Naujienos kraunasi...

Brazys – apie "Neptūno" viziją, skautingo pradžią ir mintis dėl išvykimo į Japoniją

Brazys – apie "Neptūno" viziją, skautingo pradžią ir mintis dėl išvykimo į Japoniją
Klaipėdos „Neptūnas“ turi naują strategą – juo tapo krepšinio pasaulyje puikiai žinomas specialistas Mindaugas Brazys. Kauniečiui tai bus pirmoji patirtis diriguojant komandai, bet įspūdingą žinių bagažą sukaupęs ir su aukščiausiojo lygio specialistais dirbęs Mindaugas pasiruošęs naujam iššūkiui.

„Į Klaipėdą atvykstu ne poilsiauti, o rimtai dirbti, – užtikrintai atsakė M. Brazys. – Džiaugiuosi galėdamas prisijungti prie uostamiesčio ekipos ir su trenerių štabu, žaidėjais, personalu maksimaliai stengsimės pateisinti klaipėdiečių lūkesčius.“

Mindaugą krepšinis lydėjo nuo vaikystės. Pastarojo tėtis Algirdas žaidė Kauno „Žalgiryje“ daugiau nei 10 metų, taip pat ir po krepšininko karjeros pabaigos treniravo tą pačią ekipą ir ne tik ją. Mokęsis iš tėčio, būdamas šalia krepšinio žmonių, naujasis „Neptūno“ strategas taip pat ir save matė populiariausioje Lietuvos sporto šakoje: yra žaidęs tuometinėje Lietuvos krepšinio A lygoje (LKAL), kur atstovavo Jonavos „Statyba-Žalgiris“ komandą, Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), vilkėjęs Kauno „Žalgirio“ ir Alytaus „Alitos“ marškinėlius, bei rungtyniavo Lenkijoje, Pruškovo „Old Spice“. Vis dėlto profesionalaus atleto karjera nesusiklostė dėl sveikatos problemų, bet nuo krepšinio M. Brazys nenutolo – pradėjo tuo metu dirbti „skautu“.

„Aš buvau taip vadinamas savamokslis to dalyko, – su šypsena pirmus žingsnius naujame amplua save prisimena M. Brazys. – Tas video analizavimo programas siunčiausi pats, net ir teko nulaužti kai kurias (juokiasi).“

Taip domėdamasis naujais dalykais, jis įžvelgė save ne ant parketo, bet šalia jo. Kauno „Žalgiryje“, Panevėžio „Lietkabelyje“, Vilniaus „Ryte“, Pasvalio „Pieno Žvaigždėse“ ir Lietuvos vyrų rinktinėje darbavęsis Mindaugas dabar deda dar vieną naują žingsnį. Apie „skautingo“ pradžią, mintis dėl išvykimo į Japoniją ir kokį „Neptūną“ strategas mato artėjančiame sezone ir daugiau – „bcneptunas.lt“ interviu.

Didžiąją savo karjeros krepšinyje dalį praleidote kaip skautas, trenerio asistentas. Ką jums reiškia pagaliau stoti prie vyriausiojo trenerio pareigų?

Gal daugelis šitą faktą pamiršta, bet kai aš buvau „Lietkabelyje“ 2013-2014 m. sezone, mes kartu su tėčiu Algirdu pakeitėme trenerį Gintautą Vileitą. Tuo metu kai atvykome, mūsų šeimą ištiko nelaimė ir tėtis negalėjo visokeriopai treniruoti komandos, todėl sezono pradžioje aš kelias rungtynes ir buvau vyriausiu treneriu, tad nesu visai be patirties pagrindinio vairininko pareigose.

Vienu metu jums teko treniruoti ir tuometinėje A. Sabonio krepšinio mokykloje kelias vaikų grupes ir tuo pačiu metu būti skautu Kauno „Žalgiryje“. Kokios patirties treniruojant dar besivystančius krepšininkus pasisėmėte?

Aš galvoju, kad kiekvieno trenerio tokia pradžia ir turėtų būti. Treneris turi pajausti kaip tie vaikai auga, tobulėja – kiekviena patirtis pildo žinių bagažą. Ta skauto pareigybė tuo metu buvo visiška naujovė, tačiau man labai padėjo dėti sekančius žingsnius, nes dirbi ir su video analizavimu ir su komanda, todėl matai kaip dirba ir vyriausias treneris ir asistentai. Aš ir dabar, kai tapau vyriausiuoju treneriu darysiu analizes, karpysiu rungtynes, nes mano atžvilgiu tai yra patogiau, o ir nuo asistentų galėsiu kažkokią tai dalį nuimti. Man tai nebus našta.

Ar galima sakyti, kad jūs esate pradininkas „skautinimo“ Lietuvoje?

Vienas iš pirmųjų tai tikrai, bet pirmasis buvo Donaldas Kairys, kuris atsivežė programą į Lietuvą ir parodė, kad toks dalykas egzistuoja. Aš automatiškai pradėjau tuo domėtis, dalyvaudavau seminaruose. Esu ir kelis žmones to dalyko išmokęs.

Ko gero kiekvienas asistentas svajoja tapti vyriausiuoju treneriu. Kada pas jus atsirado tas tikėjimas, kad jau galite žengti lemiamą žingsnį?

Aš visada apie tai galvojau, bet paprasčiausiai kažkada vis tiek ateina tas laikas. Kartais ir į pasą pasižiūriu, kad jau nebe jaunas, nors aplinkiniai ir sako, kad vis dar jaunas (juokiasi). Aišku yra ir daug jaunesnių vyriausiųjų trenerių, bet viduje kirbėjo ta mintis, kad jau laikas žengti tą žingsnį. Buvo ir variantas į Japoniją važiuoti kartu su D. Adomaičiu, bet „Neptūnas“ parodė didelį susidomėjimą ir nusprendžiau pasinaudoti šansu. Komanda iš praėjusio sezono yra pažįstama, miestas puikus. Man labai patinka, kad uostamiesčio ekipa turi ir jaunimo sistemą ir šiai dienai turime tik 3 tokius klubus. Aš tai pastoviai pabrėžiu ir tai yra labai svarbu, nes neinama lengviausiu keliu. Visada yra paprasčiau nusipirkti žaidėją, nei jį užsiauginti, todėl negalima paleisti šito dalyko, nes ateityje gali nukentėti apskritai visas Lietuvos krepšinis.

Ar vis dėlto buvo konkretus pasiūlymas kartu su D. Adomaičiu vykti į Japoniją?

Buvo konkretus pasiūlymas, čia nėra ko slėpti. Bet reikėjo duoti labai greitą atsakymą. Aišku intriguojantis variantas, vis dėlto Japonijoje kita kultūra, kitos tradicijos, bet tas noras dirbti vyriausiuoju treneriu tas svarstykles nusvėrė.

Pirmą kartą į Klaipėdą atvykote dar 2015 metais. Ar jaučiate sentimentus uostamiesčiui?

Visą laiką nuo vaikystės Klaipėda ir apskritai pajūris man patiko.  Dar atsimenu, kad ir kai tėtis žaidė Kauno „Žalgiryje“, jie čia stovyklas darydavo ir man dar iki šios dienos išlikę atsiminimai. Vaikščiodavau Danės pakrante, ten žmonės ar žuvis gaudydavo, ar šiaip poilsiaudavo ant suoliukų. Kadangi aš gamtos mėgėjas esu tai man ir jūra patinka ir miške malonu pabūti. Be to, visur su savimi vežuosi dviratį – patinka toks laisvalaikio praleidimas.

Kokį „Neptūną“ įžvelgiate artėjančiame sezone?

Norisi turėti kažkiek jaunesnę komandą nei pernai: žaisti atletiškesnį, greitesnį krepšinį. Aišku aš esu mėgėjas viską pradėti nuo gynybos, jos sistemų, taisyklių, nes kiekvienas žaidėjas turi žinoti savo pareigas ir atsakomybes. Po geros gynybos visada ateina lengvi taškai, ypač greitose atakose. Mano planuose nėra to lėto, statiško krepšinio, nes tiek fanams, tiek man pačiam norisi matyti geresnę dinamiką puolime. Bet dabar svarbiausia iki galo susikomplektuoti komandą, nes tam tikrose pozicijose dar ieškome variantų.

Tai kaip sekasi komplektacijos darbai? Ar pildosi sudėties dėlionė?

Šiaip po truputį viskas dėliojasi ir manau artimiausiu metu mūsų sirgaliai išgirs ne vieną naujieną. Žiūrint į kitas Lietuvos krepšinio lygos komandas situacija nėra pati blogiausia: turime žaidėjus ir su kontraktais, turime ir jaunimo, kuris gali užpildyti tam tikras spragas. Yra žaidėjų komandoje ir su kuriais jau anksčiau teko dirbti, žinome vieni kitus, todėl bus lengviau įsivažiuoti. Bendrai tikiuosi greito progreso sezono metu.

Nemažai laiko praleidote ir studijose pateikdamas savo įžvalgas kaip ekspertas, apžvalgininkas. Bet turbūt darbas su komanda vis tiek teikia didesnį malonumą?

Aš visą laiką sakiau, kad ir kur bedalyvaučiau, ar tai būtų televizijos studijos, ar podkastai, kad aš tai darau tai kol susirasiu trenerio darbą. Tai yra mano profesija. O kalbant apie darbą studijose, aš manau, kad tai padėjo žiūrovams, klausytojams praplėsti kažkiek savo žinias apie krepšinį. Stengdavausi daugiau iš tos analitinės ir mokomosios pusės prieiti, o ne kaip žurnalistas. Jeigu kažkas kvies, aišku ne sezono metu, manau nueisiu savo įžvalgomis ir pasidalinti.

Tai savo podkasto nekursite?

Turbūt, kad ne (juokiasi). Aš apskritai nenaudoju nei feisbuko, nei kitų socialinių platformų, nors tikrai turėčiau ką parodyti. Aš daug keliauju ir su dviračiu ir su baidarėmis, o visa tai dažniausiai filmuoju, įrašinėju. Bet visa tai išsaugoju sau, dar kažkiek artimai aplinkai parodau.

Galiausiai, koks būtų jūsų palinkėjimas mūsų sirgaliams?

Aš norėčiau šitą palinkėjimą pakreipti į kitą pusę. Norėčiau visų pirma savo komandai, žaidėjams, galų gale sau palinkėti atrasti tą krepšinį, kuris trauktų sirgalius. Aš galvoju, kad tai turi prasidėti nuo mūsų pačių, nes kai tu žaidi gerai, aišku tai nebūna vien pergalės, bet ir pasiaukojimas, kova dėl kiekvieno kamuolio, tada žmonės ateis ir mes bendrai visi sukursime tą atmosferą, kokia buvo ketvirtfinalyje su „Žalgiriu“ ir tokią, kurią atsimenu 2015 metais, kai pirmą kartą atvykau į „Neptūną“.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
LKL finalo su Kurtinaičiu sieksiantis Lukauskis: kūnas, matot, po šiai dienai laiko
LKL finalo su Kurtinaičiu sieksiantis Lukauskis: kūnas, matot, po šiai dienai laiko
Priėmęs sprendimą dar metus tęsti karjerą, Lietuvos krepšinio lygos „geležinis žmogus“ Mindaugas Lukauskis šią vasarą sulaukė pasiūlymo prisijungti prie BC „Wolves“
Prienų komandą papildė patyręs amerikietis snaiperis
Prienų komandą papildė patyręs amerikietis snaiperis
Prienų sudėtis ir toliau pildosi. Komandos gretas papildė amerikietis Brandonas Brownas, su kuriuo pasirašytas vienerių metų kontraktas.Amerikietis praėjusiame sezone rungtyniavo aukščiausioje
"Žalgiriečiai" išsirinko marškinėlių numerius, dėl Jankūno numerio – tik atsargiai pasiteiravo
"Žalgiriečiai" išsirinko marškinėlių numerius, dėl Jankūno numerio – tik atsargiai pasiteiravo
Naujojo sezono pradžios belaukiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nusprendė, kokie numeriai artimiausius metus puoš jų marškinėlius.Per komandos pristatymą pirmasis
Giedraitis iš "Lietkabelio" keliasi į Prienus
Giedraitis iš "Lietkabelio" keliasi į Prienus
Prienų „Labas Gas” komandos gretas papildė vienas talentingiausių savo kartos žaidėjų – Karolis Giedraitis., kuris su Prienų ekipa pasirašė 2-ejų metų kontraktą.2021–2022
Apie rinktinę svajojantis "Wolves" naujokas Kozys: "Žalgirio" lygio nepasiekiau
Apie rinktinę svajojantis "Wolves" naujokas Kozys: "Žalgirio" lygio nepasiekiau
Praėjusiame sezone stipriausios šalies lygos čempionate debiutavęs ir puikų sezoną sužaidęs Vitalijus Kozys susilaukė ne tik vieno krepšinio ekspertų teigiamų įvertinimų, todėl
LKL MVP sugrįžta: "Rytas" prisiviliojo Fridrikssoną
LKL MVP sugrįžta: "Rytas" prisiviliojo Fridrikssoną
Į Vilniaus „Rytą“ atvyksta naujas atakų organizatorius, su kuriuo sostinės klubo aistruoliai galėjo susipažinti prieš kelis sezonus. 27-erių Elvaras Fridrikssonas padėjo parašą
"Juventus" susigrąžino amerikietį gynėją
"Juventus" susigrąžino amerikietį gynėją
Komplektacijos darbus tęsiantis „Uniclub Casino – Juventus“ klubas surado pagrindinį atakų organizatorių. Aukštaitijos klubas pasikvietė komandoje jau žaidusį 192 cm ūgio
Prieniškiai pasipildė Suomijoje rungtyniavusiu kanadiečiu
Prieniškiai pasipildė Suomijoje rungtyniavusiu kanadiečiu
Naujajame sezone Prienų ekipos marškinėlius apsivilks kanadietis Isiah Osborne'as. Su 25-erių krepšininku pasirašytas vienerių metų kontraktas.196cm atakuojantis gynėjas,
Į Lietuvą sugrįžtantis Bičkauskis klausysis Šeškaus nurodymų
Į Lietuvą sugrįžtantis Bičkauskis klausysis Šeškaus nurodymų
Jonavos „CBet“ krepšinio klubas pristato dar vieną naujoką. Virginijaus Šeškaus kariauną papildė Lietuvos krepšinio sirgaliams puikiai pažįstamas veidas –
"Juventus" atakoms diriguos serbas
"Juventus" atakoms diriguos serbas
Komplektacijos darbus tęsiantis Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas turi pirmąjį legionierių. Juo tapo 27-erių metų 200 cm ūgio serbas Aleksa Nikoličius.Klubas su gynėju
"Wolves" gretose – puolėjas iš Prancūzijos
"Wolves" gretose – puolėjas iš Prancūzijos
„Wolves“ komandą papildė trečiasis legionierius. Į Lietuvą iš Prancūzijos persikels šios šalies krašto puolėjas Hugo Invernizzis. Su krepšininku
Elmore'ą Šiauliuose keičia Čekijoje siautęs amerikietis
Elmore'ą Šiauliuose keičia Čekijoje siautęs amerikietis
„Šiaulių“ gretose – universalus gynėjas. Komandą papildys 193 cm ūgio 23 metų krepšininkas Kyle'as Mangas. Amerikietis praėjusį sezoną rungtyniavo Čekijos krepšinio
Garasto taurės turnyre – "Neptūnas", "Wolves" bei kaimynų čempionai
Garasto taurės turnyre – "Neptūnas", "Wolves" bei kaimynų čempionai
Po trejų metų pertraukos į Klaipėdos „Švyturio“ areną sugrįžta Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) garbės prezidento, šalies krepšinio legendos Vlado Garasto
Jubiliejiniame LKL sezone – daugiau TV transliacijų, paaiškėjo tvarkaraštis ir logotipas
Jubiliejiniame LKL sezone – daugiau TV transliacijų, paaiškėjo tvarkaraštis ir logotipas
Iki naujojo „Betsafe-LKL“ sezono likus kiek daugiau nei mėnesiui, paaiškėjo 3­0-metį šiame sezone minėsiančios lygos tvarkaraštis ir kelios naujovės, pasitiksiančios
Oficialu: lygos legenda Lukauskis jungiasi prie "Wolves"
Oficialu: lygos legenda Lukauskis jungiasi prie "Wolves"
„Wolves“ klubas oficialiai pranešė pasirašęs sutartį su vyriausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) krepšininku, 43-ejų Mindaugu Lukauskiu.Praėjusį sezoną patyręs
"Gargždų" gretose – dviejų pastarųjų NKL sezonų MVP
"Gargždų" gretose – dviejų pastarųjų NKL sezonų MVP
„Gargždų“ ekipa, ir toliau burianti savo gretas naujajam „Betsafe-LKL“ sezonui, paskelbė apie dar vieną naujoką – Šarūną Beniušį.29-erių 206 cm
"Neptūnas" paskolino perspektyvų gynėją Jonavos klubui
"Neptūnas" paskolino perspektyvų gynėją Jonavos klubui
Naująjį „Betsafe-LKL“ sezoną 21-erių metų įžaidėjas Adomas Sidarevičius pradės Jonavos „CBet“ ekipoje. „Neptūnas“ krepšininką klubui skolina
"Nevėžis" komplektaciją baigė susigrąžindamas Petrilevičių
"Nevėžis" komplektaciją baigė susigrąžindamas Petrilevičių
Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ baigė komplektaciją į komandą pasikviesdami kėdainietį Paulių Petrilevičių. 31-erių aukštaūgis „Nevėžio-Optibet“ garbę jau yra
Šeškaus kariaunoje lieka puikiai Jonavoje pritapęs amerikietis
Šeškaus kariaunoje lieka puikiai Jonavoje pritapęs amerikietis
Jonavos „CBet“ krepšinio klubas patvirtino pasiekęs bendrą susitarimą kitam sezonui su pavasarį į komandą atvykusiu puolėju Jefferry Garrettu Jr.Amerikietis komandą papildė
T.Sabonis – apie naująjį "Žalgirį", Rubštavičių LKL bei amerikietį Ispanijos rinktinėje
T.Sabonis – apie naująjį "Žalgirį", Rubštavičių LKL bei amerikietį Ispanijos rinktinėje
Kauno „Žalgirio“ trenerių štabo narys Tautvydas Sabonis jau greitai pradės pasiruošimą sezonui su į pirmąją treniruočių stovyklą prieš naująjį sezoną susirinksiančiais
"Wolves" atakoms diriguos NBA G lygoje žibėjęs amerikietis
"Wolves" atakoms diriguos NBA G lygoje žibėjęs amerikietis
BC „Wolves“ atakoms vadovaus vienas ryškiausių praėjusio sezono NBA G lygos įžaidėjų. Antrą geriausią rezultatyvių perdavimų vidurkį čempionate turėjęs Ahmadas Caveras
"Juventus" gretose – NKL čempionas
"Juventus" gretose – NKL čempionas
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ tęsia komandos komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubas pasirašė ilgalaikę sutartį su 206 cm ūgio puolėju Dovydu Romančenko.Trejų
Prie "Wolves" prisijungęs Beručka – apie sugrįžimą į Vilnių, Kurtinaitį ir fanų simpatijas
Prie "Wolves" prisijungęs Beručka – apie sugrįžimą į Vilnių, Kurtinaitį ir fanų simpatijas
Puikų praėjusį sezoną Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ komandoje sužaidęs Arnas Beručka neabejoja, kad sprendimas prisijungti prie naujojo BC „Wolves“ klubo yra teisingas,
Vienas naudingiausių LKL žaidėjų iš Šiaulių keliasi į Gargždus
Vienas naudingiausių LKL žaidėjų iš Šiaulių keliasi į Gargždus
„Gargždų“ komanda paskelbė apie dar vieną klubo naujoką – juo tapo 31-erių vidurio puolėjas Giedrius Staniulis.Praėjusiame sezone krepšininkas atstovavo „Šiaulių“
Pirmasis "Wolves" legionierius – Argentinos rinktinės aukštaūgis
Pirmasis "Wolves" legionierius – Argentinos rinktinės aukštaūgis
„Wolves“ sukirto rankomis su pirmuoju legionieriumi – prie klubo prisijungė ilgametis Argentinos nacionalinės rinktinės žaidėjas Marcosas Delia. Su 209 cm ūgio
Dėjimais lankus drebinęs Williamsas lieka "Ryte"
Dėjimais lankus drebinęs Williamsas lieka "Ryte"
Vilniaus „Rytas“ turi dar vieną džiugią naujieną savo aistruoliams. Kitame sezone ir toliau juodai baltai raudonas spalvas gins dėl kiekvieno aikštės centimetro besikaunantis 29-erių
Paskutinis "Neptūno" naujokas – Eurolygos patirties turintis latvis
Paskutinis "Neptūno" naujokas – Eurolygos patirties turintis latvis
Klaipėdos „Neptūno“ komandos komplektacijos darbai beveik baigti. Eurolygos patirties turintis latvis Rinaldas Malmanis yra paskutinis prie komandos prisijungiantis žaidėjas. 26 metų puolėjas
Gustys velkasi "Neptūno" marškinėlius
Gustys velkasi "Neptūno" marškinėlius
Klaipėdos „Neptūno“ komandos komplektacijos darbai juda į pabaigą. Į uostamiestį atvyksta ir prie ekipos prisijungs kaunietis Rokas Gustys, kuris pasirašė vienerių metų sutartį.Vidurio

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (979) 08.14 05:59
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime