Naujienos kraunasi...

Bendžius – apie žaidimą Italijoje, LKL plėtrą bei Lietuvos rinktinęSostinės krepšinio mokyklos (SKM) organizuojamoje „SKM Karklė Camp‘22“ stovykloje apsilankė Lietuvos rinktinės kalibro žaidėjas Eimantas Bendžius.

Pajūryje gimusiam ir augusiam E. Bendžiui Karklės arba dar kitaip vadinama „Žilvičio“ stovykla yra puikiai pažįstama. Dar pats būdamas vaikas Eimantas čia leisdavo nerūpestingas vasaras, kurias iki šiol atsimena su šypsena.

Antroji ir paskutinė SKM stovykla Karklėje šią vasarą vyks liepos 29–rugpjūčio 7 d.

Šiuo metu 32-ejų puolėjas yra vienas iš 6 krepšininkų, nepraleidusių nė vienerių Europos čempionato atrankos rungtynių, kurio finalinis etapas vyks jau rugsėjo 1–18 d.

Nuo praėjusio pirmadienio Lietuvos rinktinės kandidatai pluša Palangoje, kur ruošiasi didžiausiam metų krepšinio įvykiui. Dėl įsisenėjusių traumų ir noro atsistatyti  bei geriau pasiruošti artėjančiam sezonui E. Bendžius šįkart nutarė praleisti rinktinės stovyklą, o ateityje, susiklosčius tinkamoms aplinkybėms, turi tikslą į ją sugrįžti.

„Tiesiog šitoje situacijoje taip gavosi, kad neišeis. Paskyriau šią vasarą šeimai, atsistatymui ir pasiruošimui kitam sezonui. Su treneriu taip pat kalbėjome dėl ateities, kad jeigu būsiu tikrai reikalingas, tikrai padėsiu“, – kalbėdamas su SKM atstovu spaudai po pasimatymo su stovyklautojais sakė E. Bendžius.

Iš Klaipėdos kilęs krepšininkas žino, ką reiškia atstovauti Lietuvai didžiuosiuose krepšinio turnyruose – 2017 m. jis kartu su Lietuvos rinktine, vadovaujant treneriui Dainiui Adomaičiui, dalyvavo Europos čempionate. Tuomet Lietuva savo grupėje užėmė 1 vietą, tačiau aštuntfinalyje pralaimėjo Graikijos rinktinei.

Klubiniame krepšinyje E. Bendžius 2019 m. kartu su Vilniaus „Rytu“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę (KMT), o praėjusį sezoną puikiai žaidė Sasario „Dinamo“ klube, su kuriuo nužygiavo iki Italijos čempionato pusfinalio ir tik jame pralaimėjo Eurolygos komandai Milano „Armani Exchange“.

Po pokalbių, žaidimų ir asmenukių su „SKM Karklė Camp“ stovyklautojais E. Bendžius atsakė į SKM.lt klausimus.

– Kokie jausmai apsilankius Karklės stovykloje?

– Visada smagu atvažiuoti į „Žilvitį“. Pats, kaip moksleivis, šioje stovykloje esu buvęs gal 4 kartus. Čia pilna veiklų, kurių šiaip gyvenime kiekvieną dieną nebūna.

– Kas nuo jūsų vaikystės čia išliko, o kas pasikeitė?

– Išliko, manau, tie patys namukai ir infrastruktūra (šypsosi). „Žilvičio“ stovykla turi savo aurą. Norint pasakyti kažką daugiau, reiktų pabūti ilgiau.

– Kuo tokios stovyklos vaikams yra svarbios ir naudingos?

– Ypatingai šiais laikais, kai labai daug vaikų laiką leidžia internete, manau, ateityje jiems gali trūkti socialinių įgūdžių įsiliejant į didesnę kompaniją ir pan. Aišku, čia dauguma vaikų, kurie reguliariai žaidžia krepšinį ir jiems lengviau įsilieti į kolektyvus. Uždaresniems vaikams po tokių stovyklų būna lengviau bendrauti su kitais. Stovykla įneša kažkiek atsakomybės, rutinos, kada eiti miegoti, kada keltis, sportuoti. Tam tikras laikotarpis vaikams be tėvų tik padeda.

– Pats taip pat esate tėtis. Su kokiais didžiausiais iššūkiais, plačiąja prasme, tėvams dabar tenka susidurti?

– Jau du metus gyvename Italijoje, kur dukrytė ir lanko darželį. Vasarai grįžome į Klaipėdą ir dabar ji eina į lietuvišką darželį. Ji klausinėja, kaip reiks kalbėti, kuo skiriasi darželiai ir pan. Dabar ji kartu su vyresniais vaikais yra dieninėje stovykloje. Tai yra minimalios, bet stresinės situacijos, kurias vaikas bando „išskaityti“, kažką pritaikyti konkrečioje situacijoje. Mes, kaip tėvai, žinoma, išklausome ir patariame (šypsosi).

– Turbūt Italija šiuo metu jums yra ideali vieta gyventi ir žaisti krepšinį?

– Turbūt, kad taip. Žaidžiu Sardinijos saloje – paplūdimiai, kitoks gyvenimo ritmas, čia viskas ramiau nei,  tarkime, kažkur prie Milano, kur visi skuba. Ypatingai tas pasijautė atvažiavus po dviejų metų Vilniuje, kur yra kamščiai ir turi visada planuotis, ką važiuojant į kitą miesto galą turi padaryti ir ką paimti. Sardinijoje viskas labai lengvai pasiekiama ir tai šeimai yra atokvėpis.

– Su Sasario klubu pasirašėte naują ilgalaikę 3 metų sutartį. Ar ateityje dar turite planų grįžti žaisti į Lietuvą?

– Toks maždaug ir yra planas. Po 3 metų man bus 35-eri, būsiu labiau „prie veteranų“, o dukrytė eis į pirmą klasę.

– Kokius tikslus „Dinamo“ klubas sau kelia šalies čempionate ir tarptautiniuose turnyruose?

– Visur siekiame pasirodyti kuo geriau. Nėra taip, kad klubo prezidentas ar treneris keltų konkrečius tikslus, bet jie nori, kad tu kiekvienose rungtynėse „mirtum“ dėl komandos ir atsiduotum pilnai, o kaip bus sezono pabaigoje, taip bus.

Pavyzdžiui, praėjusį sezoną pradėjome prastai ir Italijos čempionate buvome vieni paskutinių. Reguliarųjį sezoną baigėme 6 vietoje, ketvirtfinalyje susitikome su 3 vietą užėmusia Brešos komanda ir laimėjome. Tai buvo komanda, kuri laimėjo geriausio Italijos čempionato žaidėjo, vadybininko ir trenerio nominacijose, bet mes sugebėjome laimėti seriją 3:1. Po to pusfinalyje pralaimėjome Milano „Armani Exchange“, bet tikrai gerai kovojome. Italijoje serija dėl 3 vietos nėra žaidžiama, todėl sezoną vertinu visai neblogai.

– Kalbant apie visuomenės susidomėjimą krepšiniu, ar Italijoje, palyginus su Lietuva, jaučiate mažiau dėmesio ir spaudimo laimėti?

Užsienyje gali pats sau labiau kelti spaudimą, nes iš legionieriaus visada tikisi daugiau. Bet kai su tuo susitvarkai, o tai man jau ne pirmieji metai užsienyje, viskas lengviau ir paprasčiau.

– Artėjantį sezoną LKL čempionate debiutuos „Gargždai“ ir „Wolves“. Kaip vertinate LKL plėtrą?

– Man labai smagu dėl abiejų klubų. Gargžduose žais vienas geriausių mano draugų Julius Kazakauskas, kuris su šeima galės po tiek daug metų vėl grįžti gyventi į Klaipėdą. Atsirado daugiau šansų krepšininkams iš Klaipėdos krašto, nes jeigu nepatenki į „Neptūną“ ir nori žaisti LKL, turi ieškotis vietos kažkur kitur, o dabar bus dar viena terpė Klaipėdos krašto krepšininkams. „Wolves“ kuria labai konkurencingą komandą, kuri suteikia galimybę stipriems lietuviams žaisti Lietuvoje. „Wolves“ į Lietuvos krepšinį turėtų įvesti daugiau įdomumo.

– Esate vienas iš nedaugelio, kuris nepraleido nė vienerių „EuroBasket 2022“ atrankos rungtynių. Vis tik šią vasarą su rinktine nusprendėte praleisti. Traumos, nuovargis ar kitos priežastys?

– Susidėjo viskas. Sezonas buvo toks, kad reikėjo žaisti su daug nuskausminamųjų. Mačiau, kad šitoje rinktinėje yra tikrai jaunų ir talentingų žaidėjų. Treneris yra sakęs, kad geriausi  žaidėjai turi žaisti kartu. Valančiūnas su Saboniu tikrai turės daug žaisti, o kas po to kyla nuo suolo ir padeda – treneris tikrai suras.

– Tikslas dar sužaisti didžiuosiuose krepšinio turnyruose vilkint Lietuvos marškinėlius išlieka?

– Jis visada išlieka. Tiesiog šitoje situacijoje taip gavosi, kad neišeis. Paskyriau šią vasarą šeimai, atsistatymui ir pasiruošimui kitam sezonui. Su treneriu taip pat kalbėjome dėl ateities, kad jeigu būsiu tikrai reikalingas, tikrai padėsiu.

– Kokia jūsų prognozė? Ar Europos čempionate galime tikėtis medalių?

– Labai tikiuosi, kad bus tie medaliai, bet turime labai sudėtingą grupę. Pirmiausia, reikia „išeiti“ iš jos, nes ten bet kokia klaida gali kainuoti. Tas pats galioja Slovėnijai, Vokietijai ir Prancūzijai.

– Koks būtų jūsų palinkėjimas krepšinio mėgėjams, ypač krepšinio mokyklų auklėtiniams ir jų tėvams?

– Tiek tėveliams, tiek vaikams norėčiau palinkėti tikėti, ką daro. Tėveliams linkiu padrąsinti savo vaikus, labiau jais pasitikėti, nes viskas prasideda nuo tėvelių. Jeigu vaikas matys, kad juo pasitiki, jis dar labiau norės eiti į treniruotes, sportuoti ir statysis savo gyvenimą. Jeigu tu norėsi kažko pasiekti krepšinyje, siekti užsibrėžto tikslo, auginsi charakterį, tas pats bus ir ateityje. Gal nepasisieks tapti krepšininku, bet gal norėsi būti verslininku, treneriu. Tikslo siekimo įgūdis bus tavyje ir tau nereiks pradėti nuo nulio.

– Kalbant apie įvairius įgūdžius, netrukus Karklėje vyks „Skills Academy“ organizuojamas 1x1 krepšinio turnyras. Ką manote individualaus meistriškumo svarbą?

– Dabar yra labai daug informacijos, kaip treniruotis. Kai aš buvau vaikas, nebuvo jokios man prieinamos informacijos, gal dėl to ir mano kartoje ir neturime labai stiprių žaidėjų 1x1 žaidime. O tokių žaidėjų Lietuvoje tikrai jau tuoj bus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Lietkabelis" iškovojo dramatišką pergalę Europos taurėje
"Lietkabelis" iškovojo dramatišką pergalę Europos taurėje
Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ stojo į dar vieną kovą Europos taurės turnyre. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 87:84 (27:28, 16:18, 21:21, 23:17) įveikė Venecijos „Umana
Ašarų nesulaikęs Karalius: siurrealus jausmas
Ašarų nesulaikęs Karalius: siurrealus jausmas
Po rekordinio metimo trečio kėlinio pabaigoje LeBronas Jamesas pakėlė rankas ir nukreipė akis į arenos palubes, o sausakimšoje arenoje sirgaliai ėmė skanduoti „MVP!“. Los Andželo
Prisegtas mikrofonas atskleidė Kalniečio emocijas paskutiniame karjeros mače
Prisegtas mikrofonas atskleidė Kalniečio emocijas paskutiniame karjeros mače
2023 metų sausio 29 dieną Mantas Kalnietis sužaidė paskutines savo karjeros rungtynes.Jos sulaukė ir išskirtinio Betsafe-LKL TV dėmesio. Legendiniam šalies krepšininkui rungtynių
Istoriniai taškai: LeBronas Jamesas tapo visų laikų rezultatyviausiu NBA žaidėju
Istoriniai taškai: LeBronas Jamesas tapo visų laikų rezultatyviausiu NBA žaidėju
Antradienį naktį Los Andžele dvikovoje su Oklahomos „Thunder“ LeBronas Jamesas tapo visų laikų rezultatyviausiu NBA krepšininku.„Lakers“ žvaigždė aplenkė Kareemą
"Žalgirio" aistruoliams – unikali galimybė rungtynes stebėti šalia Jankūno
"Žalgirio" aistruoliams – unikali galimybė rungtynes stebėti šalia Jankūno
Kauno „Žalgirio“ organizacija nusprendė į „Žalgirio“ areną plūstantiems aistruoliams suteikti unikalią galimybę – stebėti rungtynes kartu su Pauliumi Jankūnu sėdint
Trečia paeiliui: Valančiūnas su kompanija pranoko svečius Iš Atlantos
Trečia paeiliui: Valančiūnas su kompanija pranoko svečius Iš Atlantos
Naujojo Orleano „Pelicans“ (29/27) namuose 116:107 (33:35, 29:24, 29:22, 25:26) įveikė Atlantos „Hawks“ krepšininkus ir pasiekė trečią pergalę paeiliui, rašo
Tituluoto vilko karjeros posūkiai: žais vienoje komandoje, treniruos kitą – pretenduoja į unikalų pasiekimą
Tituluoto vilko karjeros posūkiai: žais vienoje komandoje, treniruos kitą – pretenduoja į unikalų pasiekimą
Per vieną savaitę – iškart dvi naujienos. Buvęs pasaulio ir Europos pirmenybių prizininkas Tomas Delininkaitis kurį laiką buvo iškritęs iš radarų, bet nuo šiol
"Rytas" pasitinka grupės lyderius – Žibėnas žvalgosi į sirgalius
"Rytas" pasitinka grupės lyderius – Žibėnas žvalgosi į sirgalius
Vilniaus „Ryto“ (1/1) trečiadienio vakarą namie priims FIBA Čempionų grupės lyderius – Bonos „Telekom Baskets“ (2/0) krepšininkus. Rungtynių išvakarėse
Sabonis svariai prisidėjo prie pergalės prieš blogiausią lygos komandą
Sabonis svariai prisidėjo prie pergalės prieš blogiausią lygos komandą
NBA čempionate pirmadienį naktį Sakramento „Kings“ (30/23) svečiuose 140:120 (31:24, 34:24, 34:40, 41:32) pranoko absoliučią lygos autsaiderę Hjustono „Rockets“ (13/41),
Dončičiaus ir Irvingo duetas augina "Mavs" trenerio lūkesčius: galime laimėti lygą (rezultatai)
Dončičiaus ir Irvingo duetas augina "Mavs" trenerio lūkesčius: galime laimėti lygą (rezultatai)
Dalaso „Mavericks“ strategas Jasonas Kiddas, bendraudamas su žiniasklaida, mojo ranka į klausimus apie prieštaringą Kyrie Irvingo reputaciją ir dėmesį telkė į krepšinio
Pergalę prieš "Žalgirį" nuskynęs Kurtinaitis: pusmetis darbo davė savo vaisių
Pergalę prieš "Žalgirį" nuskynęs Kurtinaitis: pusmetis darbo davė savo vaisių
Alytaus „Wolves“ (13-5) komanda pradžiugino savo sirgalius skambiausia šio sezono pergale „Betsafe-LKL“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmadienį vakare 80:75 (23:17,
Penktą nesėkmę iš eilės sugėręs Maksvytis: nenoriu savęs teisinti, "Vilkai" buvo stipresni
Penktą nesėkmę iš eilės sugėręs Maksvytis: nenoriu savęs teisinti, "Vilkai" buvo stipresni
Kazys Maksvytis turėjo priekaištų savo auklėtiniams, kurie Alytuje 75:80 (17:23, 16:16, 19:19, 23:22) nusileido „Wolves“ krepšininkams. Iš savo auklėtinių „Žalgirio“
Į save nepanašus "Žalgiris" pralaimėjo ir Alytuje
Į save nepanašus "Žalgiris" pralaimėjo ir Alytuje
Alytaus „Wolves“ (13-5) komanda pradžiugino savo sirgalius skambiausia šio sezono pergale „Betsafe-LKL“. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 80:75 (23:17, 16:16, 19:19, 22:23)
Butkevičius – apie pietus su V.Carteriu, grindų plovimą bei didžiausią "trashtalkerį"
Butkevičius – apie pietus su V.Carteriu, grindų plovimą bei didžiausią "trashtalkerį"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkų žaibiškų atsakymų laidų rubrikoje #60SecondsWithZalgiris eilė atsakyti į įvairius klausimus atėjo ir puolėjui Arnui Butkevičiui.Žalgirietis
Sirgaliai kviečiami nemokamai vykti bei stebėti moterų rinktinės mačą  Ryhojeprieš Ukrain
Sirgaliai kviečiami nemokamai vykti bei stebėti moterų rinktinės mačą Ryhojeprieš Ukrain
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) kartu su transporto partneriu įmone „Kautra” kviečia sirgalius vykti į Europos čempionato atrankos rungtynes Rygoje (Latvija).Šį sekmadienį
Valančiūno dubleriai supančiojo Sabonį ir numušė "Kings" karūną (rezultatai)
Valančiūno dubleriai supančiojo Sabonį ir numušė "Kings" karūną (rezultatai)
Lietuvos krepšinio rinktinės bokštų tarpusavio akistata NBA eilinį kartą neįvyko – Naujojo Orleano „Pelicans“ (28/27) vidurio puolėjui Jonui Valančiūnui teko praleisti
Prieš dvikovą Vilniuje Bonos klubas išvykoje patiesė Eurolygos ekipą
Prieš dvikovą Vilniuje Bonos klubas išvykoje patiesė Eurolygos ekipą
Prieš trečiadienį Vilniuje vyksiančią FIBA Čempionų lygos mačą su "Rytu" pergalę Vokietijos pirmenybėse iškovojo Bonos "Telekom Baskets" (16-2).Tuomaso iisalo
NBA sudrebino grandioziniai mainai: jėgas suvienys Dončičius ir Irvingas
NBA sudrebino grandioziniai mainai: jėgas suvienys Dončičius ir Irvingas
NBA lygoje – nauja superjėga. Ilgai deramo pagalbininko neturėjęs Slovėnijos krepšinio vunderkindas Luka Dončičius pagaliau šalia savęs sulauks kitos superžvaigždės, rašo
Prieš dvikovą Kaune – Sedekerskio sezono mačas bei kuklus Giedraičio pasirodymas
Prieš dvikovą Kaune – Sedekerskio sezono mačas bei kuklus Giedraičio pasirodymas
Prieš Eurolygos dvikovą Kaune su "Žalgiriu" užtikrintą pergalę Ispanijos pirmenybėse iškovojo dvigubą dublį užfiksavusio Tado Sedekerskio bei kukliai pasirodžiusio Roko
Rinktinė nuolaidų varžovams nedarys: argumentų žaisti maksimaliai yra daugiau, negu reikia
Rinktinė nuolaidų varžovams nedarys: argumentų žaisti maksimaliai yra daugiau, negu reikia
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šį kartą be dramų pateko į 2023-iųjų rugpjūtį-rugsėjį Filipinuose, Indonezijoje ir Japonijoje vyksiantį FIBA pasaulio čempionatą.Lietuva K
Bendžius buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių
Bendžius buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių
Devintąją pergalę Italijos "Legabasket" čempionate iškovojo Eimanto Bendžiaus atstovaujama Sasario "Banca di Sardegna" (9/9) komanda, kuri svečiuose 95:77 (27:15, 31:19,
"Lietkabelio" krizė? Namie nusileidę "Šiauliams" panevėžiečiai pralaimėjo trečiąkart iš eilės
"Lietkabelio" krizė? Namie nusileidę "Šiauliams" panevėžiečiai pralaimėjo trečiąkart iš eilės
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) prastos atkarpos neatsikrato Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (10-8). Pirmenybių vicečempionai savo arenoje 94:103 (15:26,
Jokubaitis buvo pagrindinis "Barcos" vedlys į pergalę prieš Eurolygos klubą
Jokubaitis buvo pagrindinis "Barcos" vedlys į pergalę prieš Eurolygos klubą
Rokas Jokubaitis buvo naudingiausias savo komandoje, o Barselonos "Barcelona" (16-3) Ispanijos pirmenybėse pranoko kitą Eurolygos dalyvę.Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai savo gerbėjų
"Pelikanai" nutraukė juodą seriją nukaudami "Lakers", bet prarado Valančiūną (rezultatai)
"Pelikanai" nutraukė juodą seriją nukaudami "Lakers", bet prarado Valančiūną (rezultatai)
Naujojo Orleano „Pelicans“ (27-27) klubas pagaliau nutraukė dešimties pralaimėjimų iš eilės seriją, tačiau ilgai lauktą jų pergalę apkartino Jono Valančiūno trauma.„Pelikanai“
Tubelis vėl dominavo NCAA čempionato mače
Tubelis vėl dominavo NCAA čempionato mače
Ąžuolas Tubelis vėl dominavo aikštėje bei atvedė savo atstovaujamą komandą į dar vieną pergalę NCAA čempionate.Arizonos "Wildcats" (21-3) savo gerbėjų akivaizdoje 84:52 (47:21,
NBA apdalino baudomis peštynių dalyvius
NBA apdalino baudomis peštynių dalyvius
NBA lyga paskelbė bausmes keturiems rungtynių tarp Orlando „Magic“ ir Minesotos „Timberwolves“ klubų žaidėjams, aktyviausiai sudalyvavusiems masinėse peštynėse, rašo
Neveikiančias galvas išskyręs Šeškus kalbėjo apie baigtą pasakėlę, Žibėnas – apie gerus darbus
Neveikiančias galvas išskyręs Šeškus kalbėjo apie baigtą pasakėlę, Žibėnas – apie gerus darbus
„Lengva pasakėlė baigėsi. Tris su puse kėlinio žaidėme tikrai neblogai ir visiems buvo į ką pažiūrėti. Po to fiziškumas atsiliepė – neveikė galvos“, – pralaimėjimo
"Rytas" revanšavosi pabaigoje jėgų netekusiems bei septyniese žaidusiam "CBet"
"Rytas" revanšavosi pabaigoje jėgų netekusiems bei septyniese žaidusiam "CBet"
Vilniaus „Ryto“ (13-4) komanda turėjo daugiau jėgų rungtynių pabaigoje ir taip išsivežė pergalę iš Jonavos.Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (166) 02.07 06:03
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime