Naujienos kraunasi...

Istorinius laikus prisiminęs M.Žukauskas: skaudi kartų kaita rinktinei tikrai negresia

Istorinius laikus prisiminęs M.Žukauskas: skaudi kartų kaita rinktinei tikrai negresia
Skrastas.lt nuotr.
Netrukus 41-ąjį gimtadienį minėsiantis Mindaugas Žukauskas prieš 20 metų iškovojo pirmąjį ir vienintelį olimpinį medalį savo profesionalo karjeroje. Jau debiutiniame 1995-1996 m. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone Šiaulių „Šiaulių“ puolėjas per rungtynes vidutiniškai rinkdavo po 19 taškų ir atkovodavo 5 kamuolius. Perspektyvų jaunuolį netruko pastebėti ir tuometinis rinktinės treneris Vladas Garastas, kuris ir pakvietė krepšininką į nacionalinę komandą.

„Buvau jaunas, buvo smagu sportuoti su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu ir kitais. Laimėti olimpinį medalį lemta ne kiekvienam ir man, jaunam vaikinui, tai buvo begalinis džiaugsmas“, - prisimindamas debiutinius metus rinktinėje sako M. Žukauskas.

Rinktinėje krepšininkas iš viso sužaidė 165 rungtynes ir per jas pelnė 900 taškų, o rezultatyviausią mačą klubiniame krepšinyje Mindaugas sužaidė LKL čempionate, kuomet į Kauno „Atleto“ krepšį įmetė net 45 taškus.

2003 m. Europos čempionas šių metų rinktinės pasirodymą kontrolinių rungtynių cikle vertina teigiamai ir pabrėžia, kad komanda Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse sau turi kelti aukščiausius tikslus: „Reikia žaisti turint tikslą laimėti auksą, tada bus įmanoma iškovoti sidabrą ar bronzą“.

Šiauliuose savo krepšininko kelią pradėjęs M. Žukauskas šio miesto komandai neabejingas iki šiol – stengiasi apsilankyti visose klubo namų rungtynėse, nors kažkuria prasme krepšininko dvasia Šiaulių arenoje yra visada – jo marškinėliai, kaip ir Donato Slaninos ir Roberto Giedraičio, puošia Saulės miesto arenos palubes.

Skausminga kartų kaita rinktinei negresia

Kokį įspūdį palieka rinktinės žaidimas?

Kol kas galima vertinti tik gerai. Pralaimėtos tik dvi kontrolinės rungtynės ir šie pralaimėjimai buvo daugiau dėl eksperimentų ir įvairių taktikų išbandymų gausos. Manyčiau, krepšininkų sportinė forma tikrai gera, komanda atrodo solidžiai.

Kiek svarbu olimpinį turnyrą pradėti pergalingai?

Aišku, visada svarbu pradėti čempionatu pergalingai. Bus startinis jaudulys ir jį reikės įveikti. Gal dar kamuoliai bus nauji ir nelabai „aptrinti“, bet rinktinė turės galimybę toje arenoje pasitreniruot ir viskas turėtų būti gerai. Pirmosios rungtynės su brazilais svarbios psichologiniu požiūriu – jeigu laimi, gauni teigiamą atspirties tašką, bet jos iš esmės dar nieko nenulemia.

Linas Kleiza teigia, kad rinktinė olimpinėse žaidynėse gali iškovoti netgi sidabrą. Kaip manote jūs?

Iškovoti bet kokį medalį būtų labai gerai. Mūsų varžovai grupėje yra sudėtingi, tačiau A grupė – dar stipresnė. Grubiai sakyčiau taip – pirmajame etape tikrai pateksite tarp keturių geriausių komandų, o vėliau teks įveikti ketvirtfinalį. Patekimas į pusfinalį Lietuvai būtų didžiulis pasiekimas. Reikia žaisti turint tikslą laimėti auksą, tada bus įmanoma iškovoti sidabrą ar bronzą.

Kaip vertinate rinktinėje debiutuojančius Marių Grigonį ir Vaidą Kariniauską?

Labai gerai. Pirmą kartą rinktinėje žaidžiantis M. Grigonis itin nustebino, jis labai gerai įsiliejo į komandą. V. Kariniauskas – jaunas, perspektyvus, valdantis komandą ir žaidžiantis tikrai protingai. Tas pats Edgaras Ulanovas žaidė gerai ir buvo vertas patekti į dvyliktuką. Gero jaunimo yra, skaudi kartų kaita rinktinei tikrai negresia. Manau, jos laukia labai šviesi ateitis.

Verslui turi būti sudarytos sąlygos remti krepšinį

Profesionalo karjerą pradėjote ir užbaigėte „Šiauliuose“. Ar jaučiate ypatingą simpatiją šiam klubui?

Rungtynių dieną visuomet stengiuosi apsilankyti arenoje ir stebėti „Šiaulių“ žaidimą gyvai. Klubas tris kartus iš eilės laimėjo Baltijos krepšinio lygą (BBL), bet joje nežaidžia komandos, kurios visada būdavo finaliniame ketverte – Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Lietuvos rytas“, Rygos VEF. „Šiauliai“ tuo šansu tapti čempionais sėkmingai naudojasi (šypsosi). Aišku, tikrasis komandos pajėgumas pasimato Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Pastaraisiais metais „Šiaulių“ ekipai sezono pradžia būdavo sudėtinga, o artėjant į pabaigą reguliariajam sezonui komanda įsibėgėdavo. Įveikti ketvirtfinalio barjerą trukdė tai, kad sezono pradžioje buvo prarasta daug brangių taškų, o užimta vieta lentelėje jau atkrintamųjų starte lemdavo seriją su žymiai stipresniu priešininku. Be to, atsiliepdavo ir namų aikštės pranašumo neturėjimas.

Ko iš šios komandos tikitės artėjantį sezoną?

Kaip ir kiekvienais metais, vykta didžiulės permainos, nes klubo biudžetas nėra didelis ir jis negali išlaikyti gerai pasirodžiusių krepšininkų. Klubas orientuojasi į jaunus, perspektyvius ir krepšinio išalkusius žaidėjus. Aišku, reikia ir vyresnių, šaltakraujiškų žaidėjų, kurie galėtų susitvarkyti su rungtynių įtampa.

Kaip manote, ar šio krašto regione sunku rasti rėmėjų ir kodėl verslui apskritai svarbu remti krepšinio klubus?

Rasti rėmėjų tikrai sunku. Įmonių yra, bet nežinau, ar jos nori remti sportą. Būtų gerai, kad įmonės remiančios sportą būtų atleistos nuo tam tikrų mokesčių, tam reikalinga sukurti įstatyminę bazę. Žinoma, jeigu verslininkai iš rėmimo negauna grąžos, tada tuo gali užsiimti tik entuziastai. Šį dalyką reiktų spręsti aukštesniame politiniame lygyje – reiktų priimti įstatymus, kurie skatintų verslą remti sportą.

Buvęs „Šiaulių“ žaidėjas Mindaugas Kuzminskas šią vasarą pravėrė NBA klubo duris ir žais legendiniame Niujorko „Knicks“ klube. Ką galite pasakyti apie šį puolėją? Vienu metu jis netgi norėjo mesti krepšinį ir specializuotis teisėjavime, tačiau vėliau atsiskleidė visu gražumu...

Jį vertinu tik labai gerai. Tai vaikinas, kuris daug dirba, stengiasi. Žaidžiant kartu su juo matėsi, kad jis tobulėja kiekvieną mėnesį ir tampa vis geresnis. „Šiauliai“ buvo atspirties taškas, jis pajuto, kad gali tapti geru krepšininku ir turėti gražią ateitį. Jis turėjo užsispyrimą, tikslą ir kaip matome, pasiekė NBA lygą.

Karjeros rungtynes primena įrėmintas protokolas

1995-1996 m. LKL mače į „Atleto“ krepšį įmetėte net 45 taškus. Joks vėliau „Šiauliuose“ rungtyniavęs krepšininkas daugiau taškų per susitikimą nėra pelnęs iki šiol. Ką prisimenate iš šių rungtynių?

Turėjau didžiulį trenerio pasitikėjimą ir tą dieną labai sekėsi. Ką mesdavau, beveik viskas sukrisdavo. Jeigu dar būčiau pataikęs visus baudos metimus, būčiau ir 50 taškų pelnęs (juokiasi). Rungtynių emocinius lygis buvo aukštas. Tai apskritai buvo gera atkarpa, nes maždaug tuo periodu ir į Alytaus „Alitos“ krepšį įmečiau gal 40 taškų. Prieš pora metų kaip dovaną gavau įrėmintą mačo protokolą. Reiks jį vėl pasižiūrėti ir paanalizuoti. Buvo pasiektas aukščiausias sportinės formos pikas, buvau trenerio skatinamas mesti daug. Kai meti daug, tai ir pataikyti lengviau, kaip Kobe Bryantui (šypsosi).

Po šio sezono buvote pakviestas į Lietuvos rinktinę, su kuria iškovojote Atlantos olimpinių žaidynių bronzą...

Tuo metu rinktinės treneris V. Garastas dirbo ir su „Atletu“, todėl po tų rezultatyvių rungtynių gal mane ir sumanė pakviesti (juokiasi). Buvau jaunas, buvo smagu sportuoti su Arvydu Saboniu, Šarūnu Marčiulioniu ir kitais. Laimėti olimpinį medalį lemta ne kiekvienam ir man, jaunam vaikinui, tai buvo begalinis džiaugsmas.

Pakalbėkime apie dabartį. Kaip leidžiate šią vasarą?

Mėgstame su šeima keliauti. Daug važinėju dviračiu, žaidžiu tenisą, maudausi jūroje. Mėgstu leisti laisvalaikį aktyviai, o ne gulėdamas ant sofos.

Jūsų palinkėjimas krepšinio mėgėjams?

Rinktinės sirgaliams linkiu nepramiegoti rungtynių, nes jos vyks labai nepatogiu laiku. Taip pat, kad kad stebint nekiltų jokių techninių kliūčių, kaip jau buvo Brazilijoje. „Šiauliams“ linkiu pergalių, nes rezultatai atveda žmones į arenas.

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
M.Žukauskas pabrėžia pergalės Eurolygos starte svarbą
M.Žukauskas pabrėžia pergalės Eurolygos starte svarbą
Kauno „Žalgirio“ komandos jau spalio 13 dieną laukia naujas iššūkis Eurolygoje – kauniečius pirmajame sezono mače egzaminuos Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkai.
"Šiauliai" aplankė "probleminius" vaikus (komentarai)
"Šiauliai" aplankė "probleminius" vaikus (komentarai)
Klubo direktoriaus Mindaugo Žukausko lydimi „Šiaulių“ krepšinio komandos krepšininkai ir treneriai savo apsilankymu pradžiugino Gruzdžių vaikų socializacijos centro
LKL savaitės apžvalga: neklumpantis "Lietkabelis", interviu, nauja rubrika ir kita
LKL savaitės apžvalga: neklumpantis "Lietkabelis", interviu, nauja rubrika ir kita
Trečioje „Betsafe–LKL“ čempionato savaitėje krepšinio sirgaliai galėjo išvysti emocingą krepšinio spektaklį „Siemens“ arenoje, nesulaikomai
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: sukūrėme ateities komandą (video interviu)
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: sukūrėme ateities komandą (video interviu)
Kai Mindaugas Žukauskas 1999 m. tapo Eurolygos čempionu ir 2003 m. iškovojo Europos čempionato auksą, jis net negalvojo, kad po beveik dviejų dešimtmečių jo pagalbos reiks ir gimtajam
Gaidamavičius: "Išmaišiau daug pasaulio šalių, tačiau namuose - geriausia"
Gaidamavičius: "Išmaišiau daug pasaulio šalių, tačiau namuose - geriausia"
„Dirbti mėgstamą darbą ir gyventi Klaipėdoje - nuostabus jausmas. Tai mano pirmi metai, kai per 18 su profesionaliu krepšiniu susijusių metų esu namuose. Išmaišiau daug
LKL istorija: pergalių ištroškęs "Lietuvos rytas" nutraukė "Žalgirio" vienvaldystę
LKL istorija: pergalių ištroškęs "Lietuvos rytas" nutraukė "Žalgirio" vienvaldystę
Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas ir Andrius Giedraitis atvertė 17 metų senumo istorijos knygą.Tais metais Lietuvos krepšinio lyga rengė septintą sezoną, ir per istoriją
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: turime apčiuopiamą rezultatą, tai džiugina (interviu)
"Šiaulių" vadovas M.Žukauskas: turime apčiuopiamą rezultatą, tai džiugina (interviu)
Prieš naujojo 2017/18 metų „Šiaulių“ komandos sezono startą GeltonaJuoda.lt komanda pakalbino komandos direktorių Mindaugą Žukauską, kuris pasidalino mintimis apie vasaros
A.Sireika: "Šiaulių" sirgaliai galės mėgautis gražia ir garbinga kova (interviu)
A.Sireika: "Šiaulių" sirgaliai galės mėgautis gražia ir garbinga kova (interviu)
Praėjusį sezoną "Šiaulių" klubą kamavo visos įmanomos problemos, o vienu metu buvo iškilusi reali grėsmė, kad žymus Lietuvos krepšinio klubas tiesiog dings
R.Grigas įvertino "Pieno žvaigždžių" naujokus, laukiama dar vieno žaidėjo
R.Grigas įvertino "Pieno žvaigždžių" naujokus, laukiama dar vieno žaidėjo
Iki pirmųjų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) naujojo sezono rungtynių likus kiek daugiau nei savaitei, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ pasiruošimas artėjančioms kovoms yra
Naujasis "Juventus" treneris G.Petrauskas: LKL sezone netikėtumų bus užfiksuota
Naujasis "Juventus" treneris G.Petrauskas: LKL sezone netikėtumų bus užfiksuota
Naujojo trenerio Gedimino Petrausko vadovaujamas Utenos „Juventus“ klubas vis didesnėmis apsukomis rengiasi artėjančiam sezonui. Uteniškiai jau pradėjo darbą salėje, o ketvirtadienį
"Neptūną" oficialiai sustiprinęs S.Galdikas: esu labai laimingas, kad galiu sugrįžti
"Neptūną" oficialiai sustiprinęs S.Galdikas: esu labai laimingas, kad galiu sugrįžti
Į Klaipėdos „Neptūną“ oficialiai grįžta Simas Galdikas. 203 cm ūgio vidurio puolėjas su komanda naujajam sezonui ruošiasi jau nuo rugpjūčio 14 d., tačiau dėl užtrukusių
A.Jasilionis: apie pasikeitusią nuomonę dėl rinktinės ir mūsiškių potencialą
A.Jasilionis: apie pasikeitusią nuomonę dėl rinktinės ir mūsiškių potencialą
Šakių „Vyčio“ treneris Aurimas Jasilionis, kaip ir visa Lietuva, akylai stebi šalies nacionalinės krepšinio rinktinės rungtynes. Strategas žiūrėjo visas penkerias
"Juventus" direktorius E.Skersis: apie vasaros darbus, trijų klubų projektą ir kita
"Juventus" direktorius E.Skersis: apie vasaros darbus, trijų klubų projektą ir kita
Utenos „Juventus“ klubas antradienį Dubingiuose pradės pirmąją pasirengimo 2017/18 metų krepšinio sezonui stovyklą. Nors ekipos komplektacijos darbai dar nebaigti, klubo direktoriaus
Į "Neptūną" grįžęs T.Delininkaitis: visada sakiau, kad karjerą norėčiau baigti savo komandoje
Į "Neptūną" grįžęs T.Delininkaitis: visada sakiau, kad karjerą norėčiau baigti savo komandoje
Tomas Delininkaitis sugrįžta į gimtojo miesto komandą. 35-erių metų veteranas su Klaipėdos „Neptūnu“ sutarė dėl dvejų metų kontrakto.Per karjerą klaipėdietis žaidė Ukrainos,
Į Klaipėdą grįžęs K.Maksvytis: norėčiau turėti dvylika tokių kaip Williamsas ar Magdenas
Į Klaipėdą grįžęs K.Maksvytis: norėčiau turėti dvylika tokių kaip Williamsas ar Magdenas
Į Klaipėdą po dvejų metų pertraukos sugrįžo strategas Kazys Maksvytis, kuris „Neptūną“ treniravo 2012–2015 metų sezonuose bei atvedė klubą į tuomet dar neregėtas aukštumas.Su
M.Ignatavičius apie derybas su Lavrinovičiais: "Viską išsprendėme per valandą"
M.Ignatavičius apie derybas su Lavrinovičiais: "Viską išsprendėme per valandą"
Geriausią sezoną klubo istorijoje išgyvenęs Panevėžio „Lietkabelis“ nesnaudžia ir rikiuoja armiją prieš artėjančio sezono mūšius. Aukštaitijos
P.Motiejūnas: apie išskirtinį "Žalgirio" tarpsezonį bei naujo įžaidėjo paieškas
P.Motiejūnas: apie išskirtinį "Žalgirio" tarpsezonį bei naujo įžaidėjo paieškas
Daugeliui „Tete-A-Tete Casino – LKL“ ekipų nepradėjus sudėties komplektacijos darbų, Kauno „Žalgiris“ pademonstravo praėjusio sezono metu įdėtą įdirbį
L.Westermanui patiko Lietuvoje - vis dar leidžia laiką čia: "Ačiū visiems!" (video interviu)
L.Westermanui patiko Lietuvoje - vis dar leidžia laiką čia: "Ačiū visiems!" (video interviu)
Leo Westermannui taip patiko gyvenimas Kaune, kad net ir praėjus dviem savaitėms po paskutiniųjų sezono rungtynių jis vis dar leidžia laiką Lietuvoje. Visgi, nuo šiol prancūzas „Žalgirio“
LKL prezidentas V.Milašius vienbalsiai išrinktas naujai kadencijai
LKL prezidentas V.Milašius vienbalsiai išrinktas naujai kadencijai
„Tete-a-Tete Casino–LKL“ prezidentas Remigijus Milašius visuotiniame susirinkime išrinktas vadovauti lygai dar vienai ketverių metų kadencijai. Taip nusprendė visi lygos
Rezultatyviausias visų laikų rinktinės futbolininkas T.Danilevičius: reikia išlaikyti Adomaitį
Rezultatyviausias visų laikų rinktinės futbolininkas T.Danilevičius: reikia išlaikyti Adomaitį
Tomas Danilevičius – rezultatyviausias visų laikų Lietuvos futbolo rinktinės žaidėjas. 71 rungtynes nacionalinėje komandoje sužaidęs klaipėdietis kamuolį į vartų tinklą siuntė net
Oficialu: trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine
Oficialu: trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine
Penktadienį oficialiai pranešta, kad trijulių krepšinio rungtis pripažinta olimpine sporto šaka.Lietuva šioje srityje yra pasiekusi daug pergalių, tad tokia žinia yra palanki
E.Žukauskas: apie džentelmeniškumą krepšinyje ir LKL sezoną
E.Žukauskas: apie džentelmeniškumą krepšinyje ir LKL sezoną
Lietuvos krepšinio lygoje Eurelijus Žukauskas debiutavo 1993-1994 metų sezone, Klaipėdos „Neptūno“ komandoje. Keturis sezonus praleidęs gimtajame mieste, aukštaūgis persikėlė
„Lietuvos ryto“ žaidėjai - apie mėgstamiausius krepšininkus
„Lietuvos ryto“ žaidėjai - apie mėgstamiausius krepšininkus
„BC Lietuvos ryto TV“ rubrikoje #KrepšininkaiApie kiekvieną savaitę visi Vilniaus ekipos žaidėjai papasakos įvairiausių įdomybių, o sirgaliai galės sužinoti apie
"Lietuvos ryto" talentas M.Normantas: esu dėkingas treneriui už suteiktą progą
"Lietuvos ryto" talentas M.Normantas: esu dėkingas treneriui už suteiktą progą
Dar prieš keletą mėnesių mažai kam žinomas gynėjas Margiris Normantas prasimušė į pagrindinę „Lietuvos ryto“ ekipą ir pelnė trenerio Rimo Kurtinaičio pasitikėjimą.LKL
R.Vyšniauskas apie LKL trečiąjį ratą: "Tai buvo labiausiai nenuspėjamas ratas"
R.Vyšniauskas apie LKL trečiąjį ratą: "Tai buvo labiausiai nenuspėjamas ratas"
„Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionato reguliaraus sezono kovos artėja link finišo tiesiosios. Trečiasis ratas baigtas, o jį vainikavo nuostabų žaidimą demonstruojančių
M.Žukauskas: neslėpsiu, tikėjausi, kad bus lengviau (interviu)
M.Žukauskas: neslėpsiu, tikėjausi, kad bus lengviau (interviu)
„Šiaulių“ klubo vairą Mindaugas Žukauskas perėmė itin sunkiu metu – komanda buvo netekusi vieno pagrindinio rėmėjų, o netrukus pasitraukė ir generalinis rėmėjas. „Tikiu,
RKL savaitgalis: trigubas dublis, M.Žukausko bei E.Stanionio debiutas ir kita
RKL savaitgalis: trigubas dublis, M.Žukausko bei E.Stanionio debiutas ir kita
Natural Pharmaceuticals-RKL čempionate šį savaitgalį buvo sužaistos 26 rungtynės. Ant parketo turėjome galimybę išvysti debiutavusi Mindaugą Žukauską, taip pat Edgarą Stanionį.
RKL - žinomų žaidėjų desantas, tarp jų - ir Europos čempionas
RKL - žinomų žaidėjų desantas, tarp jų - ir Europos čempionas
Bėgant paskutinėms dienoms iki šio sezono žaidėjų perėjimų, Natural Pharmaceuticals-RKL čempionato komandos iš paskutiniųjų stengiasi sustiprinti pajėgas. Šią savaitę

Vartotojo meniu
Diskusijos
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Ką šiuo metu klausotės? (425) 10.09 13:25
NBA 2014-2015 (988) 09.22 12:45
Apie
Draugaukime