Naujienos kraunasi...

A.Jasilionis: negali būti, kad Raseiniuose neliktų krepšinio (interviu su T.Galecku)

Autorius: Žiedūnė Juškytė, "Alio, Raseiniai".
A.Jasilionis: negali būti, kad Raseiniuose neliktų krepšinio (interviu su T.Galecku)
Praėjo daugiau nei dvi savaitės po svarbiausių rungtynių Raseinių vyrų krepšinio klubui, žaidžiančiam Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Dalyvavimas antros pagal pajėgumą šalies lygos finaliniame ketverte buvo didžiausias pasiekimas Raseinių krepšinio istorijoje, o penktųjų mažojo finalo serijos rungtynių pralaimėjimas – vienas skaudžiausių.

Raseinių vyrų krepšinio klubas praėjusį šeštadienį „Karpynės“ arenoje surengė „Krepšinio dieną“, joje dalyvavo kraštui atstovavę NKL profesionalai ir vietiniai krepšinio mėgėjai. Tai buvo tarsi padėka sirgaliams už palaikymą viso sezono metu ir aukščiausius pasiekimus į Raseinių krepšinio istoriją įrašiusios komandos simbolinis sezono uždarymas.

Raseinių RASAI po „Krepšinio dienos“ turėjo ką pasakyti. „Alio, Raseiniai“ pakalbino šiemet į simbolinį NKL penketą patekusį gynėją Tomą Galecką ir vyriausiajam komandos treneriui Giedriui Kurtinaičiui asistavusį Aurimą Jasilionį. Tomas tvirtino, kad šis sezonas Raseiniuose – jam pats geriausias, o treneris Aurimas draudžia mintis, kad ateityje Raseiniuose nebus profesionalios krepšinio komandos.

Pralaimėjimą užglaistys pergalė

– Tomai, praėjo daugiau nei dvi savaitės po skaudaus pralaimėjimo. Kokios mintys dabar – gal nesėkmė nebeatrodo tokia nemaloni?

– Pralaimėjimas vis dar baisus, net ir kai viską apgalvoji. Įvairios smulkmenos neleido mums laimėti trečios vietos. Praėjo pora savaičių, nuotaika geresnė nei po rungtynių, bet kartėlis vis tiek liko. Galėjome laimėti trečią vietą, viskas buvo mūsų rankose.

– Viskas buvo jūsų rankose, kai serijoje pirmavote 2:0, tačiau galiausiai pralaimėjote 2:3. Kaip manai, kodėl taip išėjo?

– Pirmaudami 2:0 gal per daug atsipalaidavome, jau galvojome, kaip kabinsimės medalius, švęsime. Varžovai tuo pasinaudojo, jie tikrai neblogai sužaidė kitas rungtynes. Mums pritrūko agresyvumo.

Ar tai pirmas toks pralaimėjimas Tavo karjeroje?

– Nors mano karjera trumpa, tokio pralaimėjimo man patirti dar neteko. Paskutinės mažojo finalo rungtynės buvo įtemptos – du pratęsimai, daug emocijų ir – pralaimėjimas tik paskutinėmis sekundėmis. Po kurio laiko kartėlio nebeliks, bet giliai prisiminimuose nuoskauda išliks. Tai tarsi išbandymas. Padėtų užsimiršti kita, bet svarbi pergalė.

Raseiniuose atsiskleidė

– Iš sirgalių teko girdėti, kad dauguma Tave mėgo, matė atsidavimą, pastebėjo tobulėjimą, džiaugėsi, kad patekai į šio sezono NKL geriausiųjų penketuką, sklinda kalbos, kad netrukus Tave turėtų „pavogti“ LKL. Vadinasi, asmeninį laimėjimą šiemet pasiekei, tiesa?


– Be abejo, mano žaidimas ir rodikliai pagerėjo. Tai ir dėl trenerių, ir žaidėjų – jie man padėjo. Raseiniuose atsiskleidžiau, šis sezonas buvo geriausias mano karjeroje. Dėl LKL nieko negirdėjau, bet jei „pavogs“, tai bus labai gerai, tikrai džiaugčiausi.

Ar esi numatęs LKL komandą, kurioje norėtum žaisti?

– Esu vilnietis, todėl norėčiau žaisti Vilniaus „Lietuvos ryte“. Atstovauti savo miesto komandai – vaikystės svajonė.

Kokį įspūdį paliko dabartinė Raseinių krepšinio komanda?

– Labai gerą. Puikiai susibendravome, buvome lyg kumštis, kovojome vienas už kitą. Gyvenome, leidome laiką kartu. Buvome labai geras, susilipdęs kolektyvas.

Palaikydavo artimieji

– „Alio Raseinių“ skaitytojai žino Tavo ryšį su Raseinių kraštu – seneliai iš Šiluvos ir Kaulakių. Sakyk, ar žaisdamas jutai ryšį su šiuo kraštu?


– Į varžybas atvažiuodavo seneliai. Raseiniuose, Šiluvoje, Kaulakiuose turiu draugų, pažįstamų, jie taip pat atvykdavo palaikyti. Smagiau žaisti, kai žiūri pažįstami. Kai vėliau juos susitinku, pasakoja, kad buvo rungtynėse, giria, kad gerai žaidžiame.

Ar Raseinių sirgaliai padėjo siekti pergalių?

– Tikrai taip, nuoširdžiai ačiū jiems. Sezono pradžioje rungtynės gal ir nebuvo labai įdomios, bet svarbiausiais momentais jautėme sirgalių palaikymą – dalyvaudavo, važiuodavo kartu.

Vykęs sezonas

– Kaip, praėjus dviem savaitėms po svarbių, sezono rezultatus lėmusių rungtynių, vertinate praėjusį sezoną? – „Alio, Raseiniai“ pasiteiravo trenerio A.Jasilionio.


– Pralaimėjimas visada baisus, bet be pralaimėjimų nebūtų ir pergalių. Apžvelgdamas sezoną manau, kad jis tikrai vykęs. Parodėme, kad su mažesniu biudžetu irgi galima padaryti gerų darbų, tik sunkus buvo paskutinysis žingsnis – pritrūko žaidėjų rotacijos, susidėjo smulkios klaidelės.

Padaryti ką nors gero iš komandos su mažu biudžetu – Jums tai buvo iššūkis?

– Manau, kad taip, tai man buvo didelis iššūkis. Bet mes nuveikėme daug ir sau įrodėme, kad galime. Viskas yra gerai.

Per maža rotacija

– Kokia buvo Jūsų misija Raseinių klube ir kaip sutikote atvykti į provinciją?


– Giedrius Kurtinaitis (vyriausiasis RASAI treneris – aut. past.) – labai geras mano draugas, draugaujame nuo vaikystės, užaugome tame pačiame Kauno rajone. Dėkoju jam, kad pasitikėjo manimi. Manau, kad ir aš iš jo išmokau, ir jis iš manęs – nori nenori, vienas iš kito ką nors pasiimi, analizuoji, dedi pliusus minusus.

– Kaip manote, kas lėmė, kad pralaimėjote mažojo finalo seriją?

– Per maža rotacija. Kai laimi, tai laimi komanda, kai pralaimi, tai pralaimi treneris. Mes su Giedriumi ilgai sėdėjome ir analizavome, ką blogai padarėme, ko nepadarėme. Komandą motyvavome, kalbėjome, kad ne viskas baigta, reikia eiti. Turbūt ko nors pritrūko. Manau, pralaimėjimą lemti galėjo ir psichologija. Mes psichologiškai buvome stipresni, kai pirmavome 2:0. Vaikinai nenusiteikė, o gal ir mes nepakankamai gerai juos nuteikėme.

– Tomas sako, kad gal per anksti patikėjote pergale?

– Jei netikėsi pergale, tai išvis neik žaisti. Manau, kad nėra tokio dalyko – per anksti ar ne per anksti. Esmė ta, kad nebuvo tvirto nusiteikimo.

Giria sąlygas

– Kaip vertinate T.Galecko pasirodymą šiame sezone? Ne per ankšta jam NKL?


– Šį žmogų stebiu jau ne vienus metus, daug apie jį žinau. Prieš jam ateinant į mūsų komandą, su Giedriumi kalbėjome, kad šis sezonas jam bus geriausias. Tomas pateisino mūsų lūkesčius. Gaila, kad „neištraukė“ komandos į trečią vietą. Bet jo vieno per maža, turėjo prisidėti ir kiti žaidėjai. O ar per ankšta, ar ne, reikėtų jo paties klausti. Aišku, ambicijos didelės ir jis nori įrodyti galintis žaisti aukštesniame lygyje. Kol nepabandys, niekas nepasakys, ar per ankšta, ar ne. Šiemet jis baigė mokslus, tai, jei kas nors iš LKL pasiūlytų, galėtų bandyti. Šiemet NKL atsiskleidė tie žaidėjai, kurie galėtų gauti šansą žaisti LKL, tad ta rinka dabar išpūsta. Sunku pasakyti, ar Tomas jau įsitvirtintų LKL.

– Kokį įspūdį paliko Raseinių komanda?

– Gerą įspūdį, nes Raseiniuose puikios sąlygos, tad yra daug galimybių turėti ir puikią komandą. Tiek Savivaldybė, tiek rėmėjas Jordanas suinteresuoti, kad komanda liktų. Jaunimui tobulėti, taip pat pritraukti žaidėjų iš kitų miestų, kad jie padėtų, sąlygos sudarytos. Manau, net neturėtų būti minties, kad ateityje Raseiniuose nebūtų krepšinio komandos. Yra keletas problemėlių, bet, manau, verta susitelkti ir išlaikyti komandą. Šiemet patekome į ketveriukę, kitais metais reikėtų dar geriau.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Žalgirio" dublerių komandos vairą palieka Gronskis
"Žalgirio" dublerių komandos vairą palieka Gronskis
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną ketvirtfinalyje šiemet užbaigusi Kauno „Žalgirio-2“ komanda kitą sezoną turės naują vyriausiąjį trenerį. Pasibaigus sezonui
NKL paskelbė sezono geriausiuosius, jaunimo apdovanojimuose – neptūniečių dominavimas
NKL paskelbė sezono geriausiuosius, jaunimo apdovanojimuose – neptūniečių dominavimas
Po NKL – VIKINGLOTTO 2020-2021 metų sezono finišo skelbiami geriausi pirmenybių krepšininkai.Geriausių sezonų žaidėjų penketuką, taip pat geriausiai besiginantį, jaunąjį
NKL čempionė – Visą sezoną dominavusi  Šeškaus treniruojama Jonavos ekipa
NKL čempionė – Visą sezoną dominavusi Šeškaus treniruojama Jonavos ekipa
Finale dominavusi Jonavos „CBet“ pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo NKL – VIKINGLOTTO čempionų titulą ir teisę žaisti Lietuvos krepšinio lygoje.Virginijaus Šeškaus
Šeškus – apie finale puikiai pasirodžiusį sūnų: duosime jam ką nors, kai grįšime namo
Šeškus – apie finale puikiai pasirodžiusį sūnų: duosime jam ką nors, kai grįšime namo
Virginijus Šeškus 2009 metais su Prienų „Rūdupiu“ laimėjo NKL – VIKINGLOTTO, prabėgus 12 metų, 2021-aisiais, tokį rezultatą pakartojo su Jonavos „CBet“.
NKL sezono MVP – fantastiškai žaidęs Pukelis
NKL sezono MVP – fantastiškai žaidęs Pukelis
2020-2021 metų NKL – VIKINGLOTTO naudingiausiu reguliariojo sezono krepšininku pripažintas Šakių „Vyčio“ vidurio puolėjas Aurelijus Pukelis.Krepšininkui be pagrindinio
Fantastika: septyniese žaidęs "Vytis" pasidabino bronza
Fantastika: septyniese žaidęs "Vytis" pasidabino bronza
NKL – VIKINGLOTTO sezono MVP Aurelijus Pukelis pelnė 33 taškus, o jo vedami Šakių „Vyčio“ krepšininkai būdami vos septyniese sensacingai iškovojo pirmenybių
Šeškaus kariauna galingu spurtu nubloškė marijampoliečius ir žengė į finalą
Šeškaus kariauna galingu spurtu nubloškė marijampoliečius ir žengė į finalą
Jonavos „CBet“ iššvaistė dviženklį pranašumą, tačiau sužaidė puikų ketvirtąjį kėlinį ir užtikrintai žengė į NKL – VIKINGLOTTO finalą.Virginijaus
Pirmieji NKL finalo dalyviai – "Vyčio" šturmą atlaikę "Telšiai"
Pirmieji NKL finalo dalyviai – "Vyčio" šturmą atlaikę "Telšiai"
„Telšiai“ tapo pirmąja ekipa, žengusia į NKL – VIKINGLOTTO finalą.Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Jonavoje vykstančio finalo ketverto pirmajame pusfinalyje 78:74 (17:19,
Abu Brolius sugniuždęs neptūnietis ir skrajojantis Beniušis – NKL ketvirtfinalio Top 10 viršūnėje
Abu Brolius sugniuždęs neptūnietis ir skrajojantis Beniušis – NKL ketvirtfinalio Top 10 viršūnėje
Gražiausio NKL – VIKINGLOTTO ketvirtfinalio etapo epizodo autoriumi tapo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ centras Šarūnas Beniušis. Dvikovoje su „Gargždais“
Patirtys finalo ketvertuose: labiausiai išsiskiria "Sūduva-Mantinga" (tvarkaraštis)
Patirtys finalo ketvertuose: labiausiai išsiskiria "Sūduva-Mantinga" (tvarkaraštis)
Jau šią savaitę įvyks Nacionalinės krepšinio lygos (NKL – VIKINGLOTTO) finalo ketvertas, kuriame daugiausiai patirties turės Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda.Net
41-erių broliai Lavrinovičiai: dar turime nebaigtų darbų
41-erių broliai Lavrinovičiai: dar turime nebaigtų darbų
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) naujienas apie šią sporto šaką nuo šiol pateikia ir žurnale „Krepšinio namai“. Kartą į ketvirtį leidžiamame leidinyje
Delininkaitis ir Kisielius: mums kabina medalius, bet finalo ketverte visų šansai – lygūs
Delininkaitis ir Kisielius: mums kabina medalius, bet finalo ketverte visų šansai – lygūs
Tomas Delininkaitis ir Laimonas Kisielius yra bene labiausiai patyrę Jonavos „CBet“ žaidėjai, tačiau dalyvavimas NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverte abiem bus nauja patirtis.Abu krepšininkai
Jaunųjų žalgiriečių sezoną užbaigė į finalo ketvertą patekę  "Telšiai"
Jaunųjų žalgiriečių sezoną užbaigė į finalo ketvertą patekę "Telšiai"
Laukimas baigtas – „Telšiai“ tapo paskutiniąją komanda, kuri varžysis balandžio 1-3 dienomis Jonavoje vyksiančiame NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverte.Ryčio Vaišvilos
Lemiamą žalgiriečių šturmą atlaikę "Telšiai" – per žingsnį nuo finalo ketverto
Lemiamą žalgiriečių šturmą atlaikę "Telšiai" – per žingsnį nuo finalo ketverto
„Telšiai“ kėsinasi tapti paskutiniąja ekipa, patekusia NKL – VIKINGLOTTO finalo ketvertą.Ryčio Vaišvilos auklėtiniai trečiose ketvirtfinalio rungtynėse namuose 73:71
Lemiamoje kovoje "Neptūno" dublerius įveikęs "Vytis" – NKL finalo ketverte
Lemiamoje kovoje "Neptūno" dublerius įveikęs "Vytis" – NKL finalo ketverte
Šakių „Vyčio“ komanda tapo trečiąja NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverto dalyve. Eriko Kučiausko auklėtiniai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse 97:81 (26:14, 20:23, 29:24,
Antroji finalo ketverto dalyvė – "Sūduva-Mantinga"
Antroji finalo ketverto dalyvė – "Sūduva-Mantinga"
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ tiesiausiu keliu žengė į Jonavoje vyksiantį VIKINGLOTTO – NKL finalo ketvertą.Povilo Šakinio auklėtiniai namuose 81:71 (21:11,
Šeškaus kariauna – pirmoji NKL finalo ketverto dalyvė
Šeškaus kariauna – pirmoji NKL finalo ketverto dalyvė
Jonavos „CBet“ komanda tapo pirmąja NKL – VIKINGLOTTO finalo ketverto dalyve. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai ketvirtose ketvirtfinalio serijos rungtynėse svečiuose
Dėjimų karalius Kumpys: labiausiai įsiminė paskutinis, per "Perlo" jaunuolį
Dėjimų karalius Kumpys: labiausiai įsiminė paskutinis, per "Perlo" jaunuolį
Į NKL – VIKINGLOTTO po aštuonerių metų pertraukos grįžęs Modestas Kumpys šį sezoną tapo viena ryškiausių pirmenybių žvaigždžių.Karjeros pike esantį krepšininką
Darjušo vedamas "Vytis" išplėšė lemiamas serijos rungtynes
Darjušo vedamas "Vytis" išplėšė lemiamas serijos rungtynes
NKL – VIKINGLOTTO pirmenybių ketvirtfinalyje tarp Šakių „Vyčio“ ir Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ prireiks lemiamų serijos rungtynių.Eriko Kučiausko auklėtiniai
Paskelbtas miestas, kuriame vyks NKL finalo ketverto turnyras
Paskelbtas miestas, kuriame vyks NKL finalo ketverto turnyras
NKL – VIKINGLOTTO 2020-2021 metų sezono finalo ketvertas vyks Jonavos sporto arenoje. Šiemet sezoną vainikuosiančios lemiamos kovos truks tris dienas – finalo ketvertas bus surengtas
Kozio karjeros mačas leido žalgiriečiams išlyginti ketvirtfinalio serijos rezultatą
Kozio karjeros mačas leido žalgiriečiams išlyginti ketvirtfinalio serijos rezultatą
Vitalijus Kozys sužaidė karjeros rungtynes, o jo vedamas Kauno „Žalgiris-2“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą.Arvydo Gronskio auklėtiniai antrame ketvirtfinalio mače namuose
Lemiamame kėlinyje spurtavę Šeškaus auklėtiniai priartėjo prie finalo ketverto
Lemiamame kėlinyje spurtavę Šeškaus auklėtiniai priartėjo prie finalo ketverto
Jonavos „CBet“ dėjo antrąjį žingsnį link VIKINGLOTTO – NKL finalinio ketverto.Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 97:83 (23:24, 26:25, 24:18, 24:16) pranoko „Šilutę“
Dramatiškai "Vytį parbloškę neptūniečiai bei "Sūduva-Mantinga" – per žingsnį nuo finalo ketverto
Dramatiškai "Vytį parbloškę neptūniečiai bei "Sūduva-Mantinga" – per žingsnį nuo finalo ketverto
Šaltakraujiškumą prie baudos metimų linijos lemiamu metu pademonstravę Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai atsidūrė per žingsnį nuo finalo ketverto.Simono
Įspūdingai žaidęs Lekavičius atstatė lygybę serijoje su Šeškaus kariauna
Įspūdingai žaidęs Lekavičius atstatė lygybę serijoje su Šeškaus kariauna
Linas Lekavičius sužaidė fantastiškas rungtynes, o jo vedama „Šilutė“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą.Namuose žaidę Kestučio Mačijausko auklėtiniai
Karštas NKL ketvirtfinalis: žalgiriečiai žaidė pratęsimą, neptūniečiai laimėjo paskutinėmis sekundėmis
Karštas NKL ketvirtfinalis: žalgiriečiai žaidė pratęsimą, neptūniečiai laimėjo paskutinėmis sekundėmis
„Telšių“ ekipa NKL – VIKINGLOTTO atkrintamosiose varžybose startavo dramatiška pergale.Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse
"Sūduva-Mantinga" ketvirtfinalio seriją pradėjo dramatiška pergale
"Sūduva-Mantinga" ketvirtfinalio seriją pradėjo dramatiška pergale
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ VIKINGLOTTO – NKL atkrintamąsias pradėjo pergalingai.Povilo Šakinio auklėtiniai namuose po nuožmios kovos 78:72 (18:24, 14:9, 24:23,
Šeškaus kariauna užtikrintai startavo ketvirtfinalyje
Šeškaus kariauna užtikrintai startavo ketvirtfinalyje
NKL – VIKINGLOTTO ketvirtfinalio seriją pergale pradėjo Jonavos „CBet“, kuri namie 94:77 (18:14, 28:27, 24:15, 24:21) nugalėjo „Šilutę“.Serijoje iki 3 pergalių
Kumpys ir Lekavičius sukūrė gražiausius aštuntfinalio epizodus
Kumpys ir Lekavičius sukūrė gražiausius aštuntfinalio epizodus
NKL – VIKINGLOTTO gražiausią aštuntfinalio epizodą sukūrė sezono skrajoklis Modestas Kumpys, kuris iš pradžių gudriai apgavo tiesioginį oponentą, o prasiveržęs į baudos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime