A.Sireika: draugiškų rungtynių man neužteko, kad pažinčiau savo vyrus

bcsiauliai.lt
Naująjį sezoną „Šiauliai” pradėjo debiutu FIBA Čempionų lygos turnyre. Tačiau jis Saulės miesto komandai nepasisekė. Pirmojo atrankos etapo starte Lietuvos klubas nusileido Sofijos „Levski Lukoil” – 79:91 (29:23, 15:19, 29:28, 6:21).

Po rungtynių „Šiaulių” vyr. treneris Antanas Sireika pripažino, kad liko nustebintas savo komandos žaidimu, taip pat negailėjo gerų žodžių varžovų komandos broliams Ivanovams, pridariusiems jo auklėtiniams daug nemalonumų.

„Šiek tiek apmaudu, kad sezoną pradedame pralaimėjimu, bet tai sezono startas, dar ne pabaiga. Viščiukus skaičiuosime pavasarį. Šios dienos rungtynėse galiu kai kuriais momentais pasidžiaugti. Net nesitikėjau, kad vyrai taip sužais, gražiai kamuoliu skirstysis. Bet dar nėra jokios brandos gynyboje. Varžovai nežaidė deriniais – tiesiog jie yra patyrę žmonės. Žino kaip nubausti už kiekvieną klaidą. Broliai Ivanovai, jeigu mato, kad silpnai ginamasi po krepšiu, gali nustumti, jei tik atsitrauksi, ar kas nors padės – mes iš tritaškio. Tai yra aukštos klasės žaidėjai, o mes nesuprantame, kad jie pataiko. Negalima brolių palikti”, – teigė treneris.

Krepšinio specialistas pasidžiaugė gynėjų Karolio Lukošiūno ir Christiano Terrello žaidimu, tuo tarpu dar vienas legionerius Ronaldas Delphas, palikęs neblogą įspūdį draugiškose rungtynėse, sezono starte susilaukė A.Sireikos kritikos.

„Tai gyvenimiška patirtis. Mūsų amerikietis traukė pečiais. Sako – aš centras, kodėl aš turiu dengti tritaškius. Jis nematęs tokių dalykų, nematęs europietiško krepšinio. Bet mūsų darbas išmokyti. Pamatėme energijos, potencijos iš kitų žaidėjų – K.Lukošiūno ir C.Terrello, kuriam galbūt reikėjo leisti daugiau žaisti. Bet draugiškų rungtynių man neužteko, kad pažinčiau savo vyrus. Negalėjau tiek žinių perteikti, kaip išeiti iš kiekvienos situacijos. Krepšinis yra milijono variantų žaidimas, visų niuansų atsiminti negalima. Jį reikia skaityti”, –  kalbėjo strategas.

Pasak A.Sireikos, paskutiniame rungtynių ketvirtyje šiauliečiams pritrūko jėgų, nebeliko šviežumo, todėl pasipylė neteisingi sprendimai. Vis tik, strategas tikisi, kad komanda parodys charakterį dvikovoje svečiuose, nes tik sunkiose situacijose atsiskleidžia vyriškumas.

„Gyvenimas mus grūdina. Nereikia nei guostis, kad mažai laiko, kad pavargę, kad be treniruočių žaisim. Gyvenimas moko. Nuo sunkumų kieti vyrai kietėja, skysti – skystėja. Kaip sakoma, visi vyrai yra Cezariai, tik vieni yra karvedžiai, kiti – salotos. Pažiūrėsime, kiek pas mus yra vyriškumo, kaip galime išeiti iš sunkių situacijų”, - šypsojosi A.Sireika.

Jo opnentas priešingoje barikadų pusėje, treneris Konstantinas Papazovas džiaugėsi pergale, iškovota vienoje iš stipriausių krepšinio šalių ir įveikta komanda, kurią treniruoja vienas geriausių Europos trenerių. Taip pat jis liko maloniai nustebintas korektišku sirgalių elgesiu, pripažindamas, kad Bulgarijoje tai nėra įprasta.

„Esame patenkinti pergale, nes rungtynės nuo pirmos iki paskutinės minutės buvo labai atkaklios. Manau, kad 12 taškų skirtumas neatitinka vykusios kovos. Jaučiame pagarbą Lietuvai, kurios krepšinis yra aukščiausio lygio, todėl žinome, kad ši pergalė tėra pirma pusė. Rungtynės Sofijoje bus tokios pat kovingos kaip šiandien. Dėkoju sirgaliams, nes jie buvo labai mandagūs, jie palaikė savo komandą, bet ne taip, kaip mūsų šalyje ar Balkanų regione, kur varžovų adresų būna sakomi ne patys gražiausi žodžiai. Žinome, kad „Šiaulių” komandai vadovauja vienas geriausių Europos trenerių, todėl antrosiose rungtynėse turime būti susikoncentravę iki paskutinės minutės”, - buvo įsitikinęs specialistas iš Bulgarijos.

Nepaisant susikrautos pranašumo, K.Papazovas tvirtino laukiantis tokių pat atkaklių rungtynių Sofijoje, o raktu į pergalę įvardino didesnę jo vadovaujamų krepšininkų patirtį.

„Esame labiau patyrusi komanda ir dėl to lemiamas rungtynių minutes sužaidėme sėkmingiau. Gerbiu trenerį Sireiką ir Lietuvos krepšinį, todėl turiu savo žaidėjams įkalti į galvas, kad jie privalo labiau savimi pasitikėti, nes pergalę iškovojo vienoje geriausių krepšinio šalių. Tačiau turime gerbti „Šiaulius” ir namuose turime kovoti dar kiečiau. Abi komandos žaidžia panašų krepšinį – mėgsta pulti, turi gerų atakuojančių žaidėjų, bet galbūt todėl nėra labai geros gynyboje. Tačiau paskutinį kėlinį mes gynyboje sužaidėme gerai ir būtent todėl įgijome pranašumą. Pasikartosiu, nors ir laimėjome, tačiau tai tik pusė darbo”, – pabrėžė K.Papazovas.

Atsakomosios rungtynės Bulgarijos sostinėje „Šiaulių” žais rugsėjo 22 d. Bulgarijoje.

A.Juškevičiaus komanda FIBA Čempionų lygoje lieka be pergalių
FIBA Čempionų lygos B grupėje be pergalių lieka ir į turnyrinės lentelės dugną nusirito Ado Juškevičiaus atstovaujama Nantero "Nanterre" (0/2) komanda.Prancūzijos klubas savo
Geležinę gynybą pademonstravęs "Neptūnas" parklupdė "Bešiktaš"
Klaipėdos „Neptūnas“ (1-1) iškovojo pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygos turnyre. Kazio Maksvyčio kariauna namuose 78:63 (22:12, 16:21, 17:7, 23:23) pranoko vieną grupės favoričių
A.Kulbokos klubas iškovojo pirmą pergalę FIBA čempionų lygoje
FIBA Čempionų lygos C grupėje, kurioje rungtyniauja ir Panevėžio "Lietkabelis" (0/2) pirmą pergalę iškovojo Arnoldo Kulbokos atstovaujama Bambergo "Brose" (1/1 komanda.Vokietijos
D.Ivanovičių pranokęs K.Maksvytis: smagu laimėti prieš garsų trenerį ir gerą komandą
Klaipėdos „Neptūnas“ banga per keturias dienas užliejo du galingus varžovus – sekmadienį išvykoje 75:60 pranoko Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Kauno „Žalgirį“,
"Žalgirio" pralaimėjimo fone - kas didžiausi Kauno ekipos skriaudikai LKL istorijoje?
„Tai pirma tokia karjeroje pergalė prieš „Žalgirį“, – po sekmadienio dvikovos Kaune džiaugėsi Klaipėdos „Neptūno“ treneris Kazys Maksvytis.Džiaugtis uostamiesčio
"Šiauliai" Š.Beniušį išsiuntė į NKL
Šarūnas Beniušis bent pusę sezono tobulės žemesnėje „Šiaulių” krepšinio piramidės pakopoje. Jis yra skolinamas Joniškio „Delikateso” komandai,
K.Maksvytis: bandysime geras emocijas iš rungtynių Kaune perkelti į rytojaus mačą
Klaipėdos „Neptūnas“ prieš dvi dienas išvykoje patiesė Kauno „Žalgirį“, tačiau Kazio Maksvyčio kariauna šį pergalės džiaugsmą stengiasi kuo greičiau
Vos "Šiaulius" palikęs R.Delphas įspūdingai debiutavo Estijoje
Prieš savaitę su Šiaulių "Šiaulių" klubu atsisveikinęs amerikietis Ronaldas Delphas toli nuo Lietuvos neišvyko.Saulės miesto ekipoje nepritapęs 213 cm ūgio
Prastai iš toli atakavęs "Lietkabelis" sugebėjo palaužti "Šiaulius" (video komentarai)
Panevėžio „Lietkabelio“ (4/1) ekipa įgavo pagreitį ir iškovojo jau ketvirtąją pergalę iš eilės. Panevėžiečiai namuose po atkaklios kovos palaužė „Šiaulių“
Šiaulių arenoje vėl startuoja projektas "Šiaulių" komandai palaikyti  "Mokyklų karai"
Šiaulių arenoje vėl startuoja projektas "Šiaulių" komandai palaikyti "Mokyklų karai"
Pernai pasiteisinęs „Mokyklų karų“ projektas, kurio tikslas - aktyviai, garsiai bei išradingai palaikyti „Šiaulių“ krepšinio komandą, startuoja
K.Maksvytis: šį sezoną tai startinis penketas blogai sužaidžia, tai atsarginiai
Klaipėdos „Neptūnas“ sezoną FIBA Čempionų lygoje pradėjo skaudžia nesėkme Bolonijoje. Uostamiesčio ekipa prieš ketvirtąjį kėlinį dar turėjo dviženklį pranašumą,
"Neptūnas" Čempionų lygoje startavo apmaudžia nesėkme per pratęsimą
Klaipėdos „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygos sezoną pradėjo pralaimėjimu Italijoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai per lemiamą ketvirtį iššvaistė dviženklį pranašumą
LKL treneriai: kurie sėkmingiausi, o kurie tik įrodinėja savo vertę?
Praėjo kiek daugiau nei dvi savaitės nuo naujojo „Betsafe–LKL“ starto, kuomet 10 stipriausių šalies klubų stojo į kovą dėl pagrindinio krepšinio trofėjaus
Pratęsime suskydęs "Lietkabelis" FIBA Čempionų lygoje nusileido belgams
Apmaudžia nesėkme 2018 - 2019 metų FIBA Čempionų lygos turnyrą pradėjo Panevėžio "Lietkabelio" (0/1) krepšininkai.C grupės rungtynėse panevėžiečiai namie per pratęsimą
"Šiaulių" klube - puolėjų rokiruotė
Keturiais pralaimėjimais „Betsafe-LKL” čempionatą pradėję „Šiauliai” ėmėsi permainų ekipos sudėtyje. Bendru susitarimu komandą paliko vidurio puolėjas iš
22 taškų deficitą panaikinęs "Nevėžis" iškovojo pirmąją pergalę (video komentarai)
Kėdainių „Nevėžio“ (1/4) komanda iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse ir namuose 78:71 (11:28, 27:17, 19:13, 21:13) palaužė „Šiaulius“
"Šiauliuose" nepritapęs amerikietis paliks komandą
Sunkiai sezoną pradėjęs Šiaulių "Šiaulių" klubas imasi pirmųjų permainų sudėtyje.Į LKL rungtynes Kėdainiuose "Šiauliai" atvyko be 25 -erių metų 213
A.Juškevičaus klubas žengė labai didelį žingsnį FIBA Čempionų lygos link
Nanto "Nanterre JSF" klubas, kurio marškinėlius vilki lietuvis Adas Juškevičius jau po pirmojo serijos mačo beveik užsitikrino kelialapį į pagrindinį FIBA Čempionų lygos
"Skycop" laimėjo Šiauliuose, M.Lukauskis peržengė 5000 taškų ribą
Idealiai rungtynes pradėjusi Prienų „Skycop“ (2/2) nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją ir iškovojo pergalę Šiauliuose.Solidžią persvarą po dviejų kėlinių turėję
LKL prognozė: "Skycop" patirtis pranoks "Šiaulių" energiją (visos prognozės)
Centriniame ketvirtajame turo mače susikaus „Šiauliai“ bei čempionato lyderiams pastaruosiuose dviejuose susitikimuose nusileidęs Prienų „Skycop“. Antano Sireikos
"Pieno žvaigždės" laimėjo trilerį Šiauliuose (video komentarai)
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1/2) komanda iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate, kadangi svečiuose 81:79 (31:19, 19:24, 8:19, 23:17) palaužė
V.Čepukaitis su D.Bičkauskiu nukalė "Juventus" pergalę prieš "Šiaulius"
Sunkiai rungtynes pradėjusi Utenos „Juventus“ (1/1) ekipa užsikūrė antrajame kėlinyje, spurtavo 20:2 ir palaužė karjeros rungtynes sužaidusios Igno Vaitkaus vedamus „Šiaulius“
Stebuklas neįvyko: "Šiauliai" krito ir Sofijoje bei baigė pasirodymą Čempionų lygoje
"Šiaulių" krepšininkams reikėjo nedidelio stebuklo Bulgarijoje, tačiau jis neįvyko, Antano Sireikos auklėtinių debiutas FIBA Čempionų lygos turnyre baigėsi jau pirmajame
"Šiauliai" tragiškai sužaidė paskutiniame kėlinyje ir pralaimėjo pirmąjį atrankos mačą
Šiaulių "Šiauliai" palūžo paskutiniame kėlinyje, kuriame buvo visiškai supančioti varžovų gynybos, ir pirmąjį FIBA Čempionų lygos atrankos mačą pralaimėjo dviženkliu
LKL klubų pasiruošimo etape geriausiai pasirodė "Žalgiris", prasčiausiai - "Šiauliai"
„Betsafe–LKL“ sezonas startuos jau už dviejų dienų, o pasiruošimo etapą sėkmingiausiai įveikė be pralaimėjimų pražygiavęs ir čempionų titulą pirmenybėse ginsiantis
A.Sireika prieš dvikovą su bulgarais: varžovai tikrai galingi, bet tai manęs negąsdina
„Šiaulių” krepšinio klubas atveria naują savo istorijos puslapį, ketvirtadienį debiutuodamas FIBA Čempionų lygos turnyre. Šiauliečiai kovas pradės nuo pirmojo atrankos
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: legionierius pamokėme vairuoti atsakingai
„Šiaulių” krepšinio komandos gerbėjai vėl galės mieste išvysti klubo logotipu paženklintus naujutėlaičius „Toyota” automobilius. Bendrovės „Sovli”,

NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08