J.Valančiūnas išrinktas tarp 10-ies geriausių NBA europiečių

Tinklalapis "Eurohoops" sudarė 30-ies geriausių šiame Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) lygos sezone rungtyniausiančių europiečių sąrašą.

Viso šiame sezone dalyvaus rekordinis europiečių skaičius - net 74.

Šį kartą pristatytas pirmasis geriausiųjų dešimtukas, kuriame 10-oji vieta skirta vienam Lietuvos rinktinės lyderių Jonui Valančiūnui.

Toronto "Raptors" ekipos vidurio puolėjas aplenkė tokias Senojo žemyno krepšinio žvaigždes kaip prancūzus Nicolasą Batumą (11) ir Evaną Fornier (13), kroatą Dario Šaričių (12), vokietį Dirką Nowitzki (14), ispaną Serge'ą Ibaką (15) ar italą Danilo Gallinari (20).

"JV rinko puikius skaičius nepaisant to, kad jam skirtas laikas mažėjo. Komandoms imant žaisti žemais penketais, J.Valančiūnui kliuvo negebėjimas tolimais metimais išplėsti puolimo, tačiau jo žaidimas išliko puikus. Praėjusį sezoną JV rinko 12 taškų ir 9,5 atkovoto kamuolio vidurkius, žaisdamas vos po 25,5 min.

Lietuvis dalyvavo ir šių metų Europos čempionate, kur buvo nesustabdoma jėga, ypač grupės etape. Lietuva pateko į atkrintamąsias varžybas, bet ten suklupo jau pirmojoje dvikovoje, o J.Valančiūnas rinko 14,5 taško ir po 12 atkovotų kamuolių.

"Raptors" treneris Dwane'as Casey ne kartą gyrė JV, teigdamas, kad "tai - geriausias Jonas, kokį jis yra matęs", dėl to lietuviui turėtų būti geras sezonas NBA lygoje", - rašoma apžvalgoje.

Geriausių NBA europiečių Top 10:

10. J. Valančiūnas (Lietuva, Toronto "Raptors")

9. Nikola Vučevičius (Juodkalnija, Orlando "Magic")

8. Dennisas Schroderis (Vokietija, Atlantos "Hawks")

7. Pau Gasolis (Ispanija, San Antonijaus "Spurs")

6. Goranas Dragičius (Slovėnija, Majamio "Heat")

5. Nikola Jokičius (Serbija, Denverio "Nuggets")

4. Kristapas Porzingis (Latvija, Niujorko "Knicks")

3. Marcas Gasolis (Ispanija, Memfio "Grizzlies")

2. Rudy Gobertas (Prancūzija, Jutos "Jazz")

1. Giannis Antetokounmpo (Graikija, Milvokio "Bucks")

Anksčiau kiek nelauktai gana aukštą įvertinimą gavo Mindaugas Kuzminskas. Niujorko "Knicks" puolėjui skirta 25-oji vieta, lietuvis aplenkė Nikolą Mirotičių, Alexą Abrinesą, Bobaną Marjanovičių, Milošą Teodosičių ir Bojaną Bogdanovičių.

Indianos "Pacers" komandos marškinėlius vilkintis Domantas Sabonis į 30-uką nepateko.

Nukraujavęs "Neptūnas" mačo pabaigoje krito Stambule
Lorenzo Williamsas ir Laimonas Kisielius dėl patirtų sužeidimų nebaigė FIBA Čempionų lygos rungtynių Stambule, Klaipėdos „Neptūnas“ (4-5) 70:77 (20:20, 20:18, 12:20, 18:19) nusileido
NBA naktis: J.Hardeno vedami „Rockets“ artėja prie Vakarų konferencijos aštuntuko
Ketvirtą pergalę iš eilės NBA pirmenybėse iškovojo Hjustono „Rockets“ (15-14) krepšininkai. Teksaso klubas šiąnakt namuose 102:97 (25:23, 25:14, 33:36, 19:24)
J.Valančiūnui atlikta operacija, "Raptors" pasikvietė kitą centrą
Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš Lietuvos Jono Valančiūno. 26-erių metų uteniškiui ketvirtadienį atlikta kairiosios
J.Valančiūno trauma "Raptors" apkartino čempionų sutriuškinimą
Nuostabią pergalę NBA pirmenybėse iškovojo lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23-7). Kanados klubas be klubo skausmą kenčiančio savo lyderio Kawhi Leonardo svečiuose 113:93 (31:22,
Epiškoje 72 taškus kartu pelniusių Irvingo ir Wallo dvikovoje triumfavo "Celtics"
Septintą pergalę iš eilės NBA pirmenybėse iškovojo vis geresnį žaidimą demonstruojantys Bostono „Celtics“ (17-10) krepšininkai.Brado Stevenso auklėtiniai šiąnakt
"Lietkabelis" po dramatiškos kovos pralaimėjo Belgijoje
Nesėkmę FIBA Čempionų lygoje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/5) komanda, kuri svečiuose 64:70 (8:16, 16:10, 18:25, 22:19) nusileido Antverpeno „Giants“ (4/4)
NBA naktis: "Pelicans", "Spurs" ir "Hornets" pergalės bei išvarytas "Knicks" treneris
Sekmadienio naktį NBA pirmenybėse be „Raptors“ ir „Bucks“ mūšio buvo sužaistos dar trejos rungtynės. Ankstyviausioje dvikovoje Detroite savo pranašumą prieš
Ketvirtame kėlinyje atitrūkę "Celtics" atsirevanšavo "Knicks" (rezultatai)
Ketvirtąją pergalę iš eilės NBA pirmenybėse iškovojo vis geresnę žaidybinę formą demonstruojantys Bostono „Celtics“ (14-10).Dėl aukštesnės vietos turnyrinėje
A.White'as: turime būti pasiruošę stabdyti G.Printezį (VIDEO)
Šį ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos vienuoliktojo turo rungtynėse „Žalgirio“ arenoje priims Pirėjo „Olympiacos“ komandą.Praėjusiame
Fantastiškai po pertraukos žaidęs "Skycop" eliminavo "Dzūkiją" iš KMT (komentarai)
Prienų „Skycop“ į Alytų atvyko turint vieno taško deficitą, tačiau tai nesutrukdė jiems žengti į Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalį. Dviženklį deficitą panaikinę prieniškiai
Š.Jasikevičius apie "AX Armani": tai viena geriausiai puolančių komandų
Kauno "Žalgirio" komanda Eurolygoje vis dar ieško pirmosios pergalės namuose, o dar vieną šansą tai padaryti kauniečiai turės jau šį ketvirtadienio vakarą."Žalgirio"
"Neptūnas" namie turėjo pripažinti "Ryto" pranašumą
Arnas Butkevičius dominavo aikštėje per pirmą sugrįžimą į Klaipėdą ir atvedė Vilniaus „Rytą“ (8/2) į pergalę „Betsafe–LKL“ rungtynėse.Klaipėdietis surinko
Po pertraukos Pasvalyje audrą surengę šeimininkai nubloškė "Juventus" (komentarai)
Ketvirtąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate iškovojo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai (4/6), namų arenoje 90:71 (22:23;
Eurolygos turo epizodą sukūrė šoklusis Th.Antetokounmpo
Eurolygoje tradiciškai ir vėl buvo sukurta daug gražių bei efektingų epizodų, o gražiausieji buvo išrinkti į savaitės "TOP 10".Dešimtuką pradeda Kauno "Žalgirio"
Galingas D.Sabonio žaidimas leido "Pacers" vėl laimėti išvykoje
Domantas Sabonis sužaidė eilines solidžias rungtynes, o jo padedama Indianos „Pacers“ (8-5) komanda pratęsė laimėjimų seriją išvykose.Nate'o McMillano auklėtiniai svečiuose
N.Woltersas: "Podgoricoje labai sunku iškovoti pergalę" (VIDEO)
Dvi pergales per pirmuosius penkis Eurolygos mačus iškovoję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienį Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje žais trečiąsias išvykos
Paskelbta Lietuvos moterų rinktinės sudėtis atrankos rungtynėms
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius paskelbė komandos sudėtį 2019 metų Europos čempionato atrankos rungtynėms su Rusijos ir Albanijos rinktinėmis.
NKL savaitės apžvalga: 15-mečio rezultatyvumas ir lyderių pergalių serijos
Nacionalinės krepšinio lygos sezonas įsibėgėja – įvyko jau šeši turai, po kurių turnyrinės lentelės viršūnėje įsitaisė po 5 pergales iš eilės iškovojusios
A.Sabonį pažeminti bandęs Sh.O‘Nealas apsikvailino tiesioginiame eteryje
Į kuriozišką situaciją tiesioginiame JAV nacionalinio transliuotojo TNT eteryje pateko vienas geriausių visų laikų vidurio puolėjų Shaquille‘as O‘Nealas. Populiarios laidos apie
"Panathinaikos" sulaukė antausio Miunchene, L.Lekavičius tinkamai išnaudojo laiką
Atėnų "Panathinaikos" (1/1) klubas, kurio garbę gina Lukas Lekavičius, antrajame Eurolygos ture kiek netikėtai suklupo Vokietijoje.Graikijos čempionai svečiuose po įnirtingos ir permainingos
M.Kalnietis buvo rezultatyviausias ir naudingiausias Europos taurės mače
Antrą pergalę Europos taurės C grupėje iškovojo puikiai pasirodžiusio Manto Kalniečio atstovaujama Vilerbano ASVEL (2/1) komanda.Antradienį Prancūzijos klubas savo žiūrovų akivaizdoje
B.Motumo ir Sh.Larkino vedamas "Anadolu Efes" išsivežė pergalę iš Miuncheno
Pergalingai 2018 - 2019 metų Eurolygos sezoną pradėjo praėjusių metų autsaiderė Stambulo "Anadolu Efes" (1/0) komanda.Turkijos klubas vedinas buvusio žalgiriečio Brocko Motumo išvykoje
Į Eurolygą žvelgiantis Šaras džiaugėsi charakterį pademonstravusiais auklėtiniais
Kauno „Žalgiris“ naująjį Eurolygos sezoną pasitiks geros nuotaikos. Lietuvos čempionai Vilniuje po fantastiškai sužaisto ketvirtojo kėlinio 76:69 nugalėjo „Rytą“
"Žalgiris" kviečia patirti pirmąjį kartą
Naująjį sezoną Kauno „Žalgirio“ klubas pasitinka su nauju iššūkiu bei tikslu – į namų rungtynes sukviesti čia dar nesilankiusius gerbėjus.Kaip atskleidė vasarą
"Juventus" po dramatiškos kovos palaužė "Pieno žvaigždes" (trenerių komentarai)
Trečiadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) ketvirtojo turo rungtynėse Utenos „Juventus“ (2/2) namuose 82:79 (26:20, 24:25, 12:20, 20:14) palaužė
Europos taurės turnyre "Rytas" startavo pergale prieš "Unicaja"
Vilniaus "Ryto" klubas pergalingai pradėjo 2018 - 2019 metų Europos taurės turnyro sezoną. Vilniečiai savo aikštėje po permainingos kovos 80:72 (20:13, 14:23, 20:19,
M.Kalniečio klubas tragiškai sužaidė paskutinį kėlinį ir buvo sutriuškintas Valensijoje
Ir Mantas Kalnietis, ir jo atstovaujama Vilerbano ASVEL komanda labai nesėkmingai startavo Europos taurės turnyro C grupėje.Prancūzijos klubas Ispanijoje 62:84 (17:12, 18:24, 21:28, 6:20) triuškinamai
Geriausių Eurolygos žaidėjų šimtuke A.Gudaitis ir A.White'as - greta vienas kito
Gerai žinomas užsienio krepšinio portalas "Eurohoops" sudarė tradicinį Eurolygos žaidėjų šimtuką bei išlaikant intrigą po truputį jį paskelbti.Šįkart portalas