Naujienos kraunasi...

A.Jasilionis: negali būti, kad Raseiniuose neliktų krepšinio (interviu su T.Galecku)

Autorius: Žiedūnė Juškytė, "Alio, Raseiniai".
A.Jasilionis: negali būti, kad Raseiniuose neliktų krepšinio (interviu su T.Galecku)
Praėjo daugiau nei dvi savaitės po svarbiausių rungtynių Raseinių vyrų krepšinio klubui, žaidžiančiam Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Dalyvavimas antros pagal pajėgumą šalies lygos finaliniame ketverte buvo didžiausias pasiekimas Raseinių krepšinio istorijoje, o penktųjų mažojo finalo serijos rungtynių pralaimėjimas – vienas skaudžiausių.

Raseinių vyrų krepšinio klubas praėjusį šeštadienį „Karpynės“ arenoje surengė „Krepšinio dieną“, joje dalyvavo kraštui atstovavę NKL profesionalai ir vietiniai krepšinio mėgėjai. Tai buvo tarsi padėka sirgaliams už palaikymą viso sezono metu ir aukščiausius pasiekimus į Raseinių krepšinio istoriją įrašiusios komandos simbolinis sezono uždarymas.

Raseinių RASAI po „Krepšinio dienos“ turėjo ką pasakyti. „Alio, Raseiniai“ pakalbino šiemet į simbolinį NKL penketą patekusį gynėją Tomą Galecką ir vyriausiajam komandos treneriui Giedriui Kurtinaičiui asistavusį Aurimą Jasilionį. Tomas tvirtino, kad šis sezonas Raseiniuose – jam pats geriausias, o treneris Aurimas draudžia mintis, kad ateityje Raseiniuose nebus profesionalios krepšinio komandos.

Pralaimėjimą užglaistys pergalė

– Tomai, praėjo daugiau nei dvi savaitės po skaudaus pralaimėjimo. Kokios mintys dabar – gal nesėkmė nebeatrodo tokia nemaloni?

– Pralaimėjimas vis dar baisus, net ir kai viską apgalvoji. Įvairios smulkmenos neleido mums laimėti trečios vietos. Praėjo pora savaičių, nuotaika geresnė nei po rungtynių, bet kartėlis vis tiek liko. Galėjome laimėti trečią vietą, viskas buvo mūsų rankose.

– Viskas buvo jūsų rankose, kai serijoje pirmavote 2:0, tačiau galiausiai pralaimėjote 2:3. Kaip manai, kodėl taip išėjo?

– Pirmaudami 2:0 gal per daug atsipalaidavome, jau galvojome, kaip kabinsimės medalius, švęsime. Varžovai tuo pasinaudojo, jie tikrai neblogai sužaidė kitas rungtynes. Mums pritrūko agresyvumo.

Ar tai pirmas toks pralaimėjimas Tavo karjeroje?

– Nors mano karjera trumpa, tokio pralaimėjimo man patirti dar neteko. Paskutinės mažojo finalo rungtynės buvo įtemptos – du pratęsimai, daug emocijų ir – pralaimėjimas tik paskutinėmis sekundėmis. Po kurio laiko kartėlio nebeliks, bet giliai prisiminimuose nuoskauda išliks. Tai tarsi išbandymas. Padėtų užsimiršti kita, bet svarbi pergalė.

Raseiniuose atsiskleidė

– Iš sirgalių teko girdėti, kad dauguma Tave mėgo, matė atsidavimą, pastebėjo tobulėjimą, džiaugėsi, kad patekai į šio sezono NKL geriausiųjų penketuką, sklinda kalbos, kad netrukus Tave turėtų „pavogti“ LKL. Vadinasi, asmeninį laimėjimą šiemet pasiekei, tiesa?


– Be abejo, mano žaidimas ir rodikliai pagerėjo. Tai ir dėl trenerių, ir žaidėjų – jie man padėjo. Raseiniuose atsiskleidžiau, šis sezonas buvo geriausias mano karjeroje. Dėl LKL nieko negirdėjau, bet jei „pavogs“, tai bus labai gerai, tikrai džiaugčiausi.

Ar esi numatęs LKL komandą, kurioje norėtum žaisti?

– Esu vilnietis, todėl norėčiau žaisti Vilniaus „Lietuvos ryte“. Atstovauti savo miesto komandai – vaikystės svajonė.

Kokį įspūdį paliko dabartinė Raseinių krepšinio komanda?

– Labai gerą. Puikiai susibendravome, buvome lyg kumštis, kovojome vienas už kitą. Gyvenome, leidome laiką kartu. Buvome labai geras, susilipdęs kolektyvas.

Palaikydavo artimieji

– „Alio Raseinių“ skaitytojai žino Tavo ryšį su Raseinių kraštu – seneliai iš Šiluvos ir Kaulakių. Sakyk, ar žaisdamas jutai ryšį su šiuo kraštu?


– Į varžybas atvažiuodavo seneliai. Raseiniuose, Šiluvoje, Kaulakiuose turiu draugų, pažįstamų, jie taip pat atvykdavo palaikyti. Smagiau žaisti, kai žiūri pažįstami. Kai vėliau juos susitinku, pasakoja, kad buvo rungtynėse, giria, kad gerai žaidžiame.

Ar Raseinių sirgaliai padėjo siekti pergalių?

– Tikrai taip, nuoširdžiai ačiū jiems. Sezono pradžioje rungtynės gal ir nebuvo labai įdomios, bet svarbiausiais momentais jautėme sirgalių palaikymą – dalyvaudavo, važiuodavo kartu.

Vykęs sezonas

– Kaip, praėjus dviem savaitėms po svarbių, sezono rezultatus lėmusių rungtynių, vertinate praėjusį sezoną? – „Alio, Raseiniai“ pasiteiravo trenerio A.Jasilionio.


– Pralaimėjimas visada baisus, bet be pralaimėjimų nebūtų ir pergalių. Apžvelgdamas sezoną manau, kad jis tikrai vykęs. Parodėme, kad su mažesniu biudžetu irgi galima padaryti gerų darbų, tik sunkus buvo paskutinysis žingsnis – pritrūko žaidėjų rotacijos, susidėjo smulkios klaidelės.

Padaryti ką nors gero iš komandos su mažu biudžetu – Jums tai buvo iššūkis?

– Manau, kad taip, tai man buvo didelis iššūkis. Bet mes nuveikėme daug ir sau įrodėme, kad galime. Viskas yra gerai.

Per maža rotacija

– Kokia buvo Jūsų misija Raseinių klube ir kaip sutikote atvykti į provinciją?


– Giedrius Kurtinaitis (vyriausiasis RASAI treneris – aut. past.) – labai geras mano draugas, draugaujame nuo vaikystės, užaugome tame pačiame Kauno rajone. Dėkoju jam, kad pasitikėjo manimi. Manau, kad ir aš iš jo išmokau, ir jis iš manęs – nori nenori, vienas iš kito ką nors pasiimi, analizuoji, dedi pliusus minusus.

– Kaip manote, kas lėmė, kad pralaimėjote mažojo finalo seriją?

– Per maža rotacija. Kai laimi, tai laimi komanda, kai pralaimi, tai pralaimi treneris. Mes su Giedriumi ilgai sėdėjome ir analizavome, ką blogai padarėme, ko nepadarėme. Komandą motyvavome, kalbėjome, kad ne viskas baigta, reikia eiti. Turbūt ko nors pritrūko. Manau, pralaimėjimą lemti galėjo ir psichologija. Mes psichologiškai buvome stipresni, kai pirmavome 2:0. Vaikinai nenusiteikė, o gal ir mes nepakankamai gerai juos nuteikėme.

– Tomas sako, kad gal per anksti patikėjote pergale?

– Jei netikėsi pergale, tai išvis neik žaisti. Manau, kad nėra tokio dalyko – per anksti ar ne per anksti. Esmė ta, kad nebuvo tvirto nusiteikimo.

Giria sąlygas

– Kaip vertinate T.Galecko pasirodymą šiame sezone? Ne per ankšta jam NKL?


– Šį žmogų stebiu jau ne vienus metus, daug apie jį žinau. Prieš jam ateinant į mūsų komandą, su Giedriumi kalbėjome, kad šis sezonas jam bus geriausias. Tomas pateisino mūsų lūkesčius. Gaila, kad „neištraukė“ komandos į trečią vietą. Bet jo vieno per maža, turėjo prisidėti ir kiti žaidėjai. O ar per ankšta, ar ne, reikėtų jo paties klausti. Aišku, ambicijos didelės ir jis nori įrodyti galintis žaisti aukštesniame lygyje. Kol nepabandys, niekas nepasakys, ar per ankšta, ar ne. Šiemet jis baigė mokslus, tai, jei kas nors iš LKL pasiūlytų, galėtų bandyti. Šiemet NKL atsiskleidė tie žaidėjai, kurie galėtų gauti šansą žaisti LKL, tad ta rinka dabar išpūsta. Sunku pasakyti, ar Tomas jau įsitvirtintų LKL.

– Kokį įspūdį paliko Raseinių komanda?

– Gerą įspūdį, nes Raseiniuose puikios sąlygos, tad yra daug galimybių turėti ir puikią komandą. Tiek Savivaldybė, tiek rėmėjas Jordanas suinteresuoti, kad komanda liktų. Jaunimui tobulėti, taip pat pritraukti žaidėjų iš kitų miestų, kad jie padėtų, sąlygos sudarytos. Manau, net neturėtų būti minties, kad ateityje Raseiniuose nebūtų krepšinio komandos. Yra keletas problemėlių, bet, manau, verta susitelkti ir išlaikyti komandą. Šiemet patekome į ketveriukę, kitais metais reikėtų dar geriau.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Sūduvos-Mantingos" treneris apie ateinantį sezoną: liko neužbaigtų darbų
"Sūduvos-Mantingos" treneris apie ateinantį sezoną: liko neužbaigtų darbų
Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda pluša pasiruošimo artėjančiam NKL sezonui etape. Vyr. treneris Povilas Šakinis pasidžiaugė ilgai laukta galimybe vėl grįžti
Žalgiriečiai įveikė svečius iš Klaipėdos
Žalgiriečiai įveikė svečius iš Klaipėdos
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui besiruošianti Kauno „Žalgiris-2“ komanda iškovojo pirmąją pergalę pasirengimo cikle. Arvydo Gronskio auklėtiniai namų
Ruikio ir Kumpio pastangų nepakako - "Gargždai" neatsilaikė prieš mažeikiškius
Ruikio ir Kumpio pastangų nepakako - "Gargždai" neatsilaikė prieš mažeikiškius
Mažeikių „Ereliai“ sužaidė antrąsias rungtynes pasiruošimo etape prieš „Gargždų“ komandą ir iškovojo pergalę rezultatu 97:85 (23:11, 25:20, 27:27,
"Vyčio", "Šilutės" ir "Perlo" gretas papildė naujokai
"Vyčio", "Šilutės" ir "Perlo" gretas papildė naujokai
Šakių „Vytis“ paskelbė, kad komandą papildė du naujokai – Deividas Kumelis ir Henrikas Alekna.25-erių 188 cm ūgio vilnietis D. Kumelis praėjusį sezoną NKL žaidė
Ryškiu naujoku pasipildę "Gargždai" NKL sieks aukščiausių tikslų (interviu)
Ryškiu naujoku pasipildę "Gargždai" NKL sieks aukščiausių tikslų (interviu)
Trečiąjį sezoną Nacionalinėje krepšinio lygoje pasitinkanti „Gargždų“ komanda subūrė ambicingą ir aukščiausių tikslų sieksiančią ekipą.Komandai vadovaus nuo šių
"Ryto" išugdytas bei "Šiauliuose" žaidęs gynėjas keliasi į "Telšius"
"Ryto" išugdytas bei "Šiauliuose" žaidęs gynėjas keliasi į "Telšius"
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vicečempionai „Telšiai“ sulaukė dar vieno naujoko. Prie žemaičių prisijungė 22-ejų gynėjas Aistis Pilauskas.Vilniaus „Ryto“
Broliai Lavrinovičiai sportbačių ant vinies nekabina - dar žais Lietuvoje
Broliai Lavrinovičiai sportbačių ant vinies nekabina - dar žais Lietuvoje
Artėjantį NKL sezoną išvysime mažai pasikeitusią Šakių „Vyčio“ komandą, kurioje rungtyniaus ir 40-mečiai broliai dvyniai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.Klubas
Vienas "Neptūno" dublerių lyderių grįžta į "Telšius"
Vienas "Neptūno" dublerių lyderių grįžta į "Telšius"
Komplektaciją tęsiantys Telšių „Telšiai“ į komandą susigrąžino jau matytą veidą.Prie Žemaitijos klubo prisijungė 197 cm ūgio puolėjas Deividas Rasys. Netrukus savo
"Neptūno" dubleriai nusileido latviams, "Ereliai" ir "Gargždai" sužaidė lygiosiomis
"Neptūno" dubleriai nusileido latviams, "Ereliai" ir "Gargždai" sužaidė lygiosiomis
Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ pasiruošimą sezonui pradėjo nesėkmę prieš Latvijos aukščiausios lygos komandą. Simono Serapino auklėtiniai po atkaklios kovos svečiuose
"Perlas" jau debiutiniame sezone nusitaikė į geriausių aštuonetą
"Perlas" jau debiutiniame sezone nusitaikė į geriausių aštuonetą
2020-2021 metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone debiutuos viena komanda – ja taps geriausiai Regionų krepšinio lygoje pasirodžiusi Vilkaviškio „Perlo“
NKL debiutantų gretose - LKL patirties turintis kaunietis
NKL debiutantų gretose - LKL patirties turintis kaunietis
NKL debiutantė Vilkaviškio „Perlo“ komanda paskelbė, kad pasirašė sutartį su puolėju Martynu Linkevičiumi.Anksčiau kaunietis yra rungtyniavęs LKL - vilkėjo „Šiaulių“
"Delikatesas" pasikvietė žalgirietį ir dar vieną naujoką, "Kuršiai" išsaugojo snaiperį
"Delikatesas" pasikvietė žalgirietį ir dar vieną naujoką, "Kuršiai" išsaugojo snaiperį
Palangos „Kuršiai“ paskelbė, kad pratęsė bendradarbiavimą su snaiperiu Taurantu Tamošiūnu.28-erių 196 cm ūgio gynėjas praėjusį sezoną Palangos komandoje fiksavo 8,1
Puiki žinia "Telšių" gerbėjams: išlaikyti abu lyderiai
Puiki žinia "Telšių" gerbėjams: išlaikyti abu lyderiai
Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vicečempionai „Telšiai“ tarpsezonyje pasiekė dar vieną pergalę.Ekipos gretose lieka abu naudingiausi komandos krepšininkai. Žemaičių
"Telšiai" išsaugojo R.Vaišvilą ir A.Maneikį
"Telšiai" išsaugojo R.Vaišvilą ir A.Maneikį
Antrąją vietą Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) nutraukus 2019-2020 metų sezoną užėmę „Telšiai“ pergalių artėjantį sezoną sieks su tuo pačiu trenerių štabu.Žemaičių
Palangos klubo gretas sustiprino du puolėjai
Palangos klubo gretas sustiprino du puolėjai
Artėjančiam NKL sezonui besiruošianti „Palangos Kuršių“ ekipa tęsia komplektacijos darbus ir pasipildė dar dviem naujokais.Klubas oficialiai paskelbė, kad buvo sudarytos
"Ryto" dublerių įžaidėjas savo ateitį mato Eurolygoje ir rinktinėje
"Ryto" dublerių įžaidėjas savo ateitį mato Eurolygoje ir rinktinėje
Iš Mažeikių kilęs Jokūbas Rubinas prie Vilniaus „Ryto“ jaunimo sistemos prisijungė 2019 m. vasarą. „Perlo“ komandoje debiutavęs puikiai susitvarkė su atsarginio įžaidėjo
Buvęs "Šiaulių" puolėjas grįžo į Marijampolę
Buvęs "Šiaulių" puolėjas grįžo į Marijampolę
Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ pasipildė komandoje jau žaidusiu puolėju Roku Stankevičiumi.„Klubas visada siekia aukščiausių tikslų ir yra labai profesionalus. Džiaugiuosi
NKL pirmenybėse išvysime australą
NKL pirmenybėse išvysime australą
24-erių Benjaminas Ayre tapo pirmuoju Mažeikių „Erelių“ legionieriumi šiame tarpsezonyje.188 cm ūgio australas 2017 metais pradėjo studijas Newmano universitete, kurio komanda
Du kėlinius laimėję žalgiriečiai nusileido "CBet" krepšininkams
Du kėlinius laimėję žalgiriečiai nusileido "CBet" krepšininkams
Kauno „Žalgiris-2“ komanda tęsia pasiruošimą Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui. Sekmadienį jaunieji žalgiriečiai dar kartą išbandė jėgas su laipteliu
"Kuršius" papildė amerikietis, "Erelius" - vilnietis ir mažeikiškis
"Kuršius" papildė amerikietis, "Erelius" - vilnietis ir mažeikiškis
Mažeikių „Ereliai“ toliau sparčiai pildo komandos gretas. Prie komandos prisijungė 21-erių metų puolėjas Dominykas Bučas ir mažeikiškis Edgaras Preibys.201 cm ūgio vilnietis
Jaunieji žalgiriečiai LKL klubui pralaimėjo tik pirmąjį kėlinį
Jaunieji žalgiriečiai LKL klubui pralaimėjo tik pirmąjį kėlinį
Su dar vienu LKL klubu jėgas pasitikrinę Kauno „Žalgirio“ dubleriai patyrė nesėkmę. Arvydo Gronskio vadovaujama komanda namų arenoje 75:88 (7:28, 20:17, 27:20, 21:23) neprilygo
"Šiauliai" 19-metį talentą išsiuntė stažuotis į Mažeikius
"Šiauliai" 19-metį talentą išsiuntė stažuotis į Mažeikius
Šią vasarą iš Vokietijos trečiosios lygos grįžęs 197 cm ūgio Danielis Baslykas pasirašė ilgalaikę ketverių metų sutartį su „Šiaulių“ ekipa, kuri 19-metį
"Palangos Kuršiai" džiaugiasi išsaugoję kapitoną A.Viskontą ir svarbų aukštaūgį
"Palangos Kuršiai" džiaugiasi išsaugoję kapitoną A.Viskontą ir svarbų aukštaūgį
Tik vakar apie pirmąjį naujoką Mantvydą Žukauską pranešę "Palangos Kuršiai" šiandien pateikė naujų džiugių žinių gerbėjams.Pajūrio klubas penktadienį paskelbė,
"Palangos Kuršiuose" - pirmasis naujokas
"Palangos Kuršiuose" - pirmasis naujokas
Komplektacijos darbus artėjančiam sezonui pradėjusi „Palangos Kuršių“ ekipa pristatė pirmąjį naujoką.Juo tapo 21-erių 193 cm ūgio gynėjas Mantvydas Žukauskas, kuris pastaruosius
E.Naruševičius iš "Ryto" dublerių keliasi į Mažeikius
E.Naruševičius iš "Ryto" dublerių keliasi į Mažeikius
Mažeikių „Ereliai“ toliau intensyviai formuoja komandą sekančiam sezonui. Komandą papildė jau trečiasis naujokas – Ernestas Naruševičius.207 cm ūgio vidurio puolėjas
"Ereliai" išlaikė vieną geriausių NKL snaiperių (metimo į žalgiriečių krepšį video)
"Ereliai" išlaikė vieną geriausių NKL snaiperių (metimo į žalgiriečių krepšį video)
Mažeikių „Ereliai“ savo sudėtyje išsaugojo vieną geriausių lygos snaiperių – Augustiną Venckų. 190 cm ūgio krepšininkas praėjusią vasarą iš Regioninėje
Žalgiriečiai nusileido ir "Pieno žvaigždėms"
Žalgiriečiai nusileido ir "Pieno žvaigždėms"
Jaunieji Kauno „Žalgiris-2“ komandos krepšininkai artėjančiam Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezonui toliau ruošiasi išmėgindami jėgas su Lietuvos krepšinio
"Pieno žvaigždes" dominęs M.Kumpys karjerą tęs Gargžduose
"Pieno žvaigždes" dominęs M.Kumpys karjerą tęs Gargžduose
„Gargždų“ komanda savo gretas sustiprino Modestu Kumpiu. Klubas paskelbė susigrąžinęs 29-erių lengvąjį krašto puolėją į NKL batalijas, kur jis rungtyniavo karjeros pradžioje

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime