Naujienos kraunasi...

Jauniausios "Aisčių-LSU‘" žaidėjos: apie žaidimą prieš berniukus ir mėgstamiausius krepšininkus

Jauniausios "Aisčių-LSU‘" žaidėjos: apie žaidimą prieš berniukus ir mėgstamiausius krepšininkus
Šį sezoną į „Aisčių-LSU‘‘ gretas įsiliejo dvi jaunos ir ambicingos merginos – Klaudija Serkevičiūtė ir Deimantė Žukaitė. Lietuvos jaunimo rinktinių žaidėjos dar tik skaičiuoja pirmuosius profesionalaus krepšinio žingsnius ir galvoja apie savo ateitį krepšinio pasaulyje.

Šį sezoną abi merginos jau turėjo įsimintinų rungtynių „Aisčių‘‘ gretose ir 2017 – taisiais nežada sustoti bei toliau gerinti savo žaidimą ir statistikos rodiklius.

Interviu merginos pasakojo apie savo tikslus, krepšinį kartu su vaikinais, įsimintiniausius dar tik beprasidedančios karjeros momentus.

Ar dažnai žaidžiate krepšinį su vaikinais?

Deimantė: Kartais vasarą tenka pažaisti, bet dažniausiai žaidžiam ratuką ar minusą.

Klaudija: Šiuo metu iš vis nežaidžiu krepšinio su vaikinais, tačiau praeityje yra tekę žaisti ir tarpklasines rungtynes ir šiaip kieme išbandyti savo jėgas su kitos lyties atstovais. Kiekvienais metais dalyvauju moksleivių žvaigždžių dienoje, kur atstovauju Vakarų komandą ir mes žaidžiame kartu su vaikinais.

Ar draugai nesinervina, kai juos apžaidžiate?

Deimantė: Iš pradžių būną nustebę, kad ir merginos turi krepšinio sugebėjimų, dažniausiai viskas baigiasi, kad jie perka mums ledų (šypsosi).

Klaudija: Su draugais krepšinio aikštelėje nesivaržome. Bandome surasti kompromisą, kur abi puses būtų lygios jėgos atžvilgiu.

Klaudija, praeitą sezoną, buvai lyg auksinė mergaitė. Trys čempionės titulai per metus. Ar stengiesi „įskiepyti‘‘ tokį nugalėtojų mentalitetą ir „Aistėse‘‘?

Praeiti metai buvo išties įspūdingi, įsimintini visam likusiam gyvenimui. Aplinkiniai žmonės pamato tik tą gražiąją pusę, kai tau yra kabinami medaliai ir visi tau ploja. Tai, beabejo labai smagu, bet daugelis nesupranta to medalio kainos. Kiek buvo prakaito išlieta per treniruotes, kiek daug siekiant pergalės lemia atmosfera komandoje. Ypač didelę dalį užima psichologija ir dar daug kitų niuansų, kurie susideda i vieną visumą ir dėl jos yra pasiekiamos pergalės. Ir tai nėra taip lengva, kaip visiems gali atrodyti (šypsosi). Per šiuos auksinius metus jaučiuosi įgavusi daug patirties. Suvokiu, jog ne visada pavyksta laimėti prieš kitą komandą, bet kartais pralaimėjimai daug labiau sustiprina komandos branduolį, atsiranda didesnis entuziazmas ir atsidavimas kitoms rungtynėms. Tad manau, jog svarbiausias varžybų tikslas, nežiūrint į rezultatą, yra niekada nenuleisti rankų, nes tik taip gali tobulėti.

Deimante, Žaidei U-16 ir U-18 jaunimo rinktinėse. Kokie įspūdžiai? Koks jausmas atstovauti savo šalį? Galbūt pagrindinis karjeros tikslas nacionalinė rinktinė ar visgi WNBA ar kokia kita stipri Europos lyga?

Įspūdžiai labai geri, įgavau daug patirties ir reikiamų patarimų iš trenerių. Fantastiškas jausmas, kai stovi aikštelėje ir giedi „Tautišką giesmę‘‘, net šiurpuliukai eina per kūną… Žinoma, jaučiama atsakomybė, kai šalia užrašo „Lietuva“ puikuojasi tavo pavardė. Tikslai visada aukščiausi, svajonės kol kas mažos. Jaunimo rinktinės, tuomet moterų rinktinė. Kalbant apie klubinį krepšinį, WNBA ne mano skoniui, man labiau patinka taktinis, pozicinis krepšinis, todėl rinkčiausi Eurolygos turnyrą.

Kokį sportą rinktumėtes po krepšinio?

Deimantė: Stalo tenisą arba futbolą.

Klaudija: Kitas sportas po krepšinio turbūt būtų individualus. Kadangi mėgstu iššūkius, naujoves, turbūt bandyčiau kažką, kas man dar nebuvo apčiuopiama. Komandinis sportas mano gyvenime jau nuo mažens, todėl išsiugdžiau atsakomybės jausmą, nes ne tik nuo tavęs vieno viskas priklauso, privalai bendradarbiauti ir su likusia komandos dalimi, jei nori pasiekti pergalės. Todėl norėčiau išbandyti lengvąją atletiką, šakos dar nežinau, bet manau, kad tai mane vežtų taip pat, kaip ir krepšinis.

Kuri, jūsų manymu, linksmiausia komandos žaidėja? O rimčiausia?

Deimantė: Nuoširdžiai negaliu išskirti linksmiausios, nes visos turi savo „perliukų“ ir visos mėgsta pajuokauti. O rimčiausia… Galbūt jaunoji Klaudija Janionytė, bet manau, laikui bėgant irgi įskiepysim linksmumo.

Klaudija: Rimčiausią komandos žaidėją įvardinčiau Agnę Žiegytę, kadangi tai mūsų komandos patirtis ir ji žino, kur, kada ir kaip būti rimtai, ko iš tikrųjų reiktų pasimokyti. Linksmiausią žaidėją būtų sunku įvardinti, kadangi kiekvieną dieną, dirbdamos su merginomis, viena su kita dalijamės šypsenomis, per dieną nutikusiomis istorijomis ir tai duoda daug gerų emocijų ir juoko dozę.

Klaudija, Tavo brolis Ernestas Serkevičius taip pat yra krepšininkas. Ar namie jaučiama konkurencija, tritaškių turnyro nerengiate, kad galėtumėte išsiaiškinti santykius?

Su broliu, tarpusavyje, visiškai nejaučiam konkurencijos. O kaip tik, vienam ar kitam nuopoliui atsiradus, skatiname vienas kitą nenuleisti rankų, stengtis ir dirbt toliau. Turbūt abiems šiuo metu toks amžius, jog baigėsi namų muštynės, apsižodžiavimai ir visas vaikiškas pavydas. Augam, bręstam ir taip suvokiame, kad tik gerus santykius puoselėjant iš to gali išeiti kažkas gero!

Deimante, papasakok juokingiausią istoriją nutikusią komandoje?

Galbūt tai nėra labai juokinga, bet turėjome išvyką į Estiją. Išvažiuojame anksti ryte ir autobuse viena žaidėja pastebėjo, jog paliko mobilųjį telefoną savo mašinoje. Buvome netoli nuvažiavę, tad teko grįžti. Viską pasiemę, vėl išvažiavome, tačiau turėjome sustoti, nes vėl kažkas paliko telefoną. Pagaliau įvažiavome į autostradą, kelias merginas turėjome paimti Panevėžyje, skambindami, kad esame netoliese, priminėme, kad nepamirštų paso. Spėkit kas nutiko? Viena žaidėja, važiuodama iš Vilniaus, pasakė, kad paliko visus dokumentus namuose… Tuo metu visos juokėsi. Tada man paskambino kita mergina ir pasakė, jog paliko pasą Kaune ir bijojo pasakyti treneriams. Tuo metu atrodė juokinga… Dabar pagalvojus, nežinia kas galėjo nutikti. Gerai, kad galvų nepamiršome.

Abi vis dar esate moksleivės. Įtemptame sportiniame režime kartais laiko pamokoms gali nelikti. Ar dažnai tenka nešti auklėtojai šokoladą, kad pateisintų praleistas pamokas?

Deimantė: Tiesą sakant, nereikia. Dažniausiai pasiteisinu pati, per mamos prisijungimą elektroniniame dienyne. Kažkaip juk reikia suktis iš padėties (juokiasi).

Klaudija: Šokolado, kad pateisintų pamokas, nešti nereikia, kadangi tėvai būna informuoti, kai nebūnu mokykloje ir jie pateisina pamokas. Tik su mokytojais būna problemų, kadangi ne visi palaiko sportą, ne visi supranta, ką reiškia tiek sportuoti ir kad retkarčiais gali pritrūkti laiko mokslams. Tačiau visada stengiuosi rasti kompromisą ir draugauti su mokytojais, aišku, ne su visais pavyksta (juokiasi).

Mėgstamiausi jūsų krepšininkai?

Deimantė: Turbūt tai būtų Š.Jasikevičius, S.Curry ir mažylis Isaiah Thomasas.

Klaudija: Numeris vienas – mylimiausias mano krepšininkas Mindaugas Kuzminskas. Tačiau taip pat jaučiu simpatijas tokiems krepšininkams, kaip Tony Parkeris, Marcas Gasolis, Stephenas Curry ir augančiai Latvijos krepšinio žvaigždei Kristapui Porzingiui. Moterų krepšinyje mano dievaitė yra Diana Taurasi.

Įdomiausios/įsimintiniausios rungtynės karjeroje?

Deimantė: Daug tokių buvo, bet išskirčiau Akvilės moterų krepšinio lygos pusfinalio dvikovą prieš Ukmergės komandą, tada laimėjome paskutinę sekundę ir patekome į finalą.

Klaudija: Man įsimintiniausios varžybos vyko maždaug prieš ketverius metus, buvo mažasis moksleivių lygos finalas ir atėjom į varžybas iškelta galva, lyg jau laimėjusios. Tuomet vos negavom skaudžios pamokos, kaip reikia įvertinti varžovą. Gera žinia ta, jog mums pavyko pasiekti pergalę. Tačiau per paskutinę minutės pertraukėlę iš trenerės veido supratome, jog pralošinėdamos paskutinėmis sekundėmis suorganizuoti kelias atakas ir išplėšti pergalę šansų turime mažai – o gal jų ir visai nėra. Tada pasirodė komandos vienybė ir noras laimėti bet kokia kaina. Kai visu šimtu procentų dirba penkios žaidėjos aikštelėje ir dar septynios, likusios ant suolo, atsiduoda šimtu dvidešimt procentų, kartais ir neįmanomą galima padaryti įmanomu. Prisiminus, visada išspaudžiu šypseną. Išplėšėm neįtikėtiną pergalę, bet tuo pačiu gavom didelę pamoką ateičiai.

Prieš kurias žaidėjas sunkiausia žaisti?

Deimantė: Negalėčiau kažko išskirti, bet iš komandos turbūt visos sutiktų, kad sunkiausiai žaisti prieš Helmą Vyšniauskaitę, ji žaidžia su didėle jėga, būna prasileidžiu iš alkūnės kokį…

Klaudija: Sunkiausia yra žaisti prieš kibias žaidėjas, kurios arti ginasi ir neleidžia žaisti laisvai.

Ko palinkėtumėte komandai Naujųjų metų proga?

Deimantė: Palinkėsiu tokio pat noro ir kovingumo, kokį demonstravome. Dar, žinoma, norėčiau palinkėti truputį sėkmės, nes mums dažnai jos pritrūksta.

Klaudija: Naujųjų metų proga savo komandai palinkėčiau daugiau pasitikėjimo savimi. Manau, kad dažnai nuvertiname save ir dėl šios priežasties nepasiekiame maksimumo. Taip pat ryžto paskutinėmis sekundėmis atakuojant krepšį, kadangi ne vieną pergalę paleidom sau iš rankų. Ir dar daugiau šypsenų veiduose, nes tai kuria mūsų komandos atmosferą ir geresnį darbą treniruočių metu!

Naujienos ir pranešimai iš krepšinio pasaulio
    
Slovakijoje žibanti jaunoji D.Šarauskaitė svajoja apie žaidimą Eurolygoje ir olimpiadoje
Slovakijoje žibanti jaunoji D.Šarauskaitė svajoja apie žaidimą Eurolygoje ir olimpiadoje
Per penkerius metus Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) savąjį žaidimo stilių bei įgūdžių arsenalą suformavusi Daugilė Šarauskaitė vasarą nusprendė ieškoti naujų
Čempionės įspūdingu sutriuškinimu pradėjo antrą LMKL ratą
Čempionės įspūdingu sutriuškinimu pradėjo antrą LMKL ratą
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse vienos čempionato lyderių Marijampolės „Sūduvos“ (6-1) krepšininkės 92:44 (26:12, 24:10, 29:8, 13:14) nepaliko vilčių
LMKL: kaunietės nepadoriu skirtumu nugalėjo viešnias iš Šiaulių
LMKL: kaunietės nepadoriu skirtumu nugalėjo viešnias iš Šiaulių
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse Kauno „Aistės-LSU“ (2-4) 94:42 (20:7, 34:12, 27:16, 13:7) nepasigailėjo „Šiaulių-Universiteto“ (0-6) krepšininkių,
LMKL: čempionės turėjo vargo su kaunietėmis, "Vilkmergė" iškovojo pirmą pergalę
LMKL: čempionės turėjo vargo su kaunietėmis, "Vilkmergė" iškovojo pirmą pergalę
Marijampolės „Sūduva“ tęsia sėkmingą pasirodymą Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Šalies čempionės namuose rezultatu 76:62 (17:23, 24:11, 15:18, 20:10)
Aukštesnę pavarą įjungusios kaunietės nugalėjo laimėjo Klaipėdoje
Aukštesnę pavarą įjungusios kaunietės nugalėjo laimėjo Klaipėdoje
Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (2/1), kurios Klaipėdoje rezultatu 80:70 (19:21, 21:22, 23:12, 17:15) antroje
Projektas "Tapk krepšinio žvaigžde" plečia geografiją
Projektas "Tapk krepšinio žvaigžde" plečia geografiją
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) projektas „Tapk krepšinio žvaigžde“ praėjusiame sezone aplankė devynis Lietuvos miestus, 400 mergaičių surengė įdomias krepšinio
LMKL pergales šventė vilnietės, kaunietės ir marijampolietės
LMKL pergales šventė vilnietės, kaunietės ir marijampolietės
Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) čempionų vardą ginanti „Sūduva“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Marijampolietės išvykoje rezultatu 67:47 (17:15,
LMKL čempionės žiauriai pamokė jaunąsias šiaulietes
LMKL čempionės žiauriai pamokė jaunąsias šiaulietes
Marijampolės „Sūduva“ pergalingai pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) kovas. Čempionių titulą ginančios marijampolietės savų žiūrovų akivaizdoje rezultatu 116:60 (34:23,
Startavo LMKL čempionatas
Startavo LMKL čempionatas
Bronzos medalio laimėtoja Vilniaus „Kibirkštis“ pergalingai pradėjo naująjį Lietuvos moterų krepšinio lygo sezoną. Sostinės krepšininkės svečiuose be didesnių
"Kibirkšties" kapitonė L.Juškaitė: stengsimės išnaudoti savo energiją ir greitį
"Kibirkšties" kapitonė L.Juškaitė: stengsimės išnaudoti savo energiją ir greitį
Jau antradienį Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pradeda šio sezono kovas Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Pirmenybių atidarymo dieną sostinės krepšininkės
Visuomenei pristatytoms LMKL ir NKL čempionų komandoms vėl keliami aukščiausi tikslai
Visuomenei pristatytoms LMKL ir NKL čempionų komandoms vėl keliami aukščiausi tikslai
Marijampolės reprezentacinės krepšinio komandos buvo oficialiai pristatytos visuomenei. Tradiciniame komandų pristatyme dalyvavo Marijampolės moterų krepšinio komanda „Sūduva“,
R.Karbauskio tritaškiu pažymėta įspūdinga LMKL diena Šakiuose
R.Karbauskio tritaškiu pažymėta įspūdinga LMKL diena Šakiuose
Oficialus Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezonas startuoja spalio 10- ąją dieną. Tačiau jau vakar visos geriausios LMKL žaidėjos, vadovaujamos M. Šerniaus, turėjo galimybę
24 faktai apie "Aistės-LSU"
24 faktai apie "Aistės-LSU"
Kauno „Aistės-LSU“ spalio 10-ąją rungtynėmis su Klaipėdos „Fortūna“ pradės jau 24-ąjį sezoną klubo istorijoje. Pirmą kartą į aikštelę išbėgusios
LMKL vicečempionių gretose - patyrusi puolėja iš Ukrainos
LMKL vicečempionių gretose - patyrusi puolėja iš Ukrainos
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenas“ papildė patyrusi puolėja iš Ukrainos. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionės pasirašė sutartį su 36 metų Olena Ogorodnikova.„Olena
LMKL sezonas bus pristatytas netradicinėmis rungtynėmis naujojoje Šakių salėje
LMKL sezonas bus pristatytas netradicinėmis rungtynėmis naujojoje Šakių salėje
Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) pradeda naująjį sezoną. Spalio 2-ą dieną netradicinėmis rungtynėmis jį pristatys Šakiuose, kur nuostabią krepšinio infrastruktūrą
Ukrainietė K.Dobrikova grįžta į Lietuvos čempionių gretas
Ukrainietė K.Dobrikova grįžta į Lietuvos čempionių gretas
Marijampolės „Sūduva“ susigrąžino dar vieną čempioniškos dėlionės dalį. Ukrainietė Kateryna Dobrikova grįžta į „Sūduvos“ komandą ir prie komandos prisijungs
Amerikietė Sh.Landry sugrįžta į "Kibirkšties" komandą
Amerikietė Sh.Landry sugrįžta į "Kibirkšties" komandą
Vilniaus „Kibirkšties“ komandos aprangą 2015-2016 metais vilkėjusi amerikietė Shenita Lasha Landry grįžta į Lietuvą. 188 cm ūgio puolėjos ir vidurio puolėjos pozicijose galinti
"Fortūna" specialiu projektu populiarina krepšinį uostamiesčio mokyklose
"Fortūna" specialiu projektu populiarina krepšinį uostamiesčio mokyklose
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) Klaipėdos klubas „Fortūna“ toliau tęsia gražią tradiciją ir populiarina mergaičių krepšinį uostamiesčio mokyklose. Klaipėdiečių
LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė
LMKL sezono bruožai: jaunystės ir patirties derinys bei beveik dviejų metrų centrė
Artėja Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) 2017-2018 metų sezono pradžia. Septynios šalies čempionate dalyvausiančios komandos iki rugsėjo 11-os dienos lygos vadovams turėjo pateikti
Lietuvos čempionės iškovojo pirmą pergalę pasiruošimo etape
Lietuvos čempionės iškovojo pirmą pergalę pasiruošimo etape
Marijampolės „Sūduva“ draugiškų rungtynių maratoną Druskininkuose užbaigė iškovodama pirmąją sezono pergalę. Lietuvos čempionės J. Daktaraitės  ir A. Rupšienės
Lietuvos čempionės nusileido Lenkijos klubui
Lietuvos čempionės nusileido Lenkijos klubui
Marijampolės „Sūduva“ tęsia draugiškų rungtynių ciklą. Šalies čempionės J. Daktaraitės  ir A. Rupšienės tarptautiniame moterų krepšinio turnyre susitiko
"Sūduva" draugiškame mače Druskininkuose nusileido Baltarusijos čempionėms
"Sūduva" draugiškame mače Druskininkuose nusileido Baltarusijos čempionėms
Marijampolės „Sūduva“ pradėjo draugiškų rungtynių ciklą. Lietuvos čempionės pirmosiose tarptautinio J. Daktaraitės ir A. Rupšienės krepšinio turnyro rungtynėse
Obuolys nuo obels netoli rieda:  L.Kinkevičienės dukra žais čempionių gretose
Obuolys nuo obels netoli rieda: L.Kinkevičienės dukra žais čempionių gretose
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionių Marijampolės „Sūduvos“ komandą papildė 173 cm ūgio 15-metė Rebeka Kinkevičiūtė. Gynėja praėjusią vasarą atstovavo Lietuvos
LMKL krepšininkės rudenį ir sezoną pasitinka su sužadėtuvių žiedais
LMKL krepšininkės rudenį ir sezoną pasitinka su sužadėtuvių žiedais
Vasara buvo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) atstovių vestuvių metas, o neseniai kelios garsios mūsų šalies krepšininkės socialinių tinklų savo paskyrose paskelbė apie
Iš Kinijos grįžęs M.Šernius vėl vadovaus Lietuvos komandai
Iš Kinijos grįžęs M.Šernius vėl vadovaus Lietuvos komandai
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vicečempionės Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ turi naująjį vyriausiąjį trenerį. Kauno rajono klubo vairą perima Lietuvos moterų krepšinio
"Kibirkšties" sudėtyje liko ir Kėdainių duetas (žaidėjų komentarai)
"Kibirkšties" sudėtyje liko ir Kėdainių duetas (žaidėjų komentarai)
Vilniaus „Kibirkšties“ komanda toliau rikiuoja gretas naujas sezonui, kuriame varžysis Lietuvos moterų krepšinio lygoje, Rytų Europos krepšinio lygoje ir taurės varžybose.
Lietuvės pripažino Belgijos krepšininkių pranašumą
Lietuvės pripažino Belgijos krepšininkių pranašumą
Lietuvos merginų jaunių (U18) rinktinė sužaidė antras kontrolines rungtynes Lenkijoje. Šį kartą Daliaus Ubarto auklėtinės turėjo pripažinti Belgijos krepšininkių pranašumą
Marijampolė švenčia: "Sūduva" pirmą kartą istorijoje tapo LMKL čempione
Marijampolė švenčia: "Sūduva" pirmą kartą istorijoje tapo LMKL čempione
Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis tapo Rimvydo Samulėno treniruojama „Sūduva“. Marijampolietės penktosiose finalo serijos rungtynėse 70:54 (19:13, 16:16, 20:11,

Vartotojo meniu
Diskusijos
NBA 2014-2015 (1016) 01.16 06:52
EuroBasket 2015 (56) 01.09 07:15
Nauja Eurobasket.lt versija (755) 11.17 15:45
Krepšinio torentai (154) 10.29 10:27
Apie
Draugaukime