam daugiau gėrio
Antanas Sireika ir jo vadovaujami „Šiauliai“ po kiek mažiau nei dvejų metų pertraukos vėl švenčia pergalę prieš šalies čempionus – šiauliečiai
"Žalgirio" taiklumo nustebintas R.Pitino: žaidėme su ugnimi
"Žalgirio" taiklumo nustebintas R.Pitino: žaidėme su ugnimi
Atėnų „Panathinaikos“ (12/8) strategas Rickas Pitino džiaugėsi dramatiška pergale 96:94 prieš Kauno „Žalgirį“ (6/14), tačiau atkreipė dėmesį į besikartojančias
Š.Jasikevičius: mes verčiame vaikučius laimėti Madride ar Atėnuose
Š.Jasikevičius: mes verčiame vaikučius laimėti Madride ar Atėnuose
Po pralaimėjimo Atėnuose „Panathinaikos“ komandai Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius apeliavo į savo komandos gynybą.Eurolygos 20 turo mače žalgiriečiai
"Žalgiris" paskutinėmis sekundėmis krito Atėnuose
"Žalgiris" paskutinėmis sekundėmis krito Atėnuose
Paskutiniame Eurolygos dvidešimtojo turo susitikime į kovą stojo Graikijos ir Lietuvos čempionai - Atėnų "Panathinaikos" (12/8) ir Kauno "Žalgiris" (6/14).Didesnę susitikimo
L.Lekavičius dvikovoje prieš "Panathinaikos" žada stengtis dvigubai
L.Lekavičius dvikovoje prieš "Panathinaikos" žada stengtis dvigubai
Po pergalės Belgrade prieš „Crvena Zvezda“ ekipą Kauno „Žalgirio“ krepšininkų Atėnuose laukia dvikova su šeštą vietą Eurolygoje šiuo metu
Sukurtas emocingas klipas "Begalinė meilė "Žalgiriui"
Sukurtas emocingas klipas "Begalinė meilė "Žalgiriui"
Nepaisant to, kad Kauno "Žalgiris" Eurolygos turnyrinėje lentelėje žengia tik 15-oje vietoje, gerbėjai rodo pavydėtiną ištikimybę savo komandai.Net ir tada, kai kauniečiai pirmojo
Po "Žalgirio" pergalės – serbų spaudos apmaudas: pralaimėta autsaideriams
Po "Žalgirio" pergalės – serbų spaudos apmaudas: pralaimėta autsaideriams
Akivaizdu, kad dėl vietos Eurolygos stipriausiųjų aštuntuke kovojančios Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipos sirgaliai ir serbų žiniasklaida prieš mačą su Kauno „Žalgiriu“
"Teisėjo švilpuke" - epizodas, po kurio A.Milakniui ir Š.Jasikevičiui buvo skirtos techninės pražangos
"Teisėjo švilpuke" - epizodas, po kurio A.Milakniui ir Š.Jasikevičiui buvo skirtos techninės pražangos
Prieš beveik dvi savaites Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmąją nesėkmę šio sezono „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kai išvykoje neprilygo Panevėžio Lietkabeliui,
Milane neatsiskleidęs amerikietis taps M.Kupšo bendraklubiu
Milane neatsiskleidęs amerikietis taps M.Kupšo bendraklubiu
Šią vasarą iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) į Europą persikėlęs 29-erių metų amerikietis Shelvinas Mackas nepateisino Milano "Armani Exchange" lūkesčių.Pranešama,
Į serbiškus keiksmažodžius bučiniais atsakęs J.Landale'as rūbinėje traukė per dantį P.Jankūną
Į serbiškus keiksmažodžius bučiniais atsakęs J.Landale'as rūbinėje traukė per dantį P.Jankūną
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos rungtynėse svečiuose 76:70 nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkus ir pasiekė revanšą už namuose patirtą
Per "Žalgirio" rungtynes su ALBA sirgaliai kviečiami paremti nepasiturinčias šeimas
Per "Žalgirio" rungtynes su ALBA sirgaliai kviečiami paremti nepasiturinčias šeimas
Sausio 24 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančios Eurolygos rungtynės su Berlyno ALBA bus skirtos Tarptautinei švietimo dienai paminėti.Gražią bei prasmingą šventę
"Žalgiris" pasiekė revanšą ir laimėjo nervų karą Belgrade
"Žalgiris" pasiekė revanšą ir laimėjo nervų karą Belgrade
Kauno "Žalgiris" (6/13) pasiekė Eurolygoje pasiekė revanšą prieš Adrijos ir Serbijos lygų čempionus.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje po atkaklios
Šaras ir gyrė, ir peikė tolokai nuo savo galimybių ribos žaidžiančius žalgiriečius
Šaras ir gyrė, ir peikė tolokai nuo savo galimybių ribos žaidžiančius žalgiriečius
Eurolygos 19-ame ture Kauno „Žalgiris“ (6/13) Belgrade po klampios kovos 76:70 palaužė „Crvena Zvezda“ (9/10) krepšininkus. Po pergalės „Žalgirio“ strategas
Atkovotų kamuolių karaliumi tapęs P.Jankūnas: kai laimi, rekordai reiškia dar daugiau
Atkovotų kamuolių karaliumi tapęs P.Jankūnas: kai laimi, rekordai reiškia dar daugiau
Kauno „Žalgiris“ grįžo į pergalių kelią Eurolygoje svečiuose 76:70 nugalėdamas Belgrado „Crvena Zvezda“, o itin saldi ši pergalė yra komandos kapitonui Pauliui Jankūnui,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime