Naujienos kraunasi...

Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Lenktynėse dėl Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto išryškėjo aiškus lyderis. Dainiaus Adomaičio atlaisvintoje pozicijoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai norėtų matyti Kazį Maksvytį, kuriam jau pateikė pasiūlymą perimti rinktinės vairą.

Antradienio vakarą paskleista žinia turbūt nenustebino nė vieno – K. Maksvytis nuo pat D. Adomaičio sprendimo pasitraukti buvo laikomas pagrindiniu kandidatu į šią poziciją, o bukmekeriai darbėniškiui skyrė mažesnį nei 2 koeficientą tapti Lietuvos rinktinės treneriu – tai reiškia, jog Permės „Parma“ klube nuo šio sezono dirbančio stratego šansai gauti šį darbą vertinti daugiau nei 50 proc.

Tiesa, pats 42-ejų specialistas kol kas nėra apsisprendęs.

Kalbėdamas su Krepsinis.net po Raimundo Sargūno taurės turnyro Panevėžyje finišo, strategas tikino įžvelgiantis bent kelis darbo rinktinėje trūkumus.

Pirmiausia, K. Maksvyčiui norėtųsi stabilesnės situacijos. Nacionalinės komandos vairą jis perimtų prieš pat olimpines žaidynes, į kurias rinktinę dar reikėtų nuvesti per nelengvu išbandymu veikiausiai tapsiantį atrankos turnyrą.

Maža to, jau kitąmet planuojami pokyčiai ir LKF vadovybėje – baigsis antroji ir, greičiausiai, paskutinė federacijos prezidento Arvydo Sabonio kadencija, o kartu su juo nuo scenos turėtų pasitraukti ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kas žino, kokį trenerį prie Lietuvos rinktinės vairo norės matyti naujasis LKF prezidentas ir jo pagalbininkai?

Kitas aspektas, stabdantis K. Maksvytį nuo greito sprendimo, yra sutartis su „Parma“ klubu. Tik nuo praėjusios vasaros pabaigos Rusijos glūdumoje darbus pradėjęs treneris pasirašydamas sutartį nesitikėjo, kad dar rugsėjį ant jo stalo gulės pasiūlymas perimti Lietuvos rinktinės vairą, tad tokia sąlyga nebuvo įtraukta ir į žemaičio kontraktą.

Nors suderinti darbą klube, kuris rungtyniaus tik VTB Vieningoje lygoje ir žais vos po vienerias rungtynes per savaitę, ir rinktinėje, kurios „langų“ per ateinančius metus tik vienas, ko gero, nebūtų labai sunku, nemažus pinigus į savo projektą investuojantiems Rusijos klubo savininkams gali nepatikti tokia šalutinė K. Maksvyčio veikla.

Vis dėlto keli veiksniai, skatinantys K. Maksvytį priimti ypatingą pasiūlymą, gali nusverti neigiamus argumentus ar padėti įtikinti Permės klubo vadovus.

Kaip K. Maksvytis minėjo bendraudamas su Krepsinis.net, „tokio šanso gali daugiau ir nebesulaukti“. Nors darbėniškio karjera pastarąjį dešimtmetį stabiliai kyla į viršų, o daugelis krepšinio gerbėjų dabar jį mato tarp trijų ar keturių geriausių šalies trenerių, niekas nėra apsaugotas nuo aplinkybių kaitos.

Galbūt K. Maksvyčiui atsisakius šio kvietimo, į jį atsilieps kitas tarp geriausiai vertinamų Lietuvos trenerių įvardijamas specialistas, Rimas Kurtinaitis ar Darius Maskoliūnas, kuriam prie rinktinės vairo pasiekus gerų rezultatų, durys į nacionalinę komandą užsivertų bent keleriems metams.

Be to, bet kada persigalvoti gali ir Šarūnas Jasikevičius, kuris iki šiol nė nesvarstė galimybės stoti prie Lietuvos rinktinės vairo.

Dar viena aplinkybė, vedanti K. Maksvytį link teigiamo atsakymo šalies krepšinio federacijai, yra ypatingas jo ryšys su daugeliu nacionalinei komandai šiuo metu atstovaujančių krepšininkų.

Nors šis treneris per savo karjerą nėra dirbęs vyrų rinktinėje, daugelį dabartinės nacionalinės komandos žaidėjų jis pažįsta dar iš jaunimo rinktinių laikų.

Net trečdalį – keturis – šiųmetinės komandos žaidėjų jis treniravo vien auksu pasibaigusiuose 1992 m. gimimo vaikinų čempionatuose. Jonas Valančiūnas treniruojamas K. Maksvyčio iškovojo U16 ir U18 Europos bei U19 pasaulio čempionatų auksą, Rokas Giedraitis ir Arnas Butkevičius laimėjo U19 pasaulio ir U20 Europos čempionatus, o Edgaras Ulanovas susišlavė net keturis aukso medalius – U16, U18, U19 ir U20 pirmenybėse.

1992 m. gimimo vaikinus K. Maksvytis Kauno krepšinio mokykloje treniravo nuo pat mažų dienų, o ten per jo rankas perėjo ne vienas dabar gerai žinomas žaidėjas, iš kurių žymiausias – E. Ulanovas.

Darbą su jaunimu specialistas baigė 2012-aisiais, kai pasirašė pirmąją sutartį su Klaipėdos „Neptūnu“, o praleidęs uostamiestyje pirmąjį sezoną ir bendraudamas su portalu Lrytas.lt K. Maksvytis, lyg matydamas ateitį, vylėsi, kad kada nors jo ir buvusių auklėtinių keliai susikirs ir nacionalinėje komandoje.

„Baigėsi gražus etapas. Tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau vieni su kitais susimatysime vyrų rinktinėje“, – svajingai 2013-aisiais prasitarė K. Maksvytis.

Tiesa, net ir per tuos šešerius metus iki 2019-ųjų geros širdies žemaičiui teko ne sykį ir aikštėje, ir už jos ribų prasilenkti su galimai nacionalinėje komandoje jo auklėtiniais tapsiančiais žaidėjais.

E. Ulanovą (2013-2014 m.) ir A. Butkevičių (2013-2015 ir 2017 m.) jam teko treniruoti „Neptūne“, o R. Giedraitį strategas daugybę kartų sutiko LKL arenoje – snaiperis penkerius metus iki 2018-ųjų vasaros rungtyniavo dvejose LKL ekipose.

Nesvetimi K. Maksvyčiui yra ir keli likę Lietuvos rinktinės nariai. 1994 m. gimusius ir Kaune tobulėjusius Marių Grigonį ir Luką Lekavičių šiam treneriui teko šiek tiek treniruoti dar jaunimo lygmenyje, o puikius santykius K. Maksvytis palaiko ir su už rinktinės borto po konflikto su D. Adomaičiu likusiu Donatu Motiejūnu.

Jį tuomet dar pirmą sezoną profesionaliame klube dirbęs K. Maksvytis treniravo Kauno „Aisčiuose“, o užsimezgę bičiuliški šių vyrų santykiai tęsėsi ir prabėgus keleriems metams.

2015-aisiais, kai K. Maksvytis baigė pirmąjį savo etapą „Neptūne“ ir liko be darbovietės, D. Motiejūnas pasirūpino, jog buvęs jo treneris galėtų pasistažuoti Hjustono „Rockets“ klube. Dvi savaites už Atlanto praleidęs treneris grįžęs žavėjosi D-Mo darbo etika ir dėkojo šiam krepšininkui už šiltą priėmimą Teksase.

K. Maksvyčiui iš visų rinktinės žaidėjų kiek mažiau pažįstami yra tik veteranai – Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Renaldas Seibutis bei vienas jauniausias komandos narys Domantas Sabonis, augęs ir gyvenęs Ispanijoje bei JAV.

Visgi tikėtina, kad jau kitąmet bent du iš keturių veteranų turės užleisti savo vietas jaunesniems kolegoms, tad sąlyginai jaunam K. Maksvyčiui neturėtų būti bėda susikurti autoritetą komandoje, kurioje jį puikiai žino bent trys ketvirtadaliai žaidėjų.

Belieka tik sulaukti, ar šie argumentai bus užtektini jau ne vienerius metus kylančia Lietuvos krepšinio trenerių žvaigžde vadinamam K. Maksvyčiui.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Krepšinio sirgaliams – auksinis 2003 metų Europos čempionato finalas
Krepšinio sirgaliams – auksinis 2003 metų Europos čempionato finalas
Krepšinio sirgaliai rytoj turės unikalią galimybę išvysti Stokholme vykusį 2003 metų Europos vyrų krepšinio čempionato finalą, kuriame Lietuvos rinktinė palaužė galingą
Oficialu: Tokijo Olimpinės žaidynės nukeltos metams
Oficialu: Tokijo Olimpinės žaidynės nukeltos metams
Antradienį priimtas sprendimas dėl Tokijo olimpinių žaidynių nukėlimo. Jos vyks 2021-aisiais, praneša Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC).Tai pirmas kartas žaidynių istorijoje, kuomet
FIBA: TOK leido suprasti, kad olimpiados atšaukimas nesvarstomas, reikalaujame užtikrinti saugumą
FIBA: TOK leido suprasti, kad olimpiados atšaukimas nesvarstomas, reikalaujame užtikrinti saugumą
FIBA preiškė, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) ir Tokijo Olimpinių žaidynių organizacinis komitetas privalo užtikrinti krepšininkų saugumą nuo koronaviruso grėsmės."Kas
Pirmosios kregždės: Kanada ir Australija dėl koronaviruso rizikos atsisako siųsti sportininkus į olimpiadą
Pirmosios kregždės: Kanada ir Australija dėl koronaviruso rizikos atsisako siųsti sportininkus į olimpiadą
Kuo toliau, tuo labiau aišku, kad dėl plitančio koronaviruso suplanuotu laiku Tokijo olimpinėms žaidynėms įvykti nebus lemta. Nors Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) savo galutinio žodžio
Tokijo olimpiados likimas bus išspręstas per keturias savaites
Tokijo olimpiados likimas bus išspręstas per keturias savaites
Tokijo Olimpinių žaidynių likimas spręsis per artimiausias keturias savaites. Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pranešė, kad per tą laikotarpį nuspręs, ar dėl koronaviruso pandemijos
Lietuvos rinktinė į olimpiadą gali patekti ir be atrankos turnyro
Lietuvos rinktinė į olimpiadą gali patekti ir be atrankos turnyro
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė į Tokijo olimpines žaidynes gali patekti ir tiesiogiai, be atrankos turnyro.FIBA šiuo metu neketina atsisakyti nuo kvalifikacinių varžybų rengimo,
Atidėta Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio burtų traukimo ceremonija
Atidėta Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio burtų traukimo ceremonija
Plintantis koronavirusas toliau jaukia visus sporto organizacijų ateities planus.Antradienį Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) informavo, kad atidedama šį penktadienį, kovo 20-ąją
Su ispanais pasaulio čempionate triumfavęs S.Scariolo netiki, kad olimpiada startuos laiku
Su ispanais pasaulio čempionate triumfavęs S.Scariolo netiki, kad olimpiada startuos laiku
Ispanijos rinktinės strategas ir Toronto „Raptors“ trenerio asistentas Sergio Scariolo kaip ir visa „Raptors“ komanda, priverstas izoliuotis dėl susidūrimo su Jutos „Jazz“
Kovo 11-ios proga P.Jankūnas tikrino N.Hayeso žinias apie Lietuvą
Kovo 11-ios proga P.Jankūnas tikrino N.Hayeso žinias apie Lietuvą
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga „Žalgiris TV“ pristato naują #ZalgirisChallenge rubrikos epizodą, kuriame šį kartą Pauliaus Jankūno iššūkį
FIBA reitinge Lietuva išlaikė savo pozicijas, iš dešimtuko krito rusai
FIBA reitinge Lietuva išlaikė savo pozicijas, iš dešimtuko krito rusai
FIBA atnaujino nacionalinių komandų reitingą, kuriame Lietuvos rinktinė išlaikė 8-ą poziciją, nors Europos čempionato atrankoje patyrė skaudžią nesėkmę prieš belgus, bet palaužė
Atsigavusi  K.Maksvyčio "Parma“ šoktelėjo į penktą vietą VTB lygoje
Atsigavusi K.Maksvyčio "Parma“ šoktelėjo į penktą vietą VTB lygoje
Sezoną itin prastai pradėjusi ir ilgą laiką tarp autsaiderių buvusi Permės „Parma“ (8/10) pagaliau įsibėgėjo ir po dar vienos pergalės striktelėjo jau į penktą vietą VTB lygos
Lietuvių rungtynės su čekais – tarp penkių populiariausių Europoje
Lietuvių rungtynės su čekais – tarp penkių populiariausių Europoje
FIBA organizacija paskelbė, kad 2021-ųjų Europos čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Čekijos rinktinių pateko tarp penkių populiariausių antrame varžybų ture.Vilniuje vykusios rungtynės,
Lietuva-Čekija rungtynių transliacija sumušė šių metų krepšinio žiūrimumo rekordą
Lietuva-Čekija rungtynių transliacija sumušė šių metų krepšinio žiūrimumo rekordą
Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos rungtynės, transliuotos per TV3, tv3.lt portalą ir TV3Play sumušė šių metų žiūrimumo rekordus. „Kantar TNS“ duomenimis,
Tik paskutiniame kėlinyje pabudusi Lietuvos rinktinė palaužė svečius iš Čekijos
Tik paskutiniame kėlinyje pabudusi Lietuvos rinktinė palaužė svečius iš Čekijos
Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę atrankos į "Eurobasket 2021" čempionatą varžybų C grupėje.Dariaus Maskoliūno auklėtiniai Vilniaus "Siemens" arenoje pabudo
D.Maskoliūnas mačui su čekais neregistruos Belgijoje "10 taškų kainavusio" įžaidėjo
D.Maskoliūnas mačui su čekais neregistruos Belgijoje "10 taškų kainavusio" įžaidėjo
Lietuvos krepšinio rinktinė pirmadienį Europos čempionato atrankos rungtynėse su Čekija žais be Klaipėdos „Neptūno“ gynėjo Žygimanto Janavičiaus.Jį ekipos dvyliktuke pakeis
Belgai: istorinė pergalė prieš elitinę rinktinę, dabar galima svajoti drąsiau
Belgai: istorinė pergalė prieš elitinę rinktinę, dabar galima svajoti drąsiau
Netikėta Belgijos rinktinės pergalė prieš Lietuvą Europos čempionato atrankos starte sukėlė susižavėjimo bangą „Liūtų“ rinktine vietos sporto žiniasklaidoje.„Istorinė
D.Maskoliūnas: sudegėme visi kartu
D.Maskoliūnas: sudegėme visi kartu
„Viskas prasideda nuo gynybos. Jei pradėsime gerai gintis, „atsiriš“ rankos. Nesigavo niekas. Vienaip bandėme, kitą sistemą bandėme. Daug jų neturime. Bet tai nesvarbu. Nepataikė
D.Maskoliūno debiutas pažymėtas košmaru: rinktinė sutriuškinta Belgijoje
D.Maskoliūno debiutas pažymėtas košmaru: rinktinė sutriuškinta Belgijoje
Dariaus Maskoliūno debiutas prie Lietuvos vyrų nacionalinės krepšinio komandos vairo pažymėtas skausmingai.Lietuviai sugebėjo išvengti itin gėdingo pralaimėjimo "Eurobasket 2021"
A.Sireika Lietuvos rinktinės varžovų nelaiko rimtais priešininkais
A.Sireika Lietuvos rinktinės varžovų nelaiko rimtais priešininkais
Šis penktadienis Dariui Maskoliūnui – ypatingas. Jis prie šoninės krepšinio aikštelės linijos oficialiose varžybose pirmąkart stovės jau kaip vyriausiasis Lietuvos
Paaiškėjo olimpinio atrankos turnyro rungtynių laikai
Paaiškėjo olimpinio atrankos turnyro rungtynių laikai
FIBA paskelbė olimpinių atrankos turnyrų rungtynių kalendorių ir jų tikslius laikus. Kaune birželio 23-28 dienomis vyksiančiame turnyre lietuviai žais itin patogiu laiku.Pirmame mače birželio
Rinktinės fotosesijoje – D.Motiejūno dovanos komandos draugams
Rinktinės fotosesijoje – D.Motiejūno dovanos komandos draugams
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriai ir krepšininkai, susirinkę į stovyklas ne tik treniruojasi, bet ir dalyvauja fotosesijoje. Ne išimtis ir ši stovykla, kur krepšininkai
Lietuvos rinktinei – traumų išretintų Belgijos "liūtų" iššūkis
Lietuvos rinktinei – traumų išretintų Belgijos "liūtų" iššūkis
Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, kuriai vadovauja naujasis treneris Darius Maskoliūnas, pradeda 2021 metų Europos čempionato atrankos ciklą. Pirmoji Lietuvos krepšininkų
M.Kalnietis: žaisime lietuvišką krepšinį
M.Kalnietis: žaisime lietuvišką krepšinį
Vienas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės senbuvių, įžaidėjas Mantas Kalnietis, prisipažino norėjęs baigti karjerą, tačiau nuoskauda dėl nesėkmingai rinktinei susiklosčiusio pasaulio
D.Maskoliūnas: žaidėjai ne robotai, o aš – ne vunderkindas
D.Maskoliūnas: žaidėjai ne robotai, o aš – ne vunderkindas
Antradienį Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės nariai susirinko į pirmą treniruotę. Jau ketvirtadienį komanda išskrenda į Belgiją, kur penktadienį žais pirmas Europos vyrų krepšinio
D.Motiejūnas į NBA ir Eurolygos klubų pasiūlymus kol kas nesigilina
D.Motiejūnas į NBA ir Eurolygos klubų pasiūlymus kol kas nesigilina
Šanchajaus „Sharks“ klubo lyderis Donatas Motiejūnas iš pradžių nebuvo įtrauktas į vyrų krepšinio rinktinės kandidatų sąrašą dėl įtempto varžybų grafiko
Lietuvos rinktinę įvertinęs belgų strategas rinktinės sąrašą sutrumpino iki 15 žaidėjų
Lietuvos rinktinę įvertinęs belgų strategas rinktinės sąrašą sutrumpino iki 15 žaidėjų
Belgijos rinktinės strategas Dario Gjerga ir rinktinės štabas paskelbė 15 žaidėjų sąrašą, kuris toliau ruošis pirmosioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Lietuva.„Liūtai“
K.Maksvyčio auklėtiniai paskutinę sekundę nusileido J.Plazą atleidusiam "Zenit"
K.Maksvyčio auklėtiniai paskutinę sekundę nusileido J.Plazą atleidusiam "Zenit"
VTB Vieningoje lygoje Permės "Parma" (7/10)) klubas, kuriame vyriausiuoju treneriu dirba Kazys Maksvytis, jam talkina Gintaras Kadžiulis bei rungtyniauja Adas Juškevičius ir Eigirdas
Meilės dienos proga – papildomi bilietai į olimpinės atrankos turnyrą
Meilės dienos proga – papildomi bilietai į olimpinės atrankos turnyrą
Meilės dienos proga Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ištikimiausiems sirgaliams turi dovanų. Olimpinės atrankos turnyro abonementas aktyviausių sirgalių sektoriuose – 130 ir

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime