Naujienos kraunasi...

Biudžetą stipriai apkarpęs "Rytas" vardija privalumus: 7 faktai apie kitą sezoną

Biudžetą stipriai apkarpęs "Rytas" vardija privalumus: 7 faktai apie kitą sezoną
Ketvirtadienį Vilniaus "Rytas" surengė spaudos konferenciją, kurioje žiniasklaidai buvo pristatytas kito sezono biudžetas ir tikslai.

Prieš praėjusį sezoną tuometinis klubo generalinis direktorius Benas Gudelis įvardijo 4,4 mln. eurų biudžetą, o šiemet ši suma gerokai mažesnė - 3,5 mln.

„Laukia tikrai sunkūs metai, bet tikiuosi, kad komandos žaidimui su esama sudėtimi ir turimu trenerių štabu tai neturėtų turėti įtakos“, – teigia dabartinis Lietuvos vicečempionų vadovas Rolandas Jarutis.

Oficiali komandos vetainė internete pristatė 7 faktus apie kito sezono "Rytą".

1. Daugiau Vilniaus

Šiais metais Vilniaus „Rytas“ skirs dar daugiau dėmesio miestui, kuriam atstovauja. Komandos aprangose ryškiai matomi Lietuvos sostinės žemėlapio kontūrai, jais šį sezoną bus papuošta ir visa klubo vizualinė komunikacija. 

Su miesto savivaldybe klubas vysto „Ryto“ jaunimo piramidės projektą, į kurį jau įtrauktos dvi pajėgiausios ir skaitlingiausios Vilniaus krepšinio mokyklos.

Pavasarį klubas jungsis prie Vilniaus savivaldybės vykdomo miesto lauko krepšinio aikštelių atnaujinimo.

„Esame Vilniaus komanda. Esu tikras, kad mūsų dėmesys Vilniui paskatins vilniečius ir iš kitų miestų į Vilnių atvykusius žmones palaikyti mus ir tuomet, kai laimime, ir kuomet mums sunku“, – sako R. Jarutis. 

2. Komandos tikslai 2019-2020 m. sezone

Svarbiausias komandai keliamas tikslas – bekompromisė kova dėl pergalė kiekvienose rungtynėse

Vilniaus „Rytas“ turi žaisti „Betsafe-LKL“ čempionato ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finaluose.

Rolandas Jarutis: „Žinoma, tai nereiškia, kad pasitenkinsime tik patekimu į finalus. Praėjusių metų Karaliaus Mindaugo taurės finalas parodė, kad žaidėjai su didelėmis širdimis gali iškovoti dideles pergales“.

 Europos taurėje Vilniaus „Rytas“ sieks pakartoti praėjusių metų pasiekimą ir patekti tarp 8 pajėgiausių turnyro komandų. 

„Labai norime pakartoti tai, ką padarėme praėjusiame sezone, nors padaryti tai dėl sustiprėjusių varžovų komandų ir kuklesnių mūsų galimybių bus be galo sunku“, – teigia „Ryto“ direktorius.

3. Klubo biudžetas

Bendras klubo biudžetas 2019-2020 m. sezone yra 3.5 mln. eurų. Į šią sumą įeina pagrindinės komandos, dvejų dublerių komandų išlaikymas, taip pat klubo administravimo kaštai. 

Iš jų su žaidėjais turimų sutartinių įsipareigojimų vykdymui bus skirta 1.5 mln. eurų.

Vilniaus „Ryto” valdybos pirmininkas Adomas Bužinskas sako, kad vienas iš pamatinių bet kokio stipraus sporto klubo bruožų - finansinė ir fiskalinė drausmė: „Žvelgiame į „Rytą” kaip į ilgalaikį projektą. Šią vasarą valdyboje priėmėme tvirtą sprendimą, jog klubas turi gyvuoti pagal savo finansines galimybes. Šių metų klubo klubo biudžetas ir suformuotas atsižvelgiant į „Ryto” finansines galimybes”.

4. Komandos komplektavimas

Komandos komplektavimo darbai šių metų vasarą buvo vykdomi atsižvelgiant į klubo finansines galimybes. Pratęsiant galiojusias sutartis ir pasirašant naujas klubui pavyko išsilaikyti numatytuose finansiniuose rėmuose. 

Komandai pavyko išlaikyti ir sustiprinti lietuvišką jos branduolį. Lietuvos rinktinės nariai ir kandidatai Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Martynas Echodas, Mindaugas Girdžiūnas liko Vilniaus „Ryte“. Klube bent sezonui lieka ir Detroito „Pistons“ NBA naujokų biržoje pašauktas ir JAV fiziškai sustiprėjęs Deividas Sirvydis. Prie komandos prisijungė ne vieną pasiūlymą iš Lietuvos ir užsienio klubų turėjęs praėjusio sezono LKL rezultatyvių perdavimų lyderis Dovis Bičkauskis.

„Rytui“, neviršijant savo finansinių galimybių, pavyko pasirašyti sutartis su trimis pajėgiais, savo šalių rinktinėse žaidžiančiais ar kitose lygos gerai pasirodžiusiais legionieriais Cameronu Bairstow (Australija), Pako Cruzu (Meksika) ir Tu Holloway (JAV).

Galimybė išsikovoti daugiau laiko aikštėje bus suteikta perspektyviausiems  jauniems Vilniaus krepšinio mokyklose augusiems ir įvairioms Lietuvos rinktinėms jau atstovavusiems krepšininkams Marekui Blaževič, Einarui Tubučiui, Karoliui Giedraičiui, Ąžuolui Tubeliui.

Be to, nepakitęs išliko ir komandos trenerių štabas. Vyriausiajam „Ryto“ treneriui Dainiui Adomaičiui talkins Mindaugas Brazys, Uvis Helmanis ir Šarūnas Ciparis.

„Aš manau, kad šiemet turėsime gerą patirties ir jaunystės, vietinių krepšininkų ir legionierių lydinį: kietą, kovingą, vieningą, autoritetų nepaisančią komandą. Tokią, kuri nesidairys į varžovų vardus ir biudžetus, o atiduos paskutines jėgas kiekviename susitikime. Komandos komplektacija šiai sezono stadijai jau baigta, tačiau aš neatmetu galimybės, jog stiprinsimės sezono viduryje“, – sako Linas Kleiza, „Ryto“ sporto direktorius.

5. Daugiau galimybių jaunimui

Šį sezoną „Rytas“ atjauninamas ne tik dėl būtinybės susiveržti diržus, tačiau visų pirma todėl, kad klubo piramidėje yra nemažai perspektyvaus Vilniaus jaunimo, jau besibeldžiančio į pagrindinės komandos duris. Tie, kurie šiemet nepateks į „Rytą“, tobulins įgūdžius Vilniaus „Perlo“ ir „Ryto-MRU“ komandose.  

Vilniaus „Perlo“ tikslas šį sezoną – individualiai ruošti žaidėjus pagrindinei komandai ir patekti į Nacionalinės krepšinio lygos atkrintamąsias varžybas.

„Ryto-MRU“ tikslas – pergalė jaunimo Eurolygos turnyre. 

„Perspektyviausią Vilniaus jaunimą mes pildome ir užsienio talentais – šiemet prie mūsų jaunimo programos prisijungė gabūs krepšininkai iš Ukrainos ir Graikijos. Tai parodo, kad „Ryto“ jaunimo piramidė yra žinoma bei gerbiama ir užsienyje“, – pasakoja R. Jarutis

6. Klubo naujokai

Šią vasarą Vilniaus „Rytą“ papildė 4 naujokai.

Dovis Bičkauskis paskutinius tris sezonus žaidė Utenos „Juventus“ komandoje, o pernai tapo daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu Lietuvos krepšinio lygos žaidėju (vid. po 5,7 per rungtynes). Krepšininkas 2018-2019 m. sezone LKL varžybose taip pat pelnydavo po 10,2 taško ir rinkdavo po 13,3 efektyvumo balo. Tiesa, D. Bičkauskis Vilniuje naujoku nebus: anksčiau jis yra žaidęs Vilniaus „Perlo“ ir „Statybos“ ekipose.

Cameronas Bairstow – 28 metų amžiaus 2,06 m ūgio – krepšininkas iš Australijos, galintis žaisti sunkiojo krašto ir vidurio puolėjo pozicijose. Praėjusiame sezone C. Bairstow vilkėjo Brisbano „Bullets“ komandos marškinėlius. Australijos krepšinio lygos sezone per 29 rungtynes jis vidutiniškai pelnė po 11,6 taško, atkovojo po 5,8 kamuolio ir atliko po 1,3 rezultatyvaus perdavimo. 2013 m. C. Bairstow debiutavo nacionalinėje Australijos rinktinėje. 2015 metais Okeanijos čempionate jis vidutiniškai pelnė po 9 taškus, atkovojo po 6 kamuolius ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą. 2016 m. Rio olimpinėse žaidynėse australas pelnė po 5,4 taško, atkovojo po 4,4 kamuolio ir atliko 0,2 perdavimo per susitikimą.

Francisco Pako Cruzas yra 29 metų amžiaus 1,91 m ūgio krepšininkas iš Meksikos, kuris nuo 2016 m. Ispanijoje gynė Fuenlabrados „Montakit“ komandos garbę. Praėjusiame sezone Pako ACB lygoje sužaidė 34 susitikimus, per kuriuos vidutiniškai pelnė po 14,4 taško, atkovojo po 2,8 kamuolio ir atliko po 2,7 rezultatyvaus perdavimo. Dvitaškius ACB lygoje F. Cruzas realizavo 51 proc., tritaškius – 41 proc., o baudų metimus – 72 proc. taiklumu. F. Cruzas yra Meksikos nacionalinės komandos žaidėjas. 2017 metais vykusiame FIBA „AmeriCup“ turnyre, kuriame Meksika iškovojo bronzos medalius, Pako buvo išrinktas į simbolinį turnyro penketuką.

Terrel Tu Holloway. 30 metų amžiaus 1,83 m ūgio amerikietis praėjusiame sezone žaidė Stambulo BB komandoje. Turkijos lygos praėjusiame sezone T. Holloway per rungtynes vidutiniškai pelnė po 20,1 taško, atliko po 4,7 rezultatyvaus perdavimo ir atkovojo po 2,7 kamuolio. Turkijos lygoje 2018-2019 m. sezone jis buvo 3 pagal vidutiniškai per rungtynes pelnytus taškus, 5 pagal efektyvumą ir 11 pagal rezultatyvius perdavimus. 

Komandos trenerių štabą papildė fizinio parengimo treneris Tadas Jackūnas. T. Jackūnas taip pat yra Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinių fizinio parengimo treneris.

7. Pasirengimas sezonui

Per šešis priešsezoninius susitikimus Vilniaus komanda iškovojo 4 pergales ir suklupo du kartus. Pilnos sudėties „Rytas“ žaidė tik kartą, paskutiniame draugiškame susitikime prieš „Astanos“ komandą. 

Priešsezoniniuose susitikimuose „Ryto“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė D. Sirvydis, rinkęs po 13,3 taško per susitikimą ir tritaškius realizavęs 40 proc. taiklumu. M. Girdžiūnas pridėjo po 12,  o komandos kapitonu išrinktas Eimantas Bendžius varžovams atseikėdavo po 11 taškų per susitikimą. 

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
V.Ginevičius netiki prognozėmis: "Real" įmanoma nugalėti, o mačą su "Rytu" sunku prognozuoti
V.Ginevičius netiki prognozėmis: "Real" įmanoma nugalėti, o mačą su "Rytu" sunku prognozuoti
Eurolygoje dviem pralaimėjimais startavusio Kauno „Žalgirio“ šią savaitę laukia dvi itin svarbios dvikovos, kurios išryškins komandos galimybes tiek europiniame, tiek
Ą.Tubelis: stengiuosi nestovėti vietoje ir tobulėti, "Rytas" yra laiptelis aukštyn
Ą.Tubelis: stengiuosi nestovėti vietoje ir tobulėti, "Rytas" yra laiptelis aukštyn
Jaunasis „Ryto“ sistemos žaidėjas Ąžuolas Tubelis ruošdamasis sezonui vasarą daugiau laiko praleido pagrindinės komandos treniruotėse. Būtent šį priešsezoninį
"Real" paskolintas Europos čempionas išplėšė pergalę metimu nuo priešingos tritaškio linijos
"Real" paskolintas Europos čempionas išplėšė pergalę metimu nuo priešingos tritaškio linijos
Klemenas Prepeličius paliko be žado visą Stambulo „Daruššafaka“ komandą. 26-erių slovėnas paskutinę Europos taurės turnyro rungtynių sekundę švystelėjo kamuolį
"Lokomotiv" su M.Kalniečiu turėjo kaip reikiant paprakaituoti su "Ryto" skriaudikais
"Lokomotiv" su M.Kalniečiu turėjo kaip reikiant paprakaituoti su "Ryto" skriaudikais
Trečiadienį netikėtai atkakli kova vyko Europos taurės B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Vilniaus "Rytas" (1/2).Manto Kalniečio atstovaujams Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (2/1)
"Rytas" pradėjo bendradarbiavimą su Mykolo Romerio universitetu
"Rytas" pradėjo bendradarbiavimą su Mykolo Romerio universitetu
Vilniaus „Rytas“ ir Mykolo Romerio universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią organizacijos bendradarbiaus studijų, jaunimo sveikatinimo ir sportinio meistriškumo
"Nevėžį" papildė dar vienas talentas - 19-metis rusas
"Nevėžį" papildė dar vienas talentas - 19-metis rusas
Kėdainių „Nevėžis“ pasiskolino jaunąjį Krasnodaro „Lokomotiv“ talentą Zacharą Vediščevą. Atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto pozicijose rungtyniaujantis
"Rytas" neatsilaikė prieš svečius iš Serbijos
"Rytas" neatsilaikė prieš svečius iš Serbijos
Vilniaus "Ryto" (1/2) krepšininkai "Siemens" arenoje nesėkmingai pratęsė žygį Europos taurės varžybose.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai po atkaklios kovos 61:66 (18:17,
"Ryto" grupėje nebeliko nelaimėjusių komandų
"Ryto" grupėje nebeliko nelaimėjusių komandų
Europos taurės B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Vilniaus "Rytas" (1/2), nebeliko pergalės džiaugsmo nepatyrusių komandų.Italijos čempionai Venecijos "Umana Reyer" (1/2) krepšininkai
Šiandien "Siemens" arenoje - "Pistons" žvalgai, dovana A.Parachovskiui ir trečios "Ryto" komandos pristatymas
Šiandien "Siemens" arenoje - "Pistons" žvalgai, dovana A.Parachovskiui ir trečios "Ryto" komandos pristatymas
Šiandien 19 val. „Siemens“ arenoje Vilniuje prasidės Europos taurės trečiojo rato susitikimas tarp vietos „Ryto“ ir Belgrado „Partizan NIS“ komandų. Serbijos
Šoklusis "šiaulietis" užkariavo LKL gražiausių epizodų penketuką
Šoklusis "šiaulietis" užkariavo LKL gražiausių epizodų penketuką
Kevinas Hardy tapo neabejotinai ryškiausiu „Betsafe–LKL“ debiutantu. 188 cm ūgio „Šiaulių“ gynėjas antrą kartą šį sezoną sukūrė gražiausią
Į Vilnių grįžęs "mamutas" A.Parachovskis - apie nykstančią Eurolygos viltį ir nesulauktą pasiūlymą iš „Ryto“
Į Vilnių grįžęs "mamutas" A.Parachovskis - apie nykstančią Eurolygos viltį ir nesulauktą pasiūlymą iš „Ryto“
Vilniaus „Rytas“ antradienio vakarą stos į kovą su Belgrado „Partizan“ klubu, o varžovų stovykloje bus ir puikius prisiminimus sostinės klubo sirgaliams keliantis veidas.Tai
Ž.Janavičius - tarp 5 geriausiųjų lygos istorijoje
Ž.Janavičius - tarp 5 geriausiųjų lygos istorijoje
Vienuoliktą sezoną Lietuvos krepšinio lygoje žaidžiantis Žygimantas Janavičius pakilo į penktą vietą pagal atliktus rezultatyvius perdavimus lygos istorijoje.Klaipėdos „Neptūno“
"Juventus" legionierius surengė penkmetį nematytą pasirodymą
"Juventus" legionierius surengė penkmetį nematytą pasirodymą
Utenos „Juventus“ gynėjas Shannonas Scottas savaitgalį surengė įspūdingą pasirodymą.Amerikietis žaisdamas su Prienų „CBet“ komanda perėmė net 8 kamuolius – vos
LKL savaitės MVP - "Šiaulius" į pergalę Kėdainiuose traukęs K.Hardy
LKL savaitės MVP - "Šiaulius" į pergalę Kėdainiuose traukęs K.Hardy
„Šiauliai“ įgauna vis didesnį pagreitį, o tai atsispindi ne tik komandiniuose rezultatuose (ekipa iškovojo jau antrąją pergalę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse
"Žalgiris" pabudo po pertraukos ir pagaliau laimėjo Klaipėdoje
"Žalgiris" pabudo po pertraukos ir pagaliau laimėjo Klaipėdoje
Kauno „Žalgirio“ (5/0) krepšininkai sekmadienio vakarą išsivežė pergalę iš Klaipėdos, kur įveikė „Neptūną“ (2/3) 80:73 (16:13, 18:22, 29:13, 17:25)
Įsižaisti jauniesiems žalgiriečiams leidęs Šaras: reikia, kad jie pajustų tokias atmosferas kaip Klaipėdos
Įsižaisti jauniesiems žalgiriečiams leidęs Šaras: reikia, kad jie pajustų tokias atmosferas kaip Klaipėdos
Kauno „Žalgiris“ ir toliau išlieka nenugalima jėga Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Kauniečiai penktojo turo rungtynėse išvykoje 80:73 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“
"Neptūno" strategas po nesėkmės prieš "Žalgirį" neliūdėjo: rungtynės nebuvo labai blogos
"Neptūno" strategas po nesėkmės prieš "Žalgirį" neliūdėjo: rungtynės nebuvo labai blogos
Klaipėdos „Neptūnas“ (2-3) sekmadienio vakarą sausakimšoje „Švyturio“ arenoje banguotame mače 73:80 nusileido Kauno „Žalgiriui“ (5-0). Trečiojo kėlinio
Aukštaitijos derbyje triumfavo panevėžiečiai
Aukštaitijos derbyje triumfavo panevėžiečiai
Panevėžio „Lietkabelis“ (3/2) sekmadienį „Betsafe-LKL“ čempionate grįžo į pergalių kelią ir namuose 75:62 (18:18, 17:17, 24:10, 16:17) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“
Po ilgosios pertraukos spurtavę "Šiauliai" išsivežė užtikrintą pergalę iš Kėdainių
Po ilgosios pertraukos spurtavę "Šiauliai" išsivežė užtikrintą pergalę iš Kėdainių
„Šiaulių“ (2/3) ekipa visų rungtynių metu demonstravo puikų puolimą, trečiajame kėlinyje įsijungė aukštesnę pavarą gynyboje, užfiksavo šio sezono „Betsafe–LKL“
Prieš dvikovą su "Rytu" - netikėtas "Partizan" pralaimėjimas Adrijos lygoje
Prieš dvikovą su "Rytu" - netikėtas "Partizan" pralaimėjimas Adrijos lygoje
Prieš antradienį "Siemens" arenoje vyksiančią Europos taurės B grupės dvikovą su Vilniaus "Rytu" netikėtą nesėkmę Adrijos lygoje patyrė Belgrado "Partizan"
"Rytas" išliejo pyktį ant dzūkų
"Rytas" išliejo pyktį ant dzūkų
Vilniaus „Ryto“ (5/0) ekipa ir toliau tęsia pergalingą žygį „Betsafe–LKL“ pirmenybėse be jokių kluptelėjimų.Vilniečiai svečiuose be didesnio vargo 90:54 (23:14,
A.Velička atvedė prieniškius į pergalę Utenoje
A.Velička atvedė prieniškius į pergalę Utenoje
Prienų „CBet“ (3/2) komanda pasiekė šio sezono „Betsafe–LKL“ klaidų rekordą, tačiau tai nesutrukdė iškovoti trečią pergalę iš eilės.Manto Šerniaus
D.Bičkauskis - apie krepšinį Baisogaloje, Ž.Urbono dovanotą gesintuvą ir kita
D.Bičkauskis - apie krepšinį Baisogaloje, Ž.Urbono dovanotą gesintuvą ir kita
Vilniaus „Ryto“ naujokas Dovis Bičkauskis praėjusį sezoną buvo lyderis rezultatyvių perdavimų kategorijoje „Betsafe–LKL“ čempionate. Kad pasiektų tai, iš Baisogalos
"Betsafe" prognozė: "Žalgiris" šį savaitgalį nutrauks nesėkmių seriją Klaipėdoje
"Betsafe" prognozė: "Žalgiris" šį savaitgalį nutrauks nesėkmių seriją Klaipėdoje
Šeštadienį „Betsafe–LKL“ arenose startuoja penktasis pirmenybių turas, o centrinis turo susitikimas bus žaidžiamas sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“
"Užribis": "Juventus" kuriozas, autografų dalybos ir smagi Š.Jasikevičiaus reakcija
"Užribis": "Juventus" kuriozas, autografų dalybos ir smagi Š.Jasikevičiaus reakcija
Į „Betsafe–LKL“ video kanalą sugrįžta sirgalių pamėgta rubrika „Užribis“, o joje tradiciškai galima išvysti smagių ir netradicinių vaizdelių.Pirmąjį
T.Lekūnas: apie sekmadienio Aukštaitijos derbį, tėvystės džiaugsmus ir savo žaidimą
T.Lekūnas: apie sekmadienio Aukštaitijos derbį, tėvystės džiaugsmus ir savo žaidimą
Panevėžio „Lietkabelio“ komanda sekmadienį Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) žais Aukštaitijos derbį, kai namuose priims Pasvalio „Pieno žvaigždžių“
"Juventus" gretose - po ketverių metų į Lietuvą grįžtantis D.Tarvydas
"Juventus" gretose - po ketverių metų į Lietuvą grįžtantis D.Tarvydas
Jubiliejinį sezoną pradėjusi Utenos „Juventus“ ekipa sulaukė pastiprinimo. Klubas sudarė mėnesio trukmės sutartį su šiandien 28 metų gimtadienį švenčiančiu 199 cm
"Ryto" sirgaliams - išskirtinė galimybė stebėti mačus iš labai arti
"Ryto" sirgaliams - išskirtinė galimybė stebėti mačus iš labai arti
Jau artimiausiose Vilniaus „Ryto“ namų rungtynėse „Siemens“ arenoje „Ryto“ komandos sirgaliai galės iš labai arti pamatyti krepšinio aikštėje

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime