Naujienos kraunasi...

Grandų mūšio laukiantis Krapikas: pamatysime, ar "Žalgiris" turi vyriškus kiaušinius

Grandų mūšio laukiantis Krapikas: pamatysime, ar "Žalgiris" turi vyriškus kiaušinius
Jau šį savaitgalį „Betsafe-LKL“ čempionate vyks dar viena lyderių akistata – Vilniaus „Rytas“ prieš Kauno „Žalgirį“.

Pirmasis mačas Kaune baigėsi vilniečių pergale 84:75, tačiau nuo jo prabėgo du su puse mėnesio ir dabar šios rungtynės – jau nauja istorija.

„Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje Vilniaus ir Kauno ekipos yra kaimynės: jos patyrė po vieną nesėkmę, o pergalių „Žalgirio“ sąskaitoje yra 16, „Ryto“ – 15.

Šios grandų akistatos itin laukia ilgametis „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas. Strategas yra griežtas ir konkretus – žalgiriečiai turi suprasti šių rungtynių svarbą ir pasiekti revanšą, kitoks rezultatas patenkinamas nebus.

„Manau, kad po praeito pralaimėjimo net užsieniečiai suprato, jog šitas mačas – kitoks, kitokios svarbos. Man bus svarbu pamatyti, ar „Žalgiris“ turi charakterį ir, galų gale, vyriškus kiaušinius, kad žaistų tokias rungtynes, ar vis tik šiais metais esame skysti“, – LKL.lt svetainei sakė G.Krapikas.

Treneris mano, kad svarbiausia bus ne tiek individualios akistatos ir konkrečios mikrodvikovos, kiek kovingumas ir noras griūti dėl kiekvieno kamuolio.

„Galima neįmesti, gali kažkas nepasisekti, bet tu negali šiame mače neišsikrauti 100 procentų, nenorėti pergalės. Tai aš noriu pamatyti“, – LKL.lt portalui sakė treneris.

– Treneri, ar laukiate būsimo grandų mačo ir kokios intrigos jame tikitės?

– Nežinau, kaip kitiems, man šios rungtynės yra labai svarbios. Aš jų labai laukiu. Pirmos rungtynės vyko Kaune, kai visi galvojo, kad „Žalgiris“ laimės ir tai padarys lengvai, nes žaidžia namie, bet gavosi, kad jie buvo sutriuškinti. Galbūt galima sakyti, kad tada jie nesitikėjo tokio „Ryto“ žaidimo, nesusikoncentravo, pasimetė ar dar kažkas, tuo tarpu dabar labai noriu pažiūrėti reakciją į praeitą mačą.

Šios rungtynės – truputį kitokios nei kitos „Betsafe-LKL“, nepaisant to, kad ir jų „Žalgiris“ šį sezoną nežaidžia lengvai. Manau, kad po praeito pralaimėjimo net užsieniečiai suprato, jog šitas mačas – kitoks, kitokios svarbos. Man bus svarbu pamatyti, ar „Žalgiris“ turi charakterį ir, galų gale, vyriškus kiaušinius, kad žaistų tokias rungtynes, ar vis tik šiais metais esame skysti.

– Ta minėta pirmoji „Ryto“ pergalė Kaune – didesnis jėgų pliūpsnis Vilniaus krepšininkams ar didesnė motyvacija „Žalgiriui“, siekiant revanšo?

– Jei kauniečiai dar labiau suabejos savo jėgomis, tai tada nesuprantu, ką žaidėjai veikia tokioje komandoje. Aš galvoju, kad tebūnie tos rungtynės taip susiklostė, tikrai nemenkinu „Ryto“ žaidimo kokybės ir pergalės. Jei ne Lukas Lekavičius, pergalė būtų iškovota dar didesniu rezultatu ir „Žalgiriui“ rungtynės būtų išvis tragiškos. Tarkime, tai buvo pirmos rungtynės, daug naujų žaidėjų, jie daug ko nežino. Dabar nematau jokių pasiteisinimų. Absoliučiai jokių. Ar kokių žaidėjų trūksta, ar netrūksta – nesvarbu. Dabar turi būti suprasta rungtynių svarba ir turi jaustis atitinkamas nusiteikimas.

„Žalgiris“ pastaruoju metu turėjo daug atidėtų mačų, negali sakyti, kad jie pavargę nuo Eurolygos. Gal dabar kaip tik labiau trūksta žaidybinės praktikėlės, kurią „Žalgiris“ turėdavo sezono eigoje, bet pasiteisinimų, kaip sakiau, negali būti jokių. Aš kalbu apie kovingumą. Galima neįmesti, gali kažkas nepasisekti, bet tu negali šiame mače neišsikrauti 100 procentų, nenorėti pergalės. Tai aš noriu pamatyti.

– Sezono eigoje „Žalgiris“ išgyveno nemažai permainų, ar jos, jūsų akimis, atnešė apčiuopiamą rezultatą, ar vaizdas ne ką pasikeitė, lyginant su sezono pradžia?

– Čia reiktų turėti paralelę: tą pačią komandą pamatyti ir su Martinu Schilleriu, ir su Jure Zdovcu bei palyginti. Sunku pasakyti. Be abejo, sudėtinga, kai pačioje sezono pradžioje prarandi pagrindinį numatytą įžaidėją Mudiay, kuris turėjo būti ekipos vedlys, taip pat prarandi pagrindinį centrą Lauvergne’ą, kuris žaidžia Kaune antrus metus, jaučiasi puikiai ir viską žino. Tu prarandi dvi pagrindines penketo pozicijas – tai negali neatsiliepti komandos žaidimui.

Aš, pavyzdžiui, labai džiaugiuosi, kad laiko žaisti gavo Marekas, tai jis išnaudojo neblogai. Jis negali žaisti be klaidų – jo dar amžius toks, jis amžiaus peršokti negali, tą laiką reikia atžaisti. Be abejo, kad Marekas daro klaidų, bet jų daro ir kiti, vyresni žaidėjai. Aišku, jo žaidimo kokybės pergalėms Eurolygoje galbūt neužtenka, bet jam yra auksinis laikas, kuriuo jis gali naudotis. Kitą sezoną pasijaus, kiek naudos jam davė šis laikas, kurį jis žaidžia dabar.

Bet, kaip ir sakiau, teisintis negalima. Praradus du žaidėjus negali sakyti: viskas, šį sezoną nebežaisime. Visko atsitinka. Galime rungtynes pralaimėti, bet žiūrint, kaip tą darysime. Ar kaunantis 100 procentų, ar pasidavus jau prieš rungtynes arba jų eigoje. Tada būtų pikta.

– Ar jums pačiam neatrodo kažkiek keista, kad šį sezoną galime kalbėti apie tai, jog „Žalgirio“ pralaimėjimas „Rytui“ pats iš savęs nebūtų sensacingas? Pastarąjį dešimtmetį nuo to buvo galima atprasti.

– Man ir dabar atrodo, kad „Žalgiris“ privalėtų laimėti, bet aš pasigendu bekompromisės kovos. Vienu metu lyg ir buvo, kad jie stipriai kovėsi ir Eurolygoje, o dabar matau, kad 100 procentinio atsidavimo nėra. O tai labai svarbu, ypač, kai kalbame apie tokias rungtynes. Kartais ne viską lemia taktika, svarbu, kaip tu atsiduodi, kaip tu krenti ant kamuolio ir išsikrauni.

– „Žalgiris“ paskelbė, kad šiame mače nežais koronavirusu sergantys Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Tai Websteris. Ar tai – didelės netektys, galinčios daryti žalą?

– Tokiame mače Jankūnas ir Milaknis būtų tie žaidėjai, kurie žino, ką tai reiškia, jie tai žino dviženklį metų skaičių. Galvoju, kad tai yra svarbu. Bet pasiteisinimo neieškočiau jokio – reikia eiti ir kautis dėl pergalės. Nesvarbu, kaip. Reikia nugalėti „Rytą“ – su tokia mintimi į aikštę turi žengti „Žalgiris“.

– Tomas Purlys neseniai LKL.lt svetainei kalbėjo apie tai, kad lyginant pozicijas nemato didelių „Žalgirio“ pranašumų prieš „Rytą“. Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu?

– Didelių pranašumų gal ir nėra. Tik „Rytas“ žaidžia truputį kitokiame Europos lygyje – Čempionų lygoje, kur atrodo tikrai neblogai ir kur pasikėlė savo vertę. Ir žaidėjai tada jaučiasi kitaip. „Žalgiris“ žaidžia Eurolygoje, pralaimi ir tą pasitikėjimą yra kažkiek praradę. Tik galvoju, kad šiame mače jie turi galvoti: vyrukai, jūs žaidžiate ten, mes – Eurolygoje. Ieškant pasiteisinimų, ant lentos galime prirašyti 20.

– Kokį įspūdį jums palieka „Ryto“ komandos veidas? Dabar matant tokių lietuvių kaip Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Margiris Normantas ir kitų kovingumą, atrodo, kad būtent to komandai stigo pastaraisiais metais.

– Aš jau praeitą sezoną sakiau, kad pagrindinis dalykas, ką per trumpą laiką atliko treneris Žibėnas, tai jis sugrąžino ramybę į rūbinę, į santykius tarp žaidėjų, tarp lietuvių ir užsieniečių. Galų gale, tarp žaidėjų ir trenerių. Bent aš tai matau. Tai šį sezoną jaučiasi dar labiau, nes jie kartu žaidžia nuo sezono pradžios. Dabar iš rikiuotės iškrito Ndouras, kuris būtų svarbus žaidėjas, bet taip jau yra, negali tikėtis, kad visą sezoną visi žaidėjai žais visas rungtynes.

Kai atmosfera komandoje tokia, ne be reikalo jie laimėjo iš eilės jau 13 mačų „Betsafe-LKL“. Tai rodo, kad „Rytas“ yra ant geros, pergalingos bangos. Tik įdomu, ar to užtenka tik „Betsafe-LKL“ ir Čempionų lygai, ar to užtenka ir antrąkart nugalėti „Žalgirį“. Man sekmadienio mačas bus labai informatyvus, žiūrint ir į tolesnę sezono eigą.

– Ar manote, kad „Rytui“ darkart įveikus „Žalgirį“, gali įvykti kertinis lūžis tiek turnyro lentelės prasme, tiek emocine prasme, kalbant apie šių ekipų akistatas?

– Būdavo dažnai, kad sezono metu „Žalgiris“ žaidžia Eurolygoje, pagrindinė koncentracija – ten, o paskui, prasidėjus atkrintamosioms, susikaupimas „Betsafe-LKL“ būdavo visai kitas ir finalai būdavo aiškūs. Visiems aišku, kad šios rungtynės tolimesnei eigai labai svarbios, nes Eurolygoje einasi sunkiai ir bus sudėtinga pabėgti iš paskutinių vietų. Dabar tikslai lieka tie, kurie yra pasiekiami – Citadele KMT taurė ir titulas „Betsafe-LKL“.

– Kurios žaidėjų tarpusavio mikrodvikovos jums kaip treneriui kels intrigą?

– Aš tik pakartosiu – tokių dvikovų bus daug, bet man svarbiausia – užsivedimas ir rungtynių svarbos supratimas. Įdomu, ar Margiris Normantas, būdamas vienu geresnių gynėjų lygoje, gerai perimančiu kamuolius, su savo forma galės duoti spaudimo varžovų gynėjams. Įdomu, kaip atrodys Ivanas Buva, kuris visad prieš „Žalgirį“ atrodo kaip papildomo skysčio išgėręs, motyvuotas, turintis plačią amplitudę ne tik po krepšiu, bet ir atakuojant iš toli.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Sunkesnio finalo laukiantis Giedraitis: šį sezoną "Rytas" yra stipresnis už "Žalgirį"
Sunkesnio finalo laukiantis Giedraitis: šį sezoną "Rytas" yra stipresnis už "Žalgirį"
3:1 – taip baigėsi „Betsafe-LKL“ pusfinalio serija tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kauno „Žalgirio“. Jei kažkas prieš sezoną būtų sakęs, jog rezultatas
Maksvytis – apie "nereikalingą" bronzinę seriją ir pinigines baudas; Sireika priekaištavo žalgiriečiams
Maksvytis – apie "nereikalingą" bronzinę seriją ir pinigines baudas; Sireika priekaištavo žalgiriečiams
Kauno „Žalgirio“ atstovams dar niekada neteko stebėti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo per televizorių, o komandos vairininkas Kazys Maksvytis neslepia, jog likus užribyje kova
Tritaškiais šiauliečius užliejęs "Žalgiris" pergalingai startavo mažajame finale
Tritaškiais šiauliečius užliejęs "Žalgiris" pergalingai startavo mažajame finale
Kauno „Žalgirio“ komanda pergalingai atidarė „Betsafe-LKL“ mažojo finalo seriją.Kazio Maksvyčio auklėtiniai namie 92:75 (28:18, 29:21, 14:19, 21:17) įveikė „Šiaulius-7bet“.Serija
Finale sėkmę prognozuoja "Lietkabeliui"
Finale sėkmę prognozuoja "Lietkabeliui"
„Betsafe-LKL“ atkrintamosios pasiekė aukščiausią kulminacijos tašką – liko paskutiniosios dvi serijos – bronzinė ir auksinė.Šiemet tai – istorinės
LKL pusfinalių Top 5 – trys žalgiriečių bei du šiauliečių sukurti epizodai
LKL pusfinalių Top 5 – trys žalgiriečių bei du šiauliečių sukurti epizodai
„Betsafe-LKL“ čempionato atkrintamosiose varžybose baigėsi abi pusfinalio serijos, tad LKL.lt tradiciškai pateikia gražiausių šio etapo momentų penketuką.Į jį pateko
Niūrią "Žalgirio" sezono pabaigą temdo krepšininkų naktinėjimo skandalas
Niūrią "Žalgirio" sezono pabaigą temdo krepšininkų naktinėjimo skandalas
Pirmą kartą per savo istoriją į Lietuvos krepšinio lygos finalą nepatekęs Kauno „Žalgiris“ sulaukė dar vieno antausio. Šeštadienį po rungtynių su Panevėžio
Maksvytis: komanda serga ir ją reikia gydyti Čanakas: tai – neįtikėtina
Maksvytis: komanda serga ir ją reikia gydyti Čanakas: tai – neįtikėtina
Kauno „Žalgiriui“ nepavyko išvengti neišvengiamo. 32-ejus metus Lietuvos čempionato finale visuomet dalyvavę žaliai-balti 33-iąjį kartą iš eilės jo visgi nebepasiekė,
Didžiausia katastrofa "Žalgirio" istorijoje, finale – "Lietkabelis"
Didžiausia katastrofa "Žalgirio" istorijoje, finale – "Lietkabelis"
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) istorinį rezultatą užfiksavo Panevėžio „Lietkabelis“.Aukštaitijos komanda namie trečią kartą laimėjo prieš
Kalaitzakis prieš mūšį Panevėžyje: dabar mūsų tikslas labai aiškus – tapti čempionais
Kalaitzakis prieš mūšį Panevėžyje: dabar mūsų tikslas labai aiškus – tapti čempionais
Šeštadienį „Betsafe-LKL“ čempionate – galbūt šalies krepšinio istoriją keičiantis mūšis. Panevėžio „Lietkabelis“ turi unikalią
Sireika "būrė" "Žalgirio" sugrįžimą, Žibėnas uždraudė žaidėjams švęsti pergalę
Sireika "būrė" "Žalgirio" sugrįžimą, Žibėnas uždraudė žaidėjams švęsti pergalę
Giedrius Žibėnas nori, kad „Šiaulių“ barjerą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalyje peržengęs Vilniaus „Rytas“ sureaguotų kitaip nei praėjusiais metais,
Po ilgosios pertraukos atsigavęs "Rytas" – finale
Po ilgosios pertraukos atsigavęs "Rytas" – finale
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) aiškūs pirmieji finalo dalyviai.Vilniaus „Rytas“ perlaužė rungtynes ketvirtajame kėlinyje ir svečiuose 87:77 (17:24,
LKL vienbalsiai priėmė "Gargždus" – kitą sezoną dalyvaus 12 klubų
LKL vienbalsiai priėmė "Gargždus" – kitą sezoną dalyvaus 12 klubų
Penktadienį paaiškėjo, jog jubiliejiniame 30-ajame „Betsafe-LKL“ čempionato sezone rungtyniaus dvylika komandų.Gegužės 20 d. vykusiame LKL Valdybos posėdyje vienbalsiai
"Juventus" jau ėmėsi permainų – atsisveikinta su svarbiu žaidėju
"Juventus" jau ėmėsi permainų – atsisveikinta su svarbiu žaidėju
Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ nepasinaudojo galimybe pratęsti sutartį su 197 cm ūgio puolėju Tomu Lekūnu. Iš Biržų kilęs krepšininkas Utenoje praleido vienerius
Prieš išgyvenimo mūšį baimės nejaučiantis Armwoodas: Sireika – puikus vyras
Prieš išgyvenimo mūšį baimės nejaučiantis Armwoodas: Sireika – puikus vyras
Šį vakarą „Šiaulių-7bet“ komandos laukia svarbiausias sezono mūšis – ketvirtoji „Betsafe-LKL“ pusfinalio akistata su Vilniaus „Rytu“.Jei
Maksvytis pyktelėjo: jei neparodysime charakterio, esame neverti finalo
Maksvytis pyktelėjo: jei neparodysime charakterio, esame neverti finalo
„Serija dar nesibaigė. Jei neparodysime charakterio, reiškia esame neverti finalo“, – po antro pralaimėjimo „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijoje ketvirtadienį kalbėjo
"Žalgiris" išbarstė dviženklį pranašumą ir atsidūrė ant istorinio fiasko ribos
"Žalgiris" išbarstė dviženklį pranašumą ir atsidūrė ant istorinio fiasko ribos
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) intriga ir toliau alsuoja pusfinalis tarp Kauno ir Panevėžio komandų.Kauno „Žalgiris“ savo arenoje 69:73 (21:18, 22:14,
Žibėnas: nenorime šnekėti – norime laimėti; Sireika: nevykusios rungtynės ir tiek
Žibėnas: nenorime šnekėti – norime laimėti; Sireika: nevykusios rungtynės ir tiek
Trečiadienio vakarą Vilniaus „Jeep“ arenoje vykusiose trečiose LKL pusfinalio rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtojas Vilniaus „Rytas“ 94:79 (28:27, 19:11, 26:18, 21:23)
Pusfinalių serijose laimi tik šeimininkai: "Rytas" užtikrintai nukovė šiauliečius
Pusfinalių serijose laimi tik šeimininkai: "Rytas" užtikrintai nukovė šiauliečius
Vilniaus „Ryto“ komanda atitrūko po didžiosios pertraukos ir taip priartėjo prie Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo.Trečiose pusfinalio rungtynėse Giedriaus
Krapikas – apie išvykų rungtynes, kovingumą ir bandymą nuversti "Žalgirį"
Krapikas – apie išvykų rungtynes, kovingumą ir bandymą nuversti "Žalgirį"
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį žais trečiąsias „Betsafe-LKL“ pusfinalio serijos rungtynes su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda bei bandys antrą
"Neptūnui" ranka pamoti neskubantis Adomaitis kalbasi ir su klubais iš užsienio
"Neptūnui" ranka pamoti neskubantis Adomaitis kalbasi ir su klubais iš užsienio
Sezono eigoje Klaipėdos „Neptūno“ trišakį į savo rankas paėmęs Dainius Adomaitis pastatė uostamiesčio komandą ant kojų – klaipėdiečiai iš priešpaskutinės
Tik vienu žalgiriečiu nenusivylęs Maksvytis: nėra ką slėpti, mus sutriuškino
Tik vienu žalgiriečiu nenusivylęs Maksvytis: nėra ką slėpti, mus sutriuškino
Dar vienoje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio serijoje – lygybė. Visiškai dominavęs Panevėžio „Lietkabelis“ namuose 79:55 (20:16, 28:11,
"Lietkabelis" sutriuškino "Žalgirį" ir išlygino serijos rezultatą
"Lietkabelis" sutriuškino "Žalgirį" ir išlygino serijos rezultatą
Dar vienoje Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio serijoje – lygybė.Visiškai dominavęs Panevėžio „Lietkabelis“ namuose 79:55 (20:16, 28:11,
Websteris: tikrai galiu žaisti geriau, šiuo metu matome tik ledkalnio viršūnę
Websteris: tikrai galiu žaisti geriau, šiuo metu matome tik ledkalnio viršūnę
Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko labai įdomus ketvirtfinalių etapas, tuo tarpu pusfinaliai žada ne ką mažiau intrigos.Vilniaus „Ryto“ ir „Šiaulių-7bet“
Utenos klubas nesiliauja vilioti Kurtinaičio: jis nesako "ne"
Utenos klubas nesiliauja vilioti Kurtinaičio: jis nesako "ne"
Praėjusį sezoną per vos vieną pergalę nuo LKL bronzos medalių likęs Utenos „Juventus“ klubas šiemet nacionaliniame čempionate finišavo tik šeštas ir atkrintamosiose
"Šiauliai" po 8 metų pertraukos patiesė "Rytą" ir išlygino serijos rezultatą
"Šiauliai" po 8 metų pertraukos patiesė "Rytą" ir išlygino serijos rezultatą
Sėkmingai rungtynes pradėjęs Vilniaus „Rytas“ pirmojo kėlinio pabaigoje krito į gilią duobę, iš kurios lipti pradėjo per vėlai. „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono
Sireika giria auklėtinių juodą darbą, Žibėnas pasigenda vilniečių fiziškumo
Sireika giria auklėtinių juodą darbą, Žibėnas pasigenda vilniečių fiziškumo
„Aš tikiu vyrais. Mes neiname į aikštę siekti lygiųjų“, – sako Antanas Sireika, kurio treniruojama „Šiaulių-7bet“ ekipa sekmadienį 84:72 pranoko
Orelikas: "Žalgiris" nenustebino, viskas buvo taip, kaip ruošėmės
Orelikas: "Žalgiris" nenustebino, viskas buvo taip, kaip ruošėmės
Dramatiška nesėkme Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) pusfinalio seriją pradėjusi Panevėžio „Lietkabelio“ komanda jau pirmadienį bandys atstatyti lygybę.Kauno
LKL apžvelgė diskusijų sukėlusį teisėjų sprendimą dėl Lekavičiaus ir Gagičiaus kontakto
LKL apžvelgė diskusijų sukėlusį teisėjų sprendimą dėl Lekavičiaus ir Gagičiaus kontakto (1)
Šeštadienį vykusioje „Betsafe-LKL“ čempionato pusfinalio dvikovoje tarp Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“, rungtynių

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1022) 01.08 18:51
Krepšinio torentai (155) 09.09 19:51
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Apie
Draugaukime