Naujienos kraunasi...

D.Tarvydas: trijulių krepšinyje jei pralaimi, žinai, kad pats pralaimėjai (INTERVIU)

Autorius: Arūnas Abromaitis, "Respublika".
D.Tarvydas: trijulių krepšinyje jei pralaimi, žinai, kad pats pralaimėjai (INTERVIU)
Turbūt kiekvienas krepšininkas svajoja pelnyti lemiamus taškus, po kurių komandai atitenka čempionės titulas. Darius Tarvydas tai padarė praėjusį savaitgalį „Hoptrans 3x3“ turnyro finale Palangoje. Jis surinko paskutinius 4 taškus, lėmusius Utenos „Juventus“ pergalę 21:19 mače su Šakių „Vyčiu-Gulbele“. Puolėjas ėmėsi iniciatyvos tada, kai uteniškių padėtis atrodė labai sunki. Pasak D.Tarvydo, trijulių krepšinis tuo ir žavus, kad reikia žaibiškai priimti sprendimus, nelaukiant patarimų iš šalies, trenerio.

Kadangi Lietuvos krepšinio lygos sezonas buvo nutrauktas dar kovą, populiariausio Lietuvoje žaidimo gerbėjai ilgai laukė, kada vėl galės pasimėgauti žaidimu. Laukė iki liepos, kol sulaukė ne didžiojo, o trijulių, krepšinio kovų. Žaidimas trys prieš tris yra kitoks nei penki prieš penkis, tačiau turnyro dalyvių gretose buvo daug žinomų pavardžių. Trijulių krepšinį išbandė Jonas Mačiulis, Artūras Jomantas, broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Dalis komandų, nors ir turėdamos LKL klubų pavadinimus, į turnyrą delegavo žaidėjus iš antrojo diviziono - Nacionalinės krepšinio lygos. „Juventus“ pasielgė kitaip. Utenos klubui atstovavo krepšininkai, gynę komandos garbę ir LKL: D.Tarvydas, Ignas Vaitkus, Gintautas Matulis, Vytautas Šulskis bei Žygimantas Skučas. Pastarasis lemiamose kovose nedalyvavo dėl traumos.

Tarp turnyro dalyvių buvo ir geriausia Lietuvos trijulių komanda „Vytis-Gulbelė“, tačiau uteniškiai pasistengė, kad ji nepateisintų favoritės statuso. „Juventus“ krepšininkų pergalės tikrai negalima vadinti atsitiktinumu. Jie laimėjo pirmąjį ir antrąjį atrankos etapus, o trečiajame pasiekė finalą, kuriame nusileido „Vyčiui-Gulbelei“. Finaliniame etape, kuriame dalyvavo 8 iš 12 turnyre startavusių komandų, uteniškiai laimėjo visas rungtynes.

Tiesa, lemiamose rungtynėse dėl čempionų titulo ir nugalėtojams skirto 15 tūkst. eurų prizo viskas kybojo ant plauko. Šakių komanda panaikino 5 taškų atsilikimą ir mačo pabaigoje pati turėjo 2 taškų persvarą. Tuomet ir atėjo D.Tarvydo valanda. Tiksliau, minutė. 28-erių puolėjas įmetė iš po krepšio su varžovo pražanga. Viršijus 6 pražangų limitą, trijulių krepšinyje skiriami du baudų metimai. D.Tarvydas pataikė abu, o tada, „Juvei“ apsigynus, dar kartą prasiveržė po krepšiu ir padėjo tašką. Nenuostabu, kad būtent D.Tarvydas buvo pripažintas naudingiausiu viso turnyro krepšininku.

- Per keturis etapus „Juventus“ pralaimėjo tik vienerias rungtynes. Kokios priežastys leido taip dominuoti, kur buvo jūsų komandos stiprybė? - paklausėme D.TARVYDO.

- Visų pirma, mes rimtai pasižiūrėjome į šį turnyrą, ruošėmės jam daugiau nei mėnesį. Prisidėjo ir tai, kad aš bei G.Matulis esame žaidę 3x3 krepšinį. Žinojome niuansus, galėjome modeliuoti žaidimą. Be abejo, pati didžiausia stiprybė tame, kad turėjome šiam sportui puikiai tinkančius krepšininkus. Manau, kad trys prieš tris krepšiniui puikiai tinka ir I.Vaitkus, ir V.Šulskis, ir Ž.Skučas. Be to, komandoje buvo gera atmosfera, puikiai sutarėme.

- Ar krepšininkams, iki tol nežaidusiems trys prieš tris, prireikė daug laiko suprasti šio žaidimo specifiką?

- Visi esame profesionalai, bet mėnesio vis tiek reikėjo. Iki šių varžybų žaidėme kituose dviejuose turnyruose Lietuvos 3x3 čempionate. Jautėsi, kad žaidimas truputį nesiklijuoja, reikėjo laiko priprasti. Tačiau, kai prasidėjo „Hoptrans 3x3“ turnyras, nuo pradžios žaidėme puikiai. Visi spėjo priprasti prie specifikos.

- Daugumai komandų atstovavo Nacionalinės krepšinio lygos žaidėjai, jūsiškei - Lietuvos krepšinio lygos. Ar jautėte skirtumą? Galbūt LKL patirtis žaidėjui suteikia pranašumo, leidžia greičiau įsisavinti subtilybes?

- Sunku pasakyti. Mūsų grupėje buvo nemažai LKL krepšininkų, tik Prienų „CBet“ komanda buvo sudaryta iš NKL žaidėjų. Tačiau jie turėjo nemažai patirties 3x3 krepšinyje, buvo daug žaidę kartu. Buvo tikrai sunku žaisti su „CBet“, šiai komandai netrūko fiziškumo, visa kita irgi buvo gerai. LKL krepšininkų fiziškumas kartais būna didesnis, bet šiame turnyre neskirsčiau žaidėjų į NKL ir LKL krepšininkus. Galų gale, NKL krepšininkai visada turi galimybę pakilti į LKL ir žaisti tokiame lygyje.

- Finale savo komandai pelnėte paskutinius 4 taškus. 3x3 krepšinyje turbūt tenka pačiam žaibiškai apsispręsti, kad imsitės iniciatyvos, joks treneris nei komandos draugai to pasakyti negali?

- Taip, man šis krepšinis tuo ir patinka. Komandoje yra tik keturi žaidėjai ir, jei pralaimi, žinai, kad pats pralaimėjimai, o ne treneris ar kažkokia sistema. Turi pats priimti sprendimus, kovoti už kiekvieną centimetrą. Dėl tų paskutinių taškų, tai tiesiog buvau agresyvus, žaidžiau du prieš du ir įmečiau. Paskui paskutinėje gynyboje pasisekė perimti kamuolį, o puolime kuo agresyviau ėjau krepšio link. Žinojau, kad užtenka vieno taško. Gerai, kad kamuolys įkrito po tokio metimo - kaire ranka, krentant.

- „Juventus“ šiame turnyre ne kartą išsikapstė sunkiose situacijose. Tai lėmė didelis pasitikėjimas savo jėgomis ar prireikė ir sėkmės?

- Nuo pradžios kalbėjome tarpusavyje, kad turime savo žaidimo stilių, aiškiai žinome, ką darome puolime. Kartais gali atrodyti, kad šiame krepšinyje tiesiog gauni kamuolį ir meti tritaškį ar veržiesi. Taip nėra, mes žinome, ką darome vienoje ar kitoje situacijoje, kai kamuolys yra pas vieną ar kitą žaidėją. Kalbėjome, kad visas 10 min. turime žaisti taip, kaip esame susitarę. Ar laimime 5 taškais, ar pralaimime, paskutinėmis minutėmis vis tiek žaidžiame savo žaidimą. Manau, mums tai padėjo ir finale. Nemeluosiu - įtampa jaučiasi, kai sustabdomas laikrodis ir pamatai, kad yra 2 taškų deficitas ir nedaug žaidimo laiko. Tačiau, kai vėl pradedi žaisti, tiesiog žaidi ir laikaisi plano.

- „Vytis-Gulbelė“ buvo vadinama turnyro favorite ir nenuostabu, kad finale žaidėte būtent su ja. O kurios kitos komandos paliko gerą įspūdį?

- Jau minėjau „CBet“. Jiems gal nepasisekė su burtais ir jie nepateko į finalinį turnyrą, tačiau mums buvo tikrai sunku su jais žaisti. Patiko Klaipėdos „Neptūnas“. Žinoma, nustebino Panevėžio „Lietkabelis“, užėmęs trečiąją vietą. Mums su jais teko žaisti gal tik kartą, bet jie nustebino iš gerosios pusės. Kas dar? Šiuo metu negaliu pasakyti, kad dar kažkuri komanda būtų nustebinusi. Tas pats ir dėl atskirų žaidėjų. Vis tiek visus juos pažįstu, todėl nėra, kad kažkuris būtų palikęs ypatingą įspūdį.

- O kokį įspūdį paliko penki prieš penkis krepšinio vilkai - J.Mačiulis, A.Jomantas?

- Gerą įspūdį. A.Jomantą puikiai pažįstu, teko su juo žaisti penki prieš penkis. Jis čia darė tą patį, ką ir krepšinyje penki prieš penkis. Su J.Mačiuliu žaidžiau pirmą kartą. Jis tikrai stiprus krepšininkas su gera technika ir duomenimis. Sunku su juo žaisti, tačiau šiame turnyre, kadangi praleidau vieną etapą, su juo susidūriau tik kartą. Tada jis mums gal netgi padėjo laimėti, nes mėtė per daug skubotų metimų. Tai mums suteikė pranašumo.

- Iškart po finalo sakėte, kad tikite, jog ši komanda sužais dar ne vieną 3x3 turnyrą. Tačiau ar įmanoma suderinti karjerą LKL arba užsienio klube su trijulių krepšiniu?

- Jei tiksliau, tai sakiau, kad aš dar tikrai sužaisiu. Dėl komandos nežinau, negaliu pasakyti už kitus. Tikiuosi, kad dar sužaisiu ir su šia komanda, nes su ja tikrai galime pasiekti gerų rezultatų. O suderinti trys prieš tris ir penki prieš penkis krepšinio karjeras sunku. Pats anksčiau žaidžiau trijulių krepšinį, bet grįžau į žaidimą penki prieš penkis, nes sunku tai suderinti. Jei visą vasarą žaidi trys prieš tris ir keliauji po turnyrus, o paskui reikia pasiruošti sezonui... Sudėtinga. Be to, pagrindiniai 3x3 turnyrai vyksta rugpjūtį, rugsėjį, lapkritį. Dėl to viską suderinti dar sunkiau.

- Dalis žaidėjų gal ir pasuktų į 3x3 krepšinį, bet, norint užsidirbti pragyvenimui, vis tiek tenka žaisti didįjį krepšinį, nori to ar nenori?

- Taip, nors dabar jau galima užsidirbti ir trijulių krepšinyje. Dabar jis yra olimpinėje programoje, pinigai padidėjo ir Lietuvoje pradėta rimčiau į tai žiūrėti. Anksčiau, prieš keletą metų, kai žaidėme trijulių krepšinį, buvome vieniši. Keliaudavome už savo pinigus, niekas mūsų neremdavo, kiek išlošdavome pinigų, tiek išlošdavome. Žaisdavome dėl malonumo, meilės krepšiniui, o pinigai nebuvo dideli. Dabar, manau, jau galima išgyventi ir iš trys prieš tris krepšinio.

- Yra ir kitas masalas - olimpinės žaidynės. Ar turite svajonę jose dalyvauti?

- Be abejo, svajonė yra. Patekti į olimpines žaidynes tikrai būtų svajonės išsipildymas. Tačiau šią vasarą apie tai daug negalvojome, tiesiog ruošėmės šiam turnyrui. Po karantino visi buvome pasiilgę krepšinio. Smagu, kad visi rimtai į tai pažiūrėjome - ir klubas, ir žaidėjai. Puikiai pasiruošėme ir buvo puikūs rezultatai, o dėl olimpinių žaidynių spręsti ne mums.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Lietkabelis" užtikrintai įveikė "Juventus" ir iškovojo R.Sargūno taurę
"Lietkabelis" užtikrintai įveikė "Juventus" ir iškovojo R.Sargūno taurę
Raimundo Sargūno taurės turnyro finale Panevėžio „Lietkabelio“ klubas 84:73 (24:22, 22:15, 21:16, 17:20) nugalėjo Utenos „Juventus“ krepšininkus.Dvikovą geriau pradėjo
"Šiaulius" nugalėjusi "Juventus" – R.Sargūno taurės turnyro finale
"Šiaulius" nugalėjusi "Juventus" – R.Sargūno taurės turnyro finale
Pasiruošimą jau šeštadienį startuojančiam sezonui tęsiantys Utenos „Juventus“ krepšininkai Panevėžyje sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynės. R.Sargūno
"Juventus" nepaliko vilčių "Pieno žvaigždėms"
"Juventus" nepaliko vilčių "Pieno žvaigždėms"
Utenos „Juventus“ krepšininkai sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes. Užtikrintai visų rungtynių metu pirmavę, o vienu metu net 30 taškų pranašumą turėję
FIBA Pasaulio turas su lietuvių komandomis sumušė žiūrimumo rekordus
FIBA Pasaulio turas su lietuvių komandomis sumušė žiūrimumo rekordus
Įspūdingai Lietuvai prasidėjęs naujasis FIBA 3x3 Pasaulio turas susilaukė didžiulio sirgalių dėmesio visoje planetoje. Organizatoriams paskelbus turnyro žiūrimumo skaičius, paaiškėjo,
Rezultatyviame mače "Juventus" nukovė "Šiaulius"
Rezultatyviame mače "Juventus" nukovė "Šiaulius"
Utenos „Juventus“ krepšininkai sužaidė dar vienerias kontrolines rungtynes, kuriose susikovė su A.Sireikos treniruojama „Šiaulių“ ekipa. Permainingose rungtynėse
"Juventus" kantrybės dėl naujoko nepakako nė savaitei: cirkas baigėsi
"Juventus" kantrybės dėl naujoko nepakako nė savaitei: cirkas baigėsi
Utenos „Juventus“ klubo ir Gleno Rice‘o jaunesniojo bendradarbiavimas netruko nė savaitės. Po sekmadienio vakarinės treniruotės klubas nusprendė atsisveikinti su 29 metų 198 cm
Vėl įspūdingai puolęs "Žalgiris" sutriuškino ir "Juventus" (video komentaras)
Vėl įspūdingai puolęs "Žalgiris" sutriuškino ir "Juventus" (video komentaras)
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes. Penktadienį Martino Schillerio auklėtiniai „Žalgirio“ arenoje rezultatu 102:71 (20:18; 28:10;
Ž.Urbonas apie uteniškių pasirodymą 3x3 varžybose: tai yra pridėtinė vertė visam Lietuvos krepšiniui
Ž.Urbonas apie uteniškių pasirodymą 3x3 varžybose: tai yra pridėtinė vertė visam Lietuvos krepšiniui
Utenos „Juventus-Uniclub Casino“ ekipai ši vasara pateikė malonų atradimą – trijulių krepšinį. Laimėję pirmą kartą 3×3 krepšinio asociacijos, „Betsafe–LKL“
"Juventus" grąžina pinigus už abonementus ir svarsto rungtyniauti be žiūrovų
"Juventus" grąžina pinigus už abonementus ir svarsto rungtyniauti be žiūrovų
Po ketvirtadienį vykusio Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe“ – LKL) vadovų, klubų atstovų bei Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovų
Pelenės pasaka: FIBA turnyre debiutavusi Utenos ekipa – pasaulio trijulių turo vicečempionė
Pelenės pasaka: FIBA turnyre debiutavusi Utenos ekipa – pasaulio trijulių turo vicečempionė
Savaitgalį Vengrijos mieste Debrecene įvyko pirmasis FIBA pasaulio 3x3 krepšinio taurės turas, kuriame labai sėkmingai debiutavo ir Utenos „Juventus-Uniclub“.Žemiausiąi iš
Uteniškiai nemažina apsukų - pateko į FIBA pasaulio turo trijulių finalą!
Uteniškiai nemažina apsukų - pateko į FIBA pasaulio turo trijulių finalą!
Savaitgalį Vengrijos mieste Debrecene vyksta pirmasis FIBA pasaulio 3x3 krepšinio taurės turas, kuriame debiutuoja ir Utenos „Juventus-Uniclub“.Žemiausiąi iš visų dalyvių
Pasauliniame 3x3 ture "Juventus" įveikė tituluotąją "Gulbelę"
Pasauliniame 3x3 ture "Juventus" įveikė tituluotąją "Gulbelę"
Šeštadienį Vengrijos mieste Debrecene prasidėjo pirmasis FIBA pasaulio 3x3 krepšinio taurės turas. Jame dalyvavo dvi stipriausios Lietuvos komandos Šakių „Vytis-Gulbelė“
"Žalgiris" paskelbė draugiškų rungtynių tvarkaraštį
"Žalgiris" paskelbė draugiškų rungtynių tvarkaraštį
Treniruotėse prakaitą liejanti Kauno „Žalgirio“ komanda netrukus išbandys jėgas ir draugiškuose susitikimuose. Iki oficialios sezono pradžios Lietuvos čempionai ketina sužaisti
Ž.Skučas: prasidėjus karantinui turėjau tikslą neužsiauginti pilvo
Ž.Skučas: prasidėjus karantinui turėjau tikslą neužsiauginti pilvo
Sutartį su Utenos „Juventus“ ekipa pratęsęs Žygimantas Skučas antrus metus iš eilės vilkės raudonai-baltus marškinėlius. Su komandą artėjančiam sezonui ruoštis
FIBA 3X3 Pasaulio turas – tarp stipriausiųjų ir dvi lietuvių komandos (komentarai)
FIBA 3X3 Pasaulio turas – tarp stipriausiųjų ir dvi lietuvių komandos (komentarai)
Stipriausios pasaulio 3x3 krepšinio komandos intensyviai ruošiasi netrukus prasidėsiančioms svarbiausioms kovoms – FIBA 3X3 Pasaulio turui. Dėl nugalėtojų titulo varžysis ir dvi
Apžvalga: "Juventus" nusitaikė į ketvertuką, Ž.Urbonas džiaugiasi žvėrišku naujoko potencialu
Apžvalga: "Juventus" nusitaikė į ketvertuką, Ž.Urbonas džiaugiasi žvėrišku naujoko potencialu
Utenos „Juventus“ klubui, kaip ir likusioms „Betsafe–LKL“ komandoms ši vasara buvo kupina iššūkių – reikėjo išlaikyti ekipos branduolį,
"Juventus" ketina kitą sezoną nepardavinėti bilietų
"Juventus" ketina kitą sezoną nepardavinėti bilietų
COVID-19 infekcijai ir toliau neapleidžiant šalies teritorijos, o Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijai nustatant vis daugiau apribojimų masiniams renginiams, Utenos „Juventus“
Paskutinis "Juventus" pirkinys - skandalistas, garsiojo Gleno Rice'o sūnus
Paskutinis "Juventus" pirkinys - skandalistas, garsiojo Gleno Rice'o sūnus
Utenos „Juventus“ klubas baigė komplektuoti sudėtį 2020/2021 metų sezonui. Paskutiniuoju komandos žaidėju tapo ne vienoje komandoje žibėjęs 29 metų 198 cm ūgio amerikietis Glenas
"Juventus" pasirinko patikrintą variantą - atakoms ir kitą sezoną diriguos B.Crawfordas
"Juventus" pasirinko patikrintą variantą - atakoms ir kitą sezoną diriguos B.Crawfordas
Utenos „Juventus“ klubas pridėjo vieną svarbiausių dėlionės dalių į 2020/21 metų sezono komandos paveikslą. Artėjantį pirmadienį pasirengimą naujam sezonui pradėsiantys uteniškiai
"Juventus" atsisveikino su A.Beručka
"Juventus" atsisveikino su A.Beručka
Artėjančiam sezonui komandą komplektuojantis Utenos „Juventus“ klubas atsisveikino su 23 metų 195 cm ūgio gynėju Arnu Beručka.2018 metais prie komandos prisijungęs gynėjas buvo sudaręs
„Hoptrans 3x3“ statistika: įtemptos kovos pritraukė 15 milijonų žiūrovų pasaulyje
„Hoptrans 3x3“ statistika: įtemptos kovos pritraukė 15 milijonų žiūrovų pasaulyje
Liepos mėnesį Palangoje praūžęs „Hoptrans 3x3“ turnyras prie televizijos ekranų ir socialinių tinklų prikaustė ne tik Lietuvos krepšinio gerbėjus, bet ir milijonus sirgalių
"Juventus" gretose - 209 cm ūgio šešiolikmetis uteniškis
"Juventus" gretose - 209 cm ūgio šešiolikmetis uteniškis
Artėjančiam sezonui komandos sudėtį komplektuojanti Utenos „Juventus“ į savo gretas pasikvietė perspektyvų uteniškį. Ilgalaikė sutartis pasirašyta su 209 cm ūgio šešiolikmečiu
Į LKL rungtynes - su kaukėmis, numatyti ir kiti scenarijai
Į LKL rungtynes - su kaukėmis, numatyti ir kiti scenarijai
„Betsafe-LKL“ valdybos posėdyje dešimčiai klubų suteiktos licencijos dalyvauti 2020-2021 m. sezono čempionate.Liepos 30 d. vykusiame posėdyje 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“
D.Tarvydas: trijulių krepšinyje jei pralaimi, žinai, kad pats pralaimėjai (INTERVIU)
D.Tarvydas: trijulių krepšinyje jei pralaimi, žinai, kad pats pralaimėjai (INTERVIU)
Turbūt kiekvienas krepšininkas svajoja pelnyti lemiamus taškus, po kurių komandai atitenka čempionės titulas. Darius Tarvydas tai padarė praėjusį savaitgalį „Hoptrans 3x3“
Dominavęs D.Tarvydas nulėmė Vasaros lygos pusfinalių poras
Dominavęs D.Tarvydas nulėmė Vasaros lygos pusfinalių poras
Kėdainiuose vykstančioje „Bucket“ vasaros lygoje – paskutinioji pirmojo etapo diena. Jos metu paaiškėjo komandos, kurios varžysis turnyro pusfinalyje.Trečiajame dienos mače
J.Mačiulis apie "Hoptrans 3×3": jei turėtume daugiau profesionalų, ir rinktinė būtų stipresnė (komentarai
J.Mačiulis apie "Hoptrans 3×3": jei turėtume daugiau profesionalų, ir rinktinė būtų stipresnė (komentarai
„Hoptrans 3×3“ turnyras tapo renginiu, kuris ne tik nutraukė kone keturis mėnesius trukusį štilį krepšinio aikštėse, bet ir pirmą kartą nukreipė visas prožektorių
A.Veličkos pastangų nepakako: 3x3 turnyro MVP pergalingai sužibėjo ir Kėdainiuose
A.Veličkos pastangų nepakako: 3x3 turnyro MVP pergalingai sužibėjo ir Kėdainiuose
Praėjusį savaitgalį Palangoje „Hoptrans 3x3“ turnyro nugalėtoju su Utenos „Juventus“ tapęs bei naudingiausiu žaidėju išrinktas Darius Tarvydas neatleido akceleratoriaus
R.Kaukėno paramos fondas ir rinktinės krepšininkai išpildė Nojaus svajonę
R.Kaukėno paramos fondas ir rinktinės krepšininkai išpildė Nojaus svajonę
Liepos mėnesį Palangoje vyko „Hoptrans 3×3“ krepšinio turnyras, kuris Rimanto Kaukėno fondui buvo ypatingas tuo, jog būtent šio turnyro metu išsipildė dar

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime