Naujienos kraunasi...

E.Ulanovas prisiminė auksinio kelio pradžią: jausmas - neįtikėtinas

E.Ulanovas prisiminė auksinio kelio pradžią: jausmas - neįtikėtinas
A.Pliadžio nuotr.
1992 metais gimusių vaikinų karta Lietuvos krepšinyje yra vadinama auksine, tačiau vos trys žaidėjai gali save vadinti tikraisiais „auksiniais berniukais“. Vieninteliai visus penkis trofėjus jaunimo amžiaus grupėse iškovojo tik Vytenis Čižauskas, Dovydas Redikas ir Edagaras Ulanovas. Nei Jonas Valančiūnas, nei Žygimantas Skučas, nei Tautvydas Sabonis negali pasigirti Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) čempiono titulu. „Važiavome kovoti tik dėl pergalės“, – kalbėdamas su LTeam.lt savo pirmąjį triumfą su Lietuvos marškinėliais prisiminė 27 metų E. Ulanovas.

„Su juo perėjome visas įmanomas pakopas. Iš pradžių jį į dvyliktuką įtraukiau šiek tiek avansu, bet paskutiniais metais jis tą avansą su kaupu grąžino. Toks trenerių darbas – jeigu matai potencialą, vieną kitą žaidėją avansu pagloboji“, – viename interviu yra pasakojęs „auksinės kartos“ treneris Kazys Maksvytis.

Ir pats E. Ulanovas prisimena, kad tais 2007 metais Serbijos sostinėje Belgrade jis buvo tik atsarginis rinktinės žaidėjas. Vis tik jau tuomet puolėjas suprato, kad šios amžiaus grupės krepšininkai – ypatingi.

Tiesa, EJOF tuomet 15-mečiams nesiklostė itin lengvai. Nors K. Maksvyčio auklėtiniai taip nė sykį ir nesuklupo, tačiau finale jų laukė itin sunki ir dramatiška kova – ant aukščiausio apdovanojimų pakylos laiptelio buvo lipta prieš ispanus laimėjus tik dviejų taškų persvara 74:72.

Per kitas vasaras prie šio trofėjaus dabar Kauno „Žalgirio“ klubo garbę ginantis kaunietis pridėjo Europos 16-mečių, 18-mečių ir 20-mečių bei pasaulio 19-mečių čempionatų aukso medalius. Ir kaskart jo indėlis būdavo vis solidesnis – rezultatyvumo vidurkiai per pakilo nuo 5,5 iki 14,3 taško.

Šiuo metu vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovyklai besiruošiantis E. Ulanovas su LTeam.lt pasidalijo savo prisiminimais apie pirmąjį „auksinės kartos“ susibūrimą į vieną komandą, papasakojo savo įspūdžius iš prieš 12 metų vykusio olimpinio festivalio ir davė patarimą 67 jauniesiems Lietuvos sportininkams, kurie liepos 21-27 dienomis dalyvaus jau 15-ą kartą rengiamame EJOF.

– Europos jaunimo vasaros olimpinis festivalis, 2007 m., Belgradas, Serbija. Kokie pirmiausiai atsiminimai sugrįžta, išgirdus šiuos faktus?

– Labiausiai prisimenu, kad buvo labai karšta (šypteli) – turėjom prisitaikyti prie karščio, kuris tuo metu buvo Serbijoje. Dar atmintyje įstrigo pats mūsų susibūrimas į vieną komandą. Žaidžiant Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) kiekviena komanda turėjo po 2-3 lyderius – ir kad mes galėjome susijungti į vieną komandą buvo kažkas neįtikėtino. Reikėjo daug nuveikti, kad patekti į galutinį dvyliktuką, nes mūsų karta buvo labai gera. Tuo metu į pirmąsias atrankų stovyklas net po 30 žaidėjų susirinkdavo ir tik tuomet iš jų treneriai atsirinkdavo pačius geriausius.

– Kaip ir minėjai, visi buvote savo komandų lyderiai, o kaip jums pavyko susilipdyti tarpusavyje patekus į vieną komandą ir kovojant dėl bendro tikslo?

– Kai dabar pagalvoju, tai mums net nereikėjo to susilipdymo – mes turėjome labai daug talento lyginant su tuo, ką galėjo pasiūlyti kitų šalių komandos. Nors kalbant apie festivalį, tai mes jį tikrai nelengvai laimėjome. Bet tąkart ir nebuvo mūsų pati pajėgiausia surinkta komanda – kitą vasarą 16-mečių rinktinės sudėtyje jau buvo daug naujų veidų. Bet vien draugiškos rungtynės parodė, kad turime daug talento, galime eiti toli – važiavome kovoti tik dėl pergalės.

– Atstovauti Lietuvai aukščiausio lygio varžybose – kiekvieno sportininko tikslas ir svajonė. O koks jausmas užplūsta 15-metį, kai jis pirmą kartą apsivelka marškinėlius su užrašu „Lietuva“?

– Jausmas neįtikėtinas, kad būdamas 15 metų gali važiuoti į užsienį žaisti už savo šalį – viskas suorganizuota, viskas apmokėta ir dar su geriausiais važiuoji žaisti. Ko daugiau norėti? Aišku, mes tuo metu nelabai dar suprasdavome, kad čia rinktinė, kokia viso to svarba – tik žinojome, kad esame geri ir važiuojame žaisti (juokiasi).

Edgaras Ulanovas | Fotografas: A.Pliadis

– Pirmas turnyras ir iškart aukso medalis. Vėliau jūsų karta jų iškovojo dar keturis ir buvo praminta auksine. Bet ar galima sakyti, kad būtent tas pirmasis medalis EJOF pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis vykstant į tolimesnius čempionatus?

– Po 15-mečių festivalio į Europos 16-mečių čempionato komandą – prisijungė Jonas Valančiūnas, Deividas Pūkis ir kiti žaidėjai. Mes tuomet dar labiau pradėjome savimi pasitikėti – buvo galima labai lengvai paslysti. Bet tiesiog talento turėjome labai daug – 16-mečių čempionate labai smarkiai dominavome, pergalingų rungtynių persvarų vidurkiai buvo tiesiog kosminiai. Papildomų žaidėjų prisijungimas mums užaugino sparnus, bet gerai, kad nepaslydome – treneriai ir mes patys bendromis jėgomis neleidome sau niekada atsipalaiduoti, nes daug komandų laukė mūsų paslydimo – ir serbai, ir ispanai, ir prancūzai.

– Jaunimo lygmenyje dalyvavai trijuose Europos ir viename pasaulio krepšinio čempionate, bet vieninteliame EJOF buvai kur kas didesnėje Lietuvos delegacijoje kartu su kitų sporto šakų atstovais. Olimpinis festivalis – pirmoji sportininkų olimpinė patirtis. Ar pats pajutai kitokią varžybų dvasią?

– Mes 15-mečiai tuo metu nelabai dar ir supratome. Aišku, buvo įdomu eiti ir palaikyti kitus lietuvius ar su jais susitikus pabendrauti, smagu ir išėjus po kaimelį pasivaikščioti, matyti sportininkus besitreniruojančius ar kartu laisvalaikį leidžiančius. Olimpinių žaidynių patirties dar neturiu, bet esu dalyvavęs Universiadoje, tai didžiausias panašus man su šiuo sporto renginiu. Bet itin daug neatsimenu – tiesiog treniravomės, ėjome žaisti ir norėjome laimėti (šypsosi).

– 15-16 metų dažnai yra tas laikas, kai jauni sportininkai galutinai apsisprendžia, ar nori tęsti sportininkų karjeras. Ar pats po EJOF pajutai kažkokį lūžį, motyvaciją toliau siekti aukštumų krepšinyje?

– Festivalyje nebuvau pagrindinis žaidėjas, daug nerungtyniavau, 16-mečių rinktinėje taip pat buvo panašus vaidmuo. Visas kilimas prasidėjo nuo 18 metų. Bet apskritai kalbant, tai pas mus viskas yra labai gerai – MKL vesdavo statistikas, smagu būdavo jas sekti, tarpusavyje konkuruoti. MKL taip pat rengdavo „Žvaigždžių dienas“, tai smagu būdavo ten pakliūti ir sudalyvauti. Visi šie dalykai stumia į priekį, todėl kaskart norisi vis geriau. Juolab, kad mūsų kartos žaidėjus dažnai kviesdavo ir į tarptautines stovyklas, todėl galėdavome kažko naujo pasisemti, išmokti, o grįžę į savo komandas galėdavome visas naujas pamokas pademonstruoti. Mano atveju visada norėjosi eiti į priekį ir nesustoti, nes nebuvau iš karto pats geriausias, todėl norėjosi po truputį tobulėti.

– Šiemet Baku vyks jau 15-asis EJOF, kuriame Lietuvai atstovaus 67 sportininkai. Daugeliui jų – tai pirmasis tarptautinis startas karjeroje. Esi perėjęs visas jaunimo rinktinių pakopas, jau vilkėjęs ir vyrų rinktinės marškinėlius. Iš visos šios patirties koks būtų tavo patarimas būsimiems festivalio dalyviams?

– Turiu labai paprastą patarimą. Jeigu laimėsi medalį, tai jį turėsi visą gyvenimą, o jeigu neiškovosi, tai galbūt ilgam liks mintys, kad praleidai progą. Jeigu tik yra galimybė, reikia bandyti ja pasinaudoti bet kokia kaina, nes ne bet kuris paauglys galėtų pasigirti tokiais pasiekimais.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
"Šiauliai" įveikė ir K.Maksvyčio auklėtinius, ir Ukrainos klubą
"Šiauliai" įveikė ir K.Maksvyčio auklėtinius, ir Ukrainos klubą
Dvejomis iškovotomis pergalėmis per dvi dienas „Šiauliai“ praėjusią savaitę užbaigė draugiškų rungtynių maratoną pasiruošimo netrukus prasidėsiančiam
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) šalies vyrų krepšinio vyriausiojo trenerio kėdę siūlo Kaziui Maksvyčiui."Rinktinė čempionate žaidė neblogai, tik trūko detalių.
R.Sargūno taurės finale "lietuviškas" "Parma" klubas nusileido "Avtodor"
R.Sargūno taurės finale "lietuviškas" "Parma" klubas nusileido "Avtodor"
Raimundo Sargūno taurės turnyro finale Kazio Maksvyčio treniruojama Permės „Parma“ ekipa 74:89 (21:21, 22:18, 14:28, 17:22) nusileido Saratovo „Avtodor“ krepšininkams.Dvikova
"Lietuviškas" "Parma" klubas - R.Sargūno taurės finale
"Lietuviškas" "Parma" klubas - R.Sargūno taurės finale
Raimundo Sargūno taurės pusfinalio mače Kazio Maksvyčio treniruojama Permės „Parma“ komanda su dviem lietuviais 109:85 (27:27, 29:16, 28:22, 25:20) pranoko Uogrės „Ogre“ ekipą
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės pasaulio čempionate Kinijoje turėtų tapti ir paskutinėmis Dainiaus Adomaičio minutėmis prie nacionalinės šalies komandos vairo.Skaudžiai iš
"Neptūnas" nugalėjo K.Maksvyčio treniruojamą Rusijos klubą
"Neptūnas" nugalėjo K.Maksvyčio treniruojamą Rusijos klubą
Klaipėdos „Neptūnas“ pasiruošimo sezonui cikle iškovojo trečiąją pergalę iš eilės. Tomo Rinkevičiaus auklėtiniai už uždarų durų namuose 84:77 (22:19, 19:26,
Mirė Š.Jasikevičiaus ir J.Mačiulio agentas
Mirė Š.Jasikevičiaus ir J.Mačiulio agentas
Netikėtai vienas garsiausių Europos jaunųjų krepšinio talentų ieškotojas italas Maurizioo balducci.Agentūros "ProTalent" įkūrėjo bei prezidento kūnas rastas jo apartamentuose
V.Čižauskas toliau rungtyniaus Turkijoje
V.Čižauskas toliau rungtyniaus Turkijoje
Prieš metus į Turkiją rungtyniauti persikėlęs Vytenis Čižauskas lieka šioje šalyje.Skelbiama, kad neužilgo 27 -ąjį gimtadienį švęsiantis įžaidėjas pratęsė sutartį
A.Juškevičius tapo K.Maksvyčio auklėtiniu Rusijos klube
A.Juškevičius tapo K.Maksvyčio auklėtiniu Rusijos klube
Permės "Parma" klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, o jam padeda Gintaras Kadžiulis, pradėjo rikiuoti gretas naujajam sezonui, pasirašė vienerių metų trukmės
K.Maksvyčio auklėtiniais tapo "Kalev" lyderis bei Rusijos rinktinės "centras"
K.Maksvyčio auklėtiniais tapo "Kalev" lyderis bei Rusijos rinktinės "centras"
Permės "Parma" klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, o jam padeda Gintaras Kadžiulis, pradėjo rikiuoti gretas naujajam sezonui.Pirmadienį pranešta apie pirmąjį
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
E.Ulanovas: apie Šaro baimę, Ą.Tubelio poelgį ir už kiek pinigų pereitų į "Rytą"
Kauno „Žalgirio“ puolėjas Edgaras Ulanovas atidavė duoklę gerbėjams ir feisbuke tiesioginėje transliacijoje gerą valandą atsakinėjo į sirgalių užduotus klausimus.E. Ulanovo sirgaliai
K.Maksvyčiui nepavyko tapti NBA vasaros čempionu
K.Maksvyčiui nepavyko tapti NBA vasaros čempionu
Minesotos "Timberwolves" komandai, kurios trenerių štabe stažuojasi Kazys Maksvytis, nepavyko tapti NBA vasaros čempione.Las Vegase vykusios lygos finale "vilkai" po permainingos
K.Maksvytis su "Timberwolves" - NBA Vasaros lygos finale
K.Maksvytis su "Timberwolves" - NBA Vasaros lygos finale
Minesotos "Timberwolves" klubas, kuriame stažuotę atlieka Kazys Maksvytis, pateko į NBA Vasaros lygos Las Vegase finalą."Vilkai" pusfinalyje 85:77 (29:26, 26:22, 24:11, 6:18) įveikė
E.Ulanovas prisiminė auksinio kelio pradžią: jausmas - neįtikėtinas
E.Ulanovas prisiminė auksinio kelio pradžią: jausmas - neįtikėtinas
1992 metais gimusių vaikinų karta Lietuvos krepšinyje yra vadinama auksine, tačiau vos trys žaidėjai gali save vadinti tikraisiais „auksiniais berniukais“. Vieninteliai visus penkis
Europos čempionatui ir Olimpiniam festivaliui besirengianti U 16 kelia aukščiausius tikslus
Europos čempionatui ir Olimpiniam festivaliui besirengianti U 16 kelia aukščiausius tikslus
Susirinkimas viešbutyje, ėjimas iki kelto ir plaukimas su juo į Smiltynę. Taip prasidėjo Lietuvos jaunučių (U16) vaikinų rinktinės pasiruošimas Europos jaunimo olimpiniam festivaliui
K.Maksvyčio asistentu Permėje tapo anksčiau ten žaidęs G.Kadžiulis
K.Maksvyčio asistentu Permėje tapo anksčiau ten žaidęs G.Kadžiulis
Prie Permės „Parma“ komandos vairo stojęs Kazys Maksvytis dirbti į Rusiją pasikvietė dar vieną lietuvį. K. Maksvyčio asistrentu tapo 39-erių Gintaras Kadžiulis – su juo
Šimtą konkurentų nurungęs Maksvytis NBA virtuvėje turės dvigubą užduotį
Šimtą konkurentų nurungęs Maksvytis NBA virtuvėje turės dvigubą užduotį
Pirmadienį Permės žiniasklaidai pristatytas naujasis „Parma“ klubo vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis. Pirmą kartą į užsienį dirbti išvykęs 42-ejų specialistas patvirtino
Žalgiriečiai metė iššūkį esporto žaidėjams: E.Ulanovas su A.White'u prieš profesionalus
Žalgiriečiai metė iššūkį esporto žaidėjams: E.Ulanovas su A.White'u prieš profesionalus
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Aaronas White‘as ir Edgaras Ulanovas sezono pabaigoje sulaukė iššūkio ne tik Lietuvos krepšinio lygos finalo serijoje, bet
Permei prisistatęs K.Maksvytis prieš priimdamas sprendimą konsultavosi su K.Lavrinovičiumi
Permei prisistatęs K.Maksvytis prieš priimdamas sprendimą konsultavosi su K.Lavrinovičiumi
Permės „Parmos“ ekipa oficialiai pristatė naująjį komandos trenerį – legionieriaus karjerą pradedantį Kazį Maksvytį.41-erių darbėniškis, užbaigęs penktąjį sezoną
Vilniuje įteikti LKL sezono apdovanojimai, paskelbtas finalo MVP ir simbolinis penketas
Vilniuje įteikti LKL sezono apdovanojimai, paskelbtas finalo MVP ir simbolinis penketas
Antradienio vakarą Vilniuje buvo nuleista 26-ojo „Betsafe–LKL“ sezono uždanga, kurioje daugiausiai apdovanojimų susižėrė 9-ąjį čempionų titulą iš eilės laimėjusio
Jankūnui bus įteiktas 13-tas aukso žiedas, dešimtuke - ir Ulanovas bei Milaknis
Jankūnui bus įteiktas 13-tas aukso žiedas, dešimtuke - ir Ulanovas bei Milaknis
Paulius Jankūnas devintus metus iš eilės atsiims LKL aukso žiedą. Čempionams skirtą apdovanojimą Kauno „Žalgirio“ kapitonas gaus jau 13-tą kartą ir pagal šį rodiklį
MVP statulėlių kolekcionierius E.Ulanovas: mėgavausi krepšiniu
MVP statulėlių kolekcionierius E.Ulanovas: mėgavausi krepšiniu
2015-aisiais iškovotas Lietuvos krepšinio federacijos taurės naudingiausio žaidėjo trofėjus, 2017-aisiais atsiimtos MVP statulėlės už puikius pasirodymus Lietuvos krepšinio
LKL finalo MVP lenktynėse – aiškus lyderis ir du jo persekiotojai
LKL finalo MVP lenktynėse – aiškus lyderis ir du jo persekiotojai
Kauno „Žalgiriui“ laimėjus ir antrąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynes, šio sezono titulo likimas gali paaiškėti jau šeštadienį
"Neptūną" paliekantis K.Maksvytis: nemanau, kad atsisveikinu visam
"Neptūną" paliekantis K.Maksvytis: nemanau, kad atsisveikinu visam
Kazys Maksvytis darbą Klaipėdos „Neptūne“ užbaigė džiaugsmingomis nuotaikos. Specialisto vedina uostamiesčio ekipa „Betsafe–LKL“ mažajame finale 3-0 pranoko Panevėžio
K.Maksvytis: rungtynės galėjo pakrypti į abi puses, tai dar ne pabaiga
K.Maksvytis: rungtynės galėjo pakrypti į abi puses, tai dar ne pabaiga
Klaipėdos „Neptūnas“ antrajame mažojo finalo mače Panevėžyje 88:75 įveikė „Lietkabelį“ bei yra per vieną pergalę nuo „Betsafe–LKL“ bronzos apdovanojimų
"Neptūnas" – sunkumus įveikusi ir į favorito etiketę besitaikanti jėga
"Neptūnas" – sunkumus įveikusi ir į favorito etiketę besitaikanti jėga
Klaipėdos „Neptūnui“ šie metai nėra eiliniai – uostamiesčio komanda švęs 55-ąjį gimtadienį.Ekipa aukščiausioje Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniauja
G.Masiulio pasirodymu pasidžiaugęs K.Maksvytis: pavyko susitvarkyti galvas
G.Masiulio pasirodymu pasidžiaugęs K.Maksvytis: pavyko susitvarkyti galvas
Klaipėdos „Neptūnas“ bronzinę mažojo finalo seriją pradėjo pergale prieš Panevėžio „Lietkabelį“, o prie jos daugiausiai prisidėjo LKL atkrintamųjų varžybų
Motyvacijos nestokojantis K.Maksvytis: bronzinis medalis mums labai reikalingas
Motyvacijos nestokojantis K.Maksvytis: bronzinis medalis mums labai reikalingas
Šiandien uostamiestyje startuos „Betsafe–LKL“ bronzinis finalas, kuriame Klaipėdos „Neptūnas“ serijoje iki trijų pergalių kovos su Panevėžio „Lietkabeliu“.Kazio

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime