Naujienos kraunasi...

D.Adomaičio armija: daug puolėjų ir patirties

Autorius: Arūnas Abromaitis, "Respublika".
D.Adomaičio armija: daug puolėjų ir patirties
fiba.com nuotr.
Likus daugiau nei mėnesiui iki pasaulio krepšinio čempionato, Dainiaus Adomaičio treniruojama Lietuvos rinktinė pradėjo pasirengimą didžiajam turnyrui. Palangoje sportuoja 16 kandidatų, rugpjūčio 1 d. prie jų prisijungs NBA žaidėjai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Kandidatų būrys yra margas, bet į akis krenta du šiemetinės rinktinės bruožai - joje netrūksta patyriusių krepšininkų, o didžiausia konkurencija bus tarp lengvųjų krašto puolėjų.

Pokyčiai. Kinijoje vyksiančios pasaulio pirmenybės rinktinei bus pirmas didelis turnyras nuo 2017 m. Europos čempionato. Prieš dvejus metus prie komandos vairo taip pat stovėjo D.Adomaitis, o štai žaidėjų sudėtis bus gerokai pasikeitusi. Jau dabar, nepradėjus trumpėti kandidatų sąrašui, aišku, kad pasaulio čempionate nedalyvaus bent keturi 2017-ųjų rinktinės nariai - Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis, Donatas Motiejūnas ir Artūras Gudaitis.

M.Gecevičiui ir D.Motiejūnui, su kuriuo D.Adomaitis jau senokai neranda bendros kalbos, neatsirado vietos net išplėstiniame kandidatų sąraše. Jame buvo A.Milaknis, tačiau į treniruočių stovyklą Kauno „Žalgirio“ snaiperis nepakviestas. D.Adomaitis santūriai paaiškino, kad po ilgų diskusijų pasirinkti kiti žaidėjai.

A.Gudaitis čempionate nedalyvaus dėl kojos traumos. Jo neatvykimą galima vadinti vieninteliu rimtu rinktinės nuostoliu (bent jau kol kas). Vidurio puolėjų grandyje nebus ir patyrusio Antano Kavaliausko. „Žalgirio“ aukštaūgis buvo išplėstiniame sąraše, tačiau nusprendė baigti karjerą.

Lygos. Stipriausiose pasaulio ir Europos lygose praėjusį sezoną žaidė mažiau nei pusė kandidatų. NBA klubuose rungtyniavo J.Valančiūnas ir D.Sabonis, Eurolygos - Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Lukas Lekavičius ir Mindaugas Kuzminskas. Penki kandidatai žaidė Europos taurės turnyre, trys - Čempionų lygoje. Žygimantas Janavičius ir Martinas Gebenas rungtyniavo tik Lietuvos krepšinio lygoje, Renaldas Seibutis - tik Ispanijos čempionate.

LKL klubai į rinktinę delegavo lygiai pusę kandidatų - devynis. Tiksliau, tiek žaidėjų Lietuvos komandoms atstovavo praėjusį sezoną. Dabar LKL atstovų yra netgi daugiau, nes L.Lekavičius iš Atėnų „Panathinaikos“ persikraustė į „Žalgirį“.

Kalbant apie klubų trofėjus, kandidatų būrys negali pasigirti jų gausa. J.Valančiūnas negavo progos tapti NBA čempionu su „Toronto Raptors“, nes buvo iškeistas į „Memphis Grizzlies“ ekipą, nedalyvavusią atkrintamosiose varžybose. D.Sabonis su „Indiana Pacers“ iš atkrintamųjų pasitraukė po pirmojo rato. Eurolygoje nė vienas lietuvis nedalyvavo finalo ketverto turnyre, Europos taurėje toliausiai nužengė Rokas Giedraitis, su Berlyno „Alba“ pasiekęs finalą. Čempionų lygoje lietuvių klubai nenuėjo toliau kaip iki ketvirtfinalio.

Savo šalių čempionais praėjusį sezoną tapo penki kandidatai. Lietuvoje auksu pasipuošė M.Grigonis, E.Ulanovas ir P.Jankūnas, Graikijoje - L.Lekavičius, Prancūzijoje - Mantas Kalnietis.

Patirtis. Jonas Mačiulis išsigydė rankos traumą ir atvyko į stovyklą, po pertraukos į rinktinę grįžo P.Jankūnas, o tai reiškia, kad patirties bagažas nacionalinėje komandoje bus didelis. Didesnis, nei 2017 m., nes užpernai Europos čempionate nedalyvavo P.Jankūnas ir R.Seibutis.

Tarp 18 kandidatų yra šeši, jau įžengę į ketvirtą dešimtmetį. Vyriausias - 35-erių P.Jankūnas. J.Mačiuliui ir R.Seibučiui yra po 34-erius, M.Kalniečiui čempionato metu sukaks 33-eji. Stovykloje darbuojasi ir jauni krepšininkai - 21-erių Gytis Masiulis, 22-ejų Martynas Echodas, 24-erių M.Gebenas. Visgi jų šansai patekti į 12-uką nėra dideli, todėl realu, kad į čempionatą važiuos tik vienas jaunesnis nei 25-erių krepšininkas - 23-ejų D.Sabonis. Taigi komandos pagrindą sudarys krepšinio brandą pasiekę žaidėjai ir veteranai.

Vyriausias kandidatas P.Jankūnas dideliame turnyre debiutavo anksčiausiai - dar 2005 m. Europos čempionate. Nuo 2006-ųjų nacionalinei komandai atstovauja M.Kalnietis, nuo 2007-ųjų - J.Mačiulis. Per šį laiką tiek Paulius, tiek Mantas dalyvavo devyniuose didžiuosiuose turnyruose: pasaulio ir Europos čempionatuose, olimpinėse žaidynėse. J.Mačiulis kolegas veteranus netgi lenkia, nes jo sąskaitoje yra 10 turnyrų: penki Europos čempionatai, dvejos pasaulio pirmenybės, trejos olimpinės žaidynės.

Jonas yra ne tik ištikimybės rinktinei, bet ir stabilumo simbolis, jis praleido tik 2011 m. Europos čempionatą. Tada sutrukdė sunki trauma. Jaunesnysis Jonas - Valančiūnas - kol kas yra dar stabilesnis. Nuo 2011-ųjų vidurio puolėjas nepraleido nė vieno didžiojo turnyro. Jų J.Valančiūno sąskaitoje susikaupė jau septyni. Šešiuose didžiuosiuose turnyruose dalyvavo R.Seibutis, penkiuose - M.Kuzminskas. Kiti kandidatai patirties turi gerokai mažiau. Adas Juškevičius didžiuosiuose turnyruose dalyvavo 3, D.Sabonis ir M.Grigonis - po 2, L.Lekavičius, E.Ulanovas ir Eimantas Bendžius - po 1 kartą.

Naujokai. Teoriškai tarp rinktinės kandidatų nėra nė vieno potencialaus debiutanto, nes šeši likę krepšininkai yra žaidę oficialiose rinktinės rungtynėse - pasaulio čempionato atrankoje. Kita vertus, jie nėra dalyvavę didžiuosiuose turnyruose. Tie šeši kandidatai, pretenduojantys tapti didžiųjų turnyrų naujokais, yra Ž.Janavičius, R.Giedraitis, Arnas Butkevičius, G.Masiulis, M.Echodas ir M.Gebenas.

Pozicijos. Šiuolaikiniame krepšinyje žodis „pozicija“ po truputį praranda savo reikšmę, bet žaidėjai vis tiek į jas skirstomi. Tarp 18 kandidatų yra šeši nominalūs gynėjai ir keturi vidurio puolėjai. Aštuoni likę kandidatai - puolėjai. Savaime šis skaičius nestebintų, bet tame aštuonete yra tik du žaidėjai - P.Jankūnas ir G.Masiulis, kuriems „gimtoji“ yra sunkiojo puolėjo pozicija. Visi kiti - lengvieji puolėjai.

Kažkas iš jų nepateks į 12-uką, kažkam teks keisti poziciją. „Faktas, kad turėsime daugiau lengvų žaidėjų ketvirtoje pozicijoje. Bandysime tai išnaudoti. J.Mačiulis ketvirtoje pozicijoje žaidė ir rinktinėje, ir klube. Yra ir kitų krepšininkų, kurie gali rungtyniauti per 2-3 pozicijas“, - sakė D.Adomaitis. Labai jaudintis dėl sunkiųjų puolėjų stygiaus išties neverta. M.Kuzminskas ir E.Bendžius praėjusį sezoną klubuose buvo priversti žaisti būtent šioje pozicijoje. J.Mačiuliui bei E.Ulanovui tai taip pat nebūtų nauja patirtis.

Planai. Rugpjūčio 1 d. Lietuvos rinktinės lauks pirmasis išbandymas - ji Pamplonoje susitiks su Ispanijos nacionaline komanda. Iš viso numatytos devynerios draugiškos rungtynės. Lietuvoje vyks tik dvejos iš jų - rugpjūčio 4 d. mūsiškiai Klaipėdoje susitiks su suomiais, o rugpjūčio 12 d. Kaune žais su serbais. Pasirengimas čempionatui baigsis Pietų Korėjoje. Rugpjūčio 24-27 d. ten vyksiančiame turnyre lietuvių varžovėmis bus Pietų Korėjos, Angolos ir Čekijos rinktinės.

Pasaulio čempionatas Kinijoje vyks rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Lietuvos rinktinė H grupėje kausis su Australijos, Kanados ir Senegalo krepšininkais. Kovą dėl medalių pratęs dvi geriausios grupės komandos.

Ateitis. Praėjusį pirmadienį, kai kandidatai Palangoje susirinko į treniruočių stovyklą, žvilgsniai krypo ir į Miuncheną, kur buvo ištraukti 2021 m. Europos čempionato atrankos varžybų burtai. Po jų paaiškėjo, kad lietuviai C grupėje žais su čekais ir belgais. Ketvirtoji grupės komanda paaiškės po rugpjūtį vyksiančio preliminaraus atrankos etapo. Tapti lietuvių varžovais pretenduoja Baltarusijos, Albanijos ir Danijos ekipos.

Užduotis - patekti į Europos čempionatą - neatrodo sunki. 32 rinktines burtai suskirstė į 8 grupes. Tarp tų 32 komandų yra ir būsimos Europos pirmenybių šeimininkės - Čekija, Gruzija, Vokietija bei Italija. Į čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas, išskyrus keturias grupes, kuriose žais finalinio etapo organizatoriai. Šiose grupėse kelialapius gaus organizatoriai ir dvi rinktinės. Lietuvos atveju grupėje yra Čekija, belieka aplenkti vieną iš kitų dviejų komandų.

Atrankos varžybose rinktinės sužais po šešerias rungtynes. Joms FIBA kalendoriuje numatyti trys langai: 2020 m. vasarį, 2020 m. lapkritį ir gruodį bei 2021 m. vasarį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
JAV rinktinės griūtis tęsiasi: "ne" pasakė ir užsirekomendavęs gynėjas
JAV rinktinės griūtis tęsiasi: "ne" pasakė ir užsirekomendavęs gynėjas
Kaip diena, taip naujiena. Dar penktadienį paaiškėjo, jog dėl nesunkios čiurnos traumos JAV rinktinės stovyklą palieka P.J. Tuckeris, o šiandien iš nacionalinės komandos atkrito
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos rinktinė Suomijoje sumindė šeimininkus (D.Adomaičio komentaras)
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienio vakarą Esppo mieste žaidė draugiškas kontrolines rungtynes su Suomijos nacionaline komanda ir sutriuškino varžovus rezultatu 87:46
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
D.Adomaitis paaiškino sprendimą netrumpinti kandidatų sąrašo (interviu)
Lietuvos rinktinė sužaidė dvejas skirtingas rungtynes per tris dienas, tačiau abiejų jų pabaigos buvo tokios pačios.Nors šeštadienį Belgrade lietuviai įklimpo gynybiniame mūšyje
Ispanai ir italai po pergalių sutrumpino kandidatų sąrašus
Ispanai ir italai po pergalių sutrumpino kandidatų sąrašus
Pasaulio krepšinio čempionatui besiruošiančios Ispanijos ir Italijos vyrų rinktinės draugiškuose mačuose iškovojo pergales, o po jų sutrumpino savo kandidatų sąrašus.Ispanijos
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
NBA bokštus Serbijoje išbandysiantis D.Adomaitis: įdomu pažiūrėti, kaip jie atrodys prieš tokį patį dydį
Beveik savaitę po paskutinių kontrolinių rungtynių pasitreniravusi Lietuvos krepšinio rinktinė jau šiandien išvyksta į Belgradą, kur šeštadienio vakarą laikys
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
Kokių potėpių rinktinės paveikslui gali pridėti ant dvyliktuko ribos balansuojantys žaidėjai?
„Žiūrime į bendrą paveikslą, kurį norime turėti prisijungus Domui ir JV, ir labiau tame paveiksle matome tuos žaidėjus, kurie lieka“, – po antrųjų Lietuvos rinktinės draugiškų
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Pirmuosius kandidatus "atkabinęs" D.Adomaitis: tokie sprendimai yra patys bjauriausi
Dainiui Adomaičiui teko priimti pirmąjį nemalonų sprendimą šią vasarą. Su asistentais pasitaręs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris nusprendė atsisakyti trijų žaidėjų –
Po daugiau nei trijų mėnesių ant parketo žengęs D.Sabonis: geras jausmas
Po daugiau nei trijų mėnesių ant parketo žengęs D.Sabonis: geras jausmas
Domantas Sabonis jau pirmosiose savo rungtynėse šią vasarą pademonstravo, kad pasaulio čempionate Kinijoje jis ketina būti ryškia Lietuvos rinktinės figūra.Pirmąkart nuo praėjusių
Net 30 "ne" išgirdęs G.Popovichius paskelbė galutinį JAV rinktinės kandidatų sąrašą
Net 30 "ne" išgirdęs G.Popovichius paskelbė galutinį JAV rinktinės kandidatų sąrašą
Juokaujama, kad garsiausias JAV krepšininkas artėjančiame pasaulio čempionate Kinijoje bus karjerą baigęs Kobe Bryantas, kuris yra oficialus turnyro ambasadorius.Tačiau nepaisant keliasdešimties
NBA talentais ginkluota Japonija į turnyrą atvyksta su vienu tikslu
NBA talentais ginkluota Japonija į turnyrą atvyksta su vienu tikslu
Dėl futbolo, beisbolo ir kitų komandinių sporto šakų pamišę Japonijos aistruoliai šį rudenį galės palaikyti savo komandą pasaulio krepšinio čempionate.Tokia galimybė
Sirgaliai iššlavė bilietus į mačą su suomiais, prekiaujama papildomais
Sirgaliai iššlavė bilietus į mačą su suomiais, prekiaujama papildomais
Pajūrio sirgaliai dar kartą patvirtino, kad krepšinis jiems – šventas reikalas. Likus dienai iki Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kontrolinių rungtynių su Suomijos ekipa,
Lietuvos rinktinė pirmąjį kontrolinį mačą pralaimėjo ispanams
Lietuvos rinktinė pirmąjį kontrolinį mačą pralaimėjo ispanams
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Pasaulio čempionatą Kinijoje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonos mieste 70:78 (18:17,
J.Mačiulis: smagu vėl žaisti krepšinį
J.Mačiulis: smagu vėl žaisti krepšinį
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmąsias kontrolines rungtynes Pamplonos mieste Ispanijoje pralaimėjo aikštės šeimininkams, tačiau po mačo lietuviai nebuvo nusivylę ir tikino,
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
D.Adomaitis: gerai, kad pavyko išbandyti visus žaidėjus
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Ispanijoje nesėkme pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą prieš Pasaulio čempionatą Kinijoje.Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Pamplonos mieste 70:78 nusileido
Maskvoje - V.Fridzono šou ir įspūdinga Rusijos rinktinės pergalė
Maskvoje - V.Fridzono šou ir įspūdinga Rusijos rinktinės pergalė
Artėjančiam pasaulio krepšinio čempionatui besiruošianti Rusijos rinktinė Maskvoje iškovojo skambią pergalę – Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai net 111:71 (22:14, 25:19,
Rimta netektis Lietuvos varžovams - Kanadai nepadės dar vienas NBA žaidėjas
Rimta netektis Lietuvos varžovams - Kanadai nepadės dar vienas NBA žaidėjas
Dar vienas NBA lygoje rungtyniaujantis krepšininkas atsisakė padėti Lietuvos rinktinės varžovei pasaulio čempionato H grupėje Kanados nacionalinei komandai.Nuo 2014 metų Dalaso "Mavericks"
Rinktinės fotosesijoje - gera nuotaika ir klausimas apie kirpyklą
Rinktinės fotosesijoje - gera nuotaika ir klausimas apie kirpyklą
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį į pirmąją kontrolinę dvikovą stos apsirengusi naujo dizaino aprangomis. Ilgamečiai Lietuvos vyrų rinktinės partneriai, sportinės aprangos
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
Opiausia rinktinės žaizda ir jos gydymas: ką rinksis D.Adomaitis?
žaidėjai – Mantas Kalnietis ir Lukas Lekavičius. Atakuojantieji gynėjai – Marius Grigonis ir Renaldas Seibutis. Lengvieji krašto puolėjai – Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis
Rinktinės kapitonas varžėsi su futbolininku, kuriam geriau sekasi ne jo sporto šakoje
Rinktinės kapitonas varžėsi su futbolininku, kuriam geriau sekasi ne jo sporto šakoje
Liepos mėnesį Palangos Arenoje/stadione pluša ne tik „Palangos“ futbolininkai, kurie rengiasi antrajai A lygos sezono pusei, tačiau ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatai.Rugpjūčio
Vokietijos rinktinės sąraše - trys NBA žaidėjai ir Eurolygos čempionų naujokas
Vokietijos rinktinės sąraše - trys NBA žaidėjai ir Eurolygos čempionų naujokas
Vokietijos krepšinio rinktinė pristatė 16 kandidatų sąrašą, kurie konkuruos dėl teisės nuvykti į pasaulio pirmenybes Kinijoje.Trenerio Henriko Rodlio komandos stuburą turėtų sudaryti
D.Sabonis - apie intensyvią vasarą, naujos sutarties laukimą ir žaidimą su JV
D.Sabonis - apie intensyvią vasarą, naujos sutarties laukimą ir žaidimą su JV
Kol Jonas Valančiūnas vis dar tvarkosi savo draudimo reikalus, kitas NBA žaidėjas iš Lietuvos – Domantas Sabonis – jau plušo Lietuvos rinktinės treniruotėje drauge su likusiais
D.Adomaitis: žinome, ko galime tikėtis iš veteranų
D.Adomaitis: žinome, ko galime tikėtis iš veteranų
Lietuvos krepšinio jau šiandien popiet užsakomuoju reisu iš Palangos oro uosto išskris į Pamploną, kur penktadienį išsibandys jėgas pirmosiose draugiškose
Masinis atsisakymas tęsiasi - JAV rinktinei "ne" ištarė ir pagrindinis centras
Masinis atsisakymas tęsiasi - JAV rinktinei "ne" ištarė ir pagrindinis centras
Masinis atsisakymas padėti JAV rinktinei artėjančiame pasaulio krepšinio čempionate tęsiasi: trečiadienį apie tai, kad nepadės savo šalies komandai pranešė ir dukart NBA „Visų
Lietuvos varžovai paskelbė kandidatų sąrašą, kuriame - vienas aukščiausių pasaulio krepšininkų
Lietuvos varžovai paskelbė kandidatų sąrašą, kuriame - vienas aukščiausių pasaulio krepšininkų
Tik vakar paskirtas Senegalo rinktinės vyriausiasis treneris Moustapha Gaye ketvirtadienį paskelbė 24 žaidėjų sąrašą, kurie pretenduos patekti į galutinį dvyliktuką ir vykti į pasaulio
Į Ispaniją nevyks penki rinktinės krepšininkai
Į Ispaniją nevyks penki rinktinės krepšininkai
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jau šiandien popiet užsakomuoju reisu iš Palangos skris į Pamploną, kur penktadienį sužais pirmąsias kontrolines rungtynes su Ispanijos rinktine.
R.Gobertas: man Prancūzijos rinktinė svarbi taip pat, kaip NBA finalas
R.Gobertas: man Prancūzijos rinktinė svarbi taip pat, kaip NBA finalas
Jutos "Jazz" komandos "centras" Rudy Gobertas įsitikinęs, kad jo atstovaujama Prancūzijos rinktinė pajėgi kovoti dėl pasaulio čempionato Kinijoje aukso."Esu nusiteikęs
Rinktinės fizinio parengimo treneriai džiaugiasi kas vasarą vis geriau pasiruošusiais žaidėjais
Rinktinės fizinio parengimo treneriai džiaugiasi kas vasarą vis geriau pasiruošusiais žaidėjais
Ketvirtadienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigs pirmąjį treniruočių ciklą ir po pietų išskris į Pamploną (Ispanija), kur penktadienį vakare sužais kontrolines rungtynes
Pasirengimą pradedančių prancūzų treneris regi sunkią europiečių kovą Kinijoje
Pasirengimą pradedančių prancūzų treneris regi sunkią europiečių kovą Kinijoje
Prancūzijos krepšinio rinktinė antradienį Po mieste pradėjo pasirengimą 2019-ųjų pasaulio čempionatui Kinijoje.Kaip paskelbė šalies krepšinio federacija, treneris Vincentas

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime