Naujienos kraunasi...

Epochos pabaiga: Kalniečiui vadovavę ryškiausi Lietuvos strategai dėkoja likimui

Autorius: Linas Jocius, DELFI.


Skirtingų Lietuvos krepšinio rinktinės laikotarpių strategai liko nustebinti žinios apie Manto Kalniečio karjeros pabaigą, tačiau šį žingsnį pateisino, suprato bei džiaugėsi galėję ryškių pergalių siekti su tokią sėkmingą karjerą turėjusia šalies krepšinio asmenybe, rašo Krepšinis.lt.

Kauno „Žalgirio“ simboliu bėgant metams tapęs ir meilę klubui viešai nekart deklaravęs M. Kalnietis deda tašką profesionalo karjeroje.

36 metų 196 cm ūgio gynėjas sportbačius ant vinies pakabins po sausio 29-osios „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynių „Žalgirio“ arenoje su Jonavos „CBet“ klubu.

Skausmingas, bet vyriškas žingsnis

„Man – liūdnas įvykis“, – prisipažino Antanas Sireika, kuris buvo tas strategas, kuris 2005/2006-aisiais vadovaudamas Kauno „Žalgiriui“ į pagrindinę komandą pakvietė Mantą Kalnietį.

„Iš dublerių – į vyrų gretas. Visada kvieti tikėdamasis, kad rytoj bus geriau. Leidi žaidėją į aikštelę ir tikiesi, kad tas jaunuolis bus geresnis nei dabar yra.

Ne visi tapo tokiomis žvaigždėmis kaip Kalnietis, bet Manto karjera – labai pavykusi ir sėkminga“, – tvirtino A. Sireika, tapęs pirmuoju M. Kalniečio strategu profesionalios karjeros starte.

„Mantas tais 2006-aisiais buvo fiziškai tvirtas, protingas, drąsus, nebijojo imtis atsakomybės, drausmingas, turėjo savybių, dėl kurių kviečiau į „Žalgirį“, o vėliau ir į rinktinę“, – prisimena A. Sireika.

Būtent 2006-aisiais Mantas pravėrė nacionalinės rinktinės duris, kuri rengėsi pasaulio čempionato kovoms.

„Daug kam buvo netikėta, tais metais susiklostė tokia situacija, kad jis į pasaulio čempionatą beveik 20-ies keliavo kaip pagrindinis įžaidėjas.

Nebuvo Šarūno Jasikevičiaus, nebuvo Vido Ginevičiaus, į planetos pirmenybes vežiausi M. Kalnietį ir Giedrių Gustą. Bet įžaidėjo pozicijoje išbandėme ir antro, ir trečio numerio žaidėjus, kažkaip išsivertėme tuomet“, – prisimena A. Sireika, kurio vadovaujama rinktinė 2006 metais Japonijoje užėmė 7-ą vietą.

„Drąsos man pakanka pakviesti jauną žaidėją, mėgau ir mėgstu tokius. Jei jaunas krepšininkas rodo gero žaidėjo bruožus, jam reikia duoti šansą. Juk Luka Dončičių kažkas 15-os metų pakvietė ir davė šansą. Tokia mano filosofija. Smagu, kai jaunas žaidėjas ateina ir gali duoti naudos Lietuvos krepšiniui. Džiaugiuosi visa Manto karjera“, – pridūrė A. Sireika.

 

„Aš visada mokiau ir mokau, kad įžaidėjas yra pusė trenerio arba kitaip sakant, įžaidėjas yra treneris aikštelėje. Treneris negali pasakyti kiekvienam kur, kokį žingsnį dėti, kur bėgti, ką daryti, viską galvoje turi turėti tas žaidėjas, kuris kontroliuoja kamuolį.

Tad Mantas – tikrai geras pagalbininkas mąstančia galva, juo buvo galima pasitikėti.

Aš įžaidėjams kartoju, kad nuo jų priklauso, kiek geri bus kiti krepšininkai. Mantas nebuvo egoistas aikštėje, vietoj taškų rinkimo neretai geriau rinkdavosi puikius perdavimus, toks jis visą karjerą išliko.

Prisimenant jo karjeros pradžią, pirmuosius karjeros metus, Mantas jau tuo metu buvo geriausias trenerio idėjų realizuotojas“, – tvirtino A. Sireika.

„Žalgiris“ savaitės pradžioje viešėjo Šiauliuose ir strategas bendravo su M. Kalniečiu, tačiau šis A. Sireikai nedavė nė menkiausios užuominos apie tai, kad Saulės mieste jam jau paskutinės rungtynės vilkint „Žalgirio“ marškinėlius.

Pats M. Kalnietis į aikštę žengė po kelių priverstinių savaičių, per kurias gydėsi traumą. Gynėjas pergalingame mače rungtyniavo 8 minutes ir pelnė 5 taškus.

 

„Su Mantu susitikę visada pakalbame. Ne išimtis ir pirmadienis, priėjo Mantas, sako – kaip visuomet, malonu jus matyti, kažką visada sugalvojate, nelengva prieš jus žaisti.

Bet tokia mano priedermė – kažką sugalvoti, kurti, atsakiau.

Tuomet Mantas nė neužsiminė, kad tai jo paskutinis pasirodymas Šiauliuose. Mes ir po spaudos konferencijos persimetėme keliais žodžiais, jokios minties apie tai.

Man labai gaila, būčiau paėmęs dar vieną minutės pertraukėlę, kaip tą dariau Pauliui Jankūnui. Dabar nežinojau, Šiauliuose negalėjau pagerbti savo vaiko. Bet kokiu atveju, tai viena ryškiausių šalies krepšinio asmenybių“, – šypsojosi A. Sireika.

M. Kalniečio sprendimą A. Sireika vadina „skausmingu, bet vyrišku žingsniu“.

„Matė Mantas, kad tos traumos neleido palaikyti tos geros sportinės formos, bet viskas gerai, žaidžia namų komandoje, čia pradėjo, čia ir užbaigs savo karjerą.

Paskutiniu metu jo indėlis nebuvo didelis. Aš taip galvoju, spėju, kad jam nebuvo malonu būti ne visai naudingu, ne pagrindiniu turėjus tokią karjerą. Gal ir gerai, kad nelaukė sezono pabaigos. Pasikartosiu, nelengvas, vyriškas žingsnis“, – kalbėjo A. Sireika.

Kemzūra dėkojo likimui

Svariausias M. Kalniečio laimėjimas karjeroje – 2010-ųjų pasaulio čempionato bronzos medalis su rinktine, kuriai vadovavo Kęstutis Kemzūra.

 

„Dėkoju likimui, kad teko dirbti su tokiu žmogumi“, – nuoširdžiai prisipažino dabartinės nacionalinės komandos vienas vedlių.

„Visų pirma reikia Mantą pasveikinti su puikia karjera. 2010-aisiais rinktinėje jis jau buvo vienas svarbiausių krepšininkų, pagrindinis įžaidėjas.

Žinome jo vaidmenį. Nuostabi asmenybė, vienijanti komandos draugus, atiduodantis visą save aikštėje, pasiaukojantis komandiniam rezultatui.

Niekad asmeninių rodiklių nesureikšmino ir nekėlė aukščiau komandinių rezultatų.

Savo pasiaukojimu ir pavyzdžiu Mantas užkrėsdavo ir kitus. Rinktinėje gesindavo nereikalingas įtampas, jei atsirasdavo kažkokia trintis ar nesutarimai“, – apie buvusį auklėtinį atsiliepė K. Kemzūra.

Jis svarstė, kad tokį M. Kalniečio žingsnį – karjeroje tašką dėti sausio gale – lėmė jo vaidmuo „Žalgiryje“.

„Mantas kažkiek nustebino mane savo sprendimu. Suprantamas, bet nelauktas žingsnis. Turbūt jo vaidmuo netenkino komandoje, o mes žinome, kokio tai kalibro ir svorio žaidėjas buvo tiek rinktinėje, tiek ankstesniuose klubuose“, – teigė K. Kemzūra.

„Nerastume nė vieno, kuris apie Mantą pasakytų kažką blogo. Kur tik Mantas žaidė, visur stengėsi atiduoti visą save.

Išskirtinis darbštumas, komandinės savybės, individualių rodiklių aukojimas vardan komandos rezultato. Kaip įžaidėjas, jis stengėsi suvienyti krepšininkus vienam tikslui. Tai labai svarbios savybės“, – pažymėjo K. Kemzūra.

„Tai, kad jis suka į futbolą, leidžia suprasti Manto sprendimą ir pasirinktą laiką tam žingsniui. Esu girdėjęs apie jo aistrą futbolui, noriai pats žaisdavo, tad tai, galima sakyti, nuoseklus Manto sprendimas“, – pastebėjo strategas.

„Ką bedarytų, linkiu jam kuo didžiausios sėkmės. Savo sportine patirtimi Mantas turi savybių vienyti žmones bendram tikslui – nugalėti“, – teigė K. Kemzūra.

Kazlauskas: Kalniečiui rinktinė – krislas akyse

Mantas svariai prisidėjo prie paskutinių rinktinės Europos čempionatų sidabro 2013 ir 2015 metais. Čia įžaidėjas jau klausėsi Jono Kazlausko nurodymų.

„Mantas – trenerio žaidėjas, nesvarbu, koks strategas stovėtų prie komandos vairo“, – teigė buvęs nacionalinės komandos vedlys, manantis, kad kol kas rinktinėje nėra tinkamos pamainos M. Kalniečiui.

„Tai nekonfliktiška asmenybė, pakankamai darbštus, turintis savo nuomonę ir ją ginantis. Sudėtinga jam buvo rinktinėje, nes ilgą laiką jis buvo vienas ir pagrindinis įžaidėjas.

Sakyti, kad šiandien jau yra jam lygiavertė pamaina, prisimenant jo geriausius metus, yra sudėtinga.

Man atrodo, kad 2013-2015-ųjų laikotarpis buvo jo žydėjimo metai. Aš jį mačiau, su juo dirbau, gal Mantas kitaip galvoja, nežinau. Gal prie kažkurio kito trenerio buvo dar geresnėje sportinėje formoje.

Bet noriu pasikartoti, kad Mantui teko atlaikyti labai sunkius krūvius. Žinote, kai lipi aukštyn, pasieki čempionato finalą, o jame komanda, kurioje kaip Kalnietis – du, trys tokio lygio žaidėjai. O Mantas – vienas. Suprantate, koks krūvis jam teko, kai už jo nugaros iš esmės nebuvo pasirinkimo“, – kalbėjo J. Kazlauskas.

„Pasiaukojimas ir atsidavimas savo tėvynei, kraštui. Tai geras pavyzdys naujos kartos žaidėjams. Nebuvo situacijos, neatsimenu, kad Mantas negalėtų, neatvyktų, norėtų pailsėti, kai sulaukdavo kvietimo į rinktinę.

Jam nacionalinė komanda buvo išskirtinis dalykas. Tą girdėjau ir iš kitų trenerių. Dabartiniais laikais bijau, kad tokie dalykai pradeda užsimiršti“, – nuogąstavo J. Kazlauskas.

„Liūdna, kai tokie žaidėjai palieka krepšinį, iš kitos pusės, nieko nėra amžino. Jis pateko į sudėtingą situaciją. Visiškai kito mastelio žaidėjas, ir dabar jam sėdėti kažkur suolelio gale... Tai buvo kančia ir ją kažkaip reikėjo išspręsti.

Jis tikrai nuėjo ilgą ir įdomų kelią, paliko ryškų pėdsaką šalies krepšinyje ir apie savo pasiekimus Mantas supras praėjus kažkiek laiko.

Visiems žaidėjams, kurie baigia karjeras, ateina sudėtingas laikas sprendimui – o ką toliau veikti? Panašu, Mantas pasirinko įdomų kelią, priima naujus iššūkius ir siekia jau kitų, naujų tikslų“, – kalbėjo J. Kazlauskas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Buzelis efektingai baigė prisistatymą NBA vasaros lygoje
Buzelis efektingai baigė prisistatymą NBA vasaros lygoje
Čikagos „Bulls“ sirgalius džiuginantis Matas Buzelis prisistatymą NBA vasaros lygoje Las Vegase baigė dar vienu solidžiu pasirodymu, ašo Krepšinis.lt.Lietuvis buvo vienas
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
JAV žvaigždynas tik paskutinėmis sekundėmis palaužė sudaniečius
Iš pirmo ryškumo NBA žvaigždžių suburta JAV krepšinio rinktinė netikėtai susidūrė su didelėmis problemomis žaidžiant draugiškas rungtynes prieš Pietų Sudaną,
Milaknis sėkmingai debiutavo naujajame amplua – pateko į atkrintamąsias
Milaknis sėkmingai debiutavo naujajame amplua – pateko į atkrintamąsias
Trijulių krepšinyje save nusprendęs išbandyti Artūras Milaknis sėkmingai debiutavo tarptautiniame turnyre Kosove. 38-erių snaiperis su Marijampolės „Mantinga“ pasiekė „Pristina
Vienas Serbijos rinktinės bei "Partizan" lyderių keliasi į Rusiją
Vienas Serbijos rinktinės bei "Partizan" lyderių keliasi į Rusiją
Sugebėjimais gynyboje pastaraisiais metais sublizgėjęs Aleksa Avramovičius nutarė iškeisti žaidimą Eurolygoje į kruvinus milijonus okupantų šalyje, rašo Krepšinis.lt.Serbijos
Milaknis dar nekabina sportbačių ant vinies
Milaknis dar nekabina sportbačių ant vinies
Jau šį savaitgalį Prištinoje (Kosovas) Lietuvos 3x3 krepšinio aistruolių laukia ypatingas įvykis. Trijulių krepšinyje debiutuos legendinis snaiperis Artūras Milaknis.
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Buzelis džiugino įspūdingais dėjimais, Jokubaitis solidžiai skirstė perdavimus
Šių metų NBA naujoko Mato Buzelio atstovaujamas Čikagos „Bulls“ klubas vasaros lygoje pasiekė antrąją pergalę. Lietuvio ekipa po pratęsimo 103:99 (24:17, 34:25, 18:26, 20:28,
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
"Žalgirio" vyrams teks sunkiai lenkti nugaras – laukia NBA maratonui prilygstantis sezonas
„Mūsų noras – mažinti rungtynių skaičių. Deja, nesame labai girdimi, nes mūsų balsas LKL valdyboje tik vienas ir daug įtakos neturime“, – dar prieš penkerius metus
"Real" pratęsė kontraktą su kapitonu
"Real" pratęsė kontraktą su kapitonu
Madrido "Real" klubas paskelbė apie kontrakto pratęsimą su komandos legenda jau tapusiu Sergio Llullu.Ispanijos čempionai su 36-erių veteranu sudarė dar dvejų metų trukmės sutartį.Ispanas
"Crvena Zvezda" su Giedraičiu žais draugiškame turnyre Rusijoje
"Crvena Zvezda" su Giedraičiu žais draugiškame turnyre Rusijoje
Į rinktinės dvyliktuką nepatekęs Rokas Giedraitis pratęsė sutartį su Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa, su kuria Eurolygos sezonui ruošis Maskvoje, rašo Krepšinis.lt.Serbijos
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Rinktinės vairą perduodantis Maksvytis: čia atėjau turėdamas gerų tikslų, gražių minčių
Trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijos biure lankėsi vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis. Po susitikimo su LKF vadovais, treneriui padėkota už darbą trijų
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
NBA vasarotojai iš Lietuvos žaidė rezultatyviai ir vylėsi užsilikti
Rokas Jokubaitis ir Mantas Rubštavičius sužaidė geriausias savo rungtynes NBA Vasaros lygoje ir dviženkliu rezultatyvumu prisidėjo prie komandų pergalių, rašo Krepšinis.lt.Niujorko
"Žalgirio" agentas: kodėl buvo pakviestas Dunstonas?
"Žalgirio" agentas: kodėl buvo pakviestas Dunstonas?
Kauno „Žalgirio“ klubas trečiadienį oficialiai paskelbė apie pasirašytą sezono trukmės sutartį su dukart Eurolygos čempionu Bryantu Dunstonu.Apie aukštaūgio prisijungimo
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Įspūdingą spurtą surengusi JAV rinktinė nušlavė Serbiją
Trečią pergalę iš eilės kontrolinių rungtynių cikle prieš olimpinių žaidynių krepšinio turnyrą pasiekė pagrindinė favoritė JAV rinktinė, rašo Krepšinis.lt.Steve’o
"Žalgirį" palikęs Hayesas liks rungtyniauti Eurolygoje
"Žalgirį" palikęs Hayesas liks rungtyniauti Eurolygoje
Kaip jau rašėme, Kauno "Žalgirio" gretose Kevarriusą Hayesą keičia dukart Eurolygos čempionas Bryantas Dunstonas.Tačiau dvejus metus Lietuvoje praleidęs amerikietis ir toliau rungtyniaus
Netikėtos permainos "Žalgiryje": Hayesą keičia dukart Eurolygos čempionas
Netikėtos permainos "Žalgiryje": Hayesą keičia dukart Eurolygos čempionas
Kauno „Žalgirio“ klubas atliko pokyčius priekinėje linijoje. Žaliai baltų gretas kitą sezoną sustiprins 38 metų 203 cm ūgio amerikietis Bryantas Dunstonas, su kuriuo pasirašyta
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
"Neptūno" gynėjų grandį sustiprino atletiškas amerikietis
Klaipėdos „Neptūno” komandą stiprina Nathanas Johnsonas jaunesnysis, su kuriuo sudarytas kontraktas vieneriems metams. Uostamiesčio klubas baigė komplektaciją gynėjų grandyje. 2023-2024
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
"Juventus" nestabdo: į Uteną atvyksta Lenkijoje žibėjęs amerikietis
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ klubas ir toliau lipdo komandą artėjančio sezono kovoms. Aukštaitijos klubą papildė 198 cm ūgio puolėjas Dominicas Greenas. „Uniclub
Jokubaitis sukūrė du įspūdingus momentus, Buzelis – vėl rezultatyviausias
Jokubaitis sukūrė du įspūdingus momentus, Buzelis – vėl rezultatyviausias
Toliau puikų žaidimą NBA vasaros lygoje demonstruoja Matas Buzelis. „Bulls“ (1-2) naujokas tapo rezultatyviausiu komandoje, bet Čikagos klubas 77:85 (31:17, 13:21, 20:24, 13:23) nusileido
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Su Puerto Riku vargę graikai: nenuostabu, kad jie įveikė Lietuvą
Po sunkios pergalės prieš Puerto Riką, Graikijos rinktinės strategas Vassilis Spanoulis išreiškė pagarbą varžovui bei teigė, jog šie neatsitiktinai žais olimpinėse
NBA veteranas Beverley persikelia į Tel Avivą
NBA veteranas Beverley persikelia į Tel Avivą
Į Europą atvyksta dar vienas NBA veteranas. Šįkart legionieriumi stiprinasi Tel Avivo „Hapoel“ klubas, kuris pasirašė dvejų metų kontraktą su gynėju Patricku Beverley,
Jasikevičiaus auklėtinis keliasi į kitą Eurolygos klubą
Jasikevičiaus auklėtinis keliasi į kitą Eurolygos klubą
Su Stambulo „Fenerbahče“ Turkijos čempionu tapęs Yamas Madaras karjerą tęs Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) gretose, rašo Krepšinis.lt.23-ejų įžaidėjas iš
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Dar viena "Ryto" pergalė: pratęstas kontraktas su kapitonu
Margiris Normantas dar bent vienerius metus gins Vilniaus „Ryto“ komandos garbę. Iki liepos mėnesio vidurio turėjęs galimybę išvykti į kitą krepšinio klubą, 27-erių gynėjas
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
"Šiaulių" lyderis persikėlė į "Juventus"
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ tęsia komandos komplektacijos darbus. Aukštaitijos klubą papildė praėjusį sezoną Lietuvoje rungtyniavęs L.J. Thorpe‘as. Utenos
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
"Rytas" triumfuoja: džiaugiamės, kad pavyko pasiekti susitarimą su Masiuliu
Vilniaus „Rytas“ išsaugojo vieną iš čempioniškos komandos puolėjų – Gytį Masiulį. 26-erių krepšininkas ir toliau gins juodai baltai raudonų garbę.„Džiaugiamės,
Brazdeikis netrukus grįš į "Žalgirį"
Brazdeikis netrukus grįš į "Žalgirį"
Ignas Brazdeikis netrukus grįš į Kauno "Žalgirį", kurio marškinėlius jau vilkėjo 2022-2023 metų sezone.Kaip praneša Basketnews.com žurnalistas Donatas Urbonas, atletas
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Paskelbtas Eurolygos tvarkaraštis: startavo išankstinė bilietų prekyba į rungtynes "Žalgirio" arenoje
Pirmadienį Eurolyga oficialiai paskelbė 2024–2025 m. sezono turnyro tvarkaraštį. Kauno „Žalgiris“ sezoną pradės spalio 3 d. susitikimu namuose su „FC Barcelona“
NBA vasaros lygoje – puolime sprogęs Buzelis
NBA vasaros lygoje – puolime sprogęs Buzelis
Įspūdingą pasirodymą NBA vasaros lygoje surengė Matas Buzelis. Lietuvis tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju, bet jo atstovaujama Čikagos „Bulls“ (1-1) nusileido „Golden State
Kuzminskas rungtyniaus Graikijoje
Kuzminskas rungtyniaus Graikijoje
Lietuvos krepšinio rinktinės krepšininkas Mindaugas Kuzminskas ir toliau žais Graikijoje. 34-erių puolėjas tęs karjerą Atėnų AEK klube, rašo Krepšinis.lt.Su sostinės

Vartotojo meniu
Diskusijos
Krepšinio torentai (228) 05.16 00:00
Ką šiuo metu klausotės? (2364) 12.19 00:07
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime