Naujienos kraunasi...

Biudžetą stipriai apkarpęs "Rytas" vardija privalumus: 7 faktai apie kitą sezoną

Biudžetą stipriai apkarpęs "Rytas" vardija privalumus: 7 faktai apie kitą sezoną
Ketvirtadienį Vilniaus "Rytas" surengė spaudos konferenciją, kurioje žiniasklaidai buvo pristatytas kito sezono biudžetas ir tikslai.

Prieš praėjusį sezoną tuometinis klubo generalinis direktorius Benas Gudelis įvardijo 4,4 mln. eurų biudžetą, o šiemet ši suma gerokai mažesnė - 3,5 mln.

„Laukia tikrai sunkūs metai, bet tikiuosi, kad komandos žaidimui su esama sudėtimi ir turimu trenerių štabu tai neturėtų turėti įtakos“, – teigia dabartinis Lietuvos vicečempionų vadovas Rolandas Jarutis.

Oficiali komandos vetainė internete pristatė 7 faktus apie kito sezono "Rytą".

1. Daugiau Vilniaus

Šiais metais Vilniaus „Rytas“ skirs dar daugiau dėmesio miestui, kuriam atstovauja. Komandos aprangose ryškiai matomi Lietuvos sostinės žemėlapio kontūrai, jais šį sezoną bus papuošta ir visa klubo vizualinė komunikacija. 

Su miesto savivaldybe klubas vysto „Ryto“ jaunimo piramidės projektą, į kurį jau įtrauktos dvi pajėgiausios ir skaitlingiausios Vilniaus krepšinio mokyklos.

Pavasarį klubas jungsis prie Vilniaus savivaldybės vykdomo miesto lauko krepšinio aikštelių atnaujinimo.

„Esame Vilniaus komanda. Esu tikras, kad mūsų dėmesys Vilniui paskatins vilniečius ir iš kitų miestų į Vilnių atvykusius žmones palaikyti mus ir tuomet, kai laimime, ir kuomet mums sunku“, – sako R. Jarutis. 

2. Komandos tikslai 2019-2020 m. sezone

Svarbiausias komandai keliamas tikslas – bekompromisė kova dėl pergalė kiekvienose rungtynėse

Vilniaus „Rytas“ turi žaisti „Betsafe-LKL“ čempionato ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finaluose.

Rolandas Jarutis: „Žinoma, tai nereiškia, kad pasitenkinsime tik patekimu į finalus. Praėjusių metų Karaliaus Mindaugo taurės finalas parodė, kad žaidėjai su didelėmis širdimis gali iškovoti dideles pergales“.

 Europos taurėje Vilniaus „Rytas“ sieks pakartoti praėjusių metų pasiekimą ir patekti tarp 8 pajėgiausių turnyro komandų. 

„Labai norime pakartoti tai, ką padarėme praėjusiame sezone, nors padaryti tai dėl sustiprėjusių varžovų komandų ir kuklesnių mūsų galimybių bus be galo sunku“, – teigia „Ryto“ direktorius.

3. Klubo biudžetas

Bendras klubo biudžetas 2019-2020 m. sezone yra 3.5 mln. eurų. Į šią sumą įeina pagrindinės komandos, dvejų dublerių komandų išlaikymas, taip pat klubo administravimo kaštai. 

Iš jų su žaidėjais turimų sutartinių įsipareigojimų vykdymui bus skirta 1.5 mln. eurų.

Vilniaus „Ryto” valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas sako, kad vienas iš pamatinių bet kokio stipraus sporto klubo bruožų - finansinė ir fiskalinė drausmė: „Žvelgiame į „Rytą” kaip į ilgalaikį projektą. Šią vasarą valdyboje priėmėme tvirtą sprendimą, jog klubas turi gyvuoti pagal savo finansines galimybes. Šių metų klubo klubo biudžetas ir suformuotas atsižvelgiant į „Ryto” finansines galimybes”.

4. Komandos komplektavimas

Komandos komplektavimo darbai šių metų vasarą buvo vykdomi atsižvelgiant į klubo finansines galimybes. Pratęsiant galiojusias sutartis ir pasirašant naujas klubui pavyko išsilaikyti numatytuose finansiniuose rėmuose. 

Komandai pavyko išlaikyti ir sustiprinti lietuvišką jos branduolį. Lietuvos rinktinės nariai ir kandidatai Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Martynas Echodas, Mindaugas Girdžiūnas liko Vilniaus „Ryte“. Klube bent sezonui lieka ir Detroito „Pistons“ NBA naujokų biržoje pašauktas ir JAV fiziškai sustiprėjęs Deividas Sirvydis. Prie komandos prisijungė ne vieną pasiūlymą iš Lietuvos ir užsienio klubų turėjęs praėjusio sezono LKL rezultatyvių perdavimų lyderis Dovis Bičkauskis.

„Rytui“, neviršijant savo finansinių galimybių, pavyko pasirašyti sutartis su trimis pajėgiais, savo šalių rinktinėse žaidžiančiais ar kitose lygos gerai pasirodžiusiais legionieriais Cameronu Bairstow (Australija), Pako Cruzu (Meksika) ir Tu Holloway (JAV).

Galimybė išsikovoti daugiau laiko aikštėje bus suteikta perspektyviausiems  jauniems Vilniaus krepšinio mokyklose augusiems ir įvairioms Lietuvos rinktinėms jau atstovavusiems krepšininkams Marekui Blaževič, Einarui Tubučiui, Karoliui Giedraičiui, Ąžuolui Tubeliui.

Be to, nepakitęs išliko ir komandos trenerių štabas. Vyriausiajam „Ryto“ treneriui Dainiui Adomaičiui talkins Mindaugas Brazys, Uvis Helmanis ir Šarūnas Ciparis.

„Aš manau, kad šiemet turėsime gerą patirties ir jaunystės, vietinių krepšininkų ir legionierių lydinį: kietą, kovingą, vieningą, autoritetų nepaisančią komandą. Tokią, kuri nesidairys į varžovų vardus ir biudžetus, o atiduos paskutines jėgas kiekviename susitikime. Komandos komplektacija šiai sezono stadijai jau baigta, tačiau aš neatmetu galimybės, jog stiprinsimės sezono viduryje“, – sako Linas Kleiza, „Ryto“ sporto direktorius.

5. Daugiau galimybių jaunimui

Šį sezoną „Rytas“ atjauninamas ne tik dėl būtinybės susiveržti diržus, tačiau visų pirma todėl, kad klubo piramidėje yra nemažai perspektyvaus Vilniaus jaunimo, jau besibeldžiančio į pagrindinės komandos duris. Tie, kurie šiemet nepateks į „Rytą“, tobulins įgūdžius Vilniaus „Perlo“ ir „Ryto-MRU“ komandose.  

Vilniaus „Perlo“ tikslas šį sezoną – individualiai ruošti žaidėjus pagrindinei komandai ir patekti į Nacionalinės krepšinio lygos atkrintamąsias varžybas.

„Ryto-MRU“ tikslas – pergalė jaunimo Eurolygos turnyre. 

„Perspektyviausią Vilniaus jaunimą mes pildome ir užsienio talentais – šiemet prie mūsų jaunimo programos prisijungė gabūs krepšininkai iš Ukrainos ir Graikijos. Tai parodo, kad „Ryto“ jaunimo piramidė yra žinoma bei gerbiama ir užsienyje“, – pasakoja R. Jarutis

6. Klubo naujokai

Šią vasarą Vilniaus „Rytą“ papildė 4 naujokai.

Dovis Bičkauskis paskutinius tris sezonus žaidė Utenos „Juventus“ komandoje, o pernai tapo daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu Lietuvos krepšinio lygos žaidėju (vid. po 5,7 per rungtynes). Krepšininkas 2018-2019 m. sezone LKL varžybose taip pat pelnydavo po 10,2 taško ir rinkdavo po 13,3 efektyvumo balo. Tiesa, D. Bičkauskis Vilniuje naujoku nebus: anksčiau jis yra žaidęs Vilniaus „Perlo“ ir „Statybos“ ekipose.

Cameronas Bairstow – 28 metų amžiaus 2,06 m ūgio – krepšininkas iš Australijos, galintis žaisti sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose. Praėjusiame sezone C. Bairstow vilkėjo Brisbano „Bullets“ komandos marškinėlius. Australijos krepšinio lygos sezone per 29 rungtynes jis vidutiniškai pelnė po 11,6 taško, atkovojo po 5,8 kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo. 2013 m. C. Bairstow debiutavo nacionalinėje Australijos rinktinėje. 2015 metais Okeanijos čempionate jis vidutiniškai pelnė po 9 taškus, atkovojo po 6 kamuolius ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą. 2016 m. Rio olimpinėse žaidynėse australas pelnė po 5,4 taško, atkovojo po 4,4 kamuolio ir atliko 0,2 perdavimo per susitikimą.

Francisco Pako Cruzas yra 29 metų amžiaus 1,91 m ūgio krepšininkas iš Meksikos, kuris nuo 2016 m. Ispanijoje gynė Fuenlabrados „Montakit“ komandos garbę. Praėjusiame sezone Pako ACB lygoje sužaidė 34 susitikimus, per kuriuos vidutiniškai pelnė po 14,4 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio ir atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo. Dvitaškius ACB lygoje F. Cruzas realizavo 51 proc., tritaškius – 41 proc., o baudų metimus – 72 proc. taiklumu. F. Cruzas yra Meksikos nacionalinės komandos žaidėjas. 2017 metais vykusiame FIBA „AmeriCup“ turnyre, kuriame Meksika iškovojo bronzos medalius, Pako buvo išrinktas į simbolinį turnyro penketuką.

Terrel Tu Holloway. 30 metų amžiaus 1,83 m ūgio amerikietis praėjusiame sezone žaidė Stambulo BB komandoje. Turkijos lygos praėjusiame sezone T. Holloway per rungtynes vidutiniškai pelnė po 20,1 taško, atliko po 4,7 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo po 2,7 kamuolio. Turkijos lygoje 2018-2019 m. sezone jis buvo 3 pagal vidutiniškai per rungtynes pelnytus taškus, 5 pagal efektyvumą ir 11 pagal rezultatyvius perdavimus. 

Komandos trenerių štabą papildė fizinio parengimo treneris Tadas Jackūnas. T. Jackūnas taip pat yra Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinių fizinio parengimo treneris.

7. Pasirengimas sezonui

Per šešis priešsezoninius susitikimus Vilniaus komanda iškovojo 4 pergales ir suklupo du kartus. Pilnos sudėties „Rytas“ žaidė tik kartą, paskutiniame draugiškame susitikime prieš „Astanos“ komandą. 

Priešsezoniniuose susitikimuose „Ryto“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė D. Sirvydis, rinkęs po 13,3 taško per susitikimą ir tritaškius realizavęs 40 proc. taiklumu. M. Girdžiūnas pridėjo po 12,  o komandos kapitonu išrinktas Eimantas Bendžius varžovams atseikėdavo po 11 taškų per susitikimą. 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Rytui" nepavyko susitarti su D.Adomaičiu dėl kontrakto pratęsimo
"Rytui" nepavyko susitarti su D.Adomaičiu dėl kontrakto pratęsimo
Vilniaus „Rytas“ nepasinaudojo galimybe pratęsti sutarties su vyriausiuoju treneriu Dainiumi Adomaičiu. Dėl pasaulinės pandemijos sukeltų pasekmių ir ekonominio neapibrėžtumo, klubas
Istorinis žingsnis – 3x3 krepšinio asociacija ir LKL vienijasi išskirtiniam turnyrui (komentarai)
Istorinis žingsnis – 3x3 krepšinio asociacija ir LKL vienijasi išskirtiniam turnyrui (komentarai)
Profesionalus krepšinis po ilgos pertraukos grįžta į Lietuvą – liepos mėnesį Palangoje startuos pirmasis „Hoptrans 3x3“ turnyras.Šiam išskirtiniam projektui
"CBet" pradėjo pasiruošimo stovyklą, peržiūroje dalyvauja ir "Ryto" talentai
"CBet" pradėjo pasiruošimo stovyklą, peržiūroje dalyvauja ir "Ryto" talentai
Prienų „CBet“ komanda pradėjo pasiruošimo artėjančiam sezonui bei Lietuvos krepšinio lygos organizuojamam vasaros „3×3“ turnyrui stovyklą ir jaunų žaidėjų,
Išrinkta "Lietkabelio" dešimtmečio komanda: daugiausia simpatijų sulaukė LKL sidabrą laimėję atstovai
Išrinkta "Lietkabelio" dešimtmečio komanda: daugiausia simpatijų sulaukė LKL sidabrą laimėję atstovai
Panevėžio „Lietkabelio“ sirgaliai socialiniuose tinkluose rinko geriausią dešimtmečio komandą, į kurią pretendavo ekipoje nuo 2010 m. iki šiol žaidę krepšininkai.Kiekvienoje
Įvyko nuotaikingos "Ryto" ropliukų lenktynės
Įvyko nuotaikingos "Ryto" ropliukų lenktynės
Dėl greičiausiojo Vilniaus „Ryto“ ropliuko vardo sekmadienį surengtose nuotolinėse mažųjų lenktynėse susirungė 13 dalyvių. Daug azarto ir emocijų pareikalavusiame konkurse, čempionės
"Ryto" herojus svarsto Adrijos lygos klubo pasiūlymą
"Ryto" herojus svarsto Adrijos lygos klubo pasiūlymą
Vilniaus "Ryto" klubo didvyriu 2019-ųjų metų Karaliaus Mindaugo taurės finale tapęs ir tuomet auksą vilniečiams atnešęs bei kovotojo dvasią demonstravęs kroatas Rokas Stipčevičius
"Šiaulių" simbolis A.Sireika liko ištikimas gimtajam klubui
"Šiaulių" simbolis A.Sireika liko ištikimas gimtajam klubui
Ilgametis „Šiaulių” treneris Antanas Sireika lieka prie komandos vairo. 2017 m. į Saulės miestą po pertraukos sugrįžusio krepšinio specialisto sutartis baigėsi pora mėnesių
Europos taurėje siekiantis žaisti "Lietkabelis" pratęsė sutartį su vyr. treneriu
Europos taurėje siekiantis žaisti "Lietkabelis" pratęsė sutartį su vyr. treneriu
Panevėžio „Lietkabelio“ klubas vasaros darbus pradeda nuo sutarties pratęsimo su vyriausiuoju treneriu Nenadu Čanaku, kuris komandai vadovaus dar mažiausiai vienerius metus.N.Čanakas
Dar vienas "Ryto" talentas palieka Vilnių: Ą.Tubelis nusprendė pasirinkti NCAA
Dar vienas "Ryto" talentas palieka Vilnių: Ą.Tubelis nusprendė pasirinkti NCAA
Nuo mažumės „Ryto“ sistemoje augęs krepšininkas, sulaukęs pilnametystės, priėmė sprendimą neskubėti su savo profesionalo karjera ir pasinaudojo galimybe kokybiškai derinti
Rekordinę išpirką už D.Sirvydį sukrapštęs "Hapoel"uždirbti gali trigubai
Rekordinę išpirką už D.Sirvydį sukrapštęs "Hapoel"uždirbti gali trigubai
Jeruzalės „Hapoel“ ekipa perpirko Vilniaus „Ryto“ gynėjo Deivido Sirvydžio sutartį už 190 tūkst. eurų, ir tai – didžiausia sumokėta išpirka Izraelio klubo
M.Blaževičių nustebino "Ryto" pasirinkimas, o "Žalgirio" pasiūlymą centras svarstytų
M.Blaževičių nustebino "Ryto" pasirinkimas, o "Žalgirio" pasiūlymą centras svarstytų
Krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis vis dar negali dirbti sau įprasto darbo, tad karantino metu jis ne tik kartu su bičiuliais iš „Betsafe“ kuria tinklalaidę „Čeponio
M.Kalnietis pratęsė sutartį su Krasnodaro klubu
M.Kalnietis pratęsė sutartį su Krasnodaro klubu
Nors Rusijos žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų, kad yra abejojama dėl Manto Kalniečio likimo Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" komandoje, skelbiama, kad kaunietis darbovietės nekeis.Pranešama,
J.Bertomeu: tikiu, kad "Rytas" sugrįš su nauju projektu, jis buvo tarp prestižinių komandų
J.Bertomeu: tikiu, kad "Rytas" sugrįš su nauju projektu, jis buvo tarp prestižinių komandų
Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu pirmadienio vakarą pakomentavo Vilniaus „Ryto“ ir kitų komandų sprendimą dalyvavimą Europos taurėje iškeisti į FIBA čempionų lygos varžybas.Jis
D.Sirvydis: ačiū už viską, mylimas Vilniau, esu alkanas iššūkiams su "Hapoel"
D.Sirvydis: ačiū už viską, mylimas Vilniau, esu alkanas iššūkiams su "Hapoel"
Šią savaitę apie perėjimą iš Europos taurės į FIBA Čempionų lygą paskelbęs Vilniaus "Rytas" naujajame turnyre startuos be vieno talentingiausių komandos žaidėjų Deivido
"Ryto" dublerių gretas papildė du jaunučių rinktinės aukštaūgiai
"Ryto" dublerių gretas papildė du jaunučių rinktinės aukštaūgiai
Vilniaus „Ryto“ piramidę papildė du Lietuvos šešiolikmečių rinktinės nariai – Rokas Jocius ir Tautvydas Baltrušaitis.Abu aukštaūgiai pateko į praėjusių
Puikias galimybes atsiskleisti jaunimui žadantis "Rytas" palinkėjo sėkmės D.Sirvydžiui
Puikias galimybes atsiskleisti jaunimui žadantis "Rytas" palinkėjo sėkmės D.Sirvydžiui
Kaip jau rašėme, šią savaitę apie perėjimą iš Europos taurės į FIBA Čempionų lygą paskelbęs Vilniaus "Rytas" naujajame turnyre startuos be vieno talentingiausių
"Rytas" Čempionų lygą šturmuos be D.Sirvydžio - snaiperis keliasi į Izraelį
"Rytas" Čempionų lygą šturmuos be D.Sirvydžio - snaiperis keliasi į Izraelį
Šią savaitę apie perėjimą iš Europos taurės į FIBA Čempionų lygą paskelbęs Vilniaus "Rytas" naujajame turnyre startuos be vieno talentingiausių komandos žaidėjų Deivido
M.Girdžiūnas savo visų laikų "Ryto" penketo atakoms vadovauti patikėjo T.Rice'ui
M.Girdžiūnas savo visų laikų "Ryto" penketo atakoms vadovauti patikėjo T.Rice'ui
Vilniaus "Rytas" tęsia komandos atstovų apklausą dėl visų laikų klubo starto penketo, o šį kartą jį išrinkti patikėjo Mindaugui Girdžiūnui.Klaipėdietis pasirinko Tyrese'ą
M.Šernius lieka prie Prienų klubo vairo, jam toliau padės D.Šalenga ir M.Leonavičius
M.Šernius lieka prie Prienų klubo vairo, jam toliau padės D.Šalenga ir M.Leonavičius
Prienų „CBet“ komanda žengia pirmuosius žingsnius artėjančio sezono pasiruošime. Klubas pratęs bendradarbiavimą su 2019–2020 metų sezone ekipą treniravusiu strategu Mantu
"Ryto" kursą pakeitęs R.Jarutis abejoja Europos taurės turnyro egzistencija
"Ryto" kursą pakeitęs R.Jarutis abejoja Europos taurės turnyro egzistencija
„Šiai dienai mūsų galimybės patekti į Eurolygą ir taip buvo nedidelės“, – Delfi pripažino Vilniaus „Ryto“ direktorius Rolandas Jarutis, kurio vadovaujamam klubui
Čempionų lygos vadovas patvirtino, kad Vilniuje gali vykti turnyro finalo ketvertas (interviu)
Čempionų lygos vadovas patvirtino, kad Vilniuje gali vykti turnyro finalo ketvertas (interviu)
Čempionų lygos generalinis direktorius Patrickas Comninos trumpai pakomentavo Vilniaus „Ryto“ klubo persikėlimą į šias Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) organizuojamas
"Ryto" valdybos pirmininkas A.Bužinskas: sutrypsiou dar ne vieną pasiutpolkę
"Ryto" valdybos pirmininkas A.Bužinskas: sutrypsiou dar ne vieną pasiutpolkę
Antradienį Vilniaus "Rytas" paskelbė paliekantis ULEB Europos taurės varžybas ir pereinantis į FIBA Čempionų lygą.Lietuvos vicečempionų valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas pakomentavo
LKL suplanavo kito sezono pradžią ir priėmė dar porą sprendimų
LKL suplanavo kito sezono pradžią ir priėmė dar porą sprendimų
Trečiadienį įvyko Lietuvos krepšinio lygos (LKL) valdybos posėdis, kuriame aptarti svarbiausi einamieji klausimai bei kito sezono gairės.Šiuo metu planuojamas 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“
"Lietkabelis" sieks vietos Europos taurės turnyre
"Lietkabelis" sieks vietos Europos taurės turnyre
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) trečiąją vietą užėmęs Panevėžio „Lietkabelio“ klubas kitą sezoną sieks varžytis Europos taurės turnyre.Klubas
"B Tribūna" ragina palankiai vertinti klubo žingsnį: šūdų malūnas dėl "Ryto" sprendimo stebina
"B Tribūna" ragina palankiai vertinti klubo žingsnį: šūdų malūnas dėl "Ryto" sprendimo stebina
Vilniaus "Rytas" nusprendė palikti Europos taurės turnyrą ir persikelti į FIBA Čempionų lygą.Antrdienį oficialiai paskelbta, kad kitą sezoną į žemesnio pajėgumo laikomas varžybas
"Rytas" paliko Europos taurę ir žais FIBA Čempionų lygoje
"Rytas" paliko Europos taurę ir žais FIBA Čempionų lygoje
Vilniaus „Rytas“ ateinantį sezoną dalyvaus FIBA Čempionų lygos turnyre. Tarptautinė krepšinio federacija rodė išskirtinį dėmesį Vilniaus klubui ir sudarė sąlygas, kurios
"Ryto" talentas Ą.Tubelis pasirinko nestandartinį Vilniaus komandos visų laikų penketą
"Ryto" talentas Ą.Tubelis pasirinko nestandartinį Vilniaus komandos visų laikų penketą
Kylanti Vilniaus "Ryto" žvaigždė Ąžuolas Tubelis įvardijo nestandartinį visų laikų sostinės klubo geriausių žaidėjų penketą.Aukštaūgis vidurio puolėjo pozicijoje pasirinko
R.Kurtinaitis - apie "Žalgirio" kvietimą, sugadintą jubiliejų ir maloniausią sezoną karjeroje "Ryte"
R.Kurtinaitis - apie "Žalgirio" kvietimą, sugadintą jubiliejų ir maloniausią sezoną karjeroje "Ryte"
Rimo Kurtinaičio kelionė Lietuvos krepšinio lygoje buvo spalvinga. Nuo kiaurų salių stogų ir kaltinimų tyčiniu pralaimėjimu iki visas prognozes paneigusių triumfų – 60–metį

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime