Naujienos kraunasi...

Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais

Autorius: Marius Milašius, Alfa.lt.
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Lenktynėse dėl Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto išryškėjo aiškus lyderis. Dainiaus Adomaičio atlaisvintoje pozicijoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovai norėtų matyti Kazį Maksvytį, kuriam jau pateikė pasiūlymą perimti rinktinės vairą.

Antradienio vakarą paskleista žinia turbūt nenustebino nė vieno – K. Maksvytis nuo pat D. Adomaičio sprendimo pasitraukti buvo laikomas pagrindiniu kandidatu į šią poziciją, o bukmekeriai darbėniškiui skyrė mažesnį nei 2 koeficientą tapti Lietuvos rinktinės treneriu – tai reiškia, jog Permės „Parma“ klube nuo šio sezono dirbančio stratego šansai gauti šį darbą vertinti daugiau nei 50 proc.

Tiesa, pats 42-ejų specialistas kol kas nėra apsisprendęs.

Kalbėdamas su Krepsinis.net po Raimundo Sargūno taurės turnyro Panevėžyje finišo, strategas tikino įžvelgiantis bent kelis darbo rinktinėje trūkumus.

Pirmiausia, K. Maksvyčiui norėtųsi stabilesnės situacijos. Nacionalinės komandos vairą jis perimtų prieš pat olimpines žaidynes, į kurias rinktinę dar reikėtų nuvesti per nelengvu išbandymu veikiausiai tapsiantį atrankos turnyrą.

Maža to, jau kitąmet planuojami pokyčiai ir LKF vadovybėje – baigsis antroji ir, greičiausiai, paskutinė federacijos prezidento Arvydo Sabonio kadencija, o kartu su juo nuo scenos turėtų pasitraukti ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Kas žino, kokį trenerį prie Lietuvos rinktinės vairo norės matyti naujasis LKF prezidentas ir jo pagalbininkai?

Kitas aspektas, stabdantis K. Maksvytį nuo greito sprendimo, yra sutartis su „Parma“ klubu. Tik nuo praėjusios vasaros pabaigos Rusijos glūdumoje darbus pradėjęs treneris pasirašydamas sutartį nesitikėjo, kad dar rugsėjį ant jo stalo gulės pasiūlymas perimti Lietuvos rinktinės vairą, tad tokia sąlyga nebuvo įtraukta ir į žemaičio kontraktą.

Nors suderinti darbą klube, kuris rungtyniaus tik VTB Vieningoje lygoje ir žais vos po vienerias rungtynes per savaitę, ir rinktinėje, kurios „langų“ per ateinančius metus tik vienas, ko gero, nebūtų labai sunku, nemažus pinigus į savo projektą investuojantiems Rusijos klubo savininkams gali nepatikti tokia šalutinė K. Maksvyčio veikla.

Vis dėlto keli veiksniai, skatinantys K. Maksvytį priimti ypatingą pasiūlymą, gali nusverti neigiamus argumentus ar padėti įtikinti Permės klubo vadovus.

Kaip K. Maksvytis minėjo bendraudamas su Krepsinis.net, „tokio šanso gali daugiau ir nebesulaukti“. Nors darbėniškio karjera pastarąjį dešimtmetį stabiliai kyla į viršų, o daugelis krepšinio gerbėjų dabar jį mato tarp trijų ar keturių geriausių šalies trenerių, niekas nėra apsaugotas nuo aplinkybių kaitos.

Galbūt K. Maksvyčiui atsisakius šio kvietimo, į jį atsilieps kitas tarp geriausiai vertinamų Lietuvos trenerių įvardijamas specialistas, Rimas Kurtinaitis ar Darius Maskoliūnas, kuriam prie rinktinės vairo pasiekus gerų rezultatų, durys į nacionalinę komandą užsivertų bent keleriems metams.

Be to, bet kada persigalvoti gali ir Šarūnas Jasikevičius, kuris iki šiol nė nesvarstė galimybės stoti prie Lietuvos rinktinės vairo.

Dar viena aplinkybė, vedanti K. Maksvytį link teigiamo atsakymo šalies krepšinio federacijai, yra ypatingas jo ryšys su daugeliu nacionalinei komandai šiuo metu atstovaujančių krepšininkų.

Nors šis treneris per savo karjerą nėra dirbęs vyrų rinktinėje, daugelį dabartinės nacionalinės komandos žaidėjų jis pažįsta dar iš jaunimo rinktinių laikų.

Net trečdalį – keturis – šiųmetinės komandos žaidėjų jis treniravo vien auksu pasibaigusiuose 1992 m. gimimo vaikinų čempionatuose. Jonas Valančiūnas treniruojamas K. Maksvyčio iškovojo U16 ir U18 Europos bei U19 pasaulio čempionatų auksą, Rokas Giedraitis ir Arnas Butkevičius laimėjo U19 pasaulio ir U20 Europos čempionatus, o Edgaras Ulanovas susišlavė net keturis aukso medalius – U16, U18, U19 ir U20 pirmenybėse.

1992 m. gimimo vaikinus K. Maksvytis Kauno krepšinio mokykloje treniravo nuo pat mažų dienų, o ten per jo rankas perėjo ne vienas dabar gerai žinomas žaidėjas, iš kurių žymiausias – E. Ulanovas.

Darbą su jaunimu specialistas baigė 2012-aisiais, kai pasirašė pirmąją sutartį su Klaipėdos „Neptūnu“, o praleidęs uostamiestyje pirmąjį sezoną ir bendraudamas su portalu Lrytas.lt K. Maksvytis, lyg matydamas ateitį, vylėsi, kad kada nors jo ir buvusių auklėtinių keliai susikirs ir nacionalinėje komandoje.

„Baigėsi gražus etapas. Tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau vieni su kitais susimatysime vyrų rinktinėje“, – svajingai 2013-aisiais prasitarė K. Maksvytis.

Tiesa, net ir per tuos šešerius metus iki 2019-ųjų geros širdies žemaičiui teko ne sykį ir aikštėje, ir už jos ribų prasilenkti su galimai nacionalinėje komandoje jo auklėtiniais tapsiančiais žaidėjais.

E. Ulanovą (2013-2014 m.) ir A. Butkevičių (2013-2015 ir 2017 m.) jam teko treniruoti „Neptūne“, o R. Giedraitį strategas daugybę kartų sutiko LKL arenoje – snaiperis penkerius metus iki 2018-ųjų vasaros rungtyniavo dvejose LKL ekipose.

Nesvetimi K. Maksvyčiui yra ir keli likę Lietuvos rinktinės nariai. 1994 m. gimusius ir Kaune tobulėjusius Marių Grigonį ir Luką Lekavičių šiam treneriui teko šiek tiek treniruoti dar jaunimo lygmenyje, o puikius santykius K. Maksvytis palaiko ir su už rinktinės borto po konflikto su D. Adomaičiu likusiu Donatu Motiejūnu.

Jį tuomet dar pirmą sezoną profesionaliame klube dirbęs K. Maksvytis treniravo Kauno „Aisčiuose“, o užsimezgę bičiuliški šių vyrų santykiai tęsėsi ir prabėgus keleriems metams.

2015-aisiais, kai K. Maksvytis baigė pirmąjį savo etapą „Neptūne“ ir liko be darbovietės, D. Motiejūnas pasirūpino, jog buvęs jo treneris galėtų pasistažuoti Hjustono „Rockets“ klube. Dvi savaites už Atlanto praleidęs treneris grįžęs žavėjosi D-Mo darbo etika ir dėkojo šiam krepšininkui už šiltą priėmimą Teksase.

K. Maksvyčiui iš visų rinktinės žaidėjų kiek mažiau pažįstami yra tik veteranai – Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Renaldas Seibutis bei vienas jauniausias komandos narys Domantas Sabonis, augęs ir gyvenęs Ispanijoje bei JAV.

Visgi tikėtina, kad jau kitąmet bent du iš keturių veteranų turės užleisti savo vietas jaunesniems kolegoms, tad sąlyginai jaunam K. Maksvyčiui neturėtų būti bėda susikurti autoritetą komandoje, kurioje jį puikiai žino bent trys ketvirtadaliai žaidėjų.

Belieka tik sulaukti, ar šie argumentai bus užtektini jau ne vienerius metus kylančia Lietuvos krepšinio trenerių žvaigžde vadinamam K. Maksvyčiui.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
 Puerto Rikas norėtų rengti olimpinę atranką, bet vis dar suka galvą: ar verta tiek mokėti?
Puerto Rikas norėtų rengti olimpinę atranką, bet vis dar suka galvą: ar verta tiek mokėti?
Puerto Riko krepšinio federacija paskelbė rimtai svarstanti galimybę organizuoti vieną iš keturių 2020-ųjų vasarą vyksiančių olimpinių atrankos turnyrų. Puerto Riko rinktinėKaip
K.Maksvyčio auklėtiniai patyrė antrą nesėkmę Vieningoje lygoje, lietuviai pasirodė beveik identiškai
K.Maksvyčio auklėtiniai patyrė antrą nesėkmę Vieningoje lygoje, lietuviai pasirodė beveik identiškai
Antrą nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Kazio Maksvyčio treniruojama Permės "Parma" (0/2) komanda su dviem lietuviais, kurie pelnė po tiek pat taškų ir surinko beveik po tiek
Oficialu: Lietuva pretenduos surengti vieną iš olimpinių atrankos turnyrų
Oficialu: Lietuva pretenduos surengti vieną iš olimpinių atrankos turnyrų
Lietuvos krepšinio federacija teiks paraišką dėl teisės 2020 metais Lietuvoje organizuoti vieną iš keturių olimpinės atrankos krepšinio turnyrų. Tai paaiškėjo
D.Itoudis gyrė A.Juškevičių, K.Maksvytis apgailestavo dėl traumų
D.Itoudis gyrė A.Juškevičių, K.Maksvytis apgailestavo dėl traumų
Kazio Maksvyčio debiutas Rusijoje buvo intriguojantis – lietuvio treniruojama Permės „Parma“ išvykoje tris kėlinius priešinosi VTB Vieningosios lygos čempionės titulą
K.Maksvyčio debiutas: puikus A.Juškevičiaus pasirodymas ir patampyti nervai CSKA
K.Maksvyčio debiutas: puikus A.Juškevičiaus pasirodymas ir patampyti nervai CSKA
Kazys Maksvytis debiutavo VTB Vieningoje lygoje prie Permės "Parma" (0/1) komandos vairo."Lietuviškas" Permės klubas išvykoje tik po atkaklios kovos 74:89 (23:20, 16:21,
K.Leonardas ir P.George'as išreiškė norą dalyvauti Tokijo olimpiadoje
K.Leonardas ir P.George'as išreiškė norą dalyvauti Tokijo olimpiadoje
Vis daugiau NBA žvaigždžių, nepanorusių atstovauti JAV rinktinei pasaulio čempionate Kinijoje, išreiškia norą dalyvauti 2020 metų Tokijo olimpiadoje.Apie tokį norą pareiškė
K.Maksvytis į peržiūrą "Parmoje" pasikvietė puikiai pažįstamą L.Williamsą (komentaras)
K.Maksvytis į peržiūrą "Parmoje" pasikvietė puikiai pažįstamą L.Williamsą (komentaras)
Prie Permės "Parma" komandos vairo stojęs Kazys Maksvytis į peržiūrą pasikvietė puikiai pažįstamą atakų organizatorių Lorenzo Williamsą.Rusijos klubas su amerikiečiu pasirašė
Atskleista, kiek federacijoms kainuos teisė surengti olimpinį atrankos turnyrą
Atskleista, kiek federacijoms kainuos teisė surengti olimpinį atrankos turnyrą
Tiesiai per pasaulio čempionatą į olimpines žaidynes nepatekusios krepšinio rinktinės kitų metų birželio pabaigoje varžysis olimpiniuose atrankos turnyruose, kuriuose paaiškės paskutinės
Pasaulio čempionato metu Kinijoje insultą patyręs rinktinės sirgalius pabudo iš komos
Pasaulio čempionato metu Kinijoje insultą patyręs rinktinės sirgalius pabudo iš komos
Kinijoje insultą patyręs Lietuvos vyrų rinktinės sirgalius Andrius Radzevičius pabudo iš komos. Lietuvos rinktinės aistruoliai A. Radzevičiaus šeimos vardu padėkojo visiems, kurie
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Geriausias kandidatas? Ypatingas K.Maksvyčio ryšys su geriausiais Lietuvos krepšininkais
Lenktynėse dėl Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto išryškėjo aiškus lyderis. Dainiaus Adomaičio atlaisvintoje pozicijoje Lietuvos krepšinio federacijos (LKF)
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Lietuva FIBA reitinge užleido vietą dviem rinktinėms
Prabėgus pasaulio krepšinio čempionatui, FIBA atnaujino nacionalinių rinktinių reitingą.Tik 9-ąją vietą planetos pirmenybėse užėmusi Lietuvos rinktinė jame prarado dvi pozicijas ir iš
Dar viena NBA superžvaigždė pažadėjo padėti JAV rinktinei olimpiadoje
Dar viena NBA superžvaigždė pažadėjo padėti JAV rinktinei olimpiadoje
Po JAV rinktinės fiasko pasaulio čempionate Kinijoje jau antra NBA superžvaigždė pažadėjo dalyvauti Tokijo olimpiadoje.Įkandin "Golden State Warriors" lyderio Stepheno Curry tokį norą
LKF laukia K.Maksvyčio atsakymo iki spalio pabaigos
LKF laukia K.Maksvyčio atsakymo iki spalio pabaigos
Pasibaigus pasaulio krepšinio čempionatui ir iš vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukus Dainiui Adomaičiui, Lietuvos krepšinio federacija pradėjo naujo stratego paieškas.Arvydas
Taisys situaciją: S.Curry įsipareigojo atstovauti JAV rinktinei olimpinėse žaidynėse
Taisys situaciją: S.Curry įsipareigojo atstovauti JAV rinktinei olimpinėse žaidynėse
Nesėkmingai pasaulio krepšinio čempionate pasirodžiusi JAV rinktinė į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes greičiausiai vyks gerokai rimtesnėmis pajėgomis.Vienas iš daugybės šiemet
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio čempionate Kinijoje sirgaliui baigėsi nelaime: prašoma pagalbos
Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje viena Lietuvos rinktinės aistyruoliui baigėsi nelaime, vyrą ištiko insultas. Pateikiame pagalbos prašymą.Ką tik praūžė krepšinio
"Šiauliai" įveikė ir K.Maksvyčio auklėtinius, ir Ukrainos klubą
"Šiauliai" įveikė ir K.Maksvyčio auklėtinius, ir Ukrainos klubą
Dvejomis iškovotomis pergalėmis per dvi dienas „Šiauliai“ praėjusią savaitę užbaigė draugiškų rungtynių maratoną pasiruošimo netrukus prasidėsiančiam
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Rinktinės vyr. trenerio vieta siūloma K.Maksvyčiui
Lietuvos krepšinio federacija (LKF) šalies vyrų krepšinio vyriausiojo trenerio kėdę siūlo Kaziui Maksvyčiui."Rinktinė čempionate žaidė neblogai, tik trūko detalių.
R.Sargūno taurės finale "lietuviškas" "Parma" klubas nusileido "Avtodor"
R.Sargūno taurės finale "lietuviškas" "Parma" klubas nusileido "Avtodor"
Raimundo Sargūno taurės turnyro finale Kazio Maksvyčio treniruojama Permės „Parma“ ekipa 74:89 (21:21, 22:18, 14:28, 17:22) nusileido Saratovo „Avtodor“ krepšininkams.Dvikova
"Lietuviškas" "Parma" klubas - R.Sargūno taurės finale
"Lietuviškas" "Parma" klubas - R.Sargūno taurės finale
Raimundo Sargūno taurės pusfinalio mače Kazio Maksvyčio treniruojama Permės „Parma“ komanda su dviem lietuviais 109:85 (27:27, 29:16, 28:22, 25:20) pranoko Uogrės „Ogre“ ekipą
Rinktinės trenerio paieškose - atbaidyti kandidatus galinčios aplinkybės
Rinktinės trenerio paieškose - atbaidyti kandidatus galinčios aplinkybės
Į pasaulio čempionato ketvirtfinalį Lietuvos rinktinės nenuvairavęs, o po jo priėmęs ryžtingą sprendimą ir iš vyriausiojo trenerio posto pasitraukęs Dainius Adomaitis Lietuvos krepšinio
Konkurentai Lietuvai: graikai taip pat nori rengti olimpinį atrankos turnyrą
Konkurentai Lietuvai: graikai taip pat nori rengti olimpinį atrankos turnyrą
Graikijos krepšinio federacijos prezidentas Giorgios Vasilakopoulos patvirtino, jog jo šalis kitų metų vasarą sieks surengti vieną iš keturių olimpinių atrankos turnyrų.Graikijos
Žvilgsnis į kitą vasarą: su kuo olimpinėje atrankoje teks grumtis Lietuvos rinktinei?
Žvilgsnis į kitą vasarą: su kuo olimpinėje atrankoje teks grumtis Lietuvos rinktinei?
Lietuvos rinktinei pasaulio krepšinio čempionate nepavyko iškovoti medalių ar pagriebti tiesioginio bilieto į Tokijo olimpines žaidynes, tačiau iš Kinijos šalies nacionalinė
S.Scariolo tarp stipriausių į ketvertą nepatekusių komandų paminėjo ir Lietuvą
S.Scariolo tarp stipriausių į ketvertą nepatekusių komandų paminėjo ir Lietuvą
Ispanijos rinktinės vyriausiasis treneris Sergio Scariolo pakomentavo komandos patekimą į pasaulio čempionato pusfinalį."Labai džiaugiuosi, kad patekome į "Top 4". Nebuvome pasaulio
Pasaulio čempionatas spėjo sutraukti 1,3 milijono žiūrovų, buvo vėlinami ir ilginami pietūs
Pasaulio čempionatas spėjo sutraukti 1,3 milijono žiūrovų, buvo vėlinami ir ilginami pietūs
Lietuvių rinktinės rungtynes šiame Pasaulio krepšinio čempionate jau stebėjo 1,3 milijono šalies gyventojų, rodo „Kantar“ duomenys. Vakar sužaidus paskutinį šalies
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Pasitraukimo motyvus išdėstęs D.Adomaitis: tiek negatyvo per savo gyvenimą dar neturėjau
Dainius Adomaitis po paskutinių pasaulio čempionato rungtynių patvirtino, kad trauksis iš Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio posto.Atskleidęs, jog apie šį sprendimą galvojo dar
Galutinėje pasaulio čempionato įskaitoje lietuviai užėmė aukštą vietą
Galutinėje pasaulio čempionato įskaitoje lietuviai užėmė aukštą vietą
Finišavus paskutinėms pasaulio čempionato antrojo etapo kovoms, paaiškėjo, kurią vietą galutinėje rikiuotėje užėmė Lietuvos rinktinė.L grupėje australams ir prancūzams nusileidę
Lietuvos rinktinė trinktelėjo durimis pasaulio čempionate
Lietuvos rinktinė trinktelėjo durimis pasaulio čempionate
Lietuvos nacionalinė komanda ( L grupėje Nankino mieste stojo į paskutinę dvikovą pasaulio čempionate Kinijoje.Dainaius Adomaičio auklėtiniai visas rungtynes kontroliavo žaidimą ir 74:55 (19:14,
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Lietuvos rinktinės laivui reikia naujo kapitono: kas juo galėtų tapti?
Paskutinės Lietuvos rinktinės rungtynės pasaulio čempionate Kinijoje turėtų tapti ir paskutinėmis Dainiaus Adomaičio minutėmis prie nacionalinės šalies komandos vairo.Skaudžiai iš

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime