Naujienos kraunasi...

Gedvilas turi tvirtą kandidatą užimti rinktinės trenerio postą (jo ir naujojo gen. sekretoriaus komentarai)

Autorius: Krepšinis.lt.


Antradienį Kaune vykstančioje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) konferencijoje paaiškėjo naujasis federacijos prezidentas: juo tapo Vydas Gedvilas, šias pareigas perėmęs iš Arvydo Sabonio.

LKF konferencijoje balso teisę turėjo 136 nariai, tarp kurių buvo įvairaus lygmens šalies klubai, juos vienijančios lygos, savivaldybių ir privačios sporto mokyklos, galiausiai 28 kitos organizacijos, susijusios su krepšiniu, rašo Krepšinis.lt.

Buvęs Lietuvos moterų rinktinės treneris, 1997 metais tapęs Europos čempionu, surinko 77 balsus iš 136.

Antras liko R. Butautas (31 balsas), trečias – R. Javtokas (28).

Kadangi V. Gedvilas jau pirmame ture sulaukė daugiau nei pusės konferencijos dalyvių palaikymo, antro rinkimų turo nebeprireikė.

„Laimėti dar nieko nereiškia, reikės daug dirbti. Ta programa, tie tikslai, kuriuos minėjau, reikalaus daug pastangų ir vargo.

Ačiū už pasikėjimą, esame viena bedruomenė, esame už krepšinį. Žvelgiant į kitus kandidatus, jie tikrai ras vietą krepšinį, dėkoju dar kartą už pasitikėjimą“, – iškart po rezultatų paskelbimo kalbėjo naujasis krepšinio federacijos vadovas.

„Neslėpsiu, tikėjausi laimėti, žinojau, jog būsiu vienas lyderių. Juk čia šioje salėje buvo daug mano kolegų, bičiulių, bendražygių. Be to, šalia manęs Mindaugas Balčiūnas. Su juo įkūrėme tarptautinį krepšinio universitetą. Jūs gal ne visi apie tai girdėjote. Lietuvos krepšinis – brangus, žinomas, vertinamas produktas. Kai turiu tokį generalinį sekretorių, nebus sunku dirbti. Be to, pats turiu adminstracinės, politinės patirties.

Tikuosi, jog politikai padės. Nežinau, ar geras pavyzdys, kuomet „Maximos“ parduotuvės kasininkė uždirba 700-800 eurų, o krepšinio treneris su bakalauru gauna 400-500 eurų algą.

Daug problemų, bet svarbiausia – vieninga bendruomenė. Galėsiu pakviesti kitus kandidatus, jei tik jie norės kartu dirbti, rasime jiems vietą krepšinyje. Žinoma, Arvydui Saboniui visada visi keliai atviri. Jis gali būti labai naudingas Lietuvos krepšiniui“, – teigė V. Gedvilas.

Jo bendražygis, LKF generalinio sekretoriaus vietą užimsiantis Mindaugas Balčiūnas džiaugėsi pačiu procesu.

„Noriu padėkoti už tokį palaikymą, pasitikėjimą. Didžiausias laimėjimas – pats procesas, kandidatai, diskusijos, kelionės į regionus, susitikimas ir pokalbiai su krepšinio bendruomene.

Ir pati konferencija buvo organizuota aukštame lygyje. Mes su Vydu turime patirties. Čia nėra laiko apšilti kojų, o jau nuo rytojaus reikia dirbti. FIBA „langai“, trenerių paieškos, laukia rimti darbai“, – kalbėjo M. Balčiūnas.

– Kada galime sulaukti naujo vyrų rinktinės trenerio paskyrimo?

– (Vydas Gedvilas) Apie tai mes kalbėjome su Kaziu Maksvyčiu, mes prašėme, jog kai jis pasirašinės naują kontraktą, įtrauktų sąlygą, leidžiančią prisijungti prie rintinės.

Mano nuomone – Kazys geriausias kandidatas. Jis sutiko. Bet tai mano nuomonė. Neatmetu galimybės, jog K. Maksvytis pakvies į štabą Rimą Kurtinaitį, Kęstutį Kemzūrą, Dainių Adomaitį ar kitą gerai žinomą specialistą.

Kalbant apie moterų krepšinį ir trenerio paieškas, tai Rimantas Grigas, patyręs specialistas, davęs man sutikimą.

Bet tai tik mano nuomonė. Gal trenerių asociacija turės kitą nuomonę, dar vyks VK narių balsavimas ir diskusijos.

– Ką tik kalbėjo A. Sabonis, kuris naujai komandai linkėjo skaidrumo, ar tai gali būti priekaištas jums?

– (V. G.) Man virš 60 metų, dar neturėjau jokių problemų šioje vietoje.

Esu išrinktas Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu, tai mano atsakomybė. Turiu vykdyti kontrolę.

Aš galiu pasigirti patirtimi versle, moku sudarinėti biudžetus, skaityti finansines eilutes.

O dėl priekaištų... Nežinau, ar tai priekaištai. Mes visi turime būti skaidrūs. Šioje vietoje tikrai nebus jokių problemų.
Adnet media icon

– (Mindaugas Balčiūnas). Skaidrumas – tokia abstrakti sąvoka. Bet niekas geriau neužtikrina skaidrumo kaip decentralizavimas. Tai viena mūsų rinkiminės programos nuostatų. Decentralizavimas gali užtikrinti organizacijos ir jos sprendimų skaidrumą ir objektyvumą.

Kalbant apie finansus, jų skaidrumą gali užtikrinti įstatai, daugiau net nežinau ką pridurti.

– Kokią įtaką jūsų pergalei turėjo politinė patirtis?

– (V. G.) Per 12 metų nebuvau nutolęs nuo krepšinio, vedžiau nemokamai paskaitas, seminarus, nes politikai negali gauti atlygio už papildomą veiklą. Turiu tarptautinių ryšių politikoje.

Manau, tai tik pliusas tai, kad turiu politinės patirties.

– Koks planuojamas LKF biudžetas?

– (M. B.) Bent 15-20 proc. didesnis biudžetas kasmet yra būtinybė augančiai organizacijai. Tai ambicija, kurią turime įgyvendinti.

– Kur įsikurs naujoji federacija?

– (V. G.) Klausimas pakankamai sudėtingas. Federacija liks Kaune, nesame tie, kurie nori viską sugriauti. Kalbant apie krepšinio namus... Nežinau. Krepšinio federacijai čia per daug vietos. Manau, kad šie krepšinio namai būtų puikus muziejus.
Adnet media icon

Rezultatai nepriklauso nuo to, ar turėsime gražius kabinetus. Vienas iš variantų – grįžti į Savanorių prospektą. Jeigu turėsime mokėti kiekvieną mėnesį po 7 tūkst. eurų už nuomą, kalbame apie 70 tūkst. eurų per metus. Šią sumą galėtume investuoti į kitas sritis. Pavyzdžiui, moksleivių krepšinio lygą, atleisti vaikus nuo mėnesinio mokesčio.

Mums reikia važinėti po regionus, bendrauti su bendruomene, o ne sėdėti kabinetuose.

– Pakankamai brandi komanda, ar turėsite šviežio kraujo joje?

– (M. B.) Kalbame apie konsultantus, kurie yra vienos ar kitos srities pasaulinio lygio profesionalai, pavyzdžiui, Petras Tutlys arba Ilja Laursas.

Aš aiškiai žinau, ką reiktų daryti vystant federaciją. Kalbant apie administracijos darbuotojus, manau, kad ir dabar yra neblogas kolektyvas. Kas norės dirbti, gaus veiklos.

Bet turime eiti į globalų, pasaulinį lygį ir ten reikia žmonių, kurie gyvena tuo. Šie žmonės sutiko ir labiau džiaugiamės, kad jie savo indėlį dės į krepšinio vystymą globaliu mastu.

– (V. G.) Nenurašykite ir pagyvenusių žmonių, esame kupini entuziazmo ir sveikatos. Gal testus išlaikytume dar geriau nei jaunimas.

Pristatyta komanda dalyvaus daugiau projektinėje veikloje. Jie visi turi savo darbus. Mums reikalinga komanda, kuri mums patartų, padėtų rasti rėmėjus ir išvystyti projektus. Savo 10 kvadratinių metrų kabinete išvystėme veiklą su tarptautiniu krepšinio universitetu, kuris yra žinomas visame pasaulyje. Vienintelis toks universitetas.

Kalbame apie trenerių kvalifikacijos kėlimą. Ten mūsų treneriai pasijungia nemokamai. Dabar esame įrašę 150 valandų trukmės kursus, kur turime projektą su Kinija. Turime bendrų veiklų su Rusija, Turkija, Latvija. Išvystėme projektą be jokios valstybės paramos. Čia neatvažiuoja mokytis futbolo kokie ispanai, bet krepšinio – taip. Jie nori mokytis ir prisijungti prie viso projekto.

Dabar mes turime ne mažo universiteto modelį, bet visą krepšinio federaciją. Turime žymiai stipresnį ginklą ir stipresnius argumentus, kaip viską vystyti.

– Mindaugai, ką jums reiškia grįžimas į sekretoriaus postą?

– (M. B.) Daug, tiek asmeniškai, tiek mano aplinkai. Žinote, kokiomis aplinkybėmis man teko palikti. Turiu daugiau žinių, daugiau patirties, noro.

Noriu pasakyti, kad tam tikros gyvenimo negandos negali sugriauti to kelio. Džiaugiuosi, jog vėl esu čia. Pradedu etapą, kuris man kelia aukštas ambicijas. Matau didžiulį potencialą tiek organizacijos, tiek viso Lietuvos krepšinio.

– Jūs, Mindaugai, nebuvote pakviestas į „Eurobasket 2011“ renginio minėjimą?

– (M. B.) Taip, nebuvau. Žinau, buvo gražus renginys, bet dėl to neturiu kažkokių nuoskaudų.

Rinkimų metu V. Gedvilas, pristatydamas savo kandidatūrą, kritikavo esamą trenerių kvalifikacinių kategorijų sistemą, žadėjo dėti pastangas, kad visi klubai galėtų pretenduoti į Sporto rėmimo fondo finansavimą, iškėlė trečio Regionų krepšinio lygos diviziono idėją, taip pat pabrėžė agentų veiklos reglamentavimo poreikį.

R. Butautui jis oponavo kalbėdamas apie pačios LKF institucinę kryptį, ragindamas kuo labiau decentralizuoti federacijos veiklą, žadėjo panaikinti praėjusios kadencijos vadovybės įvestus mokesčius MKL dalyviams ir dažniau lankyti LKF narius. „Prezidentas neturi sėdėti gražiame kabinete, prezidentas turi vairuoti“, – pažymėjo V. Gedvilas.

Pirmą kartą istorijoje LKF konferencijoje dalyvavo absoliučiai visi 136 nariai.

Priešistorė

A. Sabonis paliko LKF prezidento postą po dviejų kadencijų – maksimalios įstatuose numatytos vadovavimo trukmės.

Metams atidėjus Tokijo olimpines žaidynes, analogiškai pratęsta buvo ir antroji buvusio legendinio krepšininko kadencija. Iš viso jis prezidento pareigas ėjo dešimt metų.

Po nepriklausomybės atkūrimo LKF taip pat vadovavo Stanislovas Stonkus (1991-1994 m.), Algimantas Pavilonis (1995-2002 m.) ir Vladas Garastas (2003-2011 m.). Šiame amžiuje reali rinkimų kova vyko tik kartą. 2007 metais perrinkimo siekęs V. Garastas vos išvengė antrojo turo, sulaukęs 53 balsų iš šimto.

Darių Sarkaną tuomet palaikė 42 LKF nariai, Algį Žvaliauską – 5. Kuomet iš buvusio Kauno „Žalgirio“ ir Lietuvos rinktinės trenerio postą perėmė garsiausias jo auklėtinis, niekas rinkimuose stoti skersai kelio pastarajam nebeišdrįsdavo.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Curry aplenkė legendinį Pippeną
Curry aplenkė legendinį Pippeną
32 taškus dvikovoje prieš Portlando "Trail Blazers" surinkęs San Fransisko "Golden State Warriors" lyderis Stephenas Curry pagal karjeroje NBA pelnytus taškus
"Atletas" nutraukė įspūdingą "Gargždų" seriją, laimėjo ir "Žalgirio" bei "Neptūno" dubleriai
"Atletas" nutraukė įspūdingą "Gargždų" seriją, laimėjo ir "Žalgirio" bei "Neptūno" dubleriai
Nutrūko dvylikos „Gargždų“ (14-2) pergalių serija „7bet-NKL“ čempionate.Eriko Kubiliaus auklėtiniai namuose 77:82 (19:10, 17:26, 18:23, 23:23) nusileido Kauno raj. „Atleto“
Barkley originaliai užsiminė galintis pasitraukti iš televizijos 2023 metais
Barkley originaliai užsiminė galintis pasitraukti iš televizijos 2023 metais
Šlovės muziejaus narys bei TNT laidų vedėjas Charlesas Barkley užsiminė galintis pasitraukti iš televizijos 2023 metais."Noriu įgyvendinti šį tikslą, kai man sukaks 60.
Jokubaitis: tai buvo ypatingos rungtynės – tiek man asmeniškai, tiek "Žalgiriui"
Jokubaitis: tai buvo ypatingos rungtynės – tiek man asmeniškai, tiek "Žalgiriui"
Praėjusią savaitę dvi pergales Eurolygoje iškovojęs Kauno „Žalgiris“ penktadienį Barselonoje 73:96 (17:24, 21:28, 20:23, 15:21) neatsilaikė prieš „Barceloną“
Žalgiriečiams nuotaiką kėlė Jasikevičius (Zdovco, Kalniečio, Blaževičiaus komentarai)
Žalgiriečiams nuotaiką kėlė Jasikevičius (Zdovco, Kalniečio, Blaževičiaus komentarai)
Nors ir žaidė be grupės itin svarbių krepšininkų, „Barcelonos“ komanda vėlų penktadienio vakarą visiems pademonstravo, kodėl šiuo metu Eurolygos turnyro lentelėje užima
Kuzminsko ir Giedraičio perdavimai – tarp gražiausių Eurolygos turo momentų
Kuzminsko ir Giedraičio perdavimai – tarp gražiausių Eurolygos turo momentų
Eurolyga paskelbė dvyliktojo turo gražiausių momentų dešimtuką, kuriame galime išvysti ir krepšininkus iš Lietuvos.Į rinkinį pateko Sankt Peterburgo "Zenit"
Reta šventė NBA lygoje – pergalėmis džiaugėsi ir puikus Sabonis, ir Valančiūnas
Reta šventė NBA lygoje – pergalėmis džiaugėsi ir puikus Sabonis, ir Valančiūnas
NBA čempionate penktadienį pergales iškovojo abi Lietuvos krepšininkų komandos. Domanto Sabonio Indianos „Pacers“ (9 pergalės/12 pralaimėjimų) Indianapolyje 114:97 (31:35,
Favoritų pergalių serijos ir trijų pratęsimų drama Los Andžele
Favoritų pergalių serijos ir trijų pratęsimų drama Los Andžele
NBA čempionate Finikso „Suns“ laimėjo jau 15-as rungtynes iš eilės, o „Golden State Warriors“ bei Milvokio „Bucks“ savo pergalių serijas pratęsė iki šešerių
"Žalgiris" krito prieš Šaro kariauną
"Žalgiris" krito prieš Šaro kariauną
Dviejų iš eilės laimėtų Kauno „Žalgirio“ Eurolygos rungtynių serija nutrūko Barselonoje. Jure Zdovco auklėtiniai išvykoje rezultatu 73:96 (17:24, 21:28, 20:23, 15:21)
Savo balso nebepažinęs Maksvytis braukė prakaitą: net nepavyko išeiti į Klaipėdą pasivaikščioti
Savo balso nebepažinęs Maksvytis braukė prakaitą: net nepavyko išeiti į Klaipėdą pasivaikščioti
25:0 – tokiu spurtu po padrikos rungtynių pradžios raumenis pramankštinusi Lietuvos rinktinė Kazio Maksvyčio debiutą pavertė lengvu pasivaikščiojimu Klaipėdos pajūriu. Tokiu,
Motiejūno klubas patyrė neįtikėtiną nesėkmę po metimo iš aikštės vidurio
Motiejūno klubas patyrė neįtikėtiną nesėkmę po metimo iš aikštės vidurio
Neįtikėtiną trilerį pralaimėjo Donato Motiejūno atstovaujama Monako "AS Monaco" (5-7) komanda.Eurolygos debiutantai namie apmaudžiai 84:85 (21:22, 19:26, 22:14, 22:23) nusileido Vilerbano
Debiutinėse Maksvyčio rungtynėse prie rinktinės vairo – triuškinanti pergalė
Debiutinėse Maksvyčio rungtynėse prie rinktinės vairo – triuškinanti pergalė
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergale pradėjo atrankos kelią į 2023 metų pasaulio čempionatą. Penktadienį lietuviai pirmąsias F atrankos rungtynes Klaipėdoje su bulgarais laimėjo
Belgrado pragaras "Unics" žaidėjų neišgąsdino
Belgrado pragaras "Unics" žaidėjų neišgąsdino
Ketvirtą pergalę iš eilės Eurolygoje iškovojo Kazanės "Unics" (7/5) komanda neturėjusi daug vargo Belgrade.Rusijos klubas išvykoje užtikrintai 98:78 (26:16, 21:23,
Artimiausi Lietuvos varžovai čekai patyrė nesėkmę
Artimiausi Lietuvos varžovai čekai patyrė nesėkmę
Atrankos į 2023 metų pasaulio čempionatą F grupės rungtynėse penktadienį jėgas tarpusavyje išmėgino būsimi Lietuvos rinktinės varžovai.Bosnija ir Hercegovina savo aikštėje 97:90
Rusijos rinktinė davė pamoką italams, gruzinai Tbilisio trileryje palaužė Ukrainą
Rusijos rinktinė davė pamoką italams, gruzinai Tbilisio trileryje palaužė Ukrainą
Atranką į 2023 metų pasaulio krepšinio čempionatą sėkmingai pradėjo Rusijos rinktinė. Naujojo stratego Zorano Lukičiaus auklėtiniai Sankt Peterburge vykusiose H grupės rungtynėse penktadienį
Latvius treniruojantį italą supykdė teisėjų sprendimas Belgrade: kodėl kažkas turėjo įsikišti?
Latvius treniruojantį italą supykdė teisėjų sprendimas Belgrade: kodėl kažkas turėjo įsikišti?
Atrankos į 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionatą turnyras Europos zonos A grupėje prasidėjo nuo itin rezultatyvių ir permainingų rungtynių Belgrade, kur šeimininkai serbai 101:100
T.Allenas paprašė "Grizzlies" atdėti pagerbimo ceremoniją dėl kaltinimo sukčiavimu
T.Allenas paprašė "Grizzlies" atdėti pagerbimo ceremoniją dėl kaltinimo sukčiavimu
Sausio pabaigoje turėjo įvykti ceremonija, kurios metu Memfio "Grizzlies" išimtų iš apyvartos Tony Alleno 9-ąjį marškinėlių numerį.Kaip praneša "Uproxx",
"Bulls" lyderiu tapęs DeRozanas paaiškino, kas jį motyvavo
"Bulls" lyderiu tapęs DeRozanas paaiškino, kas jį motyvavo
Vienu puikiai NBA lygos tarpsezonyje padirbėjusio Čikagos "Bulls" klube už sudėties formavimą atsakingo krepšinio operacijų viceprezidento Artūro Karnišovo pasiekimų buvo
"Maccabi" pasakė "ačiū" aukštaūgiui
"Maccabi" pasakė "ačiū" aukštaūgiui
Tel Avivo "Maccabi" palinkėjo sėkmės tolimesnėje karjeroje Mathiasui Lessortui ir oficialiai pranešė nepratęsiantis kontrakto.Izraelio čempionai su aukštaūgiu buvo sudarę
16 latvių tritaškių nepakako palaužti serbų, estai laimėjo Vokietijoje (visi rezultatai)
16 latvių tritaškių nepakako palaužti serbų, estai laimėjo Vokietijoje (visi rezultatai)
Ketvirtadienio vakarą įvairiose Europos šalyse prasidėjo atrankos į 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionatą varžybos, kuriose rinktinės dėl FIBA atrankos „langų“ laiko
Trilerį tarp Turkijos grandų laimėjo Eurolygos čempionai
Trilerį tarp Turkijos grandų laimėjo Eurolygos čempionai
Eurolygos dvyliktajame ture susitiko Turkijos krepšinio grandai iš Stambulo, o pergalę šventė titulą ginantis "Anadolu Efes" (6-6) klubas.Ergino Atamano auklėtiniai išvykoje
Grigonis menkai prisidėjo prie įtempto CSKA ir "Bayern" mūšio
Grigonis menkai prisidėjo prie įtempto CSKA ir "Bayern" mūšio
Eurolygoje antrą sunkią pergalę iš eilės iškovojo Mariaus Grigonio atstovaujama Maskvos CSKA (7-5) komanda.Dimitrio Itoudžio auklėtiniai namie tikrame trileryje 77:74 (18:24, 14:17,
Zdovcas apie taktinę dvikovą su Jasikevičiumi: laukiu siurprizų, bet pats turiu kitų darbų
Zdovcas apie taktinę dvikovą su Jasikevičiumi: laukiu siurprizų, bet pats turiu kitų darbų
„Galbūt geriausia komanda turnyre“ – taip Kauno „Žalgirio“ (2/9) treneris Jure Zdovcas apibūdina artimiausią savo auklėtinių varžovę „Barcelona“ (9/2).Slovėnas
Jokubaitis: jaučiasi, kad žalgiriečiai yra laimingi, todėl laimingas esu ir aš
Jokubaitis: jaučiasi, kad žalgiriečiai yra laimingi, todėl laimingas esu ir aš
Penktadienį Barselonos „Palau Blaugrana“ arenoje vyksiančiame Eurolygos susitikime Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmą kartą šiame sezone išbandys jėgas
Nuotaikinga Žvagulio gerbėjų Giedraičio ir Žemaičio dvikova
Nuotaikinga Žvagulio gerbėjų Giedraičio ir Žemaičio dvikova
LKL TV rubrikoje „5 sekundžių iššūkis“, kurį veda jaunasis reporteris Aistis, reakcijos greičiu susirungė du Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai –
LaMelo norėjo sužavėti areną, tačiau vietoj dėjimo – sirgalius šypsotis privertęs epizodas
LaMelo norėjo sužavėti areną, tačiau vietoj dėjimo – sirgalius šypsotis privertęs epizodas
Šarlotės „Hornets“ (12/8) tečiadienį naktį svečiuose 106:99 (24:28, 28:21, 30:28, 24:22) pranoko Orlando „Magic“ krepšininkus (4/15), o po rungtynių dėmesio
Drama Indianapolyje: naudingas Sabonis, nesustabdytas LeBronas ir pratęsimas
Drama Indianapolyje: naudingas Sabonis, nesustabdytas LeBronas ir pratęsimas
Po diskvalifikacijos į aikštę grįžęs LeBronas Jamesas pelnė beveik trečdalį „Lakers“ taškų, o Los Andželo ekipa (10/10) Indianapolyje 124:116 (26:31, 34:35, 22:18, 30:28,
Optimizmo pliūpsnis Naujajame Orleane: Valančiūnas ir kompanija sutriuškino "Wizards"
Optimizmo pliūpsnis Naujajame Orleane: Valančiūnas ir kompanija sutriuškino "Wizards"
NBA čempionate Naujojo Orleano „Pelicans“ (4/16) namuose užtikrintai 127:102 (36:27, 36:23, 23:23, 32:29) pranoko vieną Rytų konferencijos favoritę Vašingtono „Wizards“

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime