Naujienos kraunasi...

Gardėsis užnuodytoje lėkštėje: tūkstančiai lietuvių plūsta į krepšinio dievų pamirštą miestą

Autorius: Mindaugas Augustis, specialiai Delfi iš Kelno, Krepsinis.lt.
Gardėsis užnuodytoje lėkštėje: tūkstančiai lietuvių plūsta į krepšinio dievų pamirštą miestą
DELFI montažas
Rokas Giedraitis dvejus metus gyveno Vokietijoje, bet dangų remiančias Kelno katedros bokštų smailes pirmą kartą iš arti išvydo tik atvykęs į Europos čempionatą su Lietuvos rinktine. Ketvirtas pagal dydį Vokietijos miestas kadaise buvo ryškus taškas krepšinio žemėlapyje, kol vieną dieną viskas išlėkė į orą – teliko aferų tvaiko prisigėręs krateris, rašo Krepšinis.lt.

Europos čempionatą priimantis Kelnas jau keliolika metų neturi profesionalios krepšinio komandos.

Klesti futbolas, ledo ritulys ir rankinis, o krepšinis – išnykęs

Plačioje „Lanxess“ arenos paunksmėje rymo 13 stiklo obeliskų, skirtų įamžinti tiek pat čia vykusių rankinio Čempionų lygos finalo ketverto turnyrų bei jų nugalėtojų.

Lietuviams įdomiausias turėtų būti vienas naujesnių, pastatytas 2018 metais „Montpellier“ (Prancūzija) ekipos garbei – jos sudėtyje stipriausias planetos rankinio pirmenybes laimėjo ir Jonas Truchanovičius.

Pačioje „Lanxess“ arenoje akylesnė akis pro laikinai koridorių sienas užpildžiusias Europos krepšinio čempionato afišas įžvelgs nuolatinių šeimininkų buvimo pėdsakų.

Tai – aštuonis kartus Vokietijos ledo ritulio čempione tapusi Kelno „Haie“ komanda.

Didžiausioje bei moderniausioje uždaroje šalies arenoje jau du kartus vyko pasaulio ledo ritulio ir sykį – rankinio pirmenybės (2024-aisiais užsuks ir Europos rankinio čempionatas).

Nėra ko ir kalbėti apie didžiausią visos Vokietijos aistrą – futbolą. Ar galingiausią miesto klubą „Koln“.

Trečiadienį net ir trečiame pagal pajėgumą divizione rungtyniaujanti Kelno „Viktoria“ galėjo pasimėgauti 50 tūkst. žiūrovų užnugariu – vien dėl to, jog Vokietijos taurės turnyro burtai į svečius pakvietė šalies čempioną Miuncheno „Bayern“.

Bet retas čionykštis galėtų pasigirti gyvai matęs aukščiausio lygio krepšinį – nors Kelnas ir laikomas itin sportišku miestu.

Pernai situaciją bent šiek tiek galėjo pakeisti Eurolygos finalo ketvertas. Tačiau dėl Vokietijoje tuo metu tebegaliojusių karantino ribojimų Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) titulą iš Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos „Barcelona“ (Ispanija) ekipos nudžiovė tuštutėlėje „Lanxess“ arenoje.

O iki tol krepšinio mėgėjai neturėjo nė menkiausios dingsties užsukti į milijoninį Šiaurės Reino-Vestfalijos didmiestį. Kaip neturėjo ir profesionalai.

„Vienintelį kartą čia buvau su komanda, kai vykome žaisti į Boną – pervažiavome ir tiek. Net nežinau, ar Kelnas turi savo klubą“, – Delfi sakė buvęs Berlyno ALBA legionierius R. Giedraitis.

Klubą Kelnas vis dėlto turi, tik jis ateinantį sezoną turėtų žaisti ketvirtoje pagal pajėgumą Vokietijos lygoje.

Tame pačiame klube šiame amžiuje dirbo tokie treneriai kaip Svetislavas Pešičius ir Saša Obradovičius, žaidė Marcinas Gortatas, Ademola Okulaja ir Tiboras Pleissas.

Kelno „99ers“ (kitaip, „RheinEnergie“) net rungtyniavo Eurolygoje. Bet pasaulį užvaldęs godulys ir masinis proto užtemimas visas ambicijas pavertė pelenais.

Sudegino rėmėjų santaupas

Krepšinio invazijos į Kelną pradžią išduoda pats senasis komandos pavadinimas – 1999 metais įkurtas klubas vos per du sezonus komerciniu keliu prisibeldė į „Bundesliga“ pirmenybes.

Plačių užmojų debiutantai komandą patikėjo į dabartinio Serbijos rinktinės vairininko S. Pešičiaus rankas, ir šis nenuvylė: jau pirmais metais „99ers“ tapo šalies vicečempionais.

Derbį su kaimyninės Bonos „Telekom“ ekipa „Lanxess“ arenoje tuomet, skirtingais duomenimis, stebėjo nuo 15 iki 18 tūkst. žiūrovų.

Klubo tituliniu rėmėju tapo energetikos milžinas „RheinEnergie“, biudžetas siekė 6 mln. Vokietijos markių, o sudėtį sustiprinę pajėgūs vietos ir užsienio krepšininkai nešė titulus: tris šalies taures ir galiausiai čempionų laurus, nuskintus 2006-aisiais.

Tuomet Kelno atstovai ir debiutavo Eurolygoje, bet tai jau buvo pabaigos pradžia.

Scenarijus, galbūt įprastas praėjusio amžiaus pabaigos Lietuvos futbole, sujaudino Vokietijos krepšinį.

„99ers“ ėmė merdėti 2007-aisiais, o po metų 600 tūkst. eurų skolų kupros slegiamo klubo valdymą perėmė bankroto administratorius.

Vokietijos žiniasklaidoje tuomet linksniuotos nepasiteisinusios viltys: iš pradžių minias žiūrovų traukęs projektas palaipsniui prarado susidomėjimą, žiūrovų tribūnose retėjo, tai vertė kraustytis į mažesnę areną, o tuomet entuziazmo neteko ir rėmėjai.

Tačiau dabar Europos krepšinio čempionato organizaciniam komitetui Kelne priklausantis ilgametis „99ers“ darbuotojas Delfi papasakojo subtilesnę nuosmukio istoriją.

„Vienas klubo finansus tvarkęs žmogus rūpinosi ir Kelno verslininkų investicijomis į nekilnojamąjį turtą JAV, Teksase. Kuomet kilo JAV paskolų rinkos krizė, ten „sudegė“ šimtai milijonų. O tai juk buvo pinigai žmonių, sėdėdavusių VIP ložėse per mūsų rungtynes. Dėl to rėmėjai ir nusisuko nuo klubo, dėl to jie dar ilgai nenorės turėti nieko bendro su krepšiniu“, – teigė pašnekovas, nenorėjęs viešinti savo pavardės.

Kai kurie šaltiniai tuometėje Vokietijos spaudoje išties siejo ūmią „99ers“ prapultį su pasauline finansų krize – tik kiek kitu rakursu. Esą bėdos ištiktą klubą gelbėti buvo pasiryžę verslininkai iš Hamburgo, bet tuomet griausmingai žlugo bankas „Lehman Brothers“, ir investuotojai išgaravo.

Rinktinė vokiečius domina

Kaip ten bebūtų, „RheinStars“ dabar besivadinanti Kelno komanda buvo nublokšta į mėgėjišką lygmenį ir savo ateitį sieja su tolima, bet galbūt patvaresne jaunimo ugdymo perspektyva.

O prisiekusiems krepšinio mėgėjams Kelne – jei tik tokių dar išlikę – kito stambaus įvykio mieste prie Reino teko laukti net keliolika metų.

Kol galiausiai į „Lanxess“ areną atbildėjo Europos čempionatas – progą pasidairyti po Kelną gavo ir R. Giedraitis.

„Gražu, tipiška Vokietija – labai jau panašu į Berlyną. Man Vokietija visada asocijuojasi su laisve: tą jausdavau Berlyne, pasirodė, kad žmonės labai laisvi ir čia“, – įspūdžiais dalinosi 30-metis gynėjas.

O kokia yra Vokietijos krepšinio publika?

„Žmonių į „Bundesliga“ rungtynes renkasi daug, tik jie ramesni. Ateina į krepšinį kaip į šventę, padaužo „bananais“ (pripučiamomis lazdomis – Delfi) ir viskas – nėra tokie emocingi kaip mes.

Nors Kelnas ir nėra krepšinio miestas, esu tikras, kad vokiečių tribūnose per Europos čempionatą bus daug. Vis tiek palaikys savo rinktinę, juk žaidžia namuose. Čia – ne klubinis krepšinis, čia visi už tėvynę. Turbūt ir iš kitų miestų susirinks – girdėjau, ALBA fanai atvažiuoja“, – svarstė R. Giedraitis.

Ir Lietuvos rinktinės snaiperis, panašu, neapsirinka.

Lietuvos sirgalių – tūkstančiai

Netiesiogiai tai liudija žiniasklaidos susidomėjimas: Kelne akredituota iš viso maždaug trys šimtai jos atstovų, iš kurių dauguma – vokiečiai. Bet yra ir dar tiesmukesnis faktas.

Bilietai į pirmąsias šeimininkų rungtynes ketvirtadienį su Prancūzija beveik išparduoti – prekyboje vėlų trečiadienio vakarą buvo likę tik šiek tiek brangesnių kategorijų bilietų (kainos svyruoja nuo 31,5 iki 171,5 euro).

Daugiausiai „Lanxess“ arenoje gali susigrūsti iki 20 tūkst. žiūrovų, bet per tokius renginius kaip Europos čempionatas nemaža dalis tribūnų būna atriekiama žiniasklaidai ir kitiems svečiams. Tad dabar maksimali arenos talpa siekia maždaug 17 tūkst. vietų.

Pagal bilietų prekybos rezultatus, keliolika tūkstančių krepšinio mėgėjų turėtų susirinkti ir į kitas pirmosios čempionato dienos Kelne rungtynes.

Tiesa, dalis jų pirko dienos bilietus arba palaikomos komandos abonementą, tad nebūtinai pasirodys visuose mačuose.

Bet ir čempionato organizatoriai, ir patys Lietuvos delegacijos nariai Kelne laukia daugiatūkstantinės tautiečių armijos.

Lietuvos krepšinio federacijos atstovų vertinimu, pirmame etape Kazio Maksvyčio auklėtinius galėtų palaikyti 3-3,5 tūkst. aistruolių.

Organizatoriai teigia, jog susidomėjimas „arbūziniais“ marškinėliais vilkinčia komanda bilietų kasose – dar didesnis. Jų skaičiavimu, parduota 8 tūkst. abonementų į visas Lietuvos rinktinės rungtynes, be to, lietuviai esą išpirkę dar 6 tūkst. kitų rūšių bilietų.

„Mes jau seniai skaičiuojame, kiek alaus arenoje išgers jūsiškiai“, – juokėsi anksčiau minėtas „99ers“ darbuotojas iš čempionato organizacinio komiteto Kelne.

Skaičiuoti vokiečiai išties pradėjo dar prieš pusantrų metų, kai pasinaudojo šeimininkų teise pasikviesti vieną komandą į savo grupę apeinant burtus – ir pasirinko Lietuvą.

Šįkart paskaičiavimai, panašu, bus tikslesni nei seniai į užmarštį nugarmėjusių „99ers“ vadovų atveju. Belieka tikėtis, kad vokiečiai teisingai įvertino pajamas iš krepšinio turistų – bet ne komandų pajėgumą ant parketo.

Primename, kad lietuviai Europos čempionatą pradės ketvirtadienį, nuo 18.15 val. Lietuvos laiku, maču su titulą ginančia Slovėnija. Susiremti su Vokietijos komanda teks sekmadienį.

B grupėje taip pat varžysis prancūzai, bosniai ir vengrai.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Motiejūnas buvo vienas pergalės prieš lietuviškąją "Baskonia" kalvių
Motiejūnas buvo vienas pergalės prieš lietuviškąją "Baskonia" kalvių
Eurolygos aštuntojo turo rungtynėse susidūrė komandos, kuriose rungtyniauja trys krepšininkai iš Lietuvos.Donato Motiejūno atstovaujamas Monako "AS Monaco" (6-2) klubas
Ispanija iš FIBA reitingo viršūnės pirmą sykį išstūmė amerikiečius
Ispanija iš FIBA reitingo viršūnės pirmą sykį išstūmė amerikiečius
Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) sudaromo vyrų rinktinių reitingo viršūnėje pirmą kartą atsidūrė Ispanija, iš pirmosios vietos išstūmusi daugiau nei 12 metų
Unikalūs Lietuvos vadovų prisiminimai – nuo čempionų sutikimo 1937 m. iki Kauno sporto halės atidarymo
Unikalūs Lietuvos vadovų prisiminimai – nuo čempionų sutikimo 1937 m. iki Kauno sporto halės atidarymo
Lietuvos krepšinis švenčia šimtmetį, tačiau didžioji dauguma mūsų sporto pasididžiavimo gimtadieniu laiko 1937 metus. Tai metai, kurių gegužės mėnesį Rygoje Lietuvos vyrų
Lemtinga pergalė Juodkalnijoje: Lietuva užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą
Lemtinga pergalė Juodkalnijoje: Lietuva užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą
Pasaulio čempionato atrankos K grupėje pirmadienį vakare Lietuvos rinktinė (8-2) svečiuose 65:56 (19:15, 18:15, 12:14, 16:12) įveikė Juodkalnijos rinktinę (6-4) ir užsitikrino vietą 2023-iųjų
Rinktinė kelialapį į pasaulio čempionatą galėtų užsitikrinti net ir pralaimėjusi Juodkalnijoje
Rinktinė kelialapį į pasaulio čempionatą galėtų užsitikrinti net ir pralaimėjusi Juodkalnijoje
Pirmadienio vakarą 20 val. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (7/2) Podgoricoje bandys užsitikrinti kelialapį į 2023-ųjų pasaulio čempionatą ir reabilituotis po triuškinamo pralaimėjimo,
Keturių lietuvių susidūrime Eurolygoje – nutraukta "Panathinaikos" nesėkmių serija
Keturių lietuvių susidūrime Eurolygoje – nutraukta "Panathinaikos" nesėkmių serija
Eurolygos septintajame ture pentadienį susidūrė komandos, kuriose rungtyniauja keturi krepšininkai iš Lietuvos.Mariaus Grigonio ir Artūro Gudaičio Atėnų "Panathinaikos" (2-5)
Slogus Kemzūros sugrįžimas: Panevėžyje rinktinę triuškino prancūzai su savo žvaigžde
Slogus Kemzūros sugrįžimas: Panevėžyje rinktinę triuškino prancūzai su savo žvaigžde
Lietuvos rinktinė (7-2) patyrė antrą pralaimėjimą 2023 metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse.Šiame FIBA atrankos lange vyriausiąjį trenerį Kazį Maksvytį pavaduojančio Kęstučio
Prancūzai atskrido į Lietuvą; mūsų rinktinė išsirinko kapitoną (sudėtys)
Prancūzai atskrido į Lietuvą; mūsų rinktinė išsirinko kapitoną (sudėtys)
Europos vicečempionė Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinė ketvirtadienio popietę pasiekė Kauną. Po dienos Vincento Collet auklėtiniai Panevėžyje žais pasaulio čempionato atrankos rungtynes
Rintinės užkulisiai – naujojoje LKF rubrikoje
Rintinės užkulisiai – naujojoje LKF rubrikoje
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei pradėjus pasiruošimą FIBA pasaulio taurės atrankos varžybų lango rungtynėms startuoja ir nauja Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) video rubrika
Pokyčiai nacionalinėje komandoje: Gailių keičia Lietuvos jaunimo rinktinės lyderis
Pokyčiai nacionalinėje komandoje: Gailių keičia Lietuvos jaunimo rinktinės lyderis
Lietuvos krepšinio federacija informuoja apie pokyčius Kęstučio Kemzūros vadovaujamoje rinktinėje.Dėl ligos iš rinktinės rikiuotės iškrito Deividas Gailius, jį pakeis 20-metis
Jubiliejiniame Sedekerskio mače baskams prireikė pratęsimo prieš autsaiderius
Jubiliejiniame Sedekerskio mače baskams prireikė pratęsimo prieš autsaiderius
Netikėtai sunkią pergalę prieš vienus Ispanijos pirmenybių autsaiderių iškovojo Roko Giedraičio ir Tado Sedekersko atstovaujama komanda.Vitorijos "Baskonia" (5-2) namie tik
Uraganiškai puolusi "Baskonia" su puikiu Giedraičiu sutriuškino Nebo vedamą "Maccabi"
Uraganiškai puolusi "Baskonia" su puikiu Giedraičiu sutriuškino Nebo vedamą "Maccabi"
Triuškinančią pergalę Eurolygoje iškovojo uraganinį puolimą pademonstravusi Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (4-2).Baskai savo gerbėjų
"Barcelona" pasiryžusi "padovanoti“ pirmąjį pralaimėjimą "Fenerbahče" komandai
"Barcelona" pasiryžusi "padovanoti“ pirmąjį pralaimėjimą "Fenerbahče" komandai
Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai (5-0) lieka vieninteliai Eurolygoje, nesuklupę nė karto. Penktadienį šią pergalių seriją sieks nutraukti Šarūno Jasikevičiaus
NBA lygoje – karti Europos čempionato MVP realybė: tik stebi, kaip žaidžia Valančiūnas
NBA lygoje – karti Europos čempionato MVP realybė: tik stebi, kaip žaidžia Valančiūnas
Šių metų Europos čempionate su Ispanijos rinktine triumfavęs ir apskritai naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP) pripažintas ispanas Willy Hernangomezas NBA lygoje kol kas dažniausiai tėra
Prancūzų atsakas į Rusiją išvykusiam Heurteliui: viskas baigta, jis – nebe rinktinės dalis
Prancūzų atsakas į Rusiją išvykusiam Heurteliui: viskas baigta, jis – nebe rinktinės dalis
Prancūzijos krepšinio federacijos prezidentas Jean-Pierre'as Siutatas viešai prakalbo apie rinktinės žaidėją Thomą Heurtelį, kuris nepaisant pasirašytų įsipareigojimų
Sedekerskis žaidė naudingai, o Giedraitis pabaigoje nužudė "Real"
Sedekerskis žaidė naudingai, o Giedraitis pabaigoje nužudė "Real"
Dviejų Eurolygos komandų mūšį Ispanijos pirmenybėse laimėjo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (3-2).Baskai savo gerbėjų akivaizdoje 88:82 (14:19,
Sedekerskio pakartotas rekordas nepadėjo: baskai po atkaklios kovos nusileido OLY
Sedekerskio pakartotas rekordas nepadėjo: baskai po atkaklios kovos nusileido OLY
Pirmąją nesėkmę Eurolygoje patyrė Tado Sedekerskio ir Roko Giedraičio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (3-1).Joano Penarroya auklėtiniai savo gerbėjų akivaizdoje po itin permainingos
Sedekerskis pranoko Giedraitį, o baskai paliko  "Crvena Zvezda" be pergalių
Sedekerskis pranoko Giedraitį, o baskai paliko "Crvena Zvezda" be pergalių
Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis pasirodė neįprastai kukliai, tačiau jų atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (3-0) eurolygoje žengia be pralaimėjimų.Baskai savo gerbėjų akivaizdoje
Ar "Baskonia" Eurolygoje išliks nesuklupusi? (turo apžvalga)
Ar "Baskonia" Eurolygoje išliks nesuklupusi? (turo apžvalga)
Puikiai Eurolygos sezoną pradėjo Vitorijos „Baskonia“, kuriai atstovauja net penki Baltijos šalių krepšininkai.Baskų komanda (2 pergalės, 0 pralaimėjimų) šioje dviguboje
Puikiai pasirodę "Baskonia" lietuviai nepaliko vilčių Schillerio auklėtiniams
Puikiai pasirodę "Baskonia" lietuviai nepaliko vilčių Schillerio auklėtiniams
Puikiai pasirodę Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis atvedė savo komandą į triuškinančią pergalę Ispanijos pirmenybėse.Vitorijos "Baskonia" (2-2) išvykoje lengvai įveikė
Giannis: žaisdamas rinktinėje vėl įsimylėjau krepšinį
Giannis: žaisdamas rinktinėje vėl įsimylėjau krepšinį
Milvokio "Bucks" bei Graikijos rinktinės lyderis Giannis Antetokounmpo papasakojo apie savo pasirodymą nacionalinėje komandoje Europos pirmenybėse."Turime eiti žingsnis po žingsnio.
Giedraičio ir Sedekerskio ekipa per pratęsimą palaužė Obradovičiaus kariauną
Giedraičio ir Sedekerskio ekipa per pratęsimą palaužė Obradovičiaus kariauną
Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo solidžiai pasirodžiusių Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (2-0).Baskai namie po pratęsimo 103:96
Eurolygoje – "Barcelona" ir "Real" mūšis (turo apžvalga)
Eurolygoje – "Barcelona" ir "Real" mūšis (turo apžvalga)
Šios dvikovos nekantriai laukia ne tik Ispanijos, bet ir visos Europos krepšinio sirgaliai. Eurolygos rungtynėse ketvirtadienį santykius išsiaiškins „Barcelona“
Solidaus Giedraičio ir Sedekerskio žaidimo pergalei prieš "Ryto" varžovus nepakako
Solidaus Giedraičio ir Sedekerskio žaidimo pergalei prieš "Ryto" varžovus nepakako
Ispanijos pirmenybėse Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia" (1-2) nusileido Vilniaus "Ryto" varžovams FIBA Čempionų lygoje.Baskai namie po dramatiškos
Giedraitis buvo vienas vedlių į pergalę Eurolygoje, solidžiai prisidėjo ir Sedekerskis
Giedraitis buvo vienas vedlių į pergalę Eurolygoje, solidžiai prisidėjo ir Sedekerskis
Pergalingai Eurolygoje startavo Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos "Baskonia".Baskai išvykoje 81:71 (19:21, 20:12, 20:23, 22:15) parklupdė Valensijos "Valencia"
Panevėžyje – pasaulio čempionato atrankos mačas
Panevėžyje – pasaulio čempionato atrankos mačas
Kazį Maksvytį vyriausiojo trenerio pareigose pakeitusio Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 2023 metų FIBA pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Prancūzija
Jokubaičio vedama "Barca" išliejo pyktį: per kėlinį įspūdingai palaužta "Baskonia"
Jokubaičio vedama "Barca" išliejo pyktį: per kėlinį įspūdingai palaužta "Baskonia"
Ispanijos Supertaurės finale pralaimėjusi ir ACB lygos sezoną nesėkme pradėjusi „Barcelona“ (0-1) blankiai pradėjo ir antrąjį lygos mačą, tačiau įspūdingai sužaidė trečiąjį
Čempionato šeimininkas svečius išlydėjo ironija apie krepšinio realijas Vokietijoje specialiai
Čempionato šeimininkas svečius išlydėjo ironija apie krepšinio realijas Vokietijoje specialiai
16 metų Vokietijos krepšinio federacijai (DBB) vadovaujančio Ingo Weisso neužliūliavo nei bronzinis Europos čempionato šeimininkų pasirodymas, nei Kelne bei Berlyne komandą palaikydavusių

Vartotojo meniu
Diskusijos
Ką šiuo metu klausotės? (2075) 11.13 14:23
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime