Naujienos kraunasi...

Aukščiausias žmogus Lietuvoje Paukštė: dažnai tiesiog Saboniu pavadina

Aukščiausias žmogus Lietuvoje Paukštė: dažnai tiesiog Saboniu pavadina
Šis 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas krepšinio bendruomenei ir sirgaliams pateikė puokštę naujų, iki šiol nepažintų krepšininkų ir asmenybių. Daug kalbėta apie ryškiausius legionierius, nemažai žiniasklaidos atstovų ir gerbėjų sezono metu iš arčiau susipažino su naujais vietiniais komandų lyderiais.

Tačiau vienas, vizualiai turbūt pats ryškiausias žmogus visoje lygoje, dar tik pradeda mokytis, ką reiškia tikras krepšinio bendruomenės dėmesys. O jo ateityje tikrai bus tik daugiau.

Bent dalis „Betsafe-LKL“ čempionato žiūrovų kartą-kitą yra girdėję Šiauliuose rungtyniaujančio Jono Paukštės pavardę. Bent kruopelė žiūrovų dar prieš šį sezoną žinojo, kad J. Paukštė yra labai jaunas ir labai aukštas krepšininkas, pradedantis savo karjerą vyrų krepšinyje.

Ir nors „Šiaulių“ komandoje šis 20 metų jaunuolis toli gražu nėra vienas svarbiausių ar dažniausiai matomų krepšininkų, minioje, o tiksliau – visoje Lietuvoje, jo nepastebėti tiesiog neįmanoma.

J. Paukštės ūgis, kaip sako pats žaidėjas, šiuo metu (oficialių duomenų nėra – aut.) siekia 224 cm. Du metrai ir dvidešimt keturi centimetrai! Jei į šio krepšininko namus šiandien pasibelstų rekordus fiksuojantis atsakingas asmuo, tai Lietuvos istorija greičiausiai būtų perrašyta.

Iki pat šiol aukščiausiu Lietuvos žmogumi laikytas Arvydas Sabonis. Legendinio krepšininko ir šiuo metu Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento ūgis istorijos metraščiuose žymimas kaip 223,6 cm.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad J. Paukštė gimė tik 2000 metais, todėl 224 cm nebūtinai reiškia augimo pabaigą.

„Oficialių išmatavimų kaip ir nėra. Kartais pasimatuojame, bet tai vyksta labai, labai paprastu būdu – atsistoju prie sienos, ant galvos padedame knygą ir nubrėžiame liniją. Tai pagal šitą matavimą gauname 224 cm ūgį“, – kalbėdamas su LKL.lt juokėsi pats krepšininkas.

Jei „butinis“ J. Paukštės ūgio matavimas jau kelintą kartą nemeluoja, tai labai gali būti, kad Lietuva turi naują aukščiausią ne tik krepšininką, bet ir bendrai žmogų visoje istorijoje.

„Panašu, kad taip. Panašu, kad esu aukščiausias lietuvis. Kiek žinau, tai krepšininkas turbūt tikrai esu aukščiausias. O gal ir bendrai žmogus istorijoje. Bet prie viso to aš esu pripratęs, negaliu juk kasdien trykšti iš laimės dėl savo ūgio“, – kuklinosi „Šiaulių“ vidurio puolėjas.

J. Paukštės karjera vyrų krepšinyje oficialiai prasidėjo tik praėjusių metų rudenį, kai startavo šis „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas. Aikštelėje šiame sezone 224 cm centras žaidžia vos po 3 minutes ir 41 sekundę, taip fiksuodamas 1,8 taško vidurkį.

Akivaizdu, kad įsitvirtinti Lietuvos krepšinio padangėje šiam neįprastų perimetrų jaunuoliui dar tikrai reikės laiko.

Vis dėlto, kaip sako pats žaidėjas, abejoti dėl išaugusio vaidmens komandoje ir padidėjusio minučių kiekio nėra ko – jo šlovės valanda dar išauš.

„Jaučiu, kad galėčiau daug daugiau. Be abejo, reikia dar labai stipriai tobulėti. Čia mano pirmieji metai LKL. Smagu bent tiek sužaisti, bet tikrai ateis su laiku ir daugiau tų minučių“ – viltingai šyptelėjo J. Paukštė.

– Jonai, visų pirma, paskutinėse komandos rungtynėse pelnėte keturis taškus. Kiek jums asmeniškai reiškia šie pirmieji pasirodymai vyrų krepšinyje?

– „Neptūnas“ man turbūt sėkmingiausias varžovas – abu kartus, kai pelniau bent po keturis taškus, tai padariau į „Neptūno“ krepšį (juokiasi – aut.). Visos geriausios rungtynės kol kas buvo prieš juos, bet noriu akcentuoti, kad tai nieko nereiškia. Pora minučių aikštelėje yra labai mažai.

– Jaučiate, kad gali būti daugiau?

– Jaučiu, kad galėčiau daug daugiau. Be abejo, reikia dar labai stipriai ir tobulėti. Čia mano pirmieji metai LKL. Smagu bent tiek sužaisti, bet tikrai ateis su laiku ir daugiau tų minučių.

– O kaip jūsų gyvenime atsirado krepšinis? Ar visa tai – tik dėl ūgio?

– Visą gyvenimą labai mėgau krepšinį. Nuo pat vaikystės labai norėjau jį žaisti. Ketvirtoje klasėje pradėjau domėtis, labai norėjau pradėti lankyti, bet vis nenueidavau. Galiausiai nuėjau į Vilniaus krepšinio mokyklą (VKM) ir iškart labai stipriai užsikabinau.

– Turbūt jau atėjęs į krepšinio mokyklą buvote aukštesnis už kitus?

– Aš visą laiką buvau kiek aukštesnis už bendraamžius. Bet visada augau tolygiai, nebuvo taip, kad kažkuriais metais šaučiau į viršų. Viskas vyko labai natūraliai.

– O jūs kasdien girdite įvairiausių atsiliepimų apie savo ūgį? Kaip į tai reaguojate?

– Jau tikrai pripratau. Seniau gal kiek nervindavo, bet dabar supratau, kad nepabėgsi nuo to, koks esi. Su tokiu ūgiu pastoviai žmonės prisikabins, paklaus kažko. Aš visada savo ruožtu atsakysiu jiems.

– Ką jums sako žmonės, ką girdite dažniausiai?

– Dažnai tiesiog Saboniu pavadina. Dar paklausia ūgio, tiesiog domisi, kiek centimetrų. Seniau juokaudavo dėl oro viršuje, bet jau atrodo, kad išėjo iš mados.

– Jūs tvirtinate, kad jūsų ūgis yra 224 cm. Negi niekas neturi oficialių duomenų?

Oficialių išmatavimų kaip ir nėra. Kartais pasimatuojame, bet tai vyksta labai, labai paprastu būdu – atsistoju prie sienos, ant galvos padedame knygą ir nubrėžiame liniją. Tai pagal šitą matavimą gauname 224 cm ūgį.

– Tokie skaičiai reikštų, kad jūs esate aukščiausias lietuvis istorijoje...

Panašu, kad taip. Kiek žinau, tai krepšininkas turbūt tikrai esu aukščiausias. O gal ir bendrai žmogus istorijoje. Bet prie viso to aš esu pripratęs, negaliu juk kasdien trykšti iš laimės dėl savo ūgio.

– Atleiskite už klausimą, bet kas yra sunkiausia būnant tokio sudėjimo?

– Labai didelių sunkumų nėra, nes esu pripratęs. Būna automobiliuose netelpu, bet daugumoje ir tai kažkaip sutelpu, tai labai skųstis negaliu.

– O kokio dydžio jūsų pėda?

– Nėra labai didelė kaip mano ūgiui. 49,5 dydis. Internete pilna tų batų, viską randu kur užsisakyti.

– Kaip atrodo Jono Paukštės skrydžiai lėktuvu?

– Beveik kiekvieną skrydį, kiek esu skridęs, net jei neužsirezervuoju vietos prie avarinio išėjimo, tai man kiti keleiviai tą vietą duoda. Pamato mane, aš paprašau, visi supranta ir užleidžia. Yra tekę kelis kartus skristi ir paprastoje vietoje, tai ten buvo šakės, tikrai labai blogai.

– Būdamas 18 metų paragavote legionieriaus duonos. Ką į jūsų gyvenimą atnešė dveji metai Ispanijoje?

– Išvažiavau labai jaunas, taip. Pirmieji kokie trys mėnesiai tikrai buvo labai sunkūs, bet vėliau įsivažiavau, apsipratau su aplinka, aikštelėje irgi atsirado daugiau greičio. Iš Ispanijos parsivežiau labai daug patirties, susipažinau su pačiu ispanišku krepšiniu. Net neabejoju, kad tai man, kaip žaidėjui, davė labai daug. Ispanija stipriai pakeitė mane kaip krepšininką.

– Galbūt Ispanijoje žmonės dar stipriau reaguodavo į jūsų sudėjimą?

– Ten žmonės visi daug aistringesni. Gatvėse tikrai jaučiasi, kad visi drąsiau tave užkalbina, matosi ir žvilgsniai kitokie. Labai stipriai skiriasi kultūros. Tiesiog visko buvo, priklauso nuo žmonių. Vieni pagiria, kiti stebisi, treti juokiasi. Čia juk jų reikalas, aš esu toks, koks esu.

– Grįžkime prie Šiaulių. Kaip jūsų akimis atrodo šis sezonas komandai?

– Pradžioje tikrai buvo labai sunku, bet su laiku susižaidėme. Veteranai mums stipriai padėjo ir treniruočių procese ir rungtynėse. Atrodo, kad atsirado stiprus branduolys, pasikeitė nuotaika treniruotėse, taip pat ir rungtynėse atsirado geresnė energija. Tas akivaizdu tiek būnant komandos viduje, tiek stebint ją iš šono.

– Kokie jūsų, kaip profesionalaus krepšininko, tikslai?

Visų pirma tai norėčiau įsitvirtinti LKL, o vėliau patekti į Eurolygą. Šiai dienai tikslai būtų tokie, bet jie juk kinta.

– O į kokius kitus krepšininkus jūs pats lygiuojatės?

– Į kitus labai aukštus žaidėjus aš nežiūru. Labiausiai domiuosi Madrido „Real“ centru Walteriu Tavaresu. Jis man šiandien tikrai yra krepšinio idealas.

– Turbūt daug abejonių dėl krepšinio gyvenime nebuvo. Tačiau jei ne krepšinis, ką veiktumėte?

– Tikrai neblogai mokiausi. Bet kai rimčiau pradėjau žiūrėti į krepšinį, tai krito pažymiai, turėjau rinktis – mokslai ar krepšinis. Gyvenimas privedė prie krepšinio, todėl labai daug apie kitus variantus ir negalvojau.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Gecevičius – apie stiprią "Juventus" rūbinę, karjeros pabaigą ir Graikijoje praleistus metus
Gecevičius – apie stiprią "Juventus" rūbinę, karjeros pabaigą ir Graikijoje praleistus metus
LKL TV kanale – interviu su Utenos „Juventus“ snaiperiu Martynu Gecevičiumi.32-ejų taikliarankis pokalbio pradžioje įvardino, kuo kitų komandų kontekste šiemet išsiskiria
Giedraičio tolimas šūvis su pražanga – įdpūdingiausias LKL momentas
Giedraičio tolimas šūvis su pražanga – įdpūdingiausias LKL momentas
„Betsafe-LKL“ čempionate prabėgo dar viena įspūdingų epizodų nepagailėjusi savaitė. Pristatome jums labiausiai išsiskyrusių momentų penketuką.Rinkinį pradeda Kauno „Žalgirio“
Masiulio vedamas "Lietkabelis" palaužė "Pieno žvaigždes"
Masiulio vedamas "Lietkabelis" palaužė "Pieno žvaigždes"
Panevėžio „Lietkabelio“ (20-10) komanda galingai pradėjo ketvirtą kėlinį ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) namų rungtynėse 98:90 (27:26, 19:24, 21:19, 31:21)
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Ilgai be tritaškių gyvenęs "Žalgiris" laimėjo Klaipėdoje
Kauno „Žalgirio“ (24/3) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) ketvirtąkart sezone 88:72 (17:16, 21:15, 26:20, 24:21) svečiuose įveikė Klaipėdos „Neptūną“
"Šiauliai" apmaudžiai pralaimėjo trilerį Prienuose
"Šiauliai" apmaudžiai pralaimėjo trilerį Prienuose
Prienų „CBet“ (12-18) komanda atlaikė pakilusių varžovų šturmą, sumetė lemiamus metimus ir „Betsafe-LKL“ mače iškovojo sunkią pergalę namuose, kur 90:89
"Juventus" pabudo po ilgosios pertraukos ir nukovė svečius iš Kėdainių
"Juventus" pabudo po ilgosios pertraukos ir nukovė svečius iš Kėdainių
Utenos „Juventus“ (20-10) turėjo vargo, tačiau pergalę namuose pasiekti pavyko. Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 92:73 (22:25, 24:25, 23:11, 22:12) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“
"Žalgiris" pateikė pasiūlyma Walkupui, gynėją vilioja dar du Eurolygos klubai
"Žalgiris" pateikė pasiūlyma Walkupui, gynėją vilioja dar du Eurolygos klubai
Kauno "Žalgiris" pateikė pasiūlymą vienam lyderių Thomasui Walkupui. Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas, Lietuvos čempionų vyriausiasis treneris Martinas Schilleris
Naujoje LKL rubrikoje – Ginevičiaus ir Skučo pašmaikštavimai apie "Juventus" narius
Naujoje LKL rubrikoje – Ginevičiaus ir Skučo pašmaikštavimai apie "Juventus" narius
LKL TV aistruoliams pristato naują rubriką – „Minutės pertraukėlė“.Joje prieš kameras susėdę komandų atstovai mėgins įvardinti, kuris jų bendraklubis labiausiai atitinka
"Žalgiris" sutriuškino svečius iš Prienų
"Žalgiris" sutriuškino svečius iš Prienų
Kauno „Žalgirio“ (23-3) komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) turėjo paplušėti tris kėlinius, tačiau galiausiai parodė jėgą ir užtikrintai namuose
Žiūrovams šansas sugrįžti į "Žalgirio" areną – startuoja bilietų prekyba į dvejas rungtynes
Žiūrovams šansas sugrįžti į "Žalgirio" areną – startuoja bilietų prekyba į dvejas rungtynes
Po daugiau nei 5 mėnesių pertraukos į „Žalgirio“ areną galės sugrįžti žiūrovai. Krepšinio išsiilgę aistruoliai „Žalgirio“ arenoje galės apsilankyti jau
Paaiškėjo, kas galės patekti į "Lietkabelio" rungtynes su "Rytu"
Paaiškėjo, kas galės patekti į "Lietkabelio" rungtynes su "Rytu"
Vyriausybei nutarus nuo pirmadienio leisti sporto renginiuose dalyvauti žiūrovams, kitą savaitę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse „Cido“ arenoje tarp
"Ryte" atsiskleidęs Buva: apie rungtynes prieš "Žalgirį" pasakosiu savo vaikams
"Ryte" atsiskleidęs Buva: apie rungtynes prieš "Žalgirį" pasakosiu savo vaikams
Visą šį 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezoną Vilniaus „Ryto“ klubo viduje netrūko pokyčių, o visai neseniai permainų vėjai į Vilnių atpūtė ir stipriai
Neįtikėtinai spurtavę "Šiauliai" patiesė "Lietkabelį"
Neįtikėtinai spurtavę "Šiauliai" patiesė "Lietkabelį"
„Šiaulių“ (10-18) komanda parodė įspūdingą kovingumą po didžiosios pertraukos ir pateikė staigmeną Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).Antano Sireikos
Goudelockas Buvą palygino su Jokičiumi, o kroatas Bičkauskį – su Diamantidžiu
Goudelockas Buvą palygino su Jokičiumi, o kroatas Bičkauskį – su Diamantidžiu
Dešimtajame „Iš arti“ epizode – keturių Vilniaus „Ryto“ komandos narių pasakojimai apie akistatą Kaune. Ivano Buvos parodytas žvėriškumas, lemiama
Spynas ant sporto arenų vartų paknebinėjusi Vyriausybė praveria plyšelį gerbėjams
Spynas ant sporto arenų vartų paknebinėjusi Vyriausybė praveria plyšelį gerbėjams
Ketvirtadienį karantiną šalyje iki vasaros pratęsusi Vyriausybė apsisprendė dėl dalies priemonių švelninimo. Kai kurios naujienos – aktualios sporto gerbėjams, nuo kitos savaitės
"Mažas Varikliukas" Kaukėnas: būdavau tas, kuris krisdavo ant parketo
"Mažas Varikliukas" Kaukėnas: būdavau tas, kuris krisdavo ant parketo
LKL TV laidoje „Krepšinis su Rimvydu Valatka“ apsilankė vienas geriausių praėjusių dešimtmečių Lietuvos krepšininkų.„Suunto 7“ – sportui ir gyvenimui
Grigonis naujojoje "Žalgirio" rubrikoje pasvarstė apie lemiamas akimirkas
Grigonis naujojoje "Žalgirio" rubrikoje pasvarstė apie lemiamas akimirkas
Marius Grigonis šį sezoną sužibėjo kaip vienas geriausiai lemiamomis akimirkomis Eurolygos rungtynėse žaidusių krepšininkų.Pergalingi krepšininko metimai dvikovose su Miuncheno
Po dar vieno koronaviruso atvejo "Ryto" klube nukeliamos dar vienos rungtynės
Po dar vieno koronaviruso atvejo "Ryto" klube nukeliamos dar vienos rungtynės
Atlikus papildomus koronaviruso testus Vilniaus „Ryto“ komandai, patvirtintas dar vienas teigiamas COVID-19 ligos atvejis.Dėl šios priežasties koreguojamas vilniečių „Betsafe–LKL“
"Juventus" laimėjo paskutinių sekundžių trilerį Klaipėdoje
"Juventus" laimėjo paskutinių sekundžių trilerį Klaipėdoje
Trečiadienio vakarą „Betsafe-LKL“ čempionate dramatišką devynioliktąją sezono pergalę iškovojo Utenos „Juventus“ (19-10) komanda. Uteniškiai išvykos
"Pieno žvaigždės" užtikrintai įveikė svečius iš Kėdainių
"Pieno žvaigždės" užtikrintai įveikė svečius iš Kėdainių
Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (12-17) ekipa „Betsafe-LKL“ čempionate atsitiesė po praėjusią savaitę patirto pralaimėjimo uteniškiams.Gedimino Petrausko auklėtiniai
"Žalgiris" neturėjo vargo su Čižausko vedamais dzūkais
"Žalgiris" neturėjo vargo su Čižausko vedamais dzūkais
Trečiadienio vakarą Alytuje vykusiose rungtynėse, svečiai iš Kauno iškovojo 22-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Martino Schillerio vadovaujami Kauno „Žalgirio“
"Lietkabelio" direktorius Purlys: mūsų tikslas – antra vieta LKL
"Lietkabelio" direktorius Purlys: mūsų tikslas – antra vieta LKL
Iki reguliariojo LKL sezono pabaigos likus aštuoniems turams, trečioje turnyrinės lentelės vietoje besirikiuojančio Panevėžio „Lietkabelio“ klubo generalinis direktorius Martynas
Grigoniui teko susimąstyti, kiek kainuoja sauskelnės
Grigoniui teko susimąstyti, kiek kainuoja sauskelnės
LKL TV rubrikoje „Kainų testas“ savo nusimanymą įvairių produktų ir daiktų kainose demonstravo Kauno „Žalgirio“ gynėjas Marius Grigonis.Jam teko įvardinti tokių dalykų,
Prieniškių vedliu žaibiškai tapęs Lecomte: mano tikslas – žaisti Eurolygoje
Prieniškių vedliu žaibiškai tapęs Lecomte: mano tikslas – žaisti Eurolygoje
Prienų „CBet“ ekipa ir toliau nenustoja stebinti „Betsafe-LKL“ aistruolių.Po to, kai sezono eigoje prieniškiai prarado du savo lyderius – į Įspaniją išvykusi
Koronavirusas neaplenkė ir "Ryto" stratego
Koronavirusas neaplenkė ir "Ryto" stratego
Vilniaus „Ryte“ – naujas koronaviruso atvejis, nukeliamas mačas su Prienais Vilniaus „Ryto“ ekipoje užfiksuotas naujas koronaviruso atvejis. Sostinės komandos vyriausiajam
Garino diagnuozuotas COVID-19, atidedamos "Žalgirio" rungtynės
Garino diagnuozuotas COVID-19, atidedamos "Žalgirio" rungtynės
Kauno „Žalgirio“ komandoje – teigiamas COVID-19 ligos atvejis. Po pirmadienį atlikto testo teigiamo rezultato sulaukė Patricio Garino, kuris pajautė lengvus ligos simptomus.Antradienį
"Šiaulių" islandas – apie krepšinį tėvynėje bei lietuviškus žodžius, kurių nesakys viešai
"Šiaulių" islandas – apie krepšinį tėvynėje bei lietuviškus žodžius, kurių nesakys viešai
„Betsafe-LKL“ čempionatas – puiki vieta atsiskleisti naujiems talentams. Vienas geriausių to įrodymų šį sezoną – „Šiaulių“ komandoje geriausią
Lukošiūnas – apie legendinį tritaškių konkursą su Jankūnu bei "trashtalką" LKL
Lukošiūnas – apie legendinį tritaškių konkursą su Jankūnu bei "trashtalką" LKL
23-ejų Karolis Lukošiūnas tapo naujausiu Kauno „Žalgirio“ tinklalaidės #ŽalgirisOnAir dalyviu – tai jau 42-asis šios laidos epizodas.„Žalgirio“ arenoje

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime