Naujienos kraunasi...

Bendžius – apie žaidimą Italijoje, LKL plėtrą bei Lietuvos rinktinęSostinės krepšinio mokyklos (SKM) organizuojamoje „SKM Karklė Camp‘22“ stovykloje apsilankė Lietuvos rinktinės kalibro žaidėjas Eimantas Bendžius.

Pajūryje gimusiam ir augusiam E. Bendžiui Karklės arba dar kitaip vadinama „Žilvičio“ stovykla yra puikiai pažįstama. Dar pats būdamas vaikas Eimantas čia leisdavo nerūpestingas vasaras, kurias iki šiol atsimena su šypsena.

Antroji ir paskutinė SKM stovykla Karklėje šią vasarą vyks liepos 29–rugpjūčio 7 d.

Šiuo metu 32-ejų puolėjas yra vienas iš 6 krepšininkų, nepraleidusių nė vienerių Europos čempionato atrankos rungtynių, kurio finalinis etapas vyks jau rugsėjo 1–18 d.

Nuo praėjusio pirmadienio Lietuvos rinktinės kandidatai pluša Palangoje, kur ruošiasi didžiausiam metų krepšinio įvykiui. Dėl įsisenėjusių traumų ir noro atsistatyti  bei geriau pasiruošti artėjančiam sezonui E. Bendžius šįkart nutarė praleisti rinktinės stovyklą, o ateityje, susiklosčius tinkamoms aplinkybėms, turi tikslą į ją sugrįžti.

„Tiesiog šitoje situacijoje taip gavosi, kad neišeis. Paskyriau šią vasarą šeimai, atsistatymui ir pasiruošimui kitam sezonui. Su treneriu taip pat kalbėjome dėl ateities, kad jeigu būsiu tikrai reikalingas, tikrai padėsiu“, – kalbėdamas su SKM atstovu spaudai po pasimatymo su stovyklautojais sakė E. Bendžius.

Iš Klaipėdos kilęs krepšininkas žino, ką reiškia atstovauti Lietuvai didžiuosiuose krepšinio turnyruose – 2017 m. jis kartu su Lietuvos rinktine, vadovaujant treneriui Dainiui Adomaičiui, dalyvavo Europos čempionate. Tuomet Lietuva savo grupėje užėmė 1 vietą, tačiau aštuntfinalyje pralaimėjo Graikijos rinktinei.

Klubiniame krepšinyje E. Bendžius 2019 m. kartu su Vilniaus „Rytu“ iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę (KMT), o praėjusį sezoną puikiai žaidė Sasario „Dinamo“ klube, su kuriuo nužygiavo iki Italijos čempionato pusfinalio ir tik jame pralaimėjo Eurolygos komandai Milano „Armani Exchange“.

Po pokalbių, žaidimų ir asmenukių su „SKM Karklė Camp“ stovyklautojais E. Bendžius atsakė į SKM.lt klausimus.

– Kokie jausmai apsilankius Karklės stovykloje?

– Visada smagu atvažiuoti į „Žilvitį“. Pats, kaip moksleivis, šioje stovykloje esu buvęs gal 4 kartus. Čia pilna veiklų, kurių šiaip gyvenime kiekvieną dieną nebūna.

– Kas nuo jūsų vaikystės čia išliko, o kas pasikeitė?

– Išliko, manau, tie patys namukai ir infrastruktūra (šypsosi). „Žilvičio“ stovykla turi savo aurą. Norint pasakyti kažką daugiau, reiktų pabūti ilgiau.

– Kuo tokios stovyklos vaikams yra svarbios ir naudingos?

– Ypatingai šiais laikais, kai labai daug vaikų laiką leidžia internete, manau, ateityje jiems gali trūkti socialinių įgūdžių įsiliejant į didesnę kompaniją ir pan. Aišku, čia dauguma vaikų, kurie reguliariai žaidžia krepšinį ir jiems lengviau įsilieti į kolektyvus. Uždaresniems vaikams po tokių stovyklų būna lengviau bendrauti su kitais. Stovykla įneša kažkiek atsakomybės, rutinos, kada eiti miegoti, kada keltis, sportuoti. Tam tikras laikotarpis vaikams be tėvų tik padeda.

– Pats taip pat esate tėtis. Su kokiais didžiausiais iššūkiais, plačiąja prasme, tėvams dabar tenka susidurti?

– Jau du metus gyvename Italijoje, kur dukrytė ir lanko darželį. Vasarai grįžome į Klaipėdą ir dabar ji eina į lietuvišką darželį. Ji klausinėja, kaip reiks kalbėti, kuo skiriasi darželiai ir pan. Dabar ji kartu su vyresniais vaikais yra dieninėje stovykloje. Tai yra minimalios, bet stresinės situacijos, kurias vaikas bando „išskaityti“, kažką pritaikyti konkrečioje situacijoje. Mes, kaip tėvai, žinoma, išklausome ir patariame (šypsosi).

– Turbūt Italija šiuo metu jums yra ideali vieta gyventi ir žaisti krepšinį?

– Turbūt, kad taip. Žaidžiu Sardinijos saloje – paplūdimiai, kitoks gyvenimo ritmas, čia viskas ramiau nei,  tarkime, kažkur prie Milano, kur visi skuba. Ypatingai tas pasijautė atvažiavus po dviejų metų Vilniuje, kur yra kamščiai ir turi visada planuotis, ką važiuojant į kitą miesto galą turi padaryti ir ką paimti. Sardinijoje viskas labai lengvai pasiekiama ir tai šeimai yra atokvėpis.

– Su Sasario klubu pasirašėte naują ilgalaikę 3 metų sutartį. Ar ateityje dar turite planų grįžti žaisti į Lietuvą?

– Toks maždaug ir yra planas. Po 3 metų man bus 35-eri, būsiu labiau „prie veteranų“, o dukrytė eis į pirmą klasę.

– Kokius tikslus „Dinamo“ klubas sau kelia šalies čempionate ir tarptautiniuose turnyruose?

– Visur siekiame pasirodyti kuo geriau. Nėra taip, kad klubo prezidentas ar treneris keltų konkrečius tikslus, bet jie nori, kad tu kiekvienose rungtynėse „mirtum“ dėl komandos ir atsiduotum pilnai, o kaip bus sezono pabaigoje, taip bus.

Pavyzdžiui, praėjusį sezoną pradėjome prastai ir Italijos čempionate buvome vieni paskutinių. Reguliarųjį sezoną baigėme 6 vietoje, ketvirtfinalyje susitikome su 3 vietą užėmusia Brešos komanda ir laimėjome. Tai buvo komanda, kuri laimėjo geriausio Italijos čempionato žaidėjo, vadybininko ir trenerio nominacijose, bet mes sugebėjome laimėti seriją 3:1. Po to pusfinalyje pralaimėjome Milano „Armani Exchange“, bet tikrai gerai kovojome. Italijoje serija dėl 3 vietos nėra žaidžiama, todėl sezoną vertinu visai neblogai.

– Kalbant apie visuomenės susidomėjimą krepšiniu, ar Italijoje, palyginus su Lietuva, jaučiate mažiau dėmesio ir spaudimo laimėti?

Užsienyje gali pats sau labiau kelti spaudimą, nes iš legionieriaus visada tikisi daugiau. Bet kai su tuo susitvarkai, o tai man jau ne pirmieji metai užsienyje, viskas lengviau ir paprasčiau.

– Artėjantį sezoną LKL čempionate debiutuos „Gargždai“ ir „Wolves“. Kaip vertinate LKL plėtrą?

– Man labai smagu dėl abiejų klubų. Gargžduose žais vienas geriausių mano draugų Julius Kazakauskas, kuris su šeima galės po tiek daug metų vėl grįžti gyventi į Klaipėdą. Atsirado daugiau šansų krepšininkams iš Klaipėdos krašto, nes jeigu nepatenki į „Neptūną“ ir nori žaisti LKL, turi ieškotis vietos kažkur kitur, o dabar bus dar viena terpė Klaipėdos krašto krepšininkams. „Wolves“ kuria labai konkurencingą komandą, kuri suteikia galimybę stipriems lietuviams žaisti Lietuvoje. „Wolves“ į Lietuvos krepšinį turėtų įvesti daugiau įdomumo.

– Esate vienas iš nedaugelio, kuris nepraleido nė vienerių „EuroBasket 2022“ atrankos rungtynių. Vis tik šią vasarą su rinktine nusprendėte praleisti. Traumos, nuovargis ar kitos priežastys?

– Susidėjo viskas. Sezonas buvo toks, kad reikėjo žaisti su daug nuskausminamųjų. Mačiau, kad šitoje rinktinėje yra tikrai jaunų ir talentingų žaidėjų. Treneris yra sakęs, kad geriausi  žaidėjai turi žaisti kartu. Valančiūnas su Saboniu tikrai turės daug žaisti, o kas po to kyla nuo suolo ir padeda – treneris tikrai suras.

– Tikslas dar sužaisti didžiuosiuose krepšinio turnyruose vilkint Lietuvos marškinėlius išlieka?

– Jis visada išlieka. Tiesiog šitoje situacijoje taip gavosi, kad neišeis. Paskyriau šią vasarą šeimai, atsistatymui ir pasiruošimui kitam sezonui. Su treneriu taip pat kalbėjome dėl ateities, kad jeigu būsiu tikrai reikalingas, tikrai padėsiu.

– Kokia jūsų prognozė? Ar Europos čempionate galime tikėtis medalių?

– Labai tikiuosi, kad bus tie medaliai, bet turime labai sudėtingą grupę. Pirmiausia, reikia „išeiti“ iš jos, nes ten bet kokia klaida gali kainuoti. Tas pats galioja Slovėnijai, Vokietijai ir Prancūzijai.

– Koks būtų jūsų palinkėjimas krepšinio mėgėjams, ypač krepšinio mokyklų auklėtiniams ir jų tėvams?

– Tiek tėveliams, tiek vaikams norėčiau palinkėti tikėti, ką daro. Tėveliams linkiu padrąsinti savo vaikus, labiau jais pasitikėti, nes viskas prasideda nuo tėvelių. Jeigu vaikas matys, kad juo pasitiki, jis dar labiau norės eiti į treniruotes, sportuoti ir statysis savo gyvenimą. Jeigu tu norėsi kažko pasiekti krepšinyje, siekti užsibrėžto tikslo, auginsi charakterį, tas pats bus ir ateityje. Gal nepasisieks tapti krepšininku, bet gal norėsi būti verslininku, treneriu. Tikslo siekimo įgūdis bus tavyje ir tau nereiks pradėti nuo nulio.

– Kalbant apie įvairius įgūdžius, netrukus Karklėje vyks „Skills Academy“ organizuojamas 1x1 krepšinio turnyras. Ką manote individualaus meistriškumo svarbą?

– Dabar yra labai daug informacijos, kaip treniruotis. Kai aš buvau vaikas, nebuvo jokios man prieinamos informacijos, gal dėl to ir mano kartoje ir neturime labai stiprių žaidėjų 1x1 žaidime. O tokių žaidėjų Lietuvoje tikrai jau tuoj bus.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Pasipriešinimo sulaukęs "Žalgiris" išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos (komentarai)
Pasipriešinimo sulaukęs "Žalgiris" išsivežė sunkią pergalę iš Klaipėdos (komentarai)
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įsibėgėja pirmojo turo kovos.Kauno „Žalgiris“ (1-0) svečiuose įsirašė pirmąją jubiliejinio sezono pergalę ir 79:71
Eurolygos media dienos užkulisiuose - pirmoji Jankūno fotosesija su kostiumu
Eurolygos media dienos užkulisiuose - pirmoji Jankūno fotosesija su kostiumu
Eurolygos media diena – kiekvieno sezono Kauno „Žalgirio“ tradicija, kurios metu žalgiriečiai fotografuojasi oficialioms sezono nuotraukoms, filmuojasi pokalbiuose bei reklaminiuose
Žukauskas apie "Wolves": net pačiam įdomu, ką mes galime parodyti
Žukauskas apie "Wolves": net pačiam įdomu, ką mes galime parodyti
Vienas anksčiausiai sutartį su BC „Wolves“ klubu pasirašęs puolėjas Eigirdas Žukauskas kone visą pasirengimo sezonui ciklą praleido pirmą kartą karjeroje vilkėdamas nacionalinės
Iš gilios duobės išlipęs "Rytas" tik paskutinėmis sekundėmis laimėjo Utenoje
Iš gilios duobės išlipęs "Rytas" tik paskutinėmis sekundėmis laimėjo Utenoje
Prasidėjusiame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone atėjo laikas ir čempionų startui.Vilniaus „Rytas“ (1-0) titulo gynybą pradėjo išvykos maču prieš
Aukštaitijos derbyje - "Lietkabelio" pergalė
Aukštaitijos derbyje - "Lietkabelio" pergalė
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) jau pirmąjį savaitgalį įvyko Aukštaitijos derbis. Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-0) savo arenoje 86:74 (19:15,
LKL sezono starte - fantastiškai "Labas Gas" išplėštas pratęsimas
LKL sezono starte - fantastiškai "Labas Gas" išplėštas pratęsimas
Pirmajai „Betsafe-LKL“ jubiliejinio sezono pergalei iškovoti neužteko 4 kėlinių – po papildomų 5 minučių ja džiaugėsi Jonavos „CBet“ (1-0).Virginijaus
Lukauskis ištempė "Wolves" į istorinę pergalę (trenerių komentarai)
Lukauskis ištempė "Wolves" į istorinę pergalę (trenerių komentarai)
Alytaus „Wolves“ (1-0) komanda vangokai pradėjo rungtynes, bet galiausiai pergale atidarė jubiliejinį „Betsafe-LKL“ sezoną.Rimo Kurtinaičio auklėtiniai svečiuose 81:76 (16:26,
"Wolves" papildė legendinis Juozukas
"Wolves" papildė legendinis Juozukas
Lietuvos krepšinio lygos (LKL) debiutantų Alytaus "Wolves" gretas papildė legendinis masažuotojas Juozas Petkevičius-Juozukas.Klubo gretas papildęs patyręs specialistas pasidalino
Kontrolinių rungtynių ciklą "Žalgiris" uždarė įveikdamas Latvijos čempionus
Kontrolinių rungtynių ciklą "Žalgiris" uždarė įveikdamas Latvijos čempionus
Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai baigė ikisezoninių rungtynių ciklą. Ketvirtadienį kauniečiai „Žalgirio“ arenos treniruočių salėje įveikė Rygos VEF ekipą 90:77
"Žalgiris" sutriuškino Kurtinaičio kariauną
"Žalgiris" sutriuškino Kurtinaičio kariauną
Po stovyklos Ispanijoje į Lietuvą sugrįžę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo dar vieną pergalę kontrolinėse rungtynėse. Kazio Maksvyčio auklėtiniai „Žalgirio“
Debiuto "Žalgiryje" laukiantis Brazdeikis: mokomės puolimo ir gynybos derinių
Debiuto "Žalgiryje" laukiantis Brazdeikis: mokomės puolimo ir gynybos derinių
Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ ikisezonines rungtynes žais jau būdamas pilnos sudėties. Žalgiriečiai šeštadienį treniruotėse sulaukė prisijungusių Lietuvos rinktinės
Ispaniška fiesta – teletiltu abipus Atlanto: šis auksas patvirtina, kad visi mes – broliai
Ispaniška fiesta – teletiltu abipus Atlanto: šis auksas patvirtina, kad visi mes – broliai
„Čia mano šeima“, – rodydamas savo telefono ekraną žurnalistams, po laimėto Europos čempionato finalo supažindino Lorenzo Brownas. Bene labiausiai apkalbėtas pirmenybių
Tritaškiais prancūzus skandinęs Hernangomezas – finalo MVP, broliui – turnyro MVP titulas
Tritaškiais prancūzus skandinęs Hernangomezas – finalo MVP, broliui – turnyro MVP titulas
Rezultatyviausias Europos čempione tapusios Ispanijos krepšininkas Juancho Hernangomezas pripažintas naudingiausiu finalo žaidėju, rašo Krepšinis.lt.J. Hernangomezas finale pelnė
Finale prancūzus palaužę ispanai – ketvirtąkart Europos čempionai
Finale prancūzus palaužę ispanai – ketvirtąkart Europos čempionai
Berlyne vykusiame 41-ojo Europos krepšinio čempionato finale sekmadienį vakare Ispanija 88:76 (23:14, 24:23, 19:20, 22:19) palaužė Prancūziją ir ketvirtą kartą tapo Senojo žemyno nugalėtoja,
Naują sąjungininką reginti FIBA užsispyrė dėl teisėjų: vienintelis skandalas buvo Lietuvos mače
Naują sąjungininką reginti FIBA užsispyrė dėl teisėjų: vienintelis skandalas buvo Lietuvos mače
Eurolygos prezidentu šią savaitę tapęs Dejanas Bodiroga priešingoje barikadų pusėje žadina viltis užbaigti Senojo žemyno krepšinį juodinantį karą. Bet nors Tarptautinės
Lenkų šturmą atlaikiusi Vokietija pasidabino bronzos medaliais
Lenkų šturmą atlaikiusi Vokietija pasidabino bronzos medaliais
2022 metų Europos krepšinio čempionato bronzos medaliais pelnytai pasidabino viena turnyro šeimininkių Vokietijos krepšinio rinktinė.Gordie Herberto auklėtiniai Berlyno arenoje
Mirtinai išgaląstas ispaniškas durklas, kirtęs lemtingus smūgius ir lietuviams, ir vokiečiams
Mirtinai išgaląstas ispaniškas durklas, kirtęs lemtingus smūgius ir lietuviams, ir vokiečiams
Penktadienį stebint Europos čempionato pusfinalį tarp Ispanijos ir Vokietijos, Lietuvos krepšinio gerbėjus galėjo aplankyti savotiškas deja vu. Lemiamame kėlinyje Sergio Scariolo komanda
Ispanija – kaip devyngalvis slibinas: Scariolo aukštino beprecedentį tautos pasiekimą
Ispanija – kaip devyngalvis slibinas: Scariolo aukštino beprecedentį tautos pasiekimą
16-mečių vaikinų ir merginų sidabras. 17-mečių vaikinų ir merginų sidabras. 18-mečių vaikinų auksas ir merginų sidabras. 20-mečių vaikinų ir merginų auksas. O dabar – dar ir medalis,
"Sunaikintų" lenkų stovykloje – dviprasmiškos mintys: daug kas norėtų būti mūsų vietoje
"Sunaikintų" lenkų stovykloje – dviprasmiškos mintys: daug kas norėtų būti mūsų vietoje
Pralaimėjimas 41 taško skirtumu visu svoriu užgulė Lenkijos krepšinio rinktinės pečius. Ypač jaudinosi kapitonas Mateuszas Ponitka, Delfi besąlygiškai pripažinęs penktadienį
Po krepšinio skerdynių Berlyne nejauku ir nugalėtojams: tikrai gana keista
Po krepšinio skerdynių Berlyne nejauku ir nugalėtojams: tikrai gana keista
Galijos gaidys nupešė ir išmėsinėjo baltąjį erelį: per pastaruosius 35-erius metus tokio sutriuškinimo Europos čempionato atkrintamosios varžybos dar neregėjo. Net ir lenkus
Šaltakraujiško Browno vedama Ispanija palaužė vokiečius ir žengė į finalą
Šaltakraujiško Browno vedama Ispanija palaužė vokiečius ir žengė į finalą
Europos krepšinio čempionato finale žais Prancūzijos ir Ispanijos rinktinės. Tai paaiškėjo po antrosios pusfinalio dvikovos, kurioje ispanai 96:91 (27:24, 19:27, 19:20, 31:20) įveikė
Į finalą – su vėjeliu: prancūzai iš lenkų paliko šlapią vietą
Į finalą – su vėjeliu: prancūzai iš lenkų paliko šlapią vietą
Lengviausias prancūzų mačas, slogiausias Lenkijos rinktinės pasirodymas – „Eurobasket“ pusfinalyje situaciją ant parketo tvirtai kontroliavę Vincento Collet auklėtiniai iškovojo
Maksvytis: su Arnu išlošėme visose srityse – tiek aikštelėje, tiek už jos ribų
Maksvytis: su Arnu išlošėme visose srityse – tiek aikštelėje, tiek už jos ribų
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio popietę grįžo iš savaitę Ispanijoje trukusios treniruočių stovyklos, kurios antroje pusėje komandai jau vadovavo darbus su rinktine
Jordano "The Last Dance" sezono marškinėliai parduoti už rekordinę sumą
Jordano "The Last Dance" sezono marškinėliai parduoti už rekordinę sumą
Geriausiu visų laikų NBA krepšininku tituluojamo Michaelo Jordano marškinėliai aukcione parduoti už 10,1 mln. JAV dolerių. Ankstesnis sportinių marškinėlių pardavimo rekordas
Vilką mini, vilkas čia: po svajonių pergalės slovėnų budelis nustebino savo "telepatija"
Vilką mini, vilkas čia: po svajonių pergalės slovėnų budelis nustebino savo "telepatija"
Nei Giannio Antetokounmpo, nei Nikolos Jokičiaus, nei Luka Dončičiaus – Europos čempionatas finišuos be didžiausių žemyno krepšinio žvaigždžių. Su dviem jų Lenkijos rinktinės
Slovėnijos trenerį užklupo klausimas apie ateitį rinktinėje – prašė žurnalistą prisistatyti
Slovėnijos trenerį užklupo klausimas apie ateitį rinktinėje – prašė žurnalistą prisistatyti
Skaudžiai griuvusioje Slovėnijoje prasideda kaltųjų paieškos. Nors Luka Dončičius prisiėmė visą atsakomybę dėl pralaimėjimo Lenkijai Europos čempionato ketvirtfinalyje 87:90, žvilgsniai
Šokas Berlyne: lenkai namo išsiuntė titulą gynusią Dončičiaus kompaniją
Šokas Berlyne: lenkai namo išsiuntė titulą gynusią Dončičiaus kompaniją
Trečiadienį vakare paaiškėjo paskutinis „Eurobasket 2022“ pusfinalio dalyvis: į stipriausiųjų ketvertą netikėtai įšoko Lenkija, kuri ketvirtfinalyje 90:87 (29:26, 29:13,
Stebuklingai prieš italus išgyvenę prancūzai kovos dėl medalių
Stebuklingai prieš italus išgyvenę prancūzai kovos dėl medalių
Permainingame Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalyje Prancūzijos rinktinė išgyveno dar vieną pratęsimo dramą ir eliminavo italus – 93:85 (27:20, 11:11, 18:31, 21:15; 16:8),

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (1530) 09.21 20:45
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime