Naujienos kraunasi...

D.Gale‘as – apie gyvenimą Kėdainiuose, pokalbį su Valančiūnu ir milžinišką Hukporti potencialą

D.Gale‘as – apie gyvenimą Kėdainiuose, pokalbį su Valančiūnu ir milžinišką Hukporti potencialą
"Nevėžio" nuotr.
LKL.lt tęsia pažintį su naujuoju Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ vyriausiuoju treneriu Davidu Gale‘u.

Pirmąją interviu dalį, kurioje specialistas kalbėjo apie darbą NBA komandose, susižavėjimą Šarūnu Jasikevičiumi ir savo karjeros tikslus, galite perskaityti čia.

Amerikietis iki šiol dirbo tokiose šalyse, kaip JAV, Kanada ir Vokietija, kur jam teko gyventi kur kas didesniuose miestuose nei Kėdainiai – Los Andžele ar Toronte. Visgi persikėlimo į žymiai mažesnę gyvenvietę treneris nesureikšmina, nes teigia čia atvykęs ne pramogauti, o dirbti.

„Realybėje tai yra labai skirtingos patirtys, bet aš esu čia dėl vienos priežasties – treniravimo ir noro mokytis šalyje, kuri yra viena stipriausių krepšinio valstybių pasaulyje, – kalbėjo D. Gale‘as. – Galbūt neturiu čia ypatingos prabangos maistui ar pramogoms, bet esu čia dėl krepšinio, todėl stengiuosi tokiems dalykams neleisti savęs paveikti.“

Jūsų dėmesiui – antroji pokalbio dalis, kurioje treneris kalbėjo apie jo atvykimą į Kėdainius nulėmusias priežastis, iššūkius, prisijungus prie komandos sezono viduryje, jaunojo Arielio Hukporti talentą ir viltis pateisinti sirgalių lūkesčius.

– Kokios priežastys nulėmė jūsų pasirinkimą atvykti čia? Ar tai buvo lengvas sprendimas?

– Taip, tai buvo lengvas sprendimas. Laikai, kuriuose gyvename, apsunkina darbo paieškas. Pasakysiu taip – svarbiausia buvo treniruoti pačiam ir tai daryti pirmoje lygoje, šalyje, kur krepšinis yra religija, todėl pasinėriau į šitą galimybę. Mūsų vadyba patikintų, kad aš įrodžiau, jog noriu šio posto.

Be to, negalima nekreipti dėmesio į tai, kad du metus mano auklėtiniu buvo A. Hukporti. Jo ir Abramo Cankos buvimas čia ir žinojimas, kad su jais turime puikius santykius, padarė tai komfortabilia vieta man. Dėl COVID-19 kai kurie pasiūlymai, kurių tikėjausi, ėmė dingti. Sudėjus šiuos dalykus, tai buvo galimybė, kurios negalėjau praleisti.

– Ar prieš atvykdamas čia bendravote su Jonu Valančiūnu? Jei taip, ką jis jums pasakė?

– Taip, bendravau su juo. Jis nežinojo daug apie komandą. Daugiau kalbėjome apie šalį ir žmones, kuriuos čia sutiksiu. Jis leido suprasti, kad tai mažas miestas bei pasakė, kad jei kažko reikės, galiu jam skambinti. Jis yra puikus vyrukas. Žmogiškas ryšis man yra labai svarbus, stengiuosi išlaikyti jį su Jonu ir bandau sukurti tokį pat ryšį su čia esančiais žaidėjais. Jonas sakė, kad pamatysiu daug dalykų, kurių nesu matęs tiek krepšinyje, tiek gyvenime. Gera turėti tokių žmonių, kuriais gali pasitikėti ir, prireikus, prašyti pagalbos.

– Kiek spėjote susipažinti su komanda?

– Bandžiau tai padaryti dar iki mano atvykimo, kalbėjau su visais telefonu prieš susitikdamas realybėje, nes man labai svarbu užmegzti reikšmingus santykius su komanda. Žaidėjai stengsis ir tave gerbs labiau tada, kai žinos, kad jie tau rūpi ir kaip žmonės, ne tik kaip krepšininkai. Susipažinau su jais, norėjau sužinoti apie jų šeimas ir jų gyvenimus už aikštės ribų. Mes einame link to, kad susiklijuotume, tai yra procesas.

– Į komandą atvykote sezono viduryje. Kiek sunku tai padaryti?

– Tai yra kitoks iššūkis. Kai buvau Vokietijoje, galėjau dirbti nuo sezono pradžios ir viską statyti nuo pat pradžių, kol lėtai įsivažiuojama. Visgi Toronte dirbdamas su Jerry Stackhouse‘u susipažinau su jo treniravimo stiliumi. Jis žaidėjams iškart „mesdavo“ daug užduočių, nuo pat pradžių. Sakykime, kad turime šimtą derinių savo knygoje. Jis visus tuos derinius liepdavo mokytis iškart – taip lėtai viską ištobulinome, vietoj to, kad išgludintume vieną derinį ir tik tada eitume prie kito.

Tai yra kažkas panašaus, ką bandau daryti čia – daviau vyrukams nemažai užduočių puolime, gynyboje, tranzicijoje ir panašiai. Pasakiau jiems, kad suprantu, jog tą padaryti bus sunku, bet manau, kad kuo toliau, tuo bus lengviau, jei suprasime, kodėl darome atitinkamus dalykus. Sunku, bet gavau tokį iššūkį ir nors viskas užtruks, manau, kad pasieksime savo tikslą.

– Kokius pakeitimus norėsite matyti komandos žaidime?

– Neišduodant per daug taktikos, turėsime žaisti greičiau. Turime jauną komandą ir reikia tuo naudotis. Tai atletiškų ir jaunų žmonių grupė, tą jau sakiau ir vyresniems žaidėjams, kuriems galbūt labiau tiko buvusio trenerio stilius. Visgi manau, kad turime būti agresyvesni ir tą turėtumėte pamatyti mūsų žaidime.

Tai bus amerikietiško, kanadietiško, vokiško ir lietuviško žaidimo mišinys. Taip pat svarbu žaisti kartu ir nuosekliai. Turėsime derinių konkretiems žaidėjams, bet bus vietos ir improvizacijai, to lietuviai yra mokomi nuo pat mažų dienų. Nemanau, kad jiems reikia pasakyti visus žingsnius, jie labai protingi. Tereikia šiek tiek užvesti ant kelio ir gausis akiai gražus žaidimas.

– Jau minėjote, kad A. Hukporti buvimas tapo svarbia jūsų atvykimo priežastimi. Kaip apibūdintumėte šį žaidėją ir kur matote jo žaidimo lubas?

– Jo lubos – NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis, superžvaigždė. Viskas priklauso nuo to, kaip smarkiai jis pats to norės ir sunkiai dirbs. Pažįstu jį nuo tada, kai jam buvo penkiolika ar šešiolika metų, todėl mačiau jį augantį ir stebėjau visus mažus dalykus, kurie šiek tiek prilaikė jį nuo tobulėjimo.

Galiu pasakyti, kad jis čia yra kitoks nei Vokietijoje, brandesnis. Arielis geriau supranta galimybę, kurią turi. Kol kas jis žaidė nedaug, bet manau, kad pamatysite, koks jis gali būti. Jo stilius – aukštaūgis, galintis su kamuoliu daryti gynėjams būdingus dalykus, visai kaip Giannis Antetokounmpo ar Jamesas Wisemanas, kuris šiemet buvo pašauktas naujokų biržoje. Galima jį lyginti ir su Juliusu Randle‘u ar Anthony Davisu – toks jo stilius. Nesakau, kad jis jau yra toks, bet jo ūgis, gebėjimas perduoti kamuolį ir atakuoti krepšį, žaisti skirtingose aikštės vietose bei turimas universalumas gynyboje padaro jį moderniu žaidėju, galinčiu daryti viską.

Dabar jam svarbu išmokti tai aukštame lygyje, nes iki šiol Arielis būdavo didesnis tarp bendraamžių ir neturėjo tiek konkurencijos. Jis natūraliai išmoko daug dalykų, todėl jo lubos yra superžvaigždė, bet jei jis to nepriims pakankamai rimtai ir nepakeis savo valgymo įpročių bei rutinos, jis gali tapti kažkuo, kas žaidžia po penkiolika minučių Prancūzijoje, nes tai atitinka jo stilių. Bet tai būtų vidutiniška karjera. Neturint nieko prieš Prancūzijos lygą, bet manau, kad jis yra žymiai aukštesnių lubų žaidėjas – bent jau Eurolygos ar Ispanijos čempionato.

– Bobby Gonzalezo, kito amerikietiškojo krepšinio šalininko, turėjimas savo trenerių štabe – kiek jums tai padės?

– Su Bobby‘u apie tai jau kalbėjome. Dėl jo patirties aš turiu kliautis juo. Tai žmogus, kuris turėjo vyriausiojo trenerio ir lyderio patirties, su juo galima eiti į karą, tai labai svarbu. Galiu su juo tartis dėl treniruočių, paklausti, ar turi idėjų dėl atmosferos pagerinimo ir panašių dalykų. Rungtynių metu jis gali patarti dėl minutės pertraukėlių ar atitinkamų žaidimo situacijų. Nemanau, kad jam duosiu vieną konkrečią užduotį, man iš jo reikės daug skirtingų dalykų. Bobby‘s yra turtingas savo žiniomis ir tai man pagelbės.

Kalbant apie žaidimo stilių, nenoriu sakyti, kad maniškis yra amerikietiškas. Sakyčiau, jog tai, ką laikau savo stiliumi, labiau atitinka Europos krepšinį. Net prieš man atsirandant Vokietijoje labai vertindavau judėjimą be kamuolio bei skirtingas gynybos taktikas čia žaidžiamame krepšinyje. Žiūrėdamas NBA gali matyti žymiai daugiau europietiškų idėjų nei amerikietiškų Europoje. Nemanau, kad matysite mus žaidžiančius pikenrolą aukštai ar izoliacinį krepšinį.

– Ką norėtumėte perduoti savo komandos sirgaliams bei visai lygos bendruomenei?

– Kėdainių aistruoliams – noriu, kad jūs mumis didžiuotumėtės. Žinau, kad tai yra mažas miestelis, bet norėsime suteikti tokį produktą ir stilių, kurį džiaugsitės matydami, nepaisant to, ar laimėsime, ar ne. Mes žaisime iš širdies, tą galiu pažadėti. Mums reikia jūsų palaikymo, to labai laukiame ir padarysime viską, kad galėtumėte didžiuotis tuo, ką rodysime aikštėje. Jau sakiau, kad užsidėję mūsų marškinėlius žaidėjai turi pilnai atsiduoti, nes reprezentuojame ne tik save, bet ir visą miestą.

Lygai ir Lietuvos žmonėms norėčiau perduoti tai – tikiuosi, kad vieni iš kitų galėsime pasimokyti, o jūs priimsite mane kaip užsienietį trenerį, nes aš labai džiaugiuosi čia būdamas, visos patirtys kol kas yra puikios, nors ir dėl viruso negalima kažko ypatingo nuveikti. Visi lietuviai, kuriuos žinau, yra vieni geriausių man žinomų žmonių.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Intriga iki paskutinės minutės: "Rytas" išsivežė pergalę iš Šiaulių
Intriga iki paskutinės minutės: "Rytas" išsivežė pergalę iš Šiaulių
Permainas trenerių štabe atlikęs Vilniaus „Rytas“ (11-6) „Betsafe-LKL“ čempionate iškovojo jau antrąją pergalę per savaitę. Giedriaus Žibėno vadovaujama sostinės
"Juventus" laimėjo Aukštaitijos derbį Pasvalyje
"Juventus" laimėjo Aukštaitijos derbį Pasvalyje
Šeštadienio vakarą Pasvalyje vykusiose rungtynėse, Utenos „Juventus“ ekipa iškovojo 10-ąją pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.Žydrūno Urbono vadovaujami
B.Crawfordas – apie triumfo akimirkas Vilniuje, lietuvišką rūbinę ir išskirtinį sezoną
B.Crawfordas – apie triumfo akimirkas Vilniuje, lietuvišką rūbinę ir išskirtinį sezoną
Tikriausiai nei vienam Lietuvos krepšinio aistruoliui nereikia pasakoti, kokia vieninga yra Utenos „Juventus“ komanda. Kai kurie šios ekipos krepšininkai kartu rungtyniauja
Dėl koronaviruso atvejų "Dzūkijoje" nukeliamos trejos LKL rungtynės (tvarkaraštis)
Dėl koronaviruso atvejų "Dzūkijoje" nukeliamos trejos LKL rungtynės (tvarkaraštis)
„Dzūkijos“ komandoje užfiksuotas du koronaviruso susirgimo atvejai. Visi Alytaus komandos nariai nuo šiol saviizoliuojasi keturiolikos dienų laikotarpiui. Dėl šios
K.Giedraitis – apie kruviną dvikovą su broliu  rungtynes prieš "Rytą" ir "Žalgirį"
K.Giedraitis – apie kruviną dvikovą su broliu rungtynes prieš "Rytą" ir "Žalgirį"
„Betsafe-LKL“ čempionatas – vieta atsiskleisti jauniesiems Lietuvos krepšinio talentams. Pasvalyje, penktoje turnyro lentelės vietoje įsitaisiusioje „Pieno žvaigždžių“
S.Galdikas teiravosi V.Šeškaus, kiek kainuoja skumbrė
S.Galdikas teiravosi V.Šeškaus, kiek kainuoja skumbrė
„Kainų testo“ rubrikoje šįkart savo jėgas išbandė Klaipėdos „Neptūno“ veteranas Simas Galdikas.Uostamiesčio krepšininkui teko spėlioti įvairių maisto
G.Žiemelis: nevykėlis Gudelis Vilniaus sirgalius laiko įkaitais ir dar šmeižtą skleidžia
G.Žiemelis: nevykėlis Gudelis Vilniaus sirgalius laiko įkaitais ir dar šmeižtą skleidžia
Ištikimiausi "Ryto" sirgaliai "B Tribūna" trečiadienį išplatino pareiškimą, kuriame buvo užsiminta ir apie pastaruoju metu su sostinės krepšiniu siejamą
D.Bičkauskio vedamas "Rytas" po permainingos kovos įveikė "Neptūną"
D.Bičkauskio vedamas "Rytas" po permainingos kovos įveikė "Neptūną"
Po skaudaus smūgio Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje Vilniaus „Ryto“ (10/5) komanda pasigerino nuotaiką Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) mače, kur namuose 95:83
Itin rezultatyviame mače - "Juventus" pergalė Prienuose
Itin rezultatyviame mače - "Juventus" pergalė Prienuose
Žydrūno Urbono vadovaujama „Juventus“ (9/5) komanda iškovojo devintąją pergalę šiame „Betsafe-LKL“ sezone.Rungtynėse Prienuose, svečiai iš Utenos, įveikė
Beveik 100 taškų surinkęs "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Beveik 100 taškų surinkęs "Lietkabelis" sutriuškino svečius iš Kėdainių
Panevėžio „Lietkabelis“ (11/4) trečiadienį iškovojo lengvą pergalę „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Aukštaijos ekipa namuose 98:69 (29:14, 21:17, 23:23, 25:15) sutriuškino
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
"Ryto" valdybos pirmininkas Bužinskas – apie klubo klaidas ir sumažėti galintį savivaldybės finansavimą
Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubui Naujieji metai netruko apkarsti. Praėjusią savaitę sostinės ekipa baigė kelionę ne tik FIBA čempionų lygoje, bet ir Karaliaus Mindaugo taurės
Ž.Urbonas – apie širdį Utenoje, išskirtinę atmosferą ir D.Kairio atleidimą
Ž.Urbonas – apie širdį Utenoje, išskirtinę atmosferą ir D.Kairio atleidimą
Taurių turnyrai – vieta sensacijoms. Turbūt kiekvienas krepšininkas bent kartą yra pasakęs, kad pilnas sezonas ir taurės turnyras – dvi atskiros istorijos, kurias kaskart reikia
Iš NCAA grįžęs "Žalgirio" gynėjas skolinamas Prienų klubui
Iš NCAA grįžęs "Žalgirio" gynėjas skolinamas Prienų klubui
Prienų „CBet“ komanda sulaukė dar vieno pastiprinimo – prie ekipos jungiasi 21 metų 193 cm ūgio gynėjas Ignas Sargiūnas.Po dvejų metų pertraukos į Lietuvą sugrįžusį žaidėją
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Į karštąją kėdę atsisėdęs naujasis "Ryto" treneris: bandysime žaidėjams grąžinti aistrą
Vilniaus „Ryto“ klubas išgyvena nemažas permainas. Aukšta nata sezoną pradėjusi sostinės komanda atsisveikino su Donaldu Kairiu, o pajėgūs legionieriai surado arba vis dar
Perspektyvusis D.Vilys ilgam susiejo ateitį su "Nevėžiu"
Perspektyvusis D.Vilys ilgam susiejo ateitį su "Nevėžiu"
Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ klubas ilgam susiejo ateitį su puikiai šį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje debiutavusiu 21-erių Domantu Viliu, su kuriuo pasirašyta trejų
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vieno "Ryto" lyderių A.Goudelocko trauma nėra sunki
Vilniaus "Ryto" sirgaliai gali lengviau atsikvėpti: vieno lyderių Andrew Goudelocko trauma nėra sunki.Sostinės klubas pranešė, kad snaiperiui diagnozuotas kairės čiurnos raiščių
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
"Ryto" sporto direktoriumi gali tapti D.Zavackas
Vilniaus "Rytui" atleidus vyriausiąjį trenerį Donaldą Kairį, atsilaisvino ir sostinės klubo sporto direktoriaus kėdė.Kaip praneša 15min.lt žurnalistas Donatas Urbonas šias
Triuškinantis debiutanto dėjimas - gražiausias LKL savaitės momentas
Triuškinantis debiutanto dėjimas - gražiausias LKL savaitės momentas
„Betsafe-LKL“ čempionate pasibaigus savaitės dvikovoms, LKL.lt kviečia jus pasimėgauti gražiausiais pastaruosiuose pirmenybių mačuose sukurtais momentais.Rinkinį atidaro Klaipėdos
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų komandą papildė geriausias Izraelio lygos kovotojas dėl kamuolių
Prienų „CBet“ ekipa stiprina savo pajėgas po krepšiu – prie komandos gretų jungiasi 29 metų 201 cm ūgio amerikietis Demetriusas Treadwellas.2018-2019 metų sezone aukštaūgis
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Gudelis atsiprašė už "Ryto" rezultatus ir atleido Kairį
Po neįveikto Citadele KMT ketvirtfinalio barjero Vilniaus „Rytas“ ėmėsi rimtų pokyčių. Sostinės klubas skiriasi su vyriausiuoju treneriu Donaldu Kairiu, kuriam tai buvo paskutinės rungtynės
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
FIBA sankcijų už skolą Brownui sulaukęs "Lietkabelis" ginasi – jis padarė nusikaltimą ir sukčiavo
Sausio 15 d. FIBA paskelbė taikanti sankcijas Panevėžio krepšinio klubui. Pagal jas ekipai yra draudžiama registruoti naujus žaidėjus. „Lietkabelis“ su tokiu sprendimu nesutinka
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
"Žalgiris" nori trumpinti LKL sezoną – "Rytas" ir "Juventus" linkę padėti
Sėkmingai šį sezoną Eurolygoje kovojantis Kauno „Žalgiris“ susigriebė, kad laukia itin sunki sezono pabaiga. Grafike ne tik dar 14 reguliariojo sezono rungtynių ir galima kova
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
"Ryto" gretas papildė NKL siautėjęs M.Pacevičius
Vilniaus „Ryto“ komanda sulaukė papildymo. Prie pagrindinės „Ryto“ sudėties jungiasi Vilniaus „Perlas Energija“ auklėtinis Martynas Pacevičius. 23
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
Sezono pasirodymą surengęs Jasaitis atvedė dzūkus į pergalę Kėdainiuose
„Betsafe-LKL“ čempionate ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose susitiko vietos „Nevėžis-Optibet“ (5/9) ir Alytaus „Dzūkija“ (4/8).Po atkaklios kovos šiame mače
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Rekordinius pasirodymus "Neptūnas" įprasmino dramatiška pergale Pasvalyje
Pakovoti teko iki paskutinių sekundžių, bet galiausiai Klaipėdos „Neptūnas“ (5/10) laimėjo dramą „Betsafe-LKL“ pirmenybėse, kur svečiuose 77:73 (19:19, 22:23, 10:13, 26:18)
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
Muzikinėje dvikovoje susirungę "Žalgirio" mohikanai: ar čia mes, ar čia muzika keista?
LKL TV savo žiūrovams pristato dar vieną „Dainų testo“ dvikovą, į kurią stojo Kauno „Žalgirio“ veteranai – Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis.Daugiau nei dešimtmetį
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Su "Rytu" atsisveikinantis Ndouras: jaučiau fanų meilę nuo pirmos dienos
Lapkričio pradžioje prie Vilniaus „Ryto“ prisijungęs Maurice’as Ndouras antradienį sužaidė savo paskutiniąsias rungtynes sostinės komandoje. Puikius rezultatus demonstravęs krepšininkas
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
Legionierių vedami "Šiauliai" patiesė svečius iš Prienų
„Betsafe-LKL“ trečiadienio rungtynėse „Šiaulių“ (4/9) krepšininkai pasiekė įtikinamą pergalę.Nuo pirmųjų minučių aktyviai rungtynes pradėję Antano Sireikos

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime