Naujienos kraunasi...

Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Lenktynėse dėl Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto išryškėjo aiškus lyderis. Dainiaus Adomaičio atlaisvintoje pozicijoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai norėtų matyti Kazį Maksvytį, kuriam jau pateikė pasiūlymą perimti rinktinės vairą.

Antradienio vakarą paskleista žinia turbūt nenustebino nė vieno – K. Maksvytis nuo pat D. Adomaičio sprendimo pasitraukti buvo laikomas pagrindiniu kandidatu į šią poziciją, o bukmekeriai darbėniškiui skyrė mažesnį nei 2 koeficientą tapti Lietuvos rinktinės treneriu – tai reiškia, jog Permės „Parma“ klube nuo šio sezono dirbančio stratego šansai gauti šį darbą vertinti daugiau nei 50 proc.

Tiesa, pats 42-ejų specialistas kol kas nėra apsisprendęs.

Kalbėdamas su Krepsinis.net po Raimundo Sargūno taurės turnyro Panevėžyje finišo, strategas tikino įžvelgiantis bent kelis darbo rinktinėje trūkumus.

Pirmiausia, K. Maksvyčiui norėtųsi stabilesnės situacijos. Nacionalinės komandos vairą jis perimtų prieš pat olimpines žaidynes, į kurias rinktinę dar reikėtų nuvesti per nelengvu išbandymu veikiausiai tapsiantį atrankos turnyrą.

Maža to, jau kitąmet planuojami pokyčiai ir LKF vadovybėje – baigsis antroji ir, greičiausiai, paskutinė federacijos prezidento Arvydo Sabonio kadencija, o kartu su juo nuo scenos turėtų pasitraukti ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kas žino, kokį trenerį prie Lietuvos rinktinės vairo norės matyti naujasis LKF prezidentas ir jo pagalbininkai?

Kitas aspektas, stabdantis K. Maksvytį nuo greito sprendimo, yra sutartis su „Parma“ klubu. Tik nuo praėjusios vasaros pabaigos Rusijos glūdumoje darbus pradėjęs treneris pasirašydamas sutartį nesitikėjo, kad dar rugsėjį ant jo stalo gulės pasiūlymas perimti Lietuvos rinktinės vairą, tad tokia sąlyga nebuvo įtraukta ir į žemaičio kontraktą.

Nors suderinti darbą klube, kuris rungtyniaus tik VTB Vieningoje lygoje ir žais vos po vienerias rungtynes per savaitę, ir rinktinėje, kurios „langų“ per ateinančius metus tik vienas, ko gero, nebūtų labai sunku, nemažus pinigus į savo projektą investuojantiems Rusijos klubo savininkams gali nepatikti tokia šalutinė K. Maksvyčio veikla.

Vis dėlto keli veiksniai, skatinantys K. Maksvytį priimti ypatingą pasiūlymą, gali nusverti neigiamus argumentus ar padėti įtikinti Permės klubo vadovus.

Kaip K. Maksvytis minėjo bendraudamas su Krepsinis.net, „tokio šanso gali daugiau ir nebesulaukti“. Nors darbėniškio karjera pastarąjį dešimtmetį stabiliai kyla į viršų, o daugelis krepšinio gerbėjų dabar jį mato tarp trijų ar keturių geriausių šalies trenerių, niekas nėra apsaugotas nuo aplinkybių kaitos.

Galbūt K. Maksvyčiui atsisakius šio kvietimo, į jį atsilieps kitas tarp geriausiai vertinamų Lietuvos trenerių įvardijamas specialistas, Rimas Kurtinaitis ar Darius Maskoliūnas, kuriam prie rinktinės vairo pasiekus gerų rezultatų, durys į nacionalinę komandą užsivertų bent keleriems metams.

Be to, bet kada persigalvoti gali ir Šarūnas Jasikevičius, kuris iki šiol nė nesvarstė galimybės stoti prie Lietuvos rinktinės vairo.

Dar viena aplinkybė, vedanti K. Maksvytį link teigiamo atsakymo šalies krepšinio federacijai, yra ypatingas jo ryšys su daugeliu nacionalinei komandai šiuo metu atstovaujančių krepšininkų.

Nors šis treneris per savo karjerą nėra dirbęs vyrų rinktinėje, daugelį dabartinės nacionalinės komandos žaidėjų jis pažįsta dar iš jaunimo rinktinių laikų.

Net trečdalį – keturis – šiųmetinės komandos žaidėjų jis treniravo vien auksu pasibaigusiuose 1992 m. gimimo vaikinų čempionatuose. Jonas Valančiūnas treniruojamas K. Maksvyčio iškovojo U16 ir U18 Europos bei U19 pasaulio čempionatų auksą, Rokas Giedraitis ir Arnas Butkevičius laimėjo U19 pasaulio ir U20 Europos čempionatus, o Edgaras Ulanovas susišlavė net keturis aukso medalius – U16, U18, U19 ir U20 pirmenybėse.

1992 m. gimimo vaikinus K. Maksvytis Kauno krepšinio mokykloje treniravo nuo pat mažų dienų, o ten per jo rankas perėjo ne vienas dabar gerai žinomas žaidėjas, iš kurių žymiausias – E. Ulanovas.

Darbą su jaunimu specialistas baigė 2012-aisiais, kai pasirašė pirmąją sutartį su Klaipėdos „Neptūnu“, o praleidęs uostamiestyje pirmąjį sezoną ir bendraudamas su portalu Lrytas.lt K. Maksvytis, lyg matydamas ateitį, vylėsi, kad kada nors jo ir buvusių auklėtinių keliai susikirs ir nacionalinėje komandoje.

„Baigėsi gražus etapas. Tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau vieni su kitais susimatysime vyrų rinktinėje“, – svajingai 2013-aisiais prasitarė K. Maksvytis.

Tiesa, net ir per tuos šešerius metus iki 2019-ųjų geros širdies žemaičiui teko ne sykį ir aikštėje, ir už jos ribų prasilenkti su galimai nacionalinėje komandoje jo auklėtiniais tapsiančiais žaidėjais.

E. Ulanovą (2013-2014 m.) ir A. Butkevičių (2013-2015 ir 2017 m.) jam teko treniruoti „Neptūne“, o R. Giedraitį strategas daugybę kartų sutiko LKL arenoje – snaiperis penkerius metus iki 2018-ųjų vasaros rungtyniavo dvejose LKL ekipose.

Nesvetimi K. Maksvyčiui yra ir keli likę Lietuvos rinktinės nariai. 1994 m. gimusius ir Kaune tobulėjusius Marių Grigonį ir Luką Lekavičių šiam treneriui teko šiek tiek treniruoti dar jaunimo lygmenyje, o puikius santykius K. Maksvytis palaiko ir su už rinktinės borto po konflikto su D. Adomaičiu likusiu Donatu Motiejūnu.

Jį tuomet dar pirmą sezoną profesionaliame klube dirbęs K. Maksvytis treniravo Kauno „Aisčiuose“, o užsimezgę bičiuliški šių vyrų santykiai tęsėsi ir prabėgus keleriems metams.

2015-aisiais, kai K. Maksvytis baigė pirmąjį savo etapą „Neptūne“ ir liko be darbovietės, D. Motiejūnas pasirūpino, jog buvęs jo treneris galėtų pasistažuoti Hjustono „Rockets“ klube. Dvi savaites už Atlanto praleidęs treneris grįžęs žavėjosi D-Mo darbo etika ir dėkojo šiam krepšininkui už šiltą priėmimą Teksase.

K. Maksvyčiui iš visų rinktinės žaidėjų kiek mažiau pažįstami yra tik veteranai – Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Renaldas Seibutis bei vienas jauniausias komandos narys Domantas Sabonis, augęs ir gyvenęs Ispanijoje bei JAV.

Visgi tikėtina, kad jau kitąmet bent du iš keturių veteranų turės užleisti savo vietas jaunesniems kolegoms, tad sąlyginai jaunam K. Maksvyčiui neturėtų būti bėda susikurti autoritetą komandoje, kurioje jį puikiai žino bent trys ketvirtadaliai žaidėjų.

Belieka tik sulaukti, ar šie argumentai bus užtektini jau ne vienerius metus kylančia Lietuvos krepšinio trenerių žvaigžde vadinamam K. Maksvyčiui.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
D.Motiejūnas patyrė traumą, ar pavyks aukštaūgiui tesėti pažadą jau vasarį žaisti rinktinėje?
D.Motiejūnas patyrė traumą, ar pavyks aukštaūgiui tesėti pažadą jau vasarį žaisti rinktinėje?
Donatui Motiejūnui gali nepavykti tesėti pažado apsivilkti rinktinės marškinėlkius jau vasarį vyksiančiose atrankos į 2021 metų Europos čempionatą varžybose.Kinijos žiniasklaida pranešė,
A.Juškevičiaus vedami K.Maksvyčio auklėtiniai iškovojo pergalę per pratęsimą
A.Juškevičiaus vedami K.Maksvyčio auklėtiniai iškovojo pergalę per pratęsimą
Pagaliau pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo ir Permės "Parma" (4/9) komanda, kurioje vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja
"Eurobasket 2021" atrankos pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje
"Eurobasket 2021" atrankos pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje
Prasidėjus naujiems metams, naują etapą pradeda ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri jau vasario mėnesį stos į kovą 2021 metų Europos krepšinio čempionato atrankos rungtynėse.Turnyrą
Slovėnų gretas gali papildyti pilietybės siekiantis amerikietis
Slovėnų gretas gali papildyti pilietybės siekiantis amerikietis
Slovėnijos krepšinio bendruomenei gerai žinomas Jordanas Morganas netrukus gali papildyti šios šalies nacionalinę komandą – 28-erių amerikietis siekia Slovėnijos pilietybės.Mičigano
D.Motiejūnas davė pažadą prisijungti prie rinktinės jau vasarį
D.Motiejūnas davė pažadą prisijungti prie rinktinės jau vasarį
Donatas Motiejūnas, bendraudamas su naujuoju Lietuvos rinktinės vyriausiuoju treneriu Dariumi Maskoliūnu, teigė jau vasarį per Europos čempionato atrankos rungtynių ciklą prisijungsiąs prie nacionalinės
Puikus E.Žukausko žaidimas neišgelbėjo K.Maksvyčio auklėtinių nuo pralaimėjimo autsaideriams
Puikus E.Žukausko žaidimas neišgelbėjo K.Maksvyčio auklėtinių nuo pralaimėjimo autsaideriams
Permės "Parma" (3/9) klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja Eigirdas Žukauskas ir Adas Juškevičius, VTB Vieningoje
Sirgaliai tiki rinktine – į finalines rungtynes jau nupirkta daugiau nei trečdalis bilietų
Sirgaliai tiki rinktine – į finalines rungtynes jau nupirkta daugiau nei trečdalis bilietų
Penktadienį prasidėjusi visuotinė bilietų prekyba į „Žalgirio“ arenoje vyksiantį olimpinės atrankos krepšinio turnyrą ypatingai sudomino sirgalius. Per kelias dienas nuo prekybos
K.Maksvyčio kariauna pasipildė Lenkijoje siautėjusiu amerikiečiu
K.Maksvyčio kariauna pasipildė Lenkijoje siautėjusiu amerikiečiu
Permės "Parma" (2/6) klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja Eigirdas Žukauskas ir Adas Juškevičius, pasikvietė
K.Maksvytis po mačo Krasnodare: nekalbėsiu apie teisėjus, bet noriu, kad lyga peržiūrėtų įrašą
K.Maksvytis po mačo Krasnodare: nekalbėsiu apie teisėjus, bet noriu, kad lyga peržiūrėtų įrašą
Kaip jau rašėme, šeštadienį VTB Vieningoje lygoje šeštadienį įvyko "lietuviškų" komandų akistata, kurioje buvo gana atkakli kova.Manto Kalniečio
K.Maksvyčio auklėtiniai nepasipriešino Eurolygos čempionams
K.Maksvyčio auklėtiniai nepasipriešino Eurolygos čempionams
Permės "Parma" (3/7) klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja Adas Juškevičius ir Eigirdas Žukauskas, VTB Vieningoje
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į olimpinės atrankos turnyrą Kaune
Prasideda išankstinė bilietų prekyba į olimpinės atrankos turnyrą Kaune
Prasidėjus Kalėdinei karštinei krepšinio sirgaliai sau ir savo draugams jau gali padovanoti išankstines dovanas. Šiandien startavo išankstinė prekyba bilietais į
Paskelbti geriausi Lietuvos metų krepšininkai
Paskelbti geriausi Lietuvos metų krepšininkai
Antradienį Kaune, „Žalgirio“ arenos amfiteatre įvyko „Krepšinio namų apdovanojimų 2019“ renginys, kurio metu buvo pagerbti geriausi šių metų krepšininkai
Sensacija VTB lygoje: K.Maksvyčio auklėtiniai išvykoje nukovė Eurolygos klubą
Sensacija VTB lygoje: K.Maksvyčio auklėtiniai išvykoje nukovė Eurolygos klubą
Sensaciją VTB Vieningoje lygoje pateikė Kazio Maksvyčio treniruojamas Permės "Parma" (3/6) klubas su Adu Juškevičiumi ir Eigirdu Žukausku.Vieni autsaiderių permiečiai išvykoje
R.Skaisgyrys papasakojo apie galimybę Tokijuje matyti dvi Lietuvos komandas
R.Skaisgyrys papasakojo apie galimybę Tokijuje matyti dvi Lietuvos komandas
2020-ųjų Tokijo olimpinės žaidynės gali tapti istorinėmis Lietuvos krepšiniui – šalis turi galimybę į Japonijos sostinę deleguoti net dvi rinktines. Prieš birželį
R.Kurtinaitis paskolino puolėją K.Maksvyčiui
R.Kurtinaitis paskolino puolėją K.Maksvyčiui
Jevgenijus Valijevas keliasi iš vienos Rusijos komandos į kitą, iš vieno lietuvio trenerio pereina pas kitą.Maskvos srities "Chimki" klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba
"Lietuviškasis" Permės klubas pratęsė kontraktą su K.Maksvyčiui puikiai pažįstamu L.Williamsu
"Lietuviškasis" Permės klubas pratęsė kontraktą su K.Maksvyčiui puikiai pažįstamu L.Williamsu
Kaziui Maksvyčiui puikiai pažįstamas iš jo darbo Panevėžio "Lietkabelyje" ir Klaipėdos "Neptūne" laikų Lorenzo Williamsas lieka lietuvio treniruojamame Permės "Parma"
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
V.Šeškus - apie rinktinės šansus olimpinėje atrankoje: slovėnai net ne stipresni už Lietuvą
Birželio 28 dieną Kaune įvyks Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyro finalas, kuriame dauguma Lietuvos krepšinio rinktinės sirgalių jau dabar laukia akistatos tarp mūsiškių
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
Burtais nenusivylęs D.Maskoliūnas: "iššauti" gali kiekviena komanda
„Pastaruoju metu burtai mums nebūdavo labai sėkmingi, todėl šiuos vertinu gana neblogai“, – sužinojęs, su kuo teks kovoti olimpiados krepšinio atrankos turnyre, sakė
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Paskelbtas rinktinės tvarkaraštis braunantis į Tokiją: pirma varžovė - Venesuela
Trečiadienio popietę Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) būstinėje Šveicarijoje ištraukus Tokijo olimpinių žaidynių atrankos varžybų burtus savo varžovus sužinojo
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
Paaiškėjo lietuvių galimų varžovų sąrašas olimpiniame atrankos turnyre
FIBA pirmadienį atskleidė daugiau detalių, kokiu būdu ir kaip bus traukiami olimpinių žaidynių burtai.Tapo aišku, kad Lietuvos varžovais bus 4 ir 5 krepšelio komandos, o atmetus turnyro
K.Maksvytis atleido dar vieną amerikietį
K.Maksvytis atleido dar vieną amerikietį
Sekmadienį VTB Vieningoje lygoje antrąją pergalę iškovojęs Permės "Parma" (2/6) klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja
A.Juškevičius jau nebeblizgėjo, tačiau K.Maksvyčio auklėtiniai pagaliau iškovojo pergalę
A.Juškevičius jau nebeblizgėjo, tačiau K.Maksvyčio auklėtiniai pagaliau iškovojo pergalę
Pagaliau pergalę VTB Vieningoje lygoje iškovojo Kazio Maksvyčio ir Gintaro Kadžiulio auklėtiniai.Sekmadienį Permės "Parma" (2/6) klubas su dviem lietuviais namie užtikrintai 97:81
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Apie tėčio medalius prabilęs Sabonis: turime pakankamai talento patekti į olimpines žaidynes
Paaiškėjus olimpinių žaidynių atrankos krepšeliams, Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) oficialus tinklalapis pakalbino Indianos „Pacers“ aukštaūgį
Lietuva pateko į pirmąjį olimpinės atrankos burtų krepšelį (sistemos aprašymas)
Lietuva pateko į pirmąjį olimpinės atrankos burtų krepšelį (sistemos aprašymas)
FIBA paskelbė rinktinių, kurios varžysis olimpiniame atrankos turnyre, krepšelius, sudarytus pagal nacionalinių komandų reitingą.Lietuva pateko į pirmąjį krepšelį kartu su Serbija,
Geriausių šalies krepšininkių ir krepšininkų rinkimuose – finišo tiesioji
Geriausių šalies krepšininkių ir krepšininkų rinkimuose – finišo tiesioji
Gruodžio 3 dieną, antrą kartą organizuojamame „Krepšinio namų apdovanojimų“ vakare, kurį pristato degalinių tinklas „EMSI“, bus pagerbti geriausi šalies krepšininkai
Dar vienas fantastiškas A.Juškevičiaus šou nepadėjo: K.Maksvyčio auklėtiniai nusileido "Uniks"
Dar vienas fantastiškas A.Juškevičiaus šou nepadėjo: K.Maksvyčio auklėtiniai nusileido "Uniks"
Adas Juškevičius antrose VTB Vieningosios lygos rungtynėse surengė įspūdingą šou, tačiau jo komanda pralaimėjo paskutinių sekundžių trilerį.Permės "Parma" (1/6) klubas,
Lietuva rengs olimpinį krepšinio atrankos turnyrą
Lietuva rengs olimpinį krepšinio atrankos turnyrą
FIBA Vykdomasis komitetas penktadienį paskelbė keturias šalis, kuriose bus rengiamas olimpinis vyrų krepšinio atrankos turnyras.Kartu su Kanada (Viktorija), Kroatija (Splitas), Serbija
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos rinktinei – šiuolaikiškos ir labai reikalingos dovanos
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės medicinos komandos „ginklų arsenalą“ papildė dar vienas svarbus aparatas. Kompanijos „Philips“ atstovai rinktinei padovanojo portatyvų

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime