Naujienos kraunasi...

"Žalgirio" naujokus ir jų situaciją įvertinęs Jasikevičius stebėjosi "Barcelonos" pirkiniais

Autorius: Krepšinis.lt.
"Žalgirio" naujokus ir jų situaciją įvertinęs Jasikevičius stebėjosi "Barcelonos" pirkiniais
Lino Žemgulio nuotr.
Šiuo metu Barselonoje viešintis Šarūnas Jasikevičius išsamiame interviu pripažino, kad ši vasara išskirtinė – pirmąkart jis neturi jokio kontakto su nuolat dėmesį rodydavusiu „Barcelonos“ klubu.

Pokalbyje su „El Mundo Deportivo“ Šaras apibūdino ir „Žalgirio“ situaciją bei žaidėjus, su kuriais pasirašyti kontraktai, rašo Krepšinis.lt.

Šiuo metu krepšinio stovykoje Barselonoje su vaikais besidarbuojantis Š. Jasikevičius davė išskirtinį interviu katalonų žurnalistui Jose Ignacio Huguetui, kuriame pasidalijo mintimis ir apie jau minėtus klubus, ir apie bendras krepšinio rinkos tendencijas Europoje.

43-ejų krepšinio specialistas pripažino, kad šią vasarą apie galimybę tapti vyriausiuoju treneriu kalbėjosi su Memfio „Grizzlies“ klubu, tačiau amerikiečiai pasirinko kitą kandidatą.

Visgi, bendraudamas su žurnalistu, Šaras dar kartą pakartojo: išvilioti jį iš Kauno bus labai sunku – stipriausiame Lietuvos klube jis jaučiasi gerai ir komfortabiliai.

Krepšinis.lt pateikia įdomiausias „Žalgirio“ stratego išsakytas mintis.

– 2018-aisiais „Žalgiris“ buvo didelis Eurolygos siurprizas, patekęs į Finalo ketvertą. Šiais metais taip pat mažai kas matė komandą atkrintamosiose, tačiau ji į jas pateko. Kaip „Žalgiriui“ nuolat pavyksta pranokti lūkesčius?

– Paslaptis yra paprasta: gerai dirbti su grupe profesionalų, kurią turime subūrę. Aš visuomet tai sakau tiek prezidentui, tiek paskutiniam savo asistentui – esame sukūrę labai gerą atmosferą, netgi šeimyninę.

Dabar netrūksta žaidėjų, kurie nori atvykti į Kauną, kadangi mato, kaip kiti krepšininkai čia patobulėja. Ir, mūsų nelaimei, vėliau išvyksta į turtingesnius klubus. Tačiau tai mes sugebame kompensuoti kitais savo pranašumais.

Jei žaidėjas ar jo atstovas mąsto ir negalvoja vien tik apie vienų metų čekį, jiems yra įdomu atvykti į Kauną ir patobulėti. Visi, kurie čia atvyko, patobulėjo – tikiuosi, taip bus ir toliau.

– Brandonas Daviesas, Aaronas White'as, Nate'as Woltersas, Antanas Kavaliauskas, Leo Westermannas… Praradote daug svarbių krepšininkų. Ar „Žalgiriui“ lemta kiekvienais metais atlikti sudėties rekonstrukciją?

– Kiekvienais metais mes esame priversti burti visiškai naują komandą, o šiemet yra dar blogiau. Keisime septynis krepšininkus – praktiškai visą priekinę liniją. Esame prie to pripratę, bet labai sunku kiekvieną kartą iš naujo aiškinti žaidimo sistemas.

– Jockas Landale'as, Alexas Perezas, Lukas Lekavičius, Nigelas Hayesas. Žaidėjų rinkoje visada reaguojate greitai.

– Mes esame komanda, kuri arba pasirašo sutartis su žaidėjais labai greitai, arba turi laukti iki paskutinės vasaros turgaus dienos, kai kainos nukrenta.

Man patinka būti realistu, ties šia tema rimtai dirbame viso sezono metu, bandome pasirašyti greitai ir pradėti dirbti kuo anksčiau. Kartais pavyksta, o kartais ne. Pavyzdžiui, pernai negalėjome rasti įžaidėjo iki rugsėjo pabaigos.

– Galite apibūdinti naujausius pirkinius?

– Nelengva, nes Landale'as ir Hayesas dar gali palikti komandą, jie turi sutartyse išlygą iki liepos 15 d. išvykti į NBA. Taip, jeigu jie išvyks, tam tikrą sumą turės sumokėti, o mes tuomet turėsime šiek tiek daugiau pinigų ieškant naujų krepšininkų.

Landale'as yra labai įdomus aukštaūgis, žaidžia krepšinį vos šešerius metus ir nuolat tobulėja. Tai būtent tokio tipo žaidėjas, kokio ieškome – į Kauną atvyktų patobulėti. Su Hayesu ir Perezu situacija yra panaši. Tai vaikinai, visų pirma Perezas, kurie per paskutinius metus padarė didelį šuolį ir, mano nuomone, pasiruošė Eurolygai. Hayesas turėjo puikų pirmą sezoną Stambulo „Galatasaray“ gretose. Praėjusiais metais mums trūko metikų, o su juo ir Lekavičiumi šią problemą turėtume bent jau iš dalies išspręsti.

– Ar „Žalgiris“ yra klubas sugebantis vasarą pasipildyti sėkmingiausiai iš visų Eurolygoje?

– Visada rizikuojame, tačiau bandome laikytis savo sistemos – susipažinti su žaidėjo asmenybe, išsiaiškinti, ar jis tiks mūsų rūbinei. Tai labai svarbu, nes mūsų rūbinėje visi jaučiasi lyg būdami šeimoje. Per paskutinius trejus-ketverius metus mūsų klube buvo labai daug gerų žaidėjų, tačiau visų pirma jie buvo labai geri žmonės.

– Ar galima užtikrintai sakyti, kad kitą sezoną treniruosite „Žalgirį“?

– Aš turiu išlygą, leidžiančią iš klubo išvykti bet kuriuo momentu. Tačiau visuomet sakau tą patį: bus labai sunku ištraukti mane iš Kauno, nes tai yra geriausia organizacija Europoje. Su žaidėjais ir treneriais čia elgiamasi labai pagarbiai, mums leidžia dirbti ir padeda.

Jaunas treneris turi tai vertinti, kadangi matome, kas vyksta kituose Eurolygos klubuose, kur treneriai keičiami viduryje sezono.

– Ar šią vasarą turėjote pasiūlymą iš NBA?

– Taip, kalbėjomės su Memfio klubu, tačiau jie nusprendė pasirinkti kitą kandidatą. Man labai svarbu turėti pokalbių, matyti, kaip dirba kiti klubai, bendrauti su savininkais ir žinoti, ką jie galvoja. Tai man padeda būti geresniu treneriu.

– Kalbėjotės apie galimybę būti pagrindiniu treneriu?

– Taip, taip.

– Taigi, turbūt tai yra tik laiko klausimas?

– Nežinau, sunku pasakyti. Man klubo vardas nereiškia daug. Aišku, kad visuomet mano širdis linko prie „Panathinaikos“, „Barcelonos“ ir „Maccabi“, tačiau būnant treneriu viskas yra kitaip. Svarbiausia, ne kur dirbsi, o su kuo dirbsi, ar galėsi suburti gerą komandą, mėgautis darbu ir krepšiniu.

– Ar buvo kontaktų su kitais Europos klubais?

– Taip, šiek tiek buvo. Tačiau kiekvienais metais vis mažiau, nes visi mato, kaip sunku mane išvilioti iš Kauno. Žino, kad man nėra jokios prasmės eiti į klubus, kurie šiuo metu yra tokio pačio lygio kaip „Žalgiris“.

– Per paskutinius porą metų nuolat buvo kalbama, kad galite atsidurti Barselonos komandos trenerio poste. Ar buvo koks nors kontaktas 2019-aisiais?

– Ne. 

– Kaip vertinate praėjusį „Barcelonos“ sezoną?

– Gerai, manau, kad jie žaidė gerai. Laimėjo taurę, pateko į Eurolygos atkrintamąsias, o ketvirtfinalio kovą su „Anadolu Efes“ galėjo laimėti bet kuri iš komandų, viską nulėmė aikštės pranašumas. Tikrai geras sezonas. O nugalėti Madridą nėra taip jau paprasta.

– Pešičiaus darbas?

– Geras. Labai sunku vertinti iš šalies. Tačiau manau, kad jis gerai atliko darbą, komanda neturėjo didelių nupuolių, gal tik keletas momentų per visą sezoną.

– Kaip vertinante naują sudėtį, kurią buria „Barcelona“?

– Kuria tiesiog neįtikėtiną kolektyvą. Jau senokai nemačiau klubo, vasarą pasirašančio tiek daug sutarčių su tiek daug gerų žaidėjų. Susirinko gerus žmones, o dabar juos reikia suvienyti į šeimą. Pamatysime, ar pavyks.

– Ar „Barcelona“ yra pagrindinė konkurentė laimėti Eurolygą?

– Pernelyg anksti apie tai kalbėti. Pasižiūrėkime į praėjusius metus. „Fenerbahče“ buvo komanda, kuri turėjo daugiausiai šansų laimėti, tačiau sezono pabaigoje ją iškirto traumos. Madridas taip pat subūrė labai stiprų kolektyvą, netgi pasistiprino. Jordano Mickey įsigijimas jiems yra labai svarbus, klubas gavo kitokį nei Tavaresas vidurio puolėją... Tačiau manau, kad „Barcelona“ bus tarp pretendentų.

– Pernai Kevinas Pangosas, Dabar Brandonas Daviesas. „Žalgiris“ ruošia žaidėjus „Barcelonai“?

– Sakykime, kad taip, ir aš tuo labai patenkintas. Manau, kad Pangosui tai nebuvo paprasta, nes Kaune jis žaidė kaip pagrindinis įžaidėjas, o čia – ne. Tačiau būnant tokioje komandoje antrą sezoną tu jautiesi visiškai adaptavęsis. Ir Brandonas yra labai rimtas pirkinys, kitoks vidurio puolėjas nei Tomičius, Pustovojus ar Oriola. Mūsų komandoje jis turėjo du nuostabius metus.

– Ką galvojote, kai Barselonos klubas prisivilojo Mirotičių? Patikėjote?

– Ne, nepatikėjau. Man atrodė keista, kad žaidėjas, galintis tiek uždirbti NBA, palieka lygą. Tačiau aišku, kad jis turėjo savo priežasčių. Ir tai yra gerai visam Europos krepšiniui – sugrįžta itin aukšto lygio krepšininkas – tai reiškia, kad klubai gali sudaryti išskirtinius kontraktus.

– Kaip jums atrodo Cory Higginsas?

– Gerai, labai gerai. Tai visai kitoks žaidėjas, nei „Barcelona“ anksčiau turėdavo atakuojančio gynėjo pozicijoje. Jau ne vienus metus žaidžia elitiniame lygoje, yra naudingas abiejose aikštės pusėse, gerai ginasi ir puola. Esu įsitikinęs, kad tai yra labai rimtas pirkinys.

– Ar įsigydama Mirotičių „Barcelona“ susprogdino Europos krepšinio rinką?

– Dar nėra aišku. Tačiau akivaizdu, kad dabar jau įmanoma kovoti dėl laisvųjų agentų su NBA klubais. O, kad tik krepšinio ekonomika kiltų, tuomet būtų galima būtų žengti dar toliau.
 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Spurs" nutarė N.Milutinovą dar sezoną palikti Europoje
"Spurs" nutarė N.Milutinovą dar sezoną palikti Europoje
San Antonijaus "Spurs" klubas nusprendė dar nepasirašyti kontrakto su 2015 metų NBA naujokų biržoje 26-uoju šaukimu pasirinktu Nikola Milutinovu.Tad serbas lieka Pirėjo "Olympiakos"
"Žalgiris" atsisveikino su M.Varnu ir D.Sabeckiu
"Žalgiris" atsisveikino su M.Varnu ir D.Sabeckiu
Vasaros darbus tęsianti Kauno „Žalgirio“ komanda pasinaudojo sutartyse numatyta teise nutraukti bendradarbiavimą su kauniečiais 22 metų Martynu Varnu ir 26-erių Donatu Sabeckiu.M.Varno
"Panathinaikos" prezidentas gailisi Šiškausko paleidimo ir tikisi Šaro sugrįžimo
"Panathinaikos" prezidentas gailisi Šiškausko paleidimo ir tikisi Šaro sugrįžimo
Atėnų „Panathinaikos“ prezidentas ir generalinis vadybininkas Manos Papadopoulos bendraudamas su Graikijos žiniasklaida atskleidė, jog iki šiol gailisi dviejų padarytų klaidų.Viena
Top 13: daugiausiai uždirbantys Eurolygos krepšininkai
Top 13: daugiausiai uždirbantys Eurolygos krepšininkai
Europos krepšinio klubai šią vasarą švaistosi rekordiniais pinigais, o tinklalapis „Eurohoops.net“ šia proga paskaičiavo, kurie Eurolygos krepšininkai
Ispanijos žiniasklaida "Žalgirio" už B.Daviesą gautą sumą vadina katės ašaromis
Ispanijos žiniasklaida "Žalgirio" už B.Daviesą gautą sumą vadina katės ašaromis
Katalonijos sostinėje leidžiamas ir „Barcelona“ klubui artimas dienraštis „Mundo Deportivo“ paskelbė, kiek Svetislavo Pešičiaus treniruojamai komandai atsiėjo
"Barcos" slovėnas grįžta į gimtinę, "Oly" senbuvis žais Rusijoje, ALBA įsigijo švedą
"Barcos" slovėnas grįžta į gimtinę, "Oly" senbuvis žais Rusijoje, ALBA įsigijo švedą
Europos taurės turnyro C grupėje kovosiančios Liublanos „Cedevita Olimpija“ ir Kazanės UNIKS komandos pasipildė gerai pažįstamais naujokais.Naujai buriama „Cedevita Olimpija“
M.Kuzminskas žais tik Eurolygoje: "Olympiakos" Graikiją paliks dubleriams
M.Kuzminskas žais tik Eurolygoje: "Olympiakos" Graikiją paliks dubleriams
Pagrindinė Pirėjo „Olympiakos“ ekipos sudėtis varžysis tik Eurolygoje, o antrame Graikijos divizione rungtyniaus specialiai tam iš jaunų krepšininkų buriama antroji komanda.Maža
Eurolygos sezoną "Žalgiris" pradės rungtynėmis namuose (visas tvarkaraštis)
Eurolygos sezoną "Žalgiris" pradės rungtynėmis namuose (visas tvarkaraštis)
Iki Eurolygos naujojo sezono starto likus daugiau nei 2 mėnesiams, paaiškėjo oficialus pirmenybių reguliariojo sezono tvarkaraštis.Iki 18 komandų prasiplėtusioje Eurolygoje Kauno „Žalgirio“
Graikas K.Koufos papildė Eurolygos čempionų gretas
Graikas K.Koufos papildė Eurolygos čempionų gretas
Visą savo profesionalo karjerą Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) praleidęs graikas Kostas Koufos pirmą kartą žais Senajame žemyne.Oficialiai skelbiama, kad 30 -metis 213 cm ūgio
O.Kuzmičius sėkmingai išvestas iš komos
O.Kuzmičius sėkmingai išvestas iš komos
Kaip jau rašėme, ankstų sekmadienio rytą Bosnijoje ir Hercegovinoje į šiurpią avariją pateko kandidatas į Serbijos krepšinio rinktinę Ognjenas Kuzmičius.Iš vestuvių
M.Kuzminskas pasirinko - keliasi į Graikiją
M.Kuzminskas pasirinko - keliasi į Graikiją
Pirėjo „Olympiakos“ vyriausiasis treneris Davidas Blattas trina rankomis – Graikijos krepšinio grandai pasiekė susitarimą su Lietuvos rinktinės puolėju Mindaugu Kuzminsku,
Desertas "Žalgirio" sirgaliams Lietuvoje ir užsienyje - pasirodė žaliai-balti ledai
Desertas "Žalgirio" sirgaliams Lietuvoje ir užsienyje - pasirodė žaliai-balti ledai
Kauno „Žalgiris“ šią vasarą gerbėjus intriguoja ne tik naujienomis apie krepšinio komandos naujokus, bet ir unikaliais ledais. Vieno populiariausių Lietuvoje „Dadu“
Oficialu: D.Williamsas apsivilks "Fenerbahče" aprangą
Oficialu: D.Williamsas apsivilks "Fenerbahče" aprangą
Apie ambicingus ateities planus su Miuncheno "Bayern" ekipa kalbėjęs Derrickas Williamsas po vasaros atostogų į bavarų kraštą negrįš.Oficialiai skelbiama, kad 28 -erių
Graikijos žiniasklaida: Blattas pageidauja Kuzminsko
Graikijos žiniasklaida: Blattas pageidauja Kuzminsko
Pirėjo „Olympiakos“ vyriausiasis treneris Davidas Blattas nusitaikė į laisvuoju agentu tapusį Mindaugą Kuzminską, skelbia gazzetta.gr.Teigiama, kad Milano „Olimpia“ vasarą
"Žalgirio" aistruoliai per mėnesį iššlavė 6000 abonementų
"Žalgirio" aistruoliai per mėnesį iššlavė 6000 abonementų
Kauno „Žalgirio“ aistruoliai ir toliau demonstruoja meilę savo komandai. Praėjusį sezoną rekordiškai pildę „Žalgirio“ arenos tribūnas per Eurolygos kovas, Lietuvos
Į šiurpią avariją patekusiam O.Kuzmičiui atlikta operacija, serbo būklė stabili
Į šiurpią avariją patekusiam O.Kuzmičiui atlikta operacija, serbo būklė stabili
Kaip jau rašėme, ankstų sekmadienio rytą Bosnijoje ir Hercegovinoje į šiurpią avariją pateko kandidatas į Serbijos krepšinio rinktinę Ognjenas Kuzmičius.Iš vestuvių
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
Kauno „Žalgirio“ puolėjas Edgaras Ulanovas atidavė duoklę gerbėjams ir feisbuke tiesioginėje transliacijoje gerą valandą atsakinėjo į sirgalių užduotus klausimus.E. Ulanovo sirgaliai
CSKA susitarė dėl ilgalaikio kontrakto su ketvirtuoju NBA naujokų biržos šaukimu
CSKA susitarė dėl ilgalaikio kontrakto su ketvirtuoju NBA naujokų biržos šaukimu
CSKA pasiekė žodinį susitarimą dėl ilgalaikio kontrakto su itin perspektyviu laikytu aukštaūgiu Draganu Benderiu, praneša "Eurohoops".2016 metų NBA naujokų biržoje kroatą
Kaunui reikės palaukti: Eurolyga finalo ketvertą perkėlė į Kelną
Kaunui reikės palaukti: Eurolyga finalo ketvertą perkėlė į Kelną
Kitais metais Eurolygos čempionai paaiškės ketvirtame pagal dydį Vokietijos mieste Kelne.2020 metų gegužės 22-24 dienomis finalo ketverto turnyras vyks „Lanxess“ arenoje, kurioje
Oficialu: "Baskonia" pasirašė kontraktą su Europos taurės MVP
Oficialu: "Baskonia" pasirašė kontraktą su Europos taurės MVP
Vitorijos "Baskonia" klubas oficialiai paskelbė apie kontrakto pasirašymą su Pierria Henry.Praėjusiame sezone amerikietis vilkėjo Kazanės "Uniks" komandos marškinėlius
"Panathinaikos" priekinę liniją sustiprino B.Bentilas
"Panathinaikos" priekinę liniją sustiprino B.Bentilas
Pirėjo "Panathinaikos" klubas sustiprino priekinę liniją. Graikijos čempionai pasirašė dvejų metų trukmės kontraktą su Ganoje gimusiu bei JAV pilietybę turinčiu Benu Bentilu.Aukštaūgį
Patyręs rusas tapo J.Plazos auklėtiniu Eurolygos klube
Patyręs rusas tapo J.Plazos auklėtiniu Eurolygos klube
Ketverius pastaruosius metus Kazanės "Unics" komandoje praleidęs 33 -ejų metų Antonas Ponkrašovas vėl grįš į Eurolygos kovas.Skelbiama, kad rusas sukirto rankomis su Joano
"Žalgirio" logotipą trypęs ir apspjaudęs sostinės krepšinio talentas atsiprašė
"Žalgirio" logotipą trypęs ir apspjaudęs sostinės krepšinio talentas atsiprašė
Lietuvos jaunių (U-18) rinktinės narys Ąžuolas Tubelis gal tik juokavo ir ketino pasirodyti prieš komandos draugus, kai Kauno „Žalgirio“ rūbinėje priėjęs prie klubo logotipo
"Chimki" gynėjų grandį sustiprins serbas
"Chimki" gynėjų grandį sustiprins serbas
Maskvos srities "Chimki" klubas ir toliau išlieka vienas aktyviausių vasaros žaidėjų turguje.Kaip praneša "Eurohoops", Rimo Kurtinaičio vadovaujama Rusijos ekipa
"Olympiakos" simbolis V.Spanoulis lieka Pirėjuje dešimtam sezonui
"Olympiakos" simbolis V.Spanoulis lieka Pirėjuje dešimtam sezonui
Pirėjo "Olympiakos" simboliu tapęs Vassilis Spanoulis lieka Pirėjo "Olympiakos" gretose jau dešimtam sezonui.Antradienį Graikijos klubas paskelbė apie kontrakto su veteranu
Š.Jasikevičius užėmė trečią vietą geriausio Eurolygos trenerio rinkimuose
Š.Jasikevičius užėmė trečią vietą geriausio Eurolygos trenerio rinkimuose
Antrą kartą per penkis paskutinius sezonus geriausiu Eurolygos metų treneriu išrinktas Maskvos CSKA vedlys Dimitris Itoudois. 48-erių metų graikui atiteko Aleksandro Gomelskio vardo trofėjus.
Įsigaliojo NBA Vasaros lygoje žaidusių "Žalgirio" naujokų sutartys
Įsigaliojo NBA Vasaros lygoje žaidusių "Žalgirio" naujokų sutartys
Liepos 15-oji buvo paskutinė diena, kai NBA klubai galėjo pasiūlyti kontraktus Kauno "Žalgirio" naujokams Jockui Landale'ui ir Nigelui Hayesui.To neįvyko, tad Vasaros lygoje Las Vegase
"Bayern" vidurio puolėjas pereis pas R.Kurtinaitį
"Bayern" vidurio puolėjas pereis pas R.Kurtinaitį
Trejus pastaruosius metus Vokietijos čempionės Miuncheno "Bayern" ekipos marškinėlius vilkėjęs Devinas Bookeris keliasi į Rusiją ir taps Rimo Kurtinaičio auklėtiniu.Pranešama,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime