Naujienos kraunasi...

Amžiaus pasekmes jaučiantis Jankūnas: bandysiu įsidarbinti "Žalgirio" vadovybėje (interviu)

Autorius: Vaidas Čeponis, "Olimpinė panorama".
Amžiaus pasekmes jaučiantis Jankūnas: bandysiu įsidarbinti "Žalgirio" vadovybėje (interviu)
"Žalgirio" nuotr.
Baigęs karjerą „Žalgirio“ veteranas Paulius Jankūnas neketina ragauti trenerio darbo duonos, bet su Kauno „Žalgirio“ komanda nežada skirtis.

Pauliui Jankūnui jau 36-eri, bet jis vis dar reikalingas tiek Kauno „Žalgiriui“, tiek Lietuvos vyrų rinktinei. Aikštėje kalnų nebeverčia, bet ypač naudingas už jos ribų, rūbinėje, yra dvasinis ekipų lyderis.

Paulius yra susižėręs gausybę įvairiausių varžybų apdovanojimų. Su nacionaline komanda puolėjas 2010-aisiais laimėjo pasaulio čempionato bronzą, o Europos pirmenybėse 2015 ir 2017 m. iškovojo sidabro bei bronzos medalius. Kauno ekipos simbolis 14 kartų triumfavo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate.

Šis puolėjas – tikra Eurolygos legenda. Jis yra geriausias kovotojas dėl atšokusių kamuolių per visą šio elitinio žemyno turnyro istoriją. Iki šio sezono P.Jankūnas yra sugriebęs net 1816 kamuolių.

„Žalgirio“ kapitonas šio klubo garbę gina jau septynioliktąjį sezoną! Rinktinei atstovauja nuo 2005-ųjų. Natūralu, kad jo žaidimo kreivė po truputį leidžiasi žemyn. Pavyzdžiui, per 2016–2017 m. Eurolygos sezoną jis rinko po 16,8 naudingumo balo, 2017–2018 m. – 13,7, 2017–2018 m. – 7,5, o praėjusį sezoną – 4,9 balo.

Pauliaus statistika prastesnė nei ankstesniais laikais, tačiau jis vis dar ne statistas aikštėje. Stato kokybiškas užtvaras, efektyviai kamšo komandos draugų gynybos spragas, iškiša rezultatyvių perdavimų.

„Žalgirio“ veteranas atsakė į „Olimpinės panoramos“ klausimus.

– Pauliau, kaip manote, ar ir šį sezoną būsite naudingas aikštėje? Kiek vidutiniškai minučių per mačą dar galėtumėte efektyviai rungtyniauti?

– Sunku pasakyti, stengsiuosi padėti komandos draugams. Kiek minučių žaisiu, nepasakysiu. Tai priklausys nuo trenerio. Šiaip jaučiuosi gerai, bet dėl koronaviruso reikėjo ilgai būti be krepšinio. Veteranams intensyviai nesportuoti penkis mėnesius nėra gerai.

– Niekada negarsėjote greičiu, šoklumu. Pastaruoju metu dar truputį sulėtėjote. Ar tai kažkiek susiję su patirta sunkia kojos trauma?

– Ne, tai lemia amžius. Juk nebe jaunystė.

– Kiek laiko dar ketinate žaisti?

– Gal šis sezonas bus paskutinis. Dar galutinai nenusprendžiau.

– Ką veiksite baigęs karjerą?

– Gal bandysiu įsidarbinti „Žalgirio“ klube. Juk labai daug metų žaidžiu šioje komandoje, puikiai pažįstu vadovus.

– Svajojate apie trenerio darbą?

– Ne, nors negali žinoti, kaip bus ateityje. Aš planuoju bandyti įsidarbinti „Žalgirio“ vadovybėje.

– Ar mėginsite dar patekti į rinktinės dvyliktuką, kuris kitąmet dalyvaus olimpiniame atrankos turnyre, o paskui galbūt ir olimpinėse žaidynėse Tokijuje?

– Oi, nežinau. Aišku, kiekvieno krepšininko svajonė dalyvauti žaidynėse, bet aš realiai vertinu savo galimybes. Esu atsargus šiuo klausimu. Juk olimpinis turnyras metams nusikėlė, o man, veteranui, tai ne į naudą. Jei rinktinės treneriai dar kvies į treniruočių stovyklą, nenusprendžiau, kaip pasielgsiu.

– Kaip galėtumėte apibūdinti naująjį „Žalgirio“ vyriausiąjį trenerį Martiną Schillerį? Kuo jis skiriasi nuo Šarūno Jasikevičiaus?

– Jie skirtingi. Austras suteikia kur kas daugiau laisvės puolant, nereikalauja vieno ar kito derinio kiekvienąkart būtinai atlikti iki galo, ypač jei kuris nors žaidėjas lieka laisvas ar apylaisvis. Tokiu atveju pataria mesti į krepšį, tačiau atakos vis tiek neturi būti chaotiškos, skubotos.

Dabar pozicinės atakos trumpesnės nei treniruojant Šarūnui. M.Schilleris labai akcentuoja greitą žaidimą, staigų perėjimą iš gynybos į puolimą. Šaras norėdavo, kad kamuolys būtų įžaistas iki vadinamojo tikro metimo. Mes dažnai laukdavome varžovų gynybos klaidų.

– Greitas žaidimas turbūt ne prie širdies?

– Nieko baisaus, bandysiu prisitaikyti.

– Ar dar trauksite į greitąjį puolimą?

– Taip, jei reikės (juokiasi).

– Kai Kauno klubui dirigavo Š.Jasikevičius, ekipa turėjo net apie 70 derinių. Dabar, atrodo, jų yra daug mažiau. Ar M.Schilleris pasitelkia ir Šarūno naudotų kombinacijų?

– Ir dabar turime pakankamai derinių. Manau, sezono metu jų daugės. Taip, liko keletas tų pačių derinių. Apskritai šiuolaikiniame krepšinyje dauguma komandų naudoja panašius derinius.

– Per kontrolines rungtynes su Atėnų „Panathinaikos“ ir Milano „Armani Olimpia“ beveik niekas iš žalgiriečių nebandė žaisti nugara į krepšį.

– Turime ir tokių derinių. Juos turėtume naudoti prasidėjus oficialiam sezonui.

– O kaip dėl gynybos?

– Skiriasi ir gynyba. Kai buvo Šaras, mes dažnai prieš varžovų derinį du prieš du gindavomės „step out‘u“ (situacija, kai puolančios komandos gynėjui užtvarą stato aukštaūgis, o besiginančios ekipos vidurio puolėjas pristabdo oponentų atakų organizatorių su kamuoliu ir grįžta į baudos aikštelę – aut. past.) arba visi keisdavomės ginamaisiais.

Dabar mes daugiausia naudojame vieną gynybos sistemą – „Ice“ (arba „Side“) (varžovams atliekant derinį du prieš du gindamasis aukštaūgis tik šiek tiek pajuda iš po krepšio į priekį, o varžovų gynėją, kuriam pastatoma užtvara, padeda pasaugoti aikštės krašte ar pusiau krašte esantis žaidėjas – aut. past.). Tokiu būdu naujasis treneris nori, kad nepraleistume tritaškių iš aikštės kraštų.

– Kaip vertinate šio sezono „Žalgirio“ komplektaciją?

– Gerai. Klubas įsigijo pajėgių vidurio puolėjų Joffrey Lauvergne‘ą, Augustiną Rubitą. Spėju, kad dažnai žaidimas suksi per J.Lauvergne‘ą, kuris turi daug patirties. Yra gerų metikų. Be to, ne pagal metus solidžiai atrodo Rokas Jokubaitis.

– Ar turite realių šansų patekti į Eurolygos atkrintamąsias varžybas?

– Stengsimės, o ar pavyks, sunku pasakyti. Daug kas priklausys nuo to, kaip susižaisime, kaip aikštėje suprasime vienas kitą.

– Pagrindinio jūsų varžovo Lietuvos krepšinio lygos čempionate Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Donaldas Kairys neseniai pareiškė, kad jo auklėtiniai šį sezoną yra pajėgūs ne kartą nugalėti „Žalgirį“. Kokį įspūdį palieka „Ryto“ komplektacija?

– Aš nevertinu šių kalbų. O „Rytas“ turi individualiai stiprių krepšininkų. Tai bus pajėgus varžovas. Mums bus ką veikti žaidžiant su Vilniaus komanda.

– Kokios konkrečiai yra kapitono pareigos? Kaip pasireiškia lyderystė rūbinėje?

– Jau ne pirmus metus tuo užsiimu. Ta pati rutina. Tikrai yra ką veikti, bet man padeda Artūras Milaknis, Marius Grigonis. Juk turime nemažai naujų žaidėjų. Visi turi žinoti, ką daryti galima, o ko ne. Tenka atlikti, pavyzdžiui, ir auklėjamąjį darbą. Tarkim, kad krepšininkai nevėluotų į treniruotes.

Reikia pasistengti nuraminti tuos, kurie labai jaudinasi prieš rungtynes. Kartais praverčia ir humoras, bet retai. Kai kurie būna per daug atsipalaidavę prieš mačą – tada stengiuosi palaikyti rimtį. Bendrauju su klubo vadovais, treneriais ir reikalingą informaciją perduodu žaidėjams.

– Esate kairiarankis kaip ir dar du Kauno ekipos krepšininkai – Lukas Lekavičius bei R.Jokubaitis. Anksčiau buvo skelbiama, kad tokie žaidėjai aikštėje turi tam tikrų pranašumų prieš kitus krepšininkus. Kaip yra dabar?

– Taip, anksčiau, kai nebuvo tiek daug varžovų žaidimo analizės („skautingo“) kiek dabar, dalis specialistų kalbėjo, kad tokius žaidėjus sunkiau uždengti, kad prieš juos nepatogu gintis. Tačiau dabar situacija pasikeitė. Komandos viena kitą labai kruopščiai išanalizuoja, todėl kairiarankiai nebeturi jokių pranašumų.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
V.Gomelskis: "Chimki" gali atlesti Kurtinaitį - sau įprastu būdu atsikratyti problemų
V.Gomelskis: "Chimki" gali atlesti Kurtinaitį - sau įprastu būdu atsikratyti problemų
Kaip jau rašėme, Rimo Kurtinaičio auklėtinių tragiška sezono pradžia tęsiasi - Vokietijoje triuškinamai nusileista ir kitiems Eurolygos autsaideriams. Maskvos srities "Chimki"
Kurtinaičio auklėtinius skriaudę ALBA žaidėjai - Eurolygos turo naudingiausieji
Kurtinaičio auklėtinius skriaudę ALBA žaidėjai - Eurolygos turo naudingiausieji
Eurolyga paskelbė vienuoliktojo turo naudingiausius žaidėjus, kuriais tapo Rimo Kurtinaičio treniruojamą Maskvos srities "Chimki" skriaudę Berlyno ALBA krepšininkais.Savaitės MVP
Po netikėto antausio Prancūzijoje Jasikevičius auklėtinių žaidime pasigedo ugnelės
Po netikėto antausio Prancūzijoje Jasikevičius auklėtinių žaidime pasigedo ugnelės
Penktadienio vakarą netikėtą smūgį Eurolygoje gavo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kuri išvykos rungtynėse Prancūzijoje patyrė kol kas skaudžiausią
Sensacija Eurolygoje: Šaro kariaunos pergalingas žygis nutrūko Prancūzijoje
Sensacija Eurolygoje: Šaro kariaunos pergalingas žygis nutrūko Prancūzijoje
Sensacingai baigėsi vienuoliktasis Eurolygos turas: netikėtai nutrūko net septynių iš eilės Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių pergalių serija.Barselonos "Barcelona" (8/2)
"Bayern" Eurolygoje pirmą sykį pralaimėjo antrą kartą paeiliui
"Bayern" Eurolygoje pirmą sykį pralaimėjo antrą kartą paeiliui
Pirmą kartą šiame eurolygos sezone antrą kartą paeiliui pralaimėjo didžiausia turnyro staigmena Miuncheno "Bayern" (7/4) komanda.Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje po
"Minusinio" Ulanovo klubas Eurolygoje krito ketvirtą kartą iš eilės
"Minusinio" Ulanovo klubas Eurolygoje krito ketvirtą kartą iš eilės
Ketvirtą nesėkmę iš eilės Eurolygoje patyrė Edgaro Ulanovo atstovaujamas Stambulo "Fenerbahče" (4/7) klubas.Igorio Kokoškovo auklėtiniai namie 86:90 (17:16, 26:17, 21:26,
"Zenit" nutūpę buvę žalgiriečiai tikėjosi kitokio sugrįžimo į Kauną
"Zenit" nutūpę buvę žalgiriečiai tikėjosi kitokio sugrįžimo į Kauną
Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį namuose 75:83 kapituliavo prieš Sankt Peterburgo „Zenit“, o prie Rusijos klubo pergalės svariai prisidėjo ir du buvę Lietuvos čempionų
Campazzo įkandin? "Real" gali prarasti dar vieną argentinietį
Campazzo įkandin? "Real" gali prarasti dar vieną argentinietį
Argentinos rinktinės įžaidėjas Facundo Campazzo oficialiai atsisveikino su Madrido „Real“ komanda ir pakėlė sparnus į NBA lygą, kur vilkės Denverio „Nuggets“ ekipos marškinėlius.Kaip
R.Kurtinaitis po dar vieno tragiško mačo: turime labai didelių problemų su pastangomis gynyboje
R.Kurtinaitis po dar vieno tragiško mačo: turime labai didelių problemų su pastangomis gynyboje
Rimo Kurtinaičio auklėtinių tragiška sezono pradžia tęsiasi - Vokietijoje triuškinamai nusileista ir kitiems Eurolygos autsaideriams. Maskvos srities "Chimki" (2/8) krepšininkai
Jankūnas po pralaimėjimo vėl bedė į gynybą: kažko tiesiog nepadarome
Jankūnas po pralaimėjimo vėl bedė į gynybą: kažko tiesiog nepadarome
Kauno „Žalgirio“ komanda lapkričio mėnesį Eurolygoje baigė „sausai“ – buvo pralaimėtos visos žaistos rungtynės, o paskutinės iš jų – ketvirtadienį
Lauvergne: tikiuosi, kad išmoksime laimėti ir žaisdami be fanų
Lauvergne: tikiuosi, kad išmoksime laimėti ir žaisdami be fanų
Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjas Joffrey Lauvergne`as surengė vieną geriausių asmeninių sezono pasirodymų, tačiau pergalei to nepakako – žalgiriečiai namuose 75:83 nusileido
"Žalgirį" namie tritaškiais sušaudė "Zenit" krepšininkai
"Žalgirį" namie tritaškiais sušaudė "Zenit" krepšininkai
Kauno "Žalgiriui" (5/6) namie nepavyko nutraukti nesėkmių serijos Eurolygoje, ir ji prasitęsė net iki penkių.Martino Schillerio auklėtiniai 75:83 (15:23, 17:22, 19:21, 24:17) nusileido
Po pergalės – Pascualio pagyros Gudaičiui: jis yra vienas mėgstamiausių mano žaidėjų
Po pergalės – Pascualio pagyros Gudaičiui: jis yra vienas mėgstamiausių mano žaidėjų
Sankt Peteburgo „Zenit“ klubas Eurolygos išvykos rungtynėse ir toliau išlieka nepralaimėjęs – Rusijos klubas ketvirtadienį iškovojo pergalę ir Kaune, 83:75 nugalėjęs
"Žalgirio" potencialu gynyboje tikintis Schilleris: išsikasame sau per gilias duobes
"Žalgirio" potencialu gynyboje tikintis Schilleris: išsikasame sau per gilias duobes
Spalį – penkios pergalės. Lapkritį – nulis. Taip pirmuosius du mėnesius 2020–2021 m. sezone Eurolygoje pažymėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Paskutiniame šio
Tragiškai pasirodęs Giedraitis nesutrukdė baskams triumfuoti Pirėjuje
Tragiškai pasirodęs Giedraitis nesutrukdė baskams triumfuoti Pirėjuje
Rokas Giedraitis sužaidė prasčiausiai sezono rungtynes, tačiau jo atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (5/5) Eurolygoje iškovojo trečią pergalę iš eilės.Duško Ivanovičiaus
Tragedija: 100 taškų praleidusi Kurtinaičio kariauna sutriuškinta Berlyne
Tragedija: 100 taškų praleidusi Kurtinaičio kariauna sutriuškinta Berlyne
Rimo Kurtinaičio auklėtinių tragiška sezono pradžia tęsiasi - Vokietijoje triuškinamai nusileista ir kitiems Eurolygos autsaideriams.Maskvos srities "Chimki" (2/8) krepšininkai
M.Jamesas tritaškiu su pražanga nužudė "Real"
M.Jamesas tritaškiu su pražanga nužudė "Real"
Vienuoliktajame Eurolygos ture Rusijoje susidūrė Senojo žemyno krepšinio grandai, o šeštą pergalę iš eilės šventė Maskvos CSKA (8/3).Dimitrio Itoudžio auklėtiniai
Į Kauną grįžęs K.C.Riversas atsiėmė LKL čempiono žiedą
Į Kauną grįžęs K.C.Riversas atsiėmė LKL čempiono žiedą
Šiandien prieš Eurolygos rungtynes tarp Kauno „Žalgirio“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ 2019-2020 m. „Betsafe-LKL“ čempiono žiedas buvo įteiktas K.C.
"Žalgirio" argentinietis: Maradona mums buvo valstybės herojus
"Žalgirio" argentinietis: Maradona mums buvo valstybės herojus
Trečiadienio vakarą pasaulį sukrėtė tragiška žinia – mirė legendinis futbolininkas Diego Maradona, kuris laikomas vienu geriausių visų laikų žaidėjų. Futbolo legenda anapilin
Būrys buvusių žalgiriečių, solidi gynyba ir Pascualio gudrybės – "Žalgiris" laikys "Zenit" egzaminą
Būrys buvusių žalgiriečių, solidi gynyba ir Pascualio gudrybės – "Žalgiris" laikys "Zenit" egzaminą
Eurolygoje žalgiriečių šį ketvirtadienio vakarą laukia jau vienuoliktosios sezono rungtynės bei penktasis išbandymas namų arenoje. Martino Schillerio auklėtiniai priims galingu ritmu
Čeponis: "Žalgiris" nuleis ant žemės "Zenit", nesuklups ir rinktinė
Čeponis: "Žalgiris" nuleis ant žemės "Zenit", nesuklups ir rinktinė
Ši savaitė šalies krepšiniui bus ypatinga, nes jos metu į kovą namų arenose stos ne tik Kauno „Žalgiris", bet ir Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė.
Dėmesio iš Eurolygos sulaukęs Schilleris: nežiūrime toliau nei artimiausios rungtynės
Dėmesio iš Eurolygos sulaukęs Schilleris: nežiūrime toliau nei artimiausios rungtynės
Eurolygos sezoną keturiomis pergalėmis iš eilės pradėjęs Kauno „Žalgiris“ spalio mėnesį buvo tapęs vienu iš didžiausių turnyro netikėtumų.Prisimindama puikų žalgiriečių
Schilleris: apie Pascualio specifiką, pokalbį su Messina ir duobes pirmose rungtynių dalyse
Schilleris: apie Pascualio specifiką, pokalbį su Messina ir duobes pirmose rungtynių dalyse
Kauno „Žalgiris“ tęsia pasirodymą Eurolygos varžybose ir jau ketvirtadienį priims dar vieną varžovą – į Kauną atvyksta Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas su Artūru
"Anadolu Efes" išsigelbėjo iš keblios padėties: trims žaidėjams leista nevykti į rinktinę
"Anadolu Efes" išsigelbėjo iš keblios padėties: trims žaidėjams leista nevykti į rinktinę
Turkijos krepšinio federacija suprato keblią Stambulo "Anadolu Efes" klubo padėtį ir leido trims žaidėjams neprisijungti prie rinktinės.Kaip jau rašėme, didžiausia komandos
Jokubaičio akcijos kyla: ESPN pateikė prognozę kitų metų NBA naujokų biržai
Jokubaičio akcijos kyla: ESPN pateikė prognozę kitų metų NBA naujokų biržai
LaMelo Ballas, Jamesas Wisemanas ir Anthony Edwardsas jau pašaukti į NBA, todėl klubai gali pradėti domėtis talentais, dalyvausiančiais naujokų biržoje kitais metais.JAV sporto žiniasklaidos
"Anadolu Efes" dėl traumų, viruso ir kitų problemų gali pritrūkti žaidėjų
"Anadolu Efes" dėl traumų, viruso ir kitų problemų gali pritrūkti žaidėjų
Stambulo „Anadolu Efes“ klubas taip pat susidūrė su koronaviruso krize. Pirmadienį atlikti testai patvirtino teigiamus atsakymus keturiems neįvardijamiems Turkijos ekipos nariams, rašo
Sunki Kokoškovo savaitė: penktadienį treniruos "Fenerbahče", šeštadienį – rinktinę
Sunki Kokoškovo savaitė: penktadienį treniruos "Fenerbahče", šeštadienį – rinktinę
Edgarą Ulanovą šį sezoną Stambulo „Fenerbahče“ klube muštruojantis Igoris Kokoškovas šią savaitę nepraleis nei Eurolygos nei Europos čempionato atrankos
R.Jokubaičio starto penketas: tėtis, dar du lietuviai ir dvi Graikijos žvaigždės
R.Jokubaičio starto penketas: tėtis, dar du lietuviai ir dvi Graikijos žvaigždės
Kūrybinė „Žalgiris TV“ komanda pristato naują rubriką pavadinimu #MyStartingFive. Joje Kauno „Žalgirio“ ekipos krepšininkai turės sudėlioti savo svajonių starto

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime