Naujienos kraunasi...

A.Jasilionis: negali būti, kad Raseiniuose neliktų krepšinio (interviu su T.Galecku)

Autorius: Žiedūnė Juškytė, "Alio, Raseiniai".
A.Jasilionis: negali būti, kad Raseiniuose neliktų krepšinio (interviu su T.Galecku)
Praėjo daugiau nei dvi savaitės po svarbiausių rungtynių Raseinių vyrų krepšinio klubui, žaidžiančiam Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Dalyvavimas antros pagal pajėgumą šalies lygos finaliniame ketverte buvo didžiausias pasiekimas Raseinių krepšinio istorijoje, o penktųjų mažojo finalo serijos rungtynių pralaimėjimas – vienas skaudžiausių.

Raseinių vyrų krepšinio klubas praėjusį šeštadienį „Karpynės“ arenoje surengė „Krepšinio dieną“, joje dalyvavo kraštui atstovavę NKL profesionalai ir vietiniai krepšinio mėgėjai. Tai buvo tarsi padėka sirgaliams už palaikymą viso sezono metu ir aukščiausius pasiekimus į Raseinių krepšinio istoriją įrašiusios komandos simbolinis sezono uždarymas.

Raseinių RASAI po „Krepšinio dienos“ turėjo ką pasakyti. „Alio, Raseiniai“ pakalbino šiemet į simbolinį NKL penketą patekusį gynėją Tomą Galecką ir vyriausiajam komandos treneriui Giedriui Kurtinaičiui asistavusį Aurimą Jasilionį. Tomas tvirtino, kad šis sezonas Raseiniuose – jam pats geriausias, o treneris Aurimas draudžia mintis, kad ateityje Raseiniuose nebus profesionalios krepšinio komandos.

Pralaimėjimą užglaistys pergalė

– Tomai, praėjo daugiau nei dvi savaitės po skaudaus pralaimėjimo. Kokios mintys dabar – gal nesėkmė nebeatrodo tokia nemaloni?

– Pralaimėjimas vis dar baisus, net ir kai viską apgalvoji. Įvairios smulkmenos neleido mums laimėti trečios vietos. Praėjo pora savaičių, nuotaika geresnė nei po rungtynių, bet kartėlis vis tiek liko. Galėjome laimėti trečią vietą, viskas buvo mūsų rankose.

– Viskas buvo jūsų rankose, kai serijoje pirmavote 2:0, tačiau galiausiai pralaimėjote 2:3. Kaip manai, kodėl taip išėjo?

– Pirmaudami 2:0 gal per daug atsipalaidavome, jau galvojome, kaip kabinsimės medalius, švęsime. Varžovai tuo pasinaudojo, jie tikrai neblogai sužaidė kitas rungtynes. Mums pritrūko agresyvumo.

Ar tai pirmas toks pralaimėjimas Tavo karjeroje?

– Nors mano karjera trumpa, tokio pralaimėjimo man patirti dar neteko. Paskutinės mažojo finalo rungtynės buvo įtemptos – du pratęsimai, daug emocijų ir – pralaimėjimas tik paskutinėmis sekundėmis. Po kurio laiko kartėlio nebeliks, bet giliai prisiminimuose nuoskauda išliks. Tai tarsi išbandymas. Padėtų užsimiršti kita, bet svarbi pergalė.

Raseiniuose atsiskleidė

– Iš sirgalių teko girdėti, kad dauguma Tave mėgo, matė atsidavimą, pastebėjo tobulėjimą, džiaugėsi, kad patekai į šio sezono NKL geriausiųjų penketuką, sklinda kalbos, kad netrukus Tave turėtų „pavogti“ LKL. Vadinasi, asmeninį laimėjimą šiemet pasiekei, tiesa?


– Be abejo, mano žaidimas ir rodikliai pagerėjo. Tai ir dėl trenerių, ir žaidėjų – jie man padėjo. Raseiniuose atsiskleidžiau, šis sezonas buvo geriausias mano karjeroje. Dėl LKL nieko negirdėjau, bet jei „pavogs“, tai bus labai gerai, tikrai džiaugčiausi.

Ar esi numatęs LKL komandą, kurioje norėtum žaisti?

– Esu vilnietis, todėl norėčiau žaisti Vilniaus „Lietuvos ryte“. Atstovauti savo miesto komandai – vaikystės svajonė.

Kokį įspūdį paliko dabartinė Raseinių krepšinio komanda?

– Labai gerą. Puikiai susibendravome, buvome lyg kumštis, kovojome vienas už kitą. Gyvenome, leidome laiką kartu. Buvome labai geras, susilipdęs kolektyvas.

Palaikydavo artimieji

– „Alio Raseinių“ skaitytojai žino Tavo ryšį su Raseinių kraštu – seneliai iš Šiluvos ir Kaulakių. Sakyk, ar žaisdamas jutai ryšį su šiuo kraštu?


– Į varžybas atvažiuodavo seneliai. Raseiniuose, Šiluvoje, Kaulakiuose turiu draugų, pažįstamų, jie taip pat atvykdavo palaikyti. Smagiau žaisti, kai žiūri pažįstami. Kai vėliau juos susitinku, pasakoja, kad buvo rungtynėse, giria, kad gerai žaidžiame.

Ar Raseinių sirgaliai padėjo siekti pergalių?

– Tikrai taip, nuoširdžiai ačiū jiems. Sezono pradžioje rungtynės gal ir nebuvo labai įdomios, bet svarbiausiais momentais jautėme sirgalių palaikymą – dalyvaudavo, važiuodavo kartu.

Vykęs sezonas

– Kaip, praėjus dviem savaitėms po svarbių, sezono rezultatus lėmusių rungtynių, vertinate praėjusį sezoną? – „Alio, Raseiniai“ pasiteiravo trenerio A.Jasilionio.


– Pralaimėjimas visada baisus, bet be pralaimėjimų nebūtų ir pergalių. Apžvelgdamas sezoną manau, kad jis tikrai vykęs. Parodėme, kad su mažesniu biudžetu irgi galima padaryti gerų darbų, tik sunkus buvo paskutinysis žingsnis – pritrūko žaidėjų rotacijos, susidėjo smulkios klaidelės.

Padaryti ką nors gero iš komandos su mažu biudžetu – Jums tai buvo iššūkis?

– Manau, kad taip, tai man buvo didelis iššūkis. Bet mes nuveikėme daug ir sau įrodėme, kad galime. Viskas yra gerai.

Per maža rotacija

– Kokia buvo Jūsų misija Raseinių klube ir kaip sutikote atvykti į provinciją?


– Giedrius Kurtinaitis (vyriausiasis RASAI treneris – aut. past.) – labai geras mano draugas, draugaujame nuo vaikystės, užaugome tame pačiame Kauno rajone. Dėkoju jam, kad pasitikėjo manimi. Manau, kad ir aš iš jo išmokau, ir jis iš manęs – nori nenori, vienas iš kito ką nors pasiimi, analizuoji, dedi pliusus minusus.

– Kaip manote, kas lėmė, kad pralaimėjote mažojo finalo seriją?

– Per maža rotacija. Kai laimi, tai laimi komanda, kai pralaimi, tai pralaimi treneris. Mes su Giedriumi ilgai sėdėjome ir analizavome, ką blogai padarėme, ko nepadarėme. Komandą motyvavome, kalbėjome, kad ne viskas baigta, reikia eiti. Turbūt ko nors pritrūko. Manau, pralaimėjimą lemti galėjo ir psichologija. Mes psichologiškai buvome stipresni, kai pirmavome 2:0. Vaikinai nenusiteikė, o gal ir mes nepakankamai gerai juos nuteikėme.

– Tomas sako, kad gal per anksti patikėjote pergale?

– Jei netikėsi pergale, tai išvis neik žaisti. Manau, kad nėra tokio dalyko – per anksti ar ne per anksti. Esmė ta, kad nebuvo tvirto nusiteikimo.

Giria sąlygas

– Kaip vertinate T.Galecko pasirodymą šiame sezone? Ne per ankšta jam NKL?


– Šį žmogų stebiu jau ne vienus metus, daug apie jį žinau. Prieš jam ateinant į mūsų komandą, su Giedriumi kalbėjome, kad šis sezonas jam bus geriausias. Tomas pateisino mūsų lūkesčius. Gaila, kad „neištraukė“ komandos į trečią vietą. Bet jo vieno per maža, turėjo prisidėti ir kiti žaidėjai. O ar per ankšta, ar ne, reikėtų jo paties klausti. Aišku, ambicijos didelės ir jis nori įrodyti galintis žaisti aukštesniame lygyje. Kol nepabandys, niekas nepasakys, ar per ankšta, ar ne. Šiemet jis baigė mokslus, tai, jei kas nors iš LKL pasiūlytų, galėtų bandyti. Šiemet NKL atsiskleidė tie žaidėjai, kurie galėtų gauti šansą žaisti LKL, tad ta rinka dabar išpūsta. Sunku pasakyti, ar Tomas jau įsitvirtintų LKL.

– Kokį įspūdį paliko Raseinių komanda?

– Gerą įspūdį, nes Raseiniuose puikios sąlygos, tad yra daug galimybių turėti ir puikią komandą. Tiek Savivaldybė, tiek rėmėjas Jordanas suinteresuoti, kad komanda liktų. Jaunimui tobulėti, taip pat pritraukti žaidėjų iš kitų miestų, kad jie padėtų, sąlygos sudarytos. Manau, net neturėtų būti minties, kad ateityje Raseiniuose nebūtų krepšinio komandos. Yra keletas problemėlių, bet, manau, verta susitelkti ir išlaikyti komandą. Šiemet patekome į ketveriukę, kitais metais reikėtų dar geriau.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
NKL savaitės MVP - K.Thomasas, penketuke dominuoja "žemaičiai"
NKL savaitės MVP - K.Thomasas, penketuke dominuoja "žemaičiai"
15-osios savaitės VIKINGLOTTO-NKL naudingiausiu krepšininku pripažintas „Jonavos“ aukštaūgis iš JAV Kahlilas Thomasas.25-erių metų 203 cm ūgio puolėjas praėjusią
NKL apžvalga: naujas etapas, nutrūkusi "Telšių" serija ir Lavrinovičių debiutas
NKL apžvalga: naujas etapas, nutrūkusi "Telšių" serija ir Lavrinovičių debiutas
Nacionalinėje krepšinio lygoje (VIKINGLOTTO-NKL) baigėsi antrojo rato kovos, po kurių 15 komandų buvo padalintos į dvi grupes.Apie naują etapą, nutrauktą „Telšių“
Pražangų prisirinkę Lavrinovičiai padėjo "Vyčiui" sutriuškinti NKL lyderius
Pražangų prisirinkę Lavrinovičiai padėjo "Vyčiui" sutriuškinti NKL lyderius
VIKINGLOTTO-NKL čempionate pasitinkat pirmojo etapo pabaigą, Šakių „Vyčio“ (14-14) komanda iškovojo triuškinamą pergalę prieš pirmenybių lyderius „Telšius“
NKL paaiškėjo visos aštuonios komandos, kovas pratęsiančios stipresniųjų grupėje
NKL paaiškėjo visos aštuonios komandos, kovas pratęsiančios stipresniųjų grupėje
Paaiškėjo visos aštuonios VIKINGLOTTO-Nacionalinės krepšinio lygos komandos, kurios po dviejų ratų persikels į stipresniųjų ekipų grupę ir užsitikrins vietą atkrintamosiose.Stipresniame
Broliai Lavrinovičiai sėkmingai debiutavo Šakių komandoje
Broliai Lavrinovičiai sėkmingai debiutavo Šakių komandoje
Kšištofas ir Darjušas Lavrinovičiai naudingai debiutavo Šakių „Vyčio“ ekipoje, o ši pasiekė pergalę Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“)
A.Marčiulionis: apie treniruotes su tėčiu ir pasirinkimą tarp Europos ir JAV
A.Marčiulionis: apie treniruotes su tėčiu ir pasirinkimą tarp Europos ir JAV
Lietuvos krepšinio legendos Šarūno Marčiulionio sūnus septyniolikmetis Augustas Marčiulionis seka tėvo pėdomis ir šį sezoną VIKINGLOTTO Nacionalinėje krepšinio lygoje
Žalgiriečiai tiesiog sumindė svečius iš Tauragės
Žalgiriečiai tiesiog sumindė svečius iš Tauragės
Kauno „Žalgiris-2“ (14-13) VIKINGLOTTO-NKL iškovojo lengvą pergalę namuose. Arvydo Gronskio treniruojama komanda 98:62 (28:18, 26:12, 25:15, 19:17) sutriuškino Tauragės krepšinio
"Neptūno" dubleriai sutriuškino "Ryto" jaunimą, lyderių mūšyje triumfavo "Telšiai"
"Neptūno" dubleriai sutriuškino "Ryto" jaunimą, lyderių mūšyje triumfavo "Telšiai"
Nuo rungtynių pradžios dominavę Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (18-9) krepšininkai Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINGLOTTO-NKL“) iškovojo užtikrintą
NKL Top 10 viršūnėje - du galingi "sūduviečio" dėjimai
NKL Top 10 viršūnėje - du galingi "sūduviečio" dėjimai
Gražiausią 14-osios VIKINGLOTTO-NKL savaitės epizodą sukūrė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Justinas Jogminas, kuris Tauragės komandai už spragas baudos aikštelėje
Puikiai pastaruoju metu rungtyniaujančius "Gargždus" paliko vyr. treneris
Puikiai pastaruoju metu rungtyniaujančius "Gargždus" paliko vyr. treneris
Keturis kartus per paskutiniąsias penkerias rungtynes laimėjusią „Gargždų“ komandą palietė permainos vyr. trenerio poste. Klubas oficialiai paskelbė abipusiu susitarimu išsiskyręs
R.Kurtinaitis po dar vienos "Chimki“ nesėkmės atsidūrė ligoninėje
R.Kurtinaitis po dar vienos "Chimki“ nesėkmės atsidūrė ligoninėje
Maskvos srities „Chimki“ komanda Eurolygoje pateko į duobę – antradienio vakarą pralaimėjo jau ketvirtą kartą paeiliui.Šį sykį Rimo Kurtinaičio treniruojama Rusijos ekipa
NKL čempionų treneris prieš lyderių mūšį: puolimu esu patenkintas, gynyboje einame gera linkme
NKL čempionų treneris prieš lyderių mūšį: puolimu esu patenkintas, gynyboje einame gera linkme
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pirmąjį VIKINGLOTTO-NKL pirmenybių etapą užbaigs su dviem pajėgiais varžovais: jau rytoj laukia dvikova su „Telšiais“, o šeštadienį
Į NKL persikėlę Lavrinovičiai: Šakiai jau žaidžia tarptautinėje rinkoje – perpirko mūsų kontraktą
Į NKL persikėlę Lavrinovičiai: Šakiai jau žaidžia tarptautinėje rinkoje – perpirko mūsų kontraktą
Šakių „Vyčio“ komanda sulaukė pastiprinimo. Prie VIKINGLOTTO-NKL rungtyniaujančios komandos jungiasi neseniai su Londono „Royals“ išsiskyrę Darjušas ir
"Ryto" dubleriai namie nusileido ketvirtajame kėlinyje spurtavusiems gargždiečiams
"Ryto" dubleriai namie nusileido ketvirtajame kėlinyje spurtavusiems gargždiečiams
Puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidę Gargždų „Gargždai“ (12-15) šventė pergalę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.Alberto Vilimo auklėtiniai svečiuose 100:93 (25:21, 13:24, 24:18,
NKL savaitės MVP - J.Jogminas, penketuke - tik vienas legionierius
NKL savaitės MVP - J.Jogminas, penketuke - tik vienas legionierius
Naudingiausiu VIKINGLOTTO-NKL savaitės krepšininku tapo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ puolėjas Justinas Jogminas.22-ejų 197 cm ūgio krepšininkas praėjusią savaitę
Estas grįžta į "Žalgirį"
Estas grįžta į "Žalgirį"
10 rungtynių Prienų „CBet“ ekipos gretose sužaidęs Kerras Kriisa palieka klubą. 19 metų 189 cm ūgio gynėjas grįžta į Kauno „Žalgirio“ jaunimo komandą.Lapkričio pradžioje
NKL: didžiausia sezono pergalė, 14 laimėjimų serija ir atkakli kova dėl vietos aštuonetuke
NKL: didžiausia sezono pergalė, 14 laimėjimų serija ir atkakli kova dėl vietos aštuonetuke
Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO-NKL) antrasis ratas artėja link kulminacijos, o prieš jo pabaigą tęsiasi įnirtinga kova dėl vietos geriausių komandų aštuonetuke.Pratęsta
"Žalgiriečiai" įveikė "Neptūno" dublerius, "Ryto" jaunimas krito Telšiuose (rezultatai)
"Žalgiriečiai" įveikė "Neptūno" dublerius, "Ryto" jaunimas krito Telšiuose (rezultatai)
Šeštadienio vakarą Kauno „Žalgiris-2“ (13/13) svarbiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse 93:80 (28:19, 28:23, 17:25, 20:13) parklupdė Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“
Žalgiriečiai išsivežė pergalę iš Gargždų
Žalgiriečiai išsivežė pergalę iš Gargždų
Pergalę Nacionalinėje krepšinio lygoje („VIKINLOTTO-NKL“) iškovojo Kauno „Žalgirio-2“ krepšininkai, kurie išvykoje 71:66 (15:20, 23:15, 14:16, 19:15)
"Telšių" kapitonas apie pergalėmis nuklotą sezoną: turime išsiugdę charakterį
"Telšių" kapitonas apie pergalėmis nuklotą sezoną: turime išsiugdę charakterį
Nuo „Telšių“ komandos įkūrimo – 2012 metų – ekipoje rungtyniaujantis 34-erių 200 cm ūgio Mindaugas Norkus džiaugiasi sulaukęs laikų, kai jo gimtojo miesto
Š.Beniušio įspūdingas dėjimas su varžovo pražanga - NKL savaitės epizodas
Š.Beniušio įspūdingas dėjimas su varžovo pražanga - NKL savaitės epizodas
Pirmojo 2020-ųjų metų VIKINGLOTTO-NKL gražiausių savaitės epizodų dešimtuko pirmąją vietą užėmė Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ vidurio puolėjas Šarūnas Beniušis,
Prieš žalgiriečius siautėjęs M.Norkus - NKL savaitės MVP, penketuke - ir A.Marčiulionis
Prieš žalgiriečius siautėjęs M.Norkus - NKL savaitės MVP, penketuke - ir A.Marčiulionis
Naudingiausiu Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO-NKL) savaitės krepšininku tapo „Telšių“ vidurio puolėjas 34-erių 200 cm ūgio Mindaugas Norkus.Praėjusią
J.Jogminas: apie patirtį trijulių krepšinyje ir dėjimus
J.Jogminas: apie patirtį trijulių krepšinyje ir dėjimus
Justinas Jogminas Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ekipoje ir VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse pradėjo savo antrąjį sezoną, kuriame dėjo dar vieną žingsnį į priekį.22-ejų puolėjas šį
Po užpuolimo atsigaunantis E.Tubutis: tikiu, kad teisingumas bus įvykdytas
Po užpuolimo atsigaunantis E.Tubutis: tikiu, kad teisingumas bus įvykdytas
Vilniaus „Perlo“ puolėjas Einaras Tubutis aikštėje įspūdingai baigė 2019 metus, tačiau tarpušvenčiu nutikę įvykiai jam neleido sėkmingai pradėti 2020 metų.Gruodžio
NKL apžvalga: trigubas dublis, du pergalingi metimai  ir šūvis iš aikštės vidurio
NKL apžvalga: trigubas dublis, du pergalingi metimai ir šūvis iš aikštės vidurio
VIKINGLOTTO-NKL 2020-uosius metus pradėjo neeiliniu savaitgaliu. Pirmenybėse buvo surinktas trigubas dublis, lemiamomis sekundėmis buvo pataikyti du pergalingi metimai, „Telšiai“
Fantastiškas A.Marčiulionio pasirodymas lėmė "Perlo" pergalę, žalgiriečiai krito paskutinę sekundę
Fantastiškas A.Marčiulionio pasirodymas lėmė "Perlo" pergalę, žalgiriečiai krito paskutinę sekundę
17-metis 192 cm ūgio Augustas Marčiulionis surinko trigubą dublį, o Vilniaus „Perlas“ (13-11) VIKINGLOTTO-NKL pasiekė pergalę per pratęsimą. Edvino Justos kariauna namuose 103:99 (24:26,
"Ryto" dubleriai nesulaikė palangiškių amerikiečio
"Ryto" dubleriai nesulaikė palangiškių amerikiečio
Quincy Tayloro vedami „Palangos Kuršiai“ (11-13) iškovojo užtikrintą pergalę VIKINGLOTTO-NKL savaitės rungtynėse.Palangoje vykusiame mače šeimininkai 95:80 (28:16,
Žalgiriečiai išbarstė dviženklį pranašumą ir krito Šakiuose (rezultatai)
Žalgiriečiai išbarstė dviženklį pranašumą ir krito Šakiuose (rezultatai)
Kauno „Žalgirio-2“ (11-12) krepšininkai išbarstė dviženklį pranašumą ir patyrė nesėkmę VIKINGLOTTO-NKL pirmenybėse.Arvydo Gronskio auklėtiniai svečiuose 73:78

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime