Europos kurčiųjų čempionatas: moterys įveikė dešimtmečio pasaulio lyderes, vyrai krito per pratęsimą

Vyrai penktadienį po pratęsimo 90:98 pralaimėjo Turkijos ekipai, o šeštadienį . Linos Dambrauskaitės ir Birutės Zakienės ugdomos auklėtinės, taip pat po pratęsimo, 70:59 parklupdė ne bet ką, o pastarojo dešimtmečio pasaulio lyderes – graikes.

Kaip būtų keista, tačiau per pirmąsias minutes jaudulys kaustė varžoves, pirmuosius taškus pelniusios tik 5-ąją min. Per tą laiką Lietuvos ekipa pabėgo į priekį 8:0. Vėliau lietuvės, pirmaudamos 32:27, įkrito į gilią žaidybinę duobę. Graikės, pelniusios net 18 taškų paeiliui, pabėgo į priekį 45:32. Trečiąjį kėlinį pralaimėjusios 5:20, mūsų krepšininkės nepalūžo.

Justinos Burbaitės–Mačiulienės, pelniusios iš viso 26 taškus, vedinos lietuvės ėmė įgyvendinti išsigelbėjimo planą. Lemiamas buvo nervų išbandymas, kai iki pagrindinio laiko pabaigos likus 8 sek. tris baudas mesti buvo pasiųsta Ramunė Eskertaitė. O graikės tuo metu turėjo trijų taškų persvarą. Laimė, kapitonės ranka nesudebėjo – visi trys metimai pasiekė tikslą.

Pratęsimą geriau pradėjo graikės, atitolusios 57:54. Po J. Burbaitės–Mačiulienės, R. Eskertaitės rezultatyvių atakų rezultatas buvo išlygintas ir persvertas – 68:58. Varžovės akivaizdžiai palūžo ir paskutiniosios sekundės buvo tik formalumas.

„Džiaugiuosi, kad merginos kovojo iki pabaigos. Pradžia buvo labai gera, po to įkritome į duobę, tačiau sugebėjome gerai sužaisti lemiamose atakose, – po pergalės buvo patenkinta L. Dambrauskaitė. – Sunkiu komandai metu surado savyje stiprybės, atrado save Ramunė Eskertaitė, iki tol net būdama laisva netaikliai atakavusi varžovių krepšį. Jos trys realizuotos baudos išgelbėjo komandą. O žaidė taip kaip turi žaisti J. Burbaitė–Mačiulienė. Apskritai visos merginos stengėsi, kovojo. Laimėjome labai svarbią kovą dėl atšokusių kamuolių. Jei pataikymo procentas būtų geresnis, tai būtų buvusios lengvesnės rungtynės. Tai buvo pirmosios rungtynės, todėl įtampa jautėsi. Nors prieš rungtynes, susirinkime, sakiau, kad nereikia kreipti dėmesio į jų titulus, o turime žaisti ir kovoti. Pralaimint 13 taškų, sakiau, kad nenuleistų rankų, o toliau kovotų. Ir netrukus jos pagavo bangą, ant kurios ir nuplaukė į pergalę.“

Lietuvos komandoje rezultatyvumu blykstelėjo J. Burbaitė–Mačiulienė, surinkusi 26 taškus. Gražina Jocytė pelnė 13 taškų, R. Eskertaitė – 11, Jurgita Šegždaitė – 10.

Lietuvos vyrų rinktinės rungtynės su Turkijos komanda priminė svarstykles, stipriai svyravusias tai į vieną, tai į kitą pusę. Lietuviai, po taiklių toliašaudės artilerijos pliūpsnių, išsiveržė į priekį 13:2. Tačiau atkutę turkai surengė atsakomąjį šturmą (17:4), po kurio jau priekyje buvo jie – 19:17.

Mūsų krepšininkų gynyba, ypač pirmąjį kėlinį, buvo didžiausias trenerio Gintaro Razučio galvos skausmas. Per pirmąsias dešimt minučių Turkijos ekipa surinko 28 taškus.

Antrasis ketvirtis dar labiau varė į neviltį Lietuvos penketuko gerbėjus, nes varžovai tolo ir pasiekė 14 taškų persvarą – 48:34.

Antrosios pusės pradžia priminė pirmojo kėlinio minutes, kai vėl siautė lietuviai. Jie ne tik išlipo iš duobės, bet ir vėl buvo aukščiau nei turkai – 55:53.

Kurį laiką komandos tąsė viena kitai nervus žygiuodamos greta. Kai ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė pabėgo į priekį 76:66, atrodė, kad pavyks įveikti galingesnę priekinę liniją turinčius varžovus.

Tačiau lietuviai ėmė vieną po kitos dovanoti dovanas turkams, kurie mielai jas priėmė. Likus žaisti iki pagrindinio laiko apie pusę minutės ir lietuviams pirmaujant 85:82, kamuolį turėjo turkai. Jie net kelis kartus metė ir vis netaikliai, tačiau po kiekvieno netaiklaus šūvio Turkijos krepšininkai sugaudavo kamuolį, o ketvirtasis bandymas tos pačios atakos metu buvo sėkmingas – 85:85.

Per pratęsimą turkų pranašumas nekėlė abejonių, jie paeiliui pelnę 10 taškų, nutolo 95:85.

„Labai sunku kalbėti apie šias rungtynes. Jos buvo laimėtos, – teigė mūsų ekipos strategas Gintaras Razutis. – Lemiama buvo paskutinioji turkų ataka, kai jie net penkis kartus atkovojo kamuolį po mūsų krepšiu. Per pridėtą laiką mes sugriuvome ir nepasipriešinome. Prie nelaimės priežasčių galiu priskirti ir netaikliai mėtytas baudas. Iš 41 teįmetėme 20. Išraiškinga statistika.“

Rezultatyvumu tarp lietuvių išsiskyrė trijulė. Paulius Orda surinko 24 taškus, Lukas Gužauskas – 23, rungtynių dieną gimtadienį šventęs Laurynas Sankauskas – 22. Gerai tarp vyrų jautėsi ir 16-metis Benas Šimanauskas, gavęs žaisti 30 min. Ir pelnęs 10 taškų. Varžovų gretose nesustabdomas buvo Talha Emiras Polatas, pelnęs 35 taškus.

Sekmadienį Lietuvos vyrai stos į kovą su šeimininkais – italais, moterys kovos su lenkėmis.

Kurčiosios krepšininkės pasaulio čempionate sieks medalių
Pasaulio kurčiųjų moterų krepšinio čempionatui, vyksiančiam birželio 13-25 d. Graikijoje, jėgų ir taktikos bagažą pradėjo kaupti Lietuvos rinktinė.Klausos negalią turinčių krepšininkių
Kurčiųjų rinktinė pradėjo pasirengimą pasaulio čempionatui
Birželio 13-24 dienomis Graikijoje vyksiančiam pasaulio kurčiųjų vyrų krepšinio čempionatui pradėjo rengtis Lietuvos krepšininkai, turintis klausos negalią.Į pirmą dešimties
Kurčiųjų žaidynėse vyrai sutriuškino šeimininkus brazilus bei nusileido Venesuelai, moterys nepasigailėjo Kenijos
Pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynėse Brazilijoje Lietuvos krepšininkai šeštadienį žaidė ketvirtąsias rungtynes savo grupėje. Mūsų penketukas susitiko su šeimininkais,
Kurčiųjų vasaros žaidynėse Brazilijoje vyrai sutriuškino Taipėjų, moterys krito po atkaklios kovos
Penktadienį Brazilijoje vykstančiose kurčiųjų vasaros žaidynėse po dviejų pralaimėjimų pirmąja pergale nudžiugino Lietuvos krepšininkai.Tiesa, ji atnešė nedaug džiaugsmo, nebent
Kurčiųjų vasaros žaidynėse Brazilijoje rinktiinės vis dar ieško kodo nuo pergalių seifo
Kurčiųjų vasaros žaidynes Brazilijoje trečiadienį mūsų šalies krepšininkai vis dar ieško kodo nuo pergalių seifo.Trečiadienį pralaimėję graikams 53:60 (5:10, 11:10, 19:18,
LKSK prezidentas: nenorima, kad lietuviai dalyvautų pasaulio čempionate
Metams skaičiuojant paskutines dienas, Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) prezidentas Edvinas Kriūnas, apžvelgdamas didžiausios šalyje neįgaliųjų sporto organizacijos metus, prisiminė
Lietuvai – bronzinė žinia iš Europos čempionato
Lietuvos rinktinė iš Italijoje šeštadienį pasibaigusio Europos kurčiųjų moterų krepšinio čempionato grįš su bronzos medaliais.Linos Dambrauskaitės ir Birutės
Kurčiosios krepšininkės nusileido rusėms ir kausis dėl Europos bronzos
Lietuvos rinktinė suklupo ties Italijoje vykstančio Europos kurčiųjų moterų krepšinio čempionato finalo slenksčiu. Linos Dambrauskaitės ir Birutės Zakienės auklėtinės, pusfinalyje 61:69
Nemaloni žinia: COVID-19 sustabdė Europos čempionato ketvirtfinalį pasiekusią kurčiųjų rinktinę
Daugkartiniams kurčiųjų žaidynių, pasaulio ir Europos čempionams – Lietuvos krepšininkams pirmiau laiko baigėsi Senojo žemyno pirmenybės Italijoje.Kurčiųjų vyrų rinktinėje nustatyti
Europos kurčiųjų čempionatas: vyrų rinktinė nukovė baltarusius ir žengė į ketvirtfinalį
Šalies kurčiųjų vyrų rinktinė po nervų kainavusios kovos 72:67 palaužė Baltarusijos ekipą. Pergalė įteikė lietuviams bilietą į Europos kurčiųjų vyrų krepšinio čempionato
Puiki diena Europos kurčiųjų čempionate: moterys neklumpa, vyrai įveikė lyderius
Pirmadienis Europos kurčiųjų krepšinio čempionate buvo laimingas abiems Lietuvos rinktinėms. Moterys, 62:51 įveikusios turkes, užėmė pirmą vietą A grupėje, o vyrai šventė pirmą
Europos kurčiųjų čempionate moterys užtikrintai nugalėjo kaimynes, vyrai nusileido italams
Lietuvos moterų rinktinė, žaidusi antrąsias Europos kurčiųjų krepšinio čempionate skirtingai sekasi Lietuvos komandoms. Sekmadienį Lietuvos moterys, 68:54 įveikusios lenkes, iškovojo
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų rinktinės skirtingai pradėjo Europos kurčiųjų krepšinio čempionatą, prasidėjusi Italijoje.Vyrai penktadienį po pratęsimo 90:98 pralaimėjo Turkijos
Kurtieji krepšininkai kausis Europos čempionate (transliacijų nuoroda)
Lietuvos kurčiųjų vyrų ir moterų krepšinio rinktinės po gana ilgų kelionių atvyko į Italiją.Krepšininkams įspūdį padarė tai, kad iš Romos į čempionato miestą –
Kurtieji krepšininkai bei draugai Lavrinovičiai palaiko R.Kaukėno paramos fondos veiklą
Lietuvos kurčiųjų krepšininkų – vyrų ir moterų – rinktinės prieš išvykdamos į Europos kurčiųjų krepšinio čempionatą surengė akciją, palaikančią
Pasaulio kurčiųjų čempionate vyrų ir moterų rinktinės pasidabino sidabro medaliais
Pasaulio kurčiųjų pirmenybėse Lenkijoje čempionės titulą gynusi Lietuvos vyrų rinktinė tenkinosi sidabro medaliais.Gintaras Razučio treniruojami kurtieji finale 77:105 nepasipriešino JAV
Šeštadienį vyrų ir moterų kurčiųjų rinktinės stos į kovą dėl pasaulio čempionato aukso
Pasaulio kurčiųjų čempionate Lenkijoje artėja lemiamos kovos.Šeštadienį, pirmoji į kovą stos moterų  kurčiųjų rinktinė, kuriai vadovauja trenerė Lina Dambrauskaitė. Merginos
Lietuvos vyrų bei moterų kurčiųjų rinktinės - pasaulio čempionato finale
Liubline (Lenkija) vykstančiame pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionate į finalą pateko ir vyrų, ir moterų rinktinės.Gintaro Razučio auklėtiniai pusfinalyje 71:56 pranoko ukrainiečius,
Lietuviai pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionate sutriuškino ir ispanus
Antrą triuškinančią pergalę Liubline (Lenkija) vykstančiame pasaulio kurčiųjų pirmenybėse iškovojo Lietuvos vyrų rinktinė.Šeštadienį čempionų titulą ginantys
Kurčiųjų rinktinė pasaulio čempionate startavo pergale
Liubline (Lenkija) startavusiame pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionate pergalingai startavo Lietuvos vyrų rinktinė.Čempionų titulą ginantys lietuviai 95:73 (21:22, 23:13, 26:19, 25:19)
Kurčiųjų rinktinė išvyko į Salonikuose vyksiantį Europos čempionatą
Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinė antradienį išvyko į Salonikus (Graikija), kur šį savaitgalį prasidės Europos kurčiųjų krepšinio čempionatas.Čempionatą
Kurtieji apie taivaniečių kiaulystę: būtume žinoję - būtume nulipę nuo pakylos
„Tarybinę Lietuvą liaudis sukūrė/Už laisvę ir tiesą kovojus ilgai...“, – tokie žodžiai, kylant Lietuvos trispalvei, nuskambėjo pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionato
Pasityčiojimas: auksą iškovojusiems lietuviams sugrotas tarybinis himnas
Pasityčiojimas: auksą iškovojusiems lietuviams sugrotas tarybinis himnas (3)
Taivane vykęs 2015 metų pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionatas sekmadienį baigėsi akibrokštu – pagerbiant vyrų turnyro aukso medalius laimėjusią Lietuvos rinktinę nuskambėjo
Pasaulio kurčiųjų čempionate vyrai iškovojo aukso, moterys - sidabro medalius
Pasaulio kurčiųjų čempionate vyrai iškovojo aukso, moterys - sidabro medalius (2)
Taivane sekmadienį baigėsi pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionatas, kurio finale žaidė ir vyrų, ir moterų rinktinės.Vyrai po atkaklios kovos 78:75 (20:27, 16:7, 15:16, 27:25) įveikė
Lietuvos rinktinė sumindė graikus ir kovos pasaulio kurčiųjų čempionato finale
Taivane vykstančiame pasaulio kurčiųjų čempionate į finalą pateko Lietuvos vyrų rinktinė, kuri šeštadienį 80:31 (26:11, 17:7, 21:2, 16:11) sutriuškino Graikijos krepšininkus.Nugalėtojų
Lietuvės sutriuškino ukrainietes ir pateko į pasaulio kurčiųjų čempionato finalą
Lietuvos moterų rinktinė - Taivane vykstančio pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionato finale.Šeštadienį mūsiškės pusfinalyje 79:56 (15:21, 19:14, 28:13, 17:8) sutriuškino
Pasaulio kurčiųjų čempionate - vyrų ir moterų pergalės "nepadoriais" skirtumais
Taivanyje vykstančiame pasaulio kurčiųjų pasaulio čempionate pirmadienį Lietuvos ir vyrų, ir moterų komandos iškovojo pergales tiesiog "nepadoriais" skirtumais.Vyrai startavo net
Kurčiosios moterys pasaulio čempionato starte tiesiog išsityčiojo iš švedžių
Lietuvos moterų rinktinė stulbinančia pergale pradėjo Taivane vykstantį pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionatą.Sekmadienį mūsų moterys net 77:16 (23:3, 15:7, 21:4, 18:2) sumindė Švedijos