Dėl kapitono sveikatos nuraminęs Šaras: nereikia meluoti - esu daug kuo nepatenkintas

Autorius: Alfa.lt.
Kauno „Žalgiris“ ir toliau neklumpa išvykoje – šįsyk grobis sumedžiotas teritorijoje, kurioje kauniečiai nesilankė daugiau nei 15 metų.

Po ilgos pertraukos į Eurolygą grįžusi Podgoricos „Budučnost“ ekipa neprilygo kauniečiams po ilgosios pertraukos, kad paskutinius du kėlinius pralaimėjo 27:39, o rungtynėse Lietuvos čempionams nusileido 60:72, rašo Alfa.lt.

Nepaisant pergalės, „Žalgirio“ žaidime išliko nemažai negatyvių spalvų. Treneris Šarūnas Jasikevičius dar rungtynių metu buvo aiškiai nepatenkintas ekipos pasirodymu pirmoje mačo dalyje, o trečiajame kėlinyje jam iškilo ir dar vienas galvos skausmas – dėl paskaudusio klubo ant suolo turėjo prisėsti kapitonas Paulius Jankūnas, daug ant parketo taip ir nepasirodęs.

Vis dėlto Šaras po rungtynių „Morača“ arenoje nuramino – kurį laiką skausmų kankinamas puolėjas rimto sužeidimo nepatyrė bei yra stabdomas tik nuolat pasikartojančių spazmų.

„Manau, kad būtų jis būtų žaidęs (jei to būtų reikėję). Jam visai normaliai buvo, tiesiog momentais, kaip suprantu, suspazmuoja, tačiau po kurio laiko atsigauna ir gali vėl eiti žaisti. Bet tada galvojau, kad mums labiau tinka besikeičianti ginamaisiais gynyba, tad Aaronas su Brandonu mums tiko labiau, – tikino Š. Jasikevičius, atskleidęs, jog nežino tikslios P. Jankūno skausmų priežasties. – Nėra kažkas rimto, bet Paulius niekada negali žaisti šimtu procentų. Ieškant pozityvumo, tai yra gerai, kad tai nėra rimta trauma, bet ji stabdo Paulių. Čia faktas.“

Kalbėdamas apie rungtynes, specialistas neslėpė, jog rezultatas švieslentėje jį džiugino gerokai labiau, nei vaizdas aikštėje. Treneriui eilinį kartą užkliuvo ne žaidėjų pastangos, o jo sudaryto plano išpildymas.

„Atvažiavus į Podgoricą, svarbiausia laimėti, pasiimti tą taškelį, kuris sezono pabaigoje bus labai svarbus. Iš kitos pusės, mes neturėtume būti labai patenkinti savo žaidimu.

Taškas yra taškas, niekas iš mūsų jo neatims, bet reikia galvoti apie žaidimo planą, jo vykdymą, o jis buvo labai prastas. Šitie žaidėjai yra žymiai geresni, žymiai protingesni, negu šiandien tą parodė.

Pozityviai kalbant, noriu pasakyti, kad iškovojome pergalę, nes daug komandų čia dar pralaimės. Tačiau mums labai reikia gerinti detales. Ateina mačai, kurie mums bus tikrai svarbūs, nors aišku, jie visi mums svarbūs. Tačiau tuose mačuose mes tikrai turime kabintis ir mūsų žaidimas turi gerėti greičiau“, – sakė Šaras.

– Praleidote mažiausiai taškų šiame sezone, tačiau gynyboje broko netrūko?

– Visur buvo broko. Taškų skaičius tikrai neatspindi mūsų gynybos – ji nebuvo gera.

– O ar gynyba pažengė bent kiek į priekį, lyginant su pirmais penkiais mačais?

– Reikia pabrėžti, kad žiūrint visas „Budučnost“ rungtynes, čia nėra niekas gerai sužaidęs. Aš tokių rungtynių daugiau mažiau ir tikėjausi. Jie įklampina varžovus į tokį neparankų žaidimą, o tuo ta balkaniška mokykla ir pasižymi.

Bet mes negalime dalinti taškų – jeigu aš visą pertrauką absoliučiai nešnekėjau apie korekcijas, apie kažkokius pakeitimus, apie tai, kas vyksta aikštelėje, o tiesiog iš naujo pristačiau žaidybinį planą... Man reikėjo penkių minučių pristatyti planą. Jie ištraukė, čia nėra kalbų, išvykoje nėra lengva laimėti, bet žaidimu negalime būti patenkinti ir nereikia nuo to bėgti. Turime ir tarpusavyje apie tai šnekėti.

Jei atvirai, geriausias dalykas šiandien yra pergalė, bet reikia gerinti daug ką.

– Aukštaūgiai šįvakar pelnė liūto dalį taškų. Ar esate patenkintas jų pasirodymu?

– Aukštaūgiai pelnė... Kai tik mūsų gynėjai lįsdavo po krepšiu agresyviai, tai ir aukštaūgiai įmesdavo iš po krepšio. Nereikia meluoti – daug kuo patenkintas nesu, išskyrus pergalę.

– Ar nebuvo papildomo spaudimo, kad tarsi šį tašką būtinai turite imti?

– Gali būti. Bet šitas dalykas turėtų pasireikšti galbūt nepataikant, galbūt neužbaigiant atakų paskutinėje jų fazėje, o mes tiek pridarėme psichologinių klaidų, kad užtektų dviem rungtynėms. Šitai komandai iš naujo reikia mokytis žaisti tas rungtynes, kurias „reikia laimėti“.

Bet iš kitos pusės, koks skirtumas – mes, kaip treneriai, juk nekeičiame žaidybinio plano, ruošiamės rungtynėms ar tai būtų „Real“, ar „Budučnost“. Eini paprasčiausiai su detalėmis į priekį, žaidi pagal savo planą ir komandos taisykles. O mes tiek pridarėme klaidų, gerai, kad varžovas mūsų nenubaudė.

A.Guoga: "Žalgirio" milijonieriai gali būti nukalti Vilniuje
Vilniaus „Rytas“ privalo sugrąžinti „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurę į Vilnių – tokį tikslą kelia klubo prezidentas Antanas Guoga.Verslininkas ir europarlamentaras
"Žalgirio" netektis - L.Birutis šį sezoną greičiausiai nebežais
Kauno „Žalgirio“ aukštaūgiui Laurynui Biručiui ketvirtadienio rytą buvo atlikta kelio operacija.21-erių metų 213 cm ūgio krepšininkas visą šį sezoną žaidė jausdamas
Dar sykį "Šiaulius" sutriuškinęs "Žalgiris" - KMT pusfinalyje (komentarai)
Kauno „Žalgirio“ ekipa išsprendė formalumus ir žengė į „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalinį ketvertą. Prieš atsakomąsias rungtynes 43 taškų
"Žalgiris" oficialiai atsisveikino su D.Waltonu
Kauno „Žalgiris“ abipusiu susitarimu atsisveikino su 23-metų 185 cm ūgio Derricku Waltonu.Spalį į Lietuvą atvykęs ir keturis mėnesius Kaune praleidęs atakų organizatorius „Betsafe–LKL“
E.Ulanovas – apie bendravimą su sirgaliais, bičiulius katinus ir virtualią barzdą
Šį sezoną „Žalgiris TV“ pristatė naują laidų rubriką pavadinimu #FollowMeŽalgiris. Laidų metu žalgiriečiai pasakoja apie savo įpročius socialiniuose tinkluose. Naujausiame
M.Grigonis: po metų su Š.Jasikevičiumi vėliau nelabai kas gali tave išgąsdinti
Kaunietis Marius Grigonis praėjusią vasarą pasirašė kontraktą su Kauno „Žalgirio“ klubu. Sudaręs sutartį su gimtojo miesto ekipa gynėjas grįžo į organizaciją, kurioje pradėjo
Tritaškiais varžovus žudęs L.Westermannas - LKL savaitės MVP
Kauno „Žalgiris“ dar visai neseniai turėjo rimtų problemų su traumuotais žaidėjais, tačiau pastaruoju metu situacija gerėja ir krepšininkai sklandžiai įsilieja į komandos
"Žalgiris" nesustabdė K.Kanterio, bet parbloškė "Dzūkiją" tritaškiais (komentarai)
Sezono tritaškių rekordą pagerinęs Kauno „Žalgiris“ (20-2) iškovojo penktąją pergalę iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate. Tris kėlinius vargę Šarūno
"Žalgirio" jaunimas įveikė "Rytą" ir laimėjo Eurolygos atrankos turnyrą
Sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje baigėsi tris dienas trukęs Eurolygos jaunimo atrankos turnyras, kurio didžiajame finale jaunieji žalgiriečiai pranoko Vilniaus „Ryto“
"Dzūkija" į kovą su "Žalgiriui" stos be dviejų žaidėjų
Dviem užsieniečiais neseniai pasipildžiusi Alytaus „Dzūkija“ neteko dviejų lietuvių.Šį vakarą „Dzūkija“ į kovą su Kauno „Žalgiriu“ stos be Gedimino
"Maccabi" įveikė "Olympiacos" ir veržiasi į kovą dėl atkrintamųjų
Labai svarbią pergalę kovoje dėl bilieto į Eurolygos atkrintamąsias varžybas pasiekė Tel Avivo "Maccabi" (10/12) komanda.Žydai namie 65:64 (14:16, 12:13, 19:13, 20:22) palaužė
Pasikartojęs scenarijus: "Žalgiris" sustojo ketvirtajame kėlinyje ir nusileido katalonams
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 22-ajame ture Barselonoje rimtai kibo į atlapus „FC Barcelona“ krepšininkams, tačiau lemiamu metu užstrigo ir patyrė nesėkmę
A.White'as: treniruotės tapo pilnavertiškesnės ir konkurencingesnės
Barselonoje porai dienų įsikūrę žalgiriečiai ketvirtadienį „Palau Blaugrana“ arenoje stos į kovą su šeimininkų „FC Barcelona“ ekipa.Pergalė leistų Kauno „Žalgirio“
Š.Jasikevičius: „Sakyti, kad visi sveiki būtų labai stiprūs žodžiai“
Kauno "Žalgirio" komanda po ilgos pertraukos į Eurolygos mačą išvyksta pajėgiausios sudėties.Trečiadienį į Barseloną išskrendančių žalgiriečių sudėtis pasipildė
L.Westermannas: mėnuo be komandos draugų - ilgas laiko tarpas
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį keliaus į Barseloną, kur ketvirtadienį Eurolygos turnyre kovos su vietos „FC Barcelona“ krepšininkais.Kauniečiai rungtynes
A.Kosauskas papasakojo linksmą nutikimą kai į bažnyčią ėjo kartu su A.Bowie
Begales naktų bei dienų Kauno „Žalgiriui“ per ilgametę savo karjerą paskyręs ir skambiausias žalgiriečių pergales iš arti patyręs fizinio rengimo treneris Aleksandras Kosauskas
L.Westermanno sugrįžimą "Žalgiris" pažymėjo sutriuškindamas "Skycop"
„Žalgiris“ (19-2) sugrįžo į legendinę Kauno sporto halę, į rikiuotę sugrįžo daugiau nei mėnesį dėl traumos nežaidęs Leo Westermannas, o šie sugrįžimai buvo pažymėti
LKL prognozė: naujoku pasipildęs "Skycop" sieks įkasti "Žalgriui"
Padėtį Eurolygoje susikomplikavęs Kauno „Žalgiris“ sieks pyktį išlieti vietiniame fronte. Centrinėje turo dvikovoje kauniečiai namuose priims Prienų „Skycop“ krepšininkus
A.Gudaičio rimta trauma aptemdė "AX Armani" pergalę Las Palme
Milano "AX Armani" (10/11) pasiekė labai reikalingą pergalę Eurolygos reguliariajame sezone, tačiau pergalės džiaugsmą aptemdė lietuvio Artūro Gudaičio patirta trauma dėl kurios aukštaūgis
Sudie, ketvirtfinali? "Žalgirio" laukia įmanomas, bet be galo sudėtingas uždavinys
„Visos rungtynės dabar jau yra kaip finalai. Juos pralaimėti skaudu ne tik dėl turnyrinės lentelės, bet ir psichologiškai. Tikiuosi, kad komanda nesugrius“, – po dar vieno
"Baskonia" neturėjo vargo su žydais
Svarbią pergalę kovoje dėl kelialapio į Eurolygos atkrintamąsias pasiekė Vitorijos "Baskonia" (10/11) komanda.Baskai savo aikštėje užtikrintai 97:73 (26:18, 28:23, 27:16, 16:16)
"Barcelona" Graikijoje sumindė "Olympiacos"
Kiek netikėtas rezultatas užfiksuotas Pirėjuje, kur Eurolygos dvidešimt pirmo reguliaraus sezono turo rungtynėse lengvą pergalę iškovojo svečiai.Barselonos "Barcelona" (12/9)
Ketvirtajame kėlinyje subyrėjęs "Žalgiris" antrą kartą pralaimėjo "Chimki"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 21-ajame ture sužaidė vieną prasčiausių lemiamų kėlinių ir svečiuose 64:74 (17:19, 20:17, 19:11, 8:27) pripažino Maskvos srities „Chimki“
M.Grigonis: „Su R.Kurtinaičiu „Chimki“ nori žaisti greitesnį krepšinį“
Trečiadienį Pamaskvę pasiekę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vakare surengė pirmąją treniruotę Mytiščių arenoje prieš šįvakar vyksiančias Eurolygos rungtynes
"Šokėjų kovoms" ruošiasi 7 klubų palaikymo komandos
Prieš artėjantį „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto turnyrą Vilniuje specialius derinius ir pasirodymus ruošia ne tik klubai.Šiemet