Naujienos kraunasi...

D.Adomaičio armija: daug puolėjų ir patirties

Autorius: Arūnas Abromaitis, "Respublika".
D.Adomaičio armija: daug puolėjų ir patirties
fiba.com nuotr.
Likus daugiau nei mėnesiui iki pasaulio krepšinio čempionato, Dainiaus Adomaičio treniruojama Lietuvos rinktinė pradėjo pasirengimą didžiajam turnyrui. Palangoje sportuoja 16 kandidatų, rugpjūčio 1 d. prie jų prisijungs NBA žaidėjai Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Kandidatų būrys yra margas, bet į akis krenta du šiemetinės rinktinės bruožai - joje netrūksta patyriusių krepšininkų, o didžiausia konkurencija bus tarp lengvųjų krašto puolėjų.

Pokyčiai. Kinijoje vyksiančios pasaulio pirmenybės rinktinei bus pirmas didelis turnyras nuo 2017 m. Europos čempionato. Prieš dvejus metus prie komandos vairo taip pat stovėjo D.Adomaitis, o štai žaidėjų sudėtis bus gerokai pasikeitusi. Jau dabar, nepradėjus trumpėti kandidatų sąrašui, aišku, kad pasaulio čempionate nedalyvaus bent keturi 2017-ųjų rinktinės nariai - Martynas Gecevičius, Artūras Milaknis, Donatas Motiejūnas ir Artūras Gudaitis.

M.Gecevičiui ir D.Motiejūnui, su kuriuo D.Adomaitis jau senokai neranda bendros kalbos, neatsirado vietos net išplėstiniame kandidatų sąraše. Jame buvo A.Milaknis, tačiau į treniruočių stovyklą Kauno „Žalgirio“ snaiperis nepakviestas. D.Adomaitis santūriai paaiškino, kad po ilgų diskusijų pasirinkti kiti žaidėjai.

A.Gudaitis čempionate nedalyvaus dėl kojos traumos. Jo neatvykimą galima vadinti vieninteliu rimtu rinktinės nuostoliu (bent jau kol kas). Vidurio puolėjų grandyje nebus ir patyrusio Antano Kavaliausko. „Žalgirio“ aukštaūgis buvo išplėstiniame sąraše, tačiau nusprendė baigti karjerą.

Lygos. Stipriausiose pasaulio ir Europos lygose praėjusį sezoną žaidė mažiau nei pusė kandidatų. NBA klubuose rungtyniavo J.Valančiūnas ir D.Sabonis, Eurolygos - Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas, Lukas Lekavičius ir Mindaugas Kuzminskas. Penki kandidatai žaidė Europos taurės turnyre, trys - Čempionų lygoje. Žygimantas Janavičius ir Martinas Gebenas rungtyniavo tik Lietuvos krepšinio lygoje, Renaldas Seibutis - tik Ispanijos čempionate.

LKL klubai į rinktinę delegavo lygiai pusę kandidatų - devynis. Tiksliau, tiek žaidėjų Lietuvos komandoms atstovavo praėjusį sezoną. Dabar LKL atstovų yra netgi daugiau, nes L.Lekavičius iš Atėnų „Panathinaikos“ persikraustė į „Žalgirį“.

Kalbant apie klubų trofėjus, kandidatų būrys negali pasigirti jų gausa. J.Valančiūnas negavo progos tapti NBA čempionu su „Toronto Raptors“, nes buvo iškeistas į „Memphis Grizzlies“ ekipą, nedalyvavusią atkrintamosiose varžybose. D.Sabonis su „Indiana Pacers“ iš atkrintamųjų pasitraukė po pirmojo rato. Eurolygoje nė vienas lietuvis nedalyvavo finalo ketverto turnyre, Europos taurėje toliausiai nužengė Rokas Giedraitis, su Berlyno „Alba“ pasiekęs finalą. Čempionų lygoje lietuvių klubai nenuėjo toliau kaip iki ketvirtfinalio.

Savo šalių čempionais praėjusį sezoną tapo penki kandidatai. Lietuvoje auksu pasipuošė M.Grigonis, E.Ulanovas ir P.Jankūnas, Graikijoje - L.Lekavičius, Prancūzijoje - Mantas Kalnietis.

Patirtis. Jonas Mačiulis išsigydė rankos traumą ir atvyko į stovyklą, po pertraukos į rinktinę grįžo P.Jankūnas, o tai reiškia, kad patirties bagažas nacionalinėje komandoje bus didelis. Didesnis, nei 2017 m., nes užpernai Europos čempionate nedalyvavo P.Jankūnas ir R.Seibutis.

Tarp 18 kandidatų yra šeši, jau įžengę į ketvirtą dešimtmetį. Vyriausias - 35-erių P.Jankūnas. J.Mačiuliui ir R.Seibučiui yra po 34-erius, M.Kalniečiui čempionato metu sukaks 33-eji. Stovykloje darbuojasi ir jauni krepšininkai - 21-erių Gytis Masiulis, 22-ejų Martynas Echodas, 24-erių M.Gebenas. Visgi jų šansai patekti į 12-uką nėra dideli, todėl realu, kad į čempionatą važiuos tik vienas jaunesnis nei 25-erių krepšininkas - 23-ejų D.Sabonis. Taigi komandos pagrindą sudarys krepšinio brandą pasiekę žaidėjai ir veteranai.

Vyriausias kandidatas P.Jankūnas dideliame turnyre debiutavo anksčiausiai - dar 2005 m. Europos čempionate. Nuo 2006-ųjų nacionalinei komandai atstovauja M.Kalnietis, nuo 2007-ųjų - J.Mačiulis. Per šį laiką tiek Paulius, tiek Mantas dalyvavo devyniuose didžiuosiuose turnyruose: pasaulio ir Europos čempionatuose, olimpinėse žaidynėse. J.Mačiulis kolegas veteranus netgi lenkia, nes jo sąskaitoje yra 10 turnyrų: penki Europos čempionatai, dvejos pasaulio pirmenybės, trejos olimpinės žaidynės.

Jonas yra ne tik ištikimybės rinktinei, bet ir stabilumo simbolis, jis praleido tik 2011 m. Europos čempionatą. Tada sutrukdė sunki trauma. Jaunesnysis Jonas - Valančiūnas - kol kas yra dar stabilesnis. Nuo 2011-ųjų vidurio puolėjas nepraleido nė vieno didžiojo turnyro. Jų J.Valančiūno sąskaitoje susikaupė jau septyni. Šešiuose didžiuosiuose turnyruose dalyvavo R.Seibutis, penkiuose - M.Kuzminskas. Kiti kandidatai patirties turi gerokai mažiau. Adas Juškevičius didžiuosiuose turnyruose dalyvavo 3, D.Sabonis ir M.Grigonis - po 2, L.Lekavičius, E.Ulanovas ir Eimantas Bendžius - po 1 kartą.

Naujokai. Teoriškai tarp rinktinės kandidatų nėra nė vieno potencialaus debiutanto, nes šeši likę krepšininkai yra žaidę oficialiose rinktinės rungtynėse - pasaulio čempionato atrankoje. Kita vertus, jie nėra dalyvavę didžiuosiuose turnyruose. Tie šeši kandidatai, pretenduojantys tapti didžiųjų turnyrų naujokais, yra Ž.Janavičius, R.Giedraitis, Arnas Butkevičius, G.Masiulis, M.Echodas ir M.Gebenas.

Pozicijos. Šiuolaikiniame krepšinyje žodis „pozicija“ po truputį praranda savo reikšmę, bet žaidėjai vis tiek į jas skirstomi. Tarp 18 kandidatų yra šeši nominalūs gynėjai ir keturi vidurio puolėjai. Aštuoni likę kandidatai - puolėjai. Savaime šis skaičius nestebintų, bet tame aštuonete yra tik du žaidėjai - P.Jankūnas ir G.Masiulis, kuriems „gimtoji“ yra sunkiojo puolėjo pozicija. Visi kiti - lengvieji puolėjai.

Kažkas iš jų nepateks į 12-uką, kažkam teks keisti poziciją. „Faktas, kad turėsime daugiau lengvų žaidėjų ketvirtoje pozicijoje. Bandysime tai išnaudoti. J.Mačiulis ketvirtoje pozicijoje žaidė ir rinktinėje, ir klube. Yra ir kitų krepšininkų, kurie gali rungtyniauti per 2-3 pozicijas“, - sakė D.Adomaitis. Labai jaudintis dėl sunkiųjų puolėjų stygiaus išties neverta. M.Kuzminskas ir E.Bendžius praėjusį sezoną klubuose buvo priversti žaisti būtent šioje pozicijoje. J.Mačiuliui bei E.Ulanovui tai taip pat nebūtų nauja patirtis.

Planai. Rugpjūčio 1 d. Lietuvos rinktinės lauks pirmasis išbandymas - ji Pamplonoje susitiks su Ispanijos nacionaline komanda. Iš viso numatytos devynerios draugiškos rungtynės. Lietuvoje vyks tik dvejos iš jų - rugpjūčio 4 d. mūsiškiai Klaipėdoje susitiks su suomiais, o rugpjūčio 12 d. Kaune žais su serbais. Pasirengimas čempionatui baigsis Pietų Korėjoje. Rugpjūčio 24-27 d. ten vyksiančiame turnyre lietuvių varžovėmis bus Pietų Korėjos, Angolos ir Čekijos rinktinės.

Pasaulio čempionatas Kinijoje vyks rugpjūčio 31 - rugsėjo 15 d. Lietuvos rinktinė H grupėje kausis su Australijos, Kanados ir Senegalo krepšininkais. Kovą dėl medalių pratęs dvi geriausios grupės komandos.

Ateitis. Praėjusį pirmadienį, kai kandidatai Palangoje susirinko į treniruočių stovyklą, žvilgsniai krypo ir į Miuncheną, kur buvo ištraukti 2021 m. Europos čempionato atrankos varžybų burtai. Po jų paaiškėjo, kad lietuviai C grupėje žais su čekais ir belgais. Ketvirtoji grupės komanda paaiškės po rugpjūtį vyksiančio preliminaraus atrankos etapo. Tapti lietuvių varžovais pretenduoja Baltarusijos, Albanijos ir Danijos ekipos.

Užduotis - patekti į Europos čempionatą - neatrodo sunki. 32 rinktines burtai suskirstė į 8 grupes. Tarp tų 32 komandų yra ir būsimos Europos pirmenybių šeimininkės - Čekija, Gruzija, Vokietija bei Italija. Į čempionatą pateks po tris geriausias grupių ekipas, išskyrus keturias grupes, kuriose žais finalinio etapo organizatoriai. Šiose grupėse kelialapius gaus organizatoriai ir dvi rinktinės. Lietuvos atveju grupėje yra Čekija, belieka aplenkti vieną iš kitų dviejų komandų.

Atrankos varžybose rinktinės sužais po šešerias rungtynes. Joms FIBA kalendoriuje numatyti trys langai: 2020 m. vasarį, 2020 m. lapkritį ir gruodį bei 2021 m. vasarį.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
D.Adomaitis prieš mūšį Krasnodare: svarbu nedaryti kvailų klaidų
Praėjusią savaitę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai surengė keturių dienų stovyklą Birštone. Ten jiems buvo atliekamos įvairios procedūros ir, kaip sakė patys žaidėjai,
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
D.Adomaitis pasigedo auklėtinių atsidavimo, papildymo "Ryte" nelaukiama
Antradienio vakarą sostinės „Siemens“ arenoje vykusiame Europos taurės mače Vilniaus „Ryto“ krepšininkai iš karto leido atitrūkti Venecijos „Umana Reyer“
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
D.Adomaitis M.Echodo proveržio tikisi ir Europos taurėje: tuo net neabejoju
Vyriausiasis Vilniaus „Ryto“ komandos treneris Dainius Adomaitis pripažįsta faktą – antradienio Europos taurės rungtynės su Venecijos „Umana Reyer“ komanda bus žūtbūtinės.Europos
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
Po pergalės - D.Adomaičio pagyros asmeninių rekordų įrašus koregavusiam M.Echodui
„Mūsų siekiamybė žaisti taip, kaip sužaidėme ketvirtame kėlinyje“, – po pergalingų rungtynių prieš „Šiaulius“ kalbėjo Vilniaus „Ryto“ strategas
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Po pralaimėjimo Turkijoje D.Adomaitis išskyrė esminę auklėtinių klaidą
Vilniaus „Ryto“ (1/3) komanda Europos taurės turnyro B grupėje patyrė trečią pralaimėjimą paeiliui bei turnyro lentelėje smuktelėjo į paskutinę vietą.Dainiaus Adomaičio vadovaujama
"Tofaš" lyderius išskyręs D.Adomaitis - apie "Ryto" psichologinę būseną ir rungtynių svarbą
"Tofaš" lyderius išskyręs D.Adomaitis - apie "Ryto" psichologinę būseną ir rungtynių svarbą
Vilniaus „Rytas“ antradienį ryte išskrido į Turkiją, čia trečiadienį Lietuvos komanda (1/2) žais ketvirtąsias „Eurocup“ rungtynes su Bursos „Tofaš“
Š.Jasikevičius: žaidėjai pajautė kas yra derbis; D.Adomaitis: tai - blogiausios sezono rungtynės
Š.Jasikevičius: žaidėjai pajautė kas yra derbis; D.Adomaitis: tai - blogiausios sezono rungtynės
Kauno "Žalgiris" sekmadienį iškovojo jau šeštąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), o intriga rungtynėse tarp dviejų "amžinų" varžovų susitikimą
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pralaimėjimo D.Adomaitis pripažino - vilniečius pribloškė agresyvi CSP gynyba
Po pirmojo pralaimėjimo Europos taurėje Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis akcentavo, kad komanda nesilaikė paruošto plano, daug klydo ir užstrigo prancūzų ekipos gynyboje. Vilniaus
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
D.Adomaitis įvertino uraganinius varžovus ir neatskleidė savo nuomonės dėl Š.Jasikevičiaus nuotraukos
Skambiai Europos taurės sezoną atidaręs Vilniaus „Rytas“ antradienio popietę išvyko į Prancūziją, kur rytoj sostinės krepšininkų laukia antrasis sezono mačas.„Ryto“
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
D.Adomaitis pasidžiaugė jaunimu bei negailėjo karčių žodžių vienam auklėtiniui
Ir toliau šiame sezone nenugalimo Vilniaus „Ryto“ strategas Dainius Adomaitis po pergalės prieš Utenos „Juventus“ džiaugėsi auklėtinių pasirodymu.„Labai
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
D.Adomaitis - apie neeilinį kėlinį, rekordinį E.Bendžių ir australo atsidavimo pavyzdį
Vilniaus „Ryto“ krepšininkų sezono starte turi prisibijoti net stipriausios Europos taurės komandos.Lyg ant sparnų antrąjį kėlinį sužaidę, o po ilgosios pertraukos pranašumą
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
D.Adomaitis aiškino, dėl ko auklėjo jaunąjį "centrą": padaryk pražangą ir treneris paplos
Vilniaus „Rytas“ sėkmingai išlaikė pirmąjį kiek rimtesnį šio sezono iššūkį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).Vilniečiai namuose 85:75 nugalėjo Klaipėdos
D.Adomaitis: į aukštesnį lygį norintys išeiti žaidėjai sutinka žaisti už mažesnę algą
D.Adomaitis: į aukštesnį lygį norintys išeiti žaidėjai sutinka žaisti už mažesnę algą
Prasidėjus pirmosioms „Betsafe-LKL“ kovoms ir belaukiant šeštadienio dvikovos prieš Klaipėdos „Neptūną“ bei antradienio vyksiančios Europos taurės akistatos
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Treneris sudegė didžiųjų lūkesčių lauže
Kinijoje vykusiame pasaulio krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė liko be medalių, be olimpinio kelialapio ir... be trenerio. Mūsų krepšininkams atiteko devintoji vieta, ji yra prasčiausia
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Dainius Adomaitis po paskutinių pasaulio čempionato rungtynių patvirtino, kad trauksis iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto.Atskleidęs, jog apie šį sprendimą galvojo dar
D.Adomaitis traukiasi iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto
D.Adomaitis traukiasi iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto
Lietuvos nacionalinei komandai dar liko sužaisti vienerias rungtynes Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate, tačiau žurnalistams jau tapo žinoma, kad iš vyriausiojo trenerio posto traukiasi
 NBA čempiono palaikymas: D.Adomaičio pykčio protrūkį pavadino nuostabiu
NBA čempiono palaikymas: D.Adomaičio pykčio protrūkį pavadino nuostabiu
Kanados rinktinės ir Toronto „Raptors“ vyriausiasis treneris Nickas Nurse'as solidarizuojasi su Lietuvos nacionalinės komandos strategu Dainiumi Adomaičiu.Šeštadienį D.
FIBA nusprendė cenzūruoti skandalingąją D.Adomaičio spaudos konferencijos kalbą
FIBA nusprendė cenzūruoti skandalingąją D.Adomaičio spaudos konferencijos kalbą
Visas savo mintis apie FIBA ir teisėjavimą pasaulio krepšinio čempionate išrėžusio Dainiaus Adomaičio kalba oficialioje FIBA paskyroje „YouTube“ buvo cenzūruota.Po staigiai
Po skaudžios nesėkmės D.Adomaitis mįslingai užsiminė apie "paskutinį kartą"
Po skaudžios nesėkmės D.Adomaitis mįslingai užsiminė apie "paskutinį kartą"
Po pralaimėtų prieš Prancūziją visas emocijas oficialioje spaudos konferencijoje išliejęs Dainius Adomaitis bendraudamas su Lietuvos žiniasklaida buvo kiek santūresnis.Tiesa, išgirdęs
D.Adomaitis siuto iš pykčio: teisėjai iš mūsų atėmė pergalę (pritarė ir JV)
D.Adomaitis siuto iš pykčio: teisėjai iš mūsų atėmė pergalę (pritarė ir JV)
Lietuvos krepšinio rinktinė baigė pasirodymą Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate, tačiau patys komandos nariai įsitikinę, kad juos palaužė ne tik Prancūzijos krepšininkai,
Problema ar nepanaudotas rezervas? Lietuvos rinktinė pagal svarbų komponentą yra tarp prasčiausių Kinijoje
Problema ar nepanaudotas rezervas? Lietuvos rinktinė pagal svarbų komponentą yra tarp prasčiausių Kinijoje
Lietuvos rinktinė pirmajame pasaulio čempionato etape demonstravo pagirtinus rodiklius puolime – jie, kaip bebūtų keista, klydo mažiausiai iš visų 32 komandų, pagal pataikymą „iš
Sunkiai bluostą sudėjęs D.Adomaitis - apie prancūzų ir australų panašumus bei M.Kuzminsko žaidimo laiką
Sunkiai bluostą sudėjęs D.Adomaitis - apie prancūzų ir australų panašumus bei M.Kuzminsko žaidimo laiką
Nelengvai po pralaimėjimo Australijai užmigęs Dainius Adomaitis neturi laiko poilsiui – vos pabudęs jis su visa Lietuvos rinktine iš Donguano išskrido į netoli Šanchajaus
Savo klaidą išskyręs D.Adomaitis nori, kad komanda žaistų kaip antroje rungtynių pusėje
Savo klaidą išskyręs D.Adomaitis nori, kad komanda žaistų kaip antroje rungtynių pusėje
Lietuvos rinktinė gavo pirmąjį niuksą pasaulio čempionate, kai 82:87 nusileido Australijos krepšininkams.Komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis po nesėkmės išskyrė dvi kardinaliai
D.Adomaitis į kitą etapą dar nesižvalgo: mintyse - tik laukiantis "finalas" prieš Australiją
D.Adomaitis į kitą etapą dar nesižvalgo: mintyse - tik laukiantis "finalas" prieš Australiją
Lietuvos rinktinė kol kas užtikrintai šuoliuoja per pasaulio čempionate jiems iškilusias kliūtis.Dvejas rungtynes bendru 77 taškų skirtumu laimėję lietuviai antrajame mače
NBA prieskonį turintį Kanados žaidimą išanalizavęs D.Adomaitis: tai - į puolimą orientuota komanda
NBA prieskonį turintį Kanados žaidimą išanalizavęs D.Adomaitis: tai - į puolimą orientuota komanda
Pirmąjį pasaulio čempionato išbandymą lengvu pasivaikščiojimu pavertę Lietuvos rinktinės krepšininkai jau ruošiasi antrajam turnyro susitikimui.Net 54 taškų skirtumu
Rinktinės sirgaliais didžiavęsis D.Adomaitis: padarėme tai, ką privalėjome
Rinktinės sirgaliais didžiavęsis D.Adomaitis: padarėme tai, ką privalėjome
Lietuvos rinktinė pirmajame pasaulio čempionato susitikime tarsi pamiršo, jog pateko į „mirtininkų“ vadinamą H grupę.Su pasimėgavimu rungtyniavę lietuviai net 101:47 nušlavė
Stringančiu internetu Kinijoje pasiskundęs D.Adomaitis išskyrė žaidėjų susikaupimą
Stringančiu internetu Kinijoje pasiskundęs D.Adomaitis išskyrė žaidėjų susikaupimą
Lietuvos rinktinės krepšininkai jau įsikūrė Kinijos Donguano mieste, o penktadienį galėjo išbandyti ir antraisiais jų namais artimiausią savaitę tapsiančią krepšinio areną.Vos
Lietuvių akys sekmadienį kryps į Australijos ir Kanados susitikimą - kam žadama pergalė?
Lietuvių akys sekmadienį kryps į Australijos ir Kanados susitikimą - kam žadama pergalė?
Savaitgalį prasidedančio pasaulio krepšinio čempionato laukiančių lietuvių akys neabejotinai labiausiai kryps į sekmadienio dvikovas – tądien pasirodys ne tik mūsų šalies

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime