Toronto „Raptors“ klube žaidžiantis krepšininkas Jonas Valančiūnas į Lietuvą ilgesniam laikui grįžta tik vasarą. Nors Lietuvos krepšinio rinktinės lyderis ir sutinka, kad Amerika – svajonių šalis, išvykęs jis kaskart ilgisi Lietuvos. NBA žaidžiantis 26 metų lietuvis įvardija penkis dalykus, ko dažniausiai pasiilgsta, nors sako, kad sąrašas galėtų būti iš tiesų gerokai ilgesnis.

Jonas Valančiūnas kartu su žmona Egle ir dviem sūnumis gyvena Toronte. Su artimaisiais, likusiais Lietuvoje, dažniausiai bendrauja telefonu ar internetu, vaizdais, todėl nenuostabu, kad Jonas labiausiai pasiilgsta giminaičių.

„Labiausiai pasiilgstu artimų žmonių – čia be konkurencijos. Mano nuomone, nesvarbu, kur išvyktum, visada labiausiai pasiilgsti artimųjų, šeimos. Kai grįžtu, stengiuosi visus aplankyti. Taip pat ir Eglė, ir vaikai labai nori pamatyti giminaičius, o ir mūsų čia visuomet laukia“, – pasakoja krepšininkas.

Rinktinė

Ne mažiau nei šeimos narių krepšininkas sako pasiilgstantis rinktinės draugų. Nors svetur krepšininkas jau ne vienerius metus, mieliausi širdžiai krepšinio draugai, pasak Jono, yra tie, kuriuos sutiko Lietuvoje, žaisdamas šalies rinktinėje.

„Visi žaidžiame skirtinguose klubuose, susitinkame ne taip jau dažnai. Įvairūs čempionatai puiki proga susitikti su bičiuliais. Su jais patyrėme ir pralaimėjimų, ir pergalių, mokomės vieni iš kitų, esame kaip šeima, o rinktinėje žaidžiame iš meilės Lietuvai, krepšiniui. Tai mus visus vienija, turbūt dėl to ir esame tokie artimi – nes klubinis krepšinis yra visai kitoks. Be to, žaidžiant rinktinėje įdomu susipažinti ir su naujai prisijungusiais talentingais krepšininkais“, – sako varžyboms besiruošiantis Jonas.

Tradiciniai lietuviški patiekalai

„Lietuvišką virtuvę aš labai mėgstu“, – sako J. Valančiūnas.

Krepšininkas mėgstamų tradicinių lietuviškų patiekalų paragauja tik sugrįžęs į Lietuvą. „Kad ir koks skanus būtų maistas svetur, man labiausiai patinka mūsų lietuviški patiekalai iš bulvių ir mėsos. Pasiilgstu bulvinių blynų, cepelinų, ypač gamintų mamos. Kokia gali būti svajonių šalis be tokio maisto?“, – juokauja krepšininkas.

Lietuviškos prekės

Nors Amerikos prekybos centrų lentynos lūžta nuo prekių gausos, krepšininkui kur kas maloniau sugrįžti į Lietuvos parduotuves, kuriose galima rasti lietuviškų prekių.

„Prekės ten toli gražu nėra tokios, kaip čia, Lietuvoje. Pasiilgstu tų prekių, maisto produktų, kuriuos pamatau tik atėjęs į parduotuvę gimtinėje. Gal atrodo juokinga, bet tokios smulkmenos kaip lietuviška juoda duona ar mineralinis vanduo „Vytautas“ man sukelia džiaugsmą. Būtent to mineralinio vandens sūrumo niekur Amerikoje neradau“, – sako J. Valančiūnas.

Lietuvos gamta

Penktasis dalykas, kurio pasiilgsta NBA žaidėjas – gamta. Jis sako, kad niekur kitur pasaulyje negalima rasti tokios ramybės, kurią suteikia Lietuvos gamta. Grįžęs į Lietuvą J. Valančiūnas nepraleidžia progos atsipūsti prie ežero, pasivaikščioti miške.

„Lietuvos gamta nuostabi, esu gamtos vaikas, todėl nuo miestų pavargstu, o Torontas nuolat ūžia. Man visada norisi ilgiau Lietuvoje pabūti, pasidžiaugti sodyba Utenoje. Gera pabėgti nuo miesto šurmulio, betoninių sienų ir bent valandą pagulėti prie ežero. Tai yra ramybė, atostogos“, – pasakoja į gimtinę grįžęs uteniškis.

NBA naktį aptemdė kraupi jaunosios "Nets" žvaigždės LeVerto trauma (rezultatai)
Naktį iš pirmadienio į antradienį šiurpus incidentas sukrėtė NBA bendruomenę. Mineapolyje vykusiose rungtynėse tarp vietos „Timberwolves“ (5-9) ir Bruklino „Nets“
J.Valančiūnas vedė "Raptors" į pergalę prieš "Knicks"
Jonui Valančiūnui esant aikštelėje Toronto „Raptors“ (12-1) dominavo – sėkmingas lietuvio žaidimas padėjo Kanados klubui namie 128:112 (25:25, 39:28, 36:29, 28:30) nugalėti
Dramos kulminacija: "Timberwolves" iškeitė J.Butlerį į "76ers"
Šeštadienio vakarą NBA gerbėjus pasiekė žinia apie daugiau nei mėnesį besitęsusios istorijos pabaigą. Po ilgo, dramatiško ir komplikacijomis apipinto proceso Minesotos „Timberwolves“
NBA: Embiido dominavimas, australo karjeros naktis ir pergalingas metimas
NBA pirmenybėse praėjusią naktį sužaisti septyni susitikimai. Viename iš jų prireikė pratęsimo, kuriame sunkią pergalę šventė Filadelfijos „76ers“.Bretto Browno auklėtiniai
Į starto penketą grįžęs Valančiūnas ir „Raptors“ pratęsė nesustabdomą pergalių seriją
Ketvirtą pergalę iš eilės NBA pirmenybėse iškovojo fantastišką sportinę formą demonstruojantys Toronto „Raptors“ (9-1) krepšininkai. Praėjus mažiau nei
Rezultatyvus J.Valančiūnas šventė pergalę prieš žibėjusį L.Dončičių
Jonas Valančiūnas ir Toronto „Raptors“ (6-0) tęsia pergalingą žygį NBA čempionate. Kanados klubas namie 116:107 (39:26, 30:34, 23:29, 24:18) įveikė Dalaso „Mavericks“ (2-3).Šešios
K.Durantas siautėjo Niujorke, "Rockets" be J.Hardeno skaudžiai krito namuose
Kevino Duranto vedama „Golden State Warriors“ (5-1) ekipa sužaidė fantastišką ketvirtąjį kėlinį bei per jį vieną nušlavė buksuojančią Niujorko „Knicks“
"Shaqtin A Fool": epizodas iš Korėjos bei sujuokinęs J.Embiidas
Prasidėjus 2018-2019 metų NBA sezonui buvusi lygos žvaigždė, o dabar TNT televizijos apžvalgininkas Shaquille'as O'Nealas paskelbė antrąjį savo laidos "Shaqtin' A Fool" rinkinuką.Jame
LeBronas surinko trigubą dublį - "Lakers" patiesė Karnišovo karius  (rezultatai)
LeBronas surinko trigubą dublį - "Lakers" patiesė Karnišovo karius (rezultatai)
LeBronas Jamesas vis labiau apsipranta Los Andželo „Lakers“ (2/3) komandos gretose. Sezoną pradėję trimis pralaimėjimais, „ežeriečiai“ su ryškiausia savo žvaigžde
"Pacers" triumfą vainikavo negailestingas dvigubą dublį surinkusio Sabonio dėjimas
Po pastarosiose rungtynėse patirtos nesėkmės reabilituotis sugebėjo Indianos „Pacers“ (3-2) krepšininkai. Nate‘o McMillano auklėtiniai svečiuose pademonstravo puikią gynybą
Kvapą gniaužiantis šou: 11 tritaškių pataikęs Curry pribloškė "Wizards" 51 tašku
Neįtikėtiną pasirodymą NBA pirmenybėse surengė čempionų titulą ginančių „Golden State Warriors“ (4-1) lyderis Stephenas Curry. Dukart naudingiausio krepšininko titulą iškovojęs
Varžovų komentatorių pašaipas Valančiūnas užčiaupė tritaškiais ir solidžiu indėliu į pergalę
Fantastišką sportinę formą NBA pirmenybėse ir toliau demonstruoja Toronto „Raptors“ (5-0) krepšininkai. Kanados klubas šiąnakt namuose rezultatu 112:105 (26:19, 31:29,
NBA: Mitchellas paskandino "Rockets", Antetokounmpo pakartojo Chamberlaino rekordą
Slogią NBA reguliariojo sezono pradžią pratęsė vieni iš Vakarų konferencijos favoritų Hjustono „Rockets“ (1-3). Be suspenduoto Chriso Paulo rungtyniavę teksasiečiai namuose
"Pacers" kreipėsi į NBA lygą dėl padidėjusio asmeninių pražangų skyrimo skaičiaus
Indianos "Pacers" klubo, kurio marškinėlius vilki Domantas Sabonis, atstovai kreipėsi į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA) dėl, jų manymu, per griežto asmeninių pražangų
Sužvėrėjęs Griffinas pelnė 50 taškų ir po dramatiško pratęsimo palaužė "76ers" (rezultatai)
NBA žvaigždė Blake'as Griffinas sulaukė sirgalių MVP skanduočių. 29 metų puolėjas antradienį pelnė 50 taškų įskaitant pergalingą metimą ir padėjo Detroito „Pistons“
Surikiuoti NBA atlyginimai: Valančiūnas Toronte - tarp turtingiausių, Sabonis - "Pacers" sąrašo gale
ESPN analitikas Bobby Marksas susistemino ir paskelbė absoliučiai visų NBA lygos komandų žaidėjų gaunamų atlyginimų sumas. Toronto „Raptors“ komandos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas
Ribotas žaidimo laikas J.Valančiūno nesustabdė - sužaidė geriausią sezono mačą
Jonas Valančiūnas kilo nuo Toronto „Raptors“ atsarginių suolo, tačiau net ir per 19 minučių spėjo sužaisti sėkmingiausias sezono rungtynes bei svariai prisidėti prie ekipos pergalės.„Raptors“
D.Sabonis grįžo po traumos, tačiau "Pacers" nuo pralaimėjimo neišgelbėjo
Vienerias rungtynes dėl traumos praleidęs Domantas Sabonis grįžo į aikštę, tačiau žaidė kukliau nei sezono pradžioje ir nepadėjo Indianos „Pacers“ ekipai išvengti pralaimėjimo
Įspūdingas LeBrono tritaškis išplėšė pratęsimą, tačiau jame Karaliaus ranka sudrebėjo
LeBronui Jamesui ir toliau nepavyksta pasiekti pirmosios pergalės atstovaujant Los Andželo „Lakers“ klubui. Karalius sugebėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jame „ežeriniai“
Greitai pritapo: dar vienos sėkmingos L.Dončičiaus rungtynės lėmė „Mavericks“ pergalę
Luka Dončičius ir toliau sėkmingai paneiginėja bet kokias kritikų abejones dėl jo galimybių rungtyniauti stipriausioje pasaulio lygoje.Slovėnas sužaidė dar vienerias puikias rungtynes, o jo atstovaujama
R.Rondo: "Dėl ko kilo muštynės? Krepšinis. Žaidimas."
Išgarsėjusiose muštynėse NBA lygoje, kurias pradėjo Los Andželo "Lakers" atakų organizatorius Rajonas Rondo ir Hjustono "Rockets" įžaidėjas Chrisas Paulas jau
Puikus Hernangomezo blokas pražudė "Warriors" Denveryje, "Clippers" įveikė "Rockets"
NBA pirmenybėse ir toliau be pralaimėjimų žengia lietuviškasis Denverio „Nuggets“ (3-0) klubas. Kolorado valstijos krepšininkai šiąnakt namuose po permainingos ir
Sensacinga "Kings" pergalė Oklahomoje, į Dončičių iškeistas Youngas siautėjo Klivlande
Sekmadienio naktis NBA pirmenybėse leido iškovoti pergales dviem jų skonio iki šiol nepajutusioms lygos komandoms.Pirmąjį triumfą išgyveno naujojo vyriausiojo trenerio Lloydo
NBA verdiktas: muštynių Los Andžele dalyviams - diskvalifikacijos ir didžiulės baudos
Vėlyvą sekmadienio naktį NBA lyga pranešė apie Los Andžele vykusių rungtynių tarp vietos „Lakers“ ir Hjustono „Rockets“ metu kilusių muštynių dalyviams skirtas
D.Sabonis praleido pergalingą mačą, L.Jameso pralaimėjimas pažymėtas muštynėmis (rezultatai)
Praėjusiose NBA lygos rungtynėse su Milvokio „Bucks“ kelį susižeidęs Domantas Sabonis nerungtyniavo, o be jo šį kartą žaidusi Indianos „Pacers“ (2-1) komanda pasiekė
P.Pierce'o nenustebino Ch.Paulo ir R.Rondo muštynės: jie nekenčia vienas kito
Labiausiai aptarinėjama tema po praėjusios nakties NBA susitikimų – muštynės tarp Chriso Paulo ir Rajono Rondo. Daugelį nustebino, jog du itin patyrę lygos įžaidėjai aikštelėje
J.Valančiūnas puikiai išnaudojo laiką aikštėje, "Raptors" pratęsė pergalių seriją
Jonas Valančiūnas sugrįžo į starto penketą ir puikiai išnaudojo trenerio Nicko Nurse'o jam skirtą laiką, o Toronto "Raptors" (3/0) komanda toliau žengia be pralaimėjimų.Šiąnakt
Vampyriškas D.Sabonio dėjimas su lietuvišku krauju per du varžovus ir solidus dvigubas dublis
Naktį iš penktadienio į šeštadienį Milvokyje vykusiose NBA rungtynėse vietos „Bucks“ (2/0) klubas 118:101 (30:25, 32:28, 31:23, 25:25) privertė pasiduoti Indianos

NBA 2014-2015 (1020) 07.04 11:08